PROTEST! Pielęgniarki zatrudnione na umowach cywilnoprawnych w nowogardzkim szpitalu piszą do Prezesa Naczelnej Izby PiP w sprawie składek ściaganych przez izbę pielęgniarek i położnych. "Przedmiotowa składka jest zbyt wysoka!"

Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych.

 

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

Jaki jest

                                                                  Nowogard 31.01.2012r.
Pielęgniarki zatrudnione                                             
na umowach cywilno – prawnych
SPSR w Nowogardzie
ul. Woj. Polskiego 7
72 – 200 Nowogard


                                      Pani  GRAŻYNA ROGALA - PAWELCZYK
                                     PREZES NACZELNEJ IZBY
                                   PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH


Jesteśmy pielęgniarkami z Samodzielnego Publicznego Szpitala Rejonowego w Nowogardzie zatrudnionymi na umowach cywilno – prawnych. Wyrażamy swój protest odnośnie podniesienia składki członkowskiej na Izby Pielęgniarskie. Uważamy, że składka miesięczna w kwocie 37,70 zł jest zbyt wysoka w stosunku do naszych wynagrodzeń – nie wszystkie zarabiamy średnią krajową (3769zł.w/g GUS).
Efektem podniesienia składki do tak wysokiej kwoty będzie jej niepłacenie.
Straszenie pielęgniarek ściąganiem składki przez komornika nie jest metodą, ponieważ kojarzy się tylko i wyłącznie z przymusem, terrorem itp.
Chcemy również nadmienić, że składka na Izby Lekarskie wynosi 40zł. miesięcznie, a różnica w dochodach jest znaczna.
Proponujemy składkę w wysokości 0,5 % przeciętnego wynagrodzenia w sektorze pielęgniarskim bez nagród z zysku. Na tyle nas stać i taką kwotę jesteśmy w stanie zaakceptować. Oburzone jesteśmy podwyższeniem wynagrodzenia za pracę dla przewodniczących i ich zastępców a także personelu Izb. Wynagrodzenia te nie są adekwatne do zarobków pielęgniarek i oczywiście są   pokrywane z naszych składek. 
Prosimy zastanowić się nad perfidią postępowania w tej materii. Czy Panie mają zamiar ograniczać nasze prawa pielęgniarek do wyboru formy zatrudnienia??? 

                                                  Z poważaniem
                                                  Pielęgniarki SPSR
                                                  w Nowogardzie

Do wiadomości:                                                                                         1.Przewodnicząca Szczecińskiej Izby Pielęgniarek i Położnych

2. Mariusz Mielcarek
Portal Pielęgniarek i Położnych                              

Załączniki:
- Lista z podpisami pielęgniarek

.

Zobacz więcej w przedmiotowej sprawie. Ponad 250 KOMENTARZY!

Komentarze użytkowników

#1  2012.02.06 10:57:21 ~bio

Jak pampersówa zarabiająca 1500zł dostaje mozliwość zarobienia 12 000 zl jak te w izbach to dostaja małpiego rozumu! Przecież one nawet wysłowić się nie potrafią.A ta uchwała to naprawdę mistrzostwo świata:)))

#2  2012.02.06 11:03:33 ~dudi

Dlaczego do Izb nie są wybierane osoby ,które chcą coś zrobić ,a przy tym mają świadomość z jakiego środowiska się wywodzą i posiadają wysokie morale? Dlaczego wybierane są osoby chciwe mające nas gdzieś?

#3  2012.02.06 14:27:17 ~piel

Kiedy wyjaśni się przymusowa/obligatoryjna przynależność do izb?

#4  2012.02.06 15:43:56 ~do dudi

Bo rządzi mamona mamona mamona!

#5  2012.02.06 19:53:01 ~dejzi

Więcej pielęgniarek powinno solidaryzowć się z tym protestem! Może wtedy się nasze izby obudzą i zaczną działać w interesie wszystkich pielęgniarek a nie tylko w swoim!

#6  2012.02.06 20:40:59 ~rodzinna

Popieram protest. Zarabiamy coraz mniej, podwyżki składek na izby, cen paliw, innych artykułów zrujnuje nas .Ponadto Panie z izb często działają na naszą niekorzyść, zamiast nam pomagać.Dobra płaca należy się TYLKO I WYŁĄCZNIE za dobrą pracę szanowne koleżanki z izb ! Nie zamierzam finansować kolejnych podwyżek płac paniom z izb za nic nierobienie( lub szkodzenie naszemu środowisku).

