Od 13 stycznia w programie TVP 2 (około 22.30) rozpocznie się emisja serialu Siostra Jackie. To serial o nowojorskiej pielęgniarce. Zobacz zwiastun serialu. Wkrótce po premierze serialu, Nowojorskie Stowarzyszenie Pielęgniarek wskazało na . . .

Pielęgniarstwo.

 

 

 

Na Wikipedii znalazłem poniższy wpis:

Wkrótce po premierze serialu, Nowojorskie Stowarzyszenie Pielęgniarek wskazało na nieetyczne zachowanie tytułowego charakteru i stwierdziło szkodliwe w odniesieniu do pielęgniarek wrażenie, twierdząc, że taki wizerunek może mieć odbicie na osobach publicznych, stwierdzając: "W pierwszym epizodzie, tytułowa pielęgniarka Jackie jest przedstawiona jako osoba nadużywająca leków, która uprawia seks z farmaceutą w zamian za ich przepisanie. Ona nie ma skrupułów w związku z wielokrotnym naruszeniem Kodeksu Etyki Pielęgniarstwa. Choć Showtime opisuje ją jako "kompetentną pielęgniarkę", można by argumentować, że kompetentne pielęgniarki nie zachowują się w ten sposób."

Zobacz oficjalną stronę serialu

Myślę, że będzie ciekawie . . . .

Mariusz Mielcarek

.

.

 

Komentarze użytkowników

#1  2011.01.05 22:50:58 ~a.

Najbardziej podoba mi sie : " Boże, uczyń mnie dobra, ale.jeszcze nie teraz." :DDDDDD

#2  2011.01.06 12:15:31 ~nurse male

Serial bardzo fajny, i dziwie sie tym wielkim oburzeniom pielęgniarek z USA bo większość pielęgniarek tak postępuje jak ona tylko boją się tego że może to zaburzyc ich wizerunek w społeczeństwie nam na szczęście to nie grozi bo nas w Polsce i tak uważa sie za te osoby których praca polega tylko na noszeniu basenow i zmianie pampersów hehe rewelacyjne premiery życze serial jest rewelacyjny pozdrawiam pigularz

#3  2011.01.06 17:17:03 ~Anka

Pielęgniarki bardzo źle są przedstawiane w mediach i w filmach - mają zawsze czas żeby poplotkować, kokietują lekarzy i pacjentów, noszą za krótkie spódniczki.Nagminnie używane jest słowo - siostro. Taki obraz polskiej pielęgniarki urąga naszej godności i idei tego zawodu.

#4  2011.01.07 07:42:46 ~m

Nie znam serialu ale patrząc na inny. dr Haus. ma przecież tyle wielbicielek :)

#5  2011.01.07 08:06:31 ~ Migrenqa

Uwielbiam Jackie. Niektóre jej teksty godne są dr Hause'a. Odnośnie zastrzeżeń do jej zachowania; koleżanki drogie- trochę dystansu do siebie i zawodu; przecież Haus jest morfinistą, szowinistycznym chamem, a nie znam lekarza, który by oburzał się na jego zachowanie. Myślę, że umiejętność śmiania się z siebie i przywar zawodowych jest dobrym objawem w naszym małym bagienku.

#6  2011.01.07 08:53:01 erastotenes

Znowu durnota o i w pielęgniarstwie. Kiedy to się skończy !

#7  2011.01.07 09:07:54 ~mahjongowa

Znowu pielęgniarka przedstawiona jako ktoś gorszy.Dlaczego tak jesteśmy wszędzie postrzegane,jako te głupie istoty co tylko mini na tyłku i schadzki z lekarzami i nie tylko.wszędzie jesteśmy tak kreowane,przykładem ostatnia reklama telewizyjna/gruba pielęgniarka w mini,tępo patrząca przed siebie nie na pacjenta na wózku na koniec reklamy drapiąca się po tyłku.W końcu nie ma się co dziwić jak większość z nas bardzo na taki wizerunek pracuje.

#8  2011.01.07 12:31:26 ~reńka

Dzięki mahjongowa: miałam o tym pisać wczoraj.Odpisałam na powyższy wątek w innym miejscu tego portalu.ALE CZY TO MA SIĘ TYLKO KOŃCZYĆ NA PISANIU I CZYTANIU? JAKIM PRAWEM OWA REKLAMA PRODUKCJI JAKIEGOŚ PRZYGŁUPA ZOSTAŁA ZAPREZENTOWANA W MEDIACH W GODZINACH NAJWIĘKSZEJ OGLĄDALNOŚCI? CO NA TO NASZE SZANOWNE WŁADZE PIELĘGNIARSKIE-OCZEKUJEMY PILNEJ I KONKRETNEJ ODPOWIEDZI,STOSOWNEJ REAKCJI DO MEDIÓW ! PIELĘGNIAREK CORAZ MNIEJ! POLSAT OSTATNIO O TYM INFORMOWAŁ ! DZIĘKUJEMY !

