Dziś spotkania w Pałacu Prezydenckim. O godzinie 13 z paniami w czepkach, a o godz. 14/15 z pielęgniarkami kontraktowymi. Zobacz kilka materiałów wideo w sprawie protestu pań w czepkach w sejmowej galerii.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

 

 

Z ostatnu.

Zobacz także bieżące informacje - z TVN 24. Pielęgniarki w czepkach idą do Pałacu. Kontraktowe też chcą!

 

  • godz. 13 spotkanie z paniami w czepkach,
  • godz. 14/15 spotkanie z pielęgniarkami kontraktowymi.

Zobacz także:

Pielęgniarki ze Szczecina walczą w sprawie kontraktów w szpitalach. Jedne są za, drugie przeciw. Jakie mają argumenty?

---------------------------------------------------

 

.

.

 .

.

.

 

.

Komentarze użytkowników

#1  2011.03.24 21:43:29 ~kropka

Pozdrawiam pania Gardias! :)

#2  2011.03.25 07:12:54 ~ren

Ciekawe na jakiej liście pani Gardias załatwiła sobie pierwsze miejsce w nadchodzących wyborach do sejmu. Kampanię wyborczą ma za związkowe składki.

#3  2011.03.25 07:57:04 ~teresa

Kampania wyborcza pani Gardias rozpoczyna się. przy udziale pielęgniarek, 4 raz będzie kandydowała do sejmu! Dorota Gardias - szefowa związku pielęgniarek, w 2001 kandydowała do sejmu z listy SLD (nie dostała się! ), w 2005 kandydowała do sejmu z listy Sdpl (Sdpl nie przekroczyło progu! ), w 2007 nie kandydowała do sejmu z listy LiD (bo dostała złe miejsce i wiedziała, ze się nie dostanie, w ostatniej chwili zrezygnowała.)! Teraz przybrałą inną taktykę, nie dajcie się nabrać,że chodzi o dobro pielęgniarek

#4  2011.03.25 08:35:54 ~Inez

Kiedy brakuje argumentów mówimy o P.Gardias, o jej kandydowaniu,o wyglądzie lub innych duperelach.Halo tu ziemia skupcie się . mówimy o problemach środowiska pielęgniarskiego o naszym byc albo nie byc . PANI DOROTO GARDIAS szacunek DZIĘKUJE I PRZEPRASZAM za każde złe słowo, za brak perspektywicznego myślenia. To tylko zazdrośc trawi nasze koleżanki dla wielu to liga której nigdy nie osiagną i dlatego tyle jadu z ust osób, które sądzą po pozorach lub po prosty nie znają Pani KLASY niestety!

#5  2011.03.25 08:39:01 ~eee

A z jakiej listy kandyduje Mielcarek?

#6  2011.03.25 08:39:56 ~do kontr.

Prawo Poznań pielęgniarki kontraktowe gratuluję odwagi pokazania się w tv i wyłożenia swoich racji. Pozdrawiam za dowolnością formy zatrudnienia.

#7  2011.03.25 08:46:21 ~do ren

Jesteś tępa jak wsiowa baba z początku ubiegłego stulecia.Czy Ty choćby w najmniejszej mierze masz pojęcie ile kosztuje kampania wyborcza? Ijak rozlicza się związkowe składki? Żenada że takie tępe krowy mają czelność wypowiadać się na tematy,KTÓRE SĄ DLA NICH NIEZROZUMIAŁE! Jesteś choćby pielęgniarką? Należysz do OZZPIP? Twój wpis jast jak narzekania żula pod kioskiem z piwskiem.

#8  2011.03.25 09:05:40 ~Jaga

Brawo Doroto startuj w wyborach i wygraj! Może jako poseł uda Ci się więcej >>ugrać<< dla naszego środowiska. Wierzę w Ciebie , bo już nie raz pokazałaś,iż nie walczysz o swój interes( dawno temu miałaś okazję - my to pamiętamy nie przyjęłaś wówczas bardzo intratnej propozycji-dziś byłabyś ustawiona). Jak można zarzucać Tobie walkę o interes własny! . To może tylko osoba pozbawiona jakiejkolwiek moralności.

