Minister zdrowia pisze do pielęgniarek i położnych bezprecedensowy list: "Drogie Koleżanki . . . Piszę do Was jako Wasza koleżanka". Redakcja - Minister nie wierzymy!!! Bowiem obecne prawo nie chroni dostatecznie przed zmuszaniem do przejścia z umowy o pracę na umowę cywilnoprawną. Dowód? Proszę bardzo. List pielęgniarki do redakcji Portalu.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

 

.

.

 Zobacz list minister zdrowia . . .

.

List do redakcji Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych

.

Polska pielęgniarka - w 1986 roku ukończyłam Liceum Medyczne, 1988 kurs kwalifikacyjny pielęgniarstwo operacyjne, 2008 studia pomostowe, 2008 rozpoczęłam specjalizację z pielęgniarstwa operacyjnego. BYŁAM SZCZĘŚLIWA! W szpitalu wprowadzono kontrakty, a ja przeniesona na oddział wewnętrzny. Teraz szukam choć cienia sprawiedliwość w Sądzie Pracy.

.

Zobacz także:

Związkowy zakaz kontraktów 2011 - w tej sprawie napisaliście dotychczas na Portalu prawie 2 500 KOMENTARZY!

Komentarze użytkowników

#1  2011.03.25 15:34:53 ~on

Może dodajmy do ustawy, że stawka pielęgniarki na kontrakcie nie może być mniejsza niż połowa stawki lekarskiej danego szpitala.

#2  2011.03.25 16:54:00 ~rozczarowa

Do kogo mam się zwrócić, jak będę zmuszana do podpisania kontraktu, a jeśli się nie zgodzę to szykanowana. DO kogo? Do PANA BOGA? Płakać, że życie jest niesprawiedliwe.

#3  2011.03.25 17:51:31 ~cytat

Niesamowita, jest postawa Premiera który jest historykiem kultury-grupa w stosunku do której łamane są obietnice np. samodzielnych podmiotów gospodarczych czy spółek współpartnerskich-pielęgniarstwo środowiskowo-rodzinne, brak bądź niepoprawnie wyliczona obsada pielęgniarek na dyżurach gwarantująca bezpieczeństwo chorego obywatela-12 lat rozporządzenie, świadomość prawidłowości (zbliżone do współczesnych U.E.)już od ponad 100 lat,-niebywała historia modelu kształcenia: na poziomie akademickim przez ponad 40 lat w 2 kierunkach: zarządzania i nauczania w zawodzie-a to nie służy rozwojowi praktyki ukierunkowanej na pracę z pacjentem, a wnikliwe oko historyka nie wyczuło jakiejś manipulacji, czy zniekształcenia przeszłości ? Czy te skromne informacje nie wpływają na proces kulturowego rozwoju opisywanej grupy? Czy ewentualne skutki Historyk Kultury bierze na swoje bary? o niewiedzę nie podejrzewam. Premier posiadał różne dane. Decyzja świadczy o jego intencji.

#4  2011.03.25 17:54:40 ~biedronka

Jeżeli masz związki zawodowe to zgłoś się do nich.Ale muszą to być osoby, które nie boją się walczyć o swoje prawa. Jeżeli nie - proponuję Państwową Inspekcję Pracy. Ponieważ na kontrakcie pracujesz dalej pod kontrolą i w godzinach ustalonych przez pracodawcę w jego pomieszczeniach używając jego sprzęt - taka umowa ma znamiona umowy o pracę.Jeżeli to nie pomoże to do sądu pracy, ale wtedy szukaj sobie od razu nowego zatrudnienia, bo jak będziesz zbyt niewygodna, to i tak znajdą na ciebie haczyk żeby cię zwolnić. Jeżeli już kontrakt nie zgadzaj się na stawkę niżej niż 25 zł/godz i zażądaj płatnego urlopu, przynajmniej takiego jak masz na umowie - 26 dni.W każdym razie walcz. Powodzenia!

#5  2011.03.25 20:21:56 ~gość

Ale jesteście dzielne, młode i zdrowe, wojownicze, jakie macie super kontrakty, jak będzie jutro płonąć podłoga pod wami to wtedy pogadamy o kontraktach.

#6  2011.03.25 20:24:18 ~Ewa

MI SIĘ LIST PANI MINISTER BARDZO PODOBA.

#7  2011.03.25 20:53:18 ~mm

Czy ktoś móglby wytłumaczyć pani minister, ze Państwowa Inspekcja Pracy nie będzie czuwac na kontraktami. Nie ma takiego prawa, nie może ingerować w warunki umowy cywilno-prawnej.

#8  2011.03.25 21:09:44 ~ga

Pani minister! Gdzie jest Pani lis na tym portalu!

#9  2011.03.25 21:55:42 ~nie nie

Nie nie nie nie nie nie nie nie nie kontraktom!

