Strona główna
Mapa strony
Pielęgniarki i Położne
Fakty Komentarze Codziennie
  DZIĘKUJEMY!!! Ponad 650 tysięcy osób odwiedziło Portal Pielęgniarek i Położnych w 2015 roku!
  Ponad 22 tysiące fanów ma fanpage na FB Portalu Pielęgniarek i Położnych!

Bezpłatne szkolenia dla położnych i położnych rodzinnych w zakresie pobierania rozmazów cytologicznych w skriningu raka szyjki macicy. Kursy w lipcu i sierpniu - Warszawa, Poznań, Łódź, Wrocław, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp. Odbycie kursu uprawnia do przystapienia do egzaminu. Po jego zdaniu uzyskuje się certyfikat, który daje uprawnienia.

Data ostatniej aktualizacji: 2009-06-23 13:12      Ten artykuł czytano już: 17500 razy !

Szkolenia i kursy dla położnych.

Wyszukiwarka szkoleń dla pielęgniarek i położnych oraz wyszukiwarka organizatorów szkoleń dla pielęgniarek i położnych to nowa funkcjonalność Portalu Pielęgniarek i Położnych. Zamieszczony w wyszukiwarce katalog szkoleń jest zgodny z ustalonym ustawą oraz rozporządzeniem wykazem szkoleń, które może odbywać pielęgniarka i położna, a programy poszczególnych kursów zostały określone w rozporządzeniu ministra zdrowia lub zatwierdzone przez uprawnione instytucje. Wyszukiwarkę, jak każdą funkcjonalność można poprawić i udoskonalić. Dlatego z uwagą przyjmiemy uwagi dotyczące jej działania, które można przesyłać na adres mailowy redakcji Portalu biuro@pielegniarki.info.pl  lub zgłaszać pod nr tel. 664 128 275.
.
.
Redakcja Portalu Pielęgniarek i Położnych
Mariusz Mielcarek
.

 

 

 

UWAGA POŁOŻNE I POŁOŻNE RODZINNE !

CENTRALNY OŚRODEK KOORDYNUJĄCY
POPULACYJNY PROGRAM PROFILAKTYKI I WCZESNEGO WYKRYWANIA
RAKA SZYJKI MACICY

organizuje


Centralne Kursy dla Położnych i Położnych Rodzinnych w Zakresie Pobierania Rozmazów Cytologicznych w Skriningu Raka Szyjki Macicy

 

 

Detektor tętna płodu - niezbędny element

    wyposażenia położnej środowiskowej.

                                                                                                                                                                                    Terminy kursów, które odbędą się lipcu i sierpniu:

9 LIPCA 2009 - POZNAŃ
10 LIPCA 2009  - ŁÓDŹ
16 LIPCA 2009 - POZNAŃ    
17 LIPCA 2009 - WROCŁAW
20 SIERPNIA 2009 - POZNAŃ
21 SIERPNIA 2009 - BYDGOSZCZ
27 SIERPNIA 2009 - POZNAŃ
28 SIERPNIA 2009 - GORZÓW WLKP.
 
Dokładne adresy miejsc, w których odbywać się będą szkolenia zamieszczone zostaną na początku lipca br.

Pozostałe terminy szkoleń (6 w Poznaniu, 2 w Łodzi, 1 w Warszawie) wraz z formularzami zgłoszeniowymi zamieszczone zostaną w sierpniu br. 

Warunkiem wpisania na listę uczestniczek kursu jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na numer fax-u 061 841 97 07

Formularz zgłoszeniowypobierz
 
Lista osób, które zakwalifikowały się do uczestnictwa:
- w kursach w terminach 9 i 10 lipca zamieszczona zostanie do dnia 6 lipca
- w kursach w terminach 16 i 17 lipca zamieszczona zostanie do dnia 10 lipca
- w kursach w terminach 20 i 21 sierpnia zamieszczona zostanie do dnia 14 sierpnia
- w kursach w terminach 27 i 28 sierpnia zamieszczona zostanie do dnia 21 sierpnia

 
Każda uczestniczka kursu otrzyma materiał szkoleniowy oraz zaświadczenie ukończenia Centralnego Kursu dla Położnych i Położnych Rodzinnych w Zakresie Pobierania Rozmazów Cytologicznych w Skriningu Raka Szyjki Macicy

Szkolenie jest bezpłatne, ilość uczestniczek szkolenia ograniczona jest do 30 osób w każdym terminie, o udziale decyduje kolejność zgłoszeń

Odbycie kursu uprawiania do przystąpienia do Centralnego Egzaminu dla Położnych i Położnych Rodzinnych w Zakresie Pobierania Rozmazów Cytologicznych w Skriningu Raka Szyjki Macicy. W roku 2009 zaplanowane zostały 4 egzaminy (lipiec, sierpień, wrzesień i listopad – dokładne terminy wraz z formularzem zgłoszeniowym zamieszczone zostaną w lipcu br.)