#7  2012.02.07 08:32:48 ~gość

INTERESUJE MNIE CZY NRPiP USTOSUNKOWAŁA SIĘ DO PISMA PANA MIELCARKA?

#8  2012.02.07 08:51:47 ~gość 2

Panie Mariuszu, mam pytanie czy Uchwała Krajowego zjazdu w sprawie składki członkowskiej podjęta na podstawie już nieobowiązujących przepisów prawa, jest obowiązująca?

#9  2012.02.07 09:58:49 ~TW.JARO

I od dzisiaj nie siostro tylko pani MAGISTER ! ŻENADA !

#10  2012.02.07 10:28:05 ~do dudi

Do Izb nie są wybierane osoby tylko my pielęgniarki je wybieramy! Radziłabym brać czynny udział w wyborach wtedy może i by nie były wybierane osoby o wątpliwym morale. Miałam okazję być na wyborach i widziałam ile pielęgniarek jest zainteresowanych sprawami naszego zawodu. Chyba gdzieś to wszystko się pogubiło coraz częściej w pogoni za pieniądzem zapominamy o tym jaki zawód wykonujemy i z czym to się wiąże. Nie bronię Pań z Izb ani nie jestem za podwyżką składki bo wiem ile w mniejszych miejscowościach pielęgniarki zarabiają na kontraktach ale mam też okazję widzieć jak koleżanki nic oprócz pogonią za kasą nie robią dla naszej społeczności pielęgniatskiej!

#11  2012.02.07 16:47:13 ~kosa

Jestem zaniepokojona zmniejszeniem się tematyki o "Wyższości kury nad jajkiem". LM vs LIC. SM vs MGR.itd.Z niecierpliwością czekam na reaktywację.Uwielbiam czytać takie komentarze,nie ukrywam. Bawią i relaksuja mnie. Małpki bez oręza intelektualnego walczące o banana:)).Życzej miłej dyskusji,ale proszę też nie zaniedbywać mojego poczucia humoru.Muszę przyznac,iż wasze rozmowy w dyżurkach są jeszcze bardziej komiczne:).Pozdrawiam i zyczę szybkiego powrotu do tematu kury i jajka.

#12  2012.02.07 17:00:17 ~gość3

Zarabiamy coraz mniej za ciężka,odpowiedzialną pracę.Uważam,że składka jest wysoka co do naszych zarobków.Dlatego popieram protest!

#13  2012.02.07 17:05:06 ~gość4

Popieram protest ! Uważam,że składka która została podwyższona o 200% jest śmieszna !

#14  2012.02.07 17:59:17 ~szkolna

Popieram protest , bo obecna składka na izby jest nie od moich dochodów, tyko od przychodu Pań z izb.Godzi w poczucie sprawiedliwości społecznej i jest sprzeczna z etyką zawodu pielęgniarki.

#15  2012.02.07 18:05:21 ~ środowis

Jedyne wyjśćie ,nie płaćmy wszystkie składek, to może izby poprostu upadną

#16  2012.02.07 18:58:28 ~do kosa

Nudna już jesteś , wybierz się może na grzańca, co?

#17  2012.02.07 19:04:51 ~ania

Popieram protest! Szlag mnie trafia ,że muszę płacić tak wysoką składkę , która pójdzie na podwyżkę dla pań rządzących w izbach.Co ja z tego mam? Nie płaćmy wcale!

#18  2012.02.07 19:23:34 ~gość

Popieram protest , nie stać mnie na przynależność do Izb.

#19  2012.02.07 19:28:12 ~szkolna

Popieram protest, uważam że liczba Izb 45 jest za liczna, a cały aparat władzy zbyt rozbudowany i kosztowny . Nie stać mnie na przynależność do tego tworu,

#20  2012.02.07 20:28:25 ~@@@

Popieram protest! Ja mam podstawy 2000 zł od tego wszystkie składki i jeszcze jakaś chora składka na izby, z których mam niewiele pożytku bo chcąc zrobić jakiś kurs to muszę czekać rok i to niekoniecznie mnie zakwalifikują.A jakbym te pieniążki ze składek odkładała do skarbonki to mogłabym sobie zrobić kurs odpłatnie w terminie dla mnie dogodnym. Czyż nie?

