Postulat związku pip o obniżenie wieku emerytalnego dla pielęgniarek (o jeden miesiąc za każde przepracowane 3 miesiące) zatrudnionych w systemie pracy zmianowej i wykonujących pracę w porze nocnej został odrzucony. Związki pip zamiast w tej sprawie protestować w sejmie, to prowadziły okupację parlamentu, aby uchwalił zakazu kontraktów dla pielęgniarek. Po co nam taki związek pip?

Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych.

 

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2011 roku to:

3 mln odsłon,

milion odwiedzin,

430 000 unikalnych użytkowników.

.

Zobacz także: Aktualności według działów - Wiek emerytalny pielęgniarek i położnych - 67 lat? PRAWIE 200 KOMENTARZY!

Zobacz także: Aktualności według działów - Emerytury pomostowe pielęgniarek i położnych20 KOMENTARZY!

.

Zobacz odpowiedź ministra pracy i polityki społecznej na postulat związku pip .....

.

 

Komentarze użytkowników

#1  2012.07.18 09:12:08 ~Ewa

Panie Mariuszu jak uważa Pan ,że wystarczy hasło i trochę dobrej woli a możemy uzyskać niższy wiek emerytalny , proponuję aby to Pan poprowadził nas na barykady. Krytykuje Pan wszystkie organizacje pielęgniarek - to ma Pan możliwość wykazania się . Wiele pielęgniarek czyta Pana portal więc proszę pokazać jak należy walczyć i osiągać sukcesy.

#2  2012.07.18 09:54:54 ~olo

Pan Redaktor pisze -Po co nam taki związek pip? Wyjasniam,że związek pip jest organizacją dobrowolną,zrzeszającą osoby ,które mają takie same poglądy na sprawy pielęgniarek.Pan Redaktor nie należy do organizacji, zatem pisanie czy jest potrzebny czy nie, nie jest w gestii Pana Redaktora.Nikt nie podważa,czy pański portal jest potrzebny czy nie,jest to wyłącznie Pana sprawa.

#3  2012.07.18 11:06:44 ~pppp

Szanowny Pan M.od lat zajmuje się wyłącznie szczuciem pielęgniarek na siebie.Siedzi sobie taka zakompleksiona, szowinistyczna świnia i wszystko krytykuje.Skoro krytykancie wszystkiego jesteś taki mądry,światły i wiesz co jest najlepsze dla pielęgniarek(-swoją drogą ciekawe jaki medyczny zawód wykonujesz i gdzie pracujesz? )to zarządż" pospolite ruszenie" pielęgniarskie i reformy całego systemu.Zacznij wreszcie działać! Ze swoją mądrością ,charyzmą i miłością do naszego zawodu wpiszesz się w historię pielęgniarstwa.Najlepiej siedzieć przy komputerze i szczuć.

#4  2012.07.18 12:33:49 ~Ala

Brawo dla poprzedniczek, Panie Mariuszu, po co nam taki portal, który podjudza jedną pielęgniarkę na druga pielęgniarkę zamiast scalać środowisko? . Po co? .Kto i ile Panu za to zapłacił? .

#5  2012.07.18 15:43:19 ~lucia

Zgadzam się w 100%z poprzedniczkami.Nie należę do związków ale tak naprawdę to jak Panie mają wywalczyć cokolwiek ,jeżeli nie może nic zrobić takie duże partie jak SLD lub PiS

#6  2012.07.18 16:46:57 ~samosia

A ja mam inne zdanie niż poprzedniczki. Uważam, że słusznie Redaktor portalu wytyka błędy czy to związku, czy też izby. Po to jest, by informować nas o ich nieudolnych poczynaniach, a sprzeciwiają się, jak sądzę, osoby zainteresowane. Proszę, aby nie zmieniał pan Redaktorze sposobu postępowania i nie zniechęcał się. Tylko dzięki pana relacjom i informacjom mnóstwo pielęgniarek dowiaduje się o poczynaniach naszych pseudo przedstawicielek.

#7  2012.07.18 17:56:07 ~zzzz

Czy ja dobrze czytam, Redaktor komercyjnego portalu ma Nas prowadzić "na barykady"? Związki nie, bo nie, ale biada jak się je krytykuje. BRAWO! A pracować będziemy do 67 lat gratulacje i miłej pracy, siostry!

#8  2012.07.18 19:20:57 ~gość

środowisko pielęgniar4skie samo się zjednoczy jak upadną Izby pielęgniarskie. To samorząd pielęgniarski dyskryminuje jedne zakresy pielęgniarstwa stawiając na piedestale tylko przez siebie wybrane. Pan Mariusz tylko monituje gdzie to się dzieje . I bardzo dobrze że chociaż jedna osoba w tym kraju jest w temacie zorientowana i ujawnia słabości rządzących.

