Dorota Gardias rezygnuje z funkcji przewodniczącej związku pip. To dobra wiadomość dla polskiego pielęgniarstwa.

Związek zawodowy pielęgniarek i położnych.

.

.

Z

.

                                                         Drogie Koleżanki i Koledzy,

.

Przez ostatnie sześć lat miałam zaszczyt kierować Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych. Nie ukrywam, że było to dla mnie olbrzymie wyzwanie, ale też i satysfakcja. Jestem daleka od tryumfalizmu, jednak uważam, że w kilku kwestiach odnieśliśmy wspólne zwycięstwa.

Udało nam się poprawić zarobki pielęgniarek i położnych, podnosząc także prestiż oraz szacunek wobec naszego zawodu. Nie zawsze odnosiliśmy spektakularne sukcesy, jednak zdecydowanymi i systematycznymi działaniami zmusiliśmy naszych partnerów do liczenia się z naszym zdaniem.

Zdaje sobie sprawę, że do pełnego zadowolenia jeszcze długa droga, jednak wspólnie udało nam się wykonać kilka ważnych kroków.

Ze swojej strony pragnę podziękować za zaufanie, którym Państwo mnie obdarzyliście i wsparcie, którego często doświadczałam. Świadomość Waszego zaangażowania w każdym zakładzie pracy dodawała mi sił w chwilach zmęczenia i zwątpienia.

Jestem przekonana, że moi następcy zaangażują Państwa do jeszcze wielu wygranych batalii, kierując się wspólnym interesem naszej grupy pracowniczej i zawodowej. Nowe spojrzenie i pomysły z pewnością pomogą, w ścisłej współpracy z Państwem, wiele osiągnąć.

                                                           /-/ Dorota Gardias

.

Zobacz także:

 

 

 

22 marca 2011 roku - Zapowiedź rezygnacji ze stanowiska przewodniczącej (od 2005) związków pip to dobra wiadomość. Myślę, że odejście pani Gardias to nadzieja na nowy jakościowo związek zawodowy. Z panią Gardias powinien odejść cały Zarząd Krajowy. Czy wśród tego gremium nikt, nie zadał sobie pytania o sens awantury sejmowej o kontrakty? Nie potrafił powstrzymać pań w czepkach? Awantury całkowicie niezrozumiałej dla opinii publicznej oraz części naszego środowiska zawodowego? 

.

.

Komentarze użytkowników

#1  2011.06.02 17:45:53 ~Położne

Pani Doroto! Wielkie podziekowanie i wyrazy szacunku,nadal jesteśmy z Panią.

#2  2011.06.02 21:55:16 ~popieram

Więcej takich komentarzy a p.Mariusz się zagotuje z wściekłości i .

#3  2011.06.02 22:14:03 ~BENA

Nie ma szans zeby przeszla w następnych wyborach na PRZEWODNICZĄCĄ ZWIĄZKÓW Z. a poza tym szukała poklasku w marcu a teraz zapewne będzie chciała zaistnić w polityce .Tylko ośmiesza pielęgniarki wielce udając jak to w sejmie walczy a gdzie była jak była tworzona ustawa jak były konsultacje dlaczego wtedy nie krzyczala i nie protwstowała tak zeby być widoczną w sejmie i w mediach.

#4  2011.06.02 23:12:35 ~p.Doroto

GRATULUJE DECYZJI.POZDRAWIAM! Ma Pani rację pisząc, że 'Udało nam się poprawić zarobki pielęgniarek i położnych (.)'.Działo to się NIE ZA OBECNYCH rządów POlitycznych.Mam NADZIEJĘ, że decyzja, którą Pani podjęła, będzie inspiracją dla działaczek/czy izbowych, towarzystw pielęgniarskich itd,NIE pomijając uczelni, do podjęcia takiego samego kroku( one o wiele wcześniej przed Panią powinny odejść)

#5  2011.06.03 00:15:42 ~hurrrrrra

Kwoka zmienia grzęde! Teraz pewnie robi zakusy na sejm lub senat ! I wtedy wreszcie będzie mogła przestac sie ukrywac ze swoimi pogladami , że jest przeciwko pielegniarkom , ta Pani to największ niszczycielka polskich pielegniarek . Zwiazek byłjes potrzebny do wypromowania się.

#6  2011.06.03 07:11:56 ~iv

Nigdy nie było szacunku dla pielegniarek i nadal go nie ma z takimi zarobkami nigdy nie będzie szacunku dla nas! a pani G nic nie zrobiła dla naszej grupy zawodowej albo b mało a wrecz za mało!

#7  2011.06.03 07:38:00 ~ika

Do -iv- mam nadzieję, że nie zabraknie Ciebie jako kandydatki na przewodniczacą Związku. Dobrze by było jakby do pracy związkowej zgłaszali się ludzie, którzy mają dobre pomysły na realizację oczekiwań naszej grupy zawodowej. Myślę, że pod Twoim przewodnictwem pielęgniarki wreszcie by uzyskały szacunek.

