Niezły pasztet! Posłowie do ministra zdrowia: Czy nie lepiej byłoby, aby o liczbie personelu .... decydował samodzielnie dyrektor danej placówki ...?

Normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

.

Interpelacja
do ministra zdrowia w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach niebędących przedsiębiorcami

Szanowny Panie Ministrze! Zaproponował Pan treść projektu rozporządzenia, które ma narzucić podmiotom leczniczym standard zatrudnienia pielęgniarek, jak również szeroko rozumianego personelu medycznego. Wiele jednostek ochrony zdrowia przeanalizowało ten projekt i zgłasza szeroko opracowane wątpliwości. Pierwsza wątpliwość dotyczy tego, że praktycznie w każdej specjalności szpitalnej będzie musiało wzrosnąć zatrudnienie w grupie zawodowej pielęgniarek, a co za tym idzie – zmieni się struktura wydatków płacowych tych jednostek, ponieważ wraz ze wzrostem zatrudnienia nastąpi wzrost kosztów zatrudnienia.
Po drugie, wraz ze zmianą w szkolnictwie Polska przyjęła model, w którym pielęgniarka powinna mieć wyższe wykształcenie, a przy skokowym wzroście popytu na wykwalifikowany personel pielęgniarski nie będzie można zaspokoić potrzeb w kwestii zatrudnienia wynikających wprost ze wzoru, który zaproponował Pan w § 3 ww. projektu rozporządzenia.
Dlatego pytam Pana Ministra:
1. Jakie przesłanki brał Pan pod uwagę przy opracowywaniu projektu rozporządzenia w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami?
2. Czy nie lepiej byłoby, aby o liczbie personelu koniecznego w danych warunkach do prowadzenia terapii decydował samodzielnie dyrektor danej placówki, skoro to on ponosi odpowiedzialność za jej funkcjonowanie?
.

Poseł Piotr Chmielowski oraz grupa posłów
.

Komentarz redakcji Portalu Pielęgniarek i Położnych

Treść powyższej interpelacji jest dowodem na poziom skuteczność władz samorządu i związku pip w zakresie przedstawiania racji naszej grupy zawodowej poszczególnym parlamentarzystom. Z treści interpelacji wynika, że można swoje (nie)racje skutecznie przedstawić!

No, ale to znacznie trudniejsze niż okupacja sejmowej galerii w czepkach w walce o zakaz wykonywania zawodu pielęgniarki i położnej w podmiotach leczniczych w ramach działalności gospodarczej. 

Natomiast posłom, autorom powyższej interpelacji proponuję wystosowanie kolejnej interpelacji np. do ministra transportu:

Czy nie lepiej byłoby, aby o prędkości w danych warunkach decydował samodzielnie kierowca danego pojazdu, skoro to on ponosi odpowiedzialność za jego prowadzenie? Dlatego prosimy o odpowiedź na pytanie: Jakie przesłanki brał Pan minister pod uwagę przy opracowywaniu projektu ustawy prawo o ruchu drogowym?
.

Mariusz Mielcarek

Zobacz także:

Aktualności według działów - normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych

Sztandary izby i związku pielęgniarek i położnych: WYPROWADZIĆ!!! Minister wydał rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Czytano prawie 8 000 razy, 74 KOMENTARZE! 

Komentarze użytkowników

#1  2013.02.08 12:20:14 magister

Super! To idealne rozwiązanie! Dyrektor zapewne uzna, że tak naprawdę wystarczy jedna pielęgniarka, która obskoczy kilka oddziałów 5, 10. A co?

#2  2013.02.08 19:11:18 ~tak:)

Poprzyjmy ta interpelację-wszak to doktor dyrektor wie najlepiej ile może zatrudnić pielęgniarek! już teraz widać, że rodziny fajnie sobie na ogół radzą z pielęgnacją (jak ktoś na swoje nieszczęście jest nie tylko chory ale i samotny to jego problem-widocznie sobie zasłużył) i nie pozwólmy tym zwariowanym pielęgniarkom by same mówiły o sobie (a nie daj Boże jeszcze robiły jakieś badania by wykazać, że bez ich profesjonalnej opieki ludzie chorują/umierają)

#3  2013.02.08 21:33:22 ~do 2

Jak sobie życzysz p.tak.A ja ci życzę żeby tobą zajmowali się doktorzy dyrektorzy i rodzina.

