Ministerstwo zdrowia opublikowało wykaz uczelni, które zadeklarowały prowadzenie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. 67 uczelni zamierza kształcić na kierunku pielęgniarstwo, a 17 na kierunku położnictwo.

Dofinansowane studia pomostowe 2011.

.Z

.

.

14 czerwca 2011 roku - Takie studia pomostowe - ZDECYDOWANIE ODRADZAM! Ponad 3 500 odwiedzin oraz 43 KOMENTARZE.

 

 

Zobacz wykaz uczelni, które zgłosiły się do przetargu o środki finansowe na prowadzenie dofinansowanych studiów pomostowych na kierunku pielęgniarstwo i położnictwo. W warunkach przetargu zapisano: "Zamawiający przewiduje, że na 1 osobę szkoloną przeznaczy maksymalnie kwotę 2 430, - PLN na jeden semestr ze środków EFS ( w tym: 2 340,- PLN - koszty kształcenia studenta i 90,- PLN - koszt obsługi administracyjnej studenta ). Wysokość współfinansowania kosztu kształcenia studenta w ramach jednego semestru studiów pomostowych (wkład własny wnoszony przez studenta) nie może być wyższa niż 300,- PLN." Wobec powyższego uczelnia przystępując do przetargu nie mogła ustalić kosztu jednego semestru na kowtę powyżej 2 730 zł. W wykazie uczelni zamieszczono także koszt semestru jaki ustaliła poszczególna uczelnia. Są uczelnie, które ustaliły koszt semestru na maksymalnym poziomie tzn. 2 730 zł. Tam studenci dopłacą po 300 zł za semestr. Ale powyższy wykaz może ulec zmianie zarówno w zakresie uczelni i kwot odpłatności za studia. Teraz odbędzie się druga faza przetargu. Poszczególne uczelnie będą musiały podać ostateczną wysokość odpłatności. Wtedy podział środków finansowych odbędzie się według następującej zasady. Od najniższej ceny za studia do cen wyższych aż do wyczerpania środków finansowych. O wynikach ostatecznych przetargu poinformujemy na Portalu.

 

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

22 grudnia 2011 roku - Ministerstwo Zdrowia zabiera głos w sprawie pobierania przez uczelnie prowadzące dofinansowane studia pomostowe opłat, od pielęgniarek i położnych. Sprawę podnosiliśmy na Portalu od dnia 20 września 2010 roku. Szkoda, że ministerstwo swoje oficjalne stanowisko w tej prostej sprawie, prezentuje po trzech miesiącach . . . w grudniu.

więcej informacji o dofinansowanych studiach pomostowych pielęgniarek i położnych

.

Komentarze użytkowników

#1  2011.06.21 14:56:50 ~he,he

Czy nadal studia pielęgniarskie oparte będą o nieprawdopodobne zjawisko teoretyków-praktyki, 'naukowej'-gawędy, szczypawki-głupawki?

#2  2011.06.21 16:57:58 ~piel.

Dobrze,niech wszystkie pozostałe piel. oddelegują do szkoły w godzinach pracy ,pozostawiając im pensję.Tylko wykładowcy szkół mają /mówiąc kolokwialnie/ raj,a nie pielęgniarki. Te szkoły niczego nie zmieniają w praktyce,pacjent również nie widzi żadnej różnicy między starą , a nową szkołą.

#3  2011.06.21 20:45:00 ~gość

Każda powinna się tam znaleźć, która tego jeszcze nie zrobiła . Zawdzięczacie to polskiej lewicy, więc szanowne koleżanki więcej rozwagi w najbliższych wyborach. Jak fajnie zostać studentką w wieku +40 same oceńcie. Szkoda,że nie można uprawnień cofnąć politykom i wysłać ich z powrotem do ławek szkolnych by zrobili sobie powtórkę z języka polskiego, ortografii, historii czy obowiązkowo z matematyki.Zajęcia z etyki też by się przydały, bo nie tylko zwierząt nie wolno dręczyć tyczy się to również ludzi.

#4  2011.06.21 22:04:55 ~do was

Wszystko wam nie pasuje!