#8  2011.06.03 08:40:41 ~klara

Za co dziękujecie p.Gardias? Za to że pracodawcy otrzymali możliwość tworzenia kontraktów na ich warunkach bez prawa do sprzeciwu.Albo podpisujesz kontrakt albo zwolnienie.Wolna amerykanka szczególnie dla szpitali powiatowych.

#9  2011.06.03 09:24:57 ~piel 77

W końcu Pani Gardias zrozumiała, że powinna odejść. Szkoda, że tak późno. Cały zarząd powinien zrobić to samo. To są tylko układy i walka o stołki, a szczególnie przewodniczących regionów, które wchodzą z klucza. Może warto coś zmienić i zrobić wreszcie coś dla środowiska pielęgniarskiego. Pozdrawiam

#10  2011.06.03 09:55:31 ~Gość

Jakie to przykre, że zarówno Samorządy Pielęgniarskie, jak i Związki Zawodowe zamiast spełniać swoje statutowe działania działały na niekorzyść pielęgniarek i położnych. Obydwa te "ciała" wykorzystano do degradacji naszego środowiska, czy nawet ośmieszania. Srodowisko to zostało wykorzystane do celów politycznych /przypomnij sobie czytelniku "Białe miasteczko" - kibicowanie strajkującym, a nawet wręczanie kwiatów przez niektórych polityków/ W r e d n a h i p o k r y z j a i żerowanie na braku konsolidacji w grupie.Wnioskuję o delegalizację Izb i demokratyczny wybór do Związku Zawodowego osób sprawdzonych.

#11  2011.06.03 10:02:05 ~gość

To teraz przewodniczącą zostanie SZUJA i KARIEROWICZKA BORCHULSKA

#12  2011.06.03 10:34:42 ~Hm do10

To o czym piszesz jest zakorzenione w strukturze grupy, począwszy od szkolnictwa "siły intelektualnej" ( osób tam działających), które wypracowało sposób rozumienia pielęgniarstwa i pozycji w grupie, różnych odmian pielęgniarek.

#13  2011.06.03 12:14:20 ~lek

Dzięki mielcarkowym klakierkom i powronowym hienom zawdzięczacie kontrakty.A Dorocie Gardias co niektóre forumowiczki to powinny w pas się kłaniać,bo gdyby nie ona to do dziś zarabiały by najniższą krajową stawkę (brutto 1385).Nie dziwię się,że lekarze się z was śmieją i maja was za przygłupów.Same sobie na to zapracowałyście.

#14  2011.06.03 12:35:41 ~iwa

Do lek -smutne ale prawdziwe

#15  2011.06.03 12:48:27 ~piel

W moim szpitalu zarabia się netto ok.1500 zł ze wszystkimi dodatkami./Nie jestem za kontraktami./ Ciągle powtarzam-na szcunek trzeba sobie zasłużyć.Jedność i mądrość wszystkich pielęgniarek -arzy, /łącznie z zarządzającymi i decydującymi/, może coś zmienić.Inaczej miną wieki.

#16  2011.06.03 13:39:35 ~do lek

W Twoich rozważaniach pominięta została kwestia, kto w określonym przedziale czasowym rządził w Polsce.Białe Miasteczko na czele, którego stała p. Gardias odniosło sukces i poprawę POPRAWĘ EKONOMICZNĄ pielęgniarek, BEZ ZNIESIENIA KODEKSU PRACY, miało miejsce za rządów J.Kaczyńskiego( protest wspierany przez działaczy P.O.).Z PORAŻKĄ/IGNORANCJĄ protestu na czele którego stała p. Gardias, a które dotyczyło kontraktów-ODEBRANIE KODEKSU PRACY,mamy do czynienia za rządów D.Tuska( patrz głosowanie w Sejmie i Senacie- inni też, nie tylko PSL).To wszystko dzieje się przy kilkudziesięcioletniej niemocy intelektualnej określonych osób w obliczeniu niezbędnej ilości pracowników ( w tym pielęgniarek)potrzebnych do udzielania świadczeń medycznych, łamania Praw Człowieka ( Pacjenta)np.do intymności, itd.

#17  2011.06.03 13:43:56 ~Gość

Wy chyba nie wiecie, co piszecie, Efekty to widać ale w grupie zawodowej np. lekarzy. A to co ? Co tu zawdzięczać? Czy autorami tych wpisów są przewodnicząca i zastępca?

#18  2011.06.03 13:55:48 ~lek

Powtarzam,gdyby nie związki nadal miałybyście jeszcze większe dno.Pojedyńcza pielęgniarka może co najwyżej basen wynieść, ale nie wynegocjować jakąkolwiek podwyżkę.Niektóre,powtarzam niektóre mają w swoich głowach kleik zamiast mózgu.Jedyną szansą jest działać w grupie.Jest was ponad 20000

#19  2011.06.03 13:59:44 ~lek

Ups! jest was ponad 200 000

#20  2011.06.03 14:16:41 ~@

Zastosowano wobec nas starą, sprawdzoną przez Stalina, Hitlera i im podobnych metodę - pozbyć się elit, wyeliminować liderów, podzielić grupy i skłócić a pozostała reszta ,stada" doprowadzi do samounicestwienia! Zewnętrzna interwencja jest zupełnie zbyteczna - niszczymy się same! Brat brata, a siostra siostrę sprzedaje dla kilku judaszowych srebrników a ci, którzy na polu walki pozostaną będą pełzać i pięty swoim dobrodziejom lizać! Czas apokalipsy nastał za naszą przyczyną! Krytykujcie dalej wszystko i wszystkich sami nie dając w zamian nic .