#4  2013.02.09 10:54:45 ~,,,

Pilęgniarstwo to niby wolny zawód? To niewolnictwo . Pielegniarki -arze, nie maja nic do powiedzenia.Chorzy są źle pielęgnowani.Nauka nie ma nic do powiedzenia ? O pielęgnowaniu decydują osoby bez uprawnień.To jest patologia! To może o na stołku ordynatora szpitala posadzimy dyrektora cyrku.

#5  2013.02.09 11:18:52 ~iza

Trójka najwyraźniej nie zrozumiała sarkazmu dwójki

#6  2013.02.09 12:59:19 ~DKilańska

Dyrektor no może nie koniecznie, ale pielęgniarka naczelna w oparciu o narzędzia pomagające ocenić pomiar obciążenia pracą, ale aby to było najpierw musi być wprowadzona klasyfikacja praktyki pielęgniarskiej to podstawa wszelkich obliczeń . Polecamy http://www.ptp.na1.pl/pliki/ICN/ICN_pomiar_obciazenia_praca_03_11_2009.pdf We krajach, gdzie poradzono sobie z problemem najpierw zdefinioowano co pielęgniarka rzeczywiście robi, ale nie może to być twórczość własna, tylko oparta na badania klasyfikacja czynności i określenie znacznika czasowego jej wykonywania, może już niedługo.

#7  2013.02.09 13:42:44 ~ magisterk

Szpitale funkcjonują tylko dzięki lekarzom, po co pielęgniarki (tak twierdzą pacjenci). Pielęgniarstwo to ginący zawód, a szczególnie pielęgniarstwo operacyjne, nikt nie wie czym się ono zajmuje i co to za dziedzina. To tylko w naszej Polsce tak jest; proszę wyjechać poza granicę Polski; np. kraje skandynawskie--tam z pielęgniarką się liczą, tam ich zawód jest szanowany.

#8  2013.02.09 15:47:10 ~@

Poseł Piotr Chmielowski - inżynier mechanik, specjalność - OBRÓBKA SKRAWANIEM (! ) bez zażenowania wypowiada się w temacie pielęgniarstwa. ŚWIAT NA GŁOWIE STANĄŁ! Otóż takich mamy ekspertów (? ) i tak też jesteśmy postrzegani. GZIE JEST NASZA REPREZENTACJA? Gdzie mogę zobaczyć, wysłuchać głosu NASZYCH autorytetów? GDZIE ONI SĄ? Dlaczego w instytucjach i zakładach pracy pozwolili w majestacie prawa obsadzić kierownicze stanowiska osobami, delikatnie mówiąc - inteligentnymi inaczej, którym zadki do stołków przyrosły i nawet granatem nie można ich z nich usunąć? Czy ktoś jeszcze kontroluje tą naszą, polską dżunglę?

#9  2013.02.09 21:43:39 ~etat

Naszej reprezentacji NIE MA ,bo jej nie wybrałyśmy, NIE MA ,bo jak się któraś wychyliła to zaraz do parteru została sprowadzona i uświadomiona,że kariere to nie na naszych garbach ma robić.Lekarzy w rządzie full,dbają o własne interesy i trzymają się w kupie.Jak Gardias chciała coś zrobić, my pielęgniarki BARDZO skutecznie jej to wyperswadowaliśmy.Naszej reprezentacji NIE BĘDZIE,bo my na to nie pozwolimy, taka jest natura pielęgniarek.Dobre to jesteśmy w biciu piany i pisaniu obelg same na siebie na forach.Tak więc moje drogie koleżanki pozostaje nam służalcza praca za marne grosze i bicie pianki na hasło od Pana Mielcarka.