#9  2011.01.07 12:44:20 ~erka

Ojjoj Migrenqo co ty wypisujesz,zastanów się dziewczyno! A dlaczego to lekarki nie położyli do tego łóżka ? Dalej :piszesz,że Haus jest szowinistycznym chamem. Zapewne lepsze to od tego pożal się Boże farmaceuty z ręką na cycku siostry Jackie(siostry,jakiej tam siostry! ).Jackie mogłaby grać rolę zagorzałej feministki i to byłoby super.No to lekarze w Polsce będą mieli niezły ubaw w swoich gabinecikach ! OBRZYDLIWY SERIAL.

#10  2011.01.07 12:51:19 ~ja

A jaka brzydka ta Jackie.Jak pielęgniarka to musi być brzydactwo.PO PROSTU BRAK SŁÓW !

#11  2011.01.07 13:42:13 ~gosia

A ja sobie pooglądam chetnia a co tam a reklama tez mnie śmieszy

#12  2011.01.07 13:55:50 ~my

Gosiu my nie lubimy być wyśmiewane, może niech się wezmą za lekarzy,prawników,nauczycieli,sprzątaczki.może coś z tego zrozumiałaś.Nie jesteś pielęgniarką ,jeśli przyjmujesz to w kategorii komedii.Tylko nie pisz o dystansie!

#13  2011.01.07 15:41:06 ~siostra

A ja się nigdy nie drapę po tyłku w trakcie pracy raczej po głowie jak widzę moją pensję po pierwszym myśląc jak tu wszystko pozapłacać i z głodu nie zdechnąć w tej przecudnej ojczyżnie.POLSKA PIELĘGNIARKA.A SWOJĄ DROGĄ GDZIE SĄ NASZE WŁADZE PIELĘGNIARSKIE .ZNOWU LICZĄ PIĘNIĄDZE I TYLKO PIENIĄDZE.

#14  2011.01.07 17:27:17 ~Jolpod

Też strasznie drażnią mnie reklamy takie jak omawiane powyżej ale jako, że nie mam wpływu na to co puszczają w telewizji, to po prostu (z resztą jak większość zwykłych zjadaczy chleba) staram się nie zaprzątać sobie głowy tymi głupotami. Wprawdzie nie widziałam wcześniej omawianego serialu, ale chyba wolę już taką "siostrę" Jackie niż tą z reklamy, albo taką z Leśnej Góry (odkorowaną i durną - tak ja postrzegam postacie grane przez aktorki). Nie przepadam też jeśli mówi się do mnie siostro, ale jeśli mówi to pacjent, to jestem w stanie przełknąć. Koleżanki i koledzy może trochę dystansu do tzw. fikcji ekranowej czy literackiej.

#15  2011.01.07 17:28:24 ~Jolpod

Często też tak "żywiołowo" prowadzimy dyskusje w dyżurkach na ww. tematy i rozbieramy na czynniki pierwsze największe głupoty, a pomijamy rzeczy istotne. Jesteśmy jak hieny - rzucą na jakieś ścierwo, a my zabijamy się żeby uszczknąć jakiś ochłap. Po walce dyszymy zmęczone i czekamy na następny zrzut, zamiast rozejrzeć się wokoło i pomyśleć co zrobić żeby sytuacje się nie powtarzały. Jesteśmy jak media i politycy. Na okrągło puszczają nam posiedzenia z komisji śledczych i różne takie pierdoły, żeby plebs miał się czym zająć i zasłuchany w kłótnie polityków nie przeczytał istotnych wiadomości, płynących drobnych druczkiem na spodzie ekranu.

