Sztandary izby i związku pielęgniarek i położnych: WYPROWADZIĆ!!! Minister wydał rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Minimalne normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych 2013.

.

Google Analytics

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2012 roku to:

Prawie 3 miliony odsłon,

Prawie 1 milion odwiedzin,

Ponad 400 tysięcy unikalnych użytkowników.

Ponad 6 tysięcy KOMENTARZY!!!

.

Podpisane w dniu 28 grudnia 2012 roku rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami, w kontekście pierwotnych zapisów w projekcie przedmiotowego rozporządzenia (opracowanego przez urzędników ministerstwa zdrowia) to kompromitacja samorządu zawodowego oraz związku zawodowego w zakresie skuteczności działania na rzecz naszej grupy zawodowej.

W projekcie pierwotnym powyższego rozporządzenia (po trzech latach prac, w tym "dobrze przygotowanych od strony merytorycznej przedstawicieli - zawodów, w tym - pielęgniarek naczelnych, które wniosły do projektu wiele praktycznych elememtów") zapisano między innymi:

Co zostało z tych zapisów w rozporządzeniu podpisanym w dniu 28 grudnia?

NIC!!!

Nie ma wymogu dwuosobowych obsad pielęgniarskich, nie ma zapisu w kwestii tzw. "pielęgniarki/położnej instrumentariuszki brudnej", a stanowiska  "pielęgniarek lub położnych oddziałowych i ich zastępców oraz pielęgniarek lub położnych koordynujących pracę innych pielęgniarek i położnych i ich zastępców" wlicza się do ustalania norm zatrudnienia. 

Obiektywnie należy podkreślić, że kolejny raz władze samorządu i związku pip wypiły tym razem kawę z ministrem zdrowia. W dniu 19 grudnia. Zobacz zdjęcia. Poprzednią kawę wypiły z prezesem NFZ. W dniu 9 października. Zobacz komentarz redakcyjny w tej sprawie. 44 KOMENTARZE. Natomiast w marcu i październiku piły także kawę z Premierem.

.

Zobacz cały tekst rozporządzenia z dnia 28 grudnia 2012 roku w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami.

.

Zobacz także:

Aktualności według działów - normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2013.01.06 21:15:18 ~ewa

Same jesteśmy sobie winne, podzielone, zawistne, oskarżające się wzajemnie . W tym wszystkim dzielnie wspiera nas Mielcarek . No i mamy efekty, nikt z nami się nie liczy ! do czasu kiedy się nie zjednoczymy będzie już tylko gorzej.

#2  2013.01.06 21:25:04 ~ja

święte słowa Ewo! , a do koleżanek-pora pójść po rozum do głowy.Powodzenia

#3  2013.01.06 21:27:01 ~piel

Izby nas sprzedały Kopaczowej za obowiązkową przynależność do samorządu każdej pielęgniarki, oraz zapis 3 czy 4 średnich krajowych na pensję Zarządów w 45 izbach w kraju po ok. 14 tys m-c . Kopaczowa ubiła świetny interes i izby też , bo to my za to wszystko płacimy ze składek członkowskich. Za rejestr pielęgniarski również. Dlatego nie ma żadnych poprawek do projektów ustaw, a jeśli są to jest to fikcja, interpelacji i trzyma się nas za mordę.

#4  2013.01.06 21:49:25 ~ja

Drogie koleżanki,skoro uważacie,że związki nic dla nas nie robią,to przeczytajcie sobie list jaki związek wystosował do pana premiera i wyciągnijcie wnioski jak rząd liczy się z naszym zdaniem i uczcie się czytać ze zrozumieniem,a nie słuchać głupot pieniaczy,życzę zdrowia

#5  2013.01.06 22:23:54 ~xxx

Zamiast prymitywnych i agresywnych wypowiedzi należy zastanowić się co można zrobić. Z przykrością czytam zarzuty pod adresem Pana Mielcarka. Czy wśród nas są osoby, które mogą zaproponować jakieś skuteczne przeciwdziałanie przyduszeniu zawodu / przytrzymaniu pod butem/, bo o niszczeniu nie ma mowy, bo tak naprawdę czy istnieje gdzieś jego profesjonalne wydanie w praktyce? Gdzie się podziały badania naukowe pokazujące skuteczność opieki pielęgniarskiej oraz konieczne warunki do jej wykonywania?

#6  2013.01.06 23:16:07 ~ja cd

Otwórzcie sobie te dwa linki i porównajcie: http://www.pielegniarki.info.pl/files/5020c41750efd9ab703949ed9410d55d7814.pdf http://www.ozzpip.com.pl/images/19-12-2012/pismo_premier_normy001.pdf

#7  2013.01.07 11:38:44 ~aga

Panie Mariuszu jakie pan ma propozycje, co Pana zdaniem należy teraz zrobić? Dla naszego środowiska potrzebni są konstruktywni krytykujący, a nie krytyka z której nic nie wynika a tylko potęguje wewnętrzne spory.

#8  2013.01.07 11:54:25 ~kiki

Myślę ,że w naszym środowisku niewiele się da zrobić. Piel. z izb wykorzystują swoje pięć minut i zrobią wszystko aby ten czas przedłużyć. Zrobią wszystko aby nigdy nie wrócić na odcinek i zarabiać grosze.Myślę ,że każda z was by tak postępowała. Mimo iż piel. kończą studia traktowane są jak tania siła robocza do pracy w ludzkich odchodach , bakteriach i innych ludzkich wydalin i wydzielin. Robią to czego nikt inny by się nie podjął.Zlecenia są tylko dodatkiem do pracy pielęgniarskiej.Doktoraty z piel.wzbudzają bardziej śmiech niż poważanie. Tak nas postrzegają w rządzie i nie tylko. Będzie to trwać tak długo ,aż pielęgniarstwo nie będzie miało silnych reprezentantów , którzy będą w stanie zmienić wizerunek zawodu.Czy to kiedyś nastąpi?

#9  2013.01.07 17:19:54 ~gość2

Zobaczcie jak informatycy kontraktują świadczenia pielęgniarskie SPO SZCZEGÓLNIE W MALOPOLSCE teraz pielęgniarki będą pracować za przysłowiową miske ryżu u informatyków i wszystko jest ok

#10  2013.01.07 18:46:55 ~......

Uważam ,że pielęgniarki się nie szanują.Zależy im często,aby tylko p.dr był zadowolony,podjął własciwe leczenie.Niczego nie chcą /oficjalnie dla siebie/.A przecież to co dzieje się z pacjentem rozpoznaje pielęgniarka.Dopiero na jej sygnał lekarz rozpoczyna leczenie.Gdyby nie pielęgniarka niejeden pacjent,może nawet straciłby życie.To pielęgniarka rozpoznaje,stawia diagnozę.Od niej, na pierwszym miejscu zależy życie i zdrowie pacjenta.Jedno jej zaniedbanie,pomyłka ,kosztuje zdrowie czy życie innych. Jak można takie osoby uważać za mało znaczące.

