WYGRAJ 500 zł!!! W konkursie redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej na NAZWĘ DNIA zgłoszono 61 propozycji. Teraz kilka z nich zostanie zamieszczonych w sondzie na gównej stronie Portalu. I jedna z nich zostanie przez użytkowników Portalu wybrana na NAZWĘ DNIA, w którym MZ opublikowało normę 1:20.

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

M

Redakcja Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych ogłosiła w dniu 21 lipca br. konkurs na NAZWĘ DNIA, w którym ministerstwo zdrowia opublikowało swój autorski pomysł, zgodnie z którym:

.

"Sprawowanie opieki w oddziale szpitalnym przez jedną pielęgniarkę lub położną obejmuje nie więcej niż 20 pacjentów w ciągu jednej zmiany".

.

W sprawie konkursu umieściliście dotychczas 80 KOMENTARZY.

.

Ten DZIEŃ,  15 czerwca 2010 roku, zapewne zapisze się  złotymi zgłoskami w historii polskiego pielegniarstwa. Śmiem twierdzić, że nie tylko polskiego ale także współczesnego, europejskiego pielęgniarstwa!

.

Ten DZIEŃ powinien mieć swoją NAZWĘ!

.

Wobec powyższego ogłszamy konkurs na NAZWĘ DNIA, w którym polskie ministrstwo zdrowia opublikowało normę 1:20.

.

Warunki konkursu:

  1. Propozycję NAZWY DNIA, należy wpisać w treści komentarza pod niniejszym artykułem,
  2. Jednosześnie należy wysłać maila na adres: biuro@pielegniarki.info.pl z propozycją NAZWY DNIA oraz danymi teleadresowymi identyfikującymi autora danej propozycji (dane te muszą być zgodne z danymi konta bankowego autora propozycji NAZWY DNIA). Wysłanie powyższego maila będzie traktowane jako oficjalne zgłoszenie do uczestnictwa w konkursie! Dane te będą tylko do wiadomości redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych,
  3. Propozycję NAZWY DNIA można zgłaszać do dnia 10 września 2010,
  4. Następnie z zgłoszonych propozycji NAZWY DNIA  redakcja Portalu i Gazety Pielęgniarki i Położnej wybierze pięć propozycji, z których w drodze głosowania  przez użytkowników Portalu (sonda na głównej stronie Portalu, w dniach 16 - 27 września 2010 roku), zostanie wyłoniona NAZWA DNIA,           ZOBACZ SONDĘ
  5. W dniu 30 września ogłoszenie wyników konkursu,
  6. Z autorem propozycji NAZWY DNIA, która zdobędzie najwięcej głosów w sondzie, redakcja skontaktuje się w dniu 30 września br. na adres mailowy z prośbą o podanie nr konta bankowego. W dniu otrzymania nr konta na konto bankowe zwycięzcy 
    przelejemy kwotę 500 zł.

.

P.S. Zainteresowanych konkuresm odsyłam do działu 1:20 w aktualnościach na Portalu, w którym znajdziecie szczegółowe informacje w przedmiotowej sprawie oraz liczne komentarze użytkowników Portalu, które mam nadzieję będą pomocne w konkursie na NAZWĘ DNIA.

Wasze dotychczasowe propozycje:

(zgłoszone na dzień 31 sierpnia 2010 zgodnie z warunkami konkursu)

  1. Dwudziestka na karku

  2. DZIEŃ A B S U R D U  W POLSKIM PIELĘGNIARSTWIE

  3. DEATH DAY

  4. Haberek - od nazwiska "wspaniałego" wiceministra zdrowia

  5. Homonto - to fragment sprzętu do zaprzęgu konia pociągowego

  6. Teraz Niewolnictwo - forma kpiąca z godła akcji Teraz Polska

  7.  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SUPERPIELĘGNIARKI I 20 MĘCZENNIKÓW

