Dyrektor szpitala będzie miał obowiązek przeznaczania na wzrost płac nie mniej niż 40 proc. kwoty o jaką wzrastają kontrakty z NFZ, z czego 75 proc. na podwyżki dla pielęgniarek i położnych. Teraz lekarze domagają się tego samego . . . A przecież 70% plus 70%>100%.

Wynagrodzenia pielęgniarek i położnych.

 

Zobacz artykuł w tej sprawie

 

Zobacz także:

Porozumienie Kopacz - panie w czepkach

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2010.08.19 10:24:00 ~radomianka

To jest właśnie typowy przykład charakteryzujący dotychczasowe relacje pomiędzy NIMI a pielęgniarkami. Otóż, tak jak pisałam już wcześniej - jak ONI zawłaszczyli wszystko to było O.K , gdyż MY - miałyśmy się cieszyć i ,po rękach całować", że w ogóle pozwolono nam jeszcze pracować - pomimo, że nie było już kasy, by nam płacić! Wówczas ICH zdaniem nie złamano zasad sprawiedliwości społecznej ani prawa z zakresu dysponowania finansami publicznymi. Teraz okazuje się, że zagwarantowanie czegoś innym w drodze ustawy jest bezprawne i burzy zasady owej sprawiedliwości? Najgorsze W ICH opinii jest jednak to, że ,MOGŁOBY DOJŚĆ DO TEGO, ŻE PIELĘGNIARKA BĘDZIE ZARABIAŁA WIĘCEJ OD LEKARZA Z DRUGIM STOPNIEM SPECJALIZACJI, PRACUJĄCEGO W TYM SAMYM SZPITALU" ?

#2  2010.08.19 10:38:01 ~radomianka

,W apelu lekarze domagają się podpisania analogicznego porozumienia z minister Ewą Kopacz. . Zwróćcie uwagę na zadowolenie, jakie mieli z tego, że ,dotychczas przeznaczenie i rozdzielanie pieniędzy z nadwyżek leżało w gestii dyrektora szpitala" - bo jak widać nie mieli najmniejszego problemu z wywarciem na niego skutecznego nacisku! Jak dalej piszą - ,teraz trzy czwarte z 40 proc. nadwyżki dyrektor BĘDZIE MUSIAŁ(! ) przeznaczyć na podwyżki dla pielęgniarek, co lekarze uważają za KRZYWDZĄCE" - czyż nie potwierdza się znana maksyma, że trudno oderwać świnię od chlewa - nie odejdzie od niego dopóki nie zeżre wszystkiego.

#3  2010.08.19 10:48:03 ~pielęg

DO CHOLERY JASNEJ! Chciałabym żeby choć przez tydzień panowie doktorowie popracowali za pielęgniarki może wtedy nie gadaliby takich BZDUR! 1. Kiedy ONI dostali podwyżki w związku z poprzednimi zapisami ustawowymi i strajkami to jakoś wszystko grało i z pensji byli zadowoleni a teraz znów IM mało? Nie moga wytrzymać, że pielegniarki zarobią parę groszy więcej(oczywiście jeśli będą te nadwykonania o których mowa bo wcale tak być nie musi)

#4  2010.08.19 10:48:26 ~c.d.

2. Czy ONI widzą kogoś pracującego w szpitalu poza NIMI? Czy pozostały presonel to służba, niewolnicy? Najlepiej żeby pracowali za darmo, prawda doktorowie? 3. Skoro tak IM tu żle i tak kiepsko na tle Europy zarabiają to może czas pakować walizki i sio. U mnie w szpitalu jakoś nikt nie wyjeżdza za granicę, za to słyszę jak rozmawiają o budowach nowych domów i przyjmują prywatnych pacjentów w godzinach pracy oddziłu a pozniej wystawiają skierowanie, przyjmują do szpitala i leczą za państwową kasę. Powinno się to rozgraniczyć albo jesteś pracownikiem szpitala albo prywata!

#5  2010.08.19 10:51:12 ~radomianka

Moim zdaniem, nie poradzi sobie z NIMI nasze nieudolne PAŃSTWO, gdyż już stało się zakładnikiem WSZECHWŁADNEGO KONOWAŁLANDU. Bardzo proszę byśmy wreszcie zjednoczyli swe siły i wspólnie szukali dobrego prawnika, który pomoże nam w sporządzeniu skargi do Strasburga - na nasze PAŃSTWO. Róbmy to szybko, gdyż może okazać się, że za jakiś, niedługi czas może być już za późno - analogicznie do zabiegu operacyjnego, który przyniesie oczekiwaną poprawę tylko wtedy, gdy zrobiony jest w porę!

#6  2010.08.19 10:53:23 ~c.d.