#21  2011.06.03 14:30:22 ~do lek

Najpierw trzeba POMYŚLEĆ I TO POPRAWNIE ( poprawne myślenie umożliwia dochodzenie do prawdy! NIEpoprawne myślenie do fantazjowania i opowiadania banialuk), a później działać ODPOWIEDZIALNIE(NIE przenosić własnej odpowiedzialności za czyny na np.tajemniczą rękę rynku(gusło),czy spiski, itd.

#22  2011.06.03 14:41:02 ~Iza

Słuchaj "lek" jak może być gorzej niż jest ? Jak nie ma się ani jednego argumentu, to pisze się takie brednie typu:"gdyby nie związek." no to co? gdyby nawet wszystkie zwolniono /niby sukces związku i izb/ praca za granicą , czy w innej branży nie byłaby gorsza,

#23  2011.06.03 15:20:38 ~lek

Izo! I właśnie taki komentarz udowadnia,że w głowie kleik.Życzę ci szybkiego wyjazdu za granicę lub pracę na targowisku.

#24  2011.06.03 15:31:53 ~@

Dlaczego nie chcecie przyjąć do wiadomości tego, co jest ,najprawdziwszą prawdą"? Ile NIEPRAWDY jest w wypowiedzi >lek<? Kim jesteśmy indywidualnie? W żadnej grupie zawodowej nie osiągnęliby sukcesu bez konsolidacji! Jednostka wobec systemu jest niczym pyłek, który bez problemu można zdmuchnąć! Zwierzęta żyją stadnie, gdyż tylko tak mogą chronić się przed silniejszymi od siebie drapieżnikami, ludy pierwotne łączyły się w plemiona by walczyć o przetrwanie i wzajemnie tworzyć lepszy byt a środowisko pielęgniarek wbrew prawom natury, wbrew osiągnięciom nauki i głuche oraz ślepe na realia współczesnej, bezlitosnej cywilizacji liczy na cud! ŻYCZĘ SOLOWYCH SUKCESÓW .

#25  2011.06.03 15:41:02 ~@

Zwierzęta mają instynkt, który nakazuje im żyć stadnie, ludy pierwotne tworzyły plemiona by przetrwać i stawić czoła innym a pielęgniarki wbrew prawom natury, jak ćmy pędzą do nieznanego im światła by za chwilę w nim spłonąć! Głuche i ślepe na otaczającą rzeczywistość zamiast mobilizacji ogłaszają kapitulację! Życzę powodzenia w indywidualnej walce z machiną świata biznesu!

#26  2011.06.03 16:03:35 ~Iza

No to teraz już jawnie b, przewodnicząca wejdzie w skład PO, dołączy do grupy Sobiesiaków, Burych,Dzewieckich i wielu podobnych. Jak to trudno było udawać, że dobro ogółu jest prawem najwyższym i przypisywanie sobie osiągnięć. Dla rządzących P. Gardias poświęciła swoją grupę zawodową.

#27  2011.06.03 16:04:54 ~do 24@

Jest pewna racja w wypowiedzi lek.Chodzi mi o zorganizowanie się ludzi w jakieś towarzystwo, związek(przywódca jest/powinien być reprezentantem ludzi zrzeszonych)Łatwiej jest przeforsować koncepcję.Problem tkwi w sposobie myślenia i jego poprawności, określonej grupy.Dla mnie najbardziej destrukcyjny jest bezrefleksyjny/NIE ANALIZOWANIE sposób myślenia(powtarzanie po np.liderze bezmyślności), czy Nieargumentowanie,Nie posługujące się dowodami racjonalnymi(NIE fantasy gdy mówimy o rzeczywistości teraźniejszej jak i przeszłej, ponieważ NIE uda się dokonać (choćby próby) budowy racjonalnej przyszłości).

#28  2011.06.03 16:08:53 ~Iza

Tak się składa, że pracowałam również w USA, w kraju natomiast pełniłam jedno z najwyższych stanowisk w pionie pielęgniarskim, posiadam wszystkie możliwe kwalifikacje. Iza to mój NIC- oczywiście.

#29  2011.06.03 16:50:58 ~do24@

CD.problem jest złożony, tkwi i w grupie i w przywódcy/cach,a dokładniej w ich umiejętnościach prawidłowego myślenia(poprawne/niepoprawne), celach jakie sobie obrali.