#9  2011.03.25 09:15:30 terka

Też chciałabym wiedzieć z jakiej listy kandyduje M.Mielcarek,bo ma odwagę mówić głośno o tym co w naszym środowisku dzieje się złego i stara się być obiektywny.Drogie koleżanki jak można na forum publicznym obrzucać się epitetami.można z sobą polemizować,po to by wypracować wspólną strategie działania dla dobra całego naszego środowiska,ale nie obrażać się wzajemnie.każdy ma prawo do własnego zdania.Pamiętajcie,szanuj siebie,a będą Ciebie,a w jedności siła.pozdrawiam .

#10  2011.03.25 09:39:53 ~rozczrowa

GDZIE DWÓCH SIĘ BIJE TAM TRZECI KORZYSTA. Stara prawda ciągle na czasie.

#11  2011.03.25 10:46:04 ~PRACA

Czytajcie ze zrozumieniem Kodeks Pracy! Art. 22 par.1 Przez nawiązanie stosunku pracy, pracownik zobowiązuje się do wykonania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem. par.1,1 Zatrudnienie w warunkach określonych w par.1 jest zatrudnieniem na podstawie stosunku pracy, bez względu na nazwę zawartej przez strony umowy. par.1,2 Nie jest dopuszczalne zastępowanie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonej w par.1 Art. 281 Kto będąc pracodawca lub działając w jego imieniu: 1) zawiera umowę cywilnoprawną w warunkach, w których zgodnie z art. 22 par.1 powinna być zawarta umowa o pracę, 20 nie potwierdza na piśmie zawartej z pracownikiem umowy o prace, . - podlega karze grzywny od 1000zł do 30000zł.

#12  2011.03.25 10:51:12 ~AGA

A może Mielcarek wraz z kontraktowymi bez czepków też się dokształci i doczyta Kodeks Pracy? Miłej lektury!

#13  2011.03.25 11:39:17 ~jaga

Stowarzyszenia pielęgniarek kontraktowych nie mogę wyszukać w KRS,ich wogóle chyba nie ma, należy to sprawdzić! Mielczarek do roboty, czekamy na obiektywne informacje w tym temacie.

#14  2011.03.25 12:16:13 ~kaja

JESTESMY Z PANIA GARDAS

#15  2011.03.25 12:34:32 ~Jaga

Do jagi no to znaczy prowokacja przez duże p ,myślę . należy to podać do szerszego ogółu ,tylko czy cenzura to puści

#16  2011.03.25 12:51:28 ~ANKA

Myślę że jesteśmy gotowe stanąć przeciwko temu rządowi to najlepszy moment -dość tego ! . Jak powstało "białe miasteczko " to PO-cy latali robili podpuchy na PIS ,a teraz co ? sami robią jak oni .Koleżanki pielęgniarki łączmy się nie dajmy się podzielić .Stańmy po dobrej stronie WSPIERAJMY DOROTĘ GARDIAS .

#17  2011.03.25 13:05:38 ~piel.

Do "jagi" nie wszystkie stowarzyszenia wymagają rejestracji w Krajowym Rejestrze Sądowym, istnieją stowarzyszenia tzw zwykłe, które rejestrowane są w urzędzie gminy.

#18  2011.03.25 13:55:42 ~jaga

Tak wiem, ale to jest determinowane ilością przynależnych osób,a przecież zdanie pięciu osób nie może wpływać na proces legislacyjny, czy też determinować decyzji przy 85 tys. osób reprezentowanych przez Dorotę.A rząd wspiera się w potrzymaniu swojej decyzji na wystąpieniach tegoż właśnie Stowarzyszenia

#19  2011.03.25 13:59:27 ~jaga

Demokracja nie oznacza że wszyscy są zadowoleni, ale na pewno decyduje głos większości, brakuje mi tu zdecydowanego głosu Izb Pielęgniarskich, bo to ich ustawowe zadanie , by zawód nasz był wykonywany prawidłowo.

#20  2011.03.25 14:07:44 ~jaga

Może rejestr gminny też należy sprawdzić?

#21  2011.03.25 14:12:14 ~piel

Panie Mariuszu, w sejmie siedzą pielęgniarki a nie panie w czepkach. Odwal się Pan od nich bo społeczeństwo pielęgniarskie dłużej nie wytrzyma pana chamskich komentarzy. Kto dzieli nasze społeczeństwo - Pan, chyba nie ma Pan za dużo pracy, bo ma Pan czas na wymyślanie bajek, oszczerstw pod adresem tych, które bronią Pana tyłka.

