Myślę, że panie w czepkach zamiast prowadzić okupację sejmowej galerii, powinny okupować gabinet szefostwa szpitala w Biłgoraju.

Związkowy zakaz kontraktów pielęgniarek i położnych 2011.

.

.

O sprawie w szpitalu w Biłgoraju zamieściliśmy informację na Portalu w dniu 5 kwietnia br. Spotkała sie ona z dużym zainteresowaniem użytkowników Portalu i Gazety Pielęgniarek i Położnych. W pierwszych dwóch dniach przedmiotową informację czytano prawie 3 000 razy. Zamieszczono ponad 70 komentarzy.

Więcej w sprawie znajdziesz tutaj . . .

Sprawa dotyczy Przewodniczącej Zakładowej Komisji Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych. Osoby, która nie występuje w swojej sprawie, tylko w sprawie dotyczącej elementarnych zagadnień wykonywania zawodu pielęgniarki. Osoby, która została powołana przez organizację związkową, w celu działania na rzecz naszego środowiska zawodowego.

Jakie mają mieć zdanie poszczególne pielęgniarki i położne o związkach zawodowych pip, skoro związek nie potrafi zdecydowanie odpowiedzieć na działania skierowane przeciwko swojemu działaczowi. Czy działania także samorządu zawodowego w tej sprawie są wystarczające?

Moim zdaniem zamiast okupacji i głodówki na sejmowej galerii, zwiazek pip powinien podjąć radykalne kroki w obronie pani Doroty Flor!

Ile w Polsce jest takich Dorot Flor?

Mariusz Mielcarek

.  

Komentarze użytkowników

#1  2011.04.07 18:02:26 ~@

A ja, w przeciwieństwie do Pana - Panie Mariuszu - myślę, że zamiast monotematycznie owijać ,wełnę w bawełnę" i kręcić się ciągle wokół pań w czepkach powinien Pan wskazać koleżankom i kolegom z tego szpitala jak profesjonalnie NEGOCJOWAĆ WARUNKI PRACY - ponoć nie jest to takie trudne i ponoć bez problemu mogą to robić indywidualnie? Podobno nie są potrzebne pielęgniarkom ani izby, ani związki - same mają się odnaleść w nowej rzeczywistości! NOWE IDZIE a Pan wraca do STAREGO? Aktywność wymienionych przez Pana organizacji ma zanikać - czyż nie taki cel przyświecał całej nagonce rządowo - mielcarkowej?

#2  2011.04.07 21:48:55 ~kto

Panie Mariuszu prosze pomoc pielegniarkom a nie mącic.

#3  2011.04.07 22:50:17 ~p.Mariuszu

Takich pań Dorot trochę się znajdzie,a okupacja/protest w Sejmie był zasadny, ale kiepsko zauważalny przez posłów, czy innych notabli.Takich osobników jak opisywany dyrektor jet więcej, jak kończą się argumenty potrafią dokuczyć twojej rodzinie i to celują w najsłabszych jej członków np. starców, potrafią straszyć kobiety ciężarne itd. i to w sposób praktycznie niemożliwy do udowodnienia( takie postępowanie przypomina jakąś szkołę z minionej epoki).Problem w naszym kraju jest inny, że jakimś sposobem ci dyrektorzy funkcjonują, są popierani przez partyjny establishment, który się godzi/jest mu na rękę taka sytuacja.Wiedzę co do warunków pracy powinni uzyskać w toku kształcenia.PIP,NFZ, czy Komisje Akredytacyjne pomimo wiedzy co do zatrudnienia pielęgniarek na zachodzie, wiedzy z zarządzania zasobami ludzkimi, możliwości psychofizycznych człowieka są BIERNE, a wręcz utrwaliły określony stan w Polsce na podstawie swoich wyobrażeń, a to krok od poznania ich intencji.