#30  2011.06.03 17:19:33 ~@

Kilka słów na temat ,przywódców" - sami ich sobie wybieramy! Nawiązując do pewnej wypowiedzi ,jaki prezydent - taki zamach" nie omieszkam zwrócić uwagi, iż takich mamy liderów, na jakich zasługujemy! Ile z Was miało odwagę wyraźnie, otwarcie artykułować swoje zastrzeżenia i zaproponować alternatywne rozwiązania? Gdzie byłyście gdy organizowano zebrania? Ile osób było na sali w czasie ostatnich wyborów delegatów do Izb? WY nie macie czasu (bo zakupy, bo druga praca, bo wolicie pupy przed telewizorem rozłożyć .)ale ONE za WAS powinny popełnić SEPUKU? Czyż nie tak? Tak długo, jak długo nie zrozumiemy, że związek zawodowy, czy też samorząd tworzą jego członkowie a nie zarząd! Jeżeli zarząd nie może liczyć na wsparcie ze strony członków może zrobić jedno - podać się do dymisji, gdyż samospalenie też nie zadziała!

#31  2011.06.03 18:20:34 ~Ewa

ZWIĄZKI ZAWODOWE to przeżytek zupełnie niepotrzebny, a zwłaszcza przewodniczący i inni. Tak m.in. wylansował się Wałęsa ( związki zawodowe) i co? Wszystko się rozpadło, nie jest polskie.a płace pielęgniarek jak były niskie, tak nadal są ( z niewielkimi odstępstwami).Tak czuję to.

#32  2011.06.03 18:54:12 ~XX

Koleżanko Ewo na temat roli Wałęsy mam podobne zdanie, lecz pojedynczy człowiek w jakiejkolwiek dziedzinie nic nie może, W ilości i mądrości jest siła przebicia, W ludziach musi obudzić się świadomość, aby wybrać właściwe osoby, W demokracji tak to jest, że samo się nie odmieni, trzeba wysiłku wielu ludzi, W praktyce, jak wiem na zmianę są szanse kiedy coś idzie na dno, Widzę, że dziedzuna pielęgniarstwa niżej upaść już nie może, Jest to właśnie ten moment do zmian,Związki Zawodowe i Samorządy oprócz zaspakajania interesów osób przy władzy nie tylko nic nie pomogły, ale wręcz szkodziły,

#33  2011.06.03 19:09:44 ~Iza

Dzisiejsza prasa donosi o kolejnych aferzystach w PO /Eurodeputowany Lisek i V-ce min, Skarbu/Czy w partii rządzących jest choć jeden sprawiedliwy. Myślę, że tam właśnie jest przystań dla b, przew, Gardias. Puste słowa, samochwalenie, interesy i nic więcej

#34  2011.06.03 20:19:40 ~Hm DO @

A co z tymi, którzy mają osobiste doświadczenia i nie chcą być kojarzeni z Izbami, ludźmi tam działającymi? Fatalne mamy szkolnictwo,PRZYKŁAD: ludzie, którzy jako dzieci potrafili rozróżnić w obrębie jednego zbioru jabłek różnorodność np. pod względem koloru,z czasem rozróżnić i nazwać różne gatunki jabłek, określić ich zastosowanie itd,po ukończeniu kształcenia na poziomie średnim, czy akademickim, NIE potrafią od wielu lat rozróżnić różnorodności wśród pielęgniarek,która polega na 3 ( wcześniej 2)różnych poziomach wykształcenia zawodowego.Tworzą specjalizację na jednym poziomie dla wszystkich poziomów wykształcenia, czyli dla tych co NIE MAJĄ matury i tych co MAJĄ wyższe wykształcenie( pełne wykształcenie-patrz M.E.N.), przy tym twierdzą, że NIE równają w dół.Podyskutować, przeanalizować pomysłu nie chcą i zaczyna się.

#35  2011.06.03 20:21:17 ~Hm DO @

W końcu dowiadujesz się, że masz patologiczny charakter,jesteś NIEzgodny, wichrzyciel itd, to znowu mówią ci "jak wchodzisz w grono to kraczesz tak jak ono", albo się wypierają, itd.I jak się tu połapać na czym polega kształcenie w pielęgniarstwie? Czy jakie kryteria intelektualne musi mieć kandydat? (W obecnej, czy wcześniejszej specjalistyce z pielęgniarstwa NIE musi mieć matury! TO WIEM- taki poziom! )OPISANA SYTUACJA JEST PRZYKŁADEM!

#36  2011.06.03 22:04:00 ~mahjongowa

W końcu mądra decyzja! Już dawno powinna była to zrobić.A co do kwestii związków zawodowych to temat rzeka do dyskusji czy tak wspaniale walczą czy tylko się potrafią podłożyć dyrekcji.W moim zakładzie pracy pani przewodnicząca się podłożyła i teraz jest wielka kumpela dyrektora.

