Dobra wiadomość! Parlament Europejski na posiedzeniu w marcu br. uzna kwalifikacje zawodowe polskich pielęgniarek - absolwentów Liceum Medycznego.

Uznawanie kwalifikacji zawodowych pielęgniarek i położnych w krajach UE.

.

Google Analytics

Portal Pielęgniarek i Położnych w 2012 roku to:

Prawie 3 miliony odsłon,

Prawie 1 milion odwiedzin,

Ponad 400 tysięcy unikalnych użytkowników.

Ponad 6 tysięcy KOMENTARZY!!!

.


 

W dniu 24 stycznia br. minister zdrowia powiedział z mównicy sejmowej:

"W końcu bardzo ważna rzecz dla naszych pielęgniarek. Chcę powiedzieć, że wczoraj - bo pan premier Miller, negocjując warunki, zapomniał o pielęgniarkach - na posiedzeniu Komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów na szczeblu Unii Europejskiej podjęto decyzję, że kwalifikacje naszych pielęgniarek będą uznawane. To pierwszy etap tej ciężkiej batalii, którą prowadziła od pięciu lat minister Kopacz, a dzisiaj ją kontynuuję, spotykając się z komisarzami, z Komisją, z politykami europejskimi po to, żeby kwalifikacje naszych pielęgniarek były uznawane. Wczoraj ten pierwszy etap pokonaliśmy, przegłosowano to. Komisja Rynku Wewnętrznego powiedziała tak: chyba warto wspólnie się ucieszyć, że jakieś sprawy się załatwia po drodze ..."

(Wyżej cytowana wypowiedź pochodzi ze stenogramu posiedzenia sejmu zamieszczonego na stronie internetowej sejmu)

Powyższa informacja to dobra wiadomość dla polskich pielęgniarek i położnych. Ostateczne roztrzygnięcie w przedmiotowej sprawie ma zapaść w marcu br. Czyli prawie 10 lat od momentu, kiedy to UE powiedziała polskim pielęgniarkom, absolwentkom liceum medycznego NIE! Porażka w tym zakresie nie miała przysłowiowego "ojca". Natomiast naprawienie tej niesprawiedliwości wobec polskich pielęgniarek to będzie miało ojców wielu.

Mariusz Mielcarek

P.S. Dla pełniejszego obrazu bieżącej sytuacji w powyższym zakresie cytuję informację ze strony europosła pani Małgorzaty Handzlik  z dnia 23 stycznia br.:

"Tak" dla polskich pielęgniarek w Brukseli


Uznawanie kwalifikacji zawodowych polskich pielęgniarek na takich samych zasadach jak wszystkich innych pielęgniarek w Unii Europejskiej właśnie stało się możliwe. Dzięki staraniom Małgorzaty Handzlik, po ponad rocznej wytężonej pracy udało się przekonać posłów z innych państw członkowskich do przyjęcia poprawek mających na celu objęcie polskich pielęgniarek i położnych, które uzyskały kwalifikacje zawodowe przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej (a więc m.in. tych które ukończyły licea medyczne), systemem automatycznego uznawania kwalifikacji zawodowych na zasadzie praw nabytych.
A mówimy tutaj o nie małej grupie zawodowej, bo ponad 70% polskich pielęgniarek to właśnie absolwentki liceów medycznych. "Aby przekonać posłów z innych państw członkowskich do naszych racji odbyłam niezliczone spotkania, regularnie przedstawiałam też nasze postulaty na forum komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów IMCO, której jestem członkiem. Wskazywałam, że specjalne dodatkowe wymogi ustalone dla części polskich pielęgniarek nie znajdują uzasadnienia. Wszystkie bowiem pielęgniarki w Polsce, niezależnie od poprzedniego czy obecnego systemu kształcenia są traktowane jednakowo i jako pielęgniarki wykonują te same czynności zawodowe i posiadają te same kompetencje właściwe dla pielęgniarki opieki ogólnej. Spełnienie polskiego postulatu było dla mnie osobiście ogromnie ważne ponieważ spełnia oczekiwania naszych obywateli odnośnie równego traktowania w pełni wykwalifikowanych pracowników na obszarze Unii Europejskiej. Nasze pielęgniarki są wysoce wykwalifikowane i walczyłam właśnie o to aby były docenione w Unii Europejskiej, i to się udało - powiedziała Małgorzata Handzlik, wicekoordynator grupy EPL w komisji Rynku Wewnętrznego i Ochrony Konsumentów w Parlamencie Europejskim.
23 stycznia br, podczas głosowania w komisji IMCO, przyjęto poprawki, dotyczące polskich pielęgniarek. To ogromny sukces, bo nie tylko daje równe szanse na rynku pracy naszym polskim pielęgniarkom, ale też pokazuje, że ponad 8-letnie członkostwo Polski w Unii Europejskiej przekonało do nas pozostałe państwa członkowskie, które traktują nas jak równego partnera.
Dyrektywa w zmienionym kształcie jest kluczowa dla jednolitego rynku, ponieważ umożliwi w łatwiejszy sposób uznawanie kwalifikacji zawodowych, osób chcących podjąć pracę w innym państwie członkowskim. Propozycja ułatwi korzystanie z traktatowych swobód takich jak swoboda przemieszczania się czy podjęcia pracy w dowolnie wybranym państwie członkowskim. Jej przyjęcie będzie oznaczało większą mobilność w Unii Europejskiej, a więc większe szanse na znalezienie stażu czy pracy.
Ostateczne głosowanie na sesji plenarnej odbędzie się w marcu br.

.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Uznawanie kwalifikacji w UE

Zdumiewająca wypowiedź wiceministra spraw zagranicznych! Czytano ponad 4 000 razy, 59 KOMENTARZY!

więcej informacji.

Komentarze użytkowników

#1  2013.02.03 17:58:50 ~gosia

Mam to głęboko w poważaniu bo straciłam na licencja 1.5 roku nudnych studiów a mogłam isc na coś innego, jak już zarobili na nas to już nie trzeba sie uczyc, może trzebaby dać więcej pieniązków a tak to jak to? ze średnim chce podwyzkę?

#2  2013.02.03 20:15:00 janinaelz

Do ~gosia. a co wlasciwie chcialas przekazac, jaka informacje?

#3  2013.02.03 20:39:01 ~JRK

Tak, to jest dobra wiadomość tylko ciekawe dla kogo?

#4  2013.02.03 20:52:51 ~eva

No tak, wreszcie ktoś docenił nasze wykształcenie, dlaczego dopiero teraz okazuje się, że jednak "tylko" średnie wystarczy? . Jak zwykle trochę za późno.

#5  2013.02.03 21:22:43 ~studentka

I jak zwykle niezadowolone! jak sie pisze o studiach, to negatywne komentarze, ze kwalifikacje tych po liceum medycznym sa nieuznawane. jak sie okazuje ze moga byc uznane, to znowu zle, ze za pozno, ze juz nie trzeba! i ja bede nalezec do tego srodowiska.

#6  2013.02.03 21:35:50 magister

No, cóż. Nic dodać, nic ująć! A ja po MSZ ukończyłam studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe i szykuję się do dalszej nauki! Zachęcam WSZYSTKICH! Pozdrawiam!

#7  2013.02.03 21:39:10 magister

. zapomniałam zaznaczyć, że nigdy nie skorzystałam z dofinansowania, a moja pensja netto to 1536 zł.

#8  2013.02.03 21:41:55 magister

. nie mam nic. Cały mój majątek to teczka osobowa w kadrach z dyplomami i zaświadczeniami z kursów.

#9  2013.02.03 22:02:58 ~gość

Plus tego taki ze moge zrobić mgr w 3 lata po liceum. a nie jak moje inne kolezanki które zakuwały 5 lat.wiem.mało ambitnie to brzmi. Ale dofinansowana pomostówka mi sie podoba. ( własnie ją "robię").Anuka wciąga.Zapewniam. Dobra odkocznia od szarówy.

#10  2013.02.03 23:26:06 ~mela

Czy to znaczy że 2,5 letnie studium położnicze ukończone 1995r dla położnych też jest uznane czy tylko LM dla pielęgniarek

#11  2013.02.04 00:23:09 ~zulu gula

Hurrra! Nareszcie! Teraz wystarczy podszlifować język i w drogę, po lepsze pieniądze. I po co wam były te kompromitujące pomostówki? Jeszcze raz dyplom zdawać - pielęgniarki już dyplomowane? Dziękuję za wspaniałe wiadomości.

#12  2013.02.04 01:33:57 ~ja

Z czego wy się cieszycie gorsze wykształcenie gorsze zarobki ot i polskie pielęgniarki lubią nic nie robić no ale pokorne jak trzeba to ido mopa wykształcenie równorzędne z salowymi ! oj zulu gula chyba mało takich oglądaj co dzień Kiepską Halińcię na Polsacie coś dla ciebie !

#13  2013.02.04 09:26:14 ~piel

Ale zazdrośnica 11 jakie kompromitujące ? było sporo ciekawej nowej wiedzy a ty widać wołynkowa ścielenie łóżka we 2 pielęgniarki lewatywa no i jak u Kiepskiej mając takie koleżanki wstyd być pielęgniarką zazdroszczę nauczycielom.

#14  2013.02.04 10:29:05 ~ania05

A absolwentki studium pielęgniarskiego ? Powiem wam tak ,my po liceach i po stusium mamy większą wiedzę niż współczesne mgry (mówię tu o narybku )bo one nie wiedzą z której strony podejśc do łóżka żeby się nie ubrudzić .

