Pielęgniarki piszą protest do władz naczelnej izby pip w sprawie ściąganych przez izbę obowiązkowych składek członkowskich. Dlaczego? Bowiem izba podniosła ściągane składki o 100%.

Działalność samorządu pielęgniarek.

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

.

 

 

 

Szanowni Państwo,
Pielęgniarki szkolne zrzeszone w
Krajowym Stowarzyszeniu Pielęgniarek Medycyny Szkolnej wyrażają swój stanowczy protest odnośnie podniesienia składki członkowskiej dla pielęgniarek prowadzących indywidualną praktyką pielęgniarską.
Jak Państwu wiadomo przy obecnym poziomie finansowania pielęgniarka szkolna obejmująca opieką 1100 uczniów w szkole masowej otrzymuje przychód z Narodowego Funduszu Zdrowia w wysokości 3850.00 złotych, natomiast pielęgniarka szkolna realizująca świadczenia w szkole specjalnej liczącej 150 uczniów 2625,00 złotych.
W strukturze podstawowej opieki zdrowotnej przychód położnej obejmującej pełną populacje jest o 48 % wyższy od przychodu pielęgniarki szkolnej obejmującej populację 1100 uczniów, a przychód pielęgniarki POZ jest wyższy o 37 % od przychodu pielęgniarki szkolnej obejmującej populację 1100 uczniów.
Składka członkowska, która została przegłosowana na VI Krajowym Zjeździe w   kwocie   37,70  złotych   stanowi   około   1%   przychodu  pielęgniarki   szkolnej   z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Jest to dyskryminacja, gdyż pielęgniarki zatrudnione w ramach umowy o pracę zobowiązane się do uiszczania składki w wysokości 1% wymiaru pensji zasadniczej.
W związku z powyższym uważamy, że Naczelna Rada winna zająć się tą kwestią i z własnej inicjatywy zwołać Nadzwyczajny Naczelny Zjazd, który ponownie rozpatrzyłby kwestię składki członkowskiej dla pielęgniarek prowadzących indywidualna praktykę.
Jednocześnie prosimy o pisemne poinformowanie Stowarzyszenia, jakimi przesłankami kierował się Zjazd wprowadzając 100% podwyżki składki i dlaczego wielkość składki jest różna w zależności od formy zatrudnienia. (czy jest to sprawiedliwe społecznie i nie kłóci się z obowiązującym prawem?).

.

Zobacz także:

Pielęgniarko i położno, zobacz w ujęciu procentowym w jaki sposób izba pip wykorzystuje ściągane od Ciebie składki członkowskie. Zobacz ile pieniędzy jest przeznaczne na wynagrodzenia i biura, a ile na refundację szkoleń, zapomogi, działalność informacyjną.

Aktualności według działów - nie dla podwyżki składek na izby pip. PONAD 330 KOMENTARZY!

.

Komentarze użytkowników

#1  2012.03.27 22:11:25 ~gość

Dlaczego podnosi składki? na swoje comiesięczne 14tys. pensje w 45 Izbach dla 6 członków zarządu. Do tego dochodzą inni pracownicy izb jak sekretarki , asystentki, sprzątaczki itd. Przecież całe to towarzystwo nawet nie musi strajkować żeby sobie podnieść pensje .Wystarczy zjazd i już 2 tys. do rączki więcej co miesiąc. Te inne ,głupie" za 200zł m-c podwyżki strajkują, rujnują zdrowie głodówkami. A i tak od tej kwoty 1% dostanie się Paniom w izbach za dupo siedzenie.

#2  2012.03.27 22:34:20 ~nina

Samorząd pielęgniarski coraz bardziej traci swoją wiarygodność wśród swoich członków. Stając się instytucją niewiarygodną wymusza na pielęgniarkach poszczególnych zakresów do tworzenia stowarzyszeń w obronie swoich praw. Stowarzyszenia są bardziej konsekwentne i skuteczne w swoich działaniach oraz tańsze w utrzymaniu . Składka członkowska tu wynosi 2zł m-c.W porównaniu z działalnością izb, izby przegrywają na całej linii.Zarządy Izb przestając dbać o interesy poszczególnych pielęgniarek skupiły się na promowaniu swoich interesów i ich ustawowemu zabezpieczeniu. Takie stanowisko najczęściej forsując w rozmowach z rządem.Pytanie czy istnienie izb pielęgniarskich w takim kształcie jest nadal zasadne?

