Zobacz realacje wideo. Pielęgniarek i położnych jest około 300 tysięcy. W piątek w każdym województwie były pikiety. Przyszło na nie po 100-150 pielęgniarek.

Działałność związku pip.

.

Portal Pielęgniarek i Położnych to także:

Wyszukiwarka

1. kursów i szkoleń dla pielęgniarek i położnych oraz,

2. organizatorów szkoleń dla pielęgniare i położnych.

.

Wejdź na wyszukiwarkę ....

 

..

.

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2012.09.16 09:10:43 ~,,,,

,Gebelsowska propaganda, rządzących. Jak się sprywatyzujeci, to Was ooddłużymy.Śmiechu warte.

#2  2012.09.16 09:22:38 ~gość

A w mediach publicznych CISZA od piątku ! PANI IWONO DO MEDIÓW OGÓLNOPOLSKICH Z INFORMACJĄ SZYBCIUTKO ! W KOŃCU ZAJMUJEMY SIĘ BARDZO WAŻNYM DZIAŁEM OCHRONY ZDROWIA. MEDIALNIE RZĄDZI PAWLAK I JEGO STRAŻACY - ZOSTAŁ JUŻ PO RAZ 5 WYBRANY JAK ZA KOMUNY ! WCZORAJ O TYM BYŁO DŁUGO W TV ! O PRACY STRAŻAKÓW WYPOWIADANO SIĘ Z SZACUNKIEM I UZNANIEM- NIE MA M-CA, ŻEBY O CIĘŻKIEJ PRACY STRAŻAKÓW SIĘ NIE WYPOWIADANO ! A PIELĘGNIARKI ? O TYM ZAWODZIE ZERO INFORMACJI NO JEDYNIE NIESPEŁNA ROZUMU I JEJ RODZINA HALINA KIEPSKA PIELĘGNIARKA CO DZIEŃ W POLSACIE O GODZ. 19:35 ! WSTYD WYKONYWAĆ TEN ZAWÓD !

#3  2012.09.16 09:24:13 ~piel

Do 2 : prawda, prawda dobrze napisane !

#4  2012.09.16 09:36:11 ~mgr

A warszawa w piątek spała ?

#5  2012.09.16 09:38:10 ~piel

Dlaczego nie było żadnych informacji w tzw. mediach ogólnopolskich ? Co KOMUNO - CENZURO WRÓĆ ?

#6  2012.09.16 09:39:52 ~ja

Dobrze, że już bez butelkowego grosza i przyśpiewek, środowisko dojrzewa ?

#7  2012.09.16 09:57:59 ~Piel

P.Mielcarek nie zawyżaj Pan ilości polskich pielęgniarek dane z sufitu jest ich o wiele mniej !

#8  2012.09.16 09:59:42 ~ja

Do 7: zgadza się jakie 300 tys. ?

#9  2012.09.16 10:01:00 Redakcja Portalu

Z danych cytowanych przez wiceministra zdrowia pana Aleksandra Soplińskiego (w odpowiedzi na interpelację poselską) wynika, że liczba zarejestrowanych pielęgniarek i położnych w Polsce wynosi 309 493 - to tekst z artykułu na Portalu z dnia 8 sierpnia 2012 roku. Natomiast izba pip podaje, że na dzień 31 grudnia 2011 pielęgniarek i położnych jest . 309 493. Wniosek: Mamy w Polsce 309 tysięcy pielęgniarek i położnych. Te same dane podaje ministerstwo i izba pip. Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#10  2012.09.16 10:19:44 ~piel oddz.

Jak można pisać, że tak mało osób przyszło na pikiety ? A kto o tym wcześniej poinformował - ani media ogólnopolskie ani Mielcarek.Tak on pamięta by promować swoje książki, odgrzewać kotlety albo skłócać pielęgniarki - tak jak i teraz ! WSTYDU PAN NIE MASZ !

#11  2012.09.16 10:22:16 ~mgr

Dane znacznie zawyżone !

#12  2012.09.16 12:18:04 ~do 10

Mam identyczne odczucia i ocenę.

#13  2012.09.16 12:40:15 ~piel.