#5  2011.06.21 22:24:10 ~ja

4 ma rację,nic wam nie pasuje.Dopiero co opluwałyście jadem,w niewybredny sposób jazgotałyscie jak kundle,ze pielęgniarki po SM lub LP nie idą do szkółek niedzielnych.A teraz zwalacie wine na lewicę za pęd do ogłupiania sie. Przecież nikt kałachem nie zmusza pielegniarek do nauki.

#6  2011.06.21 23:47:15 ~do44

Czy pielęgniarstwo jest kierunkiem zawierającym zlepki różnych podstaw nauk? Kierunki lekarski,stomatologia, pedagogika, psychologia, socjologia(szczególnie pracownik socjalny) itd.-też kształcą fachowców od pomagania.Czym zajmuje się pielęgniarstwo,pielęgniarka?

#7  2011.06.22 11:55:15 ~piel.

Jakim prawem niektóre,-órzy z Was mają czelność ciągle mówić,że te które nie skończyły pomostówki,/a np . ukończyły specjalizację itp/, są na pewno niedouczone , niemoralne,mało oczytane itp itd ,zapewniam Was,że wiele piel. bez pomostówki posiada dużo większą wiedzę , dużo wyższą moralność i mało tego ciągle się rozwijają , i intelektualnie , moralnie i duchowo . Jak się ktoś nie rozwijał całe życie ,a ukończył pomostówkę to uważa się za geniusza,i ma w pogardzie innych.To już świadczy o brakach w etyce i wychowaniu itd itp

#8  2011.06.22 13:58:07 ~do piel.

W jakich sytuacjach, do jakiego poziomu funkcjonowania człowiek może posługiwać się spontanicznym myśleniem, a kiedy powinien sięgnąć po narzędzia, umożliwiające mu poprawność myślenia, aby z czasem mógł przejść do działania (i odpowiedzialność)?

#9  2011.06.22 15:25:12 ~tetryk

Jezu, znowu będzie bijatyka o g. Dajcie luzu, uczcie się, siedźcie i czytajcie Naj na dyżurze nie patrząc jak pacjentów zjadają odleżyny i bród, właźcie lek. med do wyra. Nie dziwcie się jednak, że nikt Was nie szanuje. SAME SIEBIE NIE SZANUJECIE.

#10  2011.06.22 15:40:48 ~tetryk

Pielęgniarstwo to zawód kompleksów.

#11  2011.06.22 16:05:07 ~@!@!@!

A skąd się wzięły/nadal utrzymują się wzorce w pielęgniarstwie-im dalej od pacjenta tym większy prestiż, czy tworzenie "wiedzy" o nim bez jego udziału?

#12  2011.06.22 18:12:19 ~xxx

Tutaj jest ring. Ludzie chcą się znokautować.Tylko najbardziej nokautowany jest pacjent,nie ważne jaka szkoła,jest to samo. Ale- potwierdzam tu wyłażą tylko kompleksy.

#13  2011.06.22 18:26:23 ~DoTetryk

Nie pozwalaj sobie na tego typu wpisy na forum pielęgniarskim.Twoja wypowiedź jest skandaliczna i nie mogę pozostawić tego bez komentarza.Skąd taki pogląd,że pielęgniarka włazi lekarzowi do wyra? W imię czego mamy znosić takie obelgi? Jeśli byłeś materacem jakiejś czarnej owcy wśród pielęgniarek i jesteś pewien tego co piszesz to wyobraź sobie,że nie pozwolimy sobie na tego typu zachowania z twojej strony.Nie można oceniać całego środowiska pielęgniarskiego na podstawie twoich wyssanych z palca urojeń.Zastanów się co piszesz i nie pozwalaj sobie na takie głupie docinki.Proś Boga żebyś nigdy nie musiał być zależny od osób trzecich,bo wtedy bardzo szybko przypomnisz sobie o nas.Łatwo jest kogoś obrażać jak jest się zdrowym i niezależnym od nikogo.Jednak w każdej chwili może się to zmienić (czego ci nie życzę) ,a wtedy będziesz mógł przekonać się, kto tak na prawdę okaże ci najwięcej pomocy.Ludzie przekonują się o dobroci pielęgniarek dopiero jak są od nich zależni.