#15  2013.02.04 11:28:09 ~ggg

do ania 5 pani aniu pani tez kiedys zacynala i byla mloda i niech pani nie opluwa mlodych pielegniarek nowoczesne pielegniaestonie opiera sie na slaniu lozek pilegniastwo to zawod slaniem lozek niecc sie zajmuja sanitariuszki a ni pielegniarki nowoczesna pielegniarka to partner w leczeniu chorego powinna wchodzic w sklad zespolu leczaceo a nie slac lozka i nosc baseny czas powolania minal traz pielegnirka to zawod powolanie to jest do zakonu i skonczcie ze swoim doswidczeniem pielegniarstwo to zawod i pozwolcie mldym zmieniac ten zawod s skonczci raz na zaqwsze z tm waszym doswiadczeniem bo zrobiliscie z siebie sluzace a pelegniarka toZAWOD

#16  2013.02.04 11:40:05 ~kkk

ania 5 pani aniu przykro czytac jak napadacie na te mlode dziewcznyto one beda pania sie w przyszlosci opikowac i napewno nie gorzej niz pani z ym doswiadczeniem pilegniaestwo to zawod a nie powolaniw nbiech pani idzie do zakonu my chcemy zeby si z nami liczono bo to jest zawo0d jak kazdy inny nosicie baseny a pozniej tymi samymi rekoma podajecie leki jedzenie i pacjentow bo to taki wasze doswiadczeniea to zle doswiadcenie nowoczesne pielegniarstwo to patnerstwo w leczeniu a nie bycie poslugaczka przykre zetak jstescie przecw mlodym dopscie nasz do glosu a my zmienimy zawod zamiast wyjezdzac za granice

#17  2013.02.04 12:10:12 ~L=L

Młode na początku wiele nie umieją-FAKT. Ale idą w zawód z podniesioną głową jako świadomy swojej WARTOŚCI profesjonalista - NIE jak posługiwaczka i ktoś GORSZY. One w niedalekiej przyszłości doczekają się dobrych pieniędzy i szacunku.

#18  2013.02.04 12:23:07 ~@

Szanowne orędowniczki ,czasów minionych"! Nie wykorzystałyście okazji by pójść do przodu a więc nie dziwię się, że zostało Wam tylko dywagowanie o tym, co znacie, i na poziomie takim, który jest adekwatny do Waszego ,jestestwa". Żyjcie sobie w tych swoich czasach zaprzeszłych, ale błagam - NIE KOMPROMITUJCIE SIĘ! Pamiętajcie, że LEPIEJ NIC NIE MÓWIĆ I WYDAWAĆ SIĘ GŁUPIM, NIŻ ODEZWAĆ SIĘ - I ROZWIAĆ WSZELKIE WĄTPLIWOŚCI! Gdyby głupota miała skrzydła to WY, na tych swoich ,podsuwaczach" fruwałybyście jak gołębice!

#19  2013.02.04 12:45:18 ~Jola

Musztarda po obiedzie. Mam 49 lat uczę sie już 4 lata a moje koleżanki starsze ciągle się ze mnie śmieją. A teraz możemy razem jechać do pracy za granicę. A na gruncie polskim też nie biorą pod uwagę podnoszenia kwalifikacji. Jedyna nadzieja , że panie pielegniarki starsze odemnie pójdą na emeryturę. szybciej niż ja ale do tej pory dzięki swoim układom i tak zagarniają jakie kolwiek pieniądze które daje szpital. NADALliczą się tylko układy a nie wykształcenie.

#20  2013.02.04 12:47:18 ~hhh

skonczcie raz na zawsze z tym waszym doswiadczeiem do czego scie doszly na tym doswiadczeniu do noszenia basenow dzieki wam dyrekcje zaoszczedzaja n salowych kto waz za to wasze doswiadzenie docenia wszyscy was raktuja jak powietrze czy wy tego nie dzicie chyba tym sie szczycicie ze do was wolaja kryska maryska a nie pani krysio pani marysiu albo siostro a jaka to pani jes siostra dlaczego do lekarza nikt nie zwraca sie bracie siostra jes w zakone a p pani aniu jest pielegniarka a nie specjajietka od slania lozek niecgh sie pani zatrudni w hotelu przy slniu lozek

#21  2013.02.04 12:47:35 ~ANIA05

Pani kkk ja nie napadam ,ja stwierdzam fakt Pani ggg-nie wiem kto w takim razie pościeli i przebierze te łóżka ? i poda basen ? Lekarz czy rodzina bo z tego co wiem to nie ma już więcej personelu na oddziałach ,no oprócz pań sprzątających które maja zakaz zblizania się do pacjenta .Moja koleżanka własnie studiuje .wczoraj była u mnie i zaczęła opowiadać czego się uczy to głowa mnie rozbolała .Niepotrzebnych wzorów chemicznych substancji leczniczych .nie wiem kiedy i gdzie jej się to przyda .Ponawaim pytanie jak się sprawa poruszona w temacie do piel.które ukończyły studium ? Ach pani @ toż to cytat ze Szpitala na peryferiach :)Ale pani to chyba ze stratosfery spadła skoro gada takie głupoty .Szpitale likwidują ,prywatyzują proponując pielęgniarkom 1/10 etatu a pani coś o nowoczesności mówi ?

#22  2013.02.04 12:51:49 ~ania05

Pani tym razem hhh (jakiś nick stały proponuję bo mam wrażenie że się pani już 3 raz udziela w innym 3literowym ).Przypominam że najważniejszy jest pacjent i tylko dla tego że będe uważać się za wielmożną pielegniarkę to nie nie pościelę mu łózka albo nie podam kubka herbaty bo to uwłacza mojej godności .

#23  2013.02.04 14:00:37 ~hhh

pani aniu5 pani jest pielegniarka a nie specjalistka od slania lozek to wlasnie przez takie myslenie jak pani tak sie dzieje uwaza sie pani za niezastapiona pani sie cofa do tylu to kto poscieli lozko po rzyniesie basen to ni pani glowa pani ma od tego oddzialowa ktora ma tak zorganizowac prace na oddziale ze pani tym sie nie bedzie zajmowala za to bierze duze pieniadze niech sie pani nie czuje niezastapiona przez takich jak pani wlasnie tna etaty bi poco3 ak zrobi 1 jak pani kaza myc korytarz to tez bedzie pani myla bo pani niezastapiona pracami higieny pacjentow zajmujasie sanitariuszki trzeba siasc z oddzialowa i z nia porozmawiac na te tematy nie chcialabym lezec na takim oddziali gdzie ta sama poeleniarka podaje basen a pozniej podaje mijedzenie lub wykonuje zabiegi uczoo pania ze pielegniarka nie moze byc jednoczesnie brudna i czysta

#24  2013.02.04 14:18:55 ~hhh

dobrze ze mamy slbo wyeduowanych pacjento bojezeli bedzie pani jednoczene pielegniarka czysta i brudna to moze pani wyladowac jeszcze w sadzie i pani przegra bo nikt za pania z kierownictwa w obronie nie stanie jeszcze pania poglebi do dna tak ze nalez uwazac pani pisze o godnosci a kto pani godnosc szanuje kazac nosic baseny swojej godnosci pani nie ma jezeli pani nie zmieni swego toku myslenia to recze pani niedlugo pani bedzie myla kible tak pani wyjdzie na tej godnosci wymysloej przez siebie teraz przestraszyla sie pani prywatyzacji niech prywatyzuja to co mysli pani ze zamkna szpital nie jeszce bardziej beda musoeli pzestrzegac procedur bo fundusz nie podpisze umowy radze usiasc z kolezankami oddzialowa i probowac cos zmieniac a nie bawic sie we florencje te czasy minely no wlasnie ta kolezanka pani co studiuje uczy sie nowoczesnego pielegniarstwa zeby nie nosic basenow tylko byc patnerem w zespole leczacym pacjenta po to jej potrzebne te wzory chemiczne

#25  2013.02.04 14:32:09 ~hhh

pan aniu prosze uwierzyc w siebie a te pani godnosc niech sobie zostawi na pozniej a coz takiego jak chorg nakarmi rodzina jestesmy w ue w w brytanii obowiazkiemrodziny jest karmienie chorych a pani nie moze byc jednoczesnie pielegniarka od basenow zbiegow i karmienia pisze pani o pacjencje pacjent przyjdzie pacjent ojdzie jak mu pani potrzebna to sie usmiech a jk wydzie to bedzie opowiadal co on pielegniarkom nie ndawal a cesto przyniesie przeterminowana czekolade niech sam sobie zje ne potrebujemy jjalmuzny slodycze sa niezdrowe tok ze do pacjentow tez trzeba podchodzic rezerwa bo sie pani wypali i w wieku50 lat bedzie pani strzepem czlowieka a wie pani jakie mam serdeczne kolezanki ze jak ktoras umrze to nawet na pogrzeb ni chodza pwodenia pielegniarka z 35 letnim stazem

#26  2013.02.04 14:37:33 ~@

Do ania05 - nie mogę powstrzymać się od skomentowania tego, że Pani intelekt pozwolił na ,wyłapanie" w mojej wypowiedzi jedynie tego, że użyty przeze mnie cytat pochodzi ze ,szpitala na peryferiach" - błysnęła (? ) Pani, ale akurat to jest w nim najmniej istotne! W związku z powyższym, z przykrością muszę stwierdzić, iż potwierdziła Pani słuszność sentencji, że jeśli mędrzec wskazuje na księżyc to idiota patrzy na jego palec. Pozdrawiam.

#27  2013.02.04 16:05:23 ~xyz

Rzeczywiście,to dobra wiadomość- nieco spóżniona. Od samego początku wiadomo, że było to zaniedbanie polskich władz. Szkoda,że tak bardzo porożniło środowisko pielęgniarskie w Polsce. Panie, które ukończyły pomostówkę jeszcze kilka lat wcześniej same o sobie mówiły,że poziom wiedzy polskiej pielęgniarki jest wysoki, a jak przeszły pranie mózgów doszły do wniosku,że były takie głupie i niedouczone.Z czystym sumieniem śmiem twierdzić,że po odbyciu tej nauki wcale nie są mądrzejsze-czasami wręcz odwrotnie.Szkoda zmarnowanych unijnych pieniędzy podatników.

