Jestem wściekły na panie w czepkach. Dlaczego o porozumieniu Kopacz - Gardias należy mówić: porozumienie Kopacz - panie w czepkach?

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

.

Dlatego, że z analizy treści porozumienia wynika, że nasze środowisko zawodowe nie będzie miało żadnych korzyści z jego podpisania. No może korzyści będą mieć funkcjonariusze zawiązkowi z OZZPiP.

Natomiast jedyną wygraną tego porozumienia jest pani Ewa Kopacz, która na cztery dni przed wyborami prezydenckimi została pokazana w mediach w towarzystwie pań z czepkami. Tak. Panie w czepkach, uwiarygodniały informację, że jest jakieś porozumienie z ministerstwem zdrowia i pielęgniarki oraz położne będą miały podwyżki wynagrodzeń. Panie w czepkach. Bo przecież treść porozumienia i tak nie ma żadnego znaczenia.

A ja jestem wściekły na panie w czepkach.  

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach

 

Komentarze użytkowników

#1  2010.07.04 23:42:39 ~BP

Panie Mariuszu w tym przypadku ja również jestem wściekła na Panie w czepkach. Uważam, że jest to poniekąd pohańbienie godności symbolu Naszego zawodu. Może czas aby Zarząd OZZPiP używał innego symbolu !

#2  2010.07.05 07:56:11 ~kika

Spoko! Czepek jest symbolem ale pielęgniarki PRL (bardzo krótki okres w stosunku do całości) i tamtych gustów które są propagowane przez pewne środowiska pielęgniarskie, skutki odczuwa i pacjent i pielęgniarka pracująca z pacjentem. Jakieś porozumienie/uzgodnienie p. Gardias podpisała z p. Kopacz przedstawicielką rządu P.O, no to trzeba teraz wyegzekwować od obu pań.

#3  2010.07.05 10:08:59 ~Chochoł

Kika, przeczytaj przeczytaj z zrozumieniem treść owego (nie)porozumienia a później pisz o egzekwowaniu. czeg? Ile to 70% od zero? Poraz kolejny wykorzystano nas dla zdobycia władzy. Czekamy na cuda.

#4  2010.07.05 13:11:20 ~kura

Kwoka w czepku wysiaduje stanowsko dla siebie i tylko dla siebie , ale za pieniadze pielęgniarek

#5  2010.07.05 15:29:30 ~anna

Nasz związek to jakaś farsa od dłuższego czasu,zastanawiam się czy nie przestać płacić składek. Też jestem wściekła za takie jawne poparcie

#6  2010.07.05 15:53:09 ~czepek

Nie chcę się kojarzyć tylko ze strajkami i związkami zawodowymi jestem dla wszystkich pielęgniarek :) czepek pielęgniarski

#7  2010.07.05 16:09:59 ~ej czepek

Nie dyskryminuj chłopaków/ nie jesteś pielęgniarski, tylko niedoli sprowadzonej na ludzi!

#8  2010.07.05 20:06:11 ~Ewpiel

To porozumienie nie dotyczy nas , zwykłych pieleęgniarek, a tylko Pani w czepku (Gardias) i Kopaczową-Kłamcą wyborczą. Tylko ta jedna kobieto pseudopielęgniarka nosi czepek, bo nie ma pojęcia o pracy przy łóżku chorego. To co zrobiła na korzyść POmmyleńców, to zagrywka taktyczna. Wygrali i naobiecywali, a teraz poczekajmy na realizację tych obietnic. Myślę, że jednak nie doczekamy się, bo POpaprańcy jak zwykle coś wymyslą i zrobią pielęgniarki w konia!

#9  2010.07.05 20:25:29 ~związkow

Widać ,że nie znacie P.Gardias.poznałam ją parę lat temu ,przed wyborami i Ona przestrzegała nas ,związkowców przed rządami PO. Porozumienie zostało zawarte może bez przemyślenia , ale kto by ,go nie podpisał? Pomyślcie , co by się działo gdyby media podały ,że przewodnicząca związków nie chce podpisać porozumienia , które daje podziału środków w 75% dla pielęgniarek.Teraz miejmy nadzieje ,ze wzrosty kontraktów będą , a podpisane porozumienie nabierze mocy prawnej

#10  2010.07.05 22:34:19 ~gość

Przychodzą takie czasy, gdzie pracodawca PRYWATNY będzie chciał jednym pracownikiem medycznym zaorać cały oddział, procesy pielęgnacyjne -nie będą go interesować, liczyć się będą wykonane czynności z których nas rozliczy. Będą nas rozliczać z czynności jakie będziemy wykonywać na oddziale, nie będzie ich interesować co chcemy zrobić dla pacjenta jeśli za tym nie będą szły zyski.