#14  2011.06.22 20:02:49 ~Cezar

PACJEMCI ZOSTALI ZNOKAŁTOWANI ILOSCIĄ PIELĘGNIAREK, KTÓRE MAJĄ SIĘ NIMI OPIEKOWAĆ, A RACZEJ PIELEGNOWAĆ.PIELĘGNIARKA TO CZŁOWIEK, PRACOWNIK ITD,KTÓRY MA PRAWO DO NORMALNEGO FUNKCJONOWANIA W PRACY I PO PRACY.JEŻELI ONA NIE BĘDZIE GODNIE TRAKTOWANA, TO NIE BĘDZIE Z SZACUNKIEM TRAKTOWAĆ PACJENTA.STARA PRAWDA, DOCHODZĄ JESZCZE TE FATALNE WZORCE.

#15  2011.06.23 08:02:24 ~Ala

Do GOŚĆ - brawo , 100/100. Pozdrawiam

#16  2011.06.23 08:14:39 ~@!@!@!@!

Do gość-czy program studiów pielęgniarskich dający określone kompetencje też zawdzięczamy polskiej lewicy! Podobnie specjalizacje w pielęgniarstwie-to też dzieło polskiej lewicy!

#17  2011.06.24 11:20:26 ~ do Tetryk

Wydaje mi się, że dostałeś kopa od pielęgniarki i dlatego piszesz te pierdoły. Może nie sprawdziłeś jako facet więc bierz się do roboty bo wpadniesz w kompleksy.

#18  2011.06.25 19:40:03 ~xxx

Coraz więcej wyszkolonych pielęgniarek.A praca? pacjent? Często koszmar. Przykład:chory na raka prosi o lek p/w bólowy o godz.19.30 ,pielegniarka odpowiada:teraz nie robię zastrzyków,robię o 22,podaje lek o godz 22.30.Rano chce podłączyć kroplówkę , nie pozwalając choremu umyć się. Podany posiłek choremu niesprawnemu,chory nie jest w stanie zjeść go samodzielnie,pielęgniarka zabiera talerz z komentarzem :widocznie nie chce się Panu jeść.Różnych przykładów można podać o wiele więcej.Nie mówiąc o aroganckim zachowaniu wielu pielęgniarek itd itp. Zmęczone bo pracują na kilku etatach,uczą się itd

#19  2011.06.26 12:54:07 ~pacjent

Uczą się i pracują na kilku etatach i po co? po to, żeby powielać te same błędy w kilku miejscach pracy,aroganckie, niegrzeczne babiszony. Zero pomnożone przez milion zawsze będzie zerem. Im bardziej wykształcona pielęgniarka tym gorzej dla pacjenta.

#20  2011.06.26 16:51:05 ~do xxx

Chyba nie zansz realiow swiatowych w Anglii pacjent nie jest karmiony gdyz brak opiekunek do ktorych te obowiazki naleza, pielegniarki nie karmia pacjenci czesto sa poprostu glodni i wy narzekacie na polskie pielegniarki. Czytalam ogromy artykul o glodujacych pacjentach w szpitalach angielskich, zadna pielegniarka nie podejdzie i nie nakarmi bo to nie jej obowiazki, wiec przestancie narzekac na polskie pielegniarki bo to o czym ty piszesz to chyba jakies ekstremalne zachowanie, nie mozna wszystkich wrzucac do jednego worka bo w kazdym zawodzie jest czarna owca i to kazdym zawodzie !

#21  2011.06.26 17:48:30 ~do do xxx

Przestań adoptować wzorce brytyjskie, wystarczy już pielęgniarstwo wg. Nightingale, które stało się katastrofą dla grupy(wynika to min. z obecnej sytuacji wielu/licznych polskich pielęgniarek i pacjentów).Mam nadzieję, że nie będzie dla Ciebie zaskoczeniem, że Polska istniała przed dokonaniami angielskiej arystokratki.Były szpitale, była też opieka medyczna w środowisku pacjenta, i byli ówcześni pielęgniarze i pielęgniarki, którzy pielęgnowali swoich pacjentów ( wielu pielęgnowało naukowo zgodnie z rozumieniem nauki w tamtym przedziale czasowym).