#4  2011.04.07 22:52:05 ~p.Mariuszu

LUDZIE POROSTU SIĘ BOJĄ, BO MAJA DOŚWIADCZENIA Z TYM CO SIĘ STAŁO Z GOSPODARKĄ NP. ZAMIATANA/PRZEMILCZANA PRZEZ MEDIA SPRAWA POLSKICH CUKROWNI, KIEDYŚ TAM SPRZEDANYCH.z DRUGIEJ STRONY CZY CHCIAŁBY PAN BY TAKI DYREKTOR JAK W BIŁGORAJU PANA KONTRAKTOWAŁ? A BRAK REALNYCH WYLICZEŃ DOTYCZĄCYCH PRAWIDŁOWEJ ILOŚCI PERSONELU MEDYCZNEGO(KIERUNEK TEN WYTYCZYŁA NIEŻYJĄCA MINISTER CEGIELSKA)? CO MY TAK NAPRAWDĘ MOŻEMY POWIEDZIEĆ O EKONOMICE W SŁUŻBIE ZDROWIA? NA SGH W WARSZAWIE UCZONO/CZĄ, ŻEBY DOKŁADNIE ZBADAĆ ŚRODOWISKO/PRZEDMIOT REFORM I REALNE JEGO SZANSE NA NORMALNE FUNKCJONOWANIE.JEŻELI JESZCZE PRZED REFORMĄ WYTWORZONA ZOSTAŁA PATOLOGIA ( KTOŚ W ŚWIETLE PRAWA NA TO POZWOLIŁ)TO CO BĘDZIE DALEJ!

#5  2011.04.08 09:31:32 ~ola

Zapraszamy Pana do Biłgoraja niech Pan pokaże co przyniosą nowe reformy Pani SKOPACZ, co w dzisiejszych czasach znaczy człowiek,jak traktują ludzi,którzy w tym szpitalu przepracowali ponad 20 lat nowi menadżerowie,

#6  2011.04.08 11:37:41 devonrex

Takich szpitali jak ten w Biłgoraju jest znacznie wiecej , myslę że na dzien dzisiejszy jest to " walka z wiatrakami " - niestety . My , pielęgniarki nie mamy poparcia z żadnej strony . "Szanowne " panie oddziałowe , przełożone , boją się tylko o swój stołek , nas maja centralnie gdzieś , jesteśmy dla nich tylko " numerem " jak ten im nie odpowiada zatrudnią następny. Aktualnie w naszym szpitalu , bardzo dobra pielęgniarka odważyła się sprzeciwić bezsensownym decyzjom oddziałowej, zwróciła uwagę na przeciążenie personelu i ryzyko popełnienia błędu, efektem tego było natychmiastowe przeniesienie dziewczyny w "nagrodę " na Intensywną Opiekę Medyczną .Robią z nami co chcą .Nie wiem ale mocno zastanawiam się nad całkowitą zmianą zawodu .

#7  2011.04.08 11:54:34 ~_ewa_

Kiedy skończy pan z tym fatalnym nazewnictwem"panie w czepkach" i zgadzam się z "-" Dorota stanęła w obronie bezpieczeństwa chorych , teraz Jej potrzeba poparcia i obrony!

#8  2011.04.08 15:55:39 ~Cezar

Sruktura kształcenia już na wstępie stawiają panie w pozycji wyjątkowo złej.Jak nauczyciel pielęgniarstwa zawodu praktycznego może nie tworzyć codziennej rzeczywistości i dawać wzorców, szczególnie jest to ważne na uczelniach kształcącą kadrę lekarską i pielęgniarską? Absurd!

#9  2011.04.08 16:24:21 wiedĹşma

Nigdy pielęgniarkom nie było łatwo wyrwać od władzy okruchy normalności, ale to dzieje się teraz to już jest patologia. Afery hazardowej nie było, panowie są bezkarni, ale pielęgniarka za powiedzenie prawdy musi być ukarana. Takie przyzwolenie na szykanowanie i szkalowanie związkowców, dążenie do wyeliminowania związku pielęgniarek ze szpitali za wszelką cenę obserwuje się od kilku lat, a nasiliło za rządów PO/PSL. Sprawę Doroty można przemnożyć przez tysiące. Czas, załatwiać sprawy pielęgniarskie poza Polską.

