Naczelny Sąd Administracyjny - szpital nie ma prawa zastępować stanowiska pielęgniarki oddziałowej np. stanowiskiem pielęgniarki koordynującej. Szpital ma prawo tworzyć nowe stanowiska, ale nie może nimi zastępować stanowiska pielęgniarki naczelnej, przełożonej pielęgniarek czy pielęgniarki oddziałowej.

Stanowiska kierownicze w pielęgniarstwie.

 

Zobacz artykuł prasowy w tej sprawie . . .

 

.

Zobacz także:

Artykuł z Gazety Pielęgniarki i Położnej

Likwidują stanowiska kierownicze w pielęgniarstwie

14 kwietnia 2009 roku - Wojewoda zakwestionował zmianę w statucie szpitala, ktora polegała na zastąpieniu stanowiska "naczelnej pielęgniarki" stanowiskiem "koordynatora ds. pielęgniarstwa". Sprawa oparła się o NSA. Ten artykuł czytano prawie 3 500 razy. 5 KOMENTARZY.

 

Komentarze użytkowników

#1  2010.06.19 14:50:55 ~zoorrooo

Tekst ustawy jest prosty w zrozumieniu, mogło się odbyć bez łamania prawa przez same pielęgniarki i wspierania takiego działania przez Izby i uczelnie! co za ludzie tam pracują? dlaczego niszczą fizycznie grupę, jednocześnie deklarując się jako osoby troszczące się o grupę, pacjenta, człowieka. Specyficzna jest interpretacja prawdy, dobra, humanizmu. Ciekawe jak postąpią z osobami łamiącymi, a posiadającymi wysoka pozycję w grupie. Te na dole patrzą i MYŚLĄ!

#2  2010.06.19 19:41:01 ~zorrro

Ale to dotyczy tylko publicznych zoz-ów które za chwilę znikną

#3  2010.06.20 10:36:29 ~???

ZNIKNĄ CZY NIE ZNIKNĄ, CZY LUDZIE ŁAMIĄCY PRAWO/WSPIERAJĄCY TAKIE DZIAŁANIE, POWINNI MIEĆ WPŁYW NA ŻYCIE INNYCH LUDZI? JAKIE WZORCE? ,ETYKA? CZY TO NIE ZNISZCZYŁO GRUPY, WIELU PACJENTÓW I PIELĘGNIAREK PRZYPŁACIŁO ZDROWIEM?

#4  2010.06.20 15:30:34 ~gość

Staje się to nagminne, oszczędza się w ten sposób pieniądze,nadzór nad personelem średnim powierza się ordynatorowi.

#5  2010.07.19 14:44:34 ~lok

Gosciu nie ma średniego personelu medycznego.Obecnie piel. kończą studia WYŻSZE!

#6  2011.01.15 15:35:14 ~położna

Zachowanie tradycyjnego nazewnictwa -jeśli chodzi o stanowiska zajmowane przez personel średni to ważna sprawa, to kontynuacja tradycji,wypracowanych schematów, ograniczenie bałaganu. Nowe nazewnictwo nic nie wnosi,tylko chaos organizacyjny, bałagan -w wypracowanej przez lata drabinie pielęgniarskiej,w hierarchii szpitalnej, jeśli ktoś tego nie rozumie - to jest ignorantem, nie zna istoty istnienia poszczególnych komórek pielęgniarskich, celowości poszczególnych stanowisk.ukłon dla PANA WOJEWODY.

#7  2011.01.15 15:36:45 ~położna

Postawa personelu medycznego obecnie - ma wiele do życzenia,- kształtują się złe nawyki, postawy wobec własnego zawodu, powoduje to brak wiary w siebie, obniżenie samooceny i zaangażowania w zmiany, konformizm i bierność.- niepotrzebna nieprzemyślane zmiana. wprowadzanie innowacji, które prowadzą do kłótni, bałaganu, zamieszania, niepotrzebnego stresu, a cierpią na tym przede wszystkim pacjenci,-oczywiście stanowisko powinna obejmować osoba "ludzka i kompetentna", dobór na stanowisko personelu średniego- zawsze wymagał przestrzegania pewnych zasad i sprawdzonych w działaniu osób.obecnie stanowiska obejmują osoby z nie odpowiednimi predyspozycjami, co w konsekwencji przynosi więcej szkody niż pożytku. Zapomniano chyba o tym czym powinna naprawdę zajmować się przełożona.i jaka powinna być( -GODNA, ROZUMNA, GOSPODARNA, DBAJĄCA O PODLEGŁY JEJ PERSONEL).

#8  2011.01.15 15:37:46 ~położna

Są ludzie i ludziska i tego nie unikniesz, chociaż byś zmieniła nazewnictwo stanowisk i tak znajdą się ludzie nie godni na stanowiskach,którzy będą stanowić margines tego zawodu , zresztą jak w każdym zawodzie,jeszcze raz powtarzam WAŻNY JEST SPOSÓB DOBORU LUDZI NA STANOWISKA, żaden konkurs temu nie sprosta, bo daną osobę poznajemy w pracy,w działaniu i podczas kontaktów między ludzkich.przedtem nie było konkursów, a dobór na stanowiska był o wiele trafniejszy.

#9  2011.10.22 12:37:12 Olga874

A ja myślę że to chodzi i finanse.i jeśli szpitale państwowe to respektują bo respektują, to prywatne już nie ponieważ pielęgniarce oddziałowej należy zapłacić większą stawkę!