Minister Zdrowia Ewa Kopacz podpisała tzw. "porozumienie" z OZZPiP. Nie ma ono żadnej mocy prawnej. To pobożne życzenia! Gołym okiem widać, że to element kampani wyborczej, prezydenckiej. A przecież mamy świadomość, że żaden minister zdrowia nie wykazał się taką arogancją w stosunku do naszej grupy zawodowej jak minister Ewa Kopacz. Szkoda, że związek dał się wciągnąć w kampanię.

Zwiazek zawodowy pielęgniarek i położnych.

 

Zobacz treść porozumienia . . .

Zdjecia i treść "porozumienia" pochodzą ze strony MZ

.

Zobacz także:

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2010.06.30 16:20:52 ~Kardio

Pogratulować Pani Przewodniczącej - z tego porozumienia nic nie wynika.

#2  2010.06.30 16:26:43 ~mgr p-arz

To jest nastĘpny KIIIBELLLL ! 2 licowa ta ewa kopacZ . magister pielęgniarz .

#3  2010.06.30 16:52:58 ~aga

Nie wiem skąd was tyle nienawiści , porozumienie jest dobre , oby tylko rząd wywiązał się z tych obietnic. 75% to bardzo dużo- oby tylko było z czego brać , bo jak nie będzie większych nakładów na ochronę zdrowia to nici z podwyżek. Pani minister obiecuje ,ze będzie lepiej więc na chwile obecną musimy wierzyć ,że tak będzie. Brawo Związki Zawodowe nikt inny takiego porozumienia nie wymusił na pani Kopacz!

#4  2010.06.30 17:04:49 ~ola

Zobaczcie do czego może uciec się platforma a pani przewodniczącej zachowanie już nie jest w stanie mnie zaskoczyć kiełbasa wyborcza

#5  2010.06.30 17:15:06 ~gość

To jest kupczenie! Czy przedstawiciele związku znają wysokość kontraktów w naszych szpitalach? I prosze nie pisac o nienawiści- prosze więcej faktów o"miłości" rządu do pielęgniarek i połoznych.Pozdrawiam.

#6  2010.06.30 17:31:56 ~a73UK

Buahahahahaha! Gdyby pokazać te zdjęcia pielęgniarkom i pielęgniarzom w UK to nie domyśliliby się że zdjęcie jest współcześnie zrobione, ewentualnie myśleliby że to jakiś happening w strojach z epoki!

#7  2010.06.30 17:35:36 ~MC

Nie znam faktów miłości P. Kopacz. Porozumienie, a raczej afiszowanie wspólną fotografią z organizacyjnymi pielęgniarkami - to tylko akt upokorzenia nas publicznie! Kopacz jedno mówi, inne robi.Jedno wiem Kopacz pielęgniarki zubożyła w naszym kraju.

#8  2010.06.30 17:37:56 ~aga

Miłości rządu do pielęgniarek oczywiście ,że nie ma .Ale kto, gdyby mu przedstawiono takie porozumienie by nie podpisał? Przecież lepiej taka obietnica niż nic. A co do wysokości kontraktów, to przedstawiciele związków, o ile wystąpią do dyrekcji to znają je co do grosza . Znają tez rachunki zysków i strat , mogą też poprosić PIP o sprawdzenie realizacji ustawy 59a . Związki mogą bardzo dużo o ile mają sprawnych liderów i dużą ilość członków , którzy nie krytykują tylko pomagają.

#9  2010.06.30 18:13:18 ~Związek

Porozumienie Kopacz , Gardias to kiełbasa wyborcza bo na pewno nie realne zapisy.Czy OZZIP nie ma już mądrych związkowców? Pani Gardias czas skończyć robić szkody dla środowiska.