#10  2013.02.09 22:21:08 ~irena

No, to by było na tyle, nigdy Was nikt nie będzie reprezentował i nie ma się co dziwić! Krytykujecie siebie, swoje koleżanki, naczelne, przełożone, te które są w dobrych relacjach ze wszystkimi członkami zespołu i te które sobie nie radzą( nawet im nie pomożecie tylko je zdrowo obsmarujecie),generalnie przychodzicie na dyżury, odwalacie zlecenia,siadacie i co? .ta co niewygodna- ma dupę zrąbaną. Nigdy nie spodziewajcie się niczego lepszego w tym zawodzie dopóki wasze żądła nie znikną. Jeżeli chodzi o normy zatrudnienia - durne wzory,ciagi arytmetyczne! kretyńskie wyliczenia

#11  2013.02.09 22:38:16 ~irena

I żartowanie innych grup zawodowych z pielęgniarek że tak skrzętnie wyliczają ile ich powinno być na dyżurze żeby nie pacjent był odpowiednio pielęgnowany lecz działanie matematyczne było bezbłędne. myślę sobie, że normy zatrudnienia powinien ustalać Rzecznik Praw PACJENTA uwzględniając wyłącznie kategoryzację pacjenta i liczbę pacjentów w oddziale. Pielęgnowanie pacjenta to nie tylko leczenie, TO PROCES CIĄGŁY i systematyczny - pacjent nie ma odleżyn, nie ma zakażeń, jest czysty i zadbany- im mniej jest samodzielny tym tych potrzeb ma więcej

#12  2013.02.09 23:00:52 ~irena

Jest to tak oczywiste, jak to że chory bez opieki i odpowiedniej pielęgnacji szybciej umrze! Zastanówmy się tak naprawdę, komu dzisiaj służą szpitale? .odp-upolitycznionym dyrektorskim karierom, co nie ma absolutnie związku z chorym człowiekiem. Tak więc jeżeli gdzieś zarządza placówką dyrektor z prawdziwego zdarzenia, to i tak w większości w Polsce placówkami zarządzają po prostu dyrektorzy CYRKU! Proponuję zwiększyć kontrolę, a już koniecznie w placówkach powiatowych - nepotyzm, kumoterstwo, kolesiostwo, kontrakty z umowami dla lekarzy na piekielnie duże pieniądze a sprzęt dla chorych. przedpotopowy albo go w ogóle brak,wyciąga się pieniądze z NFZ i dzieli się zyskiem tyko z wybranymi, w bilansach rocznych-wynagrodzenia kontraktowców ukrywa się pod tzw. kosztami dodatkowymi, żeby się nie zdemaskować i nie zawyżać średniej wynagrodzeń. Jednym słowem prowincjonalny syf!

#13  2013.02.10 01:08:23 ~ja

Do Pani Kilańskiej Nasze naczelne zaczną dbać o nasze interesy dopiero wtedy,kiedy przestaną chodzić na sznurku dyrektorów,ale do tego potrzebne są takie naczelne jak były kiedyś,czyli z prawdziwego zdarzenia,a nie "kupione"przez dyrekcje i trzymające się kurczowo stołeczków,żeby z nich nie spadły,działając tym samym na szkodę naszego środowiska.Zapominają tylko że stołek bywa śliski.

#14  2013.02.10 08:39:32 ~mimi

Ha ha ha pomiar obciążenia pracą.I co to da ? I bez mierzenia widać, że jest nas za mało. A ta naczelna, która wykaże, że rzeczywiście zamiast 2 pielęgniarek potrzeba 6 zostanie zwolniona lub przesunięta na gorsze stanowisko (czytaj : mniej płatne) - już widzę jak się naczelne garną do tych pomiarów. Tu jest Polska, a nie Ameryka.

#15  2013.02.10 12:02:04 ~gość

DLACZEGO PIELĘGNIARKI GODZĄ SIĘ NA NIEDOBÓR PERSONELU PIELĘGNIARSKIEGO ? NO ŻEBY TO DOTYCZYŁO NAUCZYCIELI CIĘŻKO PRZEPRACOWANYCH ALBO LEKARZY !

#16  2013.02.10 21:25:44 ~to tko

To wszystko nie dotyczy ani lekarzy ani nauczycieli.Dlaczego? Bo oni sa mądrzy !

#17  2013.02.11 17:05:19 ~po LMP

Pani Kilańska niech się już lepiej nie wypowiada w moim imieniu,chyba,że wróci z kosmosu do pracy przy łóżku chorego i to na jakimś oddziale zabiegowym,przynajmniej na pare lat.Wtedy będzie miała prawo wypowiedzi.Już się boję,jak "pomiar obciążenia pracą"będą obliczały podobne do niej mądrale.

#18  2013.02.11 19:46:41 ~okpiona

Samorząd nas sprzedał Kopaczowej za naszą obowiązkową przynależność do 45 okręgowych izb i swoje wygórowane ponad 14 tys comiesięczne pensje.