#22  2011.06.26 22:27:04 ~mm

Kilka ciekawych rozwiązań brytyjskich proponuję przenieśc na nasze podworko. Wszystkie choroby w przedziale wiekowym od 0 do 100 lat leczy GP który na wszystko przepisuje paracetamol, nie rejestruje się i nie dba o ciąże do 14 tygodnia, dziecko jest szczepione na odpowiedzialnośc rodziców tzn oni podpisuja oświadczenie że jest zdrowe. Mnóstwo zaoszczędzonych pieniędzy! Mój wpis dedykuję malkontentom narzekającym na polską slużbę zdrowia niejako z przyzwyczajenia.

#23  2011.06.27 17:51:38 ~pacj.

Czytam Was,i w takim razie, ja nie chcę aby mnie pielęgnowała polska pielęgniarka,ani żadna inna,wolę umrzeć niż mieć do czynienia z op.zdr. A wszystkie pielęgniarki najpierw powinny być pacjentami najlepiej głodnymi.

#24  2011.06.27 18:15:26 ~irena

Drogi pacjencie- wiem co czujesz czytając owe komentarze, zapewniam Cię, że żadna pielęgniarka nie zostawi głodnego, niesamodzielnego pacjenta. Te dość wylewne komentarze to objaw frustracji, zmęczenia i przerażenia dot. nie tylko zawodu lecz sytuacji jaka panuje w każdym szpitalu: niskie zarobki za ciężką i mozolną pracę, przekraczający tygodniowy wymiar czasu pracy( 1,5 etatu lub 2 etaty)- nie sprzyja to pozytywnemu nastawieniu do zawodu jaki się kiedyś wybierało, czując mimo wszystko powołanie i chęć niesienia pomocy choremu.

#25  2011.06.27 18:50:36 ~irena

Az trudno sobie wyobrazić, iż osoba pracująca w zawodzie nauczyciela, wypracowuje tygodniowo 17 godzin! , może korzystać z urlopów zdrowotnych, ma duże możliwości awansu z momentem ukończenia studiów podyplomowych, 2 miesiące odpoczynku na regenerację organizmu etc.Nauczyciel nie czeka na pensje, która niekiedy dzielona jest w transzach, nikt mu nie zabiera funduszu socjalnego na poczet długu w zakładzie pracy lub na zaległe pensje np.dla lekarzy a poza tym co roku otrzymuje 13-pensje! Pielęgniarstwo to ciężki, odpowiedzialny i ogromnie stresujący zawód. Pielęgniarka jest najbliżej pacjenta i choć pacjent tego nie widzi, jego emocje udzielają się także jej( dużo radości sprawiają jej postępy pacjenta ale także wkrada się smutek, przy słabym jego rokowaniu). I wiedz drogi pacjencie, iż pomimo tych wszystkich przeciwności, ustawicznym rozmyślaniom jak związać koniec z końcem.

#26  2011.06.27 18:56:55 ~gość

Większość piguł nadaje się na terapię

#27  2011.06.27 18:59:41 ~irena

Gdy pojawisz się właśnie TY w szpitalu, to ona, pomimo że niedoceniona, pochyli się nad tobą wyciągając swoją dłoń w Twoim kierunku i szeptem wypowie, proszę się nie denerwować, pomogę PANU''. I to właśnie stanowi główne motto oraz nadaje sens jej pracy w zawodzie,pozdrawiam

#28  2011.06.27 20:05:02 ~ireno

Pochyli się nad tobą wyciągając swoją dłoń w Twoim kierunku i szeptem wypowie, proszę się nie denerwować, pomogę PANU''I CO DALEJ? JAK WYGLĄDAJĄ REALIA?