#10  2011.03.25 22:13:47 ~do mm

Wie minister tak jak cały rząd, włącznie z głową państwa i zdają sobie świetnie sprawę z wszystkich nieprawidłowości i konsekwencji- spece od manipulacji coś wymyślą by to zatuszować, znajdą sobie sprzymierzeńców, którzy np. za utrzymanie obowiązkowych godzin w kształceniu pielęgniarskim obejmujących tematykę kształcenia w zawodzie.Większość kierunków rozwijających się i posiadających nie urojony dorobek naukowy, te sprawy załatwia na Wydziałach Pedagogicznych Uniwersytetów, koncentruje się na istocie zawodu

#11  2011.03.25 22:15:06 ~rozczarowa

Dokładnie tak jak panie z biedronki boimy się wszystkiego. Na każdym kroku jesteśmy zastraszane, szykanowane i pytam dlaczego tak jest?

#12  2011.03.26 01:42:55 ~maria1

Socjotechnika KOPACZOWERJ! Nienormalna Pani MInister jesłi tak list pisze ! Paranoja pogubiła sie! Dramat! NIch wykreśłi z ustawy zapis! Jeśłi NIe to Koniec Z PLATFORMĄ! HA HA Tak będzie

#13  2011.03.26 08:04:51 ~lenka

A może trzeba bardziej radykalnie zamanifestować swoje niezadowolenie? Ta nasza etyka i moralność , którą oprócz tego, że ma każdy wpajano i wzmacniano w szkole pielegniarskiej przeszkadza się bronić a każdy niedouczony rządzący w tym kraju robi z nami co chce.Ostatnio dowiedzialam się że klasie średniej w naszym kraju przysługuje 6000 netto na członka rodziny.My jako grupa zAWODOWA nic nie znaczymy pod każdym względem.Dopóki nie będzie rewolucji w naszy zawodzie , nic się nie zmieni.

#14  2011.03.26 09:17:06 ~piel

Redaktorzy z tvn mieli niezły ubaw z tej sejmowej pielęgniarskiej galerii ale wiadomo to PEOWCY ! Zupełnie inaczej zachowywali się ci z wotu ! Hej panowie więcej pokory i szacunku prawdopodobieństwo trafienia do nas OGROMNE ! P.Gardias bardzo proszę argumentować merytorycznie jeśli chodzi o kwestie pielęgniarskie m.in. mnogość obowiązków pielęgniarek to jest dopieroo problem a nie problem zakupu p.pielęgniarki kilograma gruszek (żenujący przykład)a miało to miejsce w tvn24, 25 marca po g.18.DROGIE KOLEŻANKI TO,ŻE JESTEŚMY KOBIETAMI(argument P.Gardias)-CZY TO MA BYĆ WYRAZ SŁABOŚCI NASZEJ? KOLEJNA ŻENADA 21 WIEK POLSKI FEMINIZM JUŻ RACZKUJE DAJMY MU WIĘC STANĄĆ NA NOGI ! PANI GARDIAS CZY ZROZUMIAŁA PANI MERITUM ?

#15  2011.03.26 09:22:08 ~gz

A może skończmy z tymi zastępczymi tematami niech rząd sprawdzi wykonanie zapisu ustawy 40%! dla pielęgniarek. ktoś koleżanki otrzymał?

#16  2011.03.26 09:29:48 ~piel c.d

DROGIE KOLEŻANKI I KOLEDZY ! JEST NAS 3OO TYSIĘCY PODOBNO (PRAWDOPODOBNIE DANE ZAWYŻONE ! ).JESTEŚMY CORAZ LEPIEJ WYKSZTAŁCONE,ROSNĄ WYMAGANIA W STOSUNKU DO NASZEJ GRUPY ZAWODOWEJ A .PRESTIŻ ZAWODOWY ŻADEN.TO JEDYNY TAK SPECYFICZNY ZAWÓD WYKONYWANY W POLSCE.MOJE MERYTORYCZNE PYTANIE JEST TAKIE : DLACZEGO NP.GODZICIE SIĘ NA CAŁE MNÓSTWO OBOWIĄZKÓW,PRACUJECIE ZA SALOWĄ MYJĄC SZAFKI ? ONE MÓWIĄ "TO DO NAS NIE NALEŻY" UPAKARZAJĄCE ! PIELĘGNIARKA 15 NA GODZINĘ I SALOWA 15 GODNE ? KIEDY W POLSCE ZACZNĄ PRACOWAĆ W ODDZIAŁACH SZPITALNYCH POMOCE PIELĘGNIARSKIE ?

#17  2011.03.26 09:31:22 ~mgr

To nie są zastępcze tematy czytaj uważnie gz

#18  2011.03.26 09:40:30 ~piel cd

Tak zgadza się to nie są tematy ZASTĘPCZE ! W PILNEJ KWESTII POMOCY PIELĘGNIARSKICH P.GARDIAS SIĘ NIE WYPOWIEDZIAŁA WAŻNIEJSZE BYŁY GRUSZKI SZKODA,ŻE NIE NA WIERZBIE ! CZAS ANTENOWY W TV JAST ZAZWYCZAJ KRÓTKI SZCZEGÓLNIE DLA PIELĘGNIAREK WIĘC NA GRUSZKI NIE NALEŻY GO MARNOWAĆ ! MOŻNA PISAĆ I PISAĆ DUŻO ALE STARAJMY SIĘ PISAĆ I MÓWIĆ MERYTORYCZNIE.JAKIM PRAWEM LEKARZ ŚPI ZA 200 NA GODZ? A PIELĘGNIARKA ZABIEGANA,PRZEMĘCZONA ZA 15 ZŁ W ODDZIALE SZPITALNYM ? SALOWA TEŻ MA OWE 15 ZŁ.GDZIE GODNOŚĆ ZAWODOWA ?