#9  2012.07.18 21:35:51 ~QWER

Pielegniarki to takie glupie juz chyba z natury są, można pluc im w twarz a one i tak beda probowalu cala sytuacje załagodzic i z przebaczeniem podejść do tematu. Ta empatia to juz wam mozgi zastapila, a potem zdziwinie ze nic sie nie daje wywalczyc. Pomyslcie o liscie z przeprosinami do zwiazkow i izb bo tak sie staraja, a zly Pan Mariusz je bez przewry oczernia i wytyka błędy, żal.

#10  2012.07.18 22:17:58 ~zoja

Brawo Panie Mariuszu! Chociaż jeden odważny. Boję się że niedługo nawet zabronią nam otwarcie mówić o tym co nas boli, nie myślę już o tym co by się nam należało. Pozdrawiam

#11  2012.07.18 22:33:47 ~jankqa

Przepracowalam na zmiany 30 lat.za każdy przepracowany rok 4 miesice szybciej do emerytury.To znaczy,ze powinnam przejśc na emeryturę 7,5 roku wcześniej mając 59,5 roku.I tak za późno

#12  2012.07.18 22:51:23 ~Aga

Witam oczywiście, że taki zespół przedstawicieli naszego zawodu nam jest niepotrzebny. Zamiast o nas walczyć tylko nam życie na każdym kroku utrudniają! powinno sie wszystkich wymienić w NIPIP! W każdym zawodzie o siebie walczą czy się lubią czy też nie - spójrzmy na lekarzy np. a w naszym zawodzie to tylko każda pielęgniarka patrzy żeby drugiej życie utrudnić i kłody pod nogi rzucać! Pytam w jakim celu? przecież to i tak nic nie wniesie, a wręcz wciąż tkwimy przez takie zachowania w "średniowieczu". Dopóki do przedstawicielstwa naszego zawodu nie dojdzie ktoś inteligentny to dalej będziemy pracowały ponad siły i nikt nas za to nie doceni- zwłaszcza pieniężnie!

#13  2012.07.19 00:29:07 ~ala

HALO chyba te komentarze pisza panie z PIP -lepiej zajmijcie sie sprawami emerytur i zarobkow tych co pplaca na was skladki-bo panie w Izbach pp zarabiaja po 5000 i dbaja tylko o swoje sprawy. Chcemy wreszcie godnie zarabiac i odejsc na emeryture jak inni pracownicy ktorym prace w systemie pracy na noce oblicza sie wg.wspolczynnikow 2;1. czyli chcemy odchodzic na emeryture a nie do wiezienia za bledy ze wzgledu na wiek pielegn.

#14  2012.07.19 08:09:37 ~ANKA

PRZYNALEŻNOŚĆ DO ZWIĄZKÓW ZAWODOWYCH, WSZYSTKICH Branż JEST NIEOBOWIĄZKOWA! ATE OSOBY ,KTÓRE JUŻ NALEŻĄ, TO UDZIELAM INFORMACJI ,ŻE ZWIĄZKI to nie tylko Zarząd ! każdy związek TWORZĄ LUDZIE, KTÓRZY DO NEGO NALEŻĄ. ZAWSZE MOŻNA SIĘ WYPISAĆ! "Ziarno należy odsiać od plew" SIOSTRY.

#15  2012.07.19 09:33:51 ~ewa

Związki akcję przeprowadza we wrzesniu. zobaczymy ile osób przyjedzie.zapraszamy Pana Mariusza

#16  2012.07.19 09:48:06 ~zzzz

"Związki przeprowadzą akcję" . akcję to sobie można przeprowadzać, chodzi o skuteczność. Można przeciąnąć 1000 pielęgniarek do Warszawy i co z tego, jak nie będzie efektów? Po co takie akcje . skuteczność w dzisiejszych czasach to inne formy niż protest, ale Panie na stołkach jeszcze z PRLu, więc czego oczekiwać po nich.

#17  2012.07.19 11:15:37 ~ewa

Do zzzz proszę o konkrety . Zawsze najłatwiej krytykować . Dlaczego nie ma merytorycznych i konstruktywnych wypowiedzi?

#18  2012.07.19 11:20:20 ~Ola

Efekty działalności samorządu zawodowego i związków naszych można ocenić krótko : obniżanie rangi zawodowej. działanie na szkodę środowiska w zamian za uiszczanie składek i ułatwianie rządzącym w kraju "kręcenie lodów".

#19  2012.07.19 14:06:40 ~grześ

Prawda o tym,żę związki nie walczą o dobro pielęgniarek bardzo w oczy kole zarządy tych zwiazków. Ale całe szczęście mamy demokracje i jeszcze możemy wybrać taką formę zatrudnienia na jaka mamy ochotę i całe szczęście , że tak jest. Próby zmuszania środowiska pielęgniarskiego do pracy tylko na etacie mam nadzieję spali na panewce, a panie ze związków maja zapendy dyktatorskie!

#20  2012.07.19 15:09:05 ~ANNA

Szanowne Panie z Zarządu Krajowego ZZPiP, dziękuję z Wasz trud, popieram wszelkie przedsięwzięcia. Koleżanki i koledzy, nie zadowoleni z działalności ZZPiP: Proponuję wypisanie się ze związków, przynależność jest nieobowiązkowa.

