Nie będzie Zjazdu Krajowego izby pip. Tylko władze pięciu izb okręgowych wystąpiły z wnioskiem o Nadzwyczajny Zjazd Krajowy w sprawie składek członkowskich. Wobec powyższego horrendalnie wysoka składka członkowska od osób prowadzących własną działalność gospodarczą zostanie utrzymana. To kwota ponad 450 zł rocznie!

Samorząd zawodowy pielęgniarek i położnych.

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

.

Zobacz także: 5 marca 2012 roku - Władze naczelnej izby pip nową kadencję rozpoczęły mocnym akcentem. Podniosły wynagrodzenie wiceprezesowi, sekretarzowi, skarbnikowi. O 2 000 złotych w przeliczeniu za cały etat. Teraz wynagrodzenie tych osób wzosło z 12 037 zł do 14 043 zł brutto za cały etat. Warto wiedzieć, że minister zarabia około 15 tys. zł, a wojewoda około 10 tys. 136 KOMENTARZY! Czytano ponad 4 000 razy.

Na majowym posiedzeniu naczelnej rady pip rozpatrywano wnioski okręgowych zjazdów o zwołanie nadzwyczajnego zjazdu krajowego. Przedmiotowy zjazd miał powtórnie rozpatrzyć sprawę wysokości obowiązkowych składek członkowskich ściąganych przez władze izby pip od poszczególnych pielęgniarek i położnych. Aby nadzwyczajny zjazd został zwołany musi z jego wnioskiem wystąpić "co najmniej 1/3 okręgowych izb okręgowych". Tak stanowi ustawa o samorządzie pielęgniarek i położnych. Natomiast na majowym posiedzeniu naczelnej rady pip z wnioskiem o zwołanie nadzyczajnego zjazdu wystapiło 5 izb okręgowych. Na 45.

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

NIE dla podwyżki składek na izby pip

.

Komentarze użytkowników

#1  2012.06.20 10:33:49 ~s

Szkoda, trzeba spróbować raz jeszcze, piszmy !

#2  2012.06.20 10:59:53 ~skandal

Panie pielęgniarki wybrane przez nas powinny się wstydzić swoich tak wysokich zarobków. Dla mnie miesięczna składka na izby to wielki koszt. Jestem zatrudniona u pana doktora w gabinecie i wstydzę się przyznać, ile zarabiam. Pan doktor ciągle płacze, że ma mało pieniędzy. W małym mieście o pracę trudno i czuję się pośrednio zaszantażowana.

#3  2012.06.20 19:08:46 ~gość

Wniosek z tego, że jest z dużo izb pielęgniarskich w ty kraju. Możemy je razem z całymi Zarządami eksportować za granicę do pracy . Nic tu po nich.Wyzyskiwacze i obiboki cholerni.

#4  2012.06.20 19:15:33 ~piel.

Teraz to należy pisać do Ministra Zdrowia i do Ministra Sprawiedliwości , by tego knota legislacyjnego , którego nasze przedstawicielki razem z Kopaczową sobie uchwaliły obalić i przywrócić normalność w Izbach.Samorząd Pielęgniarski jak sama nazwa wskazuje ma służyć pielęgniarkom , a nie Zarządowi.Mają ostatnią szansę by się opamiętać , albo rozprawimy się z nimi raz na zawsze

#5  2012.06.20 19:36:32 ~m

śmieszne i żałosne. Z góry wiadomo było jak izby zareagują na obniżkę.Nie każdy ma honor i sumienie. Dzisiaj dzwoniłam do waćpan aby wyjaśniły mi czy pielęgniarka bez kursu EKG może wykonać to badanie na zlecenie lekarza bo w mojej przychodni zrobiła się jakaś niezdrowa atmosfera z tymi uprawnieniami. Pani stwierdziła,że najprościej to sobie taki kurs zrobić i już. Tylko, że to KOSZTUJE a nie każdy pracodawca chce za to zapłacić.Niektórym koleżankom się nie przelewa. Mają małe dzieci. A są jeszcze inne kursa np szczepień,Tak się składa, że akurat ja mam ale idzie sezon urlopowy i wiadomo-zastępstwa a nie wszystkie mają. I nie piszcie, że wam też się nie przelewa i ,że trzeba się cały czas doszkalać bo to nie jest rozwiązaniem problemu a jedynie polski kocioł

#6  2012.06.20 19:42:31 ~m

Proszę, podajcie które izby wystąpiły z wnioskiem

#7  2012.06.20 23:04:55 ~szkolna

Jakoś jednogłośnie wszystkie Zarządy z 45 izb uchwaliły sobie 2tys podwyżki do 12tys m-c pensji nie pytając nas o zgodę. Rozporządzono naszymi pieniędzmi, mimo że nie było ku temu żadnych przesłanek.Nam w zamian narzucono składki członkowskie , których wysokość liczona jest od średniej krajowej.Przecież Samorząd pielęgniarski posiada informacje jakiej wysokości są nasze kontrakty , ponieważ mimo, że nie będąc świadczeniodawcą negocjuje je za nas. Nie mamy w tej kwestii prawa głosu i skazane jesteśmy na dumpingowe stawki kapitacyjne.Pytam się wobec tego jakim prawem kieruje się w swoich działaniach Samorząd Pielęgniarski, skoro głos pielęgniarek nic dla nich nie znaczy?