#19  2011.03.26 09:48:30 ~rk

To co powyżej słusznie i mądrze napisane.Ja napiszę jeszcze jedno: tak trzeba płacić pielęgniarkom 15-20 zł na godz.żeby były właśnie zabiegane,biegały z pracy do pracy.PIELĘGNIAREK W POLSCE BRAKUJE I DLATEGO TAKIE ZMIANY, CZEGO MY NIE POTRAFIMY SKUTECZNIE WYKORZYSTAĆ! I TO JEST WŁAŚNIE PRZYKRE I UPAKARZAJĄCE ! BRAK NAM MERYTORYCZNYCH PRZYWÓDCÓW I TO JEST BARDZO,BARDZO ŻENUJĄCE !

#20  2011.03.26 10:11:18 ~moni-piel

Pani kopacz! nie ma żadnej instytucji, która zapewni bezpieczeństwo pielęgniarkom.Ustawa 2003! to jest przykład.dyrektor nie dał podwyżek,więc koleżanki pielęgniarki poszły do sądu, a sąd w większości przypadków nie uznał roszczeń z tytułu ustawy 2003 i wygrywał dyrektor.Tylko w nielicznych przypadkach pielęgniarki wygrały i jak się zakończyło? Otóż dyrektor szpitala wypłacił te zobowiązanie i z 3miesięcznym wypowiedzeniem zwolnił te osoby, więc jakie prawo nas chroni? Pani kopacz to lekarz,który wie że pielęgniarka potrzebna jest po to aby lekarze na dyżurach mogli spać za 80 zł za godzinę a pielęgniarka tyrać za 15zł za godzinę za lekarza i za siebie.Pracuję 21 lat, u mnie w oddziale pensja pielęgniarki to ok 1800-2000zł/mc a lekarz zarabia tyle samo pensji zasadniczej plus za dyżury bez specjalizacji ma 80zł za godzinę!

#21  2011.03.26 10:24:04 ~moni-piel

W małych miasteczkach, gdzie jest jeden szpital wojewódzki lub powiatowy to nie ma konkurencji i dyrektor nie negocjuje tylko daje propozycję i albo ją bierzesz albo na nasze miejsce jest 10 kolejnych kandydatek! o jakim prawie i instytucjach broniących pielęgniarek i ich praw mówi kopacz? kiedy lekarz zrozumie pielęgniarkę? Pani minister! wiele z nas to bardzo wykształcone pielęgniarki(mam liceum 5lat,studia mgr-5lat,studia podypl-1rok, kurs kwalifik-6mcy)a brać dyżurów medycznych nie mogę mimo zapisu w KP, że osoby z wyższym medycznym mogą pełnić dyżury medyczne! też chciałabym zarabiać za godz 80zł! jak nasi lekarze z 5 letnim stażem,ja mam go 21lat! więc jeśli zbliża się pani do nas to niech to będzie sprawiedliwe i proszę nie załatwiać sobie wygody naszym kosztem!

#22  2011.03.26 10:55:49 ~mgr

Tak z tymi gruszkami to racja i ja oglądałam ten program. No cóż P.Gardias jest laikiem,poza tym brakuje jej inteligencji,najwyższy czas się wycofać P.Doroto.jest Pani przedstawicielką naszego zawodu,poniekąd osobą publiczną a to powoduje istotne konsekwencje !

#23  2011.03.26 11:11:21 ~?????

Ciekawe dlaczego, kto ukształtował zawód pielęgniarki (jaki strateg/stratedzy) by specjalizacje dającą określony poziom mogły robić wszystkie osoby bez względu na poziom wykształcenia ogólnego ( te bez matury i z maturą) oraz zawodowego ( liceum zawodowe, policealna, pomaturalna, licencjat, mgr pielęgniarstwa)? A kto przez kilkadziesiąt lat jaki strateg/dzy ( za aprobatą PAŃSTWA)wymyślili studia pielęgniarskie kształcące w 2 kierunkach w zarządzaniu pielęgniarkami i nauczaniu w pielęgniarstwie i nazwał to rozwojem praktyki, troską o pacjenta, w jakiej sytuacji postawił pielęgniarki bezpośrednio pracujące z pacjentem i tworzących praktykę.DLACZEGO TO APROBOWAŁO PAŃSTWO POLSKIE-KTOŚ MUSIAŁ PRZYJĄĆ TE KONCEPCJE!