"raport opublikowany przez Ministerstwo Zdrowia przedstawiający średnie wynagrodzenie lekarzy z tytułu umów o pracę, a więc pochodzące wyłącznie z pierwszego miejsca pracy (stan na marzec 2010). Okazuje się, że do pensji podstawowej dochodzą jeszcze dodatki i dyżury. Średnie wynagrodzenie lekarza bez specjalizacji wynosi 5 115 zł brutto, lekarza z drugim stopniem specjalizacji - 7 145 zł, a ordynatora - nawet 10 137 zł" No tak za 5 tysięcy to nikt się nie utrzyma bo pielęgniarka za 2 tysiące brutto musi ale doktorostwo to by sobie nie poradziło za takie pieniądze, bo to dom się buduje to samochód nowy kupić trzeba no i Ci biedni lekarze musza tryrać po godzinach w prywatnych gabinetach za 3 razy tyle, urobią się, namęczą i są przepracowani a ja mówię są PAZERNI I NIENAŻARCI przeciez nie robią tewgo z powołania i miłości do pacjenta tylko dla kasy, której ciągle IM mało. ŻENADA!

#7  2010.08.19 11:18:14 ~radomianka

Zastanawia mnie jeszcze jedno - co robią organy ochrony państwa, gdzie jest CBŚ? Przecież niby wszędzie potrafią pozyskać informacje, które sygnalizują sytuację zagrażającą bezpieczeństwu publicznemu? Dziwne, że nie zainteresowały się licznymi wpisami na ten temat na różnych forach internetowych - na naszym również? Nikogo nie interesuje preceder polegający na jawnym przywłaszczaniem sobie przez tych pajaców nienależnych im środków finansowych doprowadzając do załamania systemu finansów publicznych oraz całej opieki zdrowotnej? ZAGROŻONE JEST BEZPIECZEŃSTWO ZDROWOTNE PAŃSTWA! Gdzie jest PROKURATURA?

#8  2010.08.19 11:24:26 ~radomianka

Jak długo jeszcze będą tolerować poświadczanie nieprawdy na listach obecności tych CHORYCH likarzyków i w wykazach realizowanych przez nich świadczeń? Czyżby sprawdzenie, ŻE W TYM SAMYM CZASIE PEŁNIŁ DYŻUR za jedyne 2-2,5 tysiączka, przyjmowsał w przychodni na kontrakcie (za około 4-5-6 tys.miesięcznie i dyżurował np. na SOR było aż takie trudne? O jakich 2-3 etatach ONI piszą - przecież całą tą pracę wykonują w tym samym czasie - na dyżurze! Na tychże dyżurach MUSZĄ BIEDAKI na prawdę się namęczyć - bo przecież jeszce kordon PRYWATNYCH STOI NA KORYTARZU! DRUGI ETAT - PRAWDZIWY - TO INNY NIŻ WYŻEJ NAPISAŁAM RODZAJ DZIAŁALNOŚCI PRYWATNEJ - GABINETY, NZOZ-y, WSPÓŁPRACA Z FIRMAMI FARMACEUTYCZNYMI!

#9  2010.08.19 11:48:55 ~radomianka

Dołączmy jeszcze informacje o sposobie prowadzenia badań klinicznych i środkach, jakie pozyskują BIEDAKI z tej działalności - oczywiście też realizowanej w godzinach pracy w szpitalach! Przeczytajcie RAPORT NIK. http://nik.gov.pl/docs/inform/100709-badania. Dla porównania przeczytajcie jak ma się postępowanie organów ścigania wobec WYKROCZEŃ, podczas gdy jak widzimy PRZESTĘPSTWA o których wszyscy wiedzą są bezkarne! Radom - media ,donoszą", że prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko.http://www.telewizja.radom.pl/? wyniki=pokaz&sonda=pcajy2lt5h. Widzicie - jacy potrafią być skutecni i bezkompromisowi - ciekawe tylko dlaczego nie do wszystkich w równym stopniu?

#10  2010.08.19 19:06:11 ~bunia

Biedni lekarze. Pielęgniarka zarabia przez miesiąc tyle co niektórzy lekarze podczas jednego dyżuru świątecznego ale to przecież nie ma znaczenia. Biedni lekarze, nie dostaną podwyżki.oj oj

#11  2010.08.19 19:48:32 ~asia

Tak biedni Ci lekarze! U Nas w szpitalu jeden powiedział na zebraniu związków że "są na dorobku i muszą dorabiać"! , a pielegniarką to wystarczy. Ja po studiach biorę pensji z wysługą,dyżyrami nocnymi i świątecznymi (zależy od miesiąca 2000-2100). Biorę sobie dodatkowe dyżury w prywatnym domu opieki -płacą tam 5zł. za godz. Czy to jest dużo! Trzeba się narobić! Nie mam innej możliwości dorobienia gdzieś inndziej. Sama utrzymuje dom (3osoby) W dużych miastach sprzątaczka -salowa więcej może zarobi. A jaką My mamy odpowiedzialność dużą!