#8  2012.06.20 23:21:00 ~szkolna 2

Jestem za dobrowolną przynależnością do Izb, i będę w tej sprawie we własnym imieniu pisać do wszystkich ministerstw w tym kraju. Jeśli komuś potrzebne są izby niech je sobie utrzymuje. Ja i moje środowisko nie mamy z tego przybytku nic poza rzucanymi nam pod nogi kłodami.By się bronić przed Samorządem Pielęgniarskim zmuszone zostałyśmy do zakładania Stowarzyszeń.Chcę normalnie żyć nie oglądając się za siebie i nie śledząc ciągle jaki to pasztet Ekipa Negocjacyjna Samorządu Pielęgniarskiego znowu nam wysmarowała.Od kilku lat jesteśmy zaszczute i dyskryminowane.Celowo obniża się wartość naszej pracy , by środki finansowe przekierować na inne zakresy w POZ.

#9  2012.06.20 23:31:20 ~szk.

Na łamach Portalu chciałam podziękować Krajowemu Stowarzyszeniu Pielęgniarek Szkolnych ze Szczecina za ogrom pracy jaką wykonano w ostatnim czasie dla naszego środowiska.Śmiem twierdzić, że osoby pracujące w Stowarzyszeniu na rzecz naszego środowiska wykonały więcej w tak krótkim czasie , niż Samorząd Pielęgniarski przez cały okres swojego istnienia.

#10  2012.06.21 20:14:38 ~nova

Panie Redaktorze, Prosimy, aby Pan w naszym imieniu, wystąpił do Naczelnej Rady o ujawnienie wyników głosowań nad podwyżką składki. Skoro głosowanie odbyło się elektronicznie, można przecież ustalić imiennie jak każdy z delegatów głosował. Mamy prawo wiedzieć, bo przecież z naszym składek same sponsorujemy cały ten cyrk i pensje władz równe zarobkom ministrów, Premiera i Prezydenta RP.

#11  2012.06.22 07:47:42 ~gość

Brawo, popieram postulat, Samorząd jest WSZYKICH czynnie zawodowo pielęgniarek i położnych i działania powinne być JAWNE !

#12  2012.06.22 11:31:42 ~s-

Tak, ujawnić wyniki głosowania.Ponieważ kiedy ja zapytałam o stanowisko w tej sprawie w swojej Izbie dostałam odpowiedź ,że postulowały o niższą składkę , ale znalazły się w mniejszości .Podobnie ze zwołaniem nadzwyczajnego zjazdu: "że jego zwołanie jest raczej niemożliwe"!

#13  2012.06.22 16:36:21 ~piel

Uważam , że jest to dobry pomysł by żądać imiennych wyników głosowań>Niech będzie jasne kto i z jakiej izby jak głosował i wtedy żądać wyjaśnień od konkretnych osób.Tak , to odpowiedzialność się rozmywa.I mamy ogólne ściemnianie . To są nasze pieniądze a nie samorządu.

#14  2012.07.06 12:08:32 ~jam

A ja mam taki pomysł, aby wszystkie pielęgniarki zagłosowały elektronicznie. Wystarczy tylko stworzyć określone możliwości (vide: MZ). Byłby to też pierwszy krok do wyborów drogą elektroniczną.

#15  2012.07.11 10:05:05 ~!UWAGA!

WYSOKOŚĆ WYNAGRODZENIA TO RÓWNIEŻ DANE OSOBOWE. Jeśli odprowadza się składkę w wysokości 1% wynagrodzenia zasadniczego, łatwo policzyć, w jakiej wysokości dana osoba takowe wynagrodzenie otrzymuje, w szególności, jeśli w danym miejscu pracuje tylko jedna pielęgniarka lub sama odprowadza składkę. Składka powinna być kwotowa, nie procentowa. PROPONUJĘ ZGŁASZAĆ SKARGĘ DO GŁÓWNEGO INSPEKTORA DANYCH OSOBOWYCH. Tutaj strona: http://www.giodo.gov.pl/582/id_art/2677/j/pl/

#16  2013.01.25 17:18:15 ~gość

W jaki sposób można się dowiedzieć, które to 5 izb były za zwołaniem nadzwyczajnego zjazdu? Na stronie internetowej OIP bez problemu można znaleźć informację o obowiązkowej składce, o kwocie składki wypisanej zresztą kolorem czerwonym(Koszalin) i oczywiście opinie prawne na ten temat. W obecnej chwili to jest priorytetem dla izb.

#17  2013.04.12 13:29:55 ~piss

Ciekawe, w ilu izbach oprócz wynagrodzeń funkcyjnych przemycane są jeszcze wynagrodzenia(diety, ryczałty, czy jak im tam jeszcze) dla pozostałych członków rady, organów, komisji problemowych. Czy nie powinien się tym zająć odpowiedni urząd (Minister Zdrowia? ) uchylając takie uchwały. Są to praktyki niezgodne z ustawą o samorządzie pip. Art.15 ustawy mówi o zasadzie nieodpłatnej pracy na rzecz samorządu. Czy na to potrzebne są nasze składki? Ciekawe, w ilu izbach stosowane są takie praktyki?

#18  2014.01.25 20:52:56 ~gość

Od 15 lat pracuje na kontrakcie w poz jako piel. rodzinna i co roku słyszymy ,że nie ma dla nas pieniędzy a nam koszty rosną tak jak lekarzom ,pytam się gdzie są nasze izby żeby się za nami wstawić a jak się upomnimy o swoje to słyszymy ,że nas właściwie nie potrzebują tylko całą brudną robotę my wykonujemy bo panu doktorkowi nie chce się iśc na wizytę do pacjenta lepiej wysłać rodzinną a oni kasują pieniążki GDZIE SĄ KOCHANE IZBY NIC ICH NIE OBCHODZI TYLKO JAK Z NAS ZCIĄGNĄĆ SKŁADKI ,40 złoty miesięcznie to ja mam na tydzień paliwko do samochodu żeby dojechać do pacjenta .Te kontrakty to jedno wielkie nieporozumienie tylko doktorki i izby się dorobią