Składka kwotowa - TAK. Składka procentowa - NIE! Władze samorządu pip proponują podniesienie drastyczne obowiązkowej składki członkowskiej od pielęgniarek i położnych na kontraktach. Składka będzie także ściągana z każdego miejsca wykonywania zawodu na podstawie umowy o pracę. Do tej pory tylko z jednego. Zmiany mają wejść w życie od 1 stycznia 2012 roku.

Działalność władz samorządu pip.

W poprzednim artykule napisałem, że od 1 stycznia 2012 roku wzrosną  o 100% obowiązkowe składki członkowskie na rzecz izby pip od pielęgniarek i położnych prowadzących działalność gospodarczą w ramach indywidualnej lub grupowej praktyki zawodowej. Tak przewiduje projekt uchwały zjazdowej na VI Krajowy Zjazd PiP, który odbywa się w dniach 5-8 grudzień br. Szczegóły znajdziesz tutaj.

Skutkiem przyjęcia przez Zjazd Krajowy przedmiotowej uchwały będzie drastyczny wzrost składki członkowskiej z 18 zł do 36 - 40 zł miesięcznie od pielęgniarek i położnych wymienionych powyżej. Przy jednoczesnym braku zwyżki składki członkowskiej od osób wykonujących zawód w ramach umowy o pracę.

Powyższe spowoduje, że pielęgniarki i położne będą płaciły bardzo zróżnicowane składki na rzecz jednej organizacji. Inne składki zapłacą pielęgniarki i położne zatrudnione na umowę o pracę, inne znacznie wyższe zatrudnione na umowie kontraktowej! Dziwna jest to sprawiedliwość zaproponowana przez władze izby pip.

Ponadto dlaczego władze izby mają wchodzić w posiadanie informacji o wysokości naszych zarobków oraz emerytur, rent? Bo przecież ściaganie składki procentowej właśnie niesie takie skutki! Jak się to ma do ochrony informacji o dochodach? Taki sposób ściagania składek powoduje, że władze izby wiedzą kto ile zarabia, ile zarabiają np. pielęgniarki naczelne, dyrektorzy ds. pielęgniarstwa, pielęgniarki oddziałowe? Czy izba powinna być w posiadaniu takich informacji?

Dlatego jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem jest wprowadzenie składki kwotowej. Jedna kwota odprowadzana przez wszystkie pielęgniarki i położne. Bez względu na formę wykonywania zawodu, wysokość wynagrodzenia.

Apelujemy do Zjazdu Krajowego o wprowadzenie składki kwotowej!

Natomiast muszę poruszyć jeszcze jeden aspekt zaproponowanych przez władze izby pip, zmian w zakresie obowiązkowych składek członkowskich. 

Otóż dotychczasowa uchwała składkowa z 2003 roku przewidywała, że "składka członkowska winna być naliczana z jednego, głównego źródła przychodów".

Czyli od jednego dochodu. Teraz projekt uchwały zjazdowej przewiduje, że "w sytuacji, kiedy dana osoba jest zatrudniona na umowę o pracę u więcej niż u jednego pracodawcy, wysokość składki obliczana jest od sumy uzyskiwanych wynagrodzeń zasadniczych". Podsumujmy - dotychczas pielęgniarka i położna zatrudniona na umowę o pracę np. w dwóch miejscach, opłacała obowiązkowe składki z jednego miejsca zatrudnienia, teraz zapłaci składki z każdego miejsca zatrudnienia. Czyli zapłaci składki od co najmniej dwóch dochodów.

Ale ta nowa restrykcja dotknie tylko pielęgniarki i położne zatrudnione na umowę o pracę. Bowiem gdy pielęgniarka lub położna będzie uzyskiwała dochody jednocześnie z umowy o pracę i np. emerytury i renty lub świadczenia przedemerytalnego to składkę opłaci od jednego dochodu - tego z którego wysokość składki będzie wyższa. Czyli mimo uzyskiwania co najmniej dwóch dochodów opłaci składkę z jednego dochodu.

Natomiast w przypadku prowadzenia przez pielęgniarkę lub położną działalności gospodarczej (indywidualnej, grupowej praktyki) oraz uzyskiwania dochodów z umowy o pracę i np. emerytury i renty lub świadczenia przedemerytalnego to składka powinna być odprowadzona od działalności gospodarczej, "chyba, że składka obliczona z innego źródła byłaby wyższa". Czyli mimo uzyskiwania co najmniej trzech dochodów pielęgniarka opłaci składkę z jednego dochodu.

