Dofinansowane studia pomostowe pielęgniarek i położnych 2011. Ministerstwo zdrowia ogłosiło przetarg na wyłonienie uczelni, które będą prowadziły przedmiotowe studia. Czesne za jeden semestr nie może wynieść więcej niż 2 430 zł. Natomiast dopłata wnoszona przez pielęgniarki i położne nie może być większa niż 300 zł za jeden semestr.

Dofinansowane studia pomostowe.

.l

.

 

Maksymalna opłata wnoszona przez studentów za studia pomostowe dofinansowane ze środków UE w 2011 roku może wynieść 300 złotych za jeden semestr nauki. Tak stanowią warunki przetargu ogłoszonego dla uczelni medycznych na środki finansowe z UE.

Ministerstwo ustaliło maksymalną wysokość dopłaty do czesnego dla danej uczelni, na kwotę 2 430 zł za jeden semestr nauki.

Ale jeśli w postępowaniu dana uczelnia określi wysokość czesnego na kwotę równą lub poniżej 2 430 zł to studenci nie będą musieli dopłacać z własnej kieszeni. Taka sytuacja była w latach poprzednich. Dlatego nie było konieczności dopłaty do czesnego przez poszczególnych słuchaczy dofinansowanych studiów pomostowych w latach 2010 roku oraz 2009 i 2008.

Uczelnie muszą złożyć swoje oferty do dnia 27 maja 2011 roku. O dofinansowanych studiach pomostowych pielęgniarek i położnych, które rozpoczna się w 2011 roku będziemy informować na bieżąco.

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

22 grudnia 2011 roku - Ministerstwo Zdrowia zabiera głos w sprawie pobierania przez uczelnie prowadzące dofinansowane studia pomostowe opłat, od pielęgniarek i położnych. Sprawę podnosiliśmy na Portalu od dnia 20 września 2010 roku. Szkoda, że ministerstwo swoje oficjalne stanowisko w tej prostej sprawie, prezentuje po trzech miesiącach . . . w grudniu.

więcej informacji o dofinansowanych studiach pomostowych pielęgniarek i położnych

. . grudniu.

Komentarze użytkowników

#1  2011.05.17 09:06:09 ~Julianna

Oj to fajnie,może wreszcie się dostanę na tą pomostówkę.

#2  2011.05.17 09:49:29 ~anna

Droga Pani Minister polskie pielęgniarki poświęcają się nie pracując przy pacjencie,tylko słuchając i przyglądając się Pani. Bardzo proszę nie wypowiadać się w naszym imieniu.Niech zacznie nas Pani szanować i godnie opłacać, zamiast udać nieszczera troskę o nasze środowisko.

#3  2011.05.17 09:57:24 ~pomost

Oby mikrofon był dobry na wykładach.kolejna żenada! napiszę jeszcze,narazie czas mnie goni! KTO WYMYŚLIŁ TAK NIEMĄDRĄ NAZWĘ STUDIÓW ? ZERO LOGICZNYCH W TYM KONOTACJI! A SĄ TO NAPRAWDĘ POWAŻNE STUDIA PODYPLOMOWE(TAK CELOWO PISZĘ POWAŻNE A NIE JAKAŚ TAM SZKÓŁKA NIEDZIELNA TRAKTUJĄCA NP.O TAŃCACH LUDOWYCH).DUŻO NAUKI,DUŻY ZAKRES MATERIAŁU,DUŻO TRZEBA UCZYĆ SIĘ W DOMU.NA EGZAMINACH ZERO ŚCIĄGANIA,EGZAMINÓW DUŻO OK.10(! ),ZALICZEŃ,PRAC,ODBYTYCH ZAJĘĆ PRAKTYCZNYCH I PRAKTYK.itd.ŻYCZĘ SZCZERZE POWODZENIA I WYTRWAŁOŚCI !

#4  2011.05.17 10:13:04 ~mgr

Tak p.Kopaczowa napisała te życzenia chyba ołówkiem.zero elegancji.CZY TAK TRUDNO BYŁO PANI TO WYKONAĆ ZA POMOCĄ MEDIÓW,BEZPOŚREDNIO? NO CÓŻ BRAK PANI ODWAGI ZA DOKONANE OSZUSTWA WOBEC PIELĘGNIAREK! JAKIM PRAWEM PRZEKROCZYŁA PANI GRANICĘ BIAŁEGO MIASTECZKA ? ODPOWIEDŻ ZNAMY-ZACHCIAŁO SIĘ STANOWICHA? DO PANI TYLKO TAK TRZEBA BO NIC PANI SOBĄ NIE REPREZENTUJE. PROSTE I EMOCJONALNE WYPOWIEDZI MEDIALNE,ZWYCZAJNIE BRAK KLASY JAKO KOBIECIE I TEJ POLTYCZNEJ. A TE ŻYCZENIA PO PROSTU BRAK SŁÓW.Z KOLEGAMI LEKARZAMI SIĘ PANI LICZY BO JUŻ DAWNO BY PANIĄ NA TACZKĘ WZIĘLI.KOBIETO PRAGNĘ CI UŚWIADOMIĆ,ŻE PIELĘGNIARKI SĄ ŚWIETNIE WYKSZTAŁCONĄ GRUPĄ ZAWODOWĄ I TEN POZIOM WCIĄŻ ROŚNIE.SĄ PIELĘGNIARKI(-RZE) SPECJALIŚCI,LICENCJACI,MAGISTRZY,DOKTORZY I PROFESORZY.NIE O TYTUŁY GŁÓWNIE CHODZI ALE STOSUNEK PANI DO NAS.JUŻ CZAS MYŚLEĆ O UKRAINKACH,CHINKACH.BO MY POLSKIE PIELĘGNIARKI NIE DARUJEMY!