#16  2011.01.07 17:29:30 ~Jolpod

My to samo - krzyk na temat reklamy, krzyk na temat filmu, a cisza (lub nieśmiały szept) w sprawach istotnych, chociażby nowych regulacji prawnych. Większość pielęgniarek nie ma pojęcia nawet o podstawowych zapisach w ważniejszych dokumentach. Myślicie, że nasze środowisko będzie identyfikowane z pielęgniarką amerykańską? Bliższa jest nam "siostra" z Leśnej Góry i takiej postawy (służalczości, uniżenia, podporządkowania, zapatrzenia w lekarzy, braku zawodowej samodzielności i wizerunki św. Mikołaja, Gwiazdki, Dzieciątka, Zajączka i jeszcze innych świętych i nie świętych w jednym, spełniających WSZYSTKIE! życzenia) pacjenci od nas oczekują (niestety). Dlatego proszę wrzućmy na luz i zajmijmy się sprawami istotnymi. A na marginesie z niecierpliwością oczekuję na emisję serialu (lubię dobre "komedie"). Pozdrawiam wszystkich "za i przeciw" ;)

#17  2011.01.08 00:18:27 ~Jolanta NI

Ja nie mam kompleksow w zwiazku z wykonywaniem mojego zawodu i pewnie dlatego mnie nie obraza reklama z dziwna pielegniarka,albo serial z siostra Jackie. W Wielkiej Brytanii tez pisma pielegniarskie pisaly troche na temat tego serialu,ale zaprzestali. Jesli nie mam sobie nic do zarzucenia,to co mnie obchodzi wizerunek jakiejs wymyslonej postaci! Poogladac i posmiac sie kobiety!

#18  2011.01.08 10:14:31 ~nurse male

jak tak na was patzre to aż normalnie ciemnogród mnie ogarnia widać że większośc wychowała sie w prl-u pier******* o ideii zawodu a co 2 z was jest chamska do pacjentów ma w du*** lekarzy albo robi wszystko by nie podpaść któremuś z nich większości z was nawet niechce się podnieść kwalifikacji wylewaćie tu swoją żółć ze gruba pielęgniarka w reklamie drapie się po tyłku noi co ztego czasem od waś szanownych pielęgniarek lepiej wyglądają sanitariuszki czy salowe więc nie bredźcie już tylko zajmijcie się swoją robotą tak jak należeć powinno a kto nie oglądał Jackie to niech sie nie wypowiada Pigularz

#19  2011.01.08 10:23:48 ~nurse male

Chcecie być jak pielęgniarki amerykańskie kt óe są uważąne na równi z lekarzami w stanach to zacznijcie sie dokształcać noście stetoskopy pod warunkiem że wiecie do czego one śłuża pacjent wtedy zauważy że jesteście nie tylko od noszenia basenów i zmiany pampersó ale że to włąsnie od was zalęży czy będzie miał zrobiony dobrze zastrzyk czy na dup** nie zrobi mu się odleżyna same z siebie robicie cierpiętnice i że ciągle takie biedne nieprzesadzajcie w polskim szpitalu publicznym mozna na ręke zarobic ponad 2000 i nie pisze tu o Warszawie czy Krakowie lecz o mniejszym mieście na północy Polski weżcie się w garść zamiast biadolić i pier***** jak to żle z naszym zawodem w Tym kraju a jak narzekacie to czas na zmianę zawodu Pigularz

#20  2011.01.08 11:55:32 ~ja

Anka,mojej godnosci nie urąga nazywanie mnie siostra.No,ale ja jestem wychowana w starej dobrej szkole pielegnairskiej poprzedniego systemu egukacji,gdzie zwracano nasza uwagę nie na słowo siostro ale na profesjonalizm i etyke.Niestety,obecnie wykształcone na licencjatach oburzaja sie słowu siostro a nie przeszkadza im mówic na ty do kazdego pacjenta,bez wzgledu na jego wiek

#21  2011.01.08 12:02:25 ~do nurse

Dziwie sie,ze cie moderator nie zablokował.Nie sadzę,ze jestes pielegnairka.A jesli jestes to jestes właśnie taka jak sa obecnie kształcone,na licencjatach,które maja w d.e inne osoby

#22  2011.01.08 14:35:42 ~fiona

Ludzie, trochę dystansu i uśmiechu na Nowy Rok życzę.Fiona

#23  2011.01.08 17:41:07 ~gosia

Jeśli sama masz szacunek dla siebie to takie pierdoły cie nie ruszą, mam gdzieś reklamy filmy o pielegniarkach sama wiem ile jestem warta. apropo po tyłku sie nie drapiecie czy co, ha ha, moi pacjenci pierdzą przy mnie bekają i wydaja wiele innych odgłosów bez skrępowania to dlaczego ja nie mogę się po tyłku podrapać?