  8. DZIEŃ ZAGŁADY POLSKICH PIELĘGNIAREK

  9. Randka z aniołem czyli opowieść jak 20- stu martwych walczyło o życie

  10. Kopacz Piętami Po Tyłkach

  11. DZIEŃ OSŁA PRACY

  12. Dzień Pielęgniarki Widmo

  13. Dzień samoopieki i samopielęgnacji

  14. Dzień znikającej Pielęgniarki

  15. dzień opieki bez opieki

  16. Dzień Ostateczny

  17. Dzień Wariactwa

  18. Dzień Złudzeń

  19. Dzień Fatamorgany

  20. Dzień Pojawiającej i Znikającej Pielęgniarki

  21. Dzień Eutanazji w Białych Rękawiczkach

  22. Święto Patologii  Pielęgniarstwa Polskiego

  23. WIELKI DZIEŃ EUTANAZJI KOPACZ

  24. Międzynarodowy dzień podwyżek dla Pielęgniarek i Położnych

  25. Dzień upadłej piguły

  26. dzień radosnej bez-troski

  27. dzień przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia w roli ,, zwykłego pacjenta"

  28. dzień eutanazji pielęgniarstwa polskiego

  29. Dzień Opieki Eksperymentalnej

  30. Dzień poległych pacjentów

  31. Kopaczówka

  32. Specjalnej troski nad pacjentem

  33. 1:20 w polską pielęgniarkę

  34. Zwyczajny dzień

  35. Pielęgniarska masakra piłą chirurgiczną

  36. sKOPACZ polską pielęgniarkę

  37. Dzień Świra

  38. Międzynarodowy dzień samoopieki  w szpitalach

  39. 1:20 stosunek głupoty do rozsądku w Ministerstwa Zdrowia

  40. Dzień Zawzięcia Polskiej Siostry na Łopatki Położonej

  41. Dzień Niekontrolowanego ADHD

  42. Dzień dwudziestego pacjenta

  43. PIELĘGNIARSKA MASAKRA PIŁĄ CHIRURGICZNĄ PANI KOPACZ

  44. Dzień "KOPA" pielegniarstwa polskiego

  45. DZIEŃ PIELĘGNIARKI NA ROLKACH!

  46. DZIEŃ CIERPLIWOŚCI PACJENTA

  47. DZIEŃ ŻENADY

  48. DZIEŃ CZTEROLISTNEJ KONICZYNY czyli kto będzie miał szczęście to przeżyje

  49. DZIEŃ ANIOŁÓW

  50. DIEŃ MINI-ZDROWIA

  51. Dzień KOP-a tj. Końca Opieki Pielęgniarskiej

  52. Dzień OP-POSTU Odejścia Polskich Pielęgniarek Od Standardów Unii

  53. Dzień BOLESNEJ PRAWDY 1:20

  54. DZIEŃ ŁÓŻEK NA WIERZBIE

  55. DZIEŃ DBAŁOŚCI O PACJENTA I NIE TYLKO

  56. Dzień kiedy niemożliwe staje się konieczne

  57. DZIEŃ SAMOOPIEKI W STOSUNKU 20:1 ,CZYLI 20-STU WOŁAJĄCYCJ JEDNA O POMOC

  58. DZIEŃ ZDYSZANEJ PIELĘGNIARKI

  59. DZIEŃ ZAGŁADY - DLA PACJENTÓW!

  60. KOPACZOWA DEMOLKO-SAMOWOLKA

  61. DEMOLITION WOMAN

 

Dziękuję wszystkim autorom zgłoszonych w konkursie propozycji. Jaka propozycja według Was jest najciekawsza i powinna zostać umieszczona w sondzie?