#37  2011.06.03 22:27:49 ~DO IZY

TEN PROBLEM POWINNI ROZWIKŁAĆ PEDAGODZY I ETYCY, JAK TO SIĘ STAŁO, ŻE TAK SIĘ DZIEJE( OCZYWIŚCIE NIEPIELĘGNIARSCY I INNI, GDY-CO INNEGO MÓWIĄ, CO INNEGO ROBIĄ-BO SŁUCHACZ/OBSERWATOR/PRZEDMIOT ICH PRACY ZGŁUPIEJE! )

#38  2011.06.03 23:33:51 ~do Hm

Ja również mam wiele różnych - osobistych doświadczeń z kontaktów zarówno z poszczególnymi osobami jak i z organizacjami. Na przykładzie tych doświadczeń śmiem twierdzić, że to nie owe organizacje są same w sobie złe - zło niosą ludzie, którzy za naszym - milczącym przyzwoleniem tam działają. Nie walczmy więc bezmyślnie z IDEĄ lecz miejmy odwagę wspólnie wyeliminować tych, którzy perfidnie tę ideę bezczeszczą! Brak jedności, podziały doprowadziły nas na samo dno a my nadal nie potrafimy wyciągnąć właściwych wniosków! Dokąd zmierzamy - Quo Vadis?

#39  2011.06.04 00:37:45 ~przykro

Drogie koleżanki i koledzy ujadający na forach wstyd, macie coraz wyższe wykształcenie, a nie potraficie docenić pracy jaką włożyło środowisko pielęgniarskie, aby P. D. Gardias była ropoznawalną, niszcząc takie nazwisko niszczycie możliwości dla pielęgniarek - kiedy dorośniecie i docenicie wkład całego środowiska Gardias to nawzwisko na które pracowało całe środowisko "szapo ba" dobrze by było, aby nie niszczyć osiągnięć środowiska tylko wspierać z całych sił te osoby, które już wiedzą co zrobić by było inaczej i lepiej

#40  2011.06.04 01:03:36 ~Hm do 38

1)człowiek ma swoją wytrzymałość psychiczną, więc ile lat można przebywać z ludźmi tak myślącymi i próbować ruszyć ich "szare komórki"? ;2) NIE być w takiej grupie NIE oznacza milczenia, czy bierności!

#41  2011.06.04 08:41:38 ~Gość

Słuchaj "Przykro" zawsze ocenę wystawia się na podstawie efektów, a jakie one są ? Zadne. Chociażby porównując osiągnięcia grupy zawodowej lekarzy, co ta grupa osiągnęła , a co my. Proszę więc nie piszcie o enigmatycznych osiągnięciach naszego związku. bo to są terażniejsze czasy i każdy widzi jak nisko upadło pielęgniarstwo.

#42  2011.06.04 11:57:23 ~@

Do Gościa - czy na prawdę nie widzisz różnicy pomiędzy grupą zawodową lekarzy a naszą? Ich siła wynika z przekonania o swojej wartości, oni nie wyłamują się z ustaleń i nie wycofują z ,akcji". Czy to Związek jest winien, że nigdy nic do końca nie możemy zrealizować? NIE! Sami jesteśmy winni - zachowujemy się jak chorągiewka na wietrze, nikt nigdy nie może liczyć na to, że zrealizujemy podjęte ustalenia. ONI potrafili postawić wszystko na szali - złożyli wymówienia z pracy i w konsekwencji wygrali a My? My nawet nie próbujemy ,zagrać" a chcemy wygrać? Kto ma zatem powalczyć o EFEKTY, o których piszesz? Jacyś oni? Pielęgniarstwo upadło (jak piszesz) dzięki samym pielęgniarkom i jak widać nikt ani nic nie jest wstanie tej upadłej materii reaktywować!

#43  2011.06.04 12:10:39 ~@

C.d. Mam na prawdę wiele do powiedzenia na temat dochodzenia swoich praw przez pielęgniarki - nie ma takiej możliwości, by nie zepsuły nawet najlepszej strategii przyjętej przez Zarząd! Byłybyśmy happy gdyby Zarząd w zębach przyniósł nam mamonę gdy my w tym czasie przed telewizorkiem popatrzymy jak ONI za nas walczą! Widzimy tylko koniec własnego nosa, nie chcemy poznać mechanizmów rynkowych, nie potrafimy wyciągać wniosków, nie planujemy, nie przewidujemy - żyjemy jak te niewolnice Izaury ciesząc się, że jakiś Leoncio łaskawie na nas spojrzał a potem w swej dobroci pozwolił swoje cwelki wypastować! Ot i cała baza, na której mamy nowy, monumentalny gmach wybudować!

#44  2011.06.04 12:50:01 ~@

Do Gościa c.d. O ile koleżanki, które zdecydowały się na społeczną pracę w Zarządach wykazały się odwagą i determinacją o tyle cała reszta (członkowie związku) zajęli pozycję ,na obserwatora - komentatora". O ile te pierwsze nie raz przyjęły na siebie plugawe kalumnie ze strony rządzących o tyle te drugie nigdy w obronie tych pierwszych nie wystąpiły, a nawet wręcz odwrotnie - jeszcze im dokopały (bo takie było oczekiwanie dyrekcji)! A uzasadnienie? - wiesz, musisz mnie zrozumieć, ja nie mogę ryzykować, ja mam rodzinę, ja muszę pracować, sprzedałam ciebie - ale ty jakoś sobie poradzisz, bo ty się nie boisz (.)? Zapewniam wszystkich ,bojących się", że te odważne poradzą sobie, ale będą pracowały już na własny rachunek a Wy się dalej bójcie! Amen.