#24  2011.03.26 11:12:39 ~?????cd

DLACZEGO PAŃSTWO APROBUJE PRZEZ TAK DŁUGI CZAS ŁAMANIE PRAWA DOTYCZĄCEGO ROZPORZĄDZENIA O NORMACH ZATRUDNIENIA PIELĘGNIAREK, DLACZEGO ONE TAK RÓŻNIĄ SIĘ O CYWILIZOWANYCH-możliwość porównania jest bez problemu od 20 lat, panie wyjeżdżały wcześniej na zachód, miały/mają wzorce? o co chodzi w tym wszystkim!

#25  2011.03.26 12:00:39 ~!!!!!!!

Dlaczego zawsze ministrem zdrowia jest lekarz? nikt nie przyjął nigdy żadnych koncepcji bo ich nie było! PIELĘGNIARKI POLSKIE SĄ OSZUKIWANE I NIEWOLNICZO TRAKTOWANE KOPACZOWA POWINNA NATYCHMIAST ODEJŚĆ ! Z CZYM NAUCZYCIELE SĄ LEPSI OD NAS? JAKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA CO? MY PRACUJEMY NA GRANICY ŻYCIA I ŚMIERCI JAKIM PRAWEM KARTA NAUCZYCIELA ZACHOWANA A PIELĘGNIARKOM NIC? NAUCZYCIELE I INNI TEŻ NA KONTRAKT !

#26  2011.03.26 12:42:33 ~?????cd

Czy dawno, dawno temu, z zarazem nie bardzo dawno temu stworzony formalny kolonializm dla większości uczestników danej grupy jest wdzięcznym obszarem do dalszego drenowania jej uczestników! . Zorganizowała się i pokazała siłę-Białe miasteczko (ale jak ktoś na tym portalu celnie stwierdził dzięki człowiekowi p.J.K.- który był wredny, ale nie szuja),więc trzeba grupę taką osłabić, zdezorganizować.Dodatkowo nadal można inwestować w niby przestrzeganie prawa, niby wiedzę i naukę na tym obszarze-zwróci się co najmniej 2x razy, a zarazem będzie elementem pozyskiwania osobników do drenażu. Nie tylko Historyk Kultury jest tego świadomy-są świetne prace z tego obszaru i dotyczące tych problemów, doświadczenia i wiedza jaką posiadają kraje anglo-amerykańskie.

#27  2011.03.26 13:24:51 ~pielęgnia

Nasze środowisko jest zbyt skłócone.każda ma racje.bo kto chce niech pracuje na kontrakt a kto nie to na umowe o prace.ale jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach.bo jeśli dyrekto będzie mial wybór (nie należy zapominać że to ekonomista który liczy,kase a nie dobro pacjenta)to wybierze kontrakt bo mu tak lepiej.a za rok lub dwa stawek nie podniesie i co wtedy zrobią te pielęgniarki? wszystko jest ok na początku .teraz pracujemy-na kontrakcie 160-180 godzin a za jakiś czas by mieć godne pieniądze trzeba będzie pracować 300 godzin.a jeśli nie to spadaj na twoje miejsce jest setka podań.to jest życie.już was pielęgniarki wywalili z karetak i malo tego są zespoły PODSTAWOWE gdzie jest dwie osoby i ktoś protestuje? nikt! ekonomia.dawniej 4 osoby miał pełne ręce roboty teraz jest diwe i też muszą dawać rade.pielęgniarstow chyli się ku upadkowi bo nikt się z nami nie liczy.studia szkoły specyjalizacje i co.pracujemy tam gdzie nam każą.za marne pieniądze.

#28  2011.03.26 13:44:34 ~pielęgnio

Czy pielęgniarstwo, o którym ty piszesz czy to nie iluzja, która jest nam wtłaczana w głowy przez?

#29  2011.03.26 15:21:33 ~ola

A ja pracuję na kontrakcie 14 lat i jestem bardzo zadowolona,oby tak jeszcze 9 lat do emerytury!

#30  2011.03.26 15:46:34 ~do oli

Podaj gg pogadamy na priv, ciekawa jestem tego twojego konraktu, wielu tutaj cię pytało o ten kontrakt a Ty skutecznie nie odpowiadasz,wygląda to na pieniactwo z twojej strony

#31  2011.03.26 16:35:48 ~SMUTNA

Zawód pielęgniarki może umrzeć śmiercią z zagłodzenia. Większość nie jest w stanie się utrzymać za takie pensje jakie nam proponują.Ludzie(decydujący o naszym być albo nie być) , czy Wy nie widzicie, że my rozpaczliwie próbujemy zwrócić na siebie uwagę.często poniżając się i kuląc ogon. My wybrałyśmy właśnie TAKI ZAWÓD, do którego nie każdy się nadaje. Doceńcie wreszcie Naszą grupę zawodową, pozwólcie spokojnie pracować za GODZIWE wynagrodzenie, abyśmy nie żałowały zyciowego wyboru.JUZ NIGDZ ZADNA DZIEWCZYNKA NIE ZOSTANIE PIELEGNIARKA

#32  2011.03.26 17:06:44 ~*******

Do oli - ty jestes prowokatorką i pracuj sobie jeszcze 50 lat na kontrakcie powodzenia!

#33  2011.03.26 20:24:01 ~g

Ola dała priv? chętnie pogadam i ja.