#22  2011.03.25 15:06:03 ~dokk

Tusk ciagle nazywa nas SIOSTRAMI

#23  2011.03.25 15:42:34 ~biedronka

Siostry to są w zakonie, a my jesteśmy PIELĘGNIARKAMI. Niech pan Mariusz i cała reszta polityków przestanie nas obrażać. Jesteśmy wykształconymi pracowitymi osobami z dużą wiedzą i dużą kulturą i cały ten balast "ochrony zdrowia " nie "służby zdrowia", niesiemy w dużej mierze na swoich barkach. Bez nas ochrona zdrowia jest niczym. Jesteśmy bardzo ważne w tej dziedzinie. i nie pozwolimy zmanipulować się ani prasie, ani telewizji, ani temu portalowi. Nazywanie nas siostrami lub służbą zdrowia jest celowe. Bo siostry pracują charytatywnie, służba to wiadomo- musi służyć - też za darmo.My jesteśmy pielęgniarkami, pełnoprawnymi uczestnikami społeczeństwa, życia społecznego,mamy dużą wiedzę i doświadczenie. Chcemy żeby nas szanowano,chcemy godnie zarabiać, mieć czas dla rodziny i dzieci. Nie zgadzamy się na służbę ani na niewolnictwo! Precz z taką nazwą "Panie w czepkach". Co za idiota to wymyślił?

#24  2011.03.25 16:51:34 ~netze

No i co p.Mariuszu? coś mi się zdaję że stanął Pan po niewłaściwej stronie. Nigdy tak bardzo nie czułem , że zarówno Pan jak i pielęgniarki kontraktowe nie macie racji, a co najgorsze próbujecie zrobić ludziom wodę z mózgu. Nie chce mi się wierzyć, że nie ma Pan świadomości tego że kontrakty są złe. Pracować będą tylko młode, piękne gotowe dać pracodawcy nieco więcej niż te starsze. Nigdy pracodawca nie zatrudni pielęgniarki na umowę o pracę mając możliwość zatrudnienia na kontrakt. Wszyscy Ci którzy doprowadzili do obecnej sytuacji, umożliwiając prace na kontraktach wyrządzili wielką krzywdę Polskim pielęgniarkom.

#25  2011.03.25 17:34:30 ~gość

Do obecnej sytuacji doprowadzilismy MY SPOŁECZEŃSTWO głosując w demokratycznych wyborach, nie Związek, nie p. Gardias czy ktoś tam lecz to wybrani przez NAS Posłowie tworzą Nam takie prawo. Nie obrażajmy się wzajemnie, to nic nie zmienim nie tędy droga. Pozdrawiam.

#26  2011.03.25 17:41:02 ~piel

Tusku nie jestem twoją siostrą a taki byłeś mocno przejęty na expose losem służby zdrowia !

#27  2011.03.25 21:04:32 ~anmaz

JESTEŚMY Z WAMI-rozumiemy! Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy i Pracowników Więziennictwa popiera protest Pielęgniarek zrzeszonych w Ogólnopolskim Związku Zawodowym Pielęgniarek i Położnych, który jest częścią Forum Związków Zawodowych. W związku z powyższym wzywamy wszystkich naszych członków do poparcia protestujących i udział w jutrzejszej pikiecie przed budynkiem Sejmu w Warszawie. Pikieta rozpocznie się o godz. 12.00. Zbiórka o godz. 11.30 przed budynkiem Sejmu.

#28  2011.03.25 21:58:15 ~pielegniar

Panie Tusk ja tez nie jestem Twoja siostrą

#29  2011.03.25 22:40:25 ~Maria

Panie Mielcarek, dla Pana zrobimy wyjatek, wszyscy bedziemy pracowac na umowę o pracę, Pan niech pracuje na kontrakcie, proszę nigdzie nie kandydować-pielegniarki zatrudnione na umowę o pracę nie zagłosują na Pana, ale poza kontraktem pozostanie Panu jeszcze Pana sklep internetowy, który wydaje się być od chwili jego powstania ważniejszy od problemów tego portalu i naszego środowiska.

#30  2011.03.25 23:07:41 ~kura

W sejmie siedzą panie w czepkach na czepkach ze swoja kwoką na czele , one o pielegniarstwie nie maja zielonego pojęcia jedno co potrafia robic to gdakac

#31  2011.03.25 23:35:06 ~jaga

Ustawę należy zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego i na pewno to zrobimy.