#3  2012.03.27 22:56:25 ~szkolne

Pielęgniarki szkolne nie mogą strajkować , bo pracując wśród dzieci pozbawionych w danym momencie opieki rodzicielskiej, tego typu działania byłyby nieetyczne i moralnie naganne.Żaden człowiek nie powinien z premedytacją skazywać dziecka na płacz.NFZ tę sytuację wykorzystuje i skazuje nas na głodowe kontrakty, gdzie MZ ustawami obliguje nas do wykonywania testów przesiewowych u 3/4 podległej populacji, a u 1/3 testów poprzesiewowych. 6 krotną w ciągu roku fluoryzację u dzieci za kwotę nie wystarczającą obecnie na zakup środka do fluoryzacji, oraz niewycenione inne świadczenia profilaktyczne.W naszym zakresie pielęgniarstwa nie ma czegoś takiego jak stan gotowości , jest ciągły stan pracy z 800- 1100 populacją dzieci i młodzieży na co dzień.

#4  2012.03.27 23:03:47 ~szkolne

Roszę wejść na stronę Krajowego Stowarzyszenia Pielęgniarek Szkolnych w Szczecinie- aktualności i zrobić co się od was wymaga .To jest wasze być lub nie być na rynku pracy. Na izby nie liczcie , bo jak dotąd interesowały się tylko waszymi składkami i robieniem was w bambuko.Co szanowne panie robią z waszymi pieniędzmi poczytajcie sobie powyżej.

#5  2012.03.27 23:27:20 ~gość

Ktoś tu chyba coś źle policzył w/g mnie różnica między położnymi a pielęgniarkami szkolnymi wynosi 480%( a nie 48%) a pielęgniarkami środowiskowymi 370%( a nie 37%). Skoro jak podano w poprzednich zapisach na Portalu dla położnej POZ ok 13 tys/m-c, a piel. Sr. 7-9 tys/m-c. Należy dodać że w przypadku środowiskowych i położnych przyznane współczynniki na populację podnoszą znacznie wartość kontraktów , w przypadku pielęgniarek szkolnych wydłużają godziny pracy i skutkują wyższymi kosztami pracy.

#6  2012.03.28 12:50:26 ~ada

KSPMS podało przychody na podstawie stawek kapitacyjnych. To błąd, bo stawka kapitacyjna od rzeczywistej bardzo sie różni, z korzyścią dla położnych i pielęgniarek POZ. Według moich danych , na podstawie rachunków wydawanych przez NFZ przychód pielęgniarki szkolnej jest niższy od przychodu położnej POZ- średnio 300 % a pielęgniarki POZ - 200 %.

#7  2012.03.28 13:45:06 ~Mi

FAK.Izby i tyle w temacie

#8  2012.03.28 16:33:49 ~szkolna

Mnie nie stać na płacenie składek członkowskich, bo mam kontrakt opiewający na 2800zł.Mam duży żal do pracowników Izb pielęgniarskich , że po proponowanej podwyżce przez NFZ 10 zł do stawki kapitacyjnej po konsultacjach w izbach przyznano nam zaledwie 4zł, tym samym skazując na margines przychodu.Dlaczego opiniowanie spraw dotyczących naszego zakresu pielęgniarstwa w Izbach przekazuje się PIELĘGNIARKOM ŚRODOWISKOWYM , CZY POŁOŻNYM POZ. Co te panie wiedzą o naszej pracy ? chyba tylko to jak odwrócić sytuację by to dla nich okazała się finansowo korzystna i jak widać na przestrzeni co najmniej 8 poprzednich lat dobrze im to idzie. To, że poniektóre mają aż za dużo czasu nasuwa pytanie kto za nich pracuje w środowisku?