#11  2013.01.07 20:36:50 ~pielęg,

W TYM KRAJU TRUDNO - CZŁOWIEK, PIELĘGNIARKA NIC SIĘ NIE LICZY JESZCZE NIGDY NIE BYŁO TAK ŻLE, JAK WSZYSTKIE RAZEM W CAŁEJ POLSCE NIE ODEJDZIEMY JEDNEGO DNIA OD ŁÓŻKA CHOREGO TO DALEJ BĘDĄ BIĆ NAS PO DUPIE.

#12  2013.01.08 09:31:05 ~ja

Nareszcie pielęgniarki oddziałowe i koordynujące do roboty a nie do zwalniania dobrych pracowników ! i z naczelnymi też już zaczęli robić porządek to już tylko kierownicy !

#13  2013.01.08 09:36:22 ~mgr

Chwała P.Mielcarkowi,że tu jest i niech będzie zawsze. to dzięki niemu dowiadujemy się o wszystkim na bieżąco tylko nie wykorzystujemy właściwie ( za dużo sporów ! ) DZIĘKUJĘ PANU WIELKĄ ROBOTĘ PAN ROBI MIMO MOICH CZASEM WĄTPLIWOŚCI ! ŻYCZĘ JAK NAJWIĘCEJ SUKCESÓW I ZDROWIA NA TEN NOWY 2013R OBY BYŁ PRZEŁOMOWY DLA POLSKIEGO PIELĘGNIARSTWA !

#14  2013.01.08 09:40:10 ~nurse

Tak zgadzam się oddziałowe do roboty ! a nie trzymać je do zwalniania koleżanek, które kończą studia ! poza tym pielęgniarek mało są wakaty będzie kiepska jakość a na oddziałach po 3 rankowe które mówią że nie są od pacjentów, że są od papierów.ŻENADA ! ( i nawet nie mają studiów ! )

#15  2013.01.08 10:20:49 ~D.Kilańsk

Szanowne Koleżanki, pielęgniarki oddziałowe i zarządzające jako realizujące bezpośrednią opiekę przy pacjencie to ewenement na skalę światową . No cóż podzieleni jesteśmy dlatego politycy się nami nie zajmują, bo szkoda czasu - same się niszczymy, więc nie ma co :( w jaki sposób np. likwidując stanowiska naczelnych czy oddziałowych (nie ma tak na świecie zawsze kadra pielęgniarską zarządzają pielęgniarską), no chyba, że czegoś nie wiem. Kolejny przykład to poniżanie tych co chcą inaczej czy więcej. Nie dojdziemy do niczego jeśli nie będziemy się na wzajem szanować, siebie i swoją pracę. Każdego dnia każda pielęgniarka wykonując najprostszą czynność pomaga drugiemu człowiekowi i nie ważne czy to jest iniekcja, czy też poukładanie grafiku - doceńcie to - wtedy inni też będą Was cenić. Polecam lekturę http://www.ptp.na1.pl/pliki/ICN/ICN_pomiar_obciazenia_praca_03_11_2009.pdf

#16  2013.01.08 12:35:07 ~ja 4

Nasze koleżanki i tak prawdopodobnie nic z tego nie zrozumieją,patrząc na niektóre wypowiedzi powyżej one po prostu nie rozumieją języka polskiego,tak są zajadłe w swej zawiści

#17  2013.01.08 13:36:02 ~piel.

Panie zza biurka nadal zapomniałyście o zwykłej pielęgniarce o nockach o pobudzonych pacjentach dla Was papier i grafik to rzecz święta Oj , oj oby jak najdłużej Pani Doroto i inne Panie Przewodniczące bronicie swojego stołeczka.

#18  2013.01.09 12:02:32 ~piel

Drogie koleżanki myślę, że już czas dojrzeć do tego aby pozamykać małe izby i przestać utrzymywać nasze panie naczelne, które piastują w nich stanowiska od lat dla nas nie robiąc nic. Niech pozostaną w miastach wojewódzkich i pracują w nich nasze koleżanki na etacie a nie etat w szpitalu i ciepła posadka w izbach i kasa przypominam Nasza kasa wpływa na konto.Może gdyby byli tam ludzie którzy poświęcali swój czas tylko na pracy aby coś dla nas zrobić i z tego byliby rozliczani to by działali.

#19  2013.01.09 18:03:56 ~ina

Czytam komentarze na temat zwiążku zawodowego pip, samorządu i te napastliwe ataki, zjadliwe, złośliwe i nieuczciwe. Nie jestem kierownikiem, nie jstem pielęgniarka funkcyjna w samorządzie czy zwiazku zawodowym, nie dlatego, że nie chcę ale nie moge ze względów osobistych poświęcić odpowiednio dzużo czasu działalności.

#20  2013.01.10 08:00:42 ~Nina~~

A co na to Prezes Rogalowa? Może się zajmie sprawą? A nie tylko wykłady z firmami i na uczelniach? Szkoda ze ma takie podejście do sprawy!

#21  2013.01.10 10:17:04 ~Anka

Większość narzekających pielęgniarek i plujących na związki zawodowe to osoby , które nigdy nic nie zrobiły dla pielegniarstwa, nie pomogły. Może osoby narzekające wezmą sprawy w swoje i wybiorą się na negocjacje z RZądep RP. Może mają lepsze pomysły i środki egzekwujące o rządu. To że pielegniarstwo jest lekceważone to wina całej spoleczności pielegniarskiej. Nie jesteśmy wszystkie konsekwentne w swoim zawodowym działaniu. Nie jesteśmy razem lecz plujemy na siebie. Nie mówimy o sobie panie pielegniarki, tylko panie w czepku, pozwalamy mówić do siebie siostro. wykonujemy zlecenia lekarskie nie wpisane do zleceń. Nie raportujemy np; z braku czasu nie wykonano danej czynnośći.Na dyżurze wykonujemy czynności biegiem. A biegać należy tylko do reanimacji. Można mnożyc przykłady naszych "grzechów". To tak jak w małżeństwie i w wychowaniu dzieci konsekwencja, merytoryczność , kultura osobista. Lekarze nigdy publicznie nie kopią pod sobą dołów.

#22  2013.01.10 16:56:41 ~z zewnątr

Dlaczego w Polsce jest taka degradacja tego zawodu ? Czy to nie wstyd? Białoruskie pielęgniarki mają lepiej.Może wina leży również po stronie samych pielęgniarek , że nie umieją się szanować? Strach to zły doradca-może już czas podnieść głowy!