Więcej informacji na ten temat można uzyskać pod nr tel. 061 841 97 08

 

 

 

 

Nie masz czasu codziennie zaglądać na Portal Pielęgniarek i PołożnychCry?

Mamy dla Ciebie praktyczne rozwiązanieSmile!

Zamów teraz wysyłkę najpopularniejszych artykułów na Portalu. Redakcja Portalu będzie Tobie przesyłać poniedziałkowe i środowe oraz w piątek wekendowe wydanie Serwisu Informacyjnego na Twoją skrzynkę pocztową.

 

 Teraz tutaj Zamów    

 

Książki w Sklepie Pielęgniarek i Położnych
  • Small_zapowiedz_image
  • Small_Top
  • Small_praktyka_zawodowa
  • Small_prowadzenie_porodu
  • Small_Top-12
  • Small_image-40

Najnowsze artykuły z aktualności:

Zobacz materiał telewizyjny z protestu pielęgniarek w Łodzi

Data ostatniej aktualizacji: 2016-02-10 09:16

Nowy sponsorowany program nauki angielskiego na terenie Wielkiej Brytanii „ONE STEP WITH NEU!

Data ostatniej aktualizacji: 2016-02-10 08:32

Praca dla pielęgniarek i położnych za granicą.

Senator na posiedzeniu senatu: "Gdyby wszystkie pracujące w naszym szpitalu pielęgniarki, które osiągają uprawnienia emerytalne, przeszły na emeryturę, to..."

Data ostatniej aktualizacji: 2016-02-10 07:54

Pielęgniarstwo 2016.

Komentarze użytkowników

#1 ~Renata Data: 2009-06-24 16:42:30

Ukończyłam ww kurs już w roku 2007, pobieram samodzielnie cytologię, obsługuję samodzielnie program SIMP.Najbardziej boli mnie to, że pomimo ,że posiadam tytuł mgr położnictwa i ww kurs samodzielnie nie mogę podpisać umowy z NFZ-em.Czuję się w pewnym stopniu oszukana, bo uczę się zdobywam nowe umiejetności i kwalfikacje, ale nie idą za tym pieniądze. Pobieram cytologię, a zarabia na tym NZOZ w którym pracuję.Myślę,że w innych NZOZ-ach jest podobnie. Czekam na komentarze innych położnych. Pozdrawiam

#2 ~mgr poł. Data: 2009-07-06 20:50:52

Bo to wszystko, całe to polskie pielęgniarstwo i położnictwo, to jest jedno wielkie bagno!!! Jesteśmy państwem członkowskim UE, mamy XXI w., kończymy studia wyższe, a nadal nic nam nie wolno. Ciekawe kiedy nasze "przedstawicielki" zrobią coś w kierunku zwiększenia naszych uprawnień? Na razie potrafią tylko jeździć na konferencje, z których nic nie wynika. Dla mnie uprawnienia polskich położnych i pielęgniarek są na tym samym poziomie, co osób po kursie z udzielania pierwszej pomocy. Nie wolno nam kompletnie NIC!!!

#3 ~położna Data: 2009-11-04 14:06:07

Najciekawsze zjawisko w zawodzie położnej jest następujące: na oddziałach wymienionych w ustawie a typowych dla zawodu położnej pracują pielęgniarki, nawet są oddziałowymi- patrz oddział ginekologii szpitala w Szczecin Zdrojach; położne odchodzące jednego dnia na emeryturę, na drugi dzień piastują to samo stanowisko lecz w innej formie zatrudnienia, itd. Położna nie może zdobyć tytułu specjalistki w intensywnej terapii i na oddziałach intensywnej terapii noworodka są pielęgniarki. Gdzie jest praca dla położnych ?

