Wreszcie opublikowano wykaz uczelni, które od nowego roku akademickiego będą prowadzić bezpłatne studia pomostowe.

Bezpłane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych.

Portal Pielęgniarek i Położnych to także:

Wyszukiwarka

1. kursów i szkoleń dla pielęgniarek i położnych oraz,

2. organizatorów szkoleń dla pielęgniare i położnych.

.

Wejdź na wyszukiwarkę ....

 

 

Ministerstwo zdrowia w dniu 14 września br. opublikowało listę uczelni, które będą prowadzić od najbliższego roku akademickim dofinansowane studia pomostowe dla pielęgniarek i położnych. Na przedmiotowej liście znajduje się 58 uczelni, które będą kształcić na kierunku pielęgniarstwo oraz 7 uczelni kształcących na kierunku położnictwo.

Zobacz wykaz uczelni, które będą kształcić na dofinansowanych studiach pomostowych na kierunku:

pielęgniarstwo,

położnictwo.

Mariusz Mielcarek

 

Komentarze użytkowników

#1  2012.09.14 14:44:25 ~Anna

Wykaz pokazuje ze Uniwersytet Medyczny w Poznaniu dofinansowuje pomostowe studia dla pielęgniarek .A prawda jest taka że mamy płacić kwote 4900 ,moze ktos to wyjasnic kto tutaj kłamie

#2  2012.09.14 20:23:52 paranoja

Anno, nikt nie kłamie. Wykaz powinnaś przeczytać, a nie tylko rzucić okiem. Dofinansowane zostaną uczelnie od numeru 1 do 58 - jest to tam dokładnie napisane.

#3  2012.09.15 08:26:20 ~kama

Czy ktoś ma jakies informacje na temat dofinansowania studiów pomostowych przez Komisarza Zdrowia dla pielęgniarek z tych uczelni,które nie otrzymały dofinansowania w tym roku? W zeszłym roku takiego dofinansowania Komisarz udzielał w wysokości 50% kosztów studiów pomostowych.

#4  2012.09.15 09:11:17 ~gość

I co tam po tych studiach pielęgniarkom przekonacie się w odpowiednim czasie porządkujcie sprawy na poziomie związkowym tu jest bardzo dużo do zrobienia a samo się nie zrobi wczoraj P.Iwona Borchulska zaczęła działać CZY WIECIE O TYM ? ALE PEWNIE NIE WIECIE BO W MEDIACH PUBLICZNYCH BYŁO ZERO INFORMACJI NAWET W TYM PORTALU NIC TYLKO W RYNKU ZDROWIA I TAM SIĘ LOGUJCIE !

#5  2012.09.15 16:30:31 ~JOKA....

Znowu Państwowa "Wyższa" Szkoła Zawodowa koleżanek w PILE pokazała co potrafi dla pielęgniarek zrobić- Wstyd.

#6  2012.09.15 21:31:37 ~GOŚĆ

A CZY KTOŚ COŚ WIE O COLLEGIUM MEDICUM W BYDGOSZCZY? MIAŁO BYĆ DOFINANSOWANIE DLA 100 OSÓB I CO? NAWET BYŁA ROZMOWA I TEST KWALIFIKACYJNY?

#7  2012.09.15 21:44:14 ~majka

W Bydgoszczy już zaczęłyśmy studia 7-go,kończymy właśnie 7 dniowy,wyczerpujący zjazd,zaniedbując rodziny,wykorzystując urlopy,a nasza uczelnia nie dostała dofinansowania.nie wiem co o tym sądzić. rekrutacja stresująca, rozmowa, potem test i dogrywka i po co dużo osób zrezygnuje jeżeli będzie musiało płacić

#8  2012.09.16 09:25:49 ~ja

Nic po tych studiach nie ma a nawet gorzej wolą te po LM

#9  2012.09.17 11:24:50 ~-@-

Obudż sie Polsko - 29 września br, Warszawa

#10  2012.09.17 12:35:08 ~dorisdey

Jeżeli chodzi o dofinansowanie na studia pomostowe położnictwo to znowu wszystko na południu a północ jest gorsza! Szkoda ,że nikt nie pomyśli o dojazdach i noclegach.Np. jechać z Olsztyna do Opola na zajęcia-a jak zorganizować pracę i dom.