#10  2011.04.08 20:01:28 ~wiedźmo

W U.S.A.już polskie lekarskie prace kliniczne są uważane, że oparte są nie na wiedzy tylko na czary-mary.Osiągnięcia o których piszą nasi "naukowcy" przy takiej organizacji szpitala nie wychodzą-tam próby były!

#11  2011.04.09 09:07:08 ~mgr p-arz

Polska jest krajem niewiarygodnym ! Brak stabilizacji i perspektyw w Naszym zbydlęconym zawodzie . Decyzje za Nas podejmuje klika - Menister Zdrowia - lekarz , Derektor - lekarz , Ordeenator - lekarz . Ja czekam i czekam na odpowiedż z Departamentu Pielęgniarek MZ w sprawie ala Dorota Flor . Chyba oleję tych urzędowych Polskich Pątników i zwrócę się do Brukseli . Trzeba ich pomijać , niech gnoje dojdą do wniosku , że ich olewamy . magister pielęgniarz

#12  2011.04.09 09:43:59 ~Hm

Wiele wskazuje na to, że mamy do czynienia z makiawelistami-ludźmi których 'postawę cechuje wyrachowanie,przewrotność, brak skrupułów w dążeniu do osiągnięcia celu'. Są zwolennikami 'doktryny politycznej stosującej zasadę cel uświęca środki,zalecająca używanie przemocy,podstępu przy realizacji zamierzeń'.Jak wdzięcznym narzędziem są socjotechniki i media, z armią osób już wyszkolonych w tym celu. Doświadczenie, też może wskazywać na ludzi władzy różnego poziomu.Czy dochodzenie do prawdy, właściwa ocena sytuacji, negocjacje, są w ogóle możliwe w takim otoczeniu? Czy zobaczymy przedstawienie teatralne nowych socjotechnik przygotowane dla grupy z poza marginesu?

#13  2011.04.09 20:23:02 ~jasnoWIDZ

Przeczytałem z zrozumieniem, tę informację ze względu na solidarność z pielęgniarką z Biłgoraju. W przeciwieństwie do dyktatora tego POrtalu. Co mnie zaskoczyło? Ano, gdzie qrwa jest komentarz Ojca reDykataTora? Czy qrwa Ciebie MCzarek już PO pierdoli ło… hiperkoryto? Oj żesz&hellip, miało być „hipokryto&rdquo. Weź się ogarnij urzędniczy kolaborancie i przeczytaj swoje pseudologiczne wynurzenia! Przecież sam agitatorze brylujesz, jako jeden z naczelnych animatorów i ortodoksyjny apologeta anihilacji wszelkich cywilizowanych zasad, związanych z pracą i zatrudnieniem pielęgniarek! Albo więc jesteś obywatelem Krety i kompletnie nie rozumiesz realiów ekonomii, albo celowo kreujesz sytuację, w której tysiące „Dorot Flor” znalazło się w kątnicy murzyna! Taaak qrwa(! ), biega o kontrakty! Wmawiasz niewolnikom, że jak ukradną poganiaczowi bat i „skroją nim dupsko” Gardiasce, związkom, PiP-om… i sprywatyzują piramidę, zostaną faraonami?

#14  2011.04.09 20:23:41 ~jasnoWIDZ

Bo wtedy nie będzie związków, nie będzie Gardiaski, „pań w czepkach” nie będzie, NIC NIE BĘDZIE! Qrwa! No może POza Mielcarkiem. A jak już nic nie będzie i wreszcie zostaniesz sam na tym Psim Polu pielęgniarski Kononowiczu, to sam w nie wsiąkniesz, niczym gnojówka w zaorany ugór… Osiągniesz nirwanę. MCzarku, facecie w cze… pku, Ty jesteś pielęgniarzem&hellip? Bo chyba jedyne co potrafisz pielęgnować, to układy biznesowe, kolesiowskie interesiki, POlityczną kolaborację i własną qrwa, narcystyczną osobowość…