#34  2011.03.26 20:58:41 ~ola

Nie mogę zdradzać szczegółów bo podpisałam klauzulę o zachowaniu tajemnicy. Ale tu - http://www.pielegniarki.info.pl/article/view/id/3778? mailing ============= są dowody mojej prawdy

#35  2011.03.26 20:59:57 ~ola

Dodam, że tam używałam nicka olka - poczytajcie wszystko się Wam rozjaśni

#36  2011.03.26 21:10:09 ~g

Blondynka jestem( z kolory włosów, nie z charakteru! , nie rozumiem-- oli? -!

#37  2011.03.26 21:11:10 ~nika

Pamiętajcie na kontraktach nie ma kontroli inspekcji pracy. Nie bronią nas sądy pracy,ponieważ jest to umowa cywilna to i sąd cywilny. Nie bronią nas żadne związki zawodowe, bo zgodnie z prawem bronią tylko ( pracownika tzn. osobę zatrudnioną na umowę o pracę). Lekarze załatwią sobie wszystko bo mają swoich przedstawicieli w sejmie i senacie, tak jak nauczyciele wywalczyli sobie kiedyś KARTĘ NAUCZYCIELA -bo mają tam przedstawicieli. Gwarancja Pani Minister 11 godz. przerwy w pracy pozwala i tak wypracować 405 godz. w miesiącu. Gratuluję pomysłu! To nie demokracja. Kolejne rządy nie miały polityki pro pielegniarskiej.

#38  2011.03.26 21:13:27 ~g

Ola, co kręcisz na tym portalu?

#39  2011.03.26 21:14:01 ~nika

Bogaci ludzie budują nowe szpitale w dużych miastach i martwią się kto w nich będzie pracował, bo pielęgniarek brakuje. Najprostszym rozwiązaniem jest wpisanie pielęgniarkom możliwości pracy na kontrakcie. Wtedy z 1 pielęgniarki zrobimy 2 lub 1,5 sztuki i interes pewnej grupy ludzi dalej się kreci a my jak białe niewolnice -tylko praca! . GRATULUJĘ pomysłu- dzieci wychowie mi przysłowiowa ulica lub mama.Chcę być wolną obywatelką nie przymuszaną do pracy ponad siły, chce swoje dzieci chować sama.Chcę aby przestrzegany był Kodeks Pracy i prawa pracownicze. Jak nie wiadomo co chodzi to o pieniądze i to Rządowi.

#40  2011.03.26 21:34:14 ~1962

Zgadzam się. Pielęgniarki na kontrakty i jak za 3 lata powstaną ze szpitali różne spółki i będa restrukturyzować zatrudnienie to już nikomu nie wypłacą odprawy za zwolnienie, ludzie nie będą mieli środków na życie nim znajdą nową pracę. Zyskają Ci co nas będą zwalniać. Podobno jesteśmy zawodem zaufania publicznego tak jak policjant strażak czy oni też mają mieć działalność gospodarczą zamiast etatu? .To naprawdę dziwny kraj. 95 dni do prezydencji w Unii a my zmierzamy w kierunku niewolnictwa. Dobrze piszesz. Gratuluję

#41  2011.03.27 00:22:28 ~Valdinho

Szanowne Panie Pielęgniarki. Pragnę zauważyć, że w ochronie zdrowia pracują nie tylko lekarze i pielęgniarki ale także inny wykwalifikowany personel medyczny - głównie z tzw. sektora centralnego - pozwolę sobie wyliczyć: Laboratorium, Radiologia, Fizykoterapia, Medycyna nuklearna, Medycyna sądowa, Farmacja, KMR oraz wiele innych specjalności. Niestety niektóre z inicjatyw Ozzpip dość egoistycznie traktują kwestie płacowe - oczywiście na korzyść własną. Co z racjonalnym wartościowaniem pracy ? Racjonalnym - czyli zgodnym może jeszcze nie kwotowo (budżet) ale chociaż proporcjonalnym do płac konkretnych specjalności w UE. Śledzę te proporcje i niestety w Polsce grupy zawodowe medyczne inne niż lekarze i pielęgniarki zaczynają drastycznie odstawać od w/w finansowo. Czyżby "siła" liczebności związku grała rolę ? Już słyszę protesty gdyby np. fizjoterapeuci lub elektroradiolodzy jakimś cudem zaczęli nagle zarabiać o 100 zł więcej niż Panie. Dziękuję za uwagę.

#42  2011.03.27 10:24:50 ~elaiw3

Moje drogie koleżanki! Pracuję w opiece długoterminowej przy SP ZOZ jako jedyna pielęgniarka. W tym roku NFZ wprowadził przepis, że nie wolno mi pracować nigdzie dodatkowo, zarówno u tego samego pracodawcy jak i u innego. Nie mogę sobie "dorobić". Mój własny pracodawca każe mi i tak pracować przy wielu innych czynnościach i nie mam dodatkowo żadnych gratyfikacji. Zarabiam 1900 zł po 30 latach pracy z wyższym wykształcenie, licznych kursach. Dlatego jestem za wolnym wyborem formy zatrudnienia. Mój zakład nie prywatny, a i tak wykorzystuje nas jak może. Czasami myślę, że przepisy są niezłe, tylko rzeczywistość jest jaka jest.