#12  2010.08.20 07:35:57 ~elżbieta

Http://www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-zarzadzanie/Lubelskie-podliczyli-zarobki-lekarzy,100926,1.html

#13  2010.08.20 09:52:35 ~aga

A ja wam powiem coś optymistycznego: od maja przyszłego roku lekarze mają mieć obowiązek posiadania kas fiskalnych! Wreszcie!

#14  2010.08.20 10:56:45 ~do Agi

I nic to nie zmieni,bo do ceny wizyty doliczą wartość podatku.A znając ich pazerność będzie to 3krotność.A co? Pacjent zapłaci.Wiedza kosztuje.Takie teksty słyszę co dzień.Pozdrawiam.

#15  2010.08.20 12:09:57 ~aga

Ja tez słyszę takie teksty, ale w sytuacji gdy do cen usług doliczą WAT, to oficjalnie przyznadzą się do tego, że do tej pory OKRADALI PAŃSTWO! CZYLI BRALI KASĘ TYLKO DO WŁASNEJ KIESZONKI!

#16  2010.08.20 13:19:04 ~aga

Polecam artykuł: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/442489,lekarze_zarabiaja_najlepiej_od_lat.

#17  2010.08.20 13:41:54 ~aga

I jeszcze coś: http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Prawo-kasa-fiskalna-w-lekarskim-gabinecie,100312,2,1.html

#18  2010.08.20 18:54:22 ~piel.

APEL DO WSZYSTKICH PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH! Strajk włoski, utrudniajmy im pracę, gdzie tylko się da! Koniec ze służbą. lekarzom! Może wyłoni się jakiś lider? zróbmy rewolucję!

#19  2010.08.20 23:10:06 ~buba

A ja dołozyłabym jeszcze gratis dyskietkę z chipem i monitoring przy wejściu i wyjściu dla wszystkich pracowników szpitala,co poniektórzy boją się takich rozwiązań jak diabeł wody święconej.Dopiero wybuchłaby wrzawa. Nie chodzi o to by komuś UTRUDNIAĆ pracę ale robić to co do nas należy(czy przepisywanie zleceń lekarskich to nasza działka? )CZy obecnośc pielęgniarki przy pacjencie na nocnym dyzurze powinna byc gwaranją spokojnie przespanej nocy dla lekarza? Przecież pacjent MA PRAWO do kotaktu z lekarzem nawet z powodu pryszcza na tyłku, a o zaparciach nie wspomnę.Nikomu nie przyszło do głowy że za taką kasę usługi powinny być świadczone jak w hotelu kat."S"

#20  2010.08.21 16:46:39 ~ewka1975

Miło ze tyle jest wśród nas oburzonych i praworządnych pielegniarek, ale prawda jest taka ze mamy odwagę mówić prawdę tylko anonimowo, na forum. A w oczy niewiele z nas ma odwagę powiedzieć lekarzowi co myśli. Boimy sie o prace chociaż podobno jest kodeks pracy i mobing jest karalny itd. U mnie w szpitalu jak szanowny pan doktor miał umówioną wizytę ogrodnika to operacje były wykonywane na , zakładkę" zeby tylko szybciej poszło. A i nie raz nie dwa instrunemtariuszka robiła za asystę bo drugi pan doktorek musiał na budowę domu leciec szybciutko. I żadna z nas niestety słowa nie powiedziała, ani oddziałowa ani szeregowa. Przykre ale prawdziwe.

#21  2010.08.21 16:52:58 ~ewka1975

I zadna z nas nie oponowała jak przychodził pan urolog na blok operacyjny i wyciagał z szafy cewniki opatrunki płyny infuzyjne bo przecież po co kupować skoro można sobie za darmola wyposażyć prywatny gabinet.A najgorsze jest ze dyrekcja wiem o wszystkich numerach jakie robi ciało doktorskie i nic sie nie zmienia. I nadal plujemy jadem we własnym gronie na lekarzy oburzone ich pazernością i brakiem poszanowania nas pielęgniarek, a jak tylko na horyzoncie pojawi sie któryś z tych ,złych" zaraz ubieramy się w uśmiech i pędzimy na wyścigi parzyć kawusię zeby zmeczony cholernie doktorek zaszczycił nas swoją łaską wypicia kawy w naszym towarzystwie. I nastanówicie się drogie koleżanki i uczciwie powiedzcie czy nie jest tak jak piszę?

