Zobacz informację o projekcie „Nowa szansa dla zagrożonych zwolnieniami”. Uczestnictwo w tym projekcie daje szansę na przeszkolenie z zakresu zakładania i prowadzenie własnej firmy, a także otwiera możliwość ubiegania się o dotację w wysokości 40 tys. złotych na założenie własnej działalności gospodarczej.

Szkolenia dla pielęgniarek i położnych.

 

.

.

 

Przeczytaj wywiad z Panią Anną Ciura – Wiceprezes Zarządu Centrum Wspierania Projektów Europejskich S.A., które jest organizatorem projektu „Nowa szansa dla zagrożonych zwolnieniami”.

 

.

 

Komentarze użytkowników

#1  2011.01.13 00:04:43 ~Nadzieja

Zakładając własną firmę skazujesz się na bardzo, bardzo wysoki ZUS, co miesiąc wiele godzin stania w kolejkach w urzędzie podatkowym, Kontrole sanepidu, strażaków i wielu naprawdę wielu „nieproszonych” gości którzy poświęcą cały twój czas pracy dla siebie, tak że zapomnisz co prowadzisz. To nie koniec nieszczęść: żadnych urlopów, chorobowego, praca po godzinach będzie ci bliższa niż rodzina. NFZ zrobi co w jego mocy a nawet jeszcze więcej by nie podpisać z tobą kontraktu a jeśli podpisze to tak że pożałujesz.

#2  2011.01.13 08:31:22 ~Alicja

Czy ktoś może podpowiedzieć jak uruchomić prywatny żłobek lub mini klub? Po 35 latach pracy jako pielęgniarka postanowiłam coś zmienić w swoim życiu i zainwestować we własny interes.Za wszystkie informacje będę bardzo wdzięczna.

#3  2011.01.13 10:58:13 ~piel

Do Alicji: koniecznośc wyższe wykształcenie warunki pomieszczeń w/g rozp. rejestracja,odwiedzisz wszystkie mozlie instytucje, oraz kontrol przez nich, super mądry, pracowity,odpowiedzialny personel, dużo pieniędzy i do dzieła

#4  2011.01.13 22:17:49 jezioro

Do Alicji radzę otworzyć "małe przedszkole". Wymogi , które musisz spełnić są mniej restrykcyjne niż dla perzedszkola i dla żłobka. Żłobki na chwilę obecną wciąż są ZOZ-ami- ma to byc zmienione. W "małym przedszkolu" możesz mieć dzieci w wieku żłobkowym. Z tego co się orientuję, mozna nawet ubiegać się o dofinansowanie z samorzadu gimny do każdego dziecka. Mozesz również otworzyć "punkt opieki nad dzieckiem". Obojetnie co otworzysz zadbaj o warunki bezpieczne dla dzieci,(lokal,meble,toalety, catering), a będziesz miała klientów i nie nazywaj tego "przedszkolem" , "żłobkiem" , bo wpadniesz w biurokratyczną mmachinę różnych wymogów.

#5  2011.01.14 10:33:34 ~Alicja

Dzięki za wypowiedzi i wsparcie.Dowiedziałam się ,że weszła nowa usawa żłobkowa ,która jest mniej rygorystyczna niż poprzednia ale trzeba poczekać aż nabierze mocy prawnej.Pozdrawiam

#6  2011.01.14 19:08:36 kopciuszek1527

MÓJ BOŻE dokąd będą tak nami poniewierać,brak mi słow co za kraj co za naród,z każdej strony pod gorkę mam dość

#7  2011.01.15 15:50:57 ~Balcer

Do kopciucha -> to nie poniewieranie! To rynkowe reguły wolnego rynku. Praca to towar jak każdy inny. Komuna się skończyła. Czas wreszcie pojąć podstawowe reguły rządzące w własnym kraju!

#8  2011.01.16 15:42:32 ~MM

Do Balcera-niech ta gra wolnego rynku będzie uczciwa, prowadzona w sposób cywilizowany, oparty na przesłankach naukowych, na razie to co sugerujesz przypomina mi bezhołowie.

#9  2011.01.16 17:51:29 kopciuszek1527

Do Balcer masz rację tylko ja mam 52 lata 27 lat w zawodzie nie znam zasad wolnego rynku nigdy nie musiałam główkować że mogę stracić pracę i zaczynać wszystko od początku znikąd pomocy izby mają cię gdzieś radż sobie jak umiesz przepraszam ale szlag mnie trafia

#10  2011.01.20 08:32:27 ~Alicja

Do Jeziorko dzięki za wypowiedż i prośba,gdybyś miała chwilę czasu i ochotę pomóc mi to odezwij się proszę bo z wypowiedzi wynika,że masz już w tym kierunku jakieś doświadczenie alicja.danczak@wp.pl Pozdrawiam

#11  2011.01.21 15:58:45 wiedĹşma

Niestety Kopciuszku jest to twarda wojna o kasę i jeżeli nie nauczymy się liczyć czy opatrunek na prawej nodze opłaca się tak samo jak na lewej wylądujemy jak wiele Polaków "pod mostem". Trudniej jest starszym pełnym poświęcenia dla pacjentów koleżankom bo były inaczej uczone, ale poczytaj jakie piekło przechodzą pielęgniarki rodzinne, które podjęły pracę na własny rachunek. Czas wyciągać wnioski i uczyć się od innych grup zawodowych solidarności walki o swoje prawa.

#12  2011.01.21 23:06:00 ~hm

Z tego co piszecie to z idei " Solidarnościowych" wyrosłych z walki naszych rodziców, czy nas samych, wyrosły zachowania barbarzyńskie i pustosłowie o humanizmie, Prawach Człowieka, godności osoby ludzkiej i itd,

#13  2011.01.22 10:17:31 wiedĹşma

Hm, jak sama napisałaś "wyrosło", a czy samotna maleńka roślinka wyrośnie w gąszczu dobrze ustawionych i zasilonych we wszystkie dobra i środki potężnych roślin o opisanych przez Ciebie zachowaniach?

#14  2011.01.24 11:04:31 ~nurse

Szanowny Panie Mariuszu,po raz ostatni wchodzę na portal. Dlaczego? Bo zamienił się w dno moralne i intelektualne. Forum, otwarte dla przypadkowych czytelników, to zbiorowisko bluzgających na siebie wzajemnie, rozwrzeszczanych babiszonów. Merytoryczne zero. Żegnam bez żalu.

#15  2011.02.05 18:40:44 ~hm

Do wiedźmy-może "wyrosnąć" taka roślinka, może ich być bardzo wiele o różnych odmianach, ale zależy to jaką strukturę przyjmuje macierzysta grupa, nadając kształt strukturze oraz od zewnętrznych czynników zewnętrznych które też mogą działać destrukcyjnie.