Władze naczelnej izby pip nową kadencję rozpoczęły mocnym akcentem. Podniosły wynagrodzenie wiceprezesowi, sekretarzowi, skarbnikowi. O 2 000 złotych w przeliczeniu za cały etat. Teraz wynagrodzenie tych osób wzosło z 12 037 zł do 14 043 zł brutto za cały etat. Warto wiedzieć, że minister zarabia około 15 tys. zł, a wojewoda około 10 tys.

Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych.

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

Jaki

Naczelna Rada PiP na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęła uchwałę w sprawie wynagrodzenia dla władz izby.   Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby jest spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób wzrosło z 12 037 zł (grudzień 2011) do 14 043 zł brutto (styczeń 2012) w przeliczeniu za cały etat.

Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi 16 049 zł brutto za cały etat.

Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń 2012 roku wyniesie ono co najmniej 10 030 zł brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń wyniesie ono co najmniej  8 024 zł brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może byc niższe od powyższych kwot. Wyższe tak.

 

Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.

 

Warto wiedzieć w kontekście podanych powyżej wynagrodzeń, że minister zarabia około 15 tys. zł, a wojewoda około 10 tys. miesięcznie.

Mariusz Mielcarek

.

19 stycznia 2012 roku - Rosną składki członkowskie ściągane przez izbę od pielęgniarek i położnych wykonujacych zawód w oparciu nie na umowę o pracę. Do 37,69 zł. A była to dotychczas kwota 18 zł. Czyli jest to wzrost o ponad 100%.

 

Komentarze użytkowników

#1  2012.01.25 21:07:24 ~ja

To woła o pomstę do nieba.dziadostwo

#2  2012.01.25 21:15:02 ~Renata

Jest to nie do pomyślenia żeby ci co siedzą na stołkach i za przeproszeniem gówno znają się na pracy zarabiali takie pieniądze niech przyjdą do szpitala i popracują przy pacjencie za te marne nasze wynagrodzenia to zobaczą jak żyją czynne zawodowo pielęgniarki na nic nas nie stać tylko pracujemy na opłaty i marne przeżycie to jest obrzydliwe ten kraj robi się do dupy i nasz zawód też powoli zaczynam tak myśleć

#3  2012.01.25 21:48:26 ~bet

.to jakiś żart z tymi pensjami? Nie wierze!

#4  2012.01.25 22:06:52 ~ala

Gdzie honor ? Nieżle zaczyna nowa przewodnicząca. Tak zgadzam się woła o pomstę do nieba.

#5  2012.01.25 22:28:48 ~kala

A więc już wiemy dlaczego nasze składki podniesiono o 100 % ZGROZA. A jedna z Izb ma trzech wiceprzewodniczących.jednym z nich jest były przewodniczący.i jak tu ufać takim samorządom.

#6  2012.01.25 23:06:51 ~olo

A kto wybiera przewodniczącą i zarząd w okręgach ? Krasnoludki?

#7  2012.01.25 23:09:42 ~a

A nawoływałam ,abyśmy wystąpiły z petycjami do NIPiP ,a nie ubolewały nad losem .

#8  2012.01.26 04:49:33 ~ja

a nauczyciele dostana w styczniu 14 pensję ! (wp.pl) we wrześniu gwarantowana podwyżka po długim wypoczynku ta grupa zawodowa jest w Polsce jak ŚWIĘTA KROWA ! PIELĘGNIARKI OBUDZCIE SIĘ,ZACZNIJCIE SZANOWAĆ SIEBIE I WALCZCIE O SWOJE KONSEEEEEEEEKWENTNIE ! POKAŻCIE SWOJĄ INTELIGENCJĘ I DETERMINACJĘ !

#9  2012.01.26 05:56:15 ~my

A nie mordować się na 5 etatach i oszukiwać swoich bliskich straconego czasu nie przywrócą żadne pieniądze !

#10  2012.01.26 07:55:07 ~m

W czasach kryzysu to po prostu ohydne i nieuczciwe, zwłaszcza w stosunku do wszystkich pielęgniarek i położnych. Z naszych składek te pensyjki sobie fundują. Samorząd (dobra nazwa). Rządzą sobie jak chcą. Delegaci na Zjazdy są sterowani i nic nie mają do powiedzenia. Jak się pojawi ktoś mądry to się go niszczy. Czy jest możliwe żeby być jednocześnie na 1/2 etatu w-ce przewodniczącym izby okręgowej i na kolejne 1/2 etatu w-ce prezesem naczelnej? Jakieś pomieszanie z poplątaniem. Nie uważacie? .

#11  2012.01.26 08:32:27 ~Monika

Upokarzające i smutne.

#12  2012.01.26 08:34:08 ~???

żenada,za nasze pieniądze. A my zarabiamy po 1500

#13  2012.01.26 09:00:49 ~piel

Czy jeszcze trzeba więcj dowodów na upodlenia pielęgniarek , aby w końcu zobaczyć prawdę .Jeśli nie podejmiemy już wspólnych działań, będzie jeszcze gorzej. A mamy ogromne możliwości sprzeciwu.Ale wspólnie.

#14  2012.01.26 09:10:18 ~,,,,,,,,,,

To jest epoka niewolnictwa.

#15  2012.01.26 09:32:37 ~piel

Kiedyś było.precz z komuną .Dzisiaj PRECZ Z TAKIM SAMORZĄDEM PIELĘGNIARSKIM

#16  2012.01.26 09:47:20 ~aga

Teraz rozumiem dlaczego Panie z Izb nie walczą o podwyższeni zarobków zwykłych pielęgniarek.Bo mówiąc kolokwialnie -syty głodnego nie zrozumie. Dla nich jest dobrze , to po co mają walczyć o innych. Ale drogie panie kadencja nie trwa wiecznie i jak wrócicie do normalnej pracy to wam się oczki otworzą .

#17  2012.01.26 10:04:28 ~optymistka

NA pewno władze IP zrzekną się podwyżki,jestem przekonana! Niemoralnym przecież byłoby dołożyć sobie, do i tak niebotycznej kwoty,tyle co zarabia pielęgniarka pracująca przez cały miesiąc przy łóżku chorego.Sumienie im na to nie pozwoli, prawda?

#18  2012.01.26 10:06:03 ~Mar-piel

Co Kur. Ja pierd. takie rządy gdy się człowiek chce szkolić to mu dodatek z izb zmniejszają bo jak twierdzą nie mają pieniędzy a tutaj takie rzeczy. PAMIETAJCIE wasza kadencja nie jest wieczna. I obyście wróciły do łóżek pacjentów bo im jestescie bardziej potrzebne niż nam pielęgniarkom i pielęgniarzom

#19  2012.01.26 10:11:03 wiedĹşma

Też myślę, że to żart i wybiorę się do NIPiP zapytać czy to prawda.

#20  2012.01.26 10:21:31 ~ja

Oto moja odpowiedź i komentarz do pytania zadanego przez "m" - komentarz nr 10: oczywiscie jest to możliwe i ma miejsce w małopolskiej okregowej izbie pielegniarek i położnych , pan vice jest i tu i tam panem vice. Trzeba przyznac że sprytu i bezczelności "naszym" władzom nie brakuje ! :-(

#21  2012.01.26 10:28:56 ~pieleg

Jako przyszły pielęgniarz chciałbym tych wszystkich darmozjadów pod ścianą postawić i przejechać serią z AK47 i tak długo to powtarzać aż sie cos zmieni. to jedyne wyjście. poważnie. w zadnym kraju nie ma takiego czegoś jak w tej zakichanej polsce. wolałbym chyba mieszkać w krajach 3 świata.

#22  2012.01.26 10:47:32 ~piel.....