#45  2011.06.04 13:28:00 ~Iza

Nieprawdopodobne wywody. Ale @ "pieprzysz" głupoty.

#46  2011.06.04 13:30:58 ~DO@

To, że udał się protest o płace, to działo się nie za tego rządu, tylko rządu J.Kaczyńskiego, który w żaden sposób nie chciał pozbawić grupy Kodeksu ( obecna minister popierała pielęgniarki, "Białe Miasteczko", NIE BYŁO oceny przez zarząd związku wkładu PO w ten sukces, MILCZENIE! )).Obecny rząd i minister Kopacz-ta, co popierała pielęgniarki W PROTEŚCIE i chce pozbawić Kodeksu Pracy. Wprowadza ustawę zdrowotną odbierającą min. możliwość dochodzenia prawnego DO PRAWIDŁOWO NALICZONYCH NORM ZATRUDNIENIA ( wzorce i obliczenia ma z krajów U.E, może ocenić PATOLOGIĘ w polskiej ochronie zdrowia, podobnie jak NAUKOWCY PIELĘGNIARSCY, IZBOWI). Dochodzi jeszcze jedna zmienna- wprowadzenie kontraktów dla pielęgniarek, które w ten sposób uzależnia pielęgniarkę od osób, które nie potrafiły/bądź nie chciały prawidłowo policzyć( niemoc intelektualno-etyczna).

#47  2011.06.04 13:36:53 ~Do @

Lepiej napisać mniej, a z sensem, aby wiadomo było o co chodzi. Ponadto radzę kupić słowniczek i z niego korzystać lub treść przekonsultować z kimś drugim. Takie wpisy kompromitują środowisko.

#48  2011.06.04 13:37:20 ~DO@

Cd.Przywódcy izbowi, naukowcy pielęgniarscy i PRZYWÓDCY ZWIĄZKOWI (szczególnie ze ściany wschodniej)mają od dłuższego czasu mają świadomość ilości personelu pielęgniarskiego (choćby) w sąsiadujących Niemczech- MILCZĄ/CZASAMI PO SZEMRAJĄ! Sumując, brak prawidłowych norm zatrudnienia+ kontrakty (ODEBRANIE PRAWNEJ OCHRONY w postaci K.P.), w opisanej skrótowo sytuacji społeczno-ekonomicznej, jakiego losu możemy się spodziewać dla większości pielęgniarek! JA stawiam na ZDZICZENIE obecnych warunków pracy i płacy, nie od razu, ale POWOLUTKU dojdziemy do-ZDZICZAŁEGO ZACHÓDU. Inną sprawą jest zachowanie przywódców Związku- TYLKO BALKONIK SEJMOWY, WIECYKI, PRZY TAKIM ZAGROŻENIU!

#49  2011.06.04 13:39:48 ~DO@

Interesującą sprawą jest też NA TYM, CZY SĄSIEDNIM portalu http://www.pielegniarki.info.pl/nadal prowadzona jest akcja propagandowa w ramach AKCJI SPOŁECZNEJ Portalu Gazety Pielęgniarek i Położnych popierająca kontrakty w szpitalach, w złej sytuacji społecznej, w której jest większość pielęgniarek-tych pracujących z pacjentem(a czy tam przypadkiem nie działają NAUKOWCY AKADEMICCY -NIE HAŃBIĄCY się pracą przy łóżku chorego? )

#50  2011.06.04 13:57:57 ~piel.

Uważajmy , pielęgniarstwo to schizofrenia. Myślenie w szkołach,myślenie w pracy itd. itp. ROZSZCZEPIENIE

#51  2011.06.04 14:02:08 ~piel.

Cd.pielęgniarstwo polskie.

#52  2011.06.04 14:04:59 ~Do @

Przecięż wybory do związku to nie przymusowa łapanka, to dobrowolne decydowanie się na podejmowanie działań na rzecz środowiska. Nie można oczekiwać samyvch pochwał, tym bardziej, że efekty żadne. Skoro zostały wybrane władze nie można oczekiwać od ogółu, żeby tłum /ogół/ podejmował gremialnie działania/ okupowanie "balkonika".wypowiedzi itp/,No właśnie - pozorować tylko jakieś działania, a odpowiedzialnością obciążać ogół - tak ?

#53  2011.06.04 16:58:28 ~ziutka

Brońcie się przed szujka Borchulską, prywata, cwaniactwo i prostota

#54  2011.06.04 17:02:14 ~Jola

W tym największy problem, że im kto bardziej prymitywny, tym ma mniej samokrytyki wprost proporcjonalnie do chęci piastowania stanowisk.

#55  2011.06.04 17:34:57 ~ta-dam

Nie chciałyście Gardias będziecie miały Borchulską - na własne życzenie, mielcarka i wron.

#56  2011.06.04 17:57:49 ~???

Kto to jest ta p. Borchulska?

#57  2011.06.04 18:05:35 ~do ???

Podzielę się z tobą tą tajemnicą.Najpierw musisz wpisać w wyszukiwarkę np. "Google" jej imię i nazwisko a potem przeczytać.Troszkę to skomplikowane, no ,ale cóż jesteś przecież tylko pielęgniarką.