#28  2013.02.04 16:17:16 ~basia

a teraz doswiadczone pieegniarki beda sie oprocz doswiadczenia szczycic mozliwoscia wyjazdu za granice nastepny ochlap rzucony dla zamydlenia oczu mile p doswiadczone to luz nie ten wiek jestescie ju panie okolo50 zmeczone praca zyciem to nie pora na wyjazd teraz to juz mozecie jechac za granicr leczyc zylaki i kregoslupy a nie do pracy jako pielegniarka zeby pracowac tam chca wyzsze wyksztalcenie jezykczekanie na wydanie pin w angl4 miesiacenajkrocej sama oplata w izbach lacznie na dziendobry 186 funtow notarius tlumacz przysiegly i rizne inne rzeczy to 2000 na wsep niema nic za darmo ci co wam to oferuja w ministerstwie to mydlenie oczu sami niech jada tylko po to zeby znowu zamacic miedzy pielegniarkami zamiast ludzic sie zachidem tu walczmy o gonosc swego zawodu

#29  2013.02.04 16:17:18 ~~mgr

Pracuję 25 lat w zawodzie i popieram stanowisko ~hhh. Nie powinien nas interesować brak kadry pomocniczej, to problem oddziałowych, one są sowicie wynagradzane za popędzanie nas do pracy na kilku etatach jednocześnie i utrzymaniu "mordy w kuble bez bulgotania". Najczęściej są to osoby poniżej naszych kwalifikacji, bez perspektyw na pracę w innych jednostkach. One pilnują tylko swojego stołka, aby im ktoś z pod tyłka go nie wyrwał. Dlatego zrobią wszystko co każe im dyrektor aby zaoszczędzić na pielęgniarkach.Taką osobą być może jest ania05, dlatego ją rozumiem, ale nie postrzegam jako cywilizowanego człowieka

#30  2013.02.04 16:33:22 ~mgr

Najwyższy czas na zmianę kompetencji zawodowych pielęgniarek. Rozwiąże to problem ani05, która chce z uporem maniaka zrobić z naszego zawodu pokojówki i posługaczki i ambitnych osób, które chcą podnosić swoje kwalifikacje przewyższające te czynności. Pielęgniarka po LM, SM czy licencjacie może samodzielnie włożyć pacjentowi czopek paracetamolu do odbytu, na wszystkie inne czynności potrzebujemy kształcenia podyplomowego (płatnego z własnych środków)w różnych formach: kursy, specjalizacje, studia mgr. Przeczytajcie ustawę o zawodzie. Takie obniżenie naszych kompetencji zafundowały nam nasze przedstawicielki z Izb PiP, które najczęściej "załapują się" do prowadzenia szkoleń i w następny sposób żerują na naszej naiwności. Dziewczyny obudźcie się. Nie kłóćcie się między sobą, tylko zmobilizujcie się do pracy przy podwyższeniu rangi tego zawodu. Mam 47 lat, ale w zupełności popieram młode dziewczyny, chociaż czasami zgrzytam zębami wykonując za nie proste czynności.

#31  2013.02.04 18:37:07 ~ania05

Droga pani @.oczywiscie zgadzam się z panią ja jestem idiotką a pani mędrcem .Gratuluję podejścia do człowieka .na pewno tym samym szablonem kieruje się pani w pracy .Oczywiście najgorsze w tym wszystkim jest to że same skaczemy sobie do gardeł .Ja wyraziłam swoje zdanie ,ale nie obrażam nikogo i radze się nad tym zastanowić .

#32  2013.02.04 19:51:53 ~do @

Jest Pani bardzo agresywna. I jeszcze jedno. Jako mędrzec powinna Pani być bardziej oryginalna. LEPIEJ NIC NIE MÓWIĆ.Który to już raz przypomniała Pani o swoim istnieniu tym cytatem? Rozwijać się- to nie tylko zrobić jakiś kurs. Tym zdaniem wskazuje Pani księżyc.I proszę nie patrzeć na mój palec.

#33  2013.02.04 19:57:56 ~mgr

pani aniu 5 cos z pania nie tak musi sie pani otworzyc na nowoczesny swiat i pielegniarstwo a nie na noszenie basenow bo jeszcze zostaly pani mycie korytarzy a nastepnie kibli to juz zupelna degredacja

#34  2013.02.04 20:06:40 ~iw

Moje drogie koleżanki te wykształcone i nie. Wszystkie jesteśmy PIELĘGNIARKAMI. Jeśli same nie będziemy walczyć o swoją godność zawodową to nic się nie zmieni. A taka sytuacja między nami, władzom jest na rękę. Mogą nami manipulować do woli. Zmienia się świat, zmienia się i pielęgniarstwo. Albo się z tym godzisz i podążasz do przodu albo zostajesz w tyle. Wybór należy do nas.Pozdrawiam.

#35  2013.02.04 20:07:13 ~do ani05

Proszę się nie przejmować tymi płaskimi komentarzami. Warren

#36  2013.02.04 20:15:31 ~ania05

Ja się nie przejmuje tylko nie wiem skąd to nagłe przebudzenie pań które nagle skończyły 2 letnie studia .Osobiście znam przypadek mgr-ki która nie została zatrudniona w przychodni ponieważ nie miała kursu .Czy wy uważacie ze z mgr przed nazwiskiem nie będziecie pampersować ? A kto to będzie robił ? A ztym podążaniem do przodu to akurat szpital w moim mieście został przekształcony w spółkę i już zaczynają się zwolnienia a w mieście obok szpital już własnie pada na pysk .

#37  2013.02.04 20:16:55 ~iw

Raca z tymi młodymi pielęgniarkami. Medal im dać, że wybrały w tych czasach taki zawód. Oby wytrwały. My też kiedyś byłyśmy młode i spanikowane. Dajmy im szansę bo kto się będzie nami na starość zajmował ha ha.

#38  2013.02.04 20:21:46 ~iw

Droga Aniu05. Uważam, że jest się pielęgniarką z mgr czy bez, po 100 specjalizacjach czy bez. A to dzieje się ze szpitalami w kraju to faktycznie koszmar. W moim mieście akurat działa piękny, nowy, duży szpital, który "wchłonie" każdą parę rąk do pracy.

#39  2013.02.04 20:25:12 ~Emi..

Nie znam chyba żadnej innej grupy zawodowej która by w ten sposób wypowiadała się o własnym zawodzie, nie szanowała swoich koleżanek. Nie dziwię się, że reszta społeczeństwa z naszymi szanownymi medykami na czele ma nas w poważaniu. Pracuję już tyle lat i dalej nie potrafię tego zrozumieć! Czy młodsza czy starsza pielęgniarka jest w pracy koleżanką, z którą trzeba współpracować dla dobra pacjenta. Nikt nie jest alfą i omegą równocześnie, raz ja czegoś nie wiem, raz młodsza koleżanka ale zawsze można się porozumieć, skonsultować. Co za naród! Jeśli same nie będziemy się szanować, nikt nie będzie szanował nas. Pozdrawiam wszystkie pielęgniarki i te starsze i te młodsze!

#40  2013.02.04 20:57:56 ~iw

Do Emi. Cieszę się, że ktoś podobnie myśli. To jest nas już .dwie. Mało.

#41  2013.02.04 21:03:09 ~ania05

Każdy temat komentowany na tym portalu prędzej czy póżniej kończy się kótniami .I zgadzam się nigdzie nie ma takiej zazdrości i nieporozumień jak wsród pielęgniarek .Jesteśmy jedyną grupą zawodową która tak się nienawidzi .

#42  2013.02.04 23:23:10 ~małgoś

Jest nas już trzy.nadal Mało

#43  2013.02.04 23:24:50 ~yes

Hurra!

#44  2013.02.05 07:21:18 ~do 15

A nie możesz pisac po polskiemu?

#45  2013.02.05 13:16:47 ~hhh

do malgos idz florencjo i myj dup kible korytarze za 1500 zl przez takie jak wy zacofanstwo cierpia pozostal pielegiarki slugusy powinnas sie zrzec te 1500 zl jeszcze nawiedzone polskie pielegniarki

#46  2013.02.05 15:21:08 ~vvv

do ania 5 skonczy sie wtedy jak pojda na emeryture wszystkie pilegniarki ktore maja takie podejscie do pielegniarstaa jak pani pielegniarstwo to zawod a nie newolnictwo i znizenie sie do poziomu noszenia basenow z tego co wcesnie piszesz nie pzestrzeaz zasad bo dopiero nosisz basen juz idziesz do pacjenta wykonujesz przy nim zabiegi karmisz go czy to wedlug zasad albo jestes czysta poelegniarka albo brudna zastanow sie wlasnie to wychodzi wasze to slawetne doswiadczenie ciesz sie ze jszcze zaden pacjent ne zaprowadzil cie do sadu ze nie przetrzegasz zasad i swiadomie narazasz go na zakazenie

#47  2013.02.06 08:53:09 ~vvv

myslr e juz eam sie troche rozjasnilo i nie piszecie o swoim doswiadceniu zrozumalyscie ze pielegniarstwo moze byc nwoczesne pielegniarka to wartosciowy pracownik a nie popychadlo za 1500 zl przyjdzie jszcze taki czas ze beda pielegniarek po chalupach szukac zeby przyszly do pracy mlode dziewczyny DZIEWCZYNY NIE WYBIERAJCIE TEGO ZAWODU BO NIE MACIE TERAZ ZADNEJ PRZYSZLOSCI PRACY DLA WAS NIE MA A JAK OS ZNAJDZIECIE TO WAS STARSZE PIELEGNIARK TE DOSWIADCZOEE WYGRYZA NA CZELE Z ODZIALOWEA KTORA BEDZIE SIE BAC ZE JEJ STOLEK ZABIERZECIE ZA10 12 LAT PIELEGNIARSTWO POLSKIE ODZYJE JAK ODEJDA TE PANIE JAK ANIA 5 KTORA ZA1500 ZL NOSI BASENY A W NIDALEKIEJ PRZYSZLOSCI ZACNI MYC KIBLE

#48  2013.02.06 08:53:18 ~kaska

Za późno o 10 lat. W moim miejscu pracy 100 procent pielęgniarek skończyła studia pomostowe. Sukces trzeba odtrąbić!