Czy kiedykolwiek władze izby podjęły działania ,żeby zwiększyć wynagrodzenie pielęg. i położ,może to powinno być pierwszym krokiem nowej przew. Rozpier. to towarzystwo i do pracy do NZOLU skierować,żeby miały szacunek dla grupy zawodowej i nie pasły się na naszej ciężkiej pracy.ŚWIŃSTWO I CHAMSTWO!

#23  2012.01.26 10:57:29 ~do 21

Takich przyszłych pielęgniarzy i pielęgniarek nam potrzeba./może niekoniecznie kałasznikow/,ale ludzi pragnących zmian i normalnej,sprawiedliwej Polski.A nie ten wyzysk, ,zgniły kapitalizm,

#24  2012.01.26 10:59:44 ~pielęg

To kpina. Dlaczego jesteśmy zmuszane do płacenia składek. Przynależność powinna być dobrowolna.Wydaje mi się że muszą tyle zarabiać bo ,bardzo dużo" robią dla środowiska. Otrzymujemy raz w miesiącu biuletyn z którego dowiadujemy się gdzie odbywały się konferencje i że nic z nich dla nas nie wynika i to tyle. Powinnyśmy się zbuntować i nie płacić składek. Może wówczas nasze przedstawicielki w izbach zaczęły by tak na prawdę coś robić dla środowiska pielęgniarskiego.

#25  2012.01.26 11:15:01 ~pielęgn

Często zaglądam na ten portal i NIGDY nie przeczytałam tu nic mądrego i korzystnego dla nas! Wciąż tylko podnoszą sobie wynagrodzenia naszym kosztem.Po co nam takie związki jeśli ich "praca"polega na okradaniu nas z i tak nędznych groszy? Co oni dla nas robią,w czym pomagają? Kiedy dowiemy się czegoś konkretnego i korzystnego dla naszej grupy zawodowej? Kopacz NIC dla nas nie zrobila,śmieje się przed kamerami i jeszcze dostała 800000 nagrody! Pytam,ZA CO? Jesli ministerstwo zdrowia jest tak ubogie,nie ma funduszy na szpitale,pacjentów,załogę, to w takim razie skąd wzięły takie pieniądze dla niej? Jak ma być dobrze? czego możemy się spodziewać jesli wciąż nagradza się partaczy i winowajców naszej nędzy?

#26  2012.01.26 11:16:02 ~olo

Na to ile w samorządzie zarabiają piel. my same wyrażamy zgodę.Te wypowiedzi są tylko i wyłącznie biciem piany.Która z powyższych zgłosiła swoje zastrzeżenie do izb.Pewnie żadna,krakacie w internecie i możecie krakać do us. śmierci.Każda z nas jeśli ma jakieś uwagii i zastrzeżenia niech to zgłosi do izb.Masz takie prawo ! (można to zrobić grupowo). Gdakacie w dyżurkach co to byście nie zrobiły, a na zebraniach cisza,żadna gęby nie otworzy.

#27  2012.01.26 11:30:45 ~pielęgn

Do olo.Masz rację,ale takie zebrania guzik dają jesli odezwie się jedna osoba a reszta tylko slucha i milczy! Dokladnie rok temu zabrałam glos na zebraniu i przedtsawiłam swoje i koleżanek zastrzeżenia.Wiesz co potem bylo? W kadrach dyskutowano wyłącznie na mój temat,moim nazwiskiem bawili się zwierzchnicy,było na kkażdej liście podkreslone na czerwono! Po czasie dowiedzialam się,że planowano mnie zwolnic za podburzanie personelu,itd.Koleżanki mają duzo do gadania wlaśnie w dyżurce,ale potem na zebraniu ŻADNA się nie odezwała,a ja o maly wlos nie wylecialam z pracy! Skutecznie mnie zastraszono takim potraktowaniem i nie dziw się,że więcej juz się na żadnym zebraniu nie odezwę! Zarabiam po 26latach pracy 1560zl i tak pewnie zostanie! A,panowie dyrektorzy zacierają ręce,że glupie pielęgniarki będą tyrać za takie ochlapy bo wystarczy jes wystraszyć i zapieprzają jak białe murzyny.

#28  2012.01.26 11:35:27 ~pielęgn

Nie ma solidarności wśród nas i to nas gubi! Kiedy to wreszcie zrozumiecie? Bójcie się dalej odezwać,milczcie,dyskutujcie tylko w dyzurkach,a to co się nam nalezy będa zabierać doktorzy! Oni tylko tupną nogą i mają to czego chcą bo trzymają się razem,wszystko podpisują wspólnie,nikt się nie boi i nie wyłamuje! W tym tkwi ich sila,której wy nie macie! Jesli zbuntuje się jedynie grupka pielęgniarek to nic nie zrobi bo tu musimy stanąć murem, co do jednej!

#29  2012.01.26 11:45:31 ~ja

Takie strajki,gdzie bierze w nich udzial jedynie część pielęgniarek nikogo nie poruszy! Zawsze jest jakaś co pójdzie i będzie na dyzurze i tak naprawdę opieka jest zapewniona.To czym my ich mamy postraszyć? Zostawmy na dzień czy dwa SAMYCH LEKARZY,niech sobie radzą,nikt nie umrze! Oni i tak twierdzą,że pielęgniarki to zbędny budżet dla szpitala.Niech więc pokażą jak sobie radzą i czy zaslugują na TAKIE pieniądze jakie zarabiają.My jedynie takim sposobem możemy coś zyskać.Niech wreszcie Rząd zobaczy,że skończyły się żąrty i dlużej w takiej nędzy zyć nie będziemy!

#30  2012.01.26 12:08:14 ~ANKA

To są kpiny co robią izby podnoszą pensje wypłacają sobie 13-tki a my mamy im płacić ,powinno się skończyć z obowiązkową przynależnością ,bo i tak z tego mamy wielki guzik -jeden kurs rocznie.Mam pytanie czy izby kiedykolwiek w czasie strajków pielęgniarskich wzięły stronę strajkujących ,raczej nie stały biernie z boku i czekały jak rozwija się sytuacja.

#31  2012.01.26 13:13:10 ~piel

Takie biadolenie nic nie pomoże,daję Wam radę udać się do swoich płac czy kadr i napisać oświadzenie o nie potrącaniu składek na Izby. Płacenie skł. nie musi być przez płace.Następnie to Ty zdecydujesz cz zapłacić składkę czy też nie:-)

#32  2012.01.26 14:10:58 ~aaa

Krew mnie dziś zalała. Co my możemy zrobić? Trzeba poszukać pomocy w centralnych związkach zawodowych. Musi być jakiś sposób na koniec z tym dziadostwem. Musimy zacząć od zakładowych związków. Dziewczyny, działajmy. Tak nie może być!

#33  2012.01.26 14:17:11 ~zulu gula

Boże, widzisz i nie grzmisz! Może jest wśród Was koleżanki osoba, która podpowie co zrobimy z tym? Dalej nie może być tak! Może wybierzmy delegację i jedźmy do ministra, do Departamentu Piel. i Położnych w Ministerstwie. Coś róbmy! Może zgłośmy to do Rzecznika Praw Obywatelskich? Nagłośmy to w mediach, każda na swoim terenie, niech wszyscy ludzie wiedzą co one robią i co się dzieję, może wtedy minister wkroczy.