#21  2012.02.07 20:35:55 ~zulu gula

Nareszcie coś konkretnego! Brawo za odwagę, koleżanki! Oczywiście popieram całym sercem. PROPOZYCJA: na najbliższych zjazdach okręgowych, wszystkie delegatki niech składają protest, pamiętajcie: samorząd to MY! To od nas zależy ich los, a nie nasz los od nich. Co to za przedstawicielki naszego środowiska jeżeli musimy się przed nimi bronić? To jakiś absurd. Pamiętacie jak się broniły nieroby kiedy ministerstwo chciało zlikwidować tzw małe izby? Kwik świń oddzielanych od koryta. MUSIMY zrobić z tym porządek, to my rządzimy! Odwagi!

#22  2012.02.07 20:42:32 ~maria

Popieram i przyłączam sie do protestu

#23  2012.02.07 21:06:36 ~irena

No wreszcie porządna reakcja

#24  2012.02.07 21:37:19 ~gosć-g

Brawo Nowogard! za odwagę i za właściwą reakcję- czyli nie jakieś tam biadolenie tylko oficjalne zajęcie stanowiska! A tak a propo.czy ktoś wie a może coś słyszał dlaczego podniesiono wysokość składki piel.prowadzącym działalność gospodarczą właśnie aż o tak dużo? Bo chodzą słuchy iż tu chodzi o jakąś "sprawiedliwość "między nami a tymi na umowach o pracę.

#25  2012.02.08 11:21:40 ~yuki

Do nowogardu pawelczykowa wynioslo, w lublinie jej nie chcieli czy w izbach juz komplet. J%$ać izby do niczego nam nie sa potrzebne, tylko spotkanaka, konferencyjki, kwiatki, nagrody i podziekowania, szkoda ze za moje pieniadze ktorych za wiele nie mam.

#26  2012.02.08 14:43:23 ~do 21

:)podoba mi sie to zdanie-Kwik świń oddzielanych od koryta."Choc to przenosnia,ale dokładnie odzwierciedla walkę jak by sie toczyła gdyby likwidowano izby.Podwyższenie składki o 100% nie jest niczym uzasadnione,a juz na pewno nie poprawą zaobków pielegniarskich.Jedyne uzasadnienie to wzrost utrzymania izb.Spotkania na wyjazdach zagranicznych"czyt.biby na nasz koszt" wzrost pensji "działaczek" ich nagrody ,premie ,13-stki,14-stki itd.Dziwię się że media jeszcze tego nie nagłośniły. Choć ręce składają się do oklasków za ten protest, niestety niczego to nie zmieni.

#27  2012.02.08 14:49:15 ~do 21 cd.

Równie dobrze mogłyby zarządać 1% średniego wynagrodzenie pielęgniarskiego w UE. ten protest powinien trafic na biurko RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH! PONIEWAŻ TA PODWYZKA JEST SPRZECZNA Z ZASADAMI WSPÓŁZYCIA SPOŁECZNEGO! ALE KTO TO ZROBI? NIKT.I ZOSTAJEMY W PUNKCIE WYJŚCIA

#28  2012.02.08 15:29:25 ~daphne

Garstka nas nic nie zdziała. Do Protestu powinny dołączyć się wszystkie pielęgniarki pracujące na umowach cywilno-prawnych. Poradziłyśmy sobie w Sejmie jak chciano nam wogóle zabronić pracy na kontraktach, to dlaczego nie możemy sobie poradzić z NIPiP, przecież to nie jest świętość.Dlatego łączmy się, bo tylko w "kupie" jest siła, moc ale też i aromat.

#29  2012.02.08 15:57:27 ~anonim

Tak na marginesie, to Panie w Izbach pracują na umowach o pracę i jakoś dla siebie składek nie podwyższyły, a to daje do myślenia.hm,pachnie mi tu dyskryminacją pielęgniarek pracujących na działalnościach !