#9  2012.03.28 17:57:33 ~piel środ

Zarabiam 3250 brutto.Pracuję w NZOZ w mieście wojewódzkim.Jestem pielęgniarką środowiskową na kontrakcie podpisanym z kierownikiem przychodni.Pensję wypłaca mi kierownik przychodni, który otrzymuje <> pieniądze.Mam koleżanki w innych przychodniach i zarabiają podobnie, może parę stówek więcej lub nawet mniej, to zależy jaki chytry jest właściciel przychodni i jacy pazerni lekarze.W przychodniach NIE PODPISUJE SIĘ KONTRAKTU Z NFZ. Dlatego otrzymujemy co łaska.Droga pielęgniarko szkolna walcz o swoje pieniążki ale nie zaglądaj do kieszeni środowiskowych bo tam za wiele ni ma

#10  2012.03.28 19:13:45 ~do9

A co stoi na przeszkodzie byście podpisały bezpośredni kontrakt z NFZ a nie z lekarzami? Chyba za ok. 7 tys m-c , by się wam opłaciło?

#11  2012.03.28 19:37:01 ~Protest

Popieram Panie SZKOLNE,bardzo mnie cieszy,że zaczynają konkretne działania. ALE- pPROSZĘ NIE POWIELAĆ BŁĘDNYCH INFORMACJI O RODZINNYCH-jestem rodzinną na kontrakcie.Jak sądzę stawki są wszędzie takie same.7 TYS.ZŁOTYCH.NIE MA MOWY ABY TYLE DOSTAĆ -CHYBA ŻE MA SIĘ pow.3000 podopiecznych.(większość ma 2200-2500)praca od 8.00 do 18.00.Pod telefonem-doba Proszę pamiętać,iż my musimy wszystko kupić,koszty są b.wysokie:samochód,środki dezynf.opatrunkowe itp.

#12  2012.03.28 19:38:10 ~do 9

Przychodnia za was nie podpisze kontraktu. Trzeba samemu się o to postarać i wystąpić z ofertą do NFZ.Teraz to co macie to podkontrakty , czyli samozatrudnienie.Skoro jesteście dobre w tym co robicie z deklaracjami nie powinnyście mieć kłopotu.

#13  2012.03.28 19:50:42 ~szkolna

Piszę o swoim podwórku, u nas środowiskowym całkiem dobrze się pracuje i na negatywne relacje z pozostałymi grupami pielęgniarek również.Jaka jest praca w środowisku wiem z własnego doświadczenia , bo często zastępowałam Koleżanki w wakacje , by mogły wziąć sobie urlop, dopóki nie zaczęły mnie zwyczajnie rolować. Nie zaprzeczam , że wśród środowiskowych też są przyzwoite osoby , słyszałam o nich na studiach. Prekursorki nowoczesnego pielęgniarstwa z zielonogórskiego , czy podkarpackiego.To czasy współczesne.Ale o nich nigdzie w środowisku pielęgniarskim się nie mówi , w akademickim tak i to dużo.

#14  2012.03.28 19:52:36 ~cd protest

Chcę jeszcze dodać małą informację ,pięknie wygląda kontrakt rodzinnej,czy to z NFZ,czy podkontrakt.Tylko koleżanki może popytają naszych księgowych jak wyglądają nasze pity-CZYLI FAKTYCZNY DOCHÓD! Znowu zaczynają się "kołomyje",najpierw lekarze,potem położne,a teraz podziały na poszczególne grupy,a to magisterki,ato licencjatki PIELĘGNIARKI BĄDZMY RAZEM GRUPĄ SOLIDARNĄ.BEZ PODZIAŁÓW.

#15  2012.03.28 19:57:17 ~piel.POZ

Pracuję jako pielęgniarka w gabinecie zabiegowym.Koleżanka jako piel.środowiskowa .Do samozatrudnienia zostałyśmy zmuszone! w roku 2000:podobnie piel. w innych praktykach.Otrzymujemy marne grosze-Kwota ze środowiska przeznaczona jest na nas 2 i jeszcze zostaje lekarzowi. Obecnie otrzymałyśmy 100zł podwyżki po 2 latach.W ubiegłym roku podwyżka ZUS 0k.60zł, w tym roku ok.150zł, izby 18zł,paliwo na dojazdy ndo pacjenta-w górę.Nie ma mowy opodpisaniu kontraktu z NFZ-lek. nas zniszczą. Na pytanie o podwyżkę-odpowiedź- to ile wy do cholery chciałybyście zarabiać.