#11  2010.07.05 22:35:59 ~gość

Musimy zadbać o prawa pracownika, zapewnić sobie urlopy, zapewnić sobie bezpieczną prace(BHP), zapewnić sobie wsparcie organizacji, przełożonego(pielęgniarki/położnej), musimy mówić jednym głosem walcząc o swoje sprawy.

#12  2010.07.05 22:36:50 ~gość

Powinnyśmy zadbać o własne zdrowie, dość pracy ponad nasze siły bez urządzeń wspomagających w wykonywaniu toalety ciała, dość dźwigania, szarpania się z pacjentkami ważącymi ponad sto kg (np. zabierając z bloku operacyjnego). Zacznijmy myśleć o sobie bo ja po 25 latach pracy odeszłam z oddziału ze względu na zdrowie i nie wiem czy uda mi się dopracować do emerytury już jako pielęgniarka.

#13  2010.07.05 22:39:54 ~gość

Koszty leczenia będą w rosły proporcjonalnie do postępującej prywatyzacji, coraz droższe będzie leczenie. TAK SAMO JAK LEKI (po sprzedaniu POLSKICH zakładów farmaceutycznych). Funduszu nie będzie stać aby wykupić świadczenia dla potrzebujących,jeśli pacjent sam usługi sobie nie kupi to nie będzie mógł liczyć na zapewnienie sobie zdrowia poprzez fundusz.A my też nie liczmy, że pracodawcy dadzą nam zarobić! ( chyba dadzą tyle aby nie umrzeć z głodu). Dlatego zacznijmy martwić się o siebie, pracodawca zatrudni pielęgniarkę/położną, aby zapewnić opiekę pacjentowi, nie będzie się martwił czy położna pracuje na stanowisku pielęgniarskim, interesować go będzie wykonana dobrze praca.

#14  2010.07.06 10:28:24 ~mania

Gardias i nieporozumienie! Nic z niego nie będzie to tyle ale sie da ły zrobić w balona ha ha TYlko nie wiedzą że pielegniarki na bruk pójdą dzieki nim ha ha!

#15  2010.07.06 18:21:41 ~gość

To było porozumienie, tyle że nie wiem dlaczego uważacie że miało ono dotyczyć jakiś zysków dla pielęgniarek. Panie porozumiały sie że Gardias poprze teraz Kopacz, a Kopacz za chwilę poprze Gardias-(jak sie jej w końcu pozbędziemy, albo może wcześniej jak Kopacz będzie miała fajne dochodowe stanowisko)

#16  2010.07.07 14:17:42 ~złośnica

.A ja jestem wściekła na Pana P. Mariuszu, za uzurpowanie sobie prawa do krytykanctwa i stawiania zarzutów bez pokrycia.Powiem otwarcie- Mnie to "lata" PANI GARDIAS może podpisac porozumienie nawet ze smerfami i tak wolę to niż argumenty Izby, że pielęgniarki i położne nie mogą "byc FAWORYZOWANE" w zakładzie. Jeśli to pomyłka jak Pan zauważa i obietnica wyborcza to skąd ta wściekłośc,że zrealizują nie daj Boże? Prezes Izb -Buczkowska stając w Komitecie J.Kaczyńskiego nie przeprowadziła szerokich konsultacji ze środowiskiem I co ?

#17  2010.07.08 16:27:14 ~do złoś

Brawo chociaż jeden konstruktywny głoś w całej paplaninie

#18  2010.07.11 15:02:09 ~zdziwiona

Wiecie,że w 21 wieku w szpitalu i przychodni w Łodzi na ul.Sterlinga pielęgniarki chodzą w czepkach! Przypominają mi ;Daleko od noszy; Śmiechu warte! ha ha ha

#19  2010.07.11 20:14:50 ~PRL

Do zdziwionej - czy dla Ciebie Zdziwiona noszenie czepka to wstyd? Chyba coś Ci się pomyliło to JEST SYMBOL ZAWODU - a co to jest symbol to sobie poczytaj bo wstyd - to raczej często te bez czepka przypominają mi te z daleko od noszy, głupi serial wykorzystuje nasz symbol, czepek kojarzy się już tylko ze strajkiem - do czego zmierzamy, wstydzimy się zawodu? - to lepiej idźcie na studia lekarskie tam będziecie nosić rozpięte fartuchy i słuchawki w kieszeniach. NIE WOLNO OBRAŻAĆ SIĘ NA WZAJEM - WSTYD !

#20  2010.07.12 15:00:31 ~do PRL

Chyba nie zrozumiałaś. Wiem,że czepek to symbol ale dlaczego SYMBOL mam nosic na głowie? Piszesz,że nie wolno obrażac się nawzajem a sama to robisz! W wolnych chwilach zajrzyj do słownika ortograficznego.

#21  2010.07.12 15:17:27 ~do PRL

Czepek kojarzy mi się z pielęgniarką, a nie ze strajkiem