#49  2013.02.06 09:01:18 ~VVVV

DO KASI TERAZ WSZYSKOE MUSICIE KONCZYC STUDOA MGR BO 1 ROCZNY LICENCJAT TO NADAL SREDNIE WYKSZTALCENIE I SZPITALE MLODYCH PO LICENCJACIE NIE CHCA PRZYJMOWAC

#50  2013.02.06 09:12:56 ~kkkkkkk

A co z pielęgniarkami po 3-letnim studium zawodowym ,czy je ta ustawa też dotyczy czy muszą robić pomostówkę ? pzdr wszystkie pielęgniarki

#51  2013.02.06 09:27:25 ~malgoś

Do hhh-basenów nie myję i korytarzy również co do mycia dup jak to zostało napisane taki mam zawód i nie przeszkadza mi to że mam kursy,specjalizację robię to co lubię i jeszcze jedno hhh zmień zawód jak tak bardzo Ci przeszkadza :) pozdrawiam

#52  2013.02.06 09:48:15 ~bbb

Do malgos gdy bys byla naprawde pielrgniarka to bys takich glupstw nie wypisywala i nue ponizala pielegniarstwa ty jestes jakas nawiedzona na specjalizacje cie kiedys wyslali z prace na sile jescze za ciebie zaplacili i dlatego nic sie nienauczylas gdybys zaplacila to moze bys sie czegos nauczyla a tak nadal jestes poslugaczka i pracujesz nie przestrzegajac zasad

#53  2013.02.06 10:51:48 ~ja

Zebrały się wrony i znowu kraczą bijąc się o okruszki a gdzie kwestie merytoryczne ? wejście do polityki sejmu by grupa zawodowa osiągała jako taki prestiż ! OGÓLNOPOLSKI STRAJK O TYM DYSKUTUJCIE I REALIZUJCIE CZAS NAJWYŻSZY !

#54  2013.02.06 11:14:56 ~xyz

Zachowujacie się jak przekupki na targu- wstyd,że takie WYKSZTAŁCONE ,absolwentki WYŻSZYCH UCZELNI prezentują taki poziom. Czytać tego nie można,bo boli głowa jak się nawzajem obrażacie,a przecież wszystkie jesteście panie Pielęgniarkami Dyplomowanymi- chyba, że się mylę. Pozdrawiam

#55  2013.02.06 18:36:06 ~moria

DROGIE KOLEŻANKI NIE SKACZCIE SOBIE DO OCZU WINĄ NALEŻY NASZE WŁADZE KTÓRE NAJPIERW NIE UZNAJĄ DYPLOMÓW ,WIĘC ORGANIZUJĄ LICENCJATY TYMSAMYM STWARZAJĄ MIEJSCA PRACY DLA OGROMNEJ GRUPY LUDZI,NIE WIEM CZY WIECIE ŻE JESTESMY NAJBARDZIEJ SIĘ SZKOLĄCĄ GRUPĄ ZAWODOWĄ,KOSZTEM RODZIN,I BUDŻETÓW DOMOWYCH, KTÓRE PONOSIMY NA SZKOLENIA.MAMY ZAPIS OBOWIĄZKIEM PIELĘGNIARKI JEST SIĘ SZKOLIĆ ,WIĘC DLACZEGO NIE MAMY ODDELEGOWAŃ,GRATYFIKACJI FINANSOWYCH-POWIEM WAM MAMY NIEUDOLNY SAMORZĄD.ZA UZNANIEM DYPLOMU PRZEZ UE KOLEŻANKI ROBIĄCE LICENJANT POWINIEN ISC ZAPIS ŻEBY NIE ZDAWAĆ DRUGIEG DYPLOMU TO JEST ŻENUJĄCE,CHCE PODNIEŚĆ WYKSZTAŁCENIE POWINNA WYSTARCZYĆ PRACA LICENCJACKA,OBUDZCIE SIĘ SAMORZĄDY I ZACZNIJCIE DBAĆ O NAS. ROZMAWIAJCIE Z NAMI NIE SAMI Z SOBĄ BO ZE STOŁKÓW TAK MAŁO WIDAĆ.

#56  2013.02.06 18:54:48 ~moria

W MOIM KOMENTARZU NAPISAŁAM,ŻE OBARCZAM NASZE WŁADZE,TAK TO WŁADZE IZB PIELĘGNIARSKICH PO WEJSCIU DO UNI ZBLOKOWAŁY DYPLOMY NASZYCH KOLEŻANEK PO LM.JAKO CIAŁO DORACZCE WYKAZALI SIĘ W BRUKSELI.TERAZ LISTA OBOWIĄZUJĄCYCH KURSÓW KWALIFIKACYJNYCH NA POSZCZEGÓLNYCH ODDZIŁACH DO 2020 ,MAM ZAPYTANIE CZY PANIE Z IZB PIELĘGNIARSKICH ZNÓW SZUKAJĄ PRACY W SZKOLENIU KOLEŻANEK INTRATNA POSADKA DODATKOWY ZAROBEK I CO Z TEGO ŻE MASZ LICENCJAT,MGR NIC I TAK MUSISZ ROBIĆ KURSY WIĘC PROSZĘ SZANUJMY SWOJE KOLEŻANKI BEZ WZGLĘDU NA WYKSZTAŁCENI,MAM ZNAJOME KOLEŻANKI Z RÓZNYCH SZPITALI I WSZYSTKIE SĄ DEBES.NARKA

#57  2013.02.06 19:59:40 ~wściekła

Teraz chcą uznać licea med! Niech sie w d. pocałują! Na tyle lat zamknęli nam możliwość pracy zarobkowej. Czytałam, że Niemcy zadowolą się licealistkami bo mają takie braki.Odcięli nas na około 10 lat od takiej możliwości a teraz jak jesteśmy starsze to będziemy dobre a przedtem byłyśmy be? Teraz dobre weteranki? Żenada! To będą jednostki, które się zdecydują. Polska wyssała nas dokładnie, niczym wampir

#58  2013.02.06 20:07:49 ~ania05

Do vvv -zapewniam cię ze nie nosze basenów za 1500 zł ale gdybym nie miała do gara co włożyć to bedę nosiła i kible może też będę myła .Za granicą myjecie kible to czemu nie w Polsce .

#59  2013.02.06 20:59:05 ~xyz

Do ania05- ma pani racje i proszę nie przejmować się tymi złośliwymi komentarzami.Pozdrawiam

#60  2013.02.06 21:14:51 ~do ani 05

Proszę się nie przejmować tymi złośliwymi komentarzami tej sfrustrowanej koleżanki. Nie wiedziała biedaczka co robi wybierając taki zawód.Sadziła pewnie, że będzie siedzieć i dowodzić albo chce się za leczenie brać widzę. To nie te kompetencje. Nasz zawód jest szczególny i nie ma tu miejsca na osoby z przypadku. Trzeba to kochać lub męczyć się albo odejść, a nie szydzić z koleżanek, to koleżanka wyszydzająca powinna zmienić zawód- nie ma serca, to nie dla niej praca.

#61  2013.02.06 23:27:56 ~do 60

Fajnie napisane:)

#62  2013.02.07 08:47:24 ~gośc

Dziękuję Pani Małgorzacie Handzik niezaleznie od tego jakie mam wykształcenie- LM, Licencjat czy Mgr

#63  2013.02.07 15:07:17 ~mgr

BUDŻMY SIĘ MY PIELĘGNIARKI A NIE SAMORZĄDY TO CZCZE PISANIE ! SĄ ZAWODY DEFICYTOWE OSTATNIO CZYTAŁAM A PIELĘGNIAREK BRAKUJE SĄ WAKATY UKRYTE I O TYM SIĘ NIE MÓWI I NIE PISZE ! A MY SZARE KURPPATEWKI W LESIE CICHO SIEDZIMY ! A I O WYKSZTAŁCENIE NADAL SIĘ KŁÓCIMY A MARSZAŁKINI KOPACZOWA ZACIERA RĘCE, ŻE UDAŁO SIĘ JEJ Z GŁUPIMI PIELĘGNIARKAMI LEKARZE ŚMIETANKĘ SPIJAJĄ TU SKUPCIE SWOJĄ ENERGIĘ !

#64  2013.02.07 16:04:24 ~xyz

Wyrazy szacunku i podziękowania dla Pani europoseł.

#65  2013.02.07 16:08:46 ~hhh

ania5 nie msz zadnej godnosci myj kyble bo na to cie tylko stac przez takie jak ty tak wtglda polskie pieleniarstwo

#66  2013.02.07 17:17:53 ~ania05

Hhh czegoś ty się mnie tak uczepiła kobieto ,ja nie myje kibli i nie wiem o czym ty piszesz ? Masz jakieś urojenia czy co bo już się martwić zaczynam .Jaki ty masz zakres czynności w pracy ? Siedzenie i pachnienie czy pielęgnowanie chorych ? Kobieto ja robię wszystko co mam do zrobienia przy pacjencie i nie wnikam .

#67  2013.02.07 19:02:59 mamapanda

Osoba, której powinniśmy podziękować to Pani Małgorzata HANDZLIK, z wykształcenia geografka. Myślę że koleżanki i koledzy, młodzi adepci naszego zawodu, nie są ani mądrzejsi ani głupsi niż my byliśmy kiedyś zaraz po szkole( no może mają bogatsza wiedzę teoretyczną ogólno- medyczna). Jest pewne, że nie ma porównania w bezpieczeństwie pacjenta pod opieką osoby doświadczonej,pogłębiającej swoją wiedzę,a osoby bez doświadczenia. Poza tym proszę pamiętać, że osoby starsze stażem musiały nauczyć się bez przyrządowej obserwacji pacjenta i na tej podstawie wyciągania wniosków ( bez saturacji, kapnometrii, monitoringu hr itp). Może nie lekceważmy się nawzajem tylko popracujmy bardziej konstruktywnie? Pozdrawiam.

