Panie w czepkach nie wiedzą co podpisywały? Teraz piszą . . . wyjaśnienie do porozumienia. I o dziwo pojawiają się nowe fakty. Podobno OZZPiP wyraził zgodę na likwidację zapisu, na podstawie którego ze wzrostu kontraktu z NFZ, zakłady opieki zdrowotnej są zobowiązane do podwyższania płac.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

.

W porozumieniu Kopacz - panie w czepkach zapisano, że do końca 2012 roku będzie obowiązywać zapis w ustawie o zakładach opieki zdrowotnej, że dyrektorzy zoz mają obowiązek przeznaczania na płace nie mniej niż 40% kwoty o jaką wzrastają kontrakty z NFZ. Tyle porozumienie z dnia 30 czerwca 2010 roku.

Ale okazuje się, że panie w czepkach, jak wynika z punktu pierwszego wyjaśnień z dnia 2 lipca 2010 roku do porozumienia - zgodziły się na likwidację przepisu na podstawie którego dyrektorzy zoz mają obowiązek przeznaczania na płace nie mniej niż 40% kwoty o jaką wzrastają kontrakty z NFZ.

Panie w czepkach nie wiedzą co podpisywały? W porozumieniu zapisano, tylko to, że przedmiotowy zapis będzie obowiązywał do dnia 31 grudnia 2012 roku. Natomiast nie ma ani słowa, że ten zapis ulegnie likwidacji! To czy ten zapis będzie obowiązywał w następnych latach, czyli po roku 2012, tego podane do publicznej wiadomości porozumienie po prostu nie reguluje.

Panie w czepkach z OZZPiP są winne wyjaśnień polskim pielęgniarkom i położnym w tej sprawie! Czy oprócz pisemnego porozumienia panie w czepkach zawarły z MZ jakieś inne uzgodnienia?

Jestem wściekły na panie w czepkach.

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach

 

Komentarze użytkowników

#1  2010.07.06 12:02:46 ~gość

Moje wynagrodzenie nie wzrosło od 3 lat, ani o złotówkę. Przepies i tak był "martwy" dla grupy pielęgniarek. Nikt nie kontrolował dyrektorów dla kogo przeznacza pieniadze na podwyżki. PANIE W CZEPKACH dały się zmanipulować - na potrzeby kampanii prezydenckiej.

#2  2010.07.06 17:31:54 ~monika

A MOŻE TAK POWIEMY WRESZCIE DOŚĆ I ZARZĄDAMY DYMISJI NASZYCH WSPANIAŁYCH LIDEREK

#3  2010.07.07 00:01:29 ~Anna1200

Jednego czego doczekały się pielęgniarki szkolne za rządów Pani KOPAcz i obecnego kierownictwa OZZPiP to dezorganizacji pracy i w efekcie działania obniżenia kontraktów. Ale jak widać w pozostałych zakresach nie jest lepiej.Może wszystkich nas wystawią na światową licytacją kto da więcej? i rozkurzą na cztery strony świata.

#4  2010.07.08 15:44:10 ~Pizarro

POlityczni idole z Donaldem Atahualpą, Słońcem WSZYstkich POlaków, kolejny raz zrobili z nas wała! Ale same przyznajcie drogie panie, zrobili to z wielką klasą! Wydymali nas z wdziękiem, elokwencją i miłością, w pełni realizując doktrynę "zgoda buduje"! Jestem taka szczęśliwa! I ta długa kiełbasa wybiorcza Bronka, to coś, koło czego nie może obojętnie przejść żadna "emerytka", "kura", "koko", "sara", "mara" i inne "kataryny" Nie to co pokurcz kaczor, który bał się nas do tego stopnia, że dał podwyżki, a kiedy nie było już z czego, straszył policją!

#5  2010.07.11 10:14:21 ~doris

Może sie i on ten zapis skończyć w 2012, ale trzeba stworzyć z PO (dobrze przygotowany) NOWY WZROST PŁAC, OBSAD PIELĘGNIARSKICH (patrz protest PTP) Wałkujemy procedury i co! Kto chce na wykończyć na wiele sposobów? I tak upadamy na ryja -a gdzie bezpieczęństwo pielęgniarek i hordy BHPOWCÓW, BEZPIECZEŃSTWO PACJENTA (DYREKTORZY, LEKARZE , NFZ) wszyscy mają w d! Wykonujemy zlec lekarskie a pielęgniarskie powinny być tylko w roli pielęgniarek czy nie umiemy myśleć, to po co nam studia! żeby uczelni nagonić kasę! W sumie system powinien być taki: lekarz + pielęgniarka(MGR,LICENCJAT, SPECJALISTA, KURS KWALIFIKACYJNY)i WYKONUJE tylko zlecenia lekarskie i specjalistyczne ( akurat jest nas tyle ilościowo bez 2 etatu oczywiście) Płaca adekwatna specjalistom! ile z lekarskiej 50-80% co oni na to?

#6  2010.07.11 10:21:46 ~doris

Cd Care asystent(opiekun medyczny)-są już szkoły od tego które kształcą(jak ubrać umyć nakarmić żeby nie zaszkodzić,asystować, asekurować)oczywiście stan chorego wg skal ADL. POMYŚLCIE Wzywam wszystkie organizacje NIPiP+okręgowe, OZPiP, PTP, I KOGO SIĘ da! ujednolicenia płac - odgórnie np jak w Irlandii/ino/wykształcenia -ustawowo nic nikomu nie zabierać/nie działa wstecz/ obsad piel+asystentów I do roboty!

#7  2010.07.18 14:37:01 ~buba

W moim ukochanym szpitalu pan dyrektor po cichu rozdysponował pieniążki na podwyżki dla lekarzy(na początku lipca)po czym pani kadrowa na jego polecenie sporządziła listę kilkunastu pielęgniarek do zwolnienia,wdów(kryterium -dodatkowy dochód jakim jest renta NA DZIECI po zmarłym mężu).Pan dyr. spier.na wczasy.Oczywiście związki "skutecznie" ujęły się za pielęgniarkami, a reszcie pielęgniarek równie skutecznie zamknięto usta by przypadkiem nie domagały sie podwyżek.JAk wlczyć z takim wałem?

#8  2010.10.01 23:23:08 ~gaga

Mój komendant, mówiąc ,O,- DLA PIELĘGNIAREK i POŁOŻNYCH, wydał z 40% z ustawy o zoz- 1.3OO TYS. na podwyżki za 2009 r.( dla kogo? zgadnijcie? ).Jakie ustawy! Nie uporamy się z tym! To POGARDA! , i związki nie pomogą, oni( pracodawcy), są bezczelni! -jak ich pokonać Naszą mondrością!