W przypadku utrzymania składki procentowej apelujemy do Zjazdu Krajowego   - to składka obliczana z jednego źródła dochodu.

I jeszcze jedno - dlaczego władze samorządu pip nie opublikowały projektu uchwały składkowej na stronie naczelnej izby pip. Dlaczego?

Zobacz dotychczasowe brzmienie uchwały składkowej

Zobacz projekt nowej uchwały składkowej zaproponowany przez władze izby na Zjazd Krajowy 5-8 grudnia 2011 roku.

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2011.12.05 08:50:22 ~sabina

Pracuję na umowę o pracę i odprowadzam składkę procentową, dlaczego Panie na kontraktach miałyby mieć przywilej płacenia składki kwotowej i to w niższej kwocie niż osoby na umowę o pracę i w dodatku w niższej kwocie? Przecież szczycą się tym, że tak dużo zarabiają. Nie chcę ich finansować! POPIERAM ZMIANY WPROWADZANE PRZEZ SAMORZĄD!

#2  2011.12.05 09:05:00 Redakcja Portalu

Witam, propozycja stawki kwotowej dotyczy jak napisałem w artykule wszystkich pielęgniarek i położnych. Jedna stawka np. 15 zł dla pracujących na umowe o pracę i ta sama dla pracujacych w oparciu o działalność gospodarczą. Czyli też 15 zł. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#3  2011.12.05 09:07:54 ~ika

Panie redaktorze trzeba było kandydować do pracy w samorzadzie może by wybrano pana jako delegata na zjazd krajowy i pan by mógł zaprezentować swoje poglądy na zjeździe. Ja swoje przedstawicielki wybierałam i uwazam że godnie będą reprezentować moje interesy.

#4  2011.12.05 10:38:13 ~buba

Popieram apel o kwotową stawkę składki. To klarowna sytuacja, bez inwigilowania stanu moich finansów.

#5  2011.12.05 10:52:33 ~Edzia

Że też Wy się zgadzacie na jakieś durne idby-debilizmy, nigdy nie będziecie wolne zawsze Ktoś na Was będzie łapę trzymał. To nigdy nie będzie wolny zawód.

#6  2011.12.05 11:01:09 ~endorka

Popieram aby wszystkie pielęgniarki jednakowo płaciły składki członkowskie, dlaczego te pracujące na kontraktach mają utrzymywać Panie w PIP, wszystkie mamy jednakowy dyplom pielęgniarski.Kto poróżnił tak stawki, a w końcu kogo to obchodzi ile zarabiają kontraktowe pielęgniarki,wara od moich pieniędzy.Niech samorządy wezmą się za robotę, bo kontrakty spadają w dół a składki liczą od najwyższej krajowej, ja nie zarabiam 3600 zł, i nie będę płacić od tej kwoty 1%, tylko od kwoty jaką otrzymuję.Już im się w głowach przewraca, za każdą duperelkę jaką chcesz załatwić w Izbach musisz płacić, a jak prosisz o dofinansowanie to pani nie przysługuje.Obudźcie się.Kto wymyślił, że muszę obligatoryjnie płacić za twór nie dający mi nic a tylko utrudniający.Jaki to wolny kraj.

#7  2011.12.05 11:15:50 ~-e-

Wszystkie korzystamy z jednakowych dofinansowań ,dlatego wszystkie płaćmy składki jednakowe bez względu jaką mamy formę zatrudnienia!

#8  2011.12.05 11:22:33 ~meg

Od 10 lat jestem pielegniarka, zapomoge dostalam przez ten czas tylko RAZ, gdy musialam kupic nowe okulary, koszt ok 2tys, ze wzgledu na wade wzroku, dostalam 700 zl, nie korzystalam do tej pory z dofinansowanych szkolen i kursow. uwazam ze i tak duo placimy, naleze do kilku stowarzsyszen med. i place skladke 1x w roku po 50 zl, nasze pieniadze i tak sa marnotrawione w izbach, nie sa inwestowane przynajmniej na pomorzu, izby nie pozyskuja srodkow, nie korzystaja z programow unijnych, poza katowicami, wogole jest bieda z nedza jesli chodzi o izby, ale gmachy, pensje i wyjazdy sa, pozdrawiam

#9  2011.12.05 13:22:23 ~Anka

Panie z izb pielęgniarskich mają zbyt dużo czasu w pracy i wymyślają nowe uchwały ,a co za tym idzie - oczywiście pieniądze .Kryzys patrzy nam w oczy a nasze koleżanki chcą grzebać w naszych kieszeniach ,a co dają w zamian ? Raczej nic a jeszcze się okaże po zjezdzie że podniosą sobie pensje.