#10  2010.06.30 18:20:40 ~ewa

Do tej pory to tylko walce związków zawodowych dostawaliśmy podwyżki. Trzeba wierzyć ,że teraz związki wiedza co robią.Przecież Pani Gardias nie popiera żadnego kandydata ani opcji politycznej. Niech inni przedstawiciele pielęgniarek zrobią coś więcej , mają możliwości żeby się wykazać , tylko dziwnym trafem noc nie robią :(

#11  2010.06.30 18:47:24 ~kacha

Oglądałam to w telewizji,najlepszy jest punkt o tym,że Panie ,zarządzające''nie muszą odnawiać dyplomu i w związku z tym prawa do wykonywania zawodu,tak jak musi każda pielęgniarka nie pracująca przy pacjencie przez 5 lat.

#12  2010.06.30 19:10:00 ~J.

To teraz czepki nosi się tylko przy takich okazjach i przy okazji strajku? serce boli. :(

#13  2010.06.30 21:16:30 ~ET

Znów KŁAMSTWO ! Pani Kopacz "kopie" służbę zdrowia !

#14  2010.06.30 21:35:18 ~BP

W zapewnienia 75% przekazania kwoty na podwyżki wynagrodzenia dla pielegniarek nie wierzę.Środowisko lekarskie nigdy nie zgodzi się na 25% . Dlaczego ciągle motywuje się Pielęgniarki sztucznymi obietnicami, bez pokrycia. Trochę realizmu i prawdy za tak cięką pracę Nam się należy. Bulwersująca jest również zgoda na zapewnienie opieki 20 pacjentom przez jedną pielęgniarkę. Panie , które są zachwycone takim rozwiązaniem dawno przestały mieć realny kontakt z pracą na oddziale. Gdzie kategoryzacja pacjentów, gdzie właściwy dobór obsady zapewniający profesjonalną opiekę? Jest to smutne, i nie ma żadnego powodu do dumy i radości.

#15  2010.06.30 22:05:53 ~mania

Gardias i Kopacz do szpitala dwie . sprzedajne! Pamiętajcie głosujcie tylko na PIS! to jest numer ! wywalić głupią Gardias! Pilne!

#16  2010.06.30 22:09:17 ~aka13

Baju, baju będziesz w raju .Szanowna Pani Kopacz nic z tego na Komorowskiego nie głosuję ani ja ani żaden członek mojej rodziny. Dzięki za naukę szantażu w całej rozciągłości ją uskuteczniłam.Można się jednak od Pani czegoś nauczyć.Dla Pani czerwona karta.

#17  2010.06.30 22:12:42 ~al

Http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Kopacz-wieksze-wynagrodzenia-dla-pielegniarek,19363,1.html

#18  2010.06.30 22:35:15 ~basia

Nie głosuję na Jarka Kacz,pokazałjuż kiedyś jak się traktuje pielegniarki w czasie strajków .

#19  2010.06.30 22:51:15 ~oo??

Ja już w nic nie wierzę. ani w Kaczyńskiego , ani w Komorowskiego.Jeden ani drugi nic nie zrobi dla pielęgniarek.

#20  2010.06.30 22:58:06 kasiak000

Ale wy jesteście niereformowalne koleżanki, rzeczywiście J. Kaczyński pokazał jak traktuje pielęgniarki, dał wam podwyżki, kopacz i platforma dała? gardias o coś zawalczyła? , zwiewała z Radomia w czasie strajku aż się kurzyło,dlaczego nie zrobiła białego miasteczka? zostawiła strajkujące dziewczyny samym sobie, były poniżane, ciągane po sądach i zastraszane. co zrobiła kaczmarska? pierwsza obrotowa sld? nie wezwała do ogólnopolskiego strajku? nie stawiała namiotów? Głosuję na Kaczyńskiego, zajrzycie sobie do ustawy dzieła PO o komercjalzacji i przekształcaniu SPZOZ w spółki prawa handlowego, co na szczęście zawetował ś.p. Prezydent Lech Kaczyński, bo byłybyście już na bruku, w ramach redukcji zatrudnienia i zarządzania "zasobami ludzkimi". Trzeba było wysłuchać dzisiejszej debaty, gdzie komorowski bredził.