#16  2012.03.28 19:59:31 ~gość

Oczywiście 7 tys . odpowiedź jest prosta i otwarta

#17  2012.03.28 20:13:06 ~gość

Te prekursorki to te , które przejęły obowiązki lekarza POZ , bo tym się nie chciało pracować po wertepach i tak sobie świetnie poradziły, że medycy wystraszyli się na dobre,o swoją lekarską pozycję w POZ i założyli to swoje zgromadzenie zielonogórskie , by zniszczyć pielęgniarki. Do tej pory je tępią. Pytanie a gdzie w tym czasie był samorząd pielęgniarski? Te Panie robiły kawał dobrej roboty, wszystko to co aktualna sytuacja w tych okolicznościach podyktowała. Dlaczego tego faktu nie wykorzystano do przejęcia większej ilości świadczeń i Samodzielności pielęgniarskiej przez duże P.Mam takie wrażenie że Samorządowi Pielęgniarskie3mu zależy tylko na miernocie i ściąganiu haraczu na swoje 14 tys pensje.

#18  2012.03.28 20:19:17 ~Szkolna

U nas w pomorskim stawka kapitacyjna na ucznia jest 3,5zł, ja ma 750 uczniów a od września około 690. To gdzie jest 4 zł na ucznia? Może tylko NFZ w Gdańsku tak nisko nas ceni. Zastanawiam się czy nie zerwać kontraktu, NFZ dąży aby na pielęgniarkę było 880 uczniów, to za co mamy się utrzymać jak wszystko idzie w górę.

#19  2012.03.28 20:26:31 ~Gosia

Brawo Stowarzyszenie! Nareszcie mówi się głośno o szkolnych i o tym ile zarabiają. My nie chcemy się równać ze środowiskowymi, bo one więcej przemieszczają się więc mają większe koszty, ale my też ciężko pracujemy.Nie oceniajmy się która "coś robi", a któraś"nie robi nic". Każda praca jest potrzebna.Miedzy nami jest zbyt duża dysproporcja, nikt nie chce naszej pracy, nie jesteśmy szanowane przez koleżanki, a przecież rzekomo w szkole tak dobrze?

#20  2012.03.28 20:27:22 ~Gosia cd.

To się nie wyskoczy do sklepu, nie pogada - tu trzeba cały czas samemu podejmować decyzje, a nawet wam do głowy nie przyjdzie co dzieci i młodzież teraz wyprawiają. Rodzice także są roszczeniowi. O położnych nawet nie wspominam, bo mają olbrzymie pieniądze! Oczywiście pisze o koleżankach mających kontrakty z Funduszem. Izby już dawno przestały dbać o pielęgniarki, tam jest walka o lepsze stołki i nasze ciężko zarobione pieniądze. Walczmy o likwidację izb! Już zaczyna się ruch, nie bójmy się, to my jesteśmy siłą! Nich czują nasz oddech na plecach! DOŚĆ WYZYSKU IZB!

#21  2012.03.28 20:31:31 ~szkolna

Kochane utarło się mówić ,że szkolne wszystko mają za darmo. A tak nie jest.Swoje 2 gabinety w sprzęt medyczny i środki medyczne wymagane przez NFZ zakupiłam za własne pieniądze. Wszystkie świadczenia związane z prowadzeniem praktyki płacę jak każda bez żadnych ulg. Odbiory sanepidowskie również. Wyposażenie apteczki w gabinetach i torbę pielęgniarską z zawartością również.A na co dzień mam na głowie całą żwawą populację a nie dyżur pod telefonem . Telefon wyłączam o 22 , bo rodzice czasu nie liczą.Za opiekę nocną mi nikt nie płaci.Codziennie dojeżdżam komunikacją miejską , a moje koleżanki często rowerem co najmniej do dwóch placówek. Samochodów nie mamy , bo nas nie stać. Chyba ,że dostaniemy w prezencie od małżonka, ale przyjmujemy tylko z pełnym bakiem. Na benzynę nie mamy. Pomimo tych trudności słońce codziennie dla każdej z nas wesoło świeci i chce się nam żyć.

#22  2012.03.28 20:40:14 ~piel środ

A wracając do tematu-ŻĄDAMY KATEGORYCZNIE OBNIŻENIA SKŁADKI NA IZBY!