#30  2012.02.08 15:58:59 ~ok

Tępe łby są w izbach na 4 lata i zdają sobie z tego sprawę,dlatego chcą jak najwiecej "zarobić".tak jak napisała 21 .To jest sprawa do rzecznika praw obywatelskich

#31  2012.02.08 16:21:22 ~nina

Popieram protest, jestem za zmniejszeniem liczebności izb do liczby województw, za kontraktową pracą w izbach na okres kadencji , i wolontariatem dla byłych przewodniczących i funkcyjnych,jeśli nadal chcą pracować i udzielać się w izbach.Również liczba wice- powinna ulec redukcji, a praca w oparciu o kontrakt lub o dzieło.To samo tyczy księgowości, prawników , czy sekretarza. Nie stać nas na utrzymywanie czegoś co jest na obecne czasy za kosztowne.

#32  2012.02.08 21:16:15 ~gość

Nie stać mnie obecnie na płacenie tak wysokich składek na izby, jestem biedną pielęgniarką , pracuję w szkole

#33  2012.02.08 22:41:04 ~do daphne

Poradziłyście sobie w sejmie, ,gdy chciano (Wam)w ogóle zabronić pracy na kontraktach" bo dowodziła Wami Wasza GURU - Elżbieta Sroka - wierna członkini ,POnadpielęgniarskiego układu", kandydatka na posła RP, ideowiec z ramienia Porozumienia Pracodawców. Padnijcie więc na kolana przed nią i teraz - jesteście w potrzebie, proście waćpanią, księżnę na włościach o duchowe wsparcie w sprawie wiadomej a powiadam Wam - dostąpicie łaski od laski! Stowarzyszenie piel.kontraktowych wyłoży za Was kasę na pokrycie świadczeń należnych! Nie pękajcie - walczcie!

#34  2012.02.09 10:08:54 ~odpowiedź

Wielka przeciwniczko umów cywilno-prawnych jak chcesz się wypowiadać na forum zorientuj się najpierw jak się nazywa nasza "GURU", bo piszesz sama, a nie wiesz o czym. Co do padania na kolana, to może idź do kościoła, bo ci się chyba ołtarze pomyliły, chyba że jesteś z innej sekty.

#35  2012.02.09 10:25:08 ~do kosy

Jestem zbulwersowana twoim postrzeganiem pielęgniarek, bo Ty nią jeżeli jesteś to na pewno z przypadku! Trafiłaś na twardy kamień i możesz sobie ostrze stępić! Koleżanki Pielęgniarki! wystrzegajmy się w naszym środowisku takich znudzonych pań, które w tym zawodzie szukają tylko i wyłącznie relaksu i dobrej zabawy poprzez naśmiewanie się z nas-pielęgniarek. A tak na marginesie droga "koso" aby się zrelaksować, to twoja "inteligencja" powinna ci podpowiedzieć gdzie to robić.

#36  2012.02.09 10:27:12 ~gość

Brawo dziewczyny z Nowogardu! Tak trzymać!

#37  2012.02.09 10:32:16 ~tadek

Jestem zatrudniony na umowę o pracę i tak naprawdę podniesienie składki mnie nie dotyczy, ale popieram koleżanki pielęgniarki z Nowogardu, bo nigdy nie wiadomo co jutro nas może czekać. Apeluję do wszystkich pielęgniarek z całej Polski poprzyjcie protest nowogardzki, bo to co robią z nami izby pielęgniarskie to woła o pomstę do samego nieba!

#38  2012.02.09 10:39:21 ~do tadka

Brawo Tadek!

#39  2012.02.09 10:41:21 ~do 11

I co "kosa" dowalili ci? Myślałaś, że to tylko małpki, a tu aż małpki ;-))))

#40  2012.02.11 15:10:51 ~ BRAWO

Ruszyć ŚWIĘTĄ IZBĘ. IZBY też są do ruszenia

#41  2012.02.11 18:28:58 ~mazury

Popieramy protest ! trzeba się zebrać i obalić w końcu tę monarchię! IZBY NA DNO! PRZEWODNICZĄCE I ICH KLIKĘ NA ZPO I INNE PODOBNE ODDZIAŁY! OCZYWIŚCIE ZA NASZE WYNAGRODZENIE! i mówcie mi siostro bo na magisterkę mnie nie stać.