#24  2011.01.08 20:14:21 ~nurse male

Do nurse Data: 2011-01-08 12:02:25 dziwie sie,ze cie moderator nie zablokował.Nie sadzę,ze jestes pielegnairka.A jesli jestes to jestes właśnie taka jak sa obecnie kształcone,na licencjatach,które maja w d.e inne osoby masz racje jestem po licencjacie a do tego pracuje w zawodzie na calym etacie do tego studjuje dziennie i nie przeszkadza mi to w tym by byc Zaje*istym w tym co robie i myśl sobie na mój temat co chcesz ale ja przynajmniej podnoszę swoje kwalifikacje by nie narzekać za 5 lat tak jak Ty teraz i powiem Ci jeszcze coś zazdrościsz mi tego że ja mam możliwości rozwoju a Ty już pewnie nie, apropos wypowiedzi wcześniejszej do licencjatów owszem moje koleżanki zwracają uwagę pacjentom że mówią do nich siostro bo żadne z nas zakonu nie kończyło węc niby dlaczego mają tak mówic ja chce by nazywona mnie pielęgniarzem bo taki jest mój tytuł zawodowya nie Brat więc helo czasy sie zmieniają i trzeba iśc do przodu a nie tkwić w PRL-u

#25  2011.01.08 20:36:35 ~nurse male

do Anki: droga Aniu piszesz że kształciłaś się w dobrej starej szkole pielęgniarskiej ale to było dawno i nie prawda więc nie traktuj mnie licencjata jak żło konieczne bo pamiętaj że kiedyś bedziesz wymagała opieki własnie kogoś po studiach więc nie ubliżaj nam licencjatom czasem jest tak ze przewyższamy niektóre z was nie tylko wiedza ale i umiejętnościami jestem dumny z tego ze skończyłem studia i ze kształciłem się nowym systemem pozdrawiam Tych którzy nie mają problemu z Tymi którzy własnie skończyli studia i zaczeli pracę i mam nadzieję że nie utrudniacie nam życia bo trzeba pamiętac ze kiedys wy sami także byliście prosto po szkole i też byłiscie tacy jak my gotowi do pracy ale stłamszeni przez starsze koleżanki kolegów którzy uważają ze nic nie umiemy i co my wogóle po tych studiach robimy w pracy troche otwartości i pomocy w początkach naszej pracy

#26  2011.01.09 12:53:56 ~do nurse m

Ja mam pełne studia,które juz dawno zrobiłam a nie tak jak ty(własnie otworzyłam przewód doktorski,robie badania,współpracuje z uczelnia i to jest podnoszenie kwalifikacji,tak samo jak kursy,szkolenia i specjalizacje.licencjat to najniższe wykształcenie pielegniarskie,pomostówka to tylko uzupełnienie godzin a nie podnoszenie kwalifikacji)ale mam przedewszystkim kulturę osobistą.Dzieki takim chamkom jak ty opinia o polskich pielegniarkach jest tak fatalna.A tykanie pacjentów przy jednoczesnym wymaganiu szacunku dla siebie to przegiecie.

#27  2011.01.09 13:04:22 ~do nurse m

Te,wykształcony na lecencyjacie chamie(pewnie cie na medycynie nie przyjeli wiec swoje frustracje odbijasz na pacjentach i współpracownikach). Wykształcony a głab i nie wie,ze zakonu sie nie kończy tylko do niego wstepuje a czasami z niego wystepuje.Mam nadzieje,ze i ty i twoja matka, ojciec i inni ci najbliźsi beda obsługiwani przez takich samych,a moze i gorszych chamów jak ty i bedziecie tak samo źle traktowani jak teraz ty ludzi traktujesz. Tych pielegniarek bez studiów I czy II stopnia jest juz minimalna ilość,sa to najczęściej kobiety tuz przed emerytura które lada dzień odejda z zawodu i niestety zostana tacy jak ty

#28  2011.01.09 20:54:16 ~xyz

Koleżanki - miejcie trochę dystansu do siebie i swojego zawodu.To tylko fikcja filmowa. Czy podnoszą larum policjanci gdy np. w filmie policjant współpracuje z przestępcami lub czy protestują nauczyciele, gdy np. w filmie nauczyciel molestuje seksualnie dziecko. Przykłady można mnożyć. Inne zawody podchodzą do tego zdroworozsądkowo czego i wam życzę.

#29  2011.01.10 06:06:04 ~s

~ do nurse m przedewszystkim . piszemy osobno :):):) tylko pisząc doktorat nie zrób błędu, bo wyjdzie wyuczona cooltura;)

#30  2011.01.10 11:18:00 ~megi

Do nurse m -troche wiecej pokory i dystansu do siebie! sama jestem pielegniarka po studiach mgr i szanuje moje kolezanki nie-postudiach, bo wiele mnie nauczyły na początku mojej drogi zawodowej! smutne ile jadu i złości wypływa z Twoich wypowiedzi! chyba ktoś Cie strasznie skrzywdził w życiu!