#68  2013.02.08 00:03:50 Svizzero

Czyli jest dokladnie tak jak pisalem kilka lat temu na tym forum - jak wszystkie absolwentki LM ukoncza studia pomostowe i nabija kase komu trzeba, wtedy UE uzna kwalifikacje LM. I prosze - stalo sie.

#69  2013.02.08 08:08:05 ~do 67

Geografka i pewnie pedagogiczka !

#70  2013.02.08 08:26:03 ~magda

U mnie przełożoną jest pielegniark z licencjatem z etnografii mgr z historii.

#71  2013.02.08 09:35:43 ~aaz

A pielegniarki z wyzszym wyksztalceniem pielegniarskim siedza na bezrobiciu poniewaz nikt ich nie dopuszcza do pracy poniewaz uwazane a za zarozenie

#72  2013.02.08 10:02:36 ~gość

Do 71, nie za zagrożenie, tylko jest to normalna sytuacja rynkowa.W osobę po szkole( w lekarzy też) trzeba zainwestować( choćby urlopy szkoleniowe). Coraz więcej stanowisk wymaga specjalistycznych szkoleń.Poza tym kłania się błędna optymalizacja stanowisk i właśnie nad ty należy popracować.

#73  2013.02.08 10:50:22 ~znawca

I nadal kłótnie o wykształcenie zero merytoryki ! Wczoraj w programie "Sprawa dla reportera " Elżbiety Jaworowicz prof. Bielecki - chirurg ( Warszawa) powiedział ważne słowa : w szpitalach salowych nie ma (firmy sprzątające, pielęgniarek brakuje, każde zwolnienie pielęgniarki to obniżanie jakości pielęgnowania TO MIEJCIE P.W. NA MYŚLI POLICZCIE PACJENTÓW I SIEBIE !

#74  2013.02.09 12:35:58 ~aga

Czy dobrze rozumie ta wypowiedz pani Handzlik? To znaczy,ze do nostryfikacji nie bedzie potrzebny staz(5 lat z ostatnich 7)? PISZCIE NA TEMAT PROSZE.POZDRAWIAM)

#75  2013.02.09 12:43:33 ~WIKI)

Wie ktos jakie trzeba spelniac warunki,aby dostac prace pomocy pielegniarskiej(Pflegehelferin),np. w domu pomocy, w austrii?

#76  2013.02.09 20:15:06 ~gość

Do 75 - jest taki portal www.sztukapielegnowania.pl po zaprenumerowaniu (obecnie tylko w drodze internetowej ) jest info o tym rodzaju pracy i kontakt do ludzi pracujących poza krajem. Do 73 -optymalizacja stanowisk, to właśnie oznacza ustalenie liczby pielęgniarek na jedno stanowisko. Każdego roku Naczelne muszą zgłaszać do Izb takie ustalenia. Czy u kogoś w szpitalu Naczelna konsultuje to z pracownikami?

#77  2013.02.10 12:07:14 ~ja

A to może my pomożemy im konsultować w konkretny sposób ? CZAS NAJWYŻSZY ! TYLKO JUŻ NIE KŁÓĆCIE SIĘ O WYKSZTAŁCENIE - WSTYD TO WIELKI !

#78  2013.02.10 15:13:08 ~gość

Właśnie, zapytajmy Izby jakie są kryteria tych obliczeń. Może czyta nas ktoś z Radców Prawnych Izb i nam powie jakie są zasady?

#79  2013.02.10 17:53:50 ~skrzypo

Po to się uczą wzorów , aby umieć obliczać dawki leków, znam pielęgniarki , które pracują po 20-30 lat i nie umieją tego, a do p. hhh nie zna p. realiów pielęgniarka w szpitalu póki co to zmienia pampersy, a potem robi czyste zabiegi, bo kto ma to zrobić. Panie zabiegowe są do wyższych celów, sprawdzają zlecenia.

#80  2013.02.10 20:31:00 ~vvvv

do skrzypo kolezanko znam prace od podstaw w szpitalu od podstaw mam juz 35 lat za soba nikt cie nie zmusi dotego bys ribila takie rzeczy na zmiane raz pampersy pzniej zabiegi masz wyksztalcenie znasz zasady jakie obowiazuja pozpoczynajac prace musisz wiedziec cze jestes dzis pielegniarka brudna czy czysta od tego jest oddzialowa ktora bierze duze pieniadze i nalezy jej oewiadczyc ze chcesz pracowac ale wg zasad bo kochanie wszystko jest dobrze jak jest dobrze ale jak cie pacjent zaprowadzi o sadu ze go czyms zarazila to nikt nie stanie wtwojej obronie tylko tana przeciw tobie naucz sie wrescie mowic nie

#81  2013.02.10 20:42:51 ~vvvv

nie boj sie bo prawo jest po twijej stronie nikt nie moze cie zmuszacdo pracy w brew zasadom jakie obowiazuja nipisz w raporcie W DNU DZISJEJSZYM ZMUSZONO MNIE DO PRACY JEDNOCZESNIE JAKO PIELGNIARKE BRUDNA I CZYSTA DO ZMIANY PAMPERSOW NIEH SOBIE ATRUDNIA SANITARIUSZKI JAK ZLIKWIDOWALI SALOWE A Z PIELEGNIAREK ZROBOLI SALOWE JEZELI JESTESCIE TAKIE ULEGLE TO NIEDLUGO BEDZIECIE MYC KORYTARZE ODWAGI POWODZENIA

#82  2013.02.11 12:03:27 ~ania05

A koleżanka vvvv to co będzie robić jak my będziemy myć korytarze ? To samo dotyczy np.dzwigania ,bo kodeks pracy dopuszcza 12 kilo i jakoś nikt nie zostawia chorego na podłodze tylko dlatego że pacjent wazy 120 kilo a nie 12 .Ustalenia ,ustaleniami ,prawo prawem a zrobić i tak trzeba chyba że pana doktora zawołasz żeby dzwignoł .

#83  2013.02.11 17:52:58 ~vvv

ania a5 kolezanko zy pani juznie mysli czy pani zapomniala co pania uczyli w szole czy pani nie zna swoich obowiazkow a moz jest pani oddzialowa po liceum i sie pani neca na pielegniarkami a co pan doktor jest tez w pracy jezeli nie ma kto podniesc pacjenta toniech pomaga zachowujesz sie jak florencja i swoim postepowaniem i tokie myslenia niszzysz nasz zawod jak wiesz ze wolno ci 12 kilo to tylko tyle ciwolno bo jak upuscisz pacjenta podnoszac go i mu sie cos stanie to cie zaprowadzi do sdu i pies z kujawa nga sie za toba nie ujmie jeszcze cie oczernia ze nie znasz przepisow

#84  2013.02.11 18:17:04 ~po LMP

HURRA HURRA HURRA i DZIĘKUJĘ A do tych wszystkich wykształconych,które maja nas w pogardzie-wasza praca się nie zmieni.Pacjent zawsze będzie potrzebował kogoś życzliwego,a nie nadętej mgr,która zapomniała,po co wybrała ten zawód.Jeżeli to nie odpowiada i tego nadal nie rozumiecie-macie przerąbane. A swoją drogą,jak można być pielęgniarką,mając w sobie tyle jadu i nienawiści do koleżanek.Boże ratuj przed takimi "siostrami".I piszę to także jako pacjentka.

#85  2013.02.11 19:57:37 ~MMM

SLUCHAJ KOBIETO SIOSTRY TO SA W ZAKONIE PRZENIES SIE TAM I MODL SIE MOZE SIE ZMIENISZ I ZACZNIESZ MYSLEC NOWOCZESNIE NIKT TOBA NIE POGARDZA ALE PRZEZ TAKIE JAK TY PIELEGNIARKI SIE NIE LICZA NAWET PRZESTANO JUZ MOWIC ZE ISTNIEJE TAIE COS JAK PIELEGNIARKA I NIE NAZYWAJ MLODYCH PIELEGNIAREK SIOSTRAMI DLACZEGO DOLEKARZY NIKT NIE MOWI BRACIE A JAKA TY JESTES SIOSTRA MUSISZ ZROZUMIE ZE WSYSTKIE MLODE JUZ TERAZ BEDA WYKSZTALCONE CZY CI SIE TO PODOBA CZY NIE KONCZA MGR DOKTORATY STUDIA PODYPLOMOWE I MY STAREMUSIMY SIE ZTYM POGDZIC A NIE SZCYCIC SIE SWYM DOSWIADCZENIEM NIECH MLODZI ZMIENIAJATEN ZAWOD TY WICZNIE NIE BEDZIESZ PRACOWAC ANI JA JEST POCZATEK JEST KONIEC DO KTIREGO SIE ZBLIZAMY

#86  2013.02.11 20:51:46 ~po LMP

Ja tam swojego końca nie widzę.I tytuł nie jest mi potrzebny,żeby znać swoją wartość.Nie mam zamiaru płacić za głupotę władzy,która zmieniła system nauczania.Uczymy się każdego dnia.Skoro stara wiedza jest do bani,to co? Studia,czy specjalizacja skończona 20 lat temu też g.znaczy? A póki co-lekarze z którymi pracuję od 30 lat mają w nosie tytuły i mózgownice nafaszerowane nieprzydatnymi teoriami.Cenią nas za wiedzę użyteczną w opiece nad chorym i odpowiednie reagowanie .I nie krytykuję młodych koleżanek,które chcąc zostać pielęgniarkami muszą podejmować naukę w nowej formie.Wkurzają mnie tylko te,które mają sie za nie wiadomo co,a ich wiedza praktyczna jeży włos na głowie.I tyle.

#87  2013.02.11 21:10:59 ~haja

Do86 no i co z tego ze masz wiedze gdzie stoi szafka z lekami a gdzie lezy bandaż.Mamy 21 wiek i liczy sie cos wiecej! Zapewniam!