#34  2012.01.26 14:25:45 ~ja

Poniżej link do artykułu na temat "Niekonstytucyjna obowiązkowa przynależność do Izby Pielęgniarek i Położnych" http://www.gazeta.pielegniarki.info.pl/article/view/id/2832

#35  2012.01.26 14:34:36 ~ja do 25

To nie związki, to samorząd, a to różnica

#36  2012.01.26 14:47:24 ~szkolna

I co ja mam mówić z tym swoim zasranym kontraktem na 2800zł brutto, którego wysokość zawdzięczam szanownemu towarzystwu z izb. Nic tylko im życzyć hemoroidów do kolan i niestrawności na codzień by tych naszych tysięcy nie mogły strawić

#37  2012.01.26 14:54:55 ~@

Do 35 - masz rację zwracając uwagę Pani/Panu #25. I na tym przykładzie możemy najlepiej ocenić naszą zawodową orientację w temacie. My nie musimy się uczyć, nie musimy przychodzić na żadne zebrania, nie musimy wspierać tych, którzy mogliby nas ukierunkować, nie musimy się jednoczyć i wspierać , nie musimy czytać ani też słuchać, w ogóle nic nie musimy.a potem dajemy takie właśnie dowody na naszą orientację w czasie i przestrzeni? Głupi byliby ci, którzy mogąc wykorzystać naszą głupotę nie wykorzystaliby jej z pożytkiem dla siebie! Determinizm ekonomiczny: świadomość kształtuje byt ma wobec nas najlepsze przełożenie.

#38  2012.01.26 14:58:53 ~gość 1

Szkoda że te przeliczniki, według których Panie w izbach wyliczają sobie kwoty wynagrodzenia nie zostały wynegocjowane przez te Panie dla wszystkich pracujących Pielęgniarek w Rozporządzeniach Ministra Zdrowia.Arogancja jaką okazuje to towarzystwo zasługuje na nauczkę w postaci kopa ze stanowiska i zapisów na miarę zarobków w Polsce

#39  2012.01.26 16:25:02 ~gośc

Teraz już wiadomo, czemu składka wzrosła ponad 100%

#40  2012.01.26 16:47:55 ~pielęgn

To się nie mieści w głowie,SKANDAL, wiemy już teraz dlaczego nasz samorząd ma nas głęboko w d. Dbają wyłącznie o swój tyłek, biorąc niebotyczną kasę i ograniczając nasze kompetencje, uzależniając je od płatnych kursów organizowanych przez siebie. Boże do czego to wszystko jest podobne i do czego prowadzi nasz zawód?

#41  2012.01.26 18:05:53 ~olo

Proszę zgłaszać swoje niezadowolenie bezpośrednio o izb okręgowych,dlaczego nikt tego nie robi? Wydzieracie się tu na forum,ubijacie tą pianę i co, i nic.Czekacie, że ktoś za Was to zrobi? Niedoczekanie wasze. Chcecie mieć lepiej, jesteście niezadowolone, uważacie,że jesteście wykorzystywane przez samorząd to same o poprawę zadbajcie!

#42  2012.01.26 18:08:04 ~ja

18 października 2010 TK wydał wyrok w sprawie wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich, który kwestionował zapisy ustaw różnych samorządów zawodowych w szczególności obowiązku przynależności do samorządu zawodowego oraz sankcji dożywotniego pozbawienia prawa wykonywania zawodu. W zakresie obowiązkowej przynależności do samorządów zawodowych Rzecznik Praw Obywatelskich cofnął wniosek i w tym zakresie sprawę umorzono.

#43  2012.01.26 18:09:38 ~ja

Ciekawe, dlaczego Rzecznik Praw Obywatelskich cofnął wniosek.

#44  2012.01.26 18:34:01 ~ja

W zakresie ustawy o izbach aptekarskich Trybunał badał zgodność z Konstytucją RP art. 46 ust. 1 p. 4 przewidujący możliwość orzekania przez Sąd Aptekarski kary „pozbawienia prawa wykonywania zawodu aptekarza&rdquo. Trybunał orzekł, że treść tego art. jest zgodna z Konstytucją RP, w uzasadnieniu TK wskazał, że powołany przepis nie reguluje w ogóle kwestii powrotu do zawodu osoby ukaranej karą pozbawienia zawodu aptekarza i dlatego nie zachodzi stan sprzeczny z przepisami Konstytucji RP.

#45  2012.01.26 18:36:37 ~ja

Odmiennie brzmiące przepisy ustaw o radcach prawnych, adwokatach, rzecznikach patentowych, pielęgniarek i położnych które przewidują bezwzględną karę dożywotniego pozbawienia prawa wykonywania zawodu są sprzeczne z Konstytucją RP. Przepisy te oczywiście przestały obowiązywać.

#46  2012.01.26 20:17:30 ~so

ZDELEGALIZOWAĆ IZBY! .MACIE JAKIEŚ POMYSŁY? @ MASZ JAKIŚ POMYSŁ?

#47  2012.01.26 20:45:13 rroszel

W POLSCE ŻYJEMY ZA KARĘ!

#48  2012.01.26 21:11:30 ~ok

W moim szpitalu pielegniarki maja taką samą podstawę jak salowe :( salowe nie mają nocek i dlatego mamy parę zł więcej ale podstawa taka sama! jesteśmy zrezygnowane

#49  2012.01.27 07:02:02 ~erka

To wszystko poniżej pasa! CZAS NA KONKRETNE DZIAŁANIA MÓWIONO DZIŚ W SEJMIE POSEŁ Z PSL LUB PIS NIEISTOTNE,ŻE PRZEPAŚĆ W ZAROBKACH M,LEKARZAMI A PIELĘGNIARKAMI JEST OGROMNA W POLSCE ! A TU PROSZĘ 48 PODAJE I NIE TYLKO O RÓWNOŚCI PŁACY SALOWEJ I PIELĘGNIARKI SKANDAL ! JAK MY MOGŁYŚMY DO TEGO DOPUŚCIĆ ? ! DO DZIAŁANIA,DO ROBOTY I TO SZYBKO WSZYSCY !

#50  2012.01.27 08:33:10 ~tania

TO CO SIE DZIEJE TO SKANDAL PANIE SIEDZĄ ZA STOŁKAMI A JAK MAJĄ COŚ ZROBIĆ TO IM SIĘ NIE CHCE NP KURSY DLA KOLEŻANEK KTÓRE PRACUJĄ W ZAWODZIE ICHCIAŁYBY PODNIEŚĆ SWOJE KWALIFIKACJE WYBIERANE SĄ KOLEŻANKI KOLEŻANEK NA DARMOWE KURSY A NATE CO TRZEBA PŁACIĆ TO RESZTA ZRESZTĄ WYSTARCZY OTWORZYĆ BIULETYN NP Z GRUDNIA Z BYDGOSZCZY TO SIĘ NÓŻ OTWIERA W KIESZENI PANIE SIĘ BAWIĄ A CO A SKŁADKA WIĘKSZ MAJĄ ZA CO ZA NASZA KASĘ HAŃBA HAŃBAHAŃBA

#51  2012.01.27 08:40:25 ~e

Powinny panie tam pracujące raz na 5 lat odbywać szpitalne praktyki zawodowe , aby nadal posiadać zawodowe uprawnienia , a nie "znać" pracę pielęgniarki , lub położnej z TEORII !

#52  2012.01.27 08:40:45 ~?

Rząd ma to w d.e, wprowadził przekształcenie szpitali w spółki prawa handlowego, żeby mieć problem z głowy jeśli chodzi o podwyżki. Ustawowe podwyżki jeśli są, to tylko dla szpitali SPZOZ a w spółkach jest wolna amerykanka! To właśnie w tych pieprzonych spółkach zarobki pielęgniarek są zrównane z zarobkami salowych. Jeśli nie odejdziemy od łóżek, to tak będzie zawsze a może i jeszcze gorzej. Trzeba działać przez związki.

#53  2012.01.27 10:31:20 ~..........