#10  2011.12.05 14:36:49 janinaelz

Atrykul bardzo ciekawy, zastanawiam sie wlasnie dlaczego pielegniarka pracujaca w zawodzie jest zmuszona do placenia skladki na izbe pielegniarska. Dlaczego np panstwo nie utrzymuje tej instytucji? na tej samej zasadzie co partie polityczne jezeli jest ona /PIP/ tak wazna,Dla mnie to jakies duze nieporozumienie z tymi obowiazkowymi skladkami, a dlaczego - dlatego ze obniza moj standart zycia miesiecznie o konkretna kwote. Mysle nawet ze nigdzie w konstytucji nie jest napisane o nakladaniu takiego obowiazku na pielegniarki. Zdecydowa NIE, i zadnych obowiazkowych skladek tylko dobrowolne jak ktos chce.

#11  2011.12.05 14:47:31 janinaelz

I jeszcze jedno jak zaczynalam prace a bylo to 1976roku skladki byly dobrowolne, wiec jak to sie stalo ze potem nagle zaczely byc obowiazkowe. wie ktos jak to sie przeobrazilo?

#12  2011.12.05 16:00:43 ~w

Nie wiem na jaką organizację odprowadzałaś dobrowolne składki w 1976 r.Samorządu pielęgniarskiego jeszcze w tym roku nie było.

#13  2011.12.05 17:23:24 ~ja

Jeszcze nie tak dawno ten przymusowy haracz mozna było odpisywać sobie od podatku.Teraz jest to zniesione.Z naszych składek przewodniczące zarabiają nawet po naście tysięcy złotych,po kilka tysiecy członkowie zarządu.

#14  2011.12.05 18:00:15 ~gość1

Halo , halo mamy kryzys czy do Pań i Panów w izbach to jeszcze nie dotarło? kontrakty są coraz niższe czy tej wiadomości Państwo w izbach też nie mają? koszty utrzymania praktyk i gospodarstw rodziny również wzrosły , czy tej wiedzy Państwo w izbach też nie posiadają? To co do jasnej cholery tam Państwo robicie ? na piwko i zagraniczne saxy za własne i tylko własne pieniążki jeśli łaska, a od naszych ciężko zarobionych pieniędzy proszę spierdalać może ten język do Was trafi skoro inny sposób motywacji macie w dupie

#15  2011.12.05 19:21:21 ~smutna

Uważam, że składki powinny być dobrowolne! Po co nam izby, które dbają tylko o własną skórę i własne stołki!

#16  2011.12.05 19:59:21 ~gość2

Jeśli już to popieram stawkę kwotową taką samą dla wszystkich pielęgniarek. To nie urząd skarbowy by liczyć procenty od wynagrodzenia.A tak nawiasem mówiąc to czy przedstawiciele zatrudnieni w izbach płacą te 0,5% z dochodu na składkę?

#17  2011.12.05 20:20:17 ~elama

Jak do tej pory to fundusz tnie koszty kontraktów, a nasze Izby szaleją. Jeszcze trochę to zostaną rozwiązane bo nie będzie miał kto na nie płacić.

#18  2011.12.05 20:45:26 ~k.

Płaćmy coraz więcej a PANIE izbowe będą mogły mieć kolejne szkolenia na Hawajach albo jeszcze gdzie w innym zakątku świata, o którym nam tylko może się marzyc.

#19  2011.12.05 20:46:14 ~irena

Na pewno nie będziemy płacić tak dużej kwoty-

#20  2011.12.05 20:56:00 ~RODZINNA

Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec podwyżki opłaty członkowskiej na izby pielęgniarskie, ponieważ opłata już jest wysoka a Panie z izb niestety nie walczą o nasze prawa. Jednoczesnie dziękuję Panu Mielcarkowi za śledzenie wszystkich zmian w pielęgniarstwie, informowanie nas pielęgniarek o nich i okazaną pomoc m.in w popieraniu i pomaganiu w zmianie ustawy o wyborze świadczeniodawcy w POZ.