#23  2013.01.10 18:26:23 ~do anki

Panie i panowie w izbach nic nie robią za darmo. Płacimy im 14 tys pensji. Pytam co w ubiegłym roku zrobili by nasz byt poprawić? Ta znikoma ilość interpelacji o czymś świadczy. ,czy się siedzi , czy się leży pensja 14 tys się należy". Stać nas na utrzymanie 45 izb i po ok 6 członków zarządu w każdej za taki owoce ich pracy?

#24  2013.01.10 20:36:03 ~A. G. - K.

To Rozporządzenie (niestety) w wersji tak zmienionej i okrojonej (pewnie na życzenie dyrektorów szpitali), aktualnie nie stanowi żadnego wyznacznika, gdyż znowu to kierownik placówki decyduje o wszystkim (np. czasie opieki bezpośredniej), co jest oczywiście kpiną z naszych oczekiwań i zabezpieczenia potrzeb pacjentów. Jestem niezwykle oburzona tym faktem, gdyż w MZ uznano nasze środowisko za "ciemną masę" , nie umiejąca czytać, którym można powiedzieć, że MZ spełniło nasze oczekiwania - wypuściło rozporządzenie ! Uważam, jednak, że nie szkoda tracić siły na szukanie winnych, - powinniśmy wszyscy ( NRPiP, OIPiP, Zw. Zaw, Konsultanci Krajowi i Wojewódzcy, PTP i pozostałe organizacje pielęgniarskie) spiąć szeregi i oprotestować to rozporządzenie ! jak najszybciej zainteresować też prasę o organizacje pacjentów, przecież mają prawo do godziwej i bezpiecznej opieki !

#25  2013.01.10 21:46:30 ~MaX

Środowisko pielęgniarskie jest ogromne ok 250 tys. Nikt się z nami nie liczy. Nasze "władze'' biorą pieniądze i nie potrzebują podejmować tematów trudnych (po co się kłócić skoro kasa ta sama). Lekarze nigdy nie dopuszczą żeby pielęgniarki się zjednoczyły. dlaczego od tylu lat nie strajkujemy? Nie walczymy o swoje? Dlaczego pozwalamy żeby śpiochy zarabiały kilka razy więcej a my musimy kombinować jak związać koniec z końcem zarabiając ledwie ponad minimum?

#26  2013.01.11 08:15:26 julla

Piel to chyba jasne że po to jesteśmy by pokrywać koszty, Przecież oni nie pokryją z własnej kieszeni to jasne. My kozły ofiarne musimy chyba że coś zmienimy.

#27  2013.01.11 08:19:35 marzaca

A z kim oni tak naprawdę się liczą udają tylko że jesteśmy ważni. A co maja robić przecież są po to by rządzić by niby nam było dobrze wiec pościemniać muszą.

#28  2013.01.11 11:49:10 ~Asia

Rząd Rp za swojej kadencji zawsze był arogancki.Obecna sytuacja w pielęgniarstwie wynika z tego iż Ministerstwo zdrowia dobrze wie o ewidentnych brakach kadry pielęgniarskiej ale gra na zwłokę . Prywatyzacja szpitali jeszcze bardziej zataji problem. Praca na kontrakty niskie stawki,godzinowe, konkurs ofert w szpitalach same na siebie kręcimy bicz zgadzamy sie na wszystko. Boimy sie utraty pracy. Tylko wymagania wobec nas coraz większe.Nieustanne ksztalcenie na własny koszt. ODpowiedzialność, Mobing , Nie zwalajmy na samorządy pielegniarskie. Odejdzmy od łóżka pacjenta ,wszystkie . w mediach naświetlmy sytuację prosto i jasno. Nie dajmy się wyprzeć opiekunom medycznym . W Anglii jest 1 pielęgniarka i 5 opiekunów na zmianie JAKI SYSTEM CHCĄ NAM WPROWADZIĆ . Chciałyśmy samodzielnego zawodu i tak nas kształtuja. ale NEGOCJUJMY STAWKI NIE PRACUJMY ZA DARMO

#29  2013.01.11 12:18:36 ~,,,,

A co o tym sadzicie ? : Pielęgniarki w danym zakładzie walczą o to aby móc pracować na dodatkowych dyyżurach jako opiekunki.Czyli raz będzie opiekunką ,innym razem pielęgniarką.Ja mam mieszane uczucia.Chyba nie powinno tak być.

#30  2013.01.11 14:35:18 ~xxx

Ciekawe dlaczego pani Prezes NFZ wypowiedziała się na temat obsady pielęgniarek na dyżurach. O ile wiadomo jest prawnikiem i nie ma bladego pojęcia o profesjonalnych usługach pielęgniarskich. Pytanie czy lekarze pracujący w oddziałach mają jakiekolwiek pojęcie o zdaniach zawodowych pielęgniarek. O ile wiem oni myślą, że szkoły pielęgniarskie uczą jak najlepiej przysłużyc się w pracy lekarzowi. Problem z naszym zawodem jest taki, że nawarstwiło się kłębowisko problemów, a my niecierplowe chcemy, aby je rowiązać jednym pociągnięciem. Wyraźnie brak ośrodka koordynującego zmiany.

#31  2013.01.11 18:57:11 ~gosia

Po raz kolejny okazało się, że lobby pracodawców i samorządy(napewno Konwekt Powiatów Polskich, wojewodowie wygrali. Jako organy prowadzące lub założycielskie skutecznie wyeliminowali propozycje korporacji zawodowej pielegniarek i położnych, czyli znów politycy i polityka. Pamiętajmy o tym przy urnach. Przyszłością tak ważnego zawodu są nasze postawy i nie przyjmowanie "resztek z pańskiego stołu"

#32  2013.01.11 21:27:44 ~ola

Tak, wójtowie i burmistrzowie wypowiedzieli się w sprawie obsad pielęgniarskich (jakości opieki pielęgniarskiej! )-na tym portalu była o tym informacja dawno temu tylko nie zauważyłyśmy jej. i co z tym teraz zrobimy?

#33  2013.01.11 23:55:31 ~marg..