#21  2010.06.30 23:23:01 ~zocha

Tylko się nie zachłystujcie drogie koleżanki tymi tanimi obietnicami pani minister, bo jak nam spełni te swoje tanie obietnice,to nam ta "kiełbasa" wyborcza stanie w gardle i się udławimy.Jak znam życie to po wyborach przesiądzie się na cieplejszy stołeczek i nie będzie władna.Nie wierzę w żadne jej słowo.pozdrawiam

#22  2010.06.30 23:32:33 ~zocha

Za chwilę podzielimy los koleżanek z placówek przekształconych w spółki w roku ubiegłym,którym dziś proponuje się kontrakty za 3-4tys.brutto.Policzcie więc sobie ile im zostanie w kieszeni po opłaceniu wszystkich składni podatkowo-ubezpieczeniowych.Jesteście zadowolone?

#23  2010.06.30 23:54:08 ~Maryla

Kiełbasa wyborcza. Mocno przeterminowana. Nic z tego pani Kopacz. Nie zagłosuję na Bronisława.

#24  2010.07.01 00:38:19 ~GOŚCINNIE

PIELĘGNIARSKA KOŁTUNERIA! CZY JEST DRUGI ZAWÓD W SŁ. ZDROWIA DOPUSZCZAJĄCY PRACĘ/ODEJŚCIE OD PRAKTYKI/PACJENTA SWOIM CZŁONKOM? W PRZYPADKU LEKARZY NAWET NAUCZYCIELE SĄ CZYNNYMI PRAKTYKAMI! SAME PANIE "LIDERKI" SĄ WINNE NISKIEMU RZECZYWISTEMU STATUSOWI GRUPY, KTÓRA TAK NAPRAWDĘ NIC NIE WNOSI DO MEDYCYNY!

#25  2010.07.01 05:47:17 ~Bronki

Pani Kopacz i opcja polityczna z której się wywodzi już kilka lat temu zawiązała pakt z porozumieniem zielonogórskim lekarzy, co doprowadziło do kompletnej zagłady pielęgniarstwa. Mam nadzieję że dobrze zapamiętałyśmy tę lekcję i wybierzemy mniejsze zło, bo w przeciwnym razie zostanie po nas tylko wspomnienie.

#26  2010.07.01 06:00:48 ~śmiech

Nie dajmy się ponownie nabić w butelkę, ta partia i to Ministerstwo Zdrowia nas sprzedało już kilka lat temu, a wszystko dla dobra lekarzy i ich kumpli.Ponownie pielęgniarki służą jako mięso armatnie. Nie dajmy się wystawić i załatwić w białych rękawiczkach. Od lat Pani Kopacz i cała reszta nie ma ochoty nas wysłuchać,a teraz Pani Gardias łaskawie podpisuje porozumienie z tymi, którzy pielęgniarki mają za nic! Ludzie opamiętajcie się, ko jeszcze nas wystawi?

#27  2010.07.01 07:24:27 ~Ewa

Ile, to jest 75% od "0" (nie mogę się doliczyć). Taki wzrost kontraktu otrzymał. Mój Szpital.

#28  2010.07.01 07:35:35 ~bajka

Pielęgniarki, chociaż raz nie dajmy się nabić w butelkę! 20 lat w zawodzie i ciągle muszę udowadniać jakimś głupkom, którzy ponoć wszystko robią dla puielęgniarek, żeby było lepiej! I od kiedy pamiętam to wszystkie " rządzące" pielęgniarki były przeciwko swojemu zawodowi. DOWARTOŚCIOWUJCIE SIĘ GDZIEŚ INDZIEJ, ALBO DO ŁÓŻEK PACJENTÓW! TAM NAUCZYCIE SIĘ SZACUNKU DO PRACY I ZAWODU!

#29  2010.07.01 10:47:31 ~alicja

Faktem jest ze porozumienie zostało podpisane, teraz należy egzekwować od swoich pracodawców należne stawki.Nie obchodzi mnie to czy jest to kiełbasa wyborcza czy nie.Interesuje mnie czy to dostanę.Nikt nie podziękował zarządowi związku, to przykre, z powyższych komentarzy wynika jak bardzo się nie lubimy.