#11  2012.09.18 10:11:30 ~Popieram

Tak najpierw OBUDŻ SIĘ POLSKO 29 WRZEŚNIA A POTEM STUDIA !

#12  2012.09.18 12:07:29 ~gościówk

Dziewczyny ciesze się że jest nas więcej OBUDŻ SIĘ POLSKO 29 WRZEŚNIA! jedyny plus z tej bydgoskiej zadymy że będę mogla pojechać

#13  2012.09.19 13:12:07 ~Ola

Strach w oczy zagląda rządzącym. Arc, Nycz odmówił wygłoszenia kazania Bb Meringowi. Nie trudno zgadnąć z jakiego powodu. Po zachowaniach niektórych osób nawet bez lustracji możemy domyślać się o istnieniu teczuszek. Jaka trudna i daleka droga przed nami.

#14  2012.09.20 09:52:01 ~janka

Po wuj taki owczy ślepy pęd do tych pomostowek. Dyrektywa unijna,wreszcie podpisana,zrównała Studium Pomaturalne(nie mylić z policealnym)z licencjatem.A pomostówki były zorganizowane tylko i wyłącznie dla licealistek,które wyjeżdżaly do pracy do UE.

#15  2012.09.20 12:24:21 ~gość

święta prawda,ale jak ktoś jest nadgorliwy, to nic się na to nie poradzi. Szkoły organizujące studia pomostowe najczęściej wprowadzały pielęgniarki w błąd celowo, przecież wiadomo,że dla nich ważna jest ilość nie jakość. Pozdrawiam

#16  2012.09.24 11:44:52 ~gość

Zastanawiają mnie te trzy ostatnie uczelnie z listy, 56-58. Nagle obniżyły koszt studiów i załapały się na dofinansowanie. Szczególnie Uczelnia Warszawska im. M.Skłodowskiej-Curie budzi wielkie wątpliwości. Z 2050 zł nagły spadek kosztów do 1470zł. Zastanawia szczególnie ponieważ dla pozostałych koleżanek, które zapisały się na płatne studia w tej uczelni opłata nadal wynosi 2050zł za semestr. Czyżby koleżanki, które będą studiować na dofinansowanych miały otrzymać mniejszy zasób wiedzy lub też jej niższą jakość? Osobiście oczywiście w to wątpię. Zapewne uczelnia w jakiś sposób odzyska brakującą kwotę albo bezpośrednio z kieszeni koleżanek "dofinansowanych", albo od tych, które same opłacają. Może być też inaczej - jeśli mają duże sale, to zawsze na jednych zajęciach można upchać odpowiednio więcej słuchaczy. A, że ze szkodą dla nich. A kogo to obchodzi. Ważna jest kasa (dla uczelni).

#17  2012.10.18 21:48:50 ~brak słó

Właśnie jestem na tej pomostówce-szkoda słów by pisać o poziomie zarówno wykładów jak i niestety moich koleżanek-oszustek.Korzystają tylko uczelnie-finansowo. Przerażają częste plagiaty-głupie pielęgniarki bezczelnie przepisują prace koleżanek z poprzednich roczników-gdy panie miały jeszcze ambicję samodzielnie napisać pracę dyplomową.Odbywa się to przy cichym przyzwoleniu wykładowców komentujących niedwuznacznie brak programu anty-plagiatowego na uczelni.Jaki sens ma takie studiowanie? Gdzie zwykła uczciwość?

#18  2012.10.20 13:00:51 ~do 17

Potwierdzam, to prawda i czym tu się szczycić- wstyd.Dodatkowo pracodawcy dają za to podwyżkę i urlop szkoleniowy (wykorzystywany nie na szkolenie),może ktoś wreszcie pójdzie po rozum do głowy i przerwie ten proceder,