#21  2012.07.19 15:32:23 ~Gość

Dzięki Annie za podpowiedż wagi wielkiej. Proszę jeszcze sprawczynię dobrobytu w pielęgniarstwie o spowodowanie kasacji samorządu zawodowego.

#22  2012.07.19 15:41:57 ~XX

Szukam skład osobowy ZK Zw. Zaw. która to Anna /jeśli podała imię właściwe/. Jeśli kryterium oceny to e f e k t y - to jakież one są ? Dla porównania : w samorzadach lekarskich nie ma zatrudnionych lekarzy , a efekty nieporównywalne.

#23  2012.07.19 20:13:04 ~xxl

Jeżeli pewnego Dnia W Całej Polsce wszystkie ,ale naprawdę wszystkie pielęgniarki nie odejdą od łóżek TO NIGDY NIKT NIE DOCENI PIELĘGNIAREK,Drogie Panie MUSIMY BYĆ RAZEM,

#24  2012.07.20 08:44:34 ~ANNA

Pielęgniarki nigdy nie będą razem, bo jak się to mówi: Nie wszyscy czują blusa! . (wielkie "żarcie " jest w modzie) . Wszyscy chcą lepiej i podwyżki. "Na plecach"uczciwych i mądrych działaczy związków - podwyżki z poprzednich lat dostali wszyscy. Byłam kilka lat w zarządzie i wiem jak to jest i jakie sa konsekwencje dla danej osoby za działalność związkową ze strony koleżanek i władzy.Nie warto się poświęcać - Bez związków da się żyć - ZNAKI CZASU - " Każdy sobie rzepkę skrobie." Ten model jest w trakcie sprawdzania: Powodzenia! .

#25  2012.07.20 15:05:17 ~gość

Związek zawodowy nie posiada mandatu środowiska pielęgniarskiego do postulowania o zniesienie kontraktów,gdyż posiada ok. 70 tyś członków a pracujących pielęgniarek i położnych jest blisko 240 tyś. co stanowi nawet nie 1/3 ogółu społeczności pielęgniarsko położniczej, żeby wypowiadać się w imieniu tego środowiska.

#26  2012.07.22 23:24:26 ~gość

Pracuje na kontrakcie i na kontarkcie chce pracowac, uprzejmie prosze szanowne zwiazki zeby nie pieprzaly mi sie w moj biznes.

#27  2012.07.23 08:17:30 ~Agata

" Nie wpieprzamy "się w wasz biznes ! do gościa , A proszę nie ingerować w mój biznes, bo do 67 lat nie dam rady pracując po 300 godzin. I proszę nie niszczyć tego co wypracowały związki. Bo ten system na zachodzie już się nie sprawdza, a w Polsce zbiera żniwo naiwnych i przykrywa problem braku personelu pielęgniarskiego ponieważ pracodawcy oszczędzają na czym się tylko da.

#28  2012.07.23 14:58:23 ~nurse

Brawo Agato, oby jak najwiecej takich madrych i przewidywalnych wypowiedzi na forum ! pozdrawiam

#29  2012.07.29 22:30:33 ~ddddd

Nie dam rady do 67 lat pracowac a w szczególnosci na nocach.Juz teraz śpięa bym nie chciała.Ale co robic jak nie wytrzymuje a życ trzeba i zarabiac trzeba! 36 lat mam

#30  2012.07.30 13:26:09 ~obserwator

Nic nie wywalczyłyście zupełnie NIC to panie z Biedronki potrafiły udowodnić cięzkość pracy, rolnicy ostatnio też zaczynają o wcześniejszych emeryturach mówić bo cięzko pracują a pielęgniarki szpitalne harują i cicho sza . w żadnym medium nie istnieją poza polsatową komiczną i obcesową Halinką kiepską . tak kiepską. WIELKI WSTYD WYKSZTAŁCONA GRUPO ZAWODOWA ! HARUJECIE NA KONTRAKTACH KOSZTEM RODZIN I ZDROWIA, ZERO PRZYWILEJÓW.MASAKRA !

#31  2014.02.02 15:11:34 ~aqua333

Sprzeciw dla kontraktów.To zatykanie dziur po pielęgniarkach które odchodzą bądź na emeryturę,lub są zwalniane bo te osoby z kontraktem oferują pracę na 2 etaty.Tak się dzieje właśnie w szpitalu w Kościerzynie.Moje drogie panie kosztem swojego zdrowia,zdrowia pacjentów,swoich rodzin/bo was nie widzą w domu /rujnujecie to co mogłyby wywalczyć pielęgniarki .To wina też naszego cudownego rządu że pozwala na pracę po 200 godzin i więcej w miesiącu.Dlaczego kierowcę tira tak się kontroluje a służby medyczne nie.Pytam.

#32  2014.07.10 04:20:58 ~etatowa 33

Do gościa 26 może i biznes a nie opieka forma wypowiedzi świadczy o formie opieki pozdrawiam