#30  2010.07.01 12:37:53 ~Realista

~alicja pisze: Faktem jest ze porozumienie zostało podpisane, teraz należy egzekwować od swoich pracodawców należne stawki. PO pierwsze - niby dlaczego chcesz egzekwować pieniądze od pracodawcy? Przecież to rząd i związki podpisały porozumienie dotyczące czegoś, na co (zgodnie z spreparowanym przez nich samych prawem) kompletnie nie mają wpływu! PO drugie - porozumienie dotyczy 70% kwoty, o którą zwiększy się kontrakt ZOZ-u. No to pytam jak ktoś przede mną, ile to jest 70% od 0? Tendencje dryfują raczej w kierunku obniżania kontraktów! Wydaje się, że adekwatnie, obniżki kontraktów również w 70% sfinansują pielęgniarki! Ha ha ha! PO trzecie - nadal wielu nie zauważa, że prawo zostało spreparowane w sposób zdejmujący z rządu bezpośrednią odpowiedzialność finansową za ZOZ-y. Zatem rząd okopał się na z góry upatrzonych pozycjach, za bunkrem NFZ-tu i nie jest obecnie żadną stroną w negocjacjach pracowniczych!

#31  2010.07.01 12:38:34 ~Realista

PO czwarte - prywatyzacja. sorry. "komercjalizacja" wszystkich ZOZ-ów nie służy poprawie czegokolwiek, poza przeniesieniem odpowiedzialności oraz wszelkich, poniekąd słusznych roszczeń pracowniczych, w zasadniczej mierze także potrzeb i oczekiwań pacjentów, przed pluton egzekucyjny NFZ-tu! Proszę przeanalizować ewolucję strajków w ostatnich latach! Dzięki temu mechanizmowi, przy współpracy kolaborujących związków, rządowi udało się zgnieść w zarodku wszelkie próby podnoszenia pielęgniarek, z kolan! PO piąte - gdyby nawet złożone obietnice miały szanse realizacji, to dotyczyłyby wyłącznie pracowników publicznych ZOZ-ów objętych luksusem posiadania umowy o pracę. Posiadacze umów cywilnoprawnych oraz kontraktowcy, nie są tutaj żadną stroną, gdyż prowadząc działalność gospodarczą, ceny oferowanych usług negocjują indywidualnie! Tutaj pragnę przypomnieć, że jednym z kluczowych założeń PO, jest komercjalizacja całej służby zdrowia.

#32  2010.07.01 12:41:45 ~Realista

Po szóste - wspominając białe miasteczko dochodzę do wniosku, że PIS i Kaczyński, jako jedni z niewielu uznawali pielęgniarki za siłę społeczną. Za ich rządów dostałyśmy pierwsze, nierzadko od kilkunastu lat, podwyżki płac. Jak lekarze, chciałyśmy więcej. Kaczyński w obawie o eskalację żądań, czując odpowiedzialność za realizację składanych deklaracji i dno w budżecie, zamiast robić ludzi w wała, podjął kilka desperackich decyzji przy okazji białego miasteczka.

#33  2010.07.01 12:42:12 ~Realista

Rządy PO nie mają takich skrupułów. Obiecali dobrze zarabiające pielęgniarki przed ostatnimi wyborami, obiecują i teraz. Bez zająknięcia, poczucia moralnej odpowiedzialności. Z cynizmem wzbudzają nadzieje ludzi, codziennie wykuwających w pocie czoła swój los. Kiedy zaś styrani pracą dla wspólnego dobra (by żyło się lepiej! ) wyborcy pytają, dlaczego nadal są murzynami wypruwającymi sobie żyły za michę ryżu(? ), Donald i jego kamraci z tępym cynizmem, publicznie przed kamerami oświadczają, że złożone obietnice to był tylko taki element gry wyborczej! A Rycho na Florydzie popija drinki z palemką, śmiejąc się narodowi w twarz… PO siódme&hellip, PO ósme… PO…

#34  2010.07.01 12:45:51 ~KononBarba

A ja z kolegą z sąsiedniej gminy, na konferencji miłośników piwa pszenicznego, podpisaliśmy porozumienie, że pielęgniarki do staną 100%, bez kozery powiem pincet% podwyżki! Głosujcie na mnie! Kononowicz

#35  2010.07.01 15:50:45 ~aga

Co to jest za porozumienie to jakaś pomyłka jak zwykle zresztą!