#32  2011.03.26 22:00:44 ~jula

Obecnie praca w szpitalu na kontrakcie jest nielegalna! Panie oświadczają ze prowadzą działalność w miejscu wezwania tzn. stałego pobytu pacjenta-to nie jest na pewno szpital. Rząd legalizuje to co dzieje się od 12 lat.A co do listu Pani Minister do pielęgniarek- wiecie kiedy lekarz jest miły ? jak ma interes w tym co robi. I taki ma Pani Minister sprowadziła do Sejmu pielęgniarki kontraktowe,wsadziła kij w mrowisko- niech się baby kłócą między sobą a ja pogonię panienki do pracy na 250 godzin i mam problem z głowy. Pacjent jest bezpieczny.

#33  2011.03.26 22:15:35 ~nika

Ten Portal byłby dobry gdyby nie polityka Pana Mielcarka. Zionie nienawiścią a wszyscy są generalnie źli: beznadziejne izby, naczelne pielegniarki głupie związki, najmądrzejszy Pan Mielcarek, który odbiera nagrody roku za to że wkłada przysłowiowy kij w mrowisko jak minister Kopacz a pielęgniarki strony otwierają. w sklepie kupują i interes się kręci. Mówi o wolności tak jak kontraktowe-chyba komuś coć obiecał. Niech ci co siedzą w sejmie idą na kontrakt a nie biorą 13 tą pensję budżetowa. Kosztem najliczniejszą grupy zawodowej łata się dziurę finansową szpitali. Skandal!

#34  2011.03.26 22:51:11 ~Niko!

Redaktor tego portalu już dostał niezłe "ciegi" za konstrukcje komentarzy, jest też człowiekiem, jak każdy z nas, który ma swoje poglądy! Nie wyłączył stron, dyskusja dalej się toczy! A za t mu chwała!

#35  2011.03.28 00:26:31 ~gość

CZAS NAJWYŻSZY TEN PORTAL ZAMKNĄĆ !

#36  2011.03.28 07:31:49 akuszerka

I znowu nic nowego.CZAS WYBORÓW = CZAS OBIETNIC, zwałaszcza tych z rodzaju "sztuka dla sztuki". Ale koleżance Ko Kopacz.dziękuję.

#37  2011.03.28 13:16:38 ~DO KURA

Mam wątpliwości czy napisała to osoba w jakikolwiek sposób związana z pielęgniarstwem. Jeżeli tak to mam nadzieję, że jest w zdecydowanej mniejszości - tej, która przynosi nam jedynie wstyd! . Utożsamiam się z koleżankami, które okupowały sejmową galerię. Uwierzcie, że są jeszcze myślące osoby w naszym zawodzie. KURY - DO KURNIKA! Ciekawe kto walczy o wasze prawa? Może kogut Mielcarek? O ludzka naiwności!

#38  2011.03.28 18:48:00 ~gość

PIELĘGNIARKA pisze-Teraz jest czas by zawalczyć o normy zatrudnienia, minimalną stawkę godzinową na kontraktach ,czy minimalną płacę -jeśli to jest umowa o pracę,czas pracy maksymalny jaki może bezpiecznie pracować pielęgniarka czy położna, zagwarantowanie urlopu na umowach cywilno- prawnych czy kontraktach, sprzęt do pracy typu podnośniki ,łóżka regulowane, ślizgi, zaczniemy egzekwować przepisy BHP do bólu ,inne zabezpieczenia socjalne. To wszystko istnieje w cywilizowanej Unii a skoro w niej jesteśmy to tak samo nam winno przysługiwać to nic nowego. O te sprawy bezwzględnie trzeba zawalcz.

#39  2011.03.28 18:48:53 ~gość

Pracowałam rok w Anglii i wiem doskonale jak wygląda praca i warunki pracy naszych zawodów. Nie ma żadnego usprawiedliwiania ani wykręcania ,że nas nie stać na takie czy inne rozwiązania bo kraj na dorobku. To nas nie powinno obchodzić. Czas również zmienić myślenie .Nie zastawiajmy się pacjentami i nie próbujmy walczyć o ich dobro bo to nikogo z decydentów nie obchodzi. Jeśli zawalczymy o siebie, o swoje prawa to i pacjentom rzecz jasna się poprawi. Na całym świecie pracownicy walczą o SWOJE prawa a nie cudze. KODEKS PRACY, KODEKS PRACY, KODEKS PRACY, KODEKS PRACY, KODEKS PRACY, -BEZ NIEGO NIE DA SIĘ ŻYĆ.zgadzam się z nią.