#23  2012.03.28 20:41:35 ~do 18

O 4 zł wzrosła stawka kapitacyjna na 2011rok.NFZ proponował w projekcie wzrost stawki o 10 zŁ. Po konsultacjach w Izbach podwyżkę obcięto do 4zł do stawki kapitacyjnej na rok 2011.Obecnie po tej podwyżce w całym kraju mamy stawkę 3,5 zł na ucznia na m-c przy etacie przeliczeniowym 800-880 uczniów na pielęgniarkę. Wre wrześniu 2011 podniesiono współczynniki pielęgniarkom środowiskowym do 2 na dzieci do lat 6, przy czym testy przesiewowe 6 latków do wykonania w większości mamy my.Od Izbowa sprawiedliwość.Nie tylko Ty masz dylemat co dalej.

#24  2012.03.28 20:49:49 ~szkolna

Tak masz rację koleżanko nie wiele nam zostaje na utrzymanie, ja mam 3 gabinety, i każdy muszę wyposażyć. Mało tego 1 w miejscowości odległej o 30 kilometrów dojazd na 4 godziny w ciągu dnia bo tak wymaga NFZ, muszę dojeżdżać samochodem a paliwo coraz droższe bo nie da się inaczej. Za preparaty z fluorem też trzeba zapłacić nie ma ich za darmo.I jak utrzymać się przy 750 uczniach.

#25  2012.03.28 20:53:43 ~szkolna

Bardzo się cieszę ,że jest takie Stowarzyszenie Pielęgniarek Szkolnych, które zaczyna głośno mówić.Może wspólnymi siłami wraz z Wami Koleżanki zdołamy się przebić. Przecież populacja dzieci i młodzieży szkolnej jest na tyle duża , że mamy ogromne pole do działania .Jakbyście założyły jeszcze forum na swojej stronie to byłoby fajnie , tylko czy tak można? Na płacenie składki na izby obecnie nas nie stać i bardzo dobrze, że wystąpiłyście z tym w naszym imieniu. Dzięki

#26  2012.03.28 21:05:33 ~m

Na stronie stowarzyszenia www.kspms.org w zakładce aktualnosci jest umieszczona odpowiedź od Naczelnej Komisji Rewiozyjnej w sprawie zwołania Nadzwyczajnego naczelnego Zjazdu, który powinien ponownie rozpatrzyć uchwałę w sprawie składek członkowskich. Prosze zwrócić uwage na ostatni akapit, co sie liczy dla izb.

#27  2012.03.28 21:50:02 ~piel

Co one się teraz przejmują wysokością kosztów następnego Zjazdu, a wysokością podwyżki o 2 tys, zł dla zarządów się nie przejmowały! 12tys było im mało , musiały dostać 14 tys na m-c .Zastanawiam się tylko czy te wszystkie Panie mają w ogóle rozeznanie ile my zarabiamy? Jak ta komisja rewizyjna wypełnia swoje zadanie- skandal! Guzik mnie to obchodzi jak, mają swoje pensje sprowadzić do normalności na rynku polskim,a składki obniżyć, czy im się to podoba czy nie. Teraz niech same szukają paragrafów jak to zrobić! My sobie już na przyszłość przypilnujemy tych Waszych Zjazdów i pracy też. Albo się dostosujecie do naszych wymogów i standardów postępowania , albo fora ze dwora.

#28  2012.03.28 21:53:49 ~gość

Radzę za jednym zamachem będzie taniej rozważyć w jaki sposób zredukować liczbę 45 Izb do liczby województw. Same Panie widzicie ,że na tak wysokie koszty utrzymania tych dodatkowych 29 Izb nas obecnie nie stać.

#29  2012.03.28 22:22:27 ~piel

Na tym Zjeździe prosimy Komisję Rewizyjną o sprawdzenie dowodów wpłaty składki członkowskiej na Izby w wysokości 1% od wszystkich członków Zarządu z 45 Izb za ostatnie 3 lata

#30  2012.03.28 22:28:31 ~gość

Z efektywnością pracy w 45 izbach raczej marnie.Spokojnie da radę temu pozostałe 16. Przynajmniej Towarzystwo zarobi na swoje pensje.Jak nie to się będą musieli podzielić z innymi tą swoją pensją.

