Bezpłatne szkolenia dla położnych i położnych rodzinnych w zakresie pobierania rozmazów cytologicznych w skriningu raka szyjki macicy. Kursy w lipcu i sierpniu - Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp. Odbycie kursu uprawnia do przystapienia do egzaminu. Po jego zdaniu uzyskuje się certyfikat, który daje uprawnienia.

Szkolenia i kursy dla położnych.

Wyszukiwarka szkoleń dla pielęgniarek i położnych oraz wyszukiwarka organizatorów szkoleń dla pielęgniarek i położnych to nowa funkcjonalność Portalu Pielęgniarek i Położnych. Zamieszczony w wyszukiwarce katalog szkoleń jest zgodny z ustalonym ustawą oraz rozporządzeniem wykazem szkoleń, które może odbywać pielęgniarka i położna, a programy poszczególnych kursów zostały określone w rozporządzeniu ministra zdrowia lub zatwierdzone przez uprawnione instytucje. Wyszukiwarkę, jak każdą funkcjonalność można poprawić i udoskonalić. Dlatego z uwagą przyjmiemy uwagi dotyczące jej działania, które można przesyłać na adres mailowy redakcji Portalu biuro@pielegniarki.info.pl  lub zgłaszać pod nr tel. 664 128 275.
.
.
Redakcja Portalu Pielęgniarek i Położnych
Mariusz Mielcarek
.

 

 

 

UWAGA POŁOŻNE I POŁOŻNE RODZINNE !

CENTRALNY OŚRODEK KOORDYNUJĄCY
POPULACYJNY PROGRAM PROFILAKTYKI I WCZESNEGO WYKRYWANIA
RAKA SZYJKI MACICY

organizuje


Centralne Kursy dla Położnych i Położnych Rodzinnych w Zakresie Pobierania Rozmazów Cytologicznych w Skriningu Raka Szyjki Macicy

 

 

Detektor tętna płodu - niezbędny element

    wyposażenia położnej środowiskowej.

                                                                                                                                                                                    Terminy kursów, które odbędą się lipcu i sierpniu:

9 LIPCA 2009 - POZNAŃ
10 LIPCA 2009  - ŁÓDŹ
16 LIPCA 2009 - POZNAŃ    
17 LIPCA 2009 - WROCŁAW
20 SIERPNIA 2009 - POZNAŃ
21 SIERPNIA 2009 - BYDGOSZCZ
27 SIERPNIA 2009 - POZNAŃ
28 SIERPNIA 2009 - GORZÓW WLKP.
 
Dokładne adresy miejsc, w których odbywać się będą szkolenia zamieszczone zostaną na początku lipca br.

Pozostałe terminy szkoleń (6 w Poznaniu, 2 w Łodzi, 1 w Warszawie) wraz z formularzami zgłoszeniowymi zamieszczone zostaną w sierpniu br. 

Warunkiem wpisania na listę uczestniczek kursu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na numer fax-u 061 841 97 07

Formularz zgłoszeniowypobierz
 
Lista osób, które zakwalifikowały się do uczestnictwa:
- w kursach w terminach 9 i 10 lipca zamieszczona zostanie do dnia 6 lipca
- w kursach w terminach 16 i 17 lipca zamieszczona zostanie do dnia 10 lipca
- w kursach w terminach 20 i 21 sierpnia zamieszczona zostanie do dnia 14 sierpnia
- w kursach w terminach 27 i 28 sierpnia zamieszczona zostanie do dnia 21 sierpnia

 
Każda uczestniczka kursu otrzyma materiał szkoleniowy oraz zaświadczenie ukończenia Centralnego Kursu dla Położnych i Położnych Rodzinnych w Zakresie Pobierania Rozmazów Cytologicznych w Skriningu Raka Szyjki Macicy

Szkolenie jest bezpłatne, ilość uczestniczek szkolenia ograniczona jest do 30 osób w każdym terminie, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń

Odbycie kursu uprawiania do przystąpienia do Centralnego Egzaminu dla Położnych i Położnych Rodzinnych w Zakresie Pobierania Rozmazów Cytologicznych w Skriningu Raka Szyjki Macicy. W roku 2009 zaplanowane zostały 4 egzaminy (lipiec, sierpień, wrzesień i listopad – dokładne terminy wraz z formularzem zgłoszeniowym zamieszczone zostaną w lipcu br.)

Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod nr tel. 061 841 97 08

 

 

 

 

Nie masz czasu codziennie zaglądać na Portal Pielęgniarek i PołożnychCry?

Mamy dla Ciebie praktyczne rozwiązanieSmile!

Zamów teraz wysyłkę najpopularniejszych artykułów na Portalu. Redakcja Portalu będzie Tobie przesyłać poniedziałkowe i środowe oraz w piątek wekendowe wydanie Serwisu Informacyjnego na Twoją skrzynkę pocztową.

 

 Teraz tutaj Zamów    

 

Komentarze użytkowników

2009.06.24 16:42:30 ~Renata

Ukończyłam w\w kurs już w roku 2007, pobieram samodzielnie cytologię, obsługuję samodzielnie program SIMP.Najbardziej boli mnie to, że pomimo ,że posiadam tytuł mgr położnictwa i w\w kurs samodzielnie nie mogę podpisać umowy z NFZ-em.Czuję się w pewnym stopniu oszukana, bo uczę się zdobywam nowe umiejetności i kwalfikacje, ale nie idą za tym pieniądze. Pobieram cytologię, a zarabia na tym NZOZ w którym pracuję.Myślę,że w innych NZOZ-ach jest podobnie. Czekam na komentarze innych położnych. Pozdrawiam

2009.07.06 20:50:52 ~mgr poł.

Bo to wszystko, całe to polskie pielęgniarstwo i położnictwo, to jest jedno wielkie bagno! Jesteśmy państwem członkowskim UE, mamy XXI w, kończymy studia wyższe, a nadal nic nam nie wolno. Ciekawe kiedy nasze "przedstawicielki" zrobią coś w kierunku zwiększenia naszych uprawnień? Na razie potrafią tylko jeździć na konferencje, z których nic nie wynika. Dla mnie uprawnienia polskich położnych i pielęgniarek są na tym samym poziomie, co osób po kursie z udzielania pierwszej pomocy. Nie wolno nam kompletnie NIC!

2009.11.04 14:06:07 ~położna

Najciekawsze zjawisko w zawodzie położnej jest następujące: na oddziałach wymienionych w ustawie a typowych dla zawodu położnej pracują pielęgniarki, nawet są oddziałowymi- patrz oddział ginekologii szpitala w Szczecin Zdrojach; położne odchodzące jednego dnia na emeryturę, na drugi dzień piastują to samo stanowisko lecz w innej formie zatrudnienia, itd. Położna nie może zdobyć tytułu specjalistki w intensywnej terapii i na oddziałach intensywnej terapii noworodka są pielęgniarki. Gdzie jest praca dla położnych ?

2010.05.12 10:18:45 ~mgr poł.

Wmiosek jest jeden, pielęgniarki już teraz mogą pracować wszędzie a położne w wybranych oddziałach. Ja zastanawiam się po co są szkoły dla położnych ? jeżeli pielęgniarki nawet bez wykształcenia kierują pracą położnych wykształconych.To myślę wynika z tego,że decydenci nie widzą różnicy w przygotowaniu zawodowym zatrudniając pielęgniarki ale widzą różnicę w w/w przygotowaniu zatrudniając położne.

2010.09.03 07:48:17 ~mynia poł

To jest rzeczywiscie niesprawiedliwosci odnosnie zatrudnienia połoznych.jest mnustwo pracy dla pielegniarek a dla połoznych gdzie.brak,a niby takie sa braki.

2010.09.30 15:24:25 ~gość

Ile położna dostaje za pobranie cytologii /pobranej w ramach programu cytologicznego/?

Dodaj komentarz