#43  2011.03.27 11:24:34 ~rozczarowa

Spójrzcie na inne zawody, nauczyciele, pracownicy biur itp. wyjeżdżają na wycieczki fundowane przez zakład pracy, dostają karnety na basen, do kina, SPA, a co nam się proponuje PRACĘ OD ŚWITU DO NOCY, bo niestety tak trzeba postrzegać pracę na kontrakcie. A jak się już zużyjesz to wezmą następną i ją tak samo potraktują.

#44  2011.03.27 11:36:30 ~piel c.d

Szanowne Grupy Zawodowe inne niż pielęgniarki niewielką aktywność wykazujecie jeśli chodzi o działania związkowe.Czy tak trudno było dołączyć do licznych,wcześniejszych protestów środowiska pielęgniarskiego? TO BYŁY ŚWIETNE OKAZJE DO KONSOLIDACJI,DO SKUTECZNIEJSZEJ WALKI.NIESTETY ALE PIELĘGNIARKI ZAWSZE SAME

#45  2011.03.27 11:46:40 ~piel R

NAUCZYCIELE W SEJMIE-MAJĄ KARTĘ,WYWALCZĄ WSZYSTKO.LEKARZE W SEJMIE-CO SOBIE ZAŻYCZĄ TO MAJĄ.PRAWNICY. I INNI.CI CO SĄ W SEJMIE! DOBRZE,ŻE POJAWIŁYŚMY SIĘ NA GALERII MOŻE KIEDYŚ BĘDZIEMY TAM ZAWSZE ? TYLKO CZY ZAWALCZYMY O SWOJE CZY O SIEBIE ? NA TĘ CHWILĘ ODPOWIEDŻ BYŁABY NEGATYWNA Z POWODU DUŻEGO SKŁÓCENIA.HEJ PANIE MIELCARKU BEZ CZEPKA I PANA W TYM UDZIAŁ.MOŻE ZAPROPONUJE PAN TEMAT DNIA PORTALU DOT.POROZUMIENIA I ZGODY POLSKICH PIELĘGNIAREK,SPOSOBY KONSOLIDACJI ŚRODOWISKA,etc.

#46  2011.03.27 13:15:07 ~Valdinho

Do ~piel c.d Próby konsolidacji były, inicjatywy takoż - problem w tym, że jak dotąd nasze związki podpisywały się zawsze pod akcjami protestacyjnymi pielęgniarek; podczas gdy sami inicjowaliśmy akcję to pani przewodnicząca związku PiP pokazała nam "gest Kozakiewicza" tudzież wyprostowany środkowy :P Nawet naczelna w szpitalu straciła pracę bo wartościowanie pracy było niby krzywdzące dla pielęgniarek (gówno prawda).

#47  2011.03.27 19:12:46 ~wiola

Ja pracuje na kontrakcie w poz ijestem zadowolona zarabiam około 5000.00

#48  2011.03.27 20:03:27 ~piel

I ja pracuję na kontrakcie przeszło 200godz.miesięcznie za . 2500

#49  2011.03.27 20:16:59 ~dyr.Balcer

Czekałem na ten przepis, ponieważ ciężko moim rejonie o pielęgniarki. Jak tylko minie termin vacatio legis nowego pakietu zdrowotnego, natychmiast wprowadzam kontrakty. Nic mnie to nie będzie kosztować, ponieważ będę wypłacał dotychczasową pensję tyle że ubruttowią. Iluzorycznie wygląda to na całkiem sporą sumkę. Tyle że w końcowym rozrachunku przejedzą najwyżej soje emerytury i socjal. Budżet szpitala nic nie straci. Taka kreatywna księgowość. W dodatku zero kosztów dodatkowej wydajności i podwyżek Będą oczywiście zarabiać więcej, ale nie kosztem szpitala a swojego czasu.

#50  2011.03.27 20:17:37 ~dyr.Balcer

Więcej pieniędzy za więcej godzin pracy. Jak ktoś zarabia mało, to i tak liczy się dla niego tylko stan konta. Koszty są nieważne, kiedy masz świadomość większych wpływów. Oszukiwanie podświadomości. Trochę to brutalne, ale będę kupował ich życie. Słowem, dla mnie same zyski! Zero płacenia nadgodzin, nocek, świątecznych, urlopów, okolicznościowych, urlopów szkoleniowych, L4, opieki na dzieci, urlopów na żądanie, odpraw emerytalnych, odpraw zwalnianym. Odpadną duże koszty obsługi księgowo biurowej, odzieży roboczej, środków czystości, napojów i pomieszczeń socjalnych! Zarobie tez na obniżeniu kosztów ubezpieczeń od odpowiedzialności, reprezentacji prawnej i składek na fundusze socjalne, ! Toż to ekonomiczne eldorado! W dodatku pozbędę się z szpitala hamulcowego w postaci związku zawodowego!