#31  2012.03.28 22:37:09 ~ada

Do #11. Proszę nie podawać błędnych informacji. Bardzo łatwo wyliczyć ile zarabiają pielęgniarki środowiskowe.Stawka miesięczna na pacjenta wynosi 2,22 zł.Fundusz pozwala objąć opieką 2750 pacjentów, przy czym wskażnik dla dzieci do 6 r.ż i u osób po 65 r.ż. wynosi 2 .Średnie wyliczenie : 2000 pacjentów x 2.22zł =4440 zł plus 750 pacjentów x 4.40 zł=3330.zł Sumując przychód wynosi~7770 zł. Więc nie pisz bzdur, że na kontrakcie z NFZ osiągasz przychód 2200-2500zł .Proszę porównać przychód pielegniarki szkolej przy optymalnej ilości uczniów -3850 lub 2625 zł.w zależności od specyfiki szkoły. Koszty prowadzenia praktyk są podobne. Moje szkoły w terenie wiejskim , do którego PKS dociera 1- 2 razy dziennie są oddalone od siebie o 20 km, więc muszę dojeżdźać własnym samochodem . Na benzynę miesięcznie wydaję 500 zł.Ponoszę koszty użyczania i wyposażania gabinetu, opłaty stałe -ZUS,US,odpady medyczne i inne.

#32  2012.03.28 22:48:15 ~cd ada

Jako pielęgniarka szkolna muszę pracować 8 h dziennie, odpowiadać za samodzielne decyzje w razie wypadku i nagłego zachorowania uczniów , męczyć się z uczniami, którzy nie zwrócili kart badań profilaktycznych od lekarzy POZ, prowadzić lekcje o tematyce zdrowotnej,balansować między uczniami, dyrektorem szkoły, nauczycielami i rodzicami. To tylko niektóre aspekty w naszej pracy. Wszystko to za głodowy kontrakt.

#33  2012.03.29 10:14:48 ~@

Koleżanki szkolne i środowiskowe! Nie licytujcie się na zasadzie udowadniania, która z Was zarabia mniej - nie ma w ogóle dyskusji, że zarówno jedne, jak i drugie otrzymują żenująco niskie stawki od płatnika! Nasza walka nie może sprowadzać się do ,równania w dół" i pocieszania się, że jest jeszcze ktoś, kto ma mniej ode mnie! Już sam fakt rezygnacji z przywilejów UMOWY O0 PRACĘ jest podstawą do uzyskiwania DOCHODÓW (NIE PRZYCHODÓW! )co najmniej 2 razy wyższych aniżeli ma PRACOWNIK! Za samą utratę ochrony wynikającej z Kodeksu Pracy powinnyście otrzymywać tyle kasy, by móc odłożyć z niej na specjalne konto, z którego np. w razie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (swoim) będziecie mogły DO KOŃCA SWOJEGO KALEKIEGO ŻYCIA utrzymać się!

#34  2012.03.29 10:19:30 ~@

C.d. A inne konto powinnyście mieć na ewentualność uczynienia krzywdy podopiecznemu - już działają wojewódzkie komisje orzekające o zdarzeniach medycznych a pacjenci są coraz mądrzejsi i wiedzą, jak dochodzić swoich praw! Koszty ewentualnej szkody, którą pacjent mógł ponieść i udowodnił przed w/w komisją pokrywacie oczywiście Wy - gdy wysokość ubezpieczenia, jakie zawarłyście jest za niska to z własnej kieszeni bulicie resztę! W umowie o pracę koszty takie ponoszone są przez pracodawcę! Po odjęciu od swoich przychodów wymienionych przeze mnie pozycji policzcie - czy uzyskałyście jakiś DOCHÓD?

#35  2012.03.29 15:23:38 ~gfość

Uważam , że był najwyższy czas , by ukrócić samowolę Samorządu. I bardzo dobrze ,że taki protest się pojawił.Towarzystwo tak rozbestwione z góry założyło że się na wszystkie absurdy zgodzimy .A tu figa z makiem .Teraz niech zwołują następny zjazd , by te swoje rozbuchane pobory obniżyć.Nasze składki chcemy wg średniej uczestniczek Portalu dla wszystkich pracujących pielęgniarek w wysokości 15 zł m-c i ani grosza więcej.I niech ,krawiec kraje jak mu materii staje". Na więcej nas obecnie nie stać. Jeśli to Wam nie wystarcza , to macie druga alternatywę rozwiązać Izby.