#15  2011.04.09 20:27:11 ~jasnoWIDZ

Ja… ja… ja, ja,ja jak to miało być&hellip? Raz, dwa&hellip, trzy i się budzę… Eeeee jasnoWIDZ! to ja Twoja świadomość… Słyszysz mnie? Adin…(1), dwa…(2), tri(3)! Baaang! Łaaoaaau… ouuuu… Ooooo ku&hellip.(! ) jakim wizjom prowadzi absorbcja tej destrukcyjnej intelektualnie manipulacji, kreowanej przez Panią Minister Zdrowia Ewę Kopacz, Pana Ministra Rostowskiego, Pana Naczelnego Mielcarka, Redaktora, Pań pielęgniarek kontraktowych… Nawet szklana kula pokryła się mgłą! To chyba jakiś omen&hellip, polskie pielęgniarki znalazły się na ścieżce… Bo jak się zastanowić, treść proroctwa nadzwyczaj przystaje do rzeczywistości. Może więc zamiast agitacji SIOSTRY, wspólnie pomódlmy się nad samobójczym trupem polskiego pielęgniarstwa? Dobry Jezoo a nasz…

#16  2011.04.09 22:23:48 ~maria

Do jasnoWIDZ. Nie wypowiadaj się już bo mi wstyd za ciebie.Weż coś na uspokojenie,odpocznij,nie siej nienawiści ,bo już jest jej sporo. Nie potrzeba nam takich niedyplomatycznych pielęgniarek.

#17  2011.04.09 22:59:36 ~do marii

Mario ! wstydzić to się możesz za siebie i Mielcarka.Jak nierozumiesz o co chodzi to siedż cicho, poczytaj,poducz się o co chodzi w tej całej zasranej sytuacji pielęgniarek i ew. wtedy coś napisz.

#18  2011.04.10 11:27:31 ~do #16

Mario - na czym, według Ciebie ma polegać ,dyplomacja pielęgniarek"? Czy powinna z uśmiechem na twarzy dziękować za czubek czyjegoś buta umieszczony w swojej esicy? Obudź się kobieto - otwórz swój zamknięty umysł na rzeczywistość. Jeżeli Twoja ,dyplomacja" sprowadza się do nieustannego chowania głowy w piasek to nie dziwię się, że jak plują Ci w twarz - Ty mówisz, że deszcz pada! Prawda tak bardzo Cię boli? A może nie boli, tylko drażni?

#19  2011.04.10 18:13:09 wiedĹşma

Przyjmując, że dualizm istoty ludzkiej pozwala nam na poruszanie się pomiędzy obszarami dobra i zła można przypuszczać, że będzie możliwe stworzenie empatycznego wojownika, który w jednej chwili przytuli cierpiącego, zamknie oczy umierającemu, a potem poleci walczyć z betonem o normy, procedury, pieniądze. Część pielęgniarek to dobre, ciepłe osoby, które nie potrafią walczyć, inne mają cechy wojowników (gnid nie liczę). Jak sprawić aby te odmienne cechy uzupełniały się i znalazły wspólną płaszczyznę porozumienia?

#20  2011.04.10 21:31:56 ~...

Mielcarek najlepiej jak tam pojedziesz i pomożesz wszak tak bardzo mąciłeś.Ponadto jesteś podnóżkiem skopaczowej.Otóż to są efekty tej podłej,kreciej roboty.

#21  2011.04.10 21:46:53 ~piguła

Chwała koleżance,ze miała odwagę walczyc.Ale jest 2 strona medalu.Opuściła stanowisko pracy pozostawiajac pacjentów bez należytej opieki,mogło to skutkować zagrozeniem zycia i zdrowia.Nieważne,ze szła do dyrekcji w słusznej sprawie.Opusciła samowolnie stanowisko pracy a za to jest dyscyplinarka.I nie ma zmiłój sie.Niech się cieszy,ze skończyło się to tylko przeniesieniem w inne miejsce pracy a nie natychmiastowym wyrzuceniem i sprawą w sądzie za opuszczenie stanowiska i zagrozeniem przez to zycia i zdrowia pacjenta.