W to,że stać pielęgniarki- w jedności na sprzeciw, przepraszam , ale ja nie wierzę. Dlatego ta grupa jest tak gnębiona,bo decydenci wiedzą to na 100 %.I tak :pozwalają! - to bierzemy ,dobrowolnie,a jak nie to po przymusem zarządzeń.I problem z głowy.

#54  2012.01.27 10:32:35 ~,,,,,,

A jest takie brzydkie powiedzenie ,jak suka nie da to pies nie weźmie,A tutaj daje wszystko,więc biorą. A piel-i- podwójne etaty, płacą za szolenia.Ktoś nabija sobie kieszeń. Pielęgniarki coraz bardziej wykształcone i upodlone. /Może na jakiś czas zrezygnować z podwójnych etatów.Szkoleń ? / A jak nie to płać i płacz.I na pewno na tym się skończy.Dałyście się zapędzić w ,kozi róg,Szach i mat.

#55  2012.01.27 10:41:01 ~\'\'\'\'\'

Nie na darmo,ktoś powiedział,że pieniądze to diabelski wymysł. Wiele za nim szło,bo kontrakty,dodatkowe umowy,i duuużo pieniędzy.A tu co ? Przepaść.I spadamy.

#56  2012.01.27 13:58:33 ~pielegni

Glosujemy kolezanki; Kto jest za odwolaniem IPIP?

#57  2012.01.27 14:00:12 ~kiss

Co z pytanie.pewnie wszystkie

#58  2012.01.27 14:52:00 ~ad

TO WŁAŚNIE ROBIĄ PIELĘGNIARKI PIELĘGNIARKOM! KPINA I HAŃBA !

#59  2012.01.27 14:52:24 ~piel.

Tak,ja też.

#60  2012.01.27 14:59:02 ~do 58

Przepraszam,które,którym ? i co ?

#61  2012.01.27 18:34:47 ~do 60

Piel w izbach piel. pracującym w szpitalach dps itd.Podwyższają składki i daja sobie po 2000 tys podwyżki podczas gdy pielegniarki zarabiaja niejednokrotnie1500 zł. Kpią sobie ze wszystkich.Czy moga tak zrobić? Mogą, takie postępowanie jest sprzeczne ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem prawa .Jest to daleko idące naduzycie !

#62  2012.01.27 18:50:55 ~andrzej

Szanowne kolezanki i koledzy to nikt inny jak same wybieracie tych co tak uwłaszczaja się na naszych składkach, trzeba uczestniczyć w wyborach i wybierać osoby które będą dbać o pielęgniarki(wszystkie) te z praktyk indywidualnych i z umów o prace. Zbliżają się zjazdy okregowe zawsze mozna odwołać tych którzy nie spełniają naszych oczekiwań. Najwazniejsze to nalezy sie bać i stawiać wnioski o odwołanie osób niekompetentnych i tych które idą do pseudo pracy w samorzadzie róbmy porzadek we własnej organizacji , a nie "opluwajmy się" na wzajem.

#63  2012.01.27 19:16:56 ~pielęg

Go"Wy" patrzycie wyżej, popatrzcie na swoje otoczenia.Ja co do czego dochodzi, to nigdy razem nie jesteśmy.Zawsze któraś inną pogrąży.Nie ma w nas jedności,a kasa dużo robi.Tylko pozazdrościć nauczycielom takich związków i spójności.A co do wyboru koleżanek do izb, to i tak one później się zmieniają.

#64  2012.01.27 20:05:21 ~60 do 61

Dziękuję.Zgadzam się z Tobą w 100%

#65  2012.01.27 21:37:30 ~szkolna

Jakim jest się człowiekiem , skoro dba się tylko o własny brzuch i kosztem cudzej biedy bogaci? Czym to panie z Izb zasłużyły sobie na podwyżki? jaką to super pracę wykonały by brać za to super wynagrodzenie? co dla nas szarych , zmęczonych pracą pielęgniarek wynegocjowały w Ministerstwie coby usprawiedliwiało wyciąganie od nas tak wysokich składek ?

#66  2012.01.27 21:48:07 ~gość66

Do Andrzeja. Co ty tu mówisz jakieś dyrdymały w izbach wszystko jest odgórnie ustalone . Zmieniają się tylko stołkami i nawzajem siebie promują . Mają swoje grono pielęgniarek które na nich głosuje , a póżniej o tego grona interesy się dba. Przykład Izba Małopolska Panowie tyko stołkami się zamienili, o czyje interesy się dba i czyje ogłoszenia najczęsściej są prezentowane na stronie Izby, oczywiście pielęgniarek środowiskowych i położnych POZ. Szpitalne nie mają się jak przebić , bo tyko Wadas i Ćwiertnia mają głos; jak ma być i czy ma być.

#67  2012.01.27 21:54:28 ~szkolna 2

Przykro mi przyznać, ale nie stać mnie w chwili obecnej na zapłacenie tak wysokiej stawki składki. Czy jeśli zrezygnuję z przynależności do Izb Pielęgniarskich to mam się rejestrować u Wojewody? Przecież musi być jakaś alternatywa.

#68  2012.01.27 22:11:07 ~i szkolna

W sprawie wysokości pensji w/ w Państwa powinno się odbyć referendum wśród wszystkich pracujących pielęgniarek

#69  2012.01.27 22:37:53 ~elama

Wszystkie psioczycie, a ja już od dawna pisałam, że nam te izby z cieplutkimi posadkami są niepotrzebne. Po nowym konkursie z NFZetem nie zostanie mi nawet tyle co dały sobie podwyżki. Nie będę płaciła na bezowocne biurwy!

#70  2012.01.27 23:48:58 ~64**

Pracowałam we Włoszech ,tam przewodniczący z mojego okręgu pracował w szpitalu na etacie ,a izby były dodatkowym zajęciem.Biuro izb było czynne w poszczególne dni tygodnia.A u nas utrzymuje się cały sztab ludzi .i jeszcze za takie pieniądze a my pracujemy za ochłapy Pogonić do roboty!

#71  2012.01.28 07:13:26 ~mol

Jeżeli chodzi o izbę małopolską to powinłyście wysłać cwaniaków tam gdzie ich miejsce.na oddz.szpitalne.idżcie na najbliższe wybory.patrzcie na ręce liczącym głosy i zróbcie czystkę.

#72  2012.01.28 11:00:44 ~do mola

Tak źle życzysz chorym? przecież to Państwo nie bardzo potrafi zrobić jeszcze zastrzyk nie mówiąc o innych czynnościach. Od lat siedzi na stołkach w izbach i działa z korzyścią dla siebie i swoich popleczniczek

#73  2012.01.28 11:12:55 ~do olo

Jestem szkolną, 3 lata temu byłam w izbach z koleżanką napisałyśmy nawet swoje uwagi i oczekiwania na piśmie? i co z tego wyszło nasze tzw. wypociny wylądowały w koszu na śmieci i tyle. Na portalu przynajmniej ktoś to przeczyta z izb nie ujrzy światła dziennego.

#74  2012.01.28 11:54:26 ~gość

A miało być tak pięknie.Nowa pani Prezes podobno taka uczciwa,śmiechu warte! Cwana,wyrachowana baba dba tylko o swoją kasę i o kasę koleżaneczek,które się z nią poukładały i na tą panią zagłosowały,głównie z izby Krakowskiej.Ręka rękę myje.

#75  2012.01.28 11:55:02 ~szkolna

Obecnie te wygórowane składki mogą jedynie płacić środowiskowe PoZ i położne PoZ, bo to ich kontrakty można przeliczać na średnie krajowe.Dla środowiskowych 2-3/m-c, dla położnych PoZ 3-4/ m-c. Pozostałe grupy pielęgniarek czy to szkolne, czy szpitalne nie wyciągają na kontrakcie nawet 1 średniej krajowej. I czyje interesy są dla izb priorytetowe?