#51  2011.03.27 20:18:43 ~dyr.Balcer

Wreszcie nie będę się już musiał przed nikim tłumaczyć z podwyżek, bonów świątecznych, trzynastek i innych dodatków dla lekarzy, których trzeba czyś utrzymać w szpitalu! Bezcenne! To się nazywa cud! Ludzka słabość do pieniądza pozwoli mi także rozwiązać definitywnie problemy z brakiem pielęgniarek. Nawet z lekką nadwyżką. Ale jak będzie konkurencja, stres, zagrożenie bezrobociem to i negocjacje będą korzystniejsze. Zawsze można powiedzieć, że przed chwila była koleżanka i przestała na stawkę o 30% niższą. Zresztą młode po studiach, bez balastu w postaci dzieci i męża będą robić za mniejszą kasę byle nabić licznik godzinami. A jak któraś będzie się ociągać lub buntować to nie przedłużę kontraktu. Ponadto kontrakt można rozwiązać w każdej chwili. Mama drogiego (bo szpital stać), ale bardzo dobrego prawnika a moi zastępcy lekarze, mają dobre koneksje z tutejszą temidą.

#52  2011.03.27 20:19:17 ~dyr.Balcer

Choć żeby taki "murzynek" założył sprawę to tez musi zapłacić. Prawnicy drogo kosztują a mnie stać na ciągnięcie procesów latami. Zresztą, można doprowadzić do sytuacji że niewygodny kontraktowiec zrezygnuje sam. W szpitalu jest wiele uciążliwych i wrednych obowiązków i stanowisk pracy. Na zakończenie chciałem gorąco zachęcić wszystkie panie i panów pielęgniarzy do obrony kontraktów. Dyrektorzy muszą mieć wybór formy zatrudnienia i pielęgniarki taż, z naszą przychylnością i przyzwoleniem!

#53  2011.03.27 20:19:36 ~dyr.Balcer

Dziekuję panie Mariuszu za wsparcie. Gdyby wyschło źródełko w Urzędzie Wojewódzkim, zapraszam do mnie (0 700 787 001). Znajdę panu jakiś wakat zastępcy. W końcu dzięki Panu nieźle zarobię i wreszcie będę mógł myśleć o wydawaniu zgromadzonych pieniędzy w jakichś ciepłych krajach, zamiast użerać się z związkami o podwyżki i łataniem dziur w personelu średnim. Dziękuję i pozdrawiam wszystkich inteligentnych, pracowitych, nie zdemoralizowanych przez komunę! Arbeit macht frei. Pieniądze czekają. Wystarczy uczciwie zapracować.

#54  2011.03.27 21:19:48 ~widz

Ojojoj i znowu media zakpiły z pielęgniarek i to w głupawym Ranczo. Przyjechała pielęgniarka pekaesem na wschodnią wieś z dekoltem do pasa a jakie dialogi też poniżej pasa ! i jak tu szanować pielęgniarki? no i w dodatku murzynka a to się zgadza bo podobno pielęgniarki w Polsce już murzynkami się stały

#55  2011.03.27 21:37:21 ~do wioli

Wiesz co ? Piepszysz! Nie wierze ci !

#56  2011.03.27 21:38:49 ~do wioli

Albo śnisz .Ble ble ble garnij sie

#57  2011.03.27 21:41:28 ~Hm

Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z makiawelistami-ludźmi których 'postawę cechuje wyrachowanie,przewrotność, brak skrupułów w dążeniu do osiągnięcia celu'. Są zwolennikami 'doktryny politycznej stosującej zasadę cel uświęca środki,zalecająca używanie przemocy,podstępu przy realizacji zamierzeń'.Jak wdzięcznym narzędziem są socjotechniki i media, z armią osób już wyszkolonych w tym celu. Doświadczenie, też może wskazywać na ludzi władzy różnego poziomu.Czy dochodzenie do prawdy, właściwa ocena sytuacji, negocjacje, są w ogóle możliwe w takim otoczeniu? Czy zobaczymy przedstawienie teatralne nowych socjotechnik przygotowane dla grupy z poza marginesu?

#58  2011.03.27 22:02:30 ~do Hm

Przeczytaj sama co napisałaś! Strasznie nudne!

#59  2011.03.27 22:22:55 ~do widza

Nie murzynka lecz mulatka,nie z Afryki tylko z jakiejś miejscowosci Polski i na dodatek z polskim nazwiskiem.Jakos dekoldu nie zauwazyłam.I nie zakpiono w ten sposób z pielegniarek(a białe pielegniarki nie noszą dekoldów i miniówek? ).A co w tym złego,ze ktos jeździ pekaesem? czy w Polsce kazda pielegniarka jeździ autem(ja tez pekaesem dojeżdżam do pracy,59 km w kazda strone, codziennie,również na wieś i bardzo sobie swoja prace chwale bo godnie zarabiam a ludzie mnie szanuja,pracodawca takze)?