#31  2011.01.10 13:18:27 ~nurse male

Ale z was się porobiły filozofki i teoretyczki pielęgniarstwa Megi zamiast na pielęgniarstwo tzreba było iśc na psychologie może lepiej by Ci było Wy wszystkie jesteście takie chętne do pomocy nam po licencjacie a co do czego to najchętniej utopiłybyście nas w łyżce wody banda z was plotkar i zawistnych małp Tyle mam do powiedzenia pozdrawiam pigularz :-)

#32  2011.01.10 13:29:51 ~nurse male

~do nurse m odpowiadam na wypowiedź jakiejś prostaczki,która napisała wypowiedź dotyczącą mojej rodziny:słuchaj wiedźmo ja nie czepiam się twoich starych ani twojej rodziny więc się weź odp******, nieznasz mnie a oceniasz WTF brak mi słów do kogoś takiego jak Ty

#33  2011.01.10 13:49:45 ~GOŚĆ

Witam serdecznie wszystkie pielęgniarki i położne. Przez dziwny przypadek wszedłem na Waszą stroną, za co bardzo przepraszam, ale po przeczytaniu kilku komentarzy tak wciągnąłem się w lekturę, że po święciłem trochę czasu na równię z inne komentarze związane z innymi tematami. Teraz bardzo żałuję, bo bardzo dużo straciłem, a przede wszystkim straciły pielęgniarki w moich oczach. Mam ogromny szacunek do tego zawodu i do osób wykonujących ten zawód, nie ma dla ,mnie znaczenia czy jest to osoba młoda czy z doświadczeniem - ( czyt. wiekiem). Natomiast ma dla mnie znaczenie jaki to człowiek, jak podchodzi do swojego zawodu, a przede wszystkim czy lubi siebie, bo ja uważam, że człowiek jak sam siebie lubi to i innych potrafi lubić i szanować.

#34  2011.01.10 15:35:08 ~GOŚĆ

Przepraszam za błędy związane z szybkim pisaniem i chęci pokazania Wam, że jesteście szanowane przez społeczeństwo ale tego nie zauważacie bo: albo nie chcecie, albo Wam tak wygodniej albo Wam to wpojono w trakcie kształcenia. Nie dajcie się, bądźcie sobą czyli wspaniałymi kobietami i. mężczyznami, wykonujcie z godnością swój zawód a z pewnością będą Was ludzie szanowali. Nie dajcie się prowokować, bo to ktoś robi celowo. Nie musi się wysilać aby zniszczyć Wasze środowisko ponieważ bez większego wysiłku z ich strony same się niszczycie i osłabiacie swoje szeregi.

#35  2011.01.10 15:36:39 ~GOŚĆ

A jeśli chodzi o kształcenie to każdy zawód ma różne ścieżki kształcenia, tu też jest wiele możliwości. Nie wszyscy -mgr- zostaną oddziałowymi. Znam położną, która pracuje w swoim zawodzie już trochę lat, ciągle się dokształca, ma wszelkie możliwości i predyspozycje, aby zostać oddziałową ale ona o tym nie myśli - a wiecie dlaczego, ponieważ spełnia się w swojej pracy i nie tylko.pomaga innym ( trochę za pieniądze, trochę społecznie) ale uwierzcie mi nigdy nie słyszałem aby narzekała albo czuła się niedowartościowana. Stawiam ją często jako przykład wśród swoich znajomych, że można wykonywać ten zawód i cieszyć się z życia. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę więcej wiary w siebie.

#36  2011.01.12 17:21:54 ~pielęgn.

Do GOŚĆ. Jako pielęgniarka bardzo dziękuję za te słowa ,wsparcie ,miód na serce, Dajemy ludziom otuchę,ale same jej również czasami potrzebujemy.Życzę dużo zdrowia!