#76  2012.01.28 12:01:02 ~gość

Przecież były przewodniczący Wadas na stanowisku sekretarza nie może mniej zarabiać.Rekompensata nza zamianę stołka musi być. Dodatkowo piastując funkcję w Warszawie musi podróżować i mieszkać z fasonem.Głupi narodzie płacz i płać.

#77  2012.01.28 14:22:53 ~dogościa7

Masz złe informacje Pan Wadas w mipip jest jednym z trzech wiceprzewodniczących, sekretarzem została Pani Adamek. Jest to jedyna osoba w małopolskich izbach, której te pieniądze się w 100% należą.Bardzo pracowita i kompetentna.

#78  2012.01.28 14:31:13 ~nona

Czy wy wiecie że izby mają z naszych składek obecnie budżet w wysokości 9mln250 tys. zł.I go aktualnie prawie w całości przejada, stąd taki rozrost wice-, sekretarzy, czy skarbników na ekskluzywnych posadkach.Twór który miał być orężem dla pielęgniarek przerodził się w sekciarski samorząd z którego nie można się wypisać, czy z niego zrezygnować

#79  2012.01.28 14:35:36 ~gość

Ta kwota to oczywiście składki 250tys. pielęgniarek na m-c. Rocznie to 111mln zł. Teraz wiecie o co walczy to towarzystwo przy żłobie.

#80  2012.01.28 15:45:27 ~małopolsk

No to na co czekacie? Pogoncie cwaniaków w najbliższych wyborach! Pogońcie też stare pruchna co nie miały i nie maja zamiaru nic robić a ciagle sobie gratulują na zebranich.

#81  2012.01.28 16:38:50 ~michalina

Izby, które z założenia mają być samorządami zawodowymi w istocie są urzędami. Tak to przynajmniej wygląda. Tak zwani "koleżanki" i "koledzy" z tych izb w rzeczywistości nie są urzędnikami od których zależy nasz los zawodowy. Wysokie wynadgrodzenie za ich "pracę" neutralizuje ich i powoduje, że gdzieś mają nasze codzienne problemy zawodowe. Oni nam nie pomogą. Związek zawodowy, najlepiej organizowany oddolnie, może coś zmienić, również w postawie zarządów poszczególnych izb. Pojedyńczy głos nic nie znaczy, musimy się zewrzeć i huknąć aż im się te posady zachwieją. Jesteśmy coraz lepiej wykształcone, znamy swoją robotę i nie możemy pozwolić aby nami pomiatani, nikomu, ani w pracy ani tym bardziej w naszym (podkreślam NASZYM) samorządzie.

#82  2012.01.28 16:46:01 ~!!!

Nie wiem, czy śledziłyście na bieżąco przebieg lekarskiego protestu ,pieczątkowego"? Był tam jeden moment, gdy lekarze niezadowoleni ze swojego prezia Hamankiewicza - zainicjowali akcję zwołania w trybie pilnym Nadzwyczajnego Zjazdu NIL w celu postawienia mu zarzutów i złożenia wotum nieufności dla celów natychmiastowego odwołania go ze stanowiska. Powód był jeden - bez konsultacji z nimi wyraził swoją opinię o zaprzestaniu protestów na podstawie obietnic Arłukowicza, że (kiedyś.) przystąpią do prac nad poprawą bublowej ustawy o produktach refundowanych . Pomogło? Pomogło- prezio wycofał się z takich działań. Refleksja przyszła! A my co?

#83  2012.01.28 19:31:18 ~zez

Jan Sikora "Lokalne układy społeczne" o samorządach zawodowych: wpływają na utrzymanie określonych pozycji członków i przestrzegania istniejącego ładu, oznacza to np. wpływanie na obniżenie aspiracji jednostek umiejscowionych nisko w hierarchii społecznej, dążenie do zachowania istniejących podziałów społecznych i wyznaczających ich dystansów.

#84  2012.01.28 19:48:22 ~do zez

Ale piszesz farmazony.gdyby okazało się ,że przynależność do izb nie jest obowizkowa to kto by chciał zachować ten "ład"? wszyscy by się wypisywali aż by się kurzyło.To jest komuna.

#85  2012.01.28 20:44:38 ~MYSLACA

GDZIE MOŻNA ZGŁOSIĆ POMYSŁ ROZWIĄZANIA NACZELNEJ I OKRĘGOWYCH IZB PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH. NIE CHCĘ DALEJ PŁACIĆ NA TYCH LUDZI!

#86  2012.01.28 21:52:23 ~andrzej

Do gościa66. Rzeczywiście są izby w których przez 20 lat nie nastapiły zmiany, ale w małopolsce jak członkowie chcieli to zmienili władze 8 lat temu i teraz też mozna tak zrobić, podobnie w izbie warszawskiej te same osoby są od 20 lat i dziwne że niema pielegniarek i położnych żeby to zmienić. Są coroczne okręgowe zjazdy na których można zawsze złożyc wniosek o zmiany zachowując procedury odwoławcze. Korzystać należy ze swoich praw.Nie trzeba rozwiązywać izb lecz własciwie wykorzystać ich potencjał.

#87  2012.01.28 21:53:11 ~gośka

Koleżanki, niedługo będą odbywały się okręgowe zjazdy - w marcu - mówmy głośno co nam się nie podoba, bądźmy odważne, to NASZE pieniądze, domagajmy się zwołania NADZWYCZAJNEGO zjazdu -chęć musi wyrazić 3/5 członków samorządu. Składajmy wnioski w tej sprawie, mówmy głośno i krzyczy o tym! Nagłaśniajmy sprawę w mediach lokalnych z podaniem wysokości uposażeń w Naczelnej Izbie oraz Okręgowych Izbach - to się MUSI skończyć! Złóżmy wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich o zbadanie zgodności z Konstytucją, bo przecież poprzednio został on wycofany przez obecną Rzeczniczkę.Do dzieła, koleżanki!

#88  2012.01.28 23:16:23 ~~angela

Do szkolnej.Płatność dla świadczeniodawców w POZ nie licząc lekarzy powinna być porównywalna.Obecnie jest ogromna dysproporcja.Kontrakt położnej POZ ma wartość ok.13000 zł,pielęgniarki POZ-7000 zł, pielęgniarki szkolnej-3500 - na miesiąc. Oczywiście przy maksymalnej ilości świadczeniobiorców. Koszty prowadzenia praktyk są porównywalne.Dlatego taka różnica wyceny świadczeń sprawia poczucie krzywdy i niesprawiedliwości.Piszmy postulaty do NRPiP,NFZ,MZ,Biur poselskich.

#89  2012.01.29 08:45:53 ~Do 84

Czytaj ze zrozumieniem. Nie ja piszę tylko specjalista od samorządów. Zachowanie ustalonego ładu przynosi profity tylko wysoko ustawionym w hierarchii. Warto poczytać, bo dobrze wyjaśnia dlaczego samorządy zawodowe mają takie poparcie państwa i dlaczego kursy równają ze studiami.

#90  2012.01.29 16:52:46 ~policjant

Przecież wynagrodzenie wynosiło 340% średniej w przedsiębiorstwach a nie 300 (podnieśli o 10% czyli ok 400 zł brutto teraz jest 350%). nawet z tego co wyliczył nie wychodzi 2 tys zł podwyżki. Pan Mielcarek gada jak zwykle głupoty, a jeżeli tak jest jak mówi to proponuję powrót do szkoły nauczyć się mnożenia i leczenia procentów.powinni pozwać do sądu ten portal za takie bzdury. No i dziwie sie członkom samorządu, że wierzą we wszystko to co jest napisane na necie. proponuje samodzielne myślenie i sprawdzanie faktów.no ale cóż przecież jesteście tylko pielęgniarkami. a wiadomo jakie "orły" szły kiedyś na pielęgniarstwo.