#22  2010.08.22 09:25:11 ~RyCynUS

Ta rozpasana banda patologicznych chciwców, uczyniła z ochrony zdrowia prywatny folwark! Najgiorsze jednak, że obecna władza pogrywa z nimi w jednej druzynie! Oni dobrze wiedzieli na kogo głosować, by żyło się lepiej! Jak znam życie, dostaną te 70% Bo każde POLSKIE prawo można obejś! To taka prostytutka, która daje temu kto ma więcej. A lemingi do posuwaczy!

#23  2010.08.22 10:54:58 ~ulla

Ewa masz rację ja jestem z tych co z tym walczą i nie siedzę cicho , nie pozwalam lekarzom na ich odzywki , nie parzę im kawusi , jak oni krzyczą na mnie potrafię krzyknac na nich itd.I powiem tak o ile lekarze się potrafią do tego dostosować i wedzą co ze mną można a czego nie .TO oddziałowej i moich kolezankom sie to nie podoba i ponoć psuję dobre stosunki.

#24  2010.08.22 11:27:20 ~radomianka

Do Uli i Ewy - już gdzieś to pisałam, ale powtórzę - ,na pochyłe drzewo wszystkie kozy skaczą" ,tak nas piszą, jak nas widzą". Tak nas traktują jak sobie na to pozwalamy. Jeżeli mamy do czynienia z OSOBNIKAMI o niskim współczynniku inteligencji, prostakami, którzy nie wynieśli z domów podstawowych zasad współżycia społecznego i nie nauczono ich szacunku, chociażby dla kobiet to pokazujmy IM oficjalnie, że nie akceptujemy takich relacji! Jeżeli sam nie wie, jak szacunek okazać i za co - to wyraźnie zaznaczajmy, czego oczekujemy a czego sobie kategorycznie nie życzymy! Do tego potrzeba oczywiście naszego przekonania o własnych wartościach - wiem kim jestem i nie pozwolę, by byle łachmyta traktował mnie inaczej, niż na to zasługuję! Życzę wszystkim większej wiary w siebie.

#25  2010.08.22 11:58:30 ~radomianka

Do Uli - piszesz, że ,oddziałowej i moich kolezankom sie to nie podoba i ponoć psuję dobre stosunki." - wiem, że tak niestety to wygłąda w niektórych oddziałach i to jest nasz NAJWIĘKSZY BÓL. Dla niektórych ,dobre stosunki" = łaskawe zezwolenie na pokorne służenie! Zastanawia mnie, jak takie osoby spełniają się w roli matki, jak obronią swoje dziecko, jak uczą go poszanowania wartości skoro nie potrafią walczyć o wartość nadrzędną - własną godność? Czy w relacjach rodzinnych też ,pełzają"? A może przyjęli zasadę, że po oberwaniu w jeden policzek należy nadstawić drugi? Dobre stosunki, to takie, które oparte są na jasno określonych zasadach - każdy ma wiedzieć, co do niego należy a nie będą pojawiały się nieporozumienia wynikające z niczym nieuzasadnionych oczekiwań jednej ze stron! W tym zakresie mają dużo do zrobienia nasze naczelne i oddziałowe - to one w mojej opinii dopuściły swą miernotą do zalegalizowania takich chorych relacji.

#26  2010.08.23 22:38:24 ~viola

Witam! W zupełności zgadzam się z moimi koleżankami Paniami Pielęlęgniarkami. Tylko musimy pamiętać jeszcze o jednym,ja zawsze TO podkreślam w pracy! LEKARZE .nie DOKTORZY.bo na DOKTORAT trzeba "pracować".nie urągajmy dziewczynki ludziom z doktoratem. Pozdrawiam. PS. A MY to Panie Pielęgniarki nie niewolnice a szacunek działa w dwie strony.lekarze!

#27  2010.08.24 15:14:18 ~z innej

Zaktes obowiazkow dla poloznej z Lublina to:pilnowanie porzadku w toalecie pacj. podawanie kawy lekarzom i pacjentom i inne glupoty(oferta pracy z dn.25.08.2010)Co Wy na to?

#28  2010.08.26 21:47:35 ~dżola

Sytuacja na obchodzie: Panie Doktorze &hellip. Ależ Pani Doktor&hellip. Oczywiście Panie Doktorze… Rehabilitacją zajmie się Pan Magister… A ty dziecino poleć po badania! (do pielęgniarki oczywiście). Polskie realia, które trzeba zmienić.

#29  2010.08.26 22:40:31 ~ktos

Mysle,ze jest to zadanie dla pielegniarek-dbajmy o nasza godnosc.Nie pozwólmy,by mowiono do nas w ten sposob(dziecino,siostro.per ty)Uzywajmy naszych tytułów(przeciez tez je mamy),wpierajmy sie!

#30  2010.12.01 19:09:43 ~godnosc

Biedni lekarze już ich to kole w oczy jak zwykle pielęgniarka taki nikt a pieniądze dostaje