#21  2011.12.05 21:40:53 ~oddane

A panie w izbach to niech się wezma do pracy bo co niektóre nawet nie wiedzą jak wygląda praca w szpitalu , a dyplom im się liczy dożywotnio a mało tego porobią sobie zdjęcia na zjazdach i pokazuja jak one ciężko pracują te tłuste d. chleją żrą a i tak nic mądrego darmozjady nie wymyśla chyba że jak tu od nas kasę wyciągnąć

#22  2011.12.05 21:43:11 ~Lusi

Moim zdaniem żadna pielęgniarka nie powinna płacić składki dla PIP ale jeżeli ma być sprawiedliwie to kontraktowe powinny płacić PROCENTOWO bo przeciesz tak dużo zarabiają!

#23  2011.12.05 22:19:43 ~irena

Panie Mariuszu, proszę zanieść informację na Zjazd- kwotowo od wszystkich pielęgniarek bez względu na zatrudnienie- 1 zł ! KONIECZNIE PROSZĘ WALCZYĆ O MOŻLIWOŚĆ OBOWIĄZKOWEJ NIE PRZYNALEŻNOŚCI DO ORGANIZACJI, KTÓREJ GŁÓWNYM CELEM JEST WYŁUDZANIE KASY I NIC WIĘCEJ!

#24  2011.12.05 22:24:07 ~irena

Swoja drogą- już widzę doktorków jak kładą na swoje Izby składkę procentową od przychodów oczywiście z każdego dochodu osobno- dopiero się chichrają jak to czytają!

#25  2011.12.05 22:47:35 ~do #22

Przejdź na kontrakt też będziesz tak duuuużo zarabiać.

#26  2011.12.05 23:28:51 ~aa

Już niedługo wszystkie pielęgniarki przejdą na kontrakty np.szpitalne i też będą dużo zarabiać.Powodzenia.Proszę nie zapomnieć o ZUS i innych dodatkach.O wypoczynku nie wspomne

#27  2011.12.06 07:45:38 ~ do sabiny

Tyle jadu i zawiści .Czy my ciagle musimy sobie skakać do oczu liczyć ile kto ma .Każdy pracuje tam gdzie może,gdzie chce ,albo musi .Dzisiaj nikt nie pamięta,ile musiały włożyć pielegniarki, które zakładały własną działalność .Wynajęcie i wyposażenie gabinetów,zakup samochodów ,kredyty po dziś dzień niektórzy spłacają,to nie były małe kwoty. Przecież każdy miał taką szansę . Jedni woleli pracować w uspołecznionych placówkach, inni zaryzykowali otworzenie działalności.Za to w nich kamieniem? Poczytajcie sobie portal lekarski .Tam nie pada ani jedno słowo o zarobkach .Nie ma wylicznia i wytykania.Mamy żal ,że jesteśmy źle przez nich traktowane ,a same jak się traktujemy?

#28  2011.12.06 08:08:16 ~ada

W naszym środowisku od zawsze panuje tylko zawiść brak solidarności.Pielęgniarki pracujące w szpitalach wpychają się w środowisko gdzie od kilku już lat walczymy z NFZ i Porozumieniem Zielonogórskim o swoją działalność,o godność naszego zawodu i udowodnienie że potrafimy być samodzielne.Ponosimy ogromne koszty coraz nowych wymogów nam stawianych,a nasze koleżanki pracują bez ubezpieczeń i wszelkich norm,obgadując jeszcze nas przed pacjentami że one lepsze bo szpitalne.Wstyd!

#29  2011.12.06 08:20:26 ~Uwaga!

Izby Pieleniarskie muszą być. Ktoś musi nas reprezentować ,mieć kontrolę merytoryczną, wspomagać w problemach .Czytając w/w wpisy tym bardziej jestem przekonana o tym. Tak jest na całym świecie.Kwestia tylko jest ,aby ustalić dogodne składki i dojśc do porozumienia ,ale drogą spokoju i rozwagi .Bez złośliwości.Znam w środowisku pielegniarek i położnych osoby ,które tylko sieją ferment ,bez przerwy krytykują,również i koleżanki ,ale nic ,dosłownie nic nie zrobiły oaby przyczynić się do poprawy sytuacji .Kto mi powie jak się nazywają?

#30  2011.12.06 08:31:39 ~Barbara

Tak długa jak pielęgniarki będą mówiły różnymi głosami i nie będziemy umiały wspólnie występować w naszym interesie,te wszystkie izby itp ,będą mogły zrobić z nami co chcą.Jestem za obniżeniem składki oczywiście kwotowej i z jednego źródła. Pozdrawiam.

#31  2011.12.06 09:33:24 ~Grażyna

Popieram składkę kwotową.

#32  2011.12.06 09:35:53 ~pielęg .