#36  2010.07.01 19:39:41 ~Dr

~Realista - zacznij realnie mysleć i wróć do realneJ rzeczywistości , a nie buJAJ w obłokach .

#37  2010.07.01 20:17:50 ~zulu gula

Ludzie! Zacznijcie wreszcie myśleć! W Polsce pielęgniarki nigdy nie będą zarabiały dobrze ponieważ zbyt niskie są nakłady PKB na służbę zdrowia, póki to się nie zmieni będziemy zarabiały źle, a nie zmieni się na pewno i trzeba się z tym pogodzić.

#38  2010.07.01 20:25:29 ~BP

Mądre słowa DR . Wybory , wyborami , a MY wreszcie skupmy się na rzeczywistości , i właściwym spojrzeniu na problemy naszego środowiska. Żadne ugrupowanie polityczne ich nie naprawi , a czcze zobowiązania , to znowu korzystanie z naiwności Pielęgnairek. Może już dosyć tych obiecanek?

#39  2010.07.01 20:50:44 ~aka13

Pani Kopacz gotowa czepek założyć by się nam podlizać za głosy na Komorowskiego, tylko zarówno do czepka jak i pustych obietnic nie ma już prawa.Leżącego się nie kopie, ani się mu nie urąga.Może tak już dosyć szanowna pani, miej odrobinę godności i zejdź ze sceny.

#40  2010.07.01 21:28:20 ~ak.6

To tylko kiełbasa wyborcza. Zobaczycie, że 5 lipca temat podwyżek ucichnie.

#41  2010.07.01 23:15:41 ~mr. Hyde

Dr(! ) Gra wstępną nie jest najmocniejszą strona Twojego geniuszu. A jakieś kontrargumenty? Czy zawsze tak szybko kończysz, z ejakulatem intelektu na monitorze? PS: Czy skrót "Dr" to od słowa Dealer? Starrrry! Nie pal swojego towaru! Sam widzisz, wyżarło Ci inteligencję i zdolność do rzeczowej dyskusji masz w stanie terminalnym! I znajdź dobrego prawdziwego Dr. Toksykologa, psychiatrę… nie wiem ale rób coś! || BP (! ) Ty bratku nie wciągaj tego co "Dr" wydmuchuje, bo tez tak skończysz! Nooo! A teraz powiedz nasz Ty reformatorze, co proponujesz? Wszyscy zamieniamy się w słuch! Pozdrawiam mr. Hyde, tez realista :P

#42  2010.07.02 06:25:47 ~BP

Bardzo proste rzeczy.Szacunek dla zawodu który wykonyjemy, szacunek dla Nas Samych, a nie wzajemne napuszczanie i bawienie się w politykowanie.A co stanowi Naszą siłę? Edukacja, podnoszenie kwalifikacji i wreszczcie ta upragniona samodzielność , a nie wykonywanie tego czego chcą inni. mr.Hyde - mała prożba , powyższe wypowiedzi to tylko dyskusja i indywidualne wypowiedzi.Można się z nimi nie zgadzać, ale nie należy się wzajemnie obrażać.

#43  2010.07.02 09:20:30 ~Be

żeby "damom" z opzz choć trochę zależało na pielęgniarkach i położnych to nie ośmieszałyby środowiska podpisując porozumienie z minister Kopacz. Jeżeli związek nie ma prawdziwych, mądrych działaczy, to niech zatrudni mądrych prawników.