Dane o ilości pielęgniarek są tak zgodne z rzeczywistością jak niektóre informacje na tym portalu. Zapomina i Ministerstwo, i Izby Pielęgniarskie, że w rejestrach Izb są martwe dusze, jak również pielęgniarki emerytki i rencistki, które nie zamierzają wrócić do zawodu itd. itd. Od ilości zarejestrowanych pielęgniarek Izby otrzymują dotacje. Dlatego fikcja będzie trwać Bo wszystkim siedzącym na stołkach jest wygodnie! Nikt się nie zastanawia dlaczego tak wielkie braki są w oddziałach szpitalnych. Mamy się szkolić, szkolić, szkolić, pracować, pracować, pracować i w końcu paść na tzw. pysk! Na koniec dodam tylko jedną rzecz, to ciągłe skłócanie pielęgniarek i bicie piany przez niektórych, co zapomnieli jak to jest być pielęgniarką na oddziale przy pacjencie sprawiło, że nikt się z nami nie liczy bo krótkie prześcieradło jest ciągnięte przez tzw. pielęgniarki funkcyjne, czy to z prawa czy to z lewa. Pozdrawiam i robię swoje, ja zostaję przy pacjencie!

#14  2012.09.16 13:29:34 ~znawca

Trwa Msza Sw. Na Jasnej Górze w intencji ludzi pracy. Zachęcam do odsłuchania kazania Arcybiskupa A. Pacyfika Dydycza. Mam nadzieję,że będzie to przyczynkiem do zrozumienia istoty sprawy. W przeciwnym wypadku tylko czekać, aż za samą myśl o przysługującym Wam prawach będziecie sądzone przez "uniezależnione od sprawiedliwej wLadzy" S ą d y!

#15  2012.09.16 13:34:37 ~znawca

Zachęcam do uczestnictwa w Manifestacji w Warszawie dnia 29 września b.r. Pokażcie chociaż liczebnością swoje niezadowolenie ze stanu rzeczy.

#16  2012.09.16 14:16:24 ~zdziwiona

Jaka manisfestacja 29 września w Warszawie, ja wiem, ze jest EBNP z Sołtysiakiem? a poza tym co robi PR przy Naczelnej Izbie? kogo i jak promuje? Kto to wie? a na stronie WOIPiP dlaczego są takie stare aktyalności, czy duch komunizmu byłby ciągle żywy? ciągle nie dowierzam swojemu zdziwieniu? pomocy, ratunku! :)

#17  2012.09.16 14:30:26 ~znawca

Do zdziwionej :W promowanych mediach o tym cisza.W/g niezależnych mediów w Polsce/a jest ich coraz więcej/ : Ogólnopolska manifestacja ludzi pracy odbędzie się w obronie niezbywalnych praw człowieka, a w szczególności w obronie prawa do godnego życia w kraju. obrony niezależnych mediów. natomiast przeciwko temu wszystkiemu - co się dzieje.

#18  2012.09.16 15:25:00 ~,,,,,,,

Proponuję, Polacy! wyjdźmy wszyscy na ulicę,wspierajmy się,większość ludzi w Polsce jest krzywdzonych.Nie zamykajmy się z bólem w czterech ścianach.Jest okazja ,abyśmy się wszyscy połączyli solidarnie.Nie może być tak ,aby jedna grupa zarabiała 100 tyś.zł miesięcznie,a inni przymierali głodem,okradani w granicach ,prawa,do granic wytrzymałości, ze wszystkiego ,finansów,sumienia,wolności ,schorowani,na granicy śmierci,bez możliwości leczenia, itd.itp.

#19  2012.09.16 17:19:44 ~manifa

Manifestacja pracowników ochrony zdrowia odbędzie się w Warszawie 5 pażdzernika br.Panie Redaktorze prosimy o wsparcie medialne.Pielęgniarki i położne

#20  2012.09.16 17:49:05 ~Dana

Z przykrością muszę stwierdzić, że dowiedziałam się o tych pikietach z telewizji (już po fakcie - oczywiście). W klinice w której pracuje zupełny brak informacji, nikt nic nie wiedział a może ci co wiedzieli mieli zakaz informowania (dyrekcja, przełożona ewentualnie oddziałowa) Zapewne komuś jest nie na rękę aby tego typu informacje przenikały do naszego środowiska. SZKODA.

#21  2012.09.16 17:58:24 ~Ola

To określenie "manifa" to pewno "parada homo". Nam pielęgniarkom nie o to chodzi. To widocznie takie odwrócenie uwagi od terminu 29. września. Nie damy się więcej wciągać w niejasne sprawy. My wiemy teraz o co nam chodzi. Popieramy manifestację 29 września. Słuchałyśmy dzisiaj przemówień na Jasnej Górze i czytelnie będziemy domagać się swoich praw 29.września. Na samorządy nie możemy liczyć.