J-E-B-A-Ć Polską Służbę Zdrowia . STOP NIEWOLNICTWU ! Po prostu wyjechać i zostawić ten rozbabrany bajzel przez pseudo fachowców - karierowiczów takich jak kopacZ i ta cała reszta mlaskająca przy korycie ! pielęg.

#33  2011.12.06 09:40:36 ~bm

Popieram propozycję Pana Mielcarka. To rozsądne, ponieważ są pielęgniarki, które na własnym rozrachunku zarabiają dużo mniej niż pielęgniarki na umowie o pracę.

#34  2011.12.06 11:54:36 ~gość

Zamiast pip powinno być pipy.Dużo brakuje nam jeszcze do pożiomu europejskiego.Dlaczego izby lekarskie nie maja takich wtop, bo sie poprostu szanują tu liczy sie tylko koryto dla pań z pip

#35  2011.12.06 14:21:34 ~ika

Jak to? Panie na kontraktach zarabiają coraz to mniej? Jedna z tych pań nawet 3600 zł nie wyrabia? Dziwne! A tak dobrze jest być na kontrakcie -negocjujcie panie wyższe stawki to będziecie miały na składkę. Ja pracuję na etacie i mam.

#36  2011.12.06 15:53:34 ~MISIA

Dlaczego te składki są obowiązkowe nie mogę tego zrozumieć A NAJGORSZE jet to że pielęgniarki bogacą się na pielęgniarkach Jak można tym najmniej zarabiającym pielęgniarkom zabierać choćby po te 40 zł! A dlaczego nie głosować żeby to były składki dobrowolne ciekawa jestem czy wtedy WIELKIE PIELĘGNIARKI pchały by się bezinteresownie do ŻŁOBA!

#37  2011.12.06 16:01:10 ~do iki

Po wejściu ustawy o działalności leczniczej zobaczymy jak długo będziesz miała. Powodzenia

#38  2011.12.06 16:29:49 ~on

Pracuję na umowie o pracę, ale uważam, że pomysł składki kwotowej jest dobrym pomysłem. To, że pielęgniarki na kontraktach zarabiają więcej jest związane tylko i wyłącznie z większą ilością godzin które muszą spędzić w pracy, poza tym do opłaty mają zus, ubezpieczenia i inne haracze. Dlaczego drogie koleżanki piętnujecie pielęgniarki pracujące na kontraktach?

#39  2011.12.06 18:23:48 ~do \"on\"

Ja też pracuję na etacie a wszystkie haracze i tak płacę-odprowadza je pracodawca.Przez to mniej zarabiam.A panie na kontraktach podobno nie muszą pracować znowu tak dużo-tak było KRAKANE GŁOŚNO POD SEJMEM na wiosnę,podobno mogą mieć tyle samo urlopu i mogą negocjować liczbę godzin i płacę i jeszcze to co robią ,więc nie wiem doprawdy o co ten krzyk-przecież nareszcie godziwie zarabiają,są sobie paniami,mogą godnie żyć.Dlaczego mówisz o piętnowaniu? Zawsze była składka 1%,te które zarabiały mniej-płaciły mniej a te które więcej-więcej.

#40  2011.12.06 19:53:33 ~mała

Nie rozumiem jednego.dlaczego z naszych składek panie izbowe dostają po kilka i kilkanaście tysięcy złotych pensji?

#41  2011.12.06 20:05:29 ~bandi

Gdyby panie na górze nie walczyły o utrzymanie okręgowych izb,to teraz mogłyby poszerzyć sobie za te środki dostatecznie koryto,a od moich pieniędzy wara i do roboty na kontraktach.Zlikwidować ten twór i dokładnie posprzątać.

#42  2011.12.06 21:31:21 ~pielęgnia

Dosyć utrzymywania nierobów w izbach

#43  2011.12.06 22:26:18 ~piel.

Nie popieram żadnej składki po co nam te izby? Żeby panie przewodniczące zarabiały na nas krocie? Dla pielęgniarek izby nic dobrego nie zrobiły i nie zrobią. Przynależność powinna nie być obowiązkowa!

#44  2011.12.06 22:46:58 ~@@@@

Tak ,oczywiście ,zlikwidujmy IPIP .Lekarze tylko na to czekają ,a i tak ktoś to zgarnie .Może pomyślmy o referendum na temat składek ? Może więcej należy ,działać, robić ,a mniej pisać bez sensu i wzajemnie się obrażać drogie panie?

#45  2011.12.06 23:16:07 ~mgr piel.