#44  2010.07.02 09:26:45 ~biedronka

Nic nie zmienimy w naszym kraju jest źle my nie jesteśmy solidarne potrafimy tylko krytykować ale zrobić nic

#45  2010.07.02 12:19:10 ~AN

- do biedronki- a jak mamy się solidaryzować, kiedy każda z nas jest zawistna o wszystko. Tak zostałyśmy poróżnione i tak dałyśmy sobą manipulować, że jesteśmy po nauczycielkach drugą grupą społeczną tak skonfliktowana. Jedna drugą gotowa jest skopać, by móc mieć lepiej. A już kadra rządząca wywodząca się z naszego środowiska.- NIE ZNAM ANI JEDNEJ " PANI DYREKTOR- PIELĘGNIARKI", KTORA POPIERA SWOJE ŚRODOWISKO I STAJE W OBRONIE PIELĘGNIAREK. ZAKOMPLEKSIONE IDIOTKI, KTÓRYM WYDAJĘ SIĘ, ŻE SĄ LEPSZE.

#46  2010.07.02 12:40:00 miesiąc

-Aż się prosi parę słów dodać do bieżacej kwesti; panie zarządzające wywalczyły zachowanie swoich uprawnień pielęgniarskich bez konieczności odbywania praktyk i egzaminów za podpisane porozumienie;podwyżki będą obowiązywać tylko od 09.10 do 31.12.10r.(kwota? )a potem od nowa"POLSKA LUDOWA" nikt nkomu nic nie gwarantuje idziemy w kontrakty.Jednym słowem sprzedały środowisko za swoje interesy.GRATULACJE.Muszą się zabezpieczyć;nierychło koniec z izbami i ze związkami.ratuj się kto może i nie miej złudzeń

#47  2010.07.02 16:43:20 ~EMANUELA

PIELĘGNIARKĄ JESTEM 34 LATA. UKOŃCZYŁAM 2 UCZELNIE W TYM AKADEMIĘ MEDYCZNĄ. PRACUJĘ CIĘZKO I UCZCIWIE. PENSJA NETTO 1.700 ZŁ. DRUGI RAZ NIE WYBRAŁABYM TAKIEGO ZAWODU KTÓRY ZDANIEM NIEKTÓRYCH NIE WNOSI NIC DO MEDYCYNY. PROSZĘ POWIEDZIEĆ CO WNOSZĄ DO ŻYCIA PRZECIĘTNEGO POLAKA TWORZONE PRZEPISY KTÓRE NIE SŁUŻĄ CZŁOWIEKOWI .

#48  2010.07.03 14:46:26 ~justa

Kaczor nie dał nam nic czego byśmy nie wywalczyły . Jak widzę koleżanki lubią byc traktowane jak śmieci . W tych wyborach niestety są tylko 2 złe opcje. Itak najważniejsze będą wybory parlamentarne

#49  2010.07.03 21:28:44 ~ReALL

Justyna pisze: "Kaczor nie dał nam nic czego byśmy nie wywalczyły ." Czyli w jakimś sensie uległ i licząc się jednak z naszą grupą zawodową, dał cokolwiek - poraz pierwszy od X lat. A pytam retorycznie, co dał nam rząd drugiej Irlandii?

#50  2010.07.04 15:35:01 ~radomianka

Jak zwykle mnóstwo krytyki - niestety bezproduktywnej. Jakie są nasze propozycje co do dalszych działań? Co jesteśmy w stanie razem zrobić? Mam wrażenie, że nic. Zero pomysłów i ciągłe oczekiwanie na to, że O N I za nas coś zrobią! Jacy ONI? - ruszmy głowami i sami podnieśmy tyłki! Widzę jak to wygląda z bliska - najlepiej siedzieć spokojnie, nie wychylić się, jak na nas plują to mówić że deszcz pada, bo nie warto reagować, bo nic to nie da, nic się nie zmieni.itd? Przy takich postawach rzeczywiście mamy ciekawe perspektywy na przyszłość? Nie potrafimy sami nic zainicjować ale też nie mamy najmniejszej ochoty przyłączyć się do innych, którzy podejmują kolejne próby zmiany tego, co złe. Żadna opcja polityczna za nas tego nie załatwi - skutecznie walczmy o prawa, które już mamy a potem dopiero o te, które chcielibyśmy mieć!