#22  2012.09.16 18:07:57 ~znawca

Mamy pełne zaufanie do Przewodniczącej Solidarności Pracowników Służby Zdrowia. Postaramy się przybyć do Warszawy 29 września. gdyż jak nam wiadomo Solidarność jest współorganizatorem tego spotkania. Jest to data pewna, a forma ta jest dla nas jedyną realną. Proszę nie podawać innych mylnych terminów /bo to są metody nieuczciwe/.

#23  2012.09.16 19:41:08 ~Ala

Ola puknij się w głowę i teorie spiskowe opowiadaj do beretu!

#24  2012.09.16 19:58:40 ~sprawdzono

Podawanie innej daty niż ustalona na 29.09. to ściema, W beretach, czy bez to nie ma znaczenia. Spotkanie w Warszawie to nasz zawodowy obowiązek.

#25  2012.09.16 20:04:50 ~Oj!OlaOla

29.09- manifestacja organizowana przez Solidarność 05.10-manifestacja organizowana przez min.Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych.Jak Ola nie wie o co kaman to niech trochę poczyta na necie.Nie czas teraz na kłótnie i wymyślania.Pielęgniarki mogą uczestniczyć i w jednej i drugiej manifestacji.Ważne żeby były widoczne.

#26  2012.09.16 20:22:16 ~Ojpiel:

Czuję tu wielki podstęp. Jak zwykle piel. jesteście manipulowane/każdy podział uniemożliwia osiągnięcie celu/. Można protestować codziennie =-tego nikt nie zabrania. Data 29 była wyznaczona dużo wcześniej i także przez Solidarność. Wygląda to na celowe rozbicie grupy i podejrzewam. że to kolejna manipulacja. Pytanie retoryczne : czy nie lepiej raz w większej grupie?

#27  2012.09.16 20:36:33 ~jest żle

Jedna czuje wielki podstęp! Druga "parade homo".Trzecia,że protestowac można codziennie.Przy tych objawach proszę niezwłocznie udać się do lekarza psychiatry.

#28  2012.09.16 20:59:17 ~klaun

Zanosi się na powtórkę cyrku. Już widzę te potrząsane butelki. Pewno P. Kopacz obiecała kawę w termosie, a P. Kwaśniewska różę. Trzeba iść po te prezenty - darmowe.

#29  2012.09.16 22:31:21 ~znawca

Uwzględniając brak jakichkolwiek efektów dotychczasowej działalności zarówno Zw, Zaw, Pielęgniarek i Położnych jak i Samorządu apeluję o dołączenie do przywódców mających zdolności sprawcze i wspólne wystąpienie. Nie ma czasu na działania pozorowane i urządzanie cyrku. W jedności i umiejętności działania siła. Połączyć siły i przystąpić do konkretnych działań 29.bm

#30  2012.09.17 09:24:16 ~do znawcy

A jakie efekty osiągnęła solidarność na rzecz piel. i poł. PROSZĘ NIE WANIPULOWAĆ ŚRODOWISKIEM NA FORUM 05.10.2012r.TO DATA MANIFESTACJI DLA PRAC. MEDYCZ.Proszę przeanalizować np.podwyżki, kto o nie walczył CZYŻ NIE OZZPiP?

#31  2012.09.17 10:00:39 ~///

Organizujmy srajk za strajkiem do skutku,wspierajmy się nawzajem.

#32  2012.09.17 10:14:28 ~-@-

Sytuacja w pielęgniarstwie świadczy dobitnie o efektach dotychczasowych działań. Dno totalne. Powtórka trzęsionych butelek - kompromitacja.

#33  2012.09.17 11:18:02 ~xxx

Popieram wypowiedź gościa. wszystko jest w tej chwili nastawione na destrukcję ,na niszczeniu tego co do tej pory zostało pzez wiele lat zbudowane, zbudowane przez naszych ojców i dziadów. Majątek wypracowany przez wczśniejsze pokolenia jest marnotrawiony przez pseudo zarządców. Ludzie obudżcie się i zablokujcie wrogie przejmowanie majtku narodowego.

#34  2012.09.17 11:32:35 ~Stop

Stop prywatyzacji szpitali to b, ważne zadanie, lecz w Polsce nie tylko ta dziedzina jest do naprawy. Destrukcyjną działalność rządu widać na każdym kroku. Dlatego "Stop niszczycielskiej działalności rządu" 29 września br, Warszawa.