#29  2011.06.28 11:47:41 ~Pacjent

Szanowna Ireno, zmień dilera :-)

#30  2011.06.29 22:40:39 ~irena

He, he -no to drogi pacjencie, musisz przyjść do mojego szpitala- nie jest źle. Moje dziewczyny- widzę po nich zmęczenie, problemy rodzinne itp,- dla każdego chorego znajdą uśmiech i miłe słowo( to tak wpisało się u nas w standard opieki a wypływa z doświadczenia zawodowego). Widzisz. one tak to tłumaczą- tak naprawdę chory jest system i ci co tą chorobę w służbie zdrowia rozwijają- NASZ RZĄD!

#31  2011.06.30 10:43:16 ~ nauczycie

Moja córka wybrała ten ciężki,ale pełen oddania zawód.Chciałam,żeby miała lżej i poszła na pedagogikę.Uszanowałam jej decyzję.Widzę z jakim oddaniem i poświęceniem wykonuje swoje powołanie.Pieniądze śmieszne,ale móc pomagać,to coś więcej. Cenię takie pielęgniarki,które całe serce wkładają w swoją pracę.Obym takie mogła spotykać na swojej drodze życia.

#32  2011.06.30 20:23:48 ~ireno!

NAPISAŁAŚ"pochyli się nad tobą wyciągając swoją dłoń w Twoim kierunku i szeptem wypowie, proszę się nie denerwować, pomogę PANU''I CO DALEJ? JAK WYGLĄDAJĄ REALIA?

#33  2011.06.30 21:38:47 ~do ireny

Już niedługo idą wybory, kadra nauczycielska by nie głosować na PiS solidarnie zagłosuje na PO. Po wygranych wyborach PO, do tych 17 godzin płatnych co ma teraz Pani Hall dołoży im 23 godziny darmowe do odrobienia i jeszcze sami będą sobie dzienniczki z tymi godzinami prowadzić i oczywiście dalej popierać partię rządzącą PO. Jeszcze wodę z mózgu młodzieży będą robić.

#34  2011.07.02 22:35:05 ~ireno

Mysle ze częsciowo masz racje ale też byłam pacjentka i nikt tak miło do mnie nie mowił a dobrego słowa nie usłyszałam od pielegniarek

#35  2011.07.03 02:20:24 ~ja

NAJLEPIEJ TO BYĆ DZIŚ NAUCZYCIELEM W POLSCE !

#36  2011.07.04 22:04:33 ~irena

Pielęgniarką też warto być- tylko trzeba nauczyć wszystkich szanować ten zawód.

#37  2011.07.05 15:46:13 ~Szacunek

Ireno! -ilu pacjentów OSOBIŚCIE w ubiegłym tygodniu NAUKOWO PIELĘGNOWAŁAŚ!

#38  2011.07.05 23:22:26 ~irena

Ja po prostu kocham ludzi, no i tyle. W tym zawodzie,choć ciężko mi nieraz jak diabli,widzę sens cierpienia tych ludzi i tak naprawdę może was to zdziwi - niekiedy żałuję że wychodzę z dyżuru.

#39  2011.07.06 15:46:18 ~Miłość

Abo kochanie ludzi.Ireno! -ilu pacjentów OSOBIŚCIE w ubiegłym tygodniu NAUKOWO PIELĘGNOWAŁAŚ!

#40  2011.07.06 19:39:20 ~gość

Nauczycieli w naszych zawodach też mamy, tylko dobrze by było aby troska ich była więcej ukierunkowana na NAS. Tendencja teraz jest ogólna, że kończymy szkołę i właściwie nic nie możemy robić, bo każą nam robić kursy, kursiki. bo kończą takie guły,że widocznie po dziesięć razy trzeba nam powtarzać procedury -abyśmy je mogły wykonać prawidłowo.

#41  2011.07.06 21:14:44 ~obs

DAJCIE SOBIE SPOKÓJ ZE STUDIAMI I KURSIKAMI NIC Z TEGO NIE MA I TAK OPIEKUN BĘDZIE BARDZIEJ POTRZEBNY BO TAŃSZY ! A LEKARZOM NIE ZABIORĄ PRĘDZEJ DOŁOŻĄ! IRENO TO TAŃCE LUDOWE MAJĄ SENS! BEZSENSU JEST POLSKIE NIEWOLNICZE PIELĘGNIARSTWO !