Kryzys daje znać, ciągle ceny idą w górę,trudno koniec z końcem związać a panie w izbach przeginają! Zamiast się jednoczyć ze środowiskiem to utrudniają jak mogą.Jak my zaciskamy pasa-one tym bardziej mogą( a nawet za wzorzec powinny być brane), bo raczej większe od nas dochody mają-powinny to zrozumieć. A może niech zmniejszą sobie pensje-jak tak dbają o swoje środowisko i elektorat! Mam ich dosyć-bezwzględność, stawianie wymagań z najwyższej półki a w zamian.ustawy, etyka i ciągłe utrudnienia-cholerny zawód bo pani księgowa, fryzjerka itd mają szacunek a my co "siostry"-świat poszedł do przodu tylko nasza grupa zawodowa w średniowieczu i świadomość o tym zawodzie. I chcemy by pielęgniarek było więcej-jak młode dziewczyny ściągną do zawodu. Nie będą chciały być siostrami. Pozdrawiam wszystkie szanujące się Panie Pielęgniarki .

#46  2011.12.06 23:39:15 ~@

Masz rację kol. @@@@ - najlepiej (zdaniem naszych koleżanek/kolegów po fachu) zrzec się jakichkolwiek przejawów suwerenności, niech nas przejmą lekarze jako ,odpad medyczny" na zaplecze swoich izb! Oni na pewno nie będą chcieli od nas składek , oni nam jeszcze dopłacą (.)za to, że im właśnie powierzymy zadanie reprezentowania naszych interesów? Oj, i taki to nasz los, taka świadomość! Co zrobiliście, by zmienić ludzi, którzy źle realizują swoje zadania? Ile/u z was wyraziło chęć i wolę pracy w samorządzie? Dlaczego dopuszczacie do wyborów osoby niekompetentne? Pytam - kto tych ludzi wybierał? Skoro nie chciało się wam nawet przyjść na wybory, to do kogo teraz macie żal?

#47  2011.12.06 23:39:56 ~@

C.d TO NIE INSTYTUCJA SAMA W SOBIE JEST ZŁA! OPAMIĘTAJCIE SIĘ! Zaangażujcie się wreszcie w czynną działalność i tam wykażcie się odwagą, determinacją i siłą! Let,s go! Nigdy nie jest za późno, poprzez delegatów i sami bezpośrednio mamy prawo zgłaszać postulaty, uwagi, protesty a więc róbcie to! Dlaczego tylko na forum umiecie pisać? Co stoi na przeszkodzie w złożeniu wszelkich skarg i zażaleń do ,okręgówek" lub ,krajówki"?

#48  2011.12.06 23:51:56 ~@

Nawiązując do wypowiedzi #45 - czy koleżanka nie wie, że nie ktoś inny, tylko pielęgniarki i położne - delegatki, które my spośród nas wybrałyśmy uchwalają wysokość wynagrodzeń dla pań przewodniczących! Delegatki, które być może na tym forum wypisują paszkwile nie miały cywilnej odwagi na zjeździe powiedzieć oficjalnie - DOŚĆ? To właśnie jest nasza armia, z kim tu iść na wojnę, jak zrealizować nawet najlepszy plan strategiczny jak żołnierze w krzakach? Oj, jacy wszyscy na tym forum bojowi!

#49  2011.12.07 00:14:12 ~Anka

To jakiś obłęd ! Pracując na umowie nie dostałam złotowki na jakikolwiek kurs czy szkolenie,bo podania nie miesciły sie nigdy w granicach ich zagmatwanych regół.Zmuszono mnie do przejścia na kontrakt,dofinansowanie nie należy mi sie BO JESTEM NA KONTRAKCIE.Pytam za co mam płacić ? za utrzymywanie 45 nieruchomości i setki pasożytów tam zasiedziałych.

#50  2011.12.07 01:16:14 ~do Anki

Co Ty wypisujesz za bzdury! Co zagmatwanego jest w zasadach przyznawania dofinansowań? Nigdy akurat w tym zakresie nie miałyśmy problemów - reguły są proste jak konstrukcja cepa! Dlaczego napisałaś, że jak jesteś na kontrakcie to dofinansowanie Ci się nie należy? Przecież to kłamstwo - no, chyba że nie raczyłaś dotychczas korzystać z kursów i szkoleń tylko opowiadasz rzeczy zasłyszane i wiesz, że dzwonią - ale nie wiesz w którym kościele? Od lat korzystam i nigdy nie miałam z tym problemu!