#88  2013.02.11 21:45:05 ~po LMP

Do"haja"-czytanie ze zrozumieniem ma wielką przyszłość.Czas podjąć naukę.

#89  2013.02.11 22:32:59 ~haja

No właśnie.

#90  2013.02.12 07:31:44 ~kinia

Do LMP-zgadzam się w 100 % z Twoją wypowiedzią.Za to ubawiła mnie wypowiedź "haja".No moja droga.Jeżeli cała Twoja wiedza ogranicza się do tego,gdzie obecnie przebywa szafka z lekami i bandaż.Cóż.Masz jeszcze duuuuużo nauki do ogarnięcia.

#91  2013.02.12 08:59:56 ~UUU

DO ANI5 PRZESTAN PISAC BZDURY BO AZ WSTYD ZEBY TAK ZACHOWYWALA SOE W DZISIEJSZYCH CZASACCH PIELEGNIAERKA TY NIE JESTES PIELEGNIARKA TYLKO PODSZYWASZ SIE OD NIA O PESZESZ TAKIE BDURY KTIRE URAGAJA GDNOSCIZAWODU SPADAJ NA DRZEWO

#92  2013.02.12 12:27:18 ~...

Droga UUU-jedno jest pewne.Pielegniarka w dzisiejszych czasach na pewno musi umieć poprawnie pisać.

#93  2013.02.12 15:52:50 ~aaa-

Jezu Dziewczyny,najważniejsze jest żebyśmy trzymały się razem i w tym będzie nasza siła.

#94  2013.02.12 17:47:05 ~ania05

Paniusiu UUU nie mierz mnie swoją miarą .O to jedno cię proszę .I zachowaj choć trochę kultury -nie życzę sobie takich tekstów ,bo to chyba nie jest postawa godna pielęgniarki .I nie denerwuj się tak bo literówki takie walisz że nawet przeczytac nie można o co chodzi .

#95  2013.02.12 22:32:45 ~piel

Miler z Kwaśniewskim chlali to im umknęły takie sprawy jak pielęgniarskie uprawniania, i umknęło im tam o wiele więcej czego konsekwencje ponosi obecnie cały naród. Kiedy tych siwych już darmozjadów oglądam na wizji to krew mnie zalewa. Mam nadzieję ,że w niedalekiej przyszłości poniosą konsekwencje swoich działań i odbiorą im te wygórowane ministerialne emerytury, by mogli skończyć jak reszta społeczeństwa w dziadostwie

#96  2013.02.13 10:49:09 ~xyz

UUU,VVV,MMM- mam wrażenie,że jest to ta sama osoba. Kobieto jak Tobie nie wstyd,że obrażasz inne osoby.Ja jestem przekonana,że pielęgniarka nie zachowywałaby się w ten sposób.Popieram postawę Pani Ani 05.

#97  2013.02.13 11:53:52 ~ww..

Cos tu pani posel kreci.raz pisze,ze ostateczne glosowanie ma byc w marcu i ze to tylko formalnosc ma byc,a na swojej stronie,ze w maju i ma nadzieje,ze to przejdzie;)a zanim wejdzie w zycie to jeszcze z rok. zejdzcie na ziemie prosze i nie szarpcie sie juz;)

#98  2013.02.13 13:18:12 ~...

No właśnie.Też pierwotnie przeczytałam,że głosowanie w marcu.Trochę niepokojąca niespójność informacji.

#99  2013.02.13 18:28:40 ~/aa/

Zastanawia mnie jak to bedzie wygladac w praktyce,bo np.teraz w polsce jak przerwa w pracy jest dluzsza niz 5 lat,to sie traci prawo wyk.zawodu.A za granice ktos pojedzie z dyplomem i nikt sie nie bedzie pytal o staz pracy?

#100  2013.02.15 17:07:22 ~Io

Bedzie pytal o staz pracy. Zeby uzyskac rejestracje wynagane jest aktualne prawo wykonywania zawodu.

#101  2013.02.15 18:27:27 ~ul..

Do 97 i 98,najprawdopodobnie jest to tzw."kielbasa wyborcza",bo w 2014 nowe rozdanie w Parlamencie Europejskim,to pewnie termin tego glosowania bedzie tak przenoszony do wyborow,a jak juz"stolek"bedzie pewny,to sie jakos to zatuszuje.hehe)

#102  2013.02.16 18:29:55 ~Kaśka

Dobre wieści ale naszym pielęgniarkom i tak nie dogodzi, ja pracuję w Niemczech i wiem jak zaczynałam. krok po kroku, bez wariactwa, złapałam język powoli i teraz nie narzekam, ściągnęłam męża, jest gut. Natomiast widzę i słyszę jakie żądania mają nowo przyjeżdżające lub te co chcą wyjechać, ja mówię zawsze: nie od razu Kraków zbudowano, trochę pokory a nie jak to mówią Niemcy "die Nase hoch" - z nosem do góry.Tu wolą naszych bo wiedza, kultura i mentalność im odpowiada, ale roszczeniowość to nasz niestety minus. Słowaczki, kobiety z Indii, Portugalii, Brazylii też tu są i pomimo może mniejszych kwalifikacji i umiejętnośći siedzą długo bo nie szaleją. U nas to tak jest, gdzie 2 Polki to od razu 3 partie, związki zawodowe, narzekanie itd

#103  2013.02.16 20:54:04 ~ja

A CO TAM KOBIETA Z INDII,PORTUGALI,BRAZYLII SŁOWACJI MA DO POWIEDZENIA, TRZEBA SIĘ SZANOWAĆ A NIE LIZAĆ NIEMIECKIE G. ZA WSZELKĄ CENĘ !

#104  2013.02.16 20:56:35 ~piel

A najpierw nas skłócili a teraz LM bedzie najważniejsze POLSKA PARANOJA, BOJĄ SIĘ O WYJAZDY BO W KRAJU NASZYM NIEDŁUGO OSTATNIA ZGASI ŚWIATŁO OBY JAK NAJSZYBCIEJ !

#105  2013.02.16 22:42:21 ~dyrektor

Tak tera te po liceum bedą najlepsze(czyt.najtansze)

#106  2013.02.17 11:21:35 ~hhh

Do dyrektor masz racje te florencje po liceum nirdlugo za zlotowke myly korytarze zajmuja sie tylko plotami i lataja jedna na druga do dobrze oplacanej oddzialowej ktora zachowje sie jak w czasach prl bo skonczyla 1 roczny licencjach czyli szkole dla myslacych inaczej w pilsce pielegniarstwo zmieni siedopero wtedy jak florencje po lo pojda na emeryture tylko wtedy juz nie bedzie mial go kto zmieniac bo mlode albo odejda od zawodu albo wyjada n obczyze a forencje beda sie czolgac po oddzilach az do smierci JAKIE TO SMUTE ZE MLODE PIELEGNARKI WYKSZALCONE SA TRAKTOWANE PRZEZ STARSZE FLORENCJE I ODDZIALOWE JAK BY BYLY CHORE NA MALARIE I MUSZA ALGO SAME ODEJSC ALBO SIE ICH WYRZUCA A NACZELNE TEMU PRZYKLASKUJA BO MLODA TO WROG BO MLODA INACEJ YSLI WSTYD PANIE PIELEGNIARKI WSTYD PANIE NACZELNE

#107  2013.02.17 17:14:15 ~H.P

Cytuję tę "mądrą" "a CO TAM KOBIETA Z INDII,PORTUGALI,BRAZYLII SŁOWACJI MA DO POWIEDZENIA, TRZEBA SIĘ SZANOWAĆ A NIE LIZAĆ NIEMIECKIE G. ZA WSZELKĄ CENĘ ! " no i nawet po takiej wypowiedzi widać jak "normalne" są nasze pielegniarki90% to pojeb.e baby

#108  2013.02.17 17:27:34 ~mmm

do kask siedzcie cicho i przyklaskujcie p oddzialowym naczelnym dyrektorom pracujcie a miske ryzu a zobaczcie ile oni zarabiaja pracujcie nie przestrzegajac procedur aby dogodzic rzadzacym ale jak wam sie oga podwinie to w sadzie nikt nie stanie po waszej stronie i bedziecie brac pozyczki i placic odszkoowania kiedy na boga zmadrzeecie czy nie rozumiecie ze czlowieka malo zarabiajacego nikt nie szanuje i nikt sie z nim nieliczy salowe zaczynaja od was wiecej zarabiac mile florencje

#109  2013.02.17 20:10:37 ~...

Do trójliterowej analfabetki.Jeżeli twoje wykształcenie zawodowe jest równie wysokich lotów,co talent do wysławiania się-strzeż mnie Boże przed taką "zdolną" pielęgniarką.Nie wstyd ci tak się błaźnić przed własny środowiskiem?

#110  2013.02.17 20:38:32 ~sila

Do mmm,hhh i jak tam się jeszcze nazywasz. Ty chyba jakaś chora jesteś,albo taka zakompleksiona,że musisz się gdzieś dowartościować.Z pracy wywalili za głupotę,czy lenistwo? A może ty taką pielęgniarką chcesz być,co to będą jej płacic za samo bycie.Bzdury piszesz,ale to nic.Gorzej,że pisać nie umiesz.Matko jedyna.To teraz taki poziom na tych uczelniach? A -przecież.Teraz wystarczy testy z internetu zciągnąć,odhaczyć dobrą odpowiedź i już się jest mgr pełną gębą.Normalnie robisz karierę na forum.Tępa i niedowartościowana.Zmień profesję i już się nie męcz.No i nas nie męcz.

#111  2013.02.17 21:23:01 ~do sila

Skoro tak łatwo zostac mgr to nim zostań! Jestes bardzo niegzeczna w swoich wypowiedziach-Choc chetniej powiedziałabym ci dobitniej! Po liceum pielegniareczka? Po liceum?