#35  2012.09.17 14:57:29 ~ewa

Pracuje w szpitalu gdzie pielęgniarki chciały podwyżek płac. Związki zawodowe przeprowadziły referendum strajkowe i co sie okazało ,że 1/4 pielęgniarek nie przyszła na referendum i nie było kworum. jeżeli boimy się brać udział w referendum , to o jakich strajkach koleżanki mówicie? na pikietę z 400 pielęgniarek idzie 11.To o czym to świadczy? nie ma jedności w naszym środowisku .

#36  2012.09.17 16:49:21 ~###

A chodzi o to, aby poszumieć, zaistnieć w mediach i udawać zaangażowanie. Wszystkie te działania to kompromitacja tej grupy zawodowej. Wszelką działalność ocenia się przez pryzmat efektywności, no i co ?

#37  2012.09.17 17:13:36 ~aga

Bez jedności nic nie osiągniemy

#38  2012.09.17 19:01:50 ~margo

W wielu szpitalach dyrektorzy zabronili wieszać plakaty bo za ostre i nieładne.Czyli tylko do roboty i bez gadania! Obudźmy się bo nami nikt się już nie zajmie i poumieramy na ulicy.

#39  2012.09.17 19:50:11 ~piel

Moim zdaniem pikietę to my powinnyśmy urządzić przed izbami za dysproporcję niczym nie uzasadnioną w miesięcznym wynagrodzeniu. 45 izb w kraju po 6 członków i więcej zarządu z pensją m-c 14 tys zł.Ściąga się z nas haracz roczny w wysokości ok.500zł. do tego dochodzą subwencje z ministerstwa. Całe to towarzystwo w izbach całkiem dobrze się urządziło naszym kosztem , zapewniając sobie odpowiednie zapisy w rozporządzeniach. Całkowicie zapominając o naszych potrzebach. Nic tu nasze pikiety nie poradzą skoro nas przedstawicielki ,przehandlowały"

#40  2012.09.17 20:05:26 ~llll

Jak tu nie strajkować! U mnie oddział przewlekle psychicznie chorzy 64 pacjentów w tym 40 leżących do całkowitej pielęgnacji.Tu pracują przy łóżkach rano 3 w nocy 2 pielęgniarki Pensja od ok 1500,- do 1700,-zł. Dyrekcja tłumaczy,bo nie ma pielęgniarek, NIEWOLNICTWO.Tak się traktuje piel.kobiety. Poumieramy pod łóżkiem !

#41  2012.09.17 20:51:27 ~Ola

Do piel -100% racji. Pikieta pod Naczelną Izbą, Nadzwyczajny Zjazd. Uregulowania analogicznie jak w Samorządach Lekarskich. Nie łudżcie się szeregowe pielęgniarki, że te instytucje Wam pomogą. Trzeba zmian systemowych, Manifestacja Ogólnopolska 29 września i przygotowane wybory.

#42  2012.09.18 09:39:38 ~3xtak

Ola oganizuj te pikiety! Jako ZNAWCA tematu poprowadż! Czekamy na twój znak i nadzwyczajny zjazd! Wreszcie ktoś zrobi porządek!

#43  2012.09.18 10:09:17 ~Szok !

Do 40 : nóż się otwiera żeby tak ciężko pracować z takie grosze ! a wakaty są tylko się nie przyjmuje pielęgniarek bo WIELKA OSZCZĘDNOŚĆ A POTEM AGRESJA ZE STRONY PACJENTA, RODZIN !

#44  2012.09.18 11:01:23 ~llll

Organizujmy się,nikt nam nie pomoże jeżeli same sobie nie pomożemy.

#45  2012.09.18 11:58:55 ~!!!!!!!

Do autora "do znawcy". Jeśli autorze tego wpisu uważasz. że aktualne płace to twoja zasługa. /piszesz bowiem o podwyżkach/ to zapytam "gdyby nie twoje starania to pielęgniarki pracowałaby tylko na wolontariacie? " Koleżanki pojedyncza osoba nic nie zmieni, tym bardziej, że nasze organizacje "kręcą własne lody dla siebie". Zachęcam do uczestnictwa 29.09.w Warszawie i przygotowywać się do wyboru właściwego przedstawicielstwa naszej grupy.

#46  2012.09.18 14:49:18 ~Do !!!!!!!

Do wyboru właściwego przedstawicielstwa naszej grupy.-sprecyzuj!

#47  2012.09.18 15:24:49 ~odpowiedż

Mam na myśli wybory wszelkie /do związków zawodowych, samorządów - od szczebla podstawowego począwszy/, do samorządu lokalnego. parlamentarne także. Nie widzicie co się dzieje? Demokracja ma to do siebie, że daje możliwości, z których trzeba nauczyć się korzystać. "Przywódcy" naszych grup już dostatecznie się wykazali. Proponuję nawiązać kontakt z Przew. Ochman. uczestniczyć w manifestacji 29 w Warszawie, zebrać podpisy tamże pod petycją i ew, przemieścić się z protestem pod siedzibę Naczelnej Izby Pielęgniarek.