#51  2011.12.07 07:56:30 ~Joanna-58

Panie Mariuszu, co z legalnością przymusowych zrzeszeń , wg. Konstytucji RP? Uzyskując dyplom mogę pracować, czy nie? Czy jeszcze muszę pytać o pozwolenie kogoś, kto zupełnie nie miał wpływu na mój wybór.Absurd goni absurd, jak trzeba umieć zniewolić ludzi, żeby płacili za czyjeś widzimisię.Wielkie mi halo-kursy za moje własne pieniądze i jeszcze muszę przejechać 100km w jedną stronę.Płacę tą daninę od lat, wymiernych skutków pracy izb nie widzę.

#52  2011.12.07 08:56:50 ~E_

Anka ma trochę racji , była jakiś czas temu taka sytuacja, że pielęgniarki na umowę o pracę mogły BEZPŁATNIE doszkalać się np z języka angielskiego (chyba projekt z unii? ), a pielegniarki prowadzące swoją działaność musiały kurs sobie opłacić! Izby opłacają kursy wszystkim jednakowo - procentowo,ale. trzeba się na niego samej zapisać , a nie czekać . Poza tym izby organizują sporo bezpłatnych szkoleń, sama jestem na kilkunastu takich w ciągu roku.a delegatki trzeba "rozliczać "z podejmowanych na zjazdach decyzji .

#53  2011.12.07 11:25:51 ~gość

Koleżanki i koledzy podpisujcie PROSZĘ listę sprzeciwu wobec zamierzeń Rządy RP w sprawie podwyższenia wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn. zawartej na stronie internetowej www.ozzpip.com.pl i przekazujcie ją do swoich organizacji. TO NASZ WSPÓLNY INTERES, ZRÓBMY COŚ RAZEM, BEZ PODZIAŁÓW I KŁÓTNI!

#54  2011.12.07 18:11:55 ~gość

Przejdź na kontrakt będziesz miała tak dobrze jak my.

#55  2011.12.07 18:14:16 ~gość

Do Sabina siedzisz na ciepłej posadce i nic Cie nie obchodzi a ja jestem jedną z tych która nie miała wyjścia bo kontrakt to być albo nie być .I modlę się zeby nic mi się nie stalo.

#56  2011.12.07 22:16:05 ~mgr piel.

Wczoraj pisałam zbuntowana, dziś płacze.jestem na kontrakcie, siada mi kręgosłup, jestem przerażona.sama wychowuję -w piątek rezonans, bardzo mnie boli,promieniuje do obu nóg,rtg tragiczne-każdą może to spotkać! więc bez komentarza

#57  2011.12.07 23:56:09 ~Grażyna

Anka (49) napisz proszę z jakiej jesteś Izby pielęgniarskiej. Powiem ci czego możesz żądać od swojego samorządu. Sprawdzę to na stronach internetowych izby i jako organizator kształcenia zadam pytanie "Twojej" przewodniczącej. Możesz być pewna, że już nigdy nikt ci nie powie, że ci się dofinansowanie nie należ, bo jesteś na kontrakcie.

#58  2011.12.08 10:23:23 ~asiorek

Jestem zbulwersowana tym, że w ogóle musimy płacić składki na "coś" z czego nie mamy nic. Przecież jak załatwiam cokolwiek w Izbie to i tak za wszystko płacę. Nigdy nie miałam dofinansowanego żadnego szkolenia, kursu itp. NIC! I mam płacić tyle pieniędzy? Żeby się panie bogaciły? Nie możemy się zbuntować?

#59  2011.12.08 10:50:36 ~do Sabiny

To nie jad i zawiść, to ciężka nasza harówka, tu, na dole. To wyzysk naszej grupy zawodowej. Nie dziw się pielęgniarkom, które buntują się na jakikolwiek haracz. Nasze przedstawicielki nie zarabiają w tych izbach połowę średniej krajowej . Ich wynagrodzenia powinny być jawne. Mamy prawo wiedzieć na co idą nasze składki.

#60  2011.12.08 16:44:35 ~delegat

Szanowny Panie Mariuszu! Na Pana portal "wchodzę " tylko aby sprawdzić jakie to skuteczne działania Pan podejmuje i jakim cudotwórcą Pan jest na co dzień, natomiast czytając czasami Pana osiągnięcia poprawia mi Pan skutecznie samopoczucie doprowadzając czasami do płaczu ze śmiechu. Tak się składa że byłam uczestniczką tego zjazdu i nie przypominam sobie aby Pan miał tam jakiś wkład a wręcz odwrotnie, dokonane zmiany były za sprawą 329 innych osób na sali.Widzę że populizm i mania chwalenia się czyli bufonada Pana nie opuszcza. Trzymać tak dalej!

