Zbieranie deklaracji wyboru pielęgniarki środowiskowej - rodzinnej to podstawa w prowadzeniu działalności w poz. Na tym tle dochodzi do wielu konfliktów. Zobacz info w takiej sprawie. Prokurator musi przesłuchać ponad 400 pacjentów. Chodzi o to czy osoby wypełniajace deklaracje były świadome do kogo się zapisują!

Pielęgniarki poz.

..

.

 

Zobacz atrykuł prasowy w przedmiotowej sprawie . . .

.

Zobacz także:

Zamach na samodzielność zawodową pielęgniarek rodzinnych Ponad 500 KOMENTARZY!

Komentarze użytkowników

#1  2011.12.01 17:18:34 ~kika

Nie zrozumiałam, czy to lekarze podbierają pacjentów pielęgniarkom, czy innym lekarzom, czy może pielęgniarki podbierają innym pielęgniarkom? Może ktoś bardziej szczegółowo opisze ten konflikt, bo dla zainteresowanych z innego województwa jest to niezrozumiałe.

#2  2011.12.01 20:59:20 ~co znowu?

Też nie rozumiem . Jeśli daję pacjentowi deklarację do podpisu to wraz z nią wizytówkę pielęgniarki,położnej środowiskowej-rodzinnej.Pacjent musi to zaakceptować.

#3  2011.12.01 21:12:41 ~do kiki

Kliknij wyżej na " artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie",tam dokładnie jest opisana sytuacja z miejscowości Sępólno.To nie jest przypadek odosobniony .Głównie chodzi o ośrodki w których lekarze , zatrudnili pielegniarki środowiskowe.

#4  2011.12.02 10:42:47 ~-e-

Konieczny jest powrót do osobnych deklaracji wyboru lekarza, pielęgniarki i położnej, a nie wszystko na jednej ! Tyle lat o to walczymy i nic!

#5  2011.12.02 10:47:20 ~z---

Tak to jest kiedy najpierw komuś się pomaga , a po tym ten ktoś szybko zapomina i widzi tylko własny interes!

#6  2011.12.04 14:20:09 ~piel

U nas identyczna sytuacja - tylko NFZ wie o wszystkim, nie reaguje( przeciwko lekarzowi nikt nie śmie wykonać żadnego kroku! ), czekamy! Gdy upłynie 6 m-cy podajemy sprawę do CBA!

#7  2011.12.06 08:23:06 ~ada

Od 2012 szykują zamach na naszą samodzielność poprzez nowe zarządzenia że deklaracje pacjent będzie wypełniał u jednego świadczeniodawcy na lekarza pielęgniarkę i położną.Już lekarze rodzinni wysłali swoje panie z Przychodni na kursy pielęgniarki środowiskowej.A gdzie wolność wyboru dla pacjenta? Co robią nasze władze? Czy znowu tylko bija pianę,a na końcu odpuszczą jak nocną ,świąteczną opiekę,jak wymuszanie od nas pracy w gabinetach? Koleżanki z Poz może czas na jakiś protest w Warszawie,nie mamy co liczyć na panie z Izb,one boja się o to czy nie wezmą im rejestracji naszych praktyk a wówczas będą niepotrzebne bo oprócz brania składek nic dla nas nie robią

#8  2011.12.06 12:13:08 ~ela

Czy widziałyście kiedykolwiek żeby lekarz zbierał deklaracje dla pielęgniarek i to z innego NZOZ-u. Przestańcie im służyć. Niech lekarze zaczną prosić pielęgniarkę o współpracę, bo nie potrafią wykonywać naszego zawodu. Wiem, że tam gdzie pielęgniarki są zatrudniane przez lekarzy nie muszą wykonywać swoich obowiązków tylko służą lekarzowi i są z tego dumne.NFZ też o tym wie i nie ma zamiaru tego kontrolować, bo przecież pacjent jest najsłabszym ogniwem tego systemu i jakby go nie było to dopiero system funkcjonował by doskonale.Od brania pieniędzy z NFZ jest lekarz i kto to widział żeby pielęgniarka coś kontraktowała.Porozumienie Zielonogórskie dyktuje warunki a NFZ się zgadza.Naszą samodzielność zawodową skutecznie ograniczy zapis w ustawie o wyborze jednego świadczeniodawcy,To też jest na życzenie P.Z.

#9  2011.12.06 19:39:02 ~alfa

Tyle że życzenie jakiegoś porozumieniajak narazie niezgodne z obowiązującą konstytucjąRP.

#10  2011.12.20 14:45:43 ~bee

10 lat pracuję na własnym kontrakcie i ciągle słyszę narzekania. Jestem bardzo zadowolona, moi pacjenci również (świadczy liczba osób, które złożyły mi deklaracje wyboru pielęgniarki) Napisałam pracę naukową na ten temat i w dalszym ciągu pogłębiam wiedzę "co uczynić aby świadczeniodawca był zadowolony". Owszem wiele trzeba zainwestować w siebie, firmę a przede wszystkim w pacjenta i właśnie to jest połowa sukcesu. Zmienić swoją mentalność i holistycznie podejść do pacjenta, jego rodziny i całej społeczności lokalnej. Więcej uśmiechu i wiary w siebie.