#37  2011.01.13 03:50:51 ~PIEL.Male

Nurse Male dobrze mówisz:) poza tym nie rozumiem pozostałych trochę, więcej luzu. Nurse Male ma rację że w zdecydowanej większości jest tylko stękanie jak to jest źle itd. Bez jakiejkolwiek próby podjęcia zmian, taką sytuację znam choćby ze swojego szpitala. Nie potrzebnie plujecie na siebie jadem. Nie ważne czy ktoś zrobił licencjat, magisterkę czy nawet doktorat, jesteśmy jedną grupą zawodową, czekam z niecierpliwością jak tylko odejdą "stare piguły" i skończy się wytykanie tego że ktoś skończył studia, ogarnijcie się.Łatwo Wam to wszystko anonimowo pisać w internecie, obojętnie jaki nie był by temat na tym portalu zawsze sprowadza sie do tego samego, do prześcigania się kto jest lepszy, czy doświadczone pielegniarki czy te nowe z licenjatami plus stekanie jak to jest źle. Nie rozumiem też dlaczego Mariusz Mielcarek zrobił z tego główny temat newslettera, żenujące trochę.

#38  2011.01.13 10:06:48 ~kasia

Serial jest super oglądam go od dawna w necie. Jestem pielęgniarką z dużym poczuciem humoru i siostra Jackie wymiata. Oto siła sióstr kochane i proszę Was więcej dystansu.

#39  2011.01.13 10:58:24 ~pielęgn.

Do PIEL.Male Czytam Twoją wypowiedź z zchwytem,pełnym uznaniem dla poglądu,ale proszę nie pisz już ,stare piguły, Jesteś inteligentna,zachowaj szacunek dla wszystkich,i jest prawie idealnie.

#40  2011.01.13 11:12:15 ~piel

Do piel. poz czy gabinet musi byc czynny od 8 - 18.Drugie pytanie czy wkonujecie badania przesiewowe w gabinecie oraz w domach. Trzecie pytanie co zrobic jak żaden pacjent nie zgłosił się do gabinetu a jest już prawie połowa miesiąca, co będziecie wpisywa w sprawozdaniu. Proszę o szczerą odpowiedż. Pozddrawiam wszystkie kolezanki wykształcone na różnym etapie.

#41  2011.01.13 13:43:11 ~IvA

Hehehehehe.Zero poczucia humoru i dystansu. W telewizji pokazują "nie tak ślicznych" przecież lekarzy, ratowników medycznych , prawników, nauczycieli. W serialach z nimi w roli głównej też są problemy, sex, alkohol, dragi, i milion innych tego typu spraw. Ja nie mam kompleksów- ani osobistych ani zawodowych. I zaręczam Was,że żaden mój pacjent, ani współpracownik nie przyrówna mnie do grubej piguły z reklamy. Nie muszę głośno nawoływać by mnie szanowano. Tak ustawiam granice,że inny wiedzą JAK pozwolę się traktować. Lepszy od miliona słów jest ZAWSZE przykład. Polecam.

#42  2011.01.13 14:16:19 ~PIEL.Male

Do post 39# Jestem akurat facetem w tym zawodzie;) Szacunek mam ale nie do osób których priorytetem jest zajmowanie się konfliktami o podłożu wykształcenia i dlatego trochę zgryźliwie powiedziałem "stare piguły"(bo przeważnie to one dążą do takich konfliktów) ale miałem na myśli tylko te pielęgniarki, których światopogląd jest bardzo ograniczony, nie miałem zamiaru obrażać nikogo o dużym stażu pracy, a jeżeli ktoś tak to odebrał z przepraszam

#43  2011.01.13 17:01:52 ~pielęgn.

Dziękuję! Potwierdzasz ,że Jesteś pielęgniarzem z prawdziwego zdarzenia,z Twojej postawy można się wiele nauczyć,bądź sobą, trwaj przy swoich zasadach , a inni/ pielęgniarki - arze/ zauważą co jest dobre.Wszystko wymaga czasu,kropla drąży skałę.

#44  2011.01.13 20:39:49 ~Necia

To ja się w tej sytuacji bardzo cieszę, że wybrałam jednak położnictwo i zostałam położną.Pozdrawiam i życzę miłego odbioru.

#45  2011.01.14 01:49:55 ~Elcia

Moje drogie Piguły. A kto by chciał oglądać prawdziwy film o naszej żmudnej i ciężkiej pracy. O ciągłym powtarzaniu tych samych czynności i użeraniu się o godne pieniądze!

#46  2011.01.14 08:47:57 ~pielegn.

Macie rację , ja nie oglądam żadnych seriali typu , Na dobre i na złe, Daleko od noszy ,itp. itd.