#42  2012.02.13 10:17:26 ~gość 4

Skandal,nie wykonuję zawodu lecz dotychczas opłacałam składkę/ o,5% sredniej krajowej/ a teraz mam płacić tak wysoką kwotę za posiadanie prawa wykonywania zawodu! W pełni popieram PROTEST, będzie o jednego członka mniej.

#43  2012.02.13 17:26:26 ~..m..

Wspaniale że koleżanki protestują,ale nie łudźcie się że ktoś się ruszy i coś zmieni.Tu się pisze a potem koniec.Szkoda czasu i nerwów.Od lat mówi się o izbach i nic.Same sobie zgotowałyśmy ten los.

#44  2012.02.13 19:44:35 ~Lala

Popieram protest,tak trzymać.Brawo pielęgniarki z Nowogardu

#45  2012.02.14 15:17:02 ~bebe

Zróbmy wreszcie porzadek z tymi Izbami ,kiedyś ich nie było i funkcjonowałyśmy! do niczego są one nam potrzebne-chyba tylko do tego żeby nas okradać,bo dla nas nic nie zrobiły.Odnośnie zabierania prawa wykonywania zawodu.-a czy one nam je dawały-nie same zapracowałyśmy na nie! dość tego zastraszania.ZLIKWIDUJMY JE,a panie z Izb do łóżek za nasze grosze!

#46  2012.02.16 00:53:27 ~aśka

Pracuje na kontrakcie,nie byłam na zjeździe ale pretensje mam do swoich delegatów. Do siebie też bo olałam wybory w rejonach. A może wy wszyscy też?

#47  2012.02.20 10:40:18 ~Delegat

Byłam na zjeździe okręgowym. Jestem delegatem, alle na zjeździe okręgowym nie było mowy o zmianie wysokości składek członkowskich. To prawo ma zjazd ogólnopolski. Tym nie mniej powinniśmy wiedzieć o czekających nas zmianach. Zjazd okręgowy powinien wydać opinię na ten temat. Nie sądzę , że wydałby zgodę na te zmiany. Nie było również mowy o podwyżkach wynagrodzeń dla władz Izb. Takie decyzje podejmują Rady poszczególnych szczebli. Moje stanowisko jest takie - drogie panie delegatki nie różnicujcie pielęgniarek w kwestiach ciągle gorących płac pielęgniarek. Ustalcie kwotową, nie wygórowaną stawkę członkowską na Izbę. Taka jest moja propozycja. Należy eliminować różnice w traktowaniu tych i tamtych pielęgniarek - możliwości korzystania z dobrodziejstw organizacji , mówię o kształceniu. Trzeba przeznaczyc więcej pieniędzy na szkolenia , które sa drogie. W powyższej sprawie przedstawię wniosek na najbliższym zjeździe.Pozdrawiam .

#48  2012.02.20 16:15:27 ~m

Jaka jest odpowiedź szanownej pani prezes?

#49  2012.02.21 17:37:38 ~protest

Jestem zdecydowanie za rozwiązaniem IZB.Instytucja ta może była potrzebna,jednak w tych czasach ewentualną obronę czy pomoc pielegniarki nie otrzymają.IZBY mają nas liczyć,pouczać i karać.Najważniejsze było uchwalenie składek i możliwości karania(nadal nie wiem za co mogę konkretnego dostać karę finansową) Finansowanie kształcenia to fikcja.Najwięcej ofert i znacznie tańszych jest z firm z poza IZB.Większość zadań IZP jest w gesti innych struktur :Ministerstwo.Wojewoda,Powiaty i Gminy.Zadania izb mogą objąć inne instytucje.

#50  2012.02.21 21:52:20 ~m

Dzisiaj dzwoniłam do okręgowej izby pielęgniarskiej z zapytaniem dlaczego mamy płacić tak wysoką składkę.Pani stwierdziła, że do niej to ja się mogę jedynie pożalić i tyle bo one nie mają na to wpływu, gdyż wysokość składki ustaliła naczelna izba i tam powinnyśmy pisać pisma z zażaleniami.Im więcej nas napisze, tym może być lepszy skutek. Na moje stwierdzenie, że okręgowe też i w zasadzie przede wszystkim powinny dbać o nasz interes(czyli pielęgniarek)odparła,że nic mi nie poradzi! TO PO CO SĄ?