#61  2011.12.09 13:02:03 ~piel.

Moje wynagrodzenie zasadnicze (od którego płacimy składki) na umowie o pracę wynosi 5 200,00 zł. Płacę miesięcznie 52,00 zł składki na izby. Dlaczego mam płacić tyle co pielęgniarka, której wynagrodzenie zasadnicze wynosi 1900,00 zł?

#62  2011.12.09 21:15:05 ~do 61

Gdzie tyle płacą i za co? A co płac! Płacz i płac! Co to na ciebie 52 zł.Powinnas płacic na izby 100 zł i tak bys nie odczuła.A ta pielegniarka co zarabia 1900 powinna byc zwolniona z opłat.Mało tago izby powinny dopłacac je na życie!

#63  2011.12.10 14:50:52 ~xxx

1900,-? zasadnicze ? . Mam dużo mniej- cha ! cha ! / ponad 30 lat pracy/ ,Ni wyżyna, ni nizina, ni krzywizna, ni równina - taka gmina itd,

#64  2011.12.10 19:13:05 ~@

Ale jaja. Jedna Polska a takie rozbieżności w zarobkach. Wszędzie pacjenci ciężko chorują i wszędzie takie same czynności trzeba wykonać przy chorych. Ręce opadają co Kopaczowa zrobiła.Sędziowie, nauczyciele mają taryfikator, My też mieliśmy kiedyś. Była nad tym jakaś kontrola a jak powstały SPZOZy to były kolosalne różnice w widełkach a teraz to dopiero jest wolna amerykanka. Pielęgniarki ledwo ledwo jak białe niewolnice ale za to lekarzom dogodzili. Ci nigdy jeszcze nie mieli tak dobrze jak teraz.

#65  2011.12.10 19:25:18 ~gość

Co na to wszelkie organizacje pielęgniarskie,którym mało składek ?

#66  2011.12.11 14:00:32 ~eeee

One n adal nie kumate

#67  2011.12.24 13:49:22 ~kika

I like fike nn grate sike

#68  2011.12.28 00:06:33 ~ela

Złodzieje z izb do pracy .przestańce żerować na naszej krzywdzie.przypomnijcie sobie jak wygląda praca w nocy i święta.po cholerę nam taka organizacja ?

#69  2012.02.12 23:31:27 ~MYCHA

UWAŻAM ŻE OSOBY PRACUJACE W IZBACH PIELĘGNIARSKICH POWINNY IŚĆ DO PRACY ,A NIE ŻEROWAĆ NA NAS.A CO NAJCIEKAWSZE TO JEST TO ,ŻE JEŻELI JESTEŚ NA RENCIE ,A MASZ WAŻNE PRAWO WYKONYWANIA ZAWODU ,TO Z RENTY TEŻ MASZ PLACIĆ IM SKŁADI.

#70  2012.03.01 12:10:26 ~gość

Pamiętam czsy jak nie bYło IP ,jak zachwalano ich potrzebę powstania i co z tego wyszło, za nasze poieniądze utrzymujemy sztab urzędniczych pielęgniarek, które tak naprawdę, działają tylko dla siebie nic dla rzeszy prawdziwych tych pracujących. TO jest zbądny balast na nasz koszt.Nic nie robią dla swoich koleżanek, strajk w Koninie i nawet wzmianki nie ma z ich strony. Lekarze mają unijne pieniądze a pielęgniarki co to nawet nie zgodne z kodeksem pracy wszystkie grupy zawodowe ochrony zdrowia powinny być traktowane równo, i proporcjonalnie mieć kształtowane zarobki tak jak jest w unii. A co w tej kwestii zrobiły przez wszystkie lata IP.

#71  2012.07.14 21:12:29 ~!!UWAGA!!

WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA TO RÓWNIEŻ DANE OSOBOWE. Jeśli odprowadza się składkę w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego, łatwo policzyć, w jakiej wysokości dana osoba takowe wynagrodzenie otrzymuje, w szególności, jeśli w danym miejscu pracuje tylko jedna pielęgniarka lub sama odprowadza składkę. Składka powinna być kwotowa, nie procentowa. PROPONUJĘ ZGŁASZAĆ SKARGĘ DO GŁÓWNEGO INSPEKTORA DANYCH OSOBOWYCH. Tutaj strona: http://www.giodo.gov.pl/582/id_art/2677/j/pl/