#42  2011.07.06 21:29:20 ~piel

Tak nauczyciele sami chwalą swój zawód,że mają ten wolny czas,płatny urlop zdrowotny,itd.a my co mamy za dżwiganie pacjentów ! ? nawet podnośników,panie nauczycielki m.in. na pomostówce dziwią się,że nie ma tak podstawowego sprzętu .A CO MY DO TEJ PORY UMIAŁYŚMY ZAŁATWIĆ? TAK ZAZDROŚCIMY SOBIE WIEDZY,PISZEMY BZDETY O TAŃCACH LUDOWYCH A GDZIE KONKRETY,KIEDY MASOWE WYJŚCIE NA ULICE,STRAJKI JAK W KRAJACH U.E? DOBRZE NAMI RZĄDZIĆ,POKORNE WYSTRASZONE POLACZKI A POLKI TO JUŻ WOGÓLE BUTELCZYNA Z GROSZEM I PRZYŚPIEWKI DISCO POLOWE POD SEJMEM A NAUCZYCIELE SARKASTYCZNIE MÓWIĄ : NIE JEST WAM TAK ŻLE BIAŁE MIASTECZKO UMIECIE ZOORGANIZOWAĆ A ONI ? PROSZĘ BARDZO GWARANTOWANE PODWYŻKI KAŻDEGO WRZEŚNIA ! I TO BEZ BIAŁEGO MIASTECZKA ! UCZEŃ DOSTAJE DWÓJĘ,PAŁKĘ I ZERO KONSEKWENCJI DLA NAUCZYCIELA,GDZIE PRAWO WYKONYWANIA ZAWODU,JAKA ODPOWIEDZIALNOŚĆ ? NA CO MY CORAZ LEPIEJ WYKSZTAŁCONE GODZIMY SIĘ ? NA CO ?

#43  2011.07.06 22:30:02 ~do obs

Mylisz się, tańce ludowe tylko wtedy i tylko wtedy mają sens gdy się je połączy z pielęgnowaniem społeczeństw, kontynentów, a wręcz niezbędne jest pielęgnowanie całych globusów.

#44  2011.07.09 10:11:26 ~ja

Do 43 jakże bzdurna filozofia w obliczu UPADKU POLSKIEGO PIELĘGNIARSTWA ! nic nie wywalczyłyśmy! kompletnie nic ! Tak w Polsce najlepiej być nauczycielem ! np.jak się nie chce pracować to : PŁANY ROCZNY URLOP W ZASIĘGU RĘKI, DUŻO WOLNEGO W CIĄGU ROKU A PRZECIEŻ WYKSZTAŁCENIE RÓWNE NASZEMU ! a ile mają dodatków,trzynastki,itd.itd.itd. O ICH ŚWIĘCIE ZAWSZE SIĘ MÓWI NASZE TYLKO W KALENDARZU,ŻAŁOSNE !

#45  2011.07.09 20:15:28 ~DO ja

Pielęgniarki i położnej o tym, że nauczycielem zawodu może być osoba nie praktykująca pielęgniarstwa(pracy z pacjentem),mógł wiązać się z odpowiednio dużym czasem wolnym( większym niż nauczyciela w liceum), umożliwiał też swobodę twórczą, w natchnieniu niektórym osobom.Do kompletu, brakuje zapewne tylko tańców ludowych.TRUDNO NIE ZAUWAŻYĆ, ŻE OD CO NAJMNIEJ KILKUNASTU LAT, COŚ JEST NIE TAK W PIELĘGNIARSTWIE, PIELĘGNIARKAMI,PATRZĄC PRZEZ PRYZMAT SAMEGO PACJENTA.

#46  2011.07.10 14:13:59 ~piel do 45

Naturalnie ,że jest nie tak, nawet bez owego pryzmatu.Rzeczywistość,wszystkie dziedziny życia przechodzą ogromne zmiany-dos.do UE tylko PIELĘGNIARSTWO POLSKIE JEST LEKCEWAŻONE! DLACZEGO NA TO ZEZWALAMY ?