I znowu tylko gadanie ,jakie my wszystkie jesteśmy mądre i mamy świetne pomysły gdy nikt nas nie widzi.A potem idziemy na oddział i -tak p.doktorze,już lecę.Żadne studia nie pomogą na brak szacunku dla siebie

#34  2013.01.12 08:34:25 ~PIEL

NO I PROSZĘ O CZYM MY TU MÓWIMY ? - JAKIE ODEJŚCIE OD ŁÓŻEK JEDNEGO DNIA ? PIELĘGNIARKI ZE SZPITALA W GOSTYNINIE NIE DOSTAJĄ PENSJI OD 2 MIESIĘCY ! I DOPIERO TERAZ INFORMACJA W MEDIACH ? I TO TYLKO W WOT ! SKANDAL ! NASTĘPNY : PIELĘGNIARKI W SIEDLCACH ZGODZIŁY SIĘ NA OBNIŻKI PENSJI - LEKARZE NIE ! KOLEŻANKI DROGIE CO WY WYPRAWIACIE GDZIE SZACUNEK, GODNOŚĆ I ZNOWU POWIEDZIANO W TV " KOBIETY SIĘ ZGODZIŁY - TAK ZAWSZE O PIELĘGNIARKACH TAK ,ŻE NIE SIOSTRY ! NAUCZYCIELE SZANUJĄ SIEBIE A KARTĘ NAUCZYCIELA MAJĄ NADAL A W PIELĘGNIARSTWIE HARÓWKA, WYKSZTAŁCENIE WYŻSZE I ZERO PRZYWILEJÓW A JAK CHORA, STARA TO DO ZWOLNIENIA A NAUCZYCIEL NA PŁATNY URLOP ZDROWOTNY PARANOJA ! no i ta Halina Kiepska na Polsacie ! SZOK !

#35  2013.01.12 08:35:28 ~ja

Do marg : zgadzam się całkowicie !

#36  2013.01.12 08:37:06 ~mgr

świetnie 34 ! zgadzam się ! ZACZNIMY WSZYSTKIE MĄDRZE I KONSEKWENTNIE DZIAŁAĆ !

#37  2013.01.12 08:40:10 ~nurse

Zgadza się mobbing szczególnie w szpitalu MSWIA w Warszawie !

#38  2013.01.12 08:42:49 ~mgr

Jak narazie kandydatów na opiekunów medycznych nie za dużo prowadzę takie zajęcia

#39  2013.01.12 11:29:05 ~do 33

Masz 100 % rację ! Tak jest wszędzie,nie ważne ile która ma lat,szkół i kursów, tam gdzie należłoby się ,odezwać,-pielęgniarki ogarnia zwierzęcy strach.I jest ,tak jaśnie państwo, Nawet kiedyś murzyni się buntowali.A pielęgniarek nie stać na to by mówić jednym głosem. Tych których coś próbują zrobić,które liczą,że któraś z piel.ją w końcu poprze -na palcach można policzyć.Dlatego nikt nas nie szanuje,bo głupich nikt nie szanuje.

#40  2013.01.12 14:47:04 ~mm

Nikt nas nie szanuje, bo same sie nie szanujemy. Mnostwo energii tracimy na dykusje która ma lepsze wykształcenie itp.

#41  2013.01.12 15:23:02 ~,,,,

I znowu sprawdza się powiedzenie,dlaczegoś głupi boś biedny,dlaczegoś biedny boś głupi, Piel.są chyba za głupie na to,aby umieć się szanować.A i pielęgniarstwo kończy -każdy głupi. Znowu słyszę,że za prezenty otrzymują zaliczenia .

#42  2013.01.12 17:44:55 ~xxx

Szacunek do siebie możemy wypracować wspierając się wiedzą /jak przywrócić zdrowie i pomóc je zachować/ umiejętnościami opieki nad pacjentem w szpitalu lub w domu, które zauważą pacjenci i właściwie je docenią! Bycie miłym i skrupulatne wykonanie zleceń to o wiele za mało, aby społeczeństwo nie patrzyło na nas z pobłażaniem Ocena pracy przez lekarzy jest dla nas marginesem, bo nie dotyczy pielęgnowania na czym lekarze się nie znają .Potrzebujemy łatwego dostępu do opracowań z uczelni i studiów podyplomowych. Może Pan Mielcarek mógłby ciekawsze zamieszczać na Portalu.

#43  2013.01.12 21:04:16 ~DO 41

Z tymi zaliczeniami to masz rację.Dzisiaj u nas panie( kopiujące prace z chomika czy z poprzedniego roku bo nie ma anty-plagiatu)wymyśliły składkę po 100 zł na prezent i catering na obronę dla promotora lekarza, który w ramach zajęć ze studentami poświęcił 25 minut cennego czasu-był wtedy w pracy w szpitalu.Przeczytał jeszcze te prace podobno-już w całości.To cały jego drogocenny wkład w pisanie prac przez studentów. Głupie baby zarabiające 2 tyś.wchodzą mu w dupę bo"taki ludzki".2 tysiące to on ma za jeden dyżur a pierdolnięte pielęgniarki jeszcze mu dorzucą do kasy, którą bierze z uczelni.Nie każdy musi mieć studia wyższe,jak nie umieją przez rok nasmarować 40 stron i wysłowić się na egzaminie to niech nie studiują.Idiotki za prezenty chcą być lepiej traktowane na obronie.

#44  2013.01.12 22:01:04 ~gość

Jak ta Kiepska w codziennym serialu polsatowym żenada i wstyd być pielęgniarką w Polsce !

#45  2013.01.12 23:21:11 ~Wyrocznia

Milczerk! Agitację za prawnym usankcjonowaniem umów śmieciowych dla pielęgniarek. pamiętamy! To dzięki Tobie POlityczny Judaszu, pielęgniarki POlskie stały się śmieciami ochrony zdrowia!

#46  2013.01.13 03:36:32 ~gienia

Jaki obciach. ale to prawda głupuie są pielęgniarki prezenty, kwiatuszki a ty na egzaminie do maszyny po kawe bo w ryju suchoooo. i dla nas brakło ups.

#47  2013.01.15 14:14:23 julla

Ja chyba nie wytrzymam.

#48  2013.01.15 14:15:50 marzaca

Kiepska najlepiej oddaje obraz pracy pielęgniarki.

#49  2013.01.15 17:08:15 ~ja

Do 48 zgadza się a przy okazji wyśmiewanie się z pielęgniarek oj te zmalowane na zielono oczy KIEPSKIEJ !

#50  2013.01.16 09:30:44 ~wolna

Pracuję od ponad 20 lat jako pielęgniarka i absolutnie nie utożsamiam się z Kiepską.Skończyłam wiele kursów,studia,zamierzam zrobić specjalizację.Walczę każdego dnia moją wiedzą,doświadczeniem,profesjonalizmem, postawą,empatią i szacunkiem do ludzi - o szacunek dla mnie i mojego zawodu.Jest ciężko,ale mi się to częściowo udaje.Tak zmieniam pielęgniarstwo.Zmiany w pielęgniarstwie to proces.Proces musi trwać.Emocjami nic tu nie wskóramy.Potrzebna jest żmudna ciężka praca każdej z nas.Jeżeli chcesz mieć szacunek wśród personelu i pacjentów-zapracuj na to.Ponadto:naczelna zasada-jeżeli chcesz aby cię szanowano-szanuj bezwzględnie innych.