#91  2012.01.29 17:35:42 ~do polic

Za te obraźliwe wyzwiska,również powinieneś być powołany do sądu.

#92  2012.01.29 17:39:52 ~cd

Oj -pozwany.

#93  2012.01.29 18:21:20 ~do 90

Nie ma co ukrywać.wiadomo jakie orły zostają pielęgniarkami .wiadomo równiez jakie orły zostaja policjantami

#94  2012.01.29 18:45:09 ~do polic

Do szkoły pielęgniarskiej 20 lat TEMU TRZEBA BYŁO MI9EĆ ŚREDNIĄ CONANJMNIEJ 4.0 Do milicji legitymację partyjną i odpowiednie poglądy Podstawówkę taki ktoś kończył w dwa tygodnie , maturę w trzy miesiące, w nagrodę za owocną pracę szedł na emeryturę w wieku 35 lat, remonty mieszkań za darmo, bezzwrotne pożyczki również . Zmiataj panie z naszego portalu bo to nie te czasy.

#95  2012.01.29 19:04:28 ~GOŚĆ

JAKICH EFEKTÓW PRACY SAMORZĄDOWCÓW NALEŻY OCZEKIWAĆ ZA TAKIE POBORY. NA PEWNO WYMIERNYCH, ODCZUWALNYCH I ADEKWATNYCH DO PŁACY.

#96  2012.01.29 19:10:19 ~Gość 2

Nie bójmy się o to pytać przy każdej nadarzającej się okazji - co zrobili, co osiągnęli, a jeżeli nie ma działań, to czy zrezygnowali z płacy, a może ze stanowiska. Bo za nieudolność, brak kreatywności, czy też za zaniechanie nie bierze się takich uposażeń.

#97  2012.01.29 19:24:57 ~Gość 2

Ktoś parę wpisów powyżej napisał o sądzie i to mnie natchnęło. Może by taki brak działań osób funkcyjnych w izbach przy równoczesnym pobieraniu tak wysokich pensji można potraktować jako nieetyczne zachowanie i działanie na niekorzyść samorządu. A może powinny w kodeksie etyki powstać konkretne zapisy o zachowaniu się funkcyjnych samorządowców? Może taki wniosek na marcowych zjazdach winien się pojawić, a jak by takich wniosków było więcej to w W-wie musieliby się tym zająć.

#98  2012.01.29 19:49:27 NOWHERE MAN

Witam. Pewnie większości to się nie spodoba. Jedną kwestią jest sens istnienia IZB, drugą czy istniejące izby-pracownicy funkcyjny coś robią dla środowiska, a trzecią czy etyczne są ich zarobki. Jeżeli ktoś nie wie na czym polega praca w IZBACH - tak naprawdę, to niech się nie wypowiada, że tam nic nie robią tylko siedzą na stołkach (pewnie jest różnie w Polsce). Ale jeżeli ktoś uważa, że "za dużo", to PROPOZYCJA DLA NICH niech zmienią przewodniczących sami obejmą te stołki i oficjalnie zrezygnują ze swojego wynagrodzenia - myślę, że w trakcie zjazdu otrzymają 95% poparcie za ten pomysł. Nie wiem czy to mało, czy dużo za tę pracę, ale nikt nikogo na siłę tam (w IZBACH) nie zmusza do pracy. Praca na rzecz samorządu jest dobrowolna. Pozdrawiam wszystkich i tych co zarabiają mało i dużo. I pamiętajcie w Polsce nie ma przymusu pracy, każdy pracuje tam gdzie chce (może) i za ile chce - istnieje takie coś jak podaż i popyt. jest wiele zawodów-profesji, które działają na wolnym rynku i nikt nie toczy takich polemik w necie.

#99  2012.01.30 10:45:20 ~pesymistka

demagogia i farmazony.man, od dawna samorząd to zwyczajne układy,kolesiostwo przetasowania.Izbowe władze "dobrowolność" pracy przekładają " chcą to pracują częście nie chcą to nie pracują" CHCĄ KASĘ NAPEWNO! . Odwołać tą klikę spróbuj! życzę powodzenia. W KALISZU była pani przewodnicząca to teraz sekretarz i naczelna biuletynui członek NR, wykładowca w Wyższej szkole. przewodniczącą została FIGURANTKA która weszła w ten chory układ za nasze składki żyją dostatnio i nawet NAS nie szanują.

#100  2012.01.31 09:17:16 ~beat

Dziewczyny a moze w ramach akcji protestacyjnej przeciwko tak niemoralnym wynagrodzeniom przestaniemy płacić składki

#101  2012.01.31 12:03:46 ~cicha_ania

Widzę dwa wyjścia jeden masowo przestać płacić składkę poczekać rok po monitach zapłacić trochę i tak ciągnąć. Tylko trzeba to zrobić masowo. dwa - należy w kilku większych izbach zwołać zjazd nadzwyczajny który nakaże władzą centralnym pip zmianę obranego kierunku zapewnienia kilkuset osobą super zarodków płaconych przez 300 tyś. niewolników, którzy notabene są zmuszone do płacenia characzu za tzw. "ochronę". System taki mazywa się mafią tylko że tu to jest zalegalizowane przez państwo i przez bezradność pielęgniarek. Tylko ruch oddolny może to zmienić. Jak postawi się 100 czy 200 osób to nic nie da ale jak 50 tyś. to ci państwo zaczną się bać i zmieniać swoje postępowanie.

#102  2012.02.02 13:26:39 ~JA

TERAZ DOPIERO WIDZICIE , DROGIE PANIE NA CO IDĄ SKŁADKI ! TRZEBA ZLIKWIDOWAĆ IZBY ! TYLKO , ŻE W NASZYM ŚRODOWISKU NIE WSZYSCY MÓWIĄ JEDNYM JĘZYKIEM , WARTO SIĘ NAD TYM ZASTANOWIĆ I ZEBRAĆ SIĘ DO KUPY ! RZECZNIK PRAW OBYWATELSKICH ! KONIECZNIE , DOSYĆ RZĄDÓW STARYCH WYŻERACZEK ! ŻYJEMY W WOLNYM KRAJU , MAMY PRAWO WYBIERAC , CZY CHCEMY GDZIEŚ PRZYNALEŻEĆ CZY NIE !

#103  2012.02.03 16:26:38 ~gość

Po co taka duża liczba Izb 45, skoro województw jest teraz 16

#104  2012.02.03 19:32:27 ~do101

Mafia lub sekta, bo i rytuały zachowane,ubranka jednakowe i bezwzględny zamordyzm wobec słabszego

#105  2012.02.04 13:49:56 paola43

Mam propozycję dla wszystkich. Napiszmy do izb (każda indywidualnie,ale wszystkie pielęgniarki )o zwolnienie z opłacania składek. Powód zła sytuacja materialna rodziny,niskie zarobki,wzrost kosztów utrzymania itd.Na koniec "uprzejmie" prosząc o pozytywne załatwienie prośby. Ciekawa jestem co panie na to,w końcu trzeba coś robić,jednym sposobem jest pozbawienie pań na stołkach regularnych naszych składek,zasilających ich konta.Jak "wojna "to "wojna"(bez kałasznikowa)ale chyba bardziej dotkliwa .