#47  2011.07.10 14:20:54 ~meg

O tak zgadza się dlaczego nauczycie mogą tak długo odpoczywać w ciągu roku ! a jaka jest praca pielęgniarki? WIELOFUNKCYJNA, I TEŻ EDUKACYJNA,ODPOWIEDZIALNA,WYMAGAJĄCA WYSIŁKU PSYCHICZNEGO(STRES,OBSERWACJA PACJENTA,KONCENTRACJA NA ZADANIU),FIZYCZNEGO,DŁUGI 12-GODZ.DYŻUR,PRACA W ŚWIĘTA,NOCE,ZAKAŻENIA,NARAŻANIE BLISKICH ! ZGON,ODÓR,PAMPERSY TU NAWET NIE MAMY SZKODLIWOŚCI ! i mamy również wyższe wykształcenie !

#48  2011.07.10 14:50:33 Tessa

Witajcie, ide w tym roku na pomostówkę w szczecinie, czy któraś z koleżanek też sie wybiera?

#49  2011.07.10 17:26:07 ~do46

W polskim pryzmacie na pewno już od XVIII w, wśród zainteresowanych, funkcjonowała świadomość, że w zawodach medycznych wiedzę tworzy się przy pacjencie.

#50  2011.07.13 22:07:15 ~jag

Nauczyciele maja karte nauczyciela a pielegniarki co maja? NIC! Oto różnica.

#51  2011.07.17 18:12:46 kopciuszek1527

Do pacjent no i oczywiscie masz rację jestem pielegniarką od prawie 30 lat i obserwuję w naszym zawodzie wielka tendencję spadkowa morale zawodowego nas pielęgniarek im bardziej wykształcona tym gorzej dla pacjenta świeta prawda nie mogę się z tym pogodzić ,naprawdę nie jesteśmy po to żeby podczas dyżurów zagrzebywać się w dokumentacji nie wiadomo komu potrzebnej, bez sensu,a pacjenci mogą godzinami czekać na pomoc w zmianie pozycji,gdyby nie rodziny to pacjenci pozostawali by głodni,brudni,zanieczyszczeni,właśnie tak pozbawiłam się zdrowia wysiadł mi kręgosłup ponieważ koleżanki pielęgniarki nigdy nie mają czasu dla pacjentów i gro rzeczy robiłam sama, chciałam ,to mam, teraz nikt się nie zapyta czy daję jeszcze radę przykro, oj bardzo przykro

#52  2011.07.18 16:13:01 ~do 1527

Nie wiąż tego z wykształceniem.Wszystko zalezy od wielu innych czynników! Nie rozumiem teojego rozgoryczenia.Chciałas-masz.

#53  2011.08.11 10:42:11 ~ania

Oj nie gadajcie, są koleżanki wredne do pacjentów. U nas w oddziale jest 12 pielęgniarek, z tego 3-4 kategorycznie nie powinny w tym zawodzie pracować. Proszę mi wierzyć, wiem co piszę. Kolejne 3-4, co prawda przy pacjencie się chamują i nawet sztuczny uśmiech mają a w zabiegowym co mówią o tym pacjencie to uszy więdną. I nie piszcie, że wyssałam to z palca. Jestem w tym oddziale od 3 tygodni i czasami jestem w ogromnym szoku. Praktyka a teoria - dwie różne bajki.

#54  2011.08.23 17:43:17 ~Ewa

Szanowni Pacjenci, sporo w was zalu i pretensji do pielegniarek. Widocznie macie przykre wspomnienia. Pielęgniarka to tez człowiek i jak człowiek ma wady. Jednak nie wszystkie pielęgniarki są pozbawione uczuć. Pomijam panie które przez przypadek wybrały ten zawód i nie posiadają powołania. Jestem pielegniarką i pomimo 25 letniego stażu pracy, nadmiaru obowiązków i niezbyt dobrych zarobków nie czuję sie jeszcze wypalona zawodowo. Czasem wystarczy ciepły usmiech, dobre słowo lub po prostu usiąść i wysłuchać pacjenta. Tylko że nas mało, pacjentów duzo i brak czasu.