#22  2011.04.10 22:10:36 ~DO PIGUŁY

Do piguły,to dyrekcja i kierowniczy pion pielęgniarski stworzył zagrożenie.Minimalna ilość pacjentów jest związana z możliwościami psychofizycznymi człowieka.Ona pozostając na tym oddziale nie miała szans z K.K. i K.C. by ją bez problemu wybronili.Dodatkowa sprawa p.Dorota mogła poświęć przerwę w pracy by udać się do dyrekcji, jako członek zarządu przysługuje też p.Dorocie czas na działalność związkową.ZASTANAWIAJĄCA JEST BIERNOŚĆ IZB PIELĘGNIARSKICH(ZARZĄD)ORAZ DZIAŁACZKI IZBOWE ZE SZPITALA-W TEMACIE NALEŻYTEGO WYKONYWANIA ZAWODU? Z DRUGIEJ STRONY WIDZIMY JAK TE OSOBY WYOBRAŻAJĄ SOBIE NALEŻYTE WYKONYWANIE ZAWODU PIELĘGNIARKI. STOSUNEK, SWÓJ KULTUROWY, DO PACJENTA WYRAZIŁY NA TYM PRZYKŁADZIE, CZŁONKOWIE IZB PIELĘGNIARSKICH I LEKARSKICH.

#23  2011.04.10 22:19:07 ~do piguły

Co Ty kobieto bredzisz? Jakie stanowisko pracy opuściła? Jaki masz interes w wypisywaniu takich bzdetów? Cóż to za zabezpieczenie oddziału, skoro 1 osoba opuszczająca go na kilkanaście minut stwarza zagrożenie dla pacjentów? Czy Ty w ogóle rozumiesz, co napisałaś? Czy zdajesz sobie sprawę, że treść Twojej wypowiedzi potwierdza tragiczną sytuację kadrową w tym zakładzie! Czy masz pojęcie o tym, że każdy pracownik ma prawo np. do urlopu na żądanie i nie musi o niego prosić - wystarczy, że zgłosi taką potrzebę a kadra kierownicza powinna mieć tego świadomość i powinna wiedzieć, jakie mechanizmy należy wówczas uruchomić by bez zbędnej zwłoki uzupełnić doraźny wakat!

#24  2011.04.10 22:20:02 ~do piguły

C.d. Każdy pracownik może też nagle zachorować – nawet w czasie dyżuru i co wtedy według Ciebie? Jakaż, zatem inercja organizacyjna panuje w tej placówce? Co stałoby się z pacjentami gdyby zabrakło pielęgniarki przez cały dyżur (.) - a nie tylko przez kilkanaście minut? Dyscyplinarkę to Tobie bym zastosowała - jesteś zapewne jedną z tych bezmyślnych ,kierowniczek", które nie zdają sobie sprawy, jakim same są zagrożeniem! Jak u Ciebie personel korzysta z regulaminowej przerwy? Kto zabezpiecza wtedy dyżur? Czy w ogóle rozumiesz, o jakiej przerwie mówię?

#25  2011.04.12 22:07:57 ~lonka

Piguła ty to jestes chyba jakas nawiedzona.Jakby tak mysleli wszyscy jak ty to nie powinno sie w czasie pracy wychodzic do toalety! A pielegniarka na dyzuze powinna sama załozyc pampers.Wez przestan!

#26  2011.04.13 11:17:44 ~edzia

Do piguły odpowiedz sobie na pytanie - a ile to razy opuszczamy oddział idąc zanieść badania do laboratorium, skierowania do rtg, czy wioząc pacjentów na usg! no ile razy? Wiele bo nietsety nie mamy sanitariuszy do pomocy, bo przecież od tego jest pielegniarka(kpina). Chora ta służba zdrowia.

#27  2011.04.13 19:29:39 ~gość

Pampersy założone mają już kasjerki w super-marketach, teraz będą biegać w pampersach pielęgniarki.pracodawca będzie mierzył czas.