#60  2011.03.27 22:26:38 ~ja

No odziałowe chowajcie swoje wy.dzone stołki na kontrakty oddziałowe niepotrzebne niestety samo życie

#61  2011.03.27 22:31:21 ~xy

Nr 59 nie uważnie oglądał film o tym dekolcie rozmawiano w filmie ale mogła przyjechać i autem ale niestety pielęgniarki w Polsce w większości jeżdzą pekaesami bo godziły się na głodowe pensje czego nie było na zachodzie

#62  2011.03.27 22:51:20 ~my

Godnie zarabia dojeżdzając na wieś 59 km w każdą stronę hm no,no niezłe rozumowanie no tak na wsi też była bieda ale chyba lepiej wywalać gnój od krów bo od człowieka.a to robią polskie pielęgniarki i nieważne gdzie pracujesz myłaś moją i inne ś. d.y TO JEST JEDYNA PRAWDA !

#63  2011.03.27 23:02:52 ~Admin

FORUM ZAMKNIĘTE. WZNOWIENIA NIE PRZEWIDUJE SIĘ. PRZEPRASZAMY

#64  2011.03.27 23:04:45 ~ja

A ja otwieram ta dam !

#65  2011.03.27 23:07:26 ~Mariusz -

Proszę nie łamać regulaminu pkt 13 ust. 5 pkt 8 lit b który zaakceptowaliście ---------- Powtarzam FORUM ZAMKNIĘTE. WZNOWIENIA NIE PRZEWIDUJE SIĘ. PRZEPRASZAMY

#66  2011.03.27 23:26:09 ~my

My otwieramy i czekamy na współpracę

#67  2011.03.27 23:34:09 ~Mariusz

Do my - ustalono twoje IP 213.248.47.88:8888 zostaje zgłoszony do MZ i NFZ za uporczywe naruszenie zasad forum

#68  2011.03.28 00:07:23 ~my

To nie my to ja a co ze smutnymi panami?

#69  2011.03.28 00:08:56 ~hm

Ale strachy na lachy to chyba za tego plebejusza ?

#70  2011.03.28 10:01:31 ~do dyr...

Brawo! Brawo! Brawo! NA KONTRAKTY PIELĘGNIARKI! ZA DUŻO SIĘ ODZYWAJĄ! ZATKAĆ IM BUŹKI ROBOTĄ! Brawo! Brawo! Brawo!

#71  2011.03.28 18:42:51 ~gość

PIELĘGNIARKA pisze-Teraz jest czas by zawalczyć o normy zatrudnienia, minimalną stawkę godzinową na kontraktach ,czy minimalną płacę -jeśli to jest umowa o pracę,czas pracy maksymalny jaki może bezpiecznie pracować pielęgniarka czy położna, zagwarantowanie urlopu na umowach cywilno- prawnych czy kontraktach, sprzęt do pracy typu podnośniki ,łóżka regulowane, ślizgi, zaczniemy egzekwować przepisy BHP do bólu ,inne zabezpieczenia socjalne. To wszystko istnieje w cywilizowanej Unii a skoro w niej jesteśmy to tak samo nam winno przysługiwać to nic nowego. O te sprawy bezwzględnie trzeba zawalcz.

#72  2011.03.28 18:43:17 ~gość

Pracowałam rok w Anglii i wiem doskonale jak wygląda praca i warunki pracy naszych zawodów.Nie ma żadnego usprawiedliwiania ani wykręcania ,że nas nie stać na takie czy inne rozwiązania bo kraj na dorobku.To nas nie powinno obchodzić. Czas również zmienić myślenie .Nie zastawiajmy się pacjentami i nie próbujmy walczyć o ich dobro bo to nikogo z decydentów nie obchodzi. Jeśli zawalczymy o siebie, o swoje prawa to i pacjentom rzecz jasna się poprawi. Na całym świecie pracownicy walczą o SWOJE prawa a nie cudze. KODEKS PRACY, KODEKS PRACY,KODEKS PRACY,KODEKS PRACY,KODEKS PRACY,-BEZ NIEGO NIE DA SIĘ ŻYĆ.

#73  2011.03.28 19:01:14 ~emerytka

Jeśli mi zaproponują kontrakt - to wezmę nawet za 4 tys, jestem zdrowa, dzieci już na swoim, mam czas, duże doświadczenie, jestem dyspozycyjna, a ponadto lubię to co robię, biorę kontrakt bo mam już wypracowaną emeryturę.zdrowa emerytka.

#74  2011.03.28 19:02:23 ~gość

Dobry pomysł- również zdrowa emerytka.

#75  2011.03.31 22:21:02 ~do emerytk

Jestem młodą ,wykształconą,dyspozycyjna,ŁADNĄ,miłą pielegniarką z tytułami mgr .Zrobię ci konkurencję! KONTRAKT wezmę za 2 tys! No i co?

#76  2011.03.31 22:22:27 ~andzia

Do emerytki i mgr Ja tez jestem ładna--Kontrakt biore za 1 tys

#77  2011.03.31 22:24:14 ~,.lipa

Ja kontrakt wezme za 500 zl i gratis wyswiadcze inne .

#78  2011.09.23 12:36:32 ~ja

A te kontrakty do czasu padniecie i tak a starość zapuka szybciej pozdrawiam niewolnice a i nie zakładajcie rodzin bo oszukacie swoich najbliższych! a to się pomości !