#47  2011.01.15 20:48:49 ~do nurse m

Prostaczka jestes ty.Jak ty opluwasz innych to cacy.Jak ktoś ruszył twoja czuła strunę(rodzine)to poprzegryzałabys tętnicę. Piel.male,ty też bedziesz niedługo starym pigularzem i na twoje odejscie będa czekać z niecierpliwoscia młode nowe piguły. Tak wam bardzo przeszkadzają stare piguły ale bez nich oddziały musieliby pozamykac bo tylko one pracuja i tak się stanie gdy one naprawde odejda w najblizszym czasie na emerytury.Obecnie średnia wieku polskiej pielegniarki to 55 lat.A wy dalej bedziecie walczyć,tym razem miedzy soba bo wam młodym nie chce sie pracować.Wy tylko opluwacie sie wzajemnie licytyjac jaka szkołe skończyłyscie i za jakie pieniadze.Tylko,że kij ma 2 końce.Za jakiś czas przyjdą kolejne młode,mozliwe ze po jeszcze innych szkołach,jeszcze lepiej wykształcone i jeszcze mocniejsze w gębach. Obrazacie sie za nazwanie was siostrą a gnoicie nie przebierajac w słowach koleżanki po fachu i pacjentów.

#48  2011.01.15 20:52:04 ~buba

Można mieć pokończone kilka fakultetów za gigantyczne pieniadze i byc sk.em do entej potęgi.A mozna miec tylko LP lub SM i byc Człowiekiem i Pielegnairka przez duze C i P.Nie wykształcenie daje inteligencję.

#49  2011.01.15 21:48:29 ~nurse male

Gdybyście drogie panie czytaly ze zrozumienie to wywnioskowałybyście ze jestem facetem podpisywałęm sie przecierz pigularz no ale widać teraz ze tak naprawde gó*** was to obchodzi piszecie tutaj żeby sie wys*** za przeproszeniem wyrzygać to czego w pracy powiedziec nie możecie mam to gdzieś haha życzę wam byście kiedyś trafiły na takie pielęgniarki i pielęgniarzy jak ja może w końcu zmienicie o Nas zdanie na lepsze pozdrawiam Was tych co tak mnie jadą na tym forum też bo w końcu nigdy sie nie dowiesz czy przypadkiem osoba na którą tak rzygałąś nie będzie Ci kiedyś dup* podcierała PIGULARZ

#50  2011.01.15 21:55:12 ~nurse male

Do nurse m Data: 2011-01-15 20:48:49 Prostaczka jestes ty.Jak ty opluwasz innych to cacy.Jak ktoś ruszył twoja czuła strunę(rodzine)to poprzegryzałabys tętnicę. Piel.male,ty też bedziesz niedługo starym pigularzem i na twoje odejscie będa czekać z niecierpliwoscia młode nowe piguły. Tak wam bardzo przeszkadzają stare piguły ale bez nich oddziały musieliby pozamykac . kochanienika wcale nie jesteś taka nie zastąpiona, mysle że jakby ktoś srał na twoją rodzinę to byś zeżarła żywcem odrazu więc bujaj sie staruszko na emeryture bo przez takie klepmy jak ty my mlodzi pracy nie mamy

#51  2011.01.16 22:01:27 ~do nurse m

Prostaku/czko.Pracy młodzi adepci pielegniarstwa nie maja nie przez pielegniarki starsze wiekiem tylko przez to,ze wam sie pracować nie chce. k Każda/y z was myśli,ze po skończeniu szkoły pielęgniarskiej obecnie istniejacej czekaja na was tylko stanowiska kierownicze.A tu przykra niespodzianka.Stanowisk kierowniczych jest kilkadziesiat a was tysiace.Jeśli wam tak bardzo zalezy na tytułomanii to idźcie na indywidualne kontrakty z NFZ,bedziecie wtedy wszystkim:naczelną,pracownikiem,salową,gońcem,popychłem.Ale na pieczątce bedziecie mogły sobie napisać co chcecie,nawet PANI PREZES PO LICENCJACIE. Pigularzu,jesteś sfrustrowany bo nie mozesz swojej frustracji oddać do sedesu wiec wydalasz te swoje ekstrementy na forum.Pewnie jesteś niedoszłym studentem medycyny,nie przyjęli cie na chama lekarza wiec jesteś chamem pigularzem.Chrońcie nas Niebiosa przed takimi "fachowcami"

#52  2011.01.17 10:01:41 ~bena

Drogie Panie Pielęgniarki, drodzy Panowie Pielęgniarze więcej dystansu do Siebie. Są zadania do realizowania, procedury do wykonania więc pracujmy UCZCIWIE. Spokojnego 2011 roku.