#51  2013.01.16 10:47:42 ~Tomek

To się w końcu trzeba zebrać i zacząć działać. Tego co się zgodził na coś takiego wywalić na zbity pysk. Normy z d.Jak Oddziałowe i Zastępców można włączyć w obsady. Przecież normy unijne sa chyba inne. Wszyscy mają więcej i dostają więcej a Nas sie wywala i straszy. No ile tak można jeszcze.

#52  2013.01.16 16:13:45 ~;;;

Jeżeli dwie pielęgniarki mają pod opieką 60-leżących i niedołężnych chorych psychicznie pacjentów.Itd. itp, to co Wy na to ? Co z tego,że szanuję zwierzchników,współpracowników./Do - 50 wolna/ -chyba ,naczelna zasada-jeżeli chcesz aby cię szanowano-szanuj bezwzględnie innych,nie działa.

#53  2013.01.16 21:17:31 ~wolna

Taki proceder nadaje się na skargę do Rzecznika Praw Pacjenta, Rzecznika Praw Obywatelskich czy jeszcze Bóg wie kogo.Praca w dwie pielęgniarki/60 chorych, urąga podstawowym zasadom humanitarnym, przeczy zasadzie bezpieczeństwa,jakości,zasadom bhp itp.Powinniście przełożonym wskazać na piśmie nieprawidłowości,wskazać czego nie zdążyłyście zrobić w czasie dyżuru ze względu na brak czasu,środków czy personelu.Powiesz-będą nas straszyć,że zwolnią,że jesteś jedyną żywicielką rodziny.Odpowiem-straszyć zawsze będą,zawsze znajdą powód,ale jeśli wyczują,że się boisz-mają Cię w garści,mają na Ciebie haka.Na koniec zapytam:co się zmieni jeżeli będziemy pokornie godzić się na proponowane warunki pracy,brak bhp,brak personelu-nic się nie zmieni,będzie gorzej bo przeciwnik będzie nam przykręcał śrubę tak mocno,aż w końcu pękniesz i pójdziesz z karabinem na oddział.Czas pokornej, służącej pielęgniarki już się nieuchronnie kończy,jeżeli nie zaczniecie walki-utoniecie.

#54  2013.01.17 17:47:56 ~pięknie

Pięknie napisane. jeżeli zależy nam na pacjentach i na swoim zawodzie to to jest kierunek

#55  2013.01.17 20:54:11 ~nursik

Do 50 : ty się nie utożsamiasz ale społeczeństwo tak oglądając głupie seriale ! zero dokumentu, pielęgniarka nigdy medialnie nie dopuszczona do głosu, zawsze lekarz - autorytet zapewniony taka prawda.polska prawda !

#56  2013.01.18 12:21:41 ~Anka

Opiekunowie medyczni wyprą pesonel pielegniarski są tańsi w uczymaniu , kompetentni, mają czas, nie strajkują Cieszą się bo maja pracę. A my będziemy dalej narzekać i uczyć się do śmierci i bać się swoich przełożonych! Niezgoda rujnuje wszystkie Panie Pielegniarki.

#57  2013.01.18 22:45:34 ~ja

Tak pielęgniarki są od wszystkiego a opiekunowie nie a pensje podobne jakżesz jesteśmy nieudolne wstyd takiej pokory !

#58  2013.01.19 20:26:02 mamapanda

Myślę, że czas na pozyskiwanie dla nas poparcia. Po pierwsze, czy zwróciliście uwagę na fakt, że jeżeli mamy wypadek, trudny przypadek w szpitalu itd. to kto walczy o zdrowie, życie - tylko ratownicy i lekarze.Pielęgniarek w tych zestawach nie ma. Czy ktoś nagłaśnia sprawę, że rezydent lekarski, mówiący o swojej jałmużnie finansowej dostaje na rękę tyle co pielęgniarka po 30 latach pracy.Czas uruchomić nasze siły na zaistnienie pozytywne w mediach - to rodzi konieczność umiejętnej, częstej rozmowy z dziennikarzami. Walenie butelkami, posiłkowanie się górnikami musimy sobie darować. Może spróbujmy wejść do polityki, żeby nie było nic o nas bez nas. Tylko niech to nie będą pseudo- miłośnicy zawodu ( jak dotychczas). Wreszcie trzeba się zacząć wzajemnie szanować, nie knuć, cieszyć się uczciwym awansem, chodzić na zebrania. Jeżeli protestować to zbierać dla jakiejś idei w całej Polsce podpisy i nagłaśniać, ale bez pieniactwa.Pilnować telewizji, żeby jakaś rada pilnowała wizerunku.Stwórzmy powszechnie znane jedno forum, gdzie będziemy się wzajemnie informować o różnych ważnych sprawach. pozdrawiam wszystkich starsza pieleęgniarka

#59  2013.01.19 20:31:14 mamapanda

Chciałam dodać, że właśnie jest okazja, żeby zapytać o bezpieczeństwo pacjenta w nowej sytuacji, może zapytać ludzi i uświadomić przyszłym pacjentom co może się stać.

#60  2013.01.20 12:04:54 ~,,,

Również myślę,że telewizja ma tę siłę. Przedstawiać ludziom również posunięcia Pań Izb itd. Np.mój zakład bardzo boi się telewizji/poza pielęgniarkami/.

#61  2013.01.20 15:23:09 ~ja

Telewizja się nami nie interesuje więc to my powinyśmy uczynić i spowodować zainteresowania i zrobić konkurencję KIEPSKIEJ ostatnio uśmiałam się z polskiej pielęgniarki KIEPSKIEWJ była w roli .BALETNICY !

#62  2013.01.20 15:30:10 ~reńka

Popieram w całości 58 ! dzięki i ja pisałam kiedyś w podobnym stylu bez echa, pielęgniarki lubią ploty z salowymi a polityka, sejm czy udział tamże TO WIELKA ABSTRAKCJA ! Zgadza się angielska pielęgniarka występuje jako rozmówca, rzecznik. w Polsce tylko DOKTÓR- DOKTOREK no i czasem ratownik. cóż z nas za grupa zawodowa ? wstydzę się. już niedługo emerytura ale nie spocznę ! pozdrawiam 58 i podobne. :)

#63  2013.01.21 09:35:47 ~&

Zgadzam się ze stanowiskiem 58 potrzebny jest portal odrębnie prowadzony z dostępem osób które potwierdzą tożsamość nr prawa wykonywania zawodu. moim zdaniem w naszej rozmowie towarzyszą nam osoby spoza środowiska.Potrzebujemy przemyślanej strategii działania wielokierunkowej nastawionej w pierwszej kolejności na zmianę stylu pracy i oparciu się o opinie pacjentów nie o akceptacje lekarzy.