Pozdrawiam

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

1:20   

Komentarze użytkowników

#1  2010.08.04 08:04:10 ~marzena73a

Kopaczówka- odnośnik do istniejącej już wałęsówki

#2  2010.08.04 08:11:22 ~STAZEB

DZIEŃ POLEGŁYCH PACJENTÓW

#3  2010.08.04 10:05:09 ~kasia

Skoro ministerstwu igraszki w głowie proponuję "O C Z K O"

#4  2010.08.04 10:30:27 ~ula

Może - dzień Florencji polskiej- otworzymy okna i będziemy wietrzyć. okazje do ucieczki :)

#5  2010.08.04 10:50:26 ~Aganita

Nie jestem pielęgniarką i przypadkiem pojawiłam się na tym portalu. To co się dzieje przechodzi ludzkie mniemanie. Ciekawe czy pani Kopacz chciałaby być tym jednym z 20 pacjentów? Moje propozycje - DZIEŃ CZEPKA NIEWIDKA; DZIEŃ PIELĘGNIARKI BEZ TCHU.

#6  2010.08.04 11:26:03 ~WITCH

PRIMUM NON NOCERE - GINACE DINOZAURY.

#7  2010.08.04 15:33:06 ~~Ewela

1:2O w Polską Pielęgniarkę

#8  2010.08.04 16:01:30 ~Elżbieta

To po prostu ZWYCZAJNY DZIEŃ.

#9  2010.08.04 16:45:43 ~jadzia

Dzień super rozciągliwej pielęgniarki

#10  2010.08.04 20:45:02 ~mono72

DZIEŃ CUDU POWSZECHNEGO

#11  2010.08.05 17:37:16 sylwunia-36

"PIELĘGNIARSKA MASAKRA PIŁĄ CHIRURGICZNĄ "-WARSZAWA 15 CZRWIEC 2010 .

#12  2010.08.07 00:11:44 ~gość 12

Jestem pielęgniarką i z przerażeniem patrzę na komentarze oraz propozycję- cały czas łudziłam się iż idziemy do UE, do lepszej opieki, lepszego jutra. Dziś z przykrością mogę przytoczyć słowa mojej koleżanki" kroczem do unii" Pozdrawiam wszystkie koleżanki

#13  2010.08.09 00:01:35 ~rena

To kolejny ,Dzień'' w którym należy się zastanowić czy NASZA KORPORACJA MA ISTNIEĆ CZY NIE. A może p. Szczypińska Jola mogła by wyrazić jakąś opinię. Dawno nie usłyszałam z jej ust słowa ,pielęgniarka , natomiast- kłamstwo, obłuda, hipokryzja -owszem.Czy temat dotyczący zawodu, który niegdyś wykonywała nie nadał by się pod dyskusję z p. Poseł? 20 ciężko chorych pacjentów to nie 20 posłów PIS-u.

#14  2010.08.09 10:56:36 ~ivan

DZIEŃ POD NAZWĄ: ,sKOPACZ" polską Pielęgniarkę W tym wypadku prosto w przysłowiowe 4 litery:)

#15  2010.08.09 17:59:40 ~Kasia

DZIEŃ ŚWIRA !

#16  2010.08.10 19:31:30 ~lidia

1:20 stosunek rozsądku do głupoty w Ministerstwie Zdrowia

#17  2010.08.29 22:24:20 ~niemcza

DZIEŃ 20-TEGO PACJENTA

#18  2010.09.01 09:19:34 ludka

Dzień pomysłów na pielęgniarstwo i pielęgnowanie. Jaki pomysł będzie w przyszłym roku 2011 już czekam.

#19  2010.09.01 09:22:30 akuszerka

Dzień KOPA pielęgniarstwa polskiego

#20  2010.09.01 11:49:57 ~rena

Dzień Niemiłosierdzia Pielęgniarki i Pacjenta

#21  2010.09.01 12:05:02 ~maka

DZIEŃ PIELĘGNIARKI NA ROLKACH!

#22  2010.09.02 00:36:21 megy777

ARMAGEDON-pielęgniarstwa polskiego

#23  2010.09.02 00:44:00 megy777

Dzien MATRIXA -polskich pielęgniarek i pacjentów

#24  2010.09.02 03:16:15 ~MriMił

Dzień Ali-baby i dwudziestu pacjencików

#25  2010.09.02 10:27:00 ~Goch

Większego dziadostwa już nie może być!

#26  2010.09.02 18:54:00 ~mgr

Cóż za bzdurny temat,poniżanie pielęgniarek.