#53  2011.01.17 14:11:11 ~nurse male

Prostaku/czko.Pracy młodzi adepci pielegniarstwa nie maja nie przez pielegniarki starsze wiekiem tylko przez to,ze wam sie pracować nie chce. k Każda/y z was myśli,ze po skończeniu szkoły pielęgniarskiej obecnie istniejacej czekaja na was tylko stanowiska kierownicze.A tu przykra niespodzianka.Stanowisk kierowniczych jest kilkadziesiat a was tysiace.Jeśli wam tak bardzo zalezy na tytułomanii to idźcie na indywidualne kontrakty z NFZ,bedziecie wtedy wszystkim:naczelną,pracownikiem,salową,gońcem,popychłem.Ale na pieczątce bedziecie mogły sobie napisać co chcecie,nawet PANI PREZES PO LICENCJACIE. Pigularzu,jesteś sfrustrowany bo nie mozesz swojej frustracji oddać do sedesu wiec wydalasz te swoje ekstrementy na forum.Pewnie jesteś niedoszłym studentem medycyny,nie przyjęli cie na chama lekarza wiec jesteś chamem pigularzem.Chrońcie nas Niebiosa przed takimi "fachowcami" albo jesteś skończoną idiotką albo sam nie wiem czym żal mi Ciebie

#54  2011.01.17 15:36:31 ~pielęgn.

Wypowiem się nie jako pielęgniarka,chociaż nią jestem,ale jako córka będąca przy umierającym ojcu w szpitalu.Wierzcie wtedy potrzebne jest serce,ciepło,zrozumienie pracowników.Wiedza tak , ale ona w takich momentach nie musi być widoczna;oczywiście,ważne aby była,tytuły również mamy dla siebie,ale w chorobie potrzebujemy osób ,nie z tego świata, ciepłych ,które są z nami. Muszę powiedzieć,że niektóre salowe/młodsze i starsze/ były dla mnie wsparciem psychicznym w tej trudnej chwili.

#55  2011.01.17 17:13:05 ~oburzona

Uważam ,że film emitowany o tak póżnej porze to celowe,bo niestety do najmądrzejszych nie należy.Dlaczego nie nakręcą filmu na autentycznych faktach,a nie fikcjach.Pielęgniarki ciężko pracuja w Polsce za marne grosze i nie maja czasu na jakieś tam pierdoty.Siostra Jacke to pracocholiczka,która na prochach może wszystko,brr okropnośc,powinni ją wylać z pracy.A może w USA pięlęgniarkom wszystko można.

#56  2011.01.22 14:41:34 ~mgr piel

I O CZYM TU MERYTORYCZNIE ROZMAWIAĆ ? ŻENUJĄCE ! KULTURA RYNSZTOKOWA ! TO I JA TEJ KULTURZE POWIADAM <<< UWAGA : MŁODE PIGUŁY TO TEŻ POTENCJALNE KLEMPY >>> NIKOGO TO NIE MINIE (I TO SZYBKO ! )CHYBA,ŻE SIĘ WCZEŚNIEJ POWIESI ! :)

#57  2011.01.26 21:47:30 ~gabi

Nie ogladalam filmu i jakos nie mam ochoty go ogladac! Wole ;daleko od noszy! A wy? Ale w polskich szpitalach wlasnie tak jak w tym polskim filmie-beznadziejnie.Nasze przelozone wolą własnie tak beznadziejnie głupie siostry basen.

#58  2011.02.28 13:57:31 ~777gabi

Dlaczego tyle rozwodów!

#59  2011.04.03 21:35:02 ~do

Oburzonej.Filmu na faktach,o pielegniarkach z Polski nie nakreca bo nie ma o kim i o czym.Co pokazą? wasze chamstwo w stosunku do siebie i pacjentów,rynsztokowe awantury która jaką szkołe skończyła i za ile?

#60  2012.10.09 11:58:55 ~SIOSTRA-M

A GDYBY TAK DROGIE OBURZONE KOLEŻANKI POŚWIĘCIŁY CAŁY ZAPAŁ OPIECE NAD PACJENTEM TO MOŻE ZNIKNĄ ODLEŻYNY U PACJENTÓW. TO JEST ŚWIADECTWO OPIEKI PIELĘGNIARSKIEJ ,NIE KOLEJNY JAKIŚ SERIAL .

#61  2015.10.21 17:58:41 ~ANNA

Kończę pielęgniarstwo w tym roku i ręce mi opadają jak czytam te komentarze. Ile złości i chamstwa w tej grupie zawodowej zresztą co często widać nawet na praktykach i jak ma tu być dobrze? Myślę o wyjeździe za granicę bo w Polsce to brak szacunku zarówno ze strony pacjenta jak i reszty personelu.