#106  2012.02.04 18:02:30 ~bena

Nie wyrażam zgody na takie pensje i od dziś nie płacę składek na Izby Pielęgniarskie niech panie wrócą do roboty na oddziały i trochę popracują W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej rejestrujemy się w urzędzie i to powinno wystarczyć .Murarz, stolarz ,czy wiele innych działalności nie ma takiego stworu jak my - IZBY PIELĘGNIARSKIE należy to zlikwidować

#107  2012.02.04 22:40:56 julia2612

No tak, czegóż mogliśy się spodziwać! nam podnoszę składki w izbach (kontraktowym) a prezes NIPiP sobie pensję! He he.polska rzeczywistość! Dodam, że w jednym ze szpitali w mazowieckim pielęgniarki pracują za 9 zł/godzinę brutto!

#108  2012.02.05 09:02:44 ~Barbara

Póki co przynależność do samorządu i opłacanie składek jest obowiązkowe.Tak wynika z Zapisów ustawy.Możesz nie płacić tylko,że jak sprawdzą że zalegasz ze składkami mogą to prawnie zgodnie z prawem administracyjnym wyegzekwować a wtedy koszty będą znacznie wyższe.Komornik firma windykacyjna.Nie wiem czy się opłaci.

#109  2012.02.05 09:09:09 ~Barbara

Bijecie tyle czasu pianę a jak naprawdę potrzeba zorganizować pospolite ruszenie to idzie 20 % koleżanek a reszta wymyśla różne usprawiedliwienia. Tyle razy piszę ,żeby poprawił się nasz status materialny i zawodowy to musi być wola polityczna,jedność zawodowa i całkowite odejście WSZYSTKICH od stanowisk pracy i wówczas można zacząć rozmawiać. Tyle jest możliwości żeby utrudnić życie decydentom i zmusić do podjęcia zmian ale potrzeba konsekwencji i czasu stosowanego nacisku.

#110  2012.02.05 09:15:58 ~Barbara

Krzyczycie wszystkie i nic więcej nie robicie .Zastanów jedna z drugą co osobiście zrobiłaś aby doprowadzić do poprawy naszej sytuacji,ile koleżanek wokół siebie zmobilizowałaś do zmiany postawy i tak krok po kroku można doprowadzić do zmian.Najpierw musi dojść do zmiany myślenia w nas samych i zmiany postaw z roszczeniowych do konstruktywnych.Jeśli każda z nas nie zmieni tej postawy to dłuuuuuugo dłuuuuugo nic się nie zmieni.Będziecie napadały na siebie a elity dalej będą cieszyły się że udało im się skłócić środowisko.Łatwiej jest manipulować środowiskiem gdzie nie ma jedności i jest duża różnica pozycji finansowej i zawodowej.

#111  2012.02.05 21:57:59 ~szkolna

Ja przestałam płacić na Izby , nie stać mnie.Komornik też tu nie pomoże. Co prawda mam jeszcze wyposażenie dwóch gabinetów w szkołach , to jak przyjdzie to sobie będzie mógł je zabrać. Może środowiskowej lub położnej POZ się przydadzą.

#112  2012.02.08 22:25:26 ~oya

GADANIE,GADANIE I CO Z TEGO! NIC NIE ROBICIE, NIC NIE PROTESTUJECIE! JAK ZWYKLE! POKRZYCZAŁY I TYLE! A DARMOZJADY DOBRZE SIE MAJĄ! TO JEST NIEETYCZNE, NIE DOPUSZCZALNE BY TAK SOBIE LEKCEWAŻYĆ NASZĄ GRUPĘ ZAWODOWĄ. NIE MOGĘ NAPISAĆ WSPÓLNĄ BO OSOBY TE NIESTETY, ALE NIE MAJĄ NIC WSPÓLNEGO Z PIELĘGNIARSTWEM. ZAPOMNIAŁY.CO TO ZNACZY

#113  2012.02.09 21:15:54 ~mimi

Tak to jest jak wielkie pampersowe wybierają samorząd.a teraz dać kurze grzędę a kura : wyżej wsiędę ! Kiedy zrozumiecie, że bez strajków cały czas będzie trwać ta patologia i to na wielu płaszczyznach ? Ależ jesteście naiwne!

#114  2012.02.11 00:56:29 ~GOŚĆ99

Pani Prezes zarabia 400% i zatrudniona jest w kilku uczelniach, np. Lublinie, Krakowie i innych (można wygooglować)Kiedy pracuje w Warszawie? podobno rzadko.no cóż nietrudno poczuć Boskość!

#115  2012.02.12 10:04:12 ~gość

Do Gośki 87.W marcu odbywa się zjazd budżetowy,wyborczy już był na jesieni,kolejny za 4 lata.Spóźniłaś się.Te panie będą teraz rządziły całą kadencję i pewnie nie jedną podwyżkę jeszcze sobie przyznają!

#116  2012.02.12 22:03:28 ~gość

Ja nie płace składki 2 miesiąc ciekawe skad maja pieniądze na pobory 400% itd

#117  2012.02.16 21:28:19 ~lidia

Popieram pomysł gosi, nie bierzmy udziału w żadnych lokalnych wyborach do samorządu, przecież jak nie będzie kworum to nie moga się same wybrać, a pozatym popieram pomysł napisania pisma do rzecznika praw obywatelskich o zgodnośc z konstytucją przynależność do organizacji. zróbmy coś i nie stękajmy, jestesmy mądrymi, wykszta,łconymi osobami i czas abyśmy wzięły sprawy w swoje ręce, jak potrafimy pisać na portalu to i potrafimy się skrzyknąć.Dlatego izby nie chcą aby pielęgniarki pracowały na kontraktach bo ciężko od nich wyrwać składkę

#118  2012.03.05 08:00:20 ~xxx

Zwykła korupcja-biorą pieniądze, otrzymując przyzwolenie,aby ,trzymać za pysk, podległych.Sprzedawczyki.

#119  2012.03.05 18:58:47 ~krakuska

Pewnie że będzie kworum , nasze Panie środowiskowe POZ z Kolegium na czele i położnymi POZ gotowe sobie nogi połamać byle zdążyć . Przecież w Krakowie i w stolicy tylko ich interesy są przez Izby załatwiane. Reszta to mięso armatnie do płacenia składek na które większości nas nie stać.

#120  2012.03.05 19:09:35 ~los

Do czego to doszło naszym wrogiem stał się Samorząd Pielęgniarski. Przecież nasze dochody to10-15 % ich pensji. My z tych biednych pensji mamy im oddać 1% , by one zarabiały 14 tys miesięcznie? czy one Boga w sercu nie mają? To takie korzyści duchowe wynoszą z rekolekcji i spotkań z biskupami z którymi tak lubią się fotografować? Przecież wy nawet do piekła nie traficie , bo was tam nie przyjmą.Takiego losu jaki nam wynegocjowałyście z Kopaczową sam Lucyfer by się nie powstydził.

#121  2012.03.06 11:46:59 ~ja

Rządowi bardzo na rękę jest istnienie izb pielęgniarskich. Wszystkie specjalizacje, kursy itp są organizowane z naszych składek. Mają nas w głęboko w dupie i pewnie się śmieją z nas, jakie to jesteśmy naiwne.Za nasze pieniądze robimy kursy, państwo nic do nich nie dopłaca. To, co się nazywa, że dokładają izby,to przecież z naszych składek a resztę również dopłacamy z własnej kieszeni. Jesteśmy słabo opłacane, kursy się kręcą, wiedza pielęgniarska jest ciągle podnoszona za pieniądze pielęgniarskie i o co chodzi!