#112  2013.02.17 21:42:38 ~do 111

Masz rację,przepraszam,Nie mam zwyczaju wrzucać wszystkich do jednego wora.Więc sorki dla tych, które wkładają naprawdę duży wysiłek w wykształcenie.Ale takie osoby,jak ta do której skierowałam słowa,mogą doprowadzić do białej gorączki najcierpliwszą osobę.

#113  2013.02.18 08:21:38 ~ElW

Oto cytat z innego forum o pielęgniarkach "Studiowalam pielegniarstwo w USA takze w wieku dojrzalym. Bylo ze mna kilka polskich pielegniarek z Polski. Nie mogly sie przystosowac, byly nieprzyjemne dla pacjentow, jedna wyrzucili z praktyki za chamstwo. Polskie pielegniarki, jesli chcecie wyjechac za granice i pracowac w zawodzie musicie sie diamatralne zmienic i zostawic polskie naburmuszenie i wielkie mniemanie o sobie w domu. "

#114  2013.02.18 13:43:44 ~ja

Pielęgniarki polskie są pokorne za bardzo a niektóre chamskie to prawda i takie powinny być dostrzegane szybciutko przez pracodawcę I WYWALANE TO PRZE TAKIE BRAK PRESTIŻU ZAWODOWEGO ! PRZESTAŃMY SIĘ KŁÓCIĆ A ZACZNIJMY INTERESOWAĆ SIĘ POLITYKĄ W SEJMIE WCIĄŻ BRAK PIELĘGNIAREK ORGANIZUJMY SIĘ MĄDRZE I TO SZYBKO !

#115  2013.02.18 14:01:08 ~hhh

do sila moja mila dyplom zdobylam 37 lat emu nadal jestem czynna zawodowo przeszlam wszystkie szeble w pielegniarstwie zaczynajc odpielegniarki na odcinku poprzez oddzialowa pzelozona az do nauczyciela zawodu miedzy innymi w liceum medycznym nie jestem pielegniarka ktorej sie placi za bycie mila pani nie obrazaj tych ktorzy koncza studia wyzsze ja cos wiem bo wykladam i obserwuje absolwentki przychodzace do pracy jak sa traktowane poprostu jak cos gorszego tylko ze skonczyly studia

#116  2013.02.18 14:13:30 ~hhh

Sie nie osmieszacc dzienne studia mgr trzeba poswiecic duzo pieniedzy na utrzymaniee duzo wyrzeczen duzo nauki ja to wim bo ucze mila pani sciagnac to mozna sobie z inernetu przepis na ciasto kruche a nie przepis na skonczenie studiow mgr mila pani prosze nie osmieszaj sie miej swa godnosc wtedy beda cie wszyscy szanowali mlode ktore koncza teraz studia chca byc patnerami w leczeniu jestesmy w unii a nie popychadlami czas siostry sie skonczyl PIELEGNIARSTWO TO ZAWOD CHCESZ BYC SIOSTRA IDZ DO ZAKONU POZDRAWIAM

#117  2013.02.18 16:07:38 ~do hhh

Proszę,nie ośmieszaj się już.No to wstyd przecież,żeby osoba,która podobno jest wykształcona nie potrafiła pisać.Jesteś wykładowcą? Chyba papieru toaletowego w wc.Sama sobie strzelasz w stopę.Twoje wypowiedzi na forum już są polecane,jako rozrywka po pracy.

#118  2013.02.19 19:57:21 ~bela

do 117 jestes bez godnosci gdybys pracowala jako pielegniara mialabys pojecie opracy a ty moze dzialaczka izblub wielka oddzialoa i ci sie prawda ie podoba to pracuj za miske ryzu

#119  2013.02.21 13:49:16 Goddess

Ciesze się :) Bardzo bym chciała aby moje starsze koleżanki miały odwagę wyjechać z tej chorej Polski. Pracuję dopiero 5 lat a już czuję się wypalona zawodowo, podziwiam moje starsze koleżanki, że mają jeszcze taką cierpliwość wobec swojego zawodu (biorąc pod uwagę nasze zarobki, marną pozycję zawodową i ciężkość naszej pracy). Ja niebawem zamierzam opuścić ten kraj.

#120  2013.02.21 15:13:32 ~bella

do goddes ja tez wyjezdzam jestem w trakcie zalatwiania dokumntow napisz gdzie planjesz wyjazd

#121  2013.02.21 20:58:38 ~do hhh

Jesteś nauczycielem zawodu a nie umiesz poprawnie pisać po polsku-jak w takim razie wyglądają twoje prezentacie na wykładach-też z błędami? Może czas na odpoczynek -emeryturę- bo głowa nie ta i jeszcze te nerwy.

#122  2013.02.21 21:10:20 ~DO 121

DOBRZE ZE TY UMIESZ ZAKOMPLEKSIONA FLORENCJO ALBO DZIALACZKO ZA PIENIADZE BIEDNYCH PIELEGNIAREK

#123  2013.02.22 14:54:58 ~do 122

No i po co te nerwy?

#124  2013.02.24 13:59:44 ~do 122

Co za agresja, jestem przerażona, nie chciałabym być twoją pacjentką jeszcze bym cię zezłościła swoją obecnością -ratunku!

#125  2013.02.24 14:05:09 ~do hhh

Aleś się pięknie postarała w wypowiedzi nr 122.No widzisz-jak chcesz, to potrafisz.Niestety zdradza cię styl i monotematyka-miska ryżu,zakompleksione Florencje itp.Dla mnie jesteś niezmiennie analfabetką,która nie powinna uczyć innych.

#126  2013.02.24 14:09:57 ~do 124

Poczytaj inne wypowiedzi tej osoby,także na innych forach.Zwykle podpisuje się trójliterowo-hhh,xxx,itp.Dopiero można się przerazić,co się stanie,jak ona i jej podobne bedą się zajmować chorymi.Boże-miej ich i nas w opiece.

#127  2013.02.24 21:16:27 ~bela

wlasnie bedziemy zajmowac sie opieka nad wami profesjonalnie wg procedur w pracy nas mlodych nikt nie chce to przynajmniej z przyjemnoscia bedziemy sie paniami opiekowac prosze sie nie bac jestesmy mlode ale wcale nie glupie pozdrawiam

#128  2013.02.25 11:37:54 ~yy

I nadal babskie kłótnie. przez tyle lat no to i miska ryżu. rozumiecie cokolwiek ?

#129  2013.02.25 11:38:43 ~ja

Młodość to chwila. naprawdę

#130  2013.02.25 12:52:46 ~,,,,,,

DO JA naprawde mlodosc to chwila wiec chcemy godnie zyc pracowac a nie byc pielebniarko - salowymi jestesmy wyksztalcone i nie pozwolimy sie ponizac pielegniarka to piekny zawod ale trzeba mu przywrocic prestiz mamy wyksztalcenie na rowni z farmaceutami lekarzami itp ciagle sie doksztalcamy za wlasne pieniadze a pracujemy zarabiajac na miske ryzu i dlatego nikt nas nie szanuje bo jest takie powiedzenie czlowiek malo zarabiajacy to czlowiek z ktorym sie nikt nie liczy szkoda zniszczyc nasza mlodosc w biedzie pozdrawiam

#131  2013.02.25 13:56:39 ~do \"beli\

Moja kochana,nie wątpie w profesjonalizm i znajomość procedur.Przeraża mnie tylko brak normalnych ludzkich odruchów u części moich młodszych koleżanek.Niezmiennie myslę,że być pielęgniarką,to także być życzliwym człowiekiem wobec innych.I nie zapomnieć,że za każdym standardem,procedurą kryje się żywy pacjent,który zawsze będzie potrzebował dobrego słowa,gestu,nawet naszej cichej obecności.Bardzo prosze-nie zapominajcie o tym.

#132  2013.02.25 17:53:58 ~wojownik

Wykształcenie ważne i nieważne w jakiej dziedzinie.ale wykształcenie nie idzie w parze z inteligencją a tej chyba brak grupie zawodowej pielęgniarek.'sama do niej należe'. obudżcie się zgoda buduje a niezgoda.pomyslcie a nie zajmujecie się głupstwami .

#133  2013.02.26 10:48:12 ~naiwna

Jak rzad chce naprawić, to co zepsuł i zabiega o uznanie kwalifikacji to też nie jesteście zadowolone.Myślicie,ze jak ukończyłyście 10-miesięczne szkoły zwane studiami, to zaczną was cenić.Pielęgniarki,które się do tego niepaliły mają ten sam status prawny co wy.Dajecie przykład, nie warto zajmować się sprawami pielęgniarek,bo to je bardziej dzieli, a powinno być odwrotnie.

#134  2013.03.01 11:29:06 ~ja do ja

Moja droga,nie podszywaj sie pode mnie bo mnie obrazasz swoimi wpisami,ich poziomem.jestem zaalogowana jako ja wiec znajdź swój nick

#135  2013.03.02 22:00:49 ~a ja

To był bład,ze zostałam pielegniarka.

#136  2013.03.03 11:12:16 ~ KA

JA TEZ TAK UWAZAM PIELEGNIARKI TO BARDZO GLUPIE SRODOWISKO NISZCZACE SAMO SIEBIE

#137  2013.03.15 07:36:52 ~Ela

Witam, czasami tu zaglądam. Akurat jestem w Monachium i wykształcono mnie w Polsce. Z trudem wyjechałam, były obawy . Tu też pieniądze same nie przychodzą. Bawaria jest droga ale da się wyżyć. W pracy nie ma wariactwa , są nadgodziny, można dorobić. Patrzę na te opinie i przerażenie mnie bierze. Potwierdza to tylko regułę o polskich pielęgniarkach. Tu już pracodawcy powoli mają dość kobiet z Polski. Tak jak pisała ta pani ze Stanów. Tu jest to samo, jeszcze dobrze nie zacznie a już chce Mercedesa i pretensje do wszystkich. Czasami głupio słuchać tego.

#138  2013.03.16 09:57:25 ~nn

Gdzie meritum sprawy,mam na myśli tą jałmużnę wywalczona w UE przez p.Handzlik dla piel. po LM.Taki suuuuukces,po to,aby piel.wyjeżdżały.Niechaj jeszcze zaskarży do UE,że są łamane prawa pracownicze w polskich szpitalach,mobbing i niech wyrówna pensje piel.polskich z tymi z UE,a wtedy się poszczyci swoim sukcesem,jak już to załatwi.

#139  2013.03.16 13:41:49 ~ww

POLSKIE PIELĘGNIARKI WSTYD

#140  2013.03.16 13:54:44 ~ww

Święta za pasem,róbcie porządki,myślcie o babach,sernikach.Do spowiedzi świętej.natychmiast.

#141  2013.03.16 21:52:43 ~kpt

Do nn pani handzik niech sama jedzie myc jaja angielskim bogaczom pielegniarki po liceum to panie ktore sa w wieku 50-60-lat one sie nadaja do pracy za granica jak ja do baletu one sie nadaja ale do wyjazdu za granice zeby leczyc kregoslupy i zylaki stracily zdrowie i sily w polsce a teraz przed smiercia kaza im jecha za granice zeby rodzina miala pozniej jeszcze klopot z przewiezieniem zwlok do polski sama niec spieprza za granice glupim pielegniarkom mozna zamylic oczy byle zym

#142  2013.03.17 08:29:13 ~lekryst

Do kpt, a kto ci każe jechać? zmusza Cię ktoś? żyjesz w niby wolnym kraju więc masz wybór, 1200 zł i koczowanie pod sejmem, proszę bardzo

#143  2013.03.17 09:38:22 ~kpt

TY LEKRYST ZAMIAST SIE WYMADRZAC TO WCZORAJ POWINNES BYC W SALI BHP LEKARZE ZARABIAJACY PO 20000 KRZYCZELI WCZOEAJ W SALI BHP USTAMI BUKIELA ZE IM ZLE A GLUPIE PIELEGNIARKI ZRA SIE NA WZAJEM WYSTARCZY IM 1500 ZL MOBING FALA JAK W WOJSKU PRACA JAK NIEWOLNICTWO CZEKAJ JESZCZE NIECHWPROWADZA 12 MIESIECZNY OKRES ROZLICZENIOWY TO W 1 MIESIACUZAROBISZ TE 1500 ZL A 2 MIEIACU MOZESZ ZAROBIC 200 I WTEDY WYADUJESZ POD MOSTEM A DZIECI W DOMU DZIECKA A CO DO WYJAZDU WIELE MLODYCH MUSI Z KONIECZNOSCI WYJECHAC BI CO SERIALE MA W POLSCE OGLADAC JAK ZYC PANI LEKRYST CHYB STRZELIC SOBIE W LE

#144  2013.03.17 13:36:34 ~nn

DO lekryst .Nikt nikogo nie zmusza do wyjazdu,ale p.Handzlik załatwia służbę starszym pielęgniarkom,żeby myły dupy bogaczom,tak traktuje się nasz naród,to poniżajace i okrutne .>Lepiej pokoczuj pod sejmem tylko ze skutkiem,bo swoim wyjazdem poniżysz siebie .MASZ SWÓJ KRAJ I MASZ PRAWO EGZYSTOWAĆ GODNIE,Zapytaj lepiej p.Handzlik co robi w Polsce,abyś nie musiała wyjeżdżać na poniewierkę,jako służaca,bo tamte piel. nie chca babrać się w gównie,to zrobią Polki wykształcone.Chyba lubisz by cię traktowano tak,to się poniżaj i całuj w rękę pracodawców za euro szoruj te dupy do skutku.

#145  2013.03.17 15:10:53 ~oo

EMERYTKI! dobra wiadomość! z UE Handzlik po okropnych bojach WYWALCZYŁA wam luksus,czołgajac się myjcie tyłki w UE!

#146  2013.03.17 21:05:42 ~do kpt

Ty strzel sobie w łeb pusty jak dynia ,zapieprzać było na salę bhp,a nie tylko wysyłac innych,może wykrzyczysz lepsze traktowanie,zwalczysz niewolnictwo ,falę,bo z tej konieczności wyladujesz z reką w basenie na niemieckim terenie.

#147  2013.03.18 10:20:11 ~oo

Piel.powinne mieć równe traktowanie w UE ze wzgledu na ich wybór,a nie wyjazd,bo w Polsce nie maja pracy,a jak maja,to brakuje im na życie.

#148  2013.03.20 16:38:03 ~gość

Koniec opluwania CZAS NA WSPÓLNE DZIAŁANIA WARSZAWA WIELKI PROTEST OGÓLNOPOLSKI DOŁĄCZCIE BIEDNE OBURTZONE PIELĘGNIARKI CZAS NAJWYŻSZY KONIEC WEWNĘTRZNYCH KŁÓTNI KOPACZOWA SIĘ Z TEGO ŚMIEJE I KRADNIE KASĘ OSTATNIO DLA SPRZĄTACZEK I INN. PO 300-400 NA GŁOWĘ NA UNIFORMY A BOGATE PIELĘGNIARKI KUPUJĄ SOBIE SAME ! TO TYLKO DROBNY PRZYKŁAD ! RUSZAĆ TYŁKI NA SOBOTĘ I DO WARSZAWY NA MANIFESTACJĘ ! Nauczycielom obniżono dodatki ostatnio nie zabrano to od razu wczoraj zaprotestowali a nam zabrano i 13-tki i nigdy premii itd. a my tylko kłótnie między sobą ŻENADA! a nauczyciele organizowali wczoraj zebrania i po co wam te studia po co ? a Halinka Kiepska pielęgniarka jak zwykle co dzień w Polsacie o g.19:30 ? i społeczeństwo ma niezły ubaw ! A wy co robicie ? opluwacie się jak zwykle ! SZOK ! SKĄD WY? PEWNIE Z LASU, ŁĄK I PÓL !

#149  2013.03.20 16:40:19 ~jo

Popieram, na protest wszystkich Polaków marsz ! SOBOTA 23.03.2013 ! WARSZAWA !

#150  2013.03.20 17:55:22 ~oo

Nauczyciele mają silne,wspierające ich zwiazki zawodowe,a my mamy co,może nie wiedzą o proteście.

#151  2013.03.21 08:09:34 ~Ela

Pielęgniarki powinny modlić się już tylko o zdrowie bo o rozum za późno!

#152  2013.03.22 14:02:22 ~iza

Wolę myć angielski lub niemiecki 1 tyłek za 2500 euro niz 40 polskich za 350 euro

#153  2013.03.22 15:49:34 ~gościu

No Kiepska Halinka polska pielęgniara ( 19:30 co dzień)na Polsacie daje nieżle czadu a wy nie protestujecie ? ŻENADA ! Ale społeczeństwo ma ubaw !

#154  2013.03.22 15:55:02 ~ktoś

Ale wieśniactwo i dalej kłótnie ząb za ząb ja już się nie przyznaję kim jestem i jeszcze ta kiepska halińcia co dzień na polsacie o 19:30 dno i nik nie protestuje przeciw takim prymitywnym serialom szok !

#155  2013.03.22 15:56:48 ~nurse

Iza dupo-myja po co o tym pisać? . zero godności

#156  2013.03.22 17:24:18 ~oo

Myj Iza do skutku,szoruj,aż do kości,niech wiedza,ze Polki to profesjonalistki.

#157  2013.03.22 17:27:25 ~[[[

! tyłek za 2500 euro,gdzie będzie lepiej.miodzio spadziowy

#158  2013.04.01 10:05:40 ~FABIAN

NIE MYSLALEM ZE JESTESCIE AZ TAK GLUPIW CHYBA WAM MOZGI JUZ PO WYSYCHALY 153-DO157 RZECZYTAJ CO TY WYPISUJESZ POPIERWSZE ZA GRANICA DO MYCIA TYLKOW SA OPIEKUNOWE MEDYCZNI PO DRUGIE PIELEGNACJA PACJENTA TO NE TYLKO MYCIE TYLKOW A PO TRZECIE TAKIE BEZMOZGOWCE JAK WY NIE SA W STANI WYJECHAC ZA GRANICE ZA GRANICE WYJEZDZAJA LUDZIE MLODZI DOBRZE WYKSZRALCENI KREATYWNI INTELIGENTNI ZNAJACY JEZYKI A NIE TAKIE MENDY JAK WY KLANIAM SIE MGR FABIAN

#159  2013.04.01 13:24:30 ~gość

Panie Fabianie, może jest Pan wykształcony, ale trochę kiepsko u Pana z ogładą. Niech Pan poskromi język. Taki język do niczego nie prowadzi. Pozdrawiam, pielęgniarka z drugiego rocznika wykładowców po Pani Wołynce.

#160  2013.04.02 08:47:37 ~oo

To dopiero gradka! Myślą ,że wykształcone i nie będa musiały myć dup,za granicą.Życie pokaze!

#161  2013.09.10 22:34:57 ~aga

Proszę przeczytać wszystkie komentarz na temat wykształcenia wśród pielęgniarek. w naszym środowisku brak jest zgodność, zazdrościmy sobie nawzajem wykształcenia, tytułów naukowych. Każdy kto chce i może powinien podnosić kwalifikacje rzutuje to na jakość usług pielęgniarskich, stosunkach w zespołach terapeutycznych. Nie obrzucajmy siebie nawzajem błotem.

#162  2013.09.15 11:22:26 ~Ania g

No i co z tego ze uznane czy nie? ja skonczylam msz i tak nie moge pracowac bo mam przepracowane tylko 2,3 miediace a musi byc 3 lata po studium.i tak nie moge pracowac w zawodzie zagranica albo musze wrocic na studia.no i takie to do dupy uznanie.jesli uznaja to powinno byc na takich samych zasadach jak po studiach bo w przeciwnym razie to i tak w tej roznicy znajda cos zeby nie moc pracowac i isc na studia.placic kase za nie.dla mnie to glupota bo nie uwazam zebym byla glupsza od tych co po studiach.