#36  2012.03.29 17:46:11 ~piel

Zobowiązuję Komisję Rewizyjną do sprawdzenia dowodów wpłaty składek członkowskich na Izby w moim imieniu wszystkich pielęgniarek pracujących w izbach , jak również z Zarządzie: przewodniczących, wice-, sekretarzy, itd za okres 3 lat.

#37  2012.03.29 17:48:20 ~gość

Niech ktoś mi uzasadni , bo w głowie nie chce mi się pomieścić , dlaczego nam 45 Izb Pielęgniarskich w kraju?

#38  2012.03.29 17:53:56 ~pietroń

Nareszcie znalazły się odważne do tego o czym myśli zdecydowana większość i napisały protest. Jesteście WIELKIE.Pobierane obecnie od nas składki na izby , to czysty bandytyzm.

#39  2012.03.29 18:04:20 ~marzyciel

Jak to jest dostawać co miesiąc 14 tys, premię, trzynastkę, darmowe zagraniczne wycieczki? potraficie to sobie koleżanki wyobrazić? Żadnych kłopotów finansowych, życie na luzie z zabezpieczoną przyszłością? A,miało być tak pięknie. I.jest dla co niektórych za nasze pieniądze. Ale koniec z tym , zgadzam się na płacenie składek przez wszystkich w wysokości 15 zł miesięcznie i na tym koniec.Żadnych procentów. Jedna składka i tyle.

#40  2012.03.29 18:11:50 ~gość

I pomyśleć strajkującym Paniom z Konina braknie tych wynegocjowanych 400zł na zapłacenie rocznej składki członkowskiej na Izby. To po to traciły zdrowie w głodówkach , by te wyżebrane pieniądze zabrały im Izby, i jeszcze muszą dopłacić bo im braknie.Po co nam ten przybytek w postaci Izb Pielęgniarskich?

#41  2012.03.29 21:20:26 ~gość

Chcemy Zjazdu i anulowania tych nwygórowanych pensji , oraz ustalenia składek na poziomie 15 zł m-c niezależnie od miejsca zatrudnienia . Redukcji etatów w izbach i przejścia na samozatrudnienie Zarządu.

#42  2012.03.30 15:40:59 ~Gosia

Koleżanki, nie wypisujcie tu, na portalu tych żądań czy też życzeń, ale piszcie swoje protesty do p. prezes izby naczelnej, na zjazdach okręgowych stawiajcie wnioski o zwołanie nadzwyczajnego zjazdu. Tylko tak możemy coś uzyskać, a nie pisząc tylko tu i czekając, że ktoś za nas to załatwi. Trzeba działać, a nie czekać. Jedna czy dwie osoby nic nie zrobią, ale my wszystkie to już jest siła i muszą się z nami liczyć. Działajcie i to szybko!

#43  2012.04.01 21:16:59 ~niezgodna

Uważam, że wszędzie należy pisać , bo te nasze przedstawicieli, jak już nimi zostały to dziwnie zgodne się zrobiły ze stanowiskiem Izb.

#44  2012.04.02 19:31:50 ~gość

Gratulacje dla szkolnych za odwagę! Jedyna grupa pielęgniarek co wyłamała się z tego stadnego ogłupienia pielęgniarskiego i myśli.Macie słuszną rację żądając Zjazdu i obniżenia składek.Tylko te oddziałowe pielęgniareczki jak zwykle uszy po sobie i zgadzają się utrzymywać to towarzystwo w Izbach płacąc im po 14 tys. miesięcznie. Wygodniej jest zaglądać do kieszeni lekarzy, niż swojemu bractwu. Tylko ,że Izby Lekarskie nie są zdziercami w porównaniu z izbami pielęgniarskimi.

#45  2012.04.04 20:06:05 ~jnka

Bo szkolne pacują z nauczycielami i od nich uczą sie odwagi.A inne pielegniarki są zaszczute.

#46  2012.04.07 13:13:26 ~gość

Raczej same , z stąd są zaprawione w bojach zwłaszcza jak się wkurzą.

#47  2012.04.10 19:42:17 ~gość

Szkolne! 1 gratulacje za odwagę, tylko tak dalej.