#122  2012.03.06 17:11:12 ~wyjaśniam

Pielęgniarką środowiskową jestem od 12 lat.Nigdy nie było takiej sytuacji,aby IZBY miały wpływ na stawkę,którą otrzymuję,to mam z podkontraktu NFZ.Jedyne co mi załatwiły IZBY to :przymus kontraktu,pracę od 8 do 18,brak jakichkolwiek praw pracownika,wyższe składki itd,itp.Samorząd to dla mnie instytucja,którajest tylko dl siebie. Utrzymanie IZB TO KOSZT SKŁADEK I DOFINANSOWANIE Z MINISTERSTWA.Panie ustawiły się świetnie pracując przy ustawach,trzymały się drogi-tylko dla izb.

#123  2012.03.06 17:52:21 ~GOŚĆ

UWAŻAM , ŻE PŁACIMY ZA WYSOKIE SKŁADKI NA TO TOWARZYSTWO W IZBACH.1% , czy 33.70 to stanowczo za dużo. Jest nam coraz trudniej zarabiać pieniądze.Koszty Praktyk systematycznie rosną, utrzymania również . NFZ robiąc nagminnie nieuzasadnione weryfikacje zabiera nam coraz więcej środków i obniża kontrakty. W zaistniałej sytuacji kwota14 tys zł miesięcznie na pensję dla poszczególnych pracowników Zarządu Izb jest kwotą na którą nie stać Polskich pielęgniarek i położnych.

#124  2012.03.06 19:42:32 ~gość

Mam dość nie płacę i już.

#125  2012.03.06 19:47:53 ~do olo

Ty to się z orbity urwała. Zgłaszałyśmy do Izb, pojedynczo , grupowo i co . Papiery te to do kosza trafiły , anie pod obrady. Tu to przynajmniej światło dzienne ta patologia Izbowa zobaczy i poczytają o sobie zainteresowani co o nich myślimy.

#126  2012.03.06 22:10:21 ~gość

Wracając do tematu, za każdy wyciąg bankowy potwierdzający wpłatę w moim przypadku trzeba zapłacić 5 zł. Czyli 5x12=60 za trzy lata 180 zł , by udowodnić opłaty na Izbę . Co to jakaś zmowa z bankami? Nie dość ,że składki na izby to jeszcze dodatkowe opłaty dla banku. Dlaczego to ja mam udowadniać , że płaciłam składki. To izby na bieżąco powinny monitorować ich opłatę , a nie mnie narażać na dodatkowe koszty za swój bałagan.

#127  2012.03.07 12:26:30 ~ja do 126

Nikogo nie obchodzi, że ponosisz koszta nadania przelewu. Rób to przelewami z konta przez internet a tam masz za 0,50 zł lub za darmo.

#128  2012.03.07 12:35:25 ~ja do 126

Cd.Świat idzie do przodu i Ty też to rób. Ale nie o to w tym wszystkim chodzi. Chodzi o to, aby nas nie zmuszano do przynależności do izb. Niech jest to dobrowolne. 30 lat temu obroniłam dyplom, który upoważnia mnie do pracy w służbie zdrowia i to jest istota. Jeśli okazuje się, że kształcenie jest nie takie, to trzeba je zmieniać a nie na siłę "przyszywać" nas do chorych izb. Jeśli jest taki obowiązek, to za darmochę,a państwo niech utrzymuje darmozjadów. Wtedy okaże się, że izby są niepotrzebne rządowi i won z nimi.

#129  2012.03.07 13:50:32 ~do 128

Racja,powinniśmy zwrócić się o odszkodowanie do ministerstwa , bo zostałyśmy oszukane, wprowadzone w błąd,nikt mnie nie informował,że po szkole- np.nie mogę wykonać opatrunku ,a muszę mieć kurs itp.bzdury. Prawo nie działa wstecz.

#130  2012.03.07 13:57:15 ~cd

Zgadzam się na uzpełnienie wiedzy,czy poznanie nowości,ale niech to będą darmowe konkretne krótkie kursy , szkolenia.I ocena pracy. A nie powielanie tych samych modułów,powtarzanie tego samego.Byleby się kręcił interes,łatwe pieniądze.Paranoja.

#131  2012.03.07 17:26:14 ~tradycyjna

do 127 i 128 Nie bądź taka hop do przodu , bo ani się nie obejrzysz jak cię okradną.

#132  2012.03.08 21:18:35 ~biedna

Nie wszyscy mają na komputer czy opłatę comiesięczną internetu, by tak regulować swoje płatności. Na moim koncie nie ma obiecanych przez Izby średnich krajowych, a na kurs komputerowy w izbach się nie doczekałam. Dzięki życzliwości siostrzenicy mam dostęp do tego portalu.Uważam , ze to nieetyczne ustalać sobie tak wysokie pensje zdzierając z nas przymusowe składki i nic dla nas nie robiąc.

#133  2012.03.09 16:49:12 ~kol

USTAWA O SAMORZĄDZIE PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH aRT 15 PKT.2 MOWI: KRAJOWY ZJAZD USTALA WYKAZ FUNKCJI W ORGANACH IZBY KTÓRYCH PEŁNIENIE MOŻE BYĆ WYNAGRADZANE. Jeśli może to znaczy że nie musi. Nie wiem więc skąd takie kwoty. Czy to również znaczy że jeżeli zmienia się średnia krajowa to automatycznie zmienia się wynagrodzenie tych pracowników?

#134  2012.03.09 23:14:29 ~też piel.

Kilka lat temu związkowi zawodowemu pielęgniarek w moim zakładzie sugerowałam opłacanie prawnika,bez echa,teraz widać jak na dłoni łamanie prawa wobec pielęgniarek i dalej nic.Pojedyncze odważne,mądre nic nie są wstanie zrobić,braknie im siły a dotarcie do świadomości wszystkich pielęgniarskich tępych głów wysokie góry do pokonania.Nauczone jesteśmy tylko:rozkaz-wykonać nad resztą się nie zastanawiamy.

#135  2012.03.11 20:52:39 ~gość

Skąd się wzięła ta składka na izby 1%. Jak widać na załączonym obrazku jest ona dużo za wysoka skoro można za nią utrzymać po 6 osób zarządu w 45 izbach z pensją 14 tys. W tych trudnych czasach należałoby się zastanowić poważnie nad reorganizacją tych instytucji i zredukować liczbę izb do liczby województw, a zarządy odchudzić to 3 osób . Wprowadzić kontrakty na okres kadencji. Wysokość takich kontraktów byłaby ustalana co 4 lata.

#136  2012.03.12 19:04:54 ~gość

Nie zgadzam się na płacenie tak wygórowanych składek na izby , ani na takie wypasione pensje dla przedstawicieli samorządu, bo jest to wysoce nieeleganckie i nieetyczne w stosunku do pozostałych pielęgniarek.

#137  2012.04.10 11:44:58 ~Bożena

No tak, można się tutaj wygadać,ale co z tego wynika? Jak to zrobić,żeby coś zmienić.Kto ma nas bronić? Chyba czas,żeby próbować zdelegalizować TE DZIWNE IZBY.

#138  2012.06.29 10:50:49 ~jagna

Jak myślicie, że to koniec dochodów zarzadu naczelnej czy okręgowych izb to się mocno mylicie. do tego dochodzą apanaże za udzial w różnego rodzaju kwalifikacjach czy egzaminach na kursy cz specjalizacje, wykłady na konferencjach, także Państwo zarabiaja o wiele więcej niż tylko te 300 cz 250% średniej krajowej, są też synekury z róŻnych firm, napewno wasz dyrektor nie zarabia tyle co zarzą izb, więc o czym my mówimy.

#139  2012.06.29 10:53:07 ~acha

Wynagrodzenie zarządu jest waloryzowane co miesiąc, więc co miesiąc rosna pensje naszym przestawicielom