#27  2010.09.03 20:21:08 ~do mgr

Przeuczone biedactwo.nawet poczucia humoru nie ma i nie potrafi sie bawic.

#28  2010.09.03 21:49:47 ~zojka

Myślę, że to powinien być "Dzień Biały"- Białej niewolnicy w białym fartuchu(z przykrością należy stwierdzić,że w"niby"wolnym kraju,rządzą ludźmi USTAWY no i życzę "naszym rządzącym dużo zdrowia a dla prostaczków niech wprowadzą EUTANAZJĘ, dlaczego każą umierać 20 pacjentom na oczach 1 pielęgniarki!

#29  2010.09.04 16:10:16 ~Mirra

SKOPACZ polską pielęgniarkę! Kopacz piętami po tyłkach! Kopaczówka! To są dobre nazwy! Musimy pamiętać, kto nam zrobił taką przysługę. Proponuję każdą nazwę dnia z ujętym autorem pomysłu 1:20!

#30  2010.09.04 22:44:10 ~mela

Poponuję: DZIEŃ ŻENADY

#31  2010.09.05 02:22:52 ~HannibalL

Dzień w którym zatrzymało się polskie pielęgniarstwo

#32  2010.09.05 02:33:50 ~HannibalL

Dzień zapłaty.

#33  2010.09.05 02:34:35 ~HannibalL

Dzień wyborcy.

#34  2010.09.05 02:37:44 ~HannibalL

Dzień pań w czepkach

#35  2010.09.05 02:38:49 ~HannibalL

Dzień opiekuna medycznego

#36  2010.09.05 02:41:39 ~HannibalL

"Szósty dnzień".

#37  2010.09.05 02:46:02 ~HannibalL

Dzień cudu peruwianskiego

#38  2010.09.05 02:47:41 ~HannibalL

Dzień ręki w nocniku

#39  2010.09.06 00:56:57 ~Santiago

DZIEŃ CZTEROLISTNEJ KONICZYNY czyli kto będzie miał szczęście ten przeżyje!

#40  2010.09.06 12:57:16 ~teresa

Następne dziwne święto? Proponuję: DZIEŃ ABSURDU W POLSKIEJ SŁUŻBIE ZDROWIA .takie dni się przydają i wywołują czasem uśmiech, choćby politowania! .takie absurdy szkodzą pacjentom! .a jest ich niestety wiele.

#41  2010.09.06 15:26:47 ~pigułka

DZIEŃ WOLNEGO DLA CHORYCH

#42  2010.09.06 16:23:05 ~Sylwia29

Mam lepszy pomysł! Zróbmy Dzień bez pielęgniarki:) Paranoja! Zapraszam p. Minister Kopacz na dyżur! Jeśli ma Pani odwagę!

#43  2010.09.06 18:31:58 ~ika

DZIEń ANIOłóW- tylko ze skrzydłami zdołamy zapewnic opiekę 20 pacjentom

#44  2010.09.06 20:41:00 krywia

DZIEŃ MINI- ZDROWIA. Za taki absurd p. Mini-ster powinna otrzymać tytuł:Minister Mini Zdrowia p.Kopacz.

#45  2010.09.08 09:23:34 alicja

Dzień BOLESNEJ PRAWDY 1:20

#46  2010.09.08 10:23:40 ~Karina

Dzień kiedy niemożliwe staje się konieczne

#47  2010.09.08 10:47:56 ~janek

DZIEŃ ŁÓŻEK NA WIERZBIE

#48  2010.09.08 11:01:12 ~Magda

DZIEŃ DBAŁOŚCI O PACJENTA I NIE TYLKO :-)

#49  2010.09.08 12:15:47 ~violetta m

Samoopieka w stosunku 20:1 czyli 20-tu wołających jedną o pomoc

#50  2010.09.08 13:07:51 ~annka

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ UMĘCZONEJ PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

#51  2010.09.10 17:31:06 dorota68683

DOROTA DZIEŃ ŚWISTAKA

#52  2010.09.10 20:17:23 sylwunia-36

DZIEŃ ZDYSZANEJ PIELĘGNIARKI-15.06.2010 ROKU!