#4 ~mgr poł. Data: 2010-05-12 10:18:45

Wmiosek jest jeden, pielęgniarki już teraz mogą pracować wszędzie a położne w wybranych oddziałach. Ja zastanawiam się po co są szkoły dla położnych ? jeżeli pielęgniarki nawet bez wykształcenia kierują pracą położnych wykształconych.To myślę wynika z tego,że decydenci nie widzą różnicy w przygotowaniu zawodowym zatrudniając pielęgniarki ale widzą różnicę w w/w przygotowaniu zatrudniając położne.

#5 ~mynia poł Data: 2010-09-03 07:48:17

to jest rzeczywiscie niesprawiedliwosci odnosnie zatrudnienia połoznych.jest mnustwo pracy dla pielegniarek a dla połoznych gdzie...brak,a niby takie sa braki..

#6 ~gość Data: 2010-09-30 15:24:25

ile położna dostaje za pobranie cytologii /pobranej w ramach programu cytologicznego/?

Praca za granicą

Praca w Polsce

Najpopularniejsze informacje

Liczba wyświetleń: 21812

Chciałam się tylko pożalić ... 38 KOMENTARZY.

Liczba wyświetleń: 41919

Wykształcenie pielęgniarskie a wysokość uposażenia.

Liczba wyświetleń: 116481

Cewnikowanie mężczyzny. 42 KOMENTARZE.

Liczba wyświetleń: 34161

Uczulenie na rękawiczki.

Liczba wyświetleń: 22748

Przepaść pomiędzy teorią a praktyką.

Liczba wyświetleń: 20404

Do pracy z takimi pacjentami nas nie przeszkolono!

Liczba wyświetleń: 23668

Dyrektor ds. pielęgniarstwa wrogiem pielęgniarek.

Liczba wyświetleń: 38942

Salowa pielęgniarką instrumentariuszką.

Liczba wyświetleń: 25028

Pielęgniarki w opinii dyrekcji były "stosunkowo mało obciążone pracą" i z tego powodu były oddelegowywane do pracy na inne oddziały. Sąd: "nastąpiło naruszenie zasady równego traktowania w zatrudnieniu"!

Liczba wyświetleń: 19253

Pielęgniarska ortografia.

Liczba wyświetleń: 42294

Naczelna Izba PiP opublikowała stanowisko w sprawie kwalifikacji wymaganych od pracowników na poszczególnych rodzajach stanowisk pracy. Zobacz zaproponowany tzw. awans poziomy pielęgniarki i położnej, uzależniony od posiadanego dyplomu, kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego.

Liczba wyświetleń: 24382

Stanowisko Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego w sprawie braku właściwego wykorzystania potencjału pielęgniarek posiadających tytuł magistra pielęgniarstwa oraz wprowadzenia ścieżek kariery zawodowej w pielęgniarstwie, które pozwoliłyby na uporządkowanie kompetencji pielęgniarek w zależności od posiadanego wykształcenia.

Liczba wyświetleń: 23396

Przeczytaj tę informację ze względu na solidarność z pielęgniarką z Biłgoraju. Pielęgniarka w czasie dyżuru na oddziale szpitalnym idzie do dyrektora. Informuje o niewystarczającej obsadzie pielęgniarskiej i o zgłoszeniu tego faktu do prokuratury i PIP. W dniu następnym zostaje "oddelegowana" do pracy w Zakładzie Opiekuńczo Leczniczym położonym 20 km od miejsca zamieszkania.

Liczba wyświetleń: 54244

Ministerstwo zdrowia proponuje: magister pielęgniarstwa po 1 roku pracy (?!?) w szpitalu będzie mógł być pielęgniarką oddziałową. W okresie przejściowym (do 2020 r.) przełożona pielęgniarek oraz pielęgniarka oddziałowa i koordynująca bez wymogu posiadania wykształcenia wyższego. Wprowadzono stanowisko asystenta w dziedzinie pielęgniarstwa i położnictwa. Niektóre propozycje wzbudzą zapewne zdziwienie oraz kontrowersje w naszym środowisku zawodowym.

Liczba wyświetleń: 26874

Kolejna podwyżka składek ściąganych przez izbę pip od pielęgniarek i położnych.

Portal na nasza-klasa.pl

Zapraszamy do zapisania się do newslettera!