#64  2013.01.21 15:46:54 ~Ewa

"KRyTeRIa DLa KaTegoRII oPIeKI W PRZyPaDKU oDDZIałU o PRofILU ZachoWaWcZyM I ZabIegoWyM LUb INNej jeDNosTKI LUb KoMóRKI oRgaNIZacyjNej PoDMIoTU o TyM PRofILU"! Skopiowałam tę część rozporządzenia która najbardziej da nam się we znaki. Pracuję w klinice neurochirurgii i na naszej sali pooperacyjnej mamy ZAWSZE pacjentów w IV kategorii czyli na respiratorach, taki sposób kategoryzacji narusza prawa tych pacjentów a nas ograbia z szacunku pod każdym względem. Czy teraz mama kłamać, że nie mam takich pacjentów pod opieką? A może nie powinnam, się nimi zajmować, bo przecież w świetle rozporządzenia nie istnieją. Musimy coś same zrobić choć raz bez kłótni. Drogie kolezanki, jesli macie ten sam problem w swoich oddziałach spróbujmy razem zaprotestować przeciw tak głupim zapisom.

#65  2013.01.22 11:30:11 ~lonia

likwidacja izb pielegniarskich stanowiska naczelnej tylko kadencja 3 letnia baz mozliwoci nastepnej kadencji oddzialowa kadencja 2 letnia bez mozliwisci nastepnej kadencji na czel pielegniarka wojewodzka na tych stanowiskach tylko osoby do 35 r zycia mlode wyksztalcone prezne i wedy brdzie mona myslec o nwoczesnym pielegniarstwie w polsce

#66  2013.01.22 13:03:32 ~&

Likwidacja Izb - niedobrze! raczej należy znacznie obnizyć pobory tym którzy rozsiedli się w najlepsze.Wtedy pojawią sie osoby bardziej zainteresowane pielęgniarstwem niz dochodami. Musi być odpowiednia reprezentacja "w rozmowie" z rozmaitymi władzami.

#67  2013.01.22 21:26:09 ~Galminus

Do ~~lonia. Młode to dopiero by nas sprzedały. kONTRAKTY dla wszystkich, bo po co są dodatki stażowe. "Młode" są po studiach i bez rodzin. Pracują po 240h i z budzą budzą się w wieku 40lat jako samotne rozgoryczone panny.

#68  2013.01.23 21:09:56 ~ble ble...

I nadal ble ble ble. i coraz gorzej. coraz mniej pielęgniarek zwalniają stare i chore - młodych nie przyjmują, zresztą mało tych. Nic nigdy nie zostało wywalczone. praca w trudnych warunkach. Przywileje: biedni nauczyciele jeżdzą PKP ze zniżką, a bogate pielęgniarki na nich płacą, pielęgniarka ma dżwigać pacjenta do 67 r.ż. a nauczyciel po pracy przy tzw.tablicy 20 lat to już ciężko chory. W JAKŻE PARANOICZNYM KRAJU ŻYJĘ I WSTYDZĘ SIĘ ZAWODU A JAK SPOJRZĘ NA KIEPSKĄ. MASAKRA ! TAK DUŻA WIEDZA A KIEPSKA TYLKO O LEWATYWIE - WSTYD !

#69  2013.01.23 21:13:20 ~piel

Bierzmy przykład z pyskatej cwanej (lekarz) poseł przykład z KOPACZOWEJ .nas do roboty - wyliczyła po 2 piel na 60 pacjentów a sobie nagrody i swoim kolesiom peowcom całe szczęście, że media to dziś roztrąbiły ! ZŁODZIEJSTWO !

#70  2013.01.23 21:17:22 ~piel

67 masz rację, bo żaden rezydent nie spojrzał w ich stronę. GÓRALU CZY CI NIE ŻAL. WRACAJCIE NA ŁĄKI LASY I POLA TAM LEPIEJ BO NIE DOTRWACIE NA LEWATYWACH do 50-tki.JESZCZE WAS BĘDZIE MNIEJ I KONTRAKTY NIE POMOGĄ !

#71  2013.01.30 09:15:51 ~piel 1

A KOPACZOWA URZĄDZA SIĘ DALEJ 45 TYSIĘCY ZA PYSKOWANIE W SEJMIE ZERO KULTURY POPIERAM 62 I PODOBNE !

#72  2013.01.30 15:30:25 ~Ewka75

Przeczytałam sobie dokładnie rozporządzenie, gratuluje ministerstwó pięknych wzorów matematycznych, napewno przydadzą się nam w pracy przy pacjencie (sarkazm oczywiście). natomiast moze ktoś mądry mi wyjaśni, co autorzy tegoż aktu prawnego mieli na myśli w § 4 ust. 3 dotyczącym minimalnych norm na bloku operacyjnym (cyt: uwzględnia się przepisy § 1 ust. 1 pkt 1-4 i 8. O ile rozumiem pkt 1-4 o tyle zastosowanie punktu 8 (stan zatrudnienia i organizacji pracy w jednostkach lub komórkach organizacyjnych nieudzielających świadczeń zdrowotnych) jest dla mnie absurdem nieziemskim. No bo jakie moze mieć znaczenie przy układaniu grafiku dla instrumentariuszek, że w kadrach lub księgowości mają mało pracy i nie wiedzą co robić z wolnym czasem? I co z tego wynika? zę kadrowa czy księgowa przyjdzie za pomagającą pielęgniarkę robić? bo tak wynika z rozporządzenia. No gratuluję osobom odpowiedzialnym za stworzenie przepisu rozległej wiedzy o pracy pielęgniarek. masakra!

#73  2013.01.31 20:49:11 ~obserwator

Masakra i to jeszcze jaka podziwiam nauczycieli oni sobie na złe traktowanie nie pozwolą BRONIARZ TO BRONIARZ DLA NAUCZYCIELI MOC PRZYWILEJÓW ! MASAKRA !

#74  2013.02.01 11:53:31 ~strong66

Już tu pisałam rok temu, że tylko natychmiastowe odejście wszystkich od zawodu w jednym czasie mogłoby coś zdziałać. nic innego już nie pomoże. jest już za późno. przy tej ustawie o działalności leczniczej, dzięki której wszystkie zakłady szpitalne mają stać się przedsiębiorcami to rozporządzenie nie będzie miało mocy sprawczej. zegnaj Polsko i żegnaj polskie pielęgniarstwo. zostało wybrać trumnę.