#53  2010.09.10 20:25:36 sylwunia-36

DZIEŃ ZAGŁADY -DLA PACJENTÓW !

#54  2010.09.10 20:27:52 sylwunia-36

"KOPACZOWA DEMOLKO-SAMOWOLKA"

#55  2010.09.10 20:46:12 sylwunia-36

"DEMOLITION WOMAN"(2010)-w filmie główną rolę psychopatycznego blondyna Simona Phoenixa ODTWARZA- PRZERAŻAJĄCA(EWA KOPACZ).

#56  2010.09.12 18:50:07 ~piel

Do mgr : wg ciebie to brak poczucia humoru? -tak poczucie humoru mieli świetne lekarze jak to przypadkiem czytali ! a ty zazdrościsz owego przeuczenia! No cóż trafiło na zazdrośnika z sarkazmem, bo do poczucia humoru masz DALEKO a mgr ma RACJĘ.LUDZIE PRACUJMY NAD PRESTIŻEM ZAWODOWYM ALE NIE TAK PRYMITYWNIE !

#57  2010.09.14 20:07:44 ~piel

Nie utożsamiajmy braku poczucia humoru z prestiżem zawodowym. prestiż zawodowy to co zjawisko, które jest zalezne od wielu czynników. a myślę,że właśnie humorem można wiele zdziałać, bo na kłótnie są wszyscy nastawieni i świetnie funkcjonują na adrenalinie, ale jak wyśmiejemy głupie rozporządzenie to może więcej osób zwróci uwage na to, że jest głupie. Proponuję więcej takich akcji, mnie odstresowała.

#58  2010.09.14 20:13:17 ~piel

Jak nazwać dzień w którym NFZ zabił pielęgniarkę rodzinną i "SFABRYKOWAŁ PIELĘGNIARKĘ POZ? na zachodzie są pielęgniarki rodzinne, bo tam są pewnie rodziny, a w Polsce podstawowe komórki społeczne? zachęcam do dyskusji

#59  2010.09.20 10:28:06 ~gość

Powinno się koniecznie znaleźć randka z aniołem czyli jak 20 martwych walczyło o życie

#60  2010.09.20 15:51:23 ~inny mgr

To nie jest śmieszne! Śmiac można się ze śmiesznych rzeczy,a to nie jest smieszne! To świadczy tylko o glupocie pielegniarek.Naprawdę!

#61  2010.09.20 16:48:36 ~pig

Niezły jest pomysł Dnia łóżek na wierzbie

#62  2010.09.20 20:20:42 ~mgr piel.

Panie Mariuszu proszę już zakończyć i roztrzygnąć ten konkurs. Ma Pan wiele racji w swoich wypowiedziach, ale niestety tym razem coś nie wyszło. Pozdrawiam

#63  2010.09.20 22:19:48 ~gag

Minikopacz jak miniratka.

#64  2010.09.20 22:28:24 ~gag

No tak choroba lub renta czasowa jak można pracować czy nie można? kto co wie bo różne rzeczy mogą się przytrafić np. przepukliny kręgosłupa szyjnego, piersiowego i lędżwiowo krzyżowego i co dalej? jak z tym żyć i pracować mając rentę na 1,5 roku ? i co dalej?

#65  2010.09.21 01:40:12 ~helga

Podoba mi się Dzień żenady i kopaczówka

#66  2010.09.28 09:57:05 aufnal@op.pl

Uważam że najbardziej trafna nazwa będzie" Dzień opieki ekstremalnej"

#67  2010.10.14 21:59:52 ~fiona

Panie Mariuszu to są żarty nie na miejscu,panie pielegniarki to wszystko nie nie jest smieszne

#68  2010.11.30 14:37:15 ~zyta

Wiele grup zawodowych ma swoje swieto i ma wtedy dzien wolny od pracy (nauczyciele,górnicy.) a pielegniarki wymyslają głupie nazwy i głupie ,zabawy,a nie myslą .