#28  2011.04.13 21:03:36 ~kiok

Tak będzie.Pielegniarki w pampersach ot co!

#29  2011.04.14 18:07:19 ~GOŚĆ

Pani minister zaoszczędzi na pielęgniarkach. obecnie pracodawcy lobują w sejmie, aby wydoić pielęgniarki.jak chcą to zrobić, ano te kontrakty za którymi jesteście teraz- to nic innego jak praca dla pracownika nieetatowego, który nie ma żadnych praw, nie chroni go KODEKS PRACY. Pracodawca zatrudnia pracownika nieetatowego na podstawie planu pracy, ma wolne ręce, może go zwolnić kiedy chce, z miesięcznym wypowiedzeniem, nie musi troszczyć się o jego bezpieczeństwo- jak się coś stanie to nie ponosi żadnych konsekwencji, nie płaci za niego składek, nie mówi się o wielu innych sprawach.pani minister zaoszczędzi na pielęgniarkach. W piśmie z Lublina- które podpisała Maria Winiarska- zawarto wszystkie zagrożenia, BĘDZIEMY PRACOWAĆ BEZ ŻADNYCH ZABEZPIECZEŃ, co mnie przeraża, nasuwa się pytanie, za ile złoty przyjdzie nam pracować-już teraz proponuje się nam 15 zł -brutto, co będzie jutro.

#30  2011.04.14 18:08:01 ~GOŚĆ

Pani minister zaoszczędzi na pielęgniarkach.- gdzie są związki, co robią w tej sprawie, cicho sza, dlaczego nie wypowiadają się, jeżeli już załatwiono sposób zatrudnienia pielęgniarek, następni będą .NAUCZYCIELE, WOJSKO, POLICJA, - przepraszam w wojsku już przeprowadzono, że pracownicy wojska- są już nie etatowymi pracownikami i będą zatrudniani na podstawie planu pracy ( to znaczy pracodawca dziś potrzebuje 5 referentów, więc zatrudnia, a po 6 m-cach są zbędni więc zwalnia ich z miesięcznym wypowiedzeniem itd,itp.) - POZBYCIE SIĘ ETATÓW, stałych miejsc pracy, oraz obciążenia jakim jest KODEKSU PRACY.

#31  2011.04.14 18:08:43 ~GOŚĆ

Tak to widzę obecnie, w tym kierunku idą te zmiany.nie będziemy więcej zarabiać -BĘDZIEMY WIĘCEJ PRACOWAĆ.

#32  2011.04.14 18:12:17 ~GOŚĆ

ZWIĄZKI ZAWODOWE.ZWIĄZKI SOLIDARNOŚĆ. gdzie są? , co robią? ,

#33  2011.04.28 15:12:46 ~piel

Do Niemiec CZAS I DO STRAJKÓW W POLSCE !

#34  2011.04.29 13:43:38 ~ do piguł

Nie opuściła samowolnie- zwolniła się u oddziałowej.Byłam świadkiem.

#35  2011.04.30 21:09:08 ~oooo

Mało tego-oddziałowa ją podpuściła!

#36  2011.05.15 19:30:17 ~zBiłgoraj

W naszym szpitalu znów poniżono pielęgniarkę ! Dorotę przeniesiono do innego szpitala podległego Biłgorajowi (pamiętamy prawda? )a teraz inna pielęgniarka pracując na dwóch odcinkach (rozszerzony zakres obowiązków-słowa oddziałowej)za 1630zł zasadniczej poprosiła o dodatek Co otrzymała w odpowiedzi? PRZENIESIENIE NA INNY CIĘŻSZY ODDZIAŁ bez słowa uzasadnienia To skandal Do czego są jeszcze zdolni nasi prezesi?

#37  2011.05.16 21:50:02 ~lolek

Wstyd ODDZIAŁOWO! Wstyd! żebys nie została sama.Co zrobisz sama na odcinku? Nic! Szanuj swoj personel a nie nim pomiataj! Ale coż--ty chronisz swoj tyłek a do tego jestes wredna.