#51  2010.07.05 08:22:13 ~do radom

MASZ RACJĘ! WZORCE WYPŁYWAJĄ Z GÓRY TZW. LIDERÓW, KTÓRZY NIE PRACUJĄ Z PACJENTEM (NAUCZYCIELE AKADEMICCY, PION KIEROWNICZEK, PAŃ IZBOWYCH),maja za to większe płace, czystą bez odpowiedzialności pracę, wiele przekazuje wiedzę niesprawdzoną w ten sposób doprowadziły do degradacji praktyki i osób praktykujących

#52  2010.07.05 10:44:30 ~ReALL

Do radomianki - "radomianka pisze: "skutecznie walczmy o prawa, które już mamy a potem dopiero o te, które chcielibyśmy mieć! " || " Koniec strajku pielęgniarek z Radomskiego Szpitala. Siostry przyjęły ostatecznie propozycję, którą dyrektor złożył im już tydzień temu. Otrzymają jednorazową premię, 1500zł za nadwykonania. Pieniądze będą wypłacone w formie dodatku w trzech ratach po około 500 złotych. Anna Trzaszczka, szefowa komitetu strajkowego, "Nie było sensu kontynuować protestu, który nie rokował na inne rozwiązania" I dalej na kolanach! Tyle w temacie.

#53  2010.07.05 13:46:29 ~do ReALL

Mam wrażenie, że nie widzicie, lub co gorzej - nie chcecie widzieć tego co robi całe środowisko. Jak zwykle stoicie z boku i czekacie na to, co być może uda się lub nie uda zrobić innym. Gratuluję! Nie ma wsparcia w niczym. Sami nie zaczniecie ale też nie jesteście w stanie w niczym pomóc. Jedno, czego dokonały nasze ,KOLEŻANKI" to skutecznie spacyfikowały strajk - Panie oddziałowe w poozumieniu z władzami najwyższymi bez mrugnięcia okiem pozwoliły na zatrudnianie w ich oddziałach ,kolaborantów - judaszowych NIBYPIElĘGNIAREK" I OTO CAŁA PROZA NASZEJ ówczesnej RZECZYWISTOŚCI! Ale czy to znaczy, że jedna przegrana bitwa kończy wojnę? Co do kolan - kto nie chce z nich powstać, to nawet dzwigiem go nie uniesiemy. A co mają inni do powiedzenia z własnych doświadczeń? Co zrobili? Jakże łatwo zacytować czyjeś doświadczenia i powiedzieć ,TYLE W TEMACIE". Tyle ONI a Ty ILE?

#54  2010.07.14 23:17:22 ~halkakaka

DO ReALL Jakie SIOSTRY?

#55  2010.07.17 12:18:55 ~mach

Porozumienie podpisane a czy musimy tak wszystko krytykować, jeżeli jesteś związkowcem to mile razy byleś na proteście Jeżeli nie jesteś zrzeszony w związku to nie bierz podwyżek w zakładzie pracy które wynegocjowały związki. Nasze pobory stanowiły by wynagradzanie minimalne jestem tego pewna gdyby nie związki. WEZWANIE CZAS ABY CAŁE nasze środowisko należało do związku a wtedy pracodawcy będą się z nami liczyć

#56  2010.11.15 16:11:34 ~pielegnara

Pani kopacz nawoluje do prywatyzacji sluzby zdrowia a potem ja dyskryminuje. zal patrzec i sluchac co pani robi . zycze pani takiej samej glodowej pensji jaka ja mam . moze kiedys pani kopacz pielegniarki rowniez z niepublicznych zakladow doceni czego sobie i pani zycze.

#57  2010.11.15 16:58:21 ~pigula

Gratuluję pani minister i p.Gardias ,że wytrwale i z uporem maniaka dyskryminują pielęg.pracujące w niepublicznych placówkach Jest żenujące,że wykonując tak odpowiedzialną pracę zarabiamy tak beznadziejne pieniądze i ''nam'' się podwyżki nie należą.P.Gardias i p.Kopacz jeszcze raz serdecznie gratuluję ''wysokiego poziomu inteligencji'' nie jesteście panie godne sprawowania tak odpowiedzialnych funkcji.