#48  2012.04.11 17:47:47 ~mak

Jedne się odważyły , inne tylko gadać potrafią i czekają jak się za nich brudną robotę odwali

#49  2012.04.12 22:07:01 ~ik

I co dalej z tym protestem?

#50  2012.04.17 18:57:29 ~gość

Jak na załączonym obrazku izby pielęgniarki szkolne mają głęboko w d.

#51  2012.04.30 22:23:09 Aniag

Pracuję jako pielęgniarka na kontrakcie z lekarzem POZ (TRAFIŁAM DOBRZE )choć pracy dużo bo jestem sama mam 3000 pacjentow w tym wykonuję wszystkie szczepienia rejestracja statystyki bilanse .ale to wszystko jest docenine w pensji ostatnio nawet szefowa zapytała sie czy może do pacjentów mówić o mnie ,siostra Ania , ale to już inny problem .to tyle o mnie a do tematu składek .skoro opłacam sama wszystkie koszty ZUS US PRANIE URLOP (czasami)księgową to może również mogę wystawić rachunek Izbą Pielg. co miesiąc za skladkę wrzucić w koszty .przecież do tej pory chyba dziewczyny na działalnosci nie wystawiały rachunku bo Izby mowily że nie mogą wystawiać .ciekawe .a na razie spokojnie przygladam sie pracuje wszystko ok.ale jak mnie szlak trafi.a trafi.czasami mam spóźniony zapłon w nerwach to jakiegos mecenasa sie zapytam co z tym zrobić .jak tak wszystkie zaczną wystawiać rachunki ? czy to jakis pomysł jest szczerze mówiąc nie wiem jak to wygląda prawnie a do Izb sie wybieram bo podobno pozwolenia które miały byc dozywotnie na prowadzenie działalnosci tracą ważnośc i do końca czerwca ZA DARMO HA HA wystawiają nowe trzeba miec ze sobą regon wpis do działalności polise ubezpieczeniowa no i oczywiście uregulowane składki .pozdrawia wszystkie pielegniarki Ania

#52  2012.07.10 16:59:08 suszka11

Koleżanki dzisiaj zmuszono mnie do zapłacenia nowej wyższej składki na Okręgową Izbę Pielęgniarek i Położnych w Lublinie.Mam swoją działalność dlaczego mam płacić większą opłatę jeżeli wykonuję pracę posiadając takie same prawo wykonywania zawodu jak osoby pracujące na umowę o pracę.

#53  2012.07.17 11:43:31 ~!!UWAGA!!

WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA TO RÓWNIEŻ DANE OSOBOWE. Jeśli odprowadza się składkę w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego, łatwo policzyć, w jakiej wysokości dana osoba takowe wynagrodzenie otrzymuje, w szególności, jeśli w danym miejscu pracuje tylko jedna pielęgniarka lub sama odprowadza składkę. Składka powinna być kwotowa, nie procentowa. PROPONUJĘ ZGŁASZAĆ SKARGĘ DO GŁÓWNEGO INSPEKTORA DANYCH OSOBOWYCH. Tutaj strona: http://www.giodo.gov.pl/582/id_art/2677/j/pl/

#54  2012.08.13 21:48:40 ~krzyś

Czy one są inne od takich Tusków i innych gadów. Nie po to są przy korycie żeby z niego nie czerpać całymi garściami. Wlazłeś między wrony więc kracvz jak one.

#55  2013.02.04 12:56:09 ~szkolna

Ja mam problem związany z pracą w małej szkole integracyjnej, gdzie Dyrektor nie jest zadowolony z opieki medyczne. Czas pracy dostosowany do liczby dzieci, a gabinet nie przygotowany do prowadzenia zabiegów medycznych, których przybywa.

#56  2013.03.22 22:56:34 ~szkolna

Pracuję jako piel szkolna na kontrakcie z nfz obecnie pieniądze które zarabiam to głodowe stawki,wszyscy wyciągaja ręce(zus ,izby, księgowa odpady medyczne,leki do torby i apteczki,elmex do fluoryzacji,jedynie urząd skarbowy nic nie zarabia bo nie ma z czego wyjsć podatek.Każdego dnia się zastanawiam co zrobić by polepszyć te sytuację ale po prostu nie wiem i tu na tym forum tez nikt nie wie i to mnie martwi najbardziej