#48  2012.09.18 20:11:10 ~gość

Samorząd pielęgniarski nie potrzebował robić pikiet, by sobie zapewnić w rozporządzeniach 3 średnie krajowe na pensję m-c. Potrafił dla siebie, na nasz koszt, to teraz niech ruszą tyłkami, by zapewnić nam w rozporządzeniach godziwe pensje. Pikiety są tylko zadymą pod publiczkę . Szanowni Samorządowcy naszym kosztem robią sobie reklamę.Izby udowodniły na swoim przykładzie,że potrafią od ministerstwa wyegzekwować odpowiednie zapisy. Nadszedł czas , by te zapisy dotyczyły również naszych godziwych pensji.

#49  2012.09.18 22:53:38 ~znawca

Zwolennicy pielęgniarskiej manify /5,10,br/połączcie siły z feministkami. Im też bowiem zależy głównie na reklamie. Dziękujemy za dotychczasowe, bezskuteczne potrząsanie butelkami i robienie szopek. Jedynym efektem było wypromowanie P. Gargas Nie ma w świecie podobnych do naszych /samorządów i związków/ organizacji, które dbałaby o swoje interesy kosztem całej grupy zawodowej. Dziękujemy za pozorowane działania. Zaczniemy tworzyć struktury od podstaw.

#50  2012.09.19 11:51:27 ~ja

A w tv POLSAT nadal pielęgniarka Halina Kiepska codziennie zabiera głos g.19:35 - ZAPRASZAM !

#51  2012.09.22 16:48:04 ~\".\"

Http://www.ozzpip.com.pl/

#52  2012.09.24 11:49:02 ~ja

OBUDŻ SIĘ POLSKO, OBUDŻCIE SIĘ PIELĘGNIARKI !

#53  2012.09.26 20:01:34 ~piel

Do czego mam się budzić , by po moich plecach co niektórzy zbijali swoją władzę? Izbom nie potrzebne były manify by załatwić sobie po 14 tys m-c pensji. Po co im płacimy te pieniądze , skoro teraz wypędzają nas na ulicę , byśmy same o siebie walczyły? Po co nam taki Samorząd , który walczy tylko o swoje koryto naszym kosztem.

#54  2012.09.27 10:05:01 ~gość

Budzić się do koniecznych zmian nadal niskie płace i dorabianie na kontrakcie jest dużo do zrobienia !

#55  2012.09.30 10:48:23 ~gość

Płaczecie narzekacie jak was wyrzucają z roboty albo jak prywatyzują wczoraj na marszu obudż się Polsko żadnej wypowiedzi na temat pielęgniarek w tv tak jak zwykle różne zawody m.in. wypowiedż nauczycielki, i inn. a pielęgniarki szczęśliwe nie spracowane na kontraktach w domu zamiast na marszu i to powinny być z widoczną dużą grupą - jak zwykle.to samo i po co narzekać ?

#56  2012.09.30 13:59:06 ~gość

Brak solidarności jest naszym największym problemem.Pracując na etacie i kontrakcie za marne grosze dajemy pracę lekarzom, ordynatorom nielubianym oddziałowym.Wystarczy miesiąc może krocej i okaże się,że oddziały nie będą funkcjonować bez pielęgniarek.Jeśli nie pomyślimy o sobie teraz to kiedy.Drogie Koleżanki jeśli chcemy coś osiągnąć zacznijmy od teraz.Najpierw przestańcie dorabiać na kontraktach za grosze posypie się wszystko.Nie bierzcie dyżurów za zwalniane koleżanki(to mści się na Nas).Pamiętajcie wystarczy miesiąc.Może krócej.

#57  2012.10.02 14:02:43 ~ja

55,56 zgadza się i kto podejmie wyzwanie ? tylko miesiąc tylko i wszystkie polskie pielegniarki, wszystkie . ?

#58  2012.10.03 10:10:04 ~gość

No i proszę jakie zainteresowanie ostatnimi postami jak o wytykaniu sobie wykształcenia to zaraz wielka burza. a jak do działania JAK ZWYKLE CISZA !

#59  2012.10.09 13:55:03 ~mgr

Do 58 : zgadza się KOLEŻANKI TYM RAZEM NIE DAJMY SIĘ !