#75  2013.02.11 09:24:14 ~dotknięta

Zrobiłam na nocnym dyżurze 2 lewatywy, jestem siostrą z 31 letnią pracą: w oddziale dziecięcym, szkole medycznej,higienie szkolnej, na kierowniczym stanowisku-przełożona, koordynująca.nauczyciel akademicki.cóż robię teraz, pod koniec mojej kariery pielęgniarskiej lewatywy i noszę basen i kaczki, wylewam mocze.Mam wykształcenie akademickie, specjalizację, wiele kursów specjalistycznych.Mam wiedzę i rozum, który jest niewygodny.

#76  2013.02.11 20:07:57 ~HHH

DO DOTKNIETEJ I CO PODOBA CI SIE TERAZ POLSKIE PIELEGNIARTWO JEZELI ZECZYWISCIE TO CO PISZESZ ZE MASZ ZA SOBA DOSWIADCZENIE WKSZTALCENIE DLACEGO NIE POWIES NIE PRZECIEZ ZNASZ SWOJE OBOWIAZKI I PRAWA MUSZE CI POWIEDZIEC ZE W LATACH 70-80 MOZNA BYLO PWIEZIEC ZE PIELEGNIARSTWO PRZYPOMIALO PIELEGNIRSTWO JAK MOZNA SOBIE DAC POZWOLIC NA NOSZENIE BASENOW TO ODARCIE SIE Z WLASNEJ GODNOSCI

#77  2013.02.13 21:19:21 ~majtek

Tram ta ra ram.na bebenku sobe gram!

#78  2013.02.16 21:04:53 ~ja

Tylko umiałyśmy się kłócić a lekarze oblizują się po śmietance i śpią na dyżurkach w swoich pięknych nocnych koszulkach !

#79  2013.02.17 17:38:30 ~bbb

doja to dlaczego sie zgadzaz zebyspali masz obracanie pacjenta jestes sma idzisz i przekazujesz ze jst pacjent do zmiany pozycji jestes sama wg przepisow wolno ci podnosic 12 kg w zwiazku ztym sama tego nie zrobisz to c ze jutro na ciebie naskarzy do dorze oplacanej oddzialowej jestesna pozycji wygranej pracujesz wg procedur a oddzialowa moze wreszcie zczai ze jest za malo personelu dlaczeo dajece sie tak wykorzystywac przyjdie jeszcze taki czas ze pieegniarek beda po domach szukac ale jak bedziecie madre

#80  2013.02.21 00:09:53 ~ja

Te co już wydżwigały swoje wyrzucane są na zbity pysk ! kiedy zaczną chorować ! tylko nauczyciel może zachorować od gadania - a co ! i pojść na płatny i roczny urlop zdrowotny !

#81  2013.02.21 10:46:25 ~mm

Po co właściwie zawód pielęgniarki ? wystarczy opiekun medyczny a lekarzy pognać do roboty przy chorych !

#82  2013.02.22 22:02:03 ~foka

Nauczyciel może jezdzic koleja ze zniżka a kolejarzom chcą tą znizke zabrac!

#83  2013.02.27 11:59:56 ~ada

Lekarzy pognać do roboty,będą wiedzieli komu pisza zlecenia,dowiedzą się więcej o stanie zdrowia ich pacjętów,bo jak maja 2 to nie zawsze pamiętają.

#84  2013.02.27 12:11:51 ~yyy

To PRL zeszmacił pielęgniarki,ten smród się wlecze nadal.W oczach lekarzy,dyrekcji były niczym,służącymi i tak chcą nadal,ale młode nie daja sie,trochę to widać.

#85  2013.02.27 12:58:50 ~www

Jestem pielęgniarką z długim stażem.Usłużną być uczono nas w szkole,na wizycie odkrywać brzuszki,nosić aparaty do mierzenia ciśnienia,biec na każde skinienie lekarza,kodeks zawodu,kto go znał,za niesubordynację byłaś wyklęta.Odczułam to na własnej skórze.Zawód pielęgniarki to był zawód służącej,podległej lekarzom.Nadal tego pragną,ale ,wierzę w młode,wykształcone,które się nie dają zepchnąć do tej roli i sama też nie spocznę.To prawda ,PRL jeszcze pokutuje,naczelne nie racza spojrzeć,kiedy zajdziesz w sprawie.Nadęte,ponad wszystko.Dokąd to będzie.Po co one tam są,liżą tyłki dyrekcji,nie szanują naszego zawodu,chociaż same sa pielęgniarkami.Teraz nazywają się paniami dyrektor,tylko od czego.

#86  2013.02.27 13:35:35 ~www

Popieram 58,ale wyeliminować te ,które zaśmiecają portale głupimi wpisami nic nie wnoszacymi,tylko kłótnie o bzdury.Zgadzam się z 63.Nam trzeba inteligentnego dzialania

#87  2013.03.01 07:18:45 ~sss

Jak można wierzyć,że zawód pielęgniarki zyska,jak młode już z kateringiem na egzamin,to samo będzie w pracy,będą ciągnąć ten dyliżans,tylko z mgr.

#88  2013.03.03 22:27:26 ~uważna

Kiepska jest salową a dlaczego nosi czepek dobre pytanie

#89  2013.03.04 10:19:50 ~do43

Masz racje ,to kiepskie ,dlatego taki syf w zawodzie.

#90  2013.03.10 15:28:47 ~jola

Do yyy wcale nie zgadzam sie z toba ze to prl zeszmacil pielegniarki los chcial ze wlasne pracowalam w tych czasach nieprawda jest ze byly sluzacymi wrecz osdwrotnie byla grupa lekarze grupa pielegniarki eszyscy sie szanowali nit do nikogo nie zwracal sie na ty byl pan janek-- pan stch itp byla p adzia- basia itp a nietak jak dzis janek to jest pan janek bo to lekarz basia to baska bo to pielegniarka juz bez pani wlasnie do tego doprowadzily pane pielegniarki te w wiku od 35- 60lat te jakto sie nazywaja wielce doswiadczone jak przyjdzie mloda to od razu na ty jej kaza do siebie mowic nie liczac sie z tym ze moze sobie tego nie zyczy moze wlasnie niechce bc --baska tylko pania basia tu szuaj przyczyny bo w prl naprawde dorze sie pracowaloto teraz praca wyglda jak niewolnictwo mobing sczucie jedna na druga

#91  2013.03.15 07:27:08 ~yyy

DOJoli.Co z tego,ze była PANI na początku,ale pielęgniarka była zawsze nikim wśród lekarzy,niewolnica była od zawsze,szczucie jedna na druga tez było.To właśnie wczasach PRL kwitło chamstwo .Nie wiem ile masz lat .Skoro pracowałaś w tym czasie to pewnie w przychodni.To znam z doświadczenia,bo pracowałam w tym czasie w szpitalu.Dopiero teraz pacjent ma jakieś prawa ,może zwrócic uwage głosno,ma prawo wiedzieć o podawanych mu lekach,za PRL siedział cicho i nic mu było do tego.Dopiero teraz zawod pielęgniarki jest oddzielnym zawodem.Przeczytaj kodeks piel.PRL mial kodeks w d.e.Zarobki byly i są głodowe.PRL traktował nas jak powietrze i jest tak nadal,bo pielęgniarki sie nie szanują jak dawniej.

#92  2013.03.15 07:55:28 ~cd

Cd.TEN syf jest nadal,bo przekazywany jest ze starych na młodych.Pielęgniarki pozwalaja się tak kraktować,bo p.doktór się usmiechnął,komplementem uraczył, cieszą się jak małpy z banana,nie wszystkie,bo są już mądre,znające swoją wartość,to młode,które jeszcze nie zdażyły tym syfem przesiąknąć,są po mgr.i taki lekarzyna może im latać.Jak odejdą starsze przesiaknięte PRL to moooooże zawód nasz zyska.Piszę tak mimo,że szkołę kończyłam w PRL pracowałam też i mam porównanie.Jedynym plusem tych lat było to,że praca była wszędzie, można było wybierać.

#93  2013.03.15 08:18:02 ~cd

Jak odejda oddziałowe i nawiedzone naczelne rodem z PRL ,te układy,wzajemna adoracja,i jak młode nie wezmą przykładu, to zawód zyska.Teraz jak zajdziesz do naczelnej, to tak jakbyś się cofnęła do PRL.Ta wyniosłość i bufonada paruje jak z lokomotywy.Tutaj nic sie nie zmieniło.

#94  2013.03.17 09:26:03 ~nn

CO ZROBIŁY ZWIĄZKI I IZBY ABY BYĆ NA HALI BHP 16 MARCA.NA KOGO PŁACIMY SKŁADKI.

#95  2013.03.18 09:43:38 ~nn

Nikt tm się nie interesuje,a chcą by było lepiej GŁUPIE ŚRODOWISKO!

#96  2013.03.20 14:43:07 ~88

TYLKO PIERDOLĄ NA PORTALACH,A JAK PRAWNIK CHCE COŚ POMÓC TO MORDY ZAMYKAJA,CICHO SIEDZĄ ,ABY ZNÓW ROZPOCZĄĆ JAZGOT.STARE,MŁODE .MGR. LM.ODDZIAŁOWE,NACZELNE ITD.PIEPRZONE ŚRODOWISKO,PRZEKUPEK,DZIAŁACZEK.CZEKAJĄ NA MANNĘ Z NIEBA ,KUPĘ KASY ZA JAZGOT,ŻADNEGO DZIAŁANIA,TYLKO WZAJEMNA KRYTYKA I JAK TO ŻLE WSZYSTKIM,NERWY PUSZCZAJĄ,JAK SIĘ CZYTA POSRANE ŚRODOWISKO,KTÓRE NIGDY NIC NIE OSIĄGNIE

#97  2013.03.24 11:59:27 ~ja

Kiepska nie gra roli salowej jest pielęgniarką występowała i z czarnym paskiem ale tam równo poniżają zawód pielęgniarki !

#98  2013.03.26 23:30:11 ~basia

Długoletni staż pracy w zawodzie upoważnia mnie do refleksji, zacznijmy koleżanki od siebie, wykształcenia, dążenia do profesjonalizmu, od poczucia własnej wartości,szacunku dla siebie i koleżanek, świadomości, solidarności,która ułatwi drogę do osiągnięcia celu.pozdrawiam i życzę przemyśleń na ten temat

#99  2013.04.02 09:58:23 ~nn

Słowo PROFESJONALIZM działa jak płachta na byka.Żeby o tym mówić ,trzeba motywacji.Nie wiem o jakim celu mówisz,bo na razie mamy marny cel, za 1500 zł.

#100  2013.04.02 13:54:33 ~jak

Snuj refleksje.jak masz dobry stołek i myśl jak pozbyć się Izb.pasożytów,których panie powinny odnowić dyplom jak inne pielęgniarki i przejść okres przypominający. min.3 lata .jak wygląda praca w ich wyuczonym zawodzie! ,bo to pały,które nie wiedzą jak wygląda pacjent! Pisza bzdurne prace,których same nie rozumieją ,zajmują się naradami,zjazdami,wypasionym kateringiem na tych pseudozjazdach za nasze pieniądze.

#101  2013.05.06 01:47:57 ~zmora

Jeśli któraś pielęgniarka jest traktowana jak śmieć przez swoje koleżanki to z zazdrości, a jeśli przez pacjentów to nic nie znaczy/chcieliby mieć osobistą pielęgniarkę - prywatną/// za darmo! a co z resztą pacjentów? /jest do końca profesjonalna, a jeśli przez lekarzy to znaczy, że koleżanki jej w tym pomogły z zazdrości! itd. i itp.Nie jest ani kiepska ani śmieciem jest wykształcona i na swoim miejscu.tylko jakoś dziwnie jest atakowana .nie doceniona.chyba stanowi zagrożenie.

#102  2013.06.26 22:19:24 ~nie

Drogie koleżanki, jeszcze do niedawna łudziłam się nadzieją, że pielęgniarstwo się zmienia na lepsze. Jestem mgr pielęgniarstwa, kończę specjalizację chirurgiczną, ukończyłam kilka kursów, pracuję jako odcinkowa, bo rolę grają nadal układy. Ubolewam nad tym, że moje koleżanki pracują na różnych umowach czasami po 36 godz, non stop tylko zmieniają oddziały. Zarobki są żenujące, podejście oddziałowej także, a one pędzą z pracy do pracy bo mają zobowiązania. A może warto by było się zjednoczyć i zawalczyć o godną płacę i pracę i mieć czas na relaks. Stop wyzyskowi-szanujmy się jak lekarze, bądźmy konsekwentne w dążeniu do lepszej pozycji zawodu. Nie dajmy się ciągle czymś zastraszać.

#103  2013.10.20 19:09:07 ~Wodnik

Po pierwsze-KASA, po drugie dokumentacja.a na trzecim miejscu BIEDNY PACJENT A ZA NIM MY!

#104  2013.12.06 18:50:19 ~Pytanie

Czy w/g aktualnych przepisów pielęgniarka anestezjologiczna pracująca na bloku operacyjnym może obstawiać(czyli pełnić rolę pielęgniarki pomagającej)pielęgniarkę operacyjną ?