#58  2011.06.04 18:12:04 ~??? do ???

Ok, nie znam imienia!

#59  2011.06.04 18:20:14 ~Ola

To,że w/w chce być przewodniczącą, to nie znaczy,że będzie, To zależy od wyborców.

#60  2011.06.04 18:25:48 ~lek

Jak macie takich wyborców jak co niektóre tu forumowiczki to masz pewne jak w banku, że wybiorą.

#61  2011.06.04 18:32:31 ~???DO???

Ta Pani to śląska pielęgniarka z tytułem magistra.Coś niebywałego, aby Pani z tego regionu nie dokonała analizy porównawczej z wnioskowaniem (szkoła podstawowa), co do warunków pracy i ilości pielęgniarek w sąsiadujących Niemcach, a w Polsce. TO SIĘ KWALIFIKUJE NA SZKOŁĘ SPECJALNĄ!

#62  2011.06.04 18:41:06 ~???DO???

Przepraszam, zakradł się błąd POWINNO BYĆ:Pani z tego regionu nie dokonała analizy porównawczej z wnioskowaniem (szkoła podstawowa)A NASTĘPNIE DZIAŁANIE.

#63  2011.06.04 19:11:25 ~portal

Odbiegając od tematu tego wątku,chciałbym się zapytać? Czy jakaś pielęgniarka miała możliwość być uczestnikiem forum na którym,opluwają i szkalują się nawzajem lekarze? Otóż NIE! Fora lekarzy tym się różnią od tego forum,że po pierwsze nie są ANONIMOWE! To forum istnieje tylko i wyłącznie dla korzyści materialnych właściciela,wrzucane przez niego tematy są tak skonstruowane, by wzniecać emocje i wzbudzać niepokój.Zapewniam was, gdyby każda była zalogowana,takich komentarzy by tu nie było i tym samym portal byłby elitarny.Ale nie byłoby tak dużego zainteresowania,sklepik by nie prosperował.

#64  2011.06.04 19:39:39 ~ELITARNY

ELITARNY? ELITARNY? ,ELITARNY? ,BO TO NIE DLA ELITY, TYLKO DLA PRZECIĘTNYCH PIELĘGNIAREK-LUDZI (CZĘSTO ZASTRASZANYCH), A GDZIE TY W POLSCE MASZ ELITĘ? ( CHYBA NIE TA CO JEST OBOJĘTNA NA ŁAMANIE PRAW CZŁOWIEKA,PACJENTA W POLSKICH SZPITALACH ITD.)

#65  2011.06.04 20:24:31 ~portal

Przeczytaj w słowniku co znaczy słowo elitarny a potem komentuj.

#66  2011.06.04 21:06:41 ~ELITARNY

Portalu mylisz MASOWY CHARAKTER WYMAGAJĄCY ZALOGOWANIA Z ELITARNOŚCIĄ, KTÓRA WYMAGA SKUPIENIA WOKÓŁ SIEBIE ELITY.JAKIE CECHY TRZEBA POSIADAĆ, A JAKIE DYSKREDYTUJĄ ADEPTA, CZŁONKA GRUPY ELITARNEJ NP. NA OBSZARZE OCHRONY ZDROWIA?

#67  2011.06.04 21:12:10 ~j.j

A może przewodniczącą związku zostanie położna,jak do tej pory ustawa i rozporządzenie pisane są dla pielęgniarek, położnym zaś skraca się i zawęża coraz bardziej możliwości wykonywania zawodu.

#68  2011.06.04 22:46:53 ~do j.j.

A co za różnica czy pielęgniarka,czy położna, czy mężczyzna czy kobieta itd.Tu chodzi o intelekt jednostki-jego wiedzę, umiejętność prawidłowego/poprawnego myślenia i rozumowania,umiejętność zbierania danych,prawidłowa analiza itd.(zakładam, że wie jaki cel jest tego stanowiska w związku i nie będzie to czarny charakterek uprawiający prywatę, warcholstwo,kombinator, fałszerz, tzw.'recydywa na wolności',itd.)

#69  2011.06.05 13:58:07 ~JURand

Anonim spod 68 napisał/a ". to czarny charakterek uprawiający prywatę, warcholstwo,kombinator, fałszerz, tzw.'recydywa na wolności',itd." // Owy opis jest fotograficznym obrazem kojarzącym się wybitnie z reDyktatorem jednoosobowej redakcji pewnego POrtalu.

#70  2011.06.05 19:00:07 ~xyz

Nie musisz tu wchodzić skoro panuje tu dyktat. Proste. ŻEGNAMY.

#71  2011.06.05 20:34:59 ~XX

Tak jak zawsze sprawdziło się powiedzenie "prawda w oczy kole"Adresatko nie tylko nie musisz kandydować posiadając taką opinię, ale nie musisz czytać tych wpisów,

#72  2011.06.05 23:39:53 ~Lusi

Jak czytam wszystkie komentarze to jest mi smutno.Panie (Panowie)Pielęgniarki! Jeszcze nigdy nie było tak skłócone nasze środowisko,nie wiem czyja to robota ale zrobili to perfekcyjnie.Kiedyś kłóciły się Piel. i Poł.ale teraz jest to żenujące .Panie Mariuszu nie wie Pan nic o pracy pielęgniarek w szpitalu .Pan nadaje się tylko o informowaniu o szkoleniach i ogólnych informacjach.Ten portal Pana przerósł.Żal mi Pana.