#5  2011.05.17 10:23:00 ~zdumiona

Ukończyłam w tym roku studia pomostowe było ciężko zarówno pod względem nauki ( UM w Lublinie), jak i finansowo 2430 x 3 semestry.Otrzymałam 60 zł podwyżki i nie to jest najgorsze! Usłyszałam,że to nasze pielęgniarskie podstawowe wykształcenie w klinice.W takim razie dlaczego klinika zatrudnia całkiem dużą część pielęgniarek bez wyższego wykształcenia za niewiele niższą stawkę? Dlaczego nie narzuca się na pielęgniarki z wykształceniem średnim obowiązku podnoszenia kwalifikacji, chcąc utrzymać pracę w klinice? Oto jest Pytanie na śniadanie?

#6  2011.05.17 10:38:08 ~anna

Droga Pani Minister, na takim świstku papieru to sama sobie bym życzeń nie napisała, a co dopiero komuś.Bardzo Panią proszę, niech nas pani nie żałuje, niech Pani płacze nad sobą! A od nas PIELĘGNIAREK niech uczy się Pani przede wszystkim klasy i taktu.Zapraszam do skorzystania może da Pani radę.

#7  2011.05.17 11:24:32 ~mgr

Do piąteczki-zdumiona zgadzam się a może my zacznijmy aktywnie działać w tej paranidalnej kwestii? Robotnik z wyższym,kierownik bez matury,gdzie tak jest w jakich zawodach? Ja do tej chwili takiej wiedzy nie posiadam!

#8  2011.05.17 11:54:53 ~gość

Oj kolezanki - leczymy swoje kompleksy - licencjat, magister, - i tak zawsze pielegniarstwa. Zawsze bedziecie pielegniarkami i niczym wiecej, zakompleksionymi, zahukanymi panienkami od mycia tyłków.Jezelinie przestaniecie się kłócić we własnym gronie - to nikt nie bedzie was traktować poważnie. Czy na tych studiach nikt nie mówił, że skłóconym srodowiskiem łatwiej się manipuluje ?

#9  2011.05.17 12:18:06 ~Do gościa

Na pewno Pan lub Pani leczy swoje kompleksy przez obrażanie naszego zawodu , mam nadzieję , że kiedyś w szpitalnym łóżku zabraknie pielęgniarek która tobie ten tyłek umyje.A może to zakompleksiona pielęgniarka, która nigdy swoich kwalifikacji nie podniesie bo nie ma matury. Pozdrawiam DUMNA MAGISTERKA OD MYCIA TYŁKÓW

#10  2011.05.17 14:44:27 ~DOROTA

BRAWO KOLEŻANKI NARESZCIE ZACZYNAMY MÓWIĆ PRAWDĘ IPODNOSIĆ GŁOWĘ.

#11  2011.05.17 15:04:27 ~DO GOŚCIA

To NIE KOMPLEKSY:to efekt wymodelowania gruby w strukturę KOLONIALNĄ, np:1)wzorce np.im dalej od pacjenta tym większy prestiż,min. etyka na laptopie czy innym sprzęcie multimedialnym,utrwalenie w świadomości niektórych osób, leczniczej toalety jako 'mycia tyłków'- co w konsekwencji prowadzi to do mycia tyłka, tzn.redukcji czynności i samego podejścia do pacjenta, inny przykład porównanie pracy z pacjentem do stanowiska robotniczego;2) "wiedza" o pacjencie/tach wątpliwa-badania incydentalne (nie ciągła systematyczna obserwacja, analiza, weryfikacja przez osoby zajmujące się nauką o pielęgniarstwie), brak nowych technologii pracy zgodnych z zasadami współczesnej nauki-science- a jednak deklaracje naukowości, rzetelności badawczej, itd;

#12  2011.05.17 15:05:59 ~DO GOŚCIA

CD.3)struktura grupy-awans jako symbol odejścia od łóżka pacjenta, chaos w kompetencjach(PRACA Z PACJENTEM)-jednakowe, pomimo znacznych różnic w kształceniu podstawowym, podobnie sprawa się ma ze specjalizacją (zemsta intelektualna na orientacji w grupie jej uczestników)4)odpowiedzialność za BŁĘDNE działanie, egzekwowana od osób najniżej usytuowanych w hierarchii, itd. Podsumowanie TRWANIE W BARBARZYŃSTWIE INTELEKTUALNYM ZAWOALOWANYM PIJAREM, CZY INNYMI ZDOBNYMI SŁÓWKAMI NIE TRZYMAJĄCYMI SIĘ KUPY,czy WYKLUCZAJĄCYMI SIĘ NA WZAJEMNIE.

#13  2011.05.17 17:15:39 ~DO GOŚCIA

POPRAWNIE4)odpowiedzialność za BŁĘDNE działanie, egzekwowana TYLKO od osób najniżej usytuowanych w hierarchii, itd.

#14  2011.05.17 18:30:44 ~piel

Piszcie konkrety i na temat,strajk włoski i polski.obojętnie jaki, wszystko to co może zmienić polskie pielęgniarskie niewolnictwo,mniej filozofii !

#15  2011.05.18 23:20:56 ~ja

Mam wrażenie,że portal ten wkrotce się skończy,mniej piszących i dookoła to samo i zero efektów a nawet gorzej!

#16  2011.05.21 10:08:34 ~piel.

Zgadza się , żadnych działań,ciągle to samo, nie mamy na nic wpływu,żadnego znaczenia,nikt nas nie słucha.

#17  2011.06.03 21:45:50 ~one

ODRADZAM POMOSTÓWKĘĘ NA WUM WARSZAWA ZERO KOMPLETNE ZERO NAWET MIKROFONU DLA PIELĘGNIAREK NIE MAJĄ !