#73  2011.06.07 22:56:27 ~gość

I po co się tak gorączkujecie jest rok wyborczy ; chcecie dzikiej prywatyzacji i kontraktów wybierajcie PO, chcecie etatów wybierzcie PiS. Wystarczy przyjrzeć się założeniom programowym partii; wolny wybór.A szanowne koleżanki gniewają się na Kaczyńskiego bo kilku głupków z PO wymyśliło zgrabne powiedzonka o kaczkach , zapominając że Donald; to też kaczka i głosując na PO chcą realizacji założeń programowych PiS. To samo dotyczy wyborów w izbach ; ile z was koleżanki pójdzie , by wybrać delegatów ze swego środowiska? Jak sobie teraz pościelicie tak się później wyśpicie.

#74  2011.06.08 11:32:58 ~Iza

Do Gościa: popieram tok rozumowania. Przyszłości pielęgniarstwa nie można budować w oderwaniu od polityki. Apeluję do wszystkich koleżanek ZAGLOSUJCIE ze zdrowym rozsądkiem. Nie dajcie się omamiać i nabierać na obiecanki bez pokrycia. Jeśli ktoś wierzy w obietnice niech odtworzy obiecanki podczas Białego Miasteczka, Co zostało z tego ? Ano w tym jest tyle prawdy ile w informacjach o Smoleńsku.

#75  2011.06.09 14:50:46 ~obserwator

NARESZCIE ? a gdzie pozostali członkowie zarządu, chyba już czas iśc drogą byłej przewodniczacej?

#76  2011.06.15 21:22:37 ~do j/w

Proponuję pomodlić się do Ducha Świętego o oświecenie bo na psychiatrę za późno.

#77  2011.06.15 21:32:22 ~Asia

Byłam nieraz na pikiecie w Warszawie i Białym Miasteczku! gardias dorota WALCZYŁA o LEKARZY a nie pielęgniarki. otoczyła się koleżankami, które poniżały i chamsko się zachowywały na Białym Miastczku. Rezygnuję z przynależności do związku i prponuję WAM to samo zrobić!

#78  2011.06.16 23:15:43 ~piel

A najlepsza wiadomość by była taka Pan Mariusz odchodzi z portalu-serialu który już mdli. Prosimy tu specjalistę z kompetencjami. P,Mariuszu czas Pana minął !

#79  2011.06.20 00:19:13 ~gaga

Żal mi Doroty Gardis, ja, wiem, że była nam oddana(pielęgniarkom i położnym),Dorota - czemu? Szkoda.bardzo szkoda.

#80  2011.07.02 00:34:37 grazyna3924

Czytam komentarze i .jestem w szoku. Piszecie,ze związki są niepotrzebne,bo przewodniczące podkładają się dyrektorom. To zmieńcie przewodniczącą,to Wasza decyzja! Tylko po co? Kto ja zastąpi? Wszyscy sie boją. Bo bycie w zarządzie związku to ciężka praca.stresująca. Sama jestem wice-przewodniczącą i wiem jak to wygląda. Wszyscy krzyczą,chcą.a na zebrania przychodzi 30 pielęgniarek ,na 600 pracujących! Ręce opadają. Nie dziwie się Pani Dorocie Gardias,ze zrezygnowała.Czuła tą bezsilność i brak wsparcia środowiska. My związkowcy na "dole" też to czujemy. Bo koleżankom nie chcę sie angażować,bo po co i tak związki załatwią .czy będą w związkach czy tez nie. My walczymy o wszystko dla każdej pielęgniarki bez względu na przynależność do związku.ale to chyba błąd. W moim szpitalu ,nie wyobrażam sobie żeby nie istniał związek. Zrobiliby z nami co by chcieli. Mogę sie pochwalić,ze po "białym miasteczku",wywalczyłyśmy prawie 100% podwyżki.Mamy sukcesy. Nie układamy się z dyrekcją,wręcz przeciwnie,dyrekcja liczy się z nami,konsultuje ważne ,strategiczne problemy szpitala. Jesteśmy największym związkiem w szpitalu. Proszę ,nie szkalujcie związku pip .zmieniajcie co się da w waszych środowiskach. Nie bądźcie bierni. Samo się nie zrobi!

#81  2011.07.03 20:46:27 ~do 80

Nie wspomniałaś o "sukcesach" za obecnego rządu na czele którego stoi Donald T, sukces odniosłyśmy za innego rządu na czele którego stał Jarosław K.- rozważ kto dał przyzwolenie na sukces na który się powołujesz! A może coś o rządach SLD, o "sukcesie" pielęgniarek środowiskowych ( kontra P.Z.), płacach pielęgniarek szpitalnych, normach zatrudnienia(czy raczej "odtrudnienia"?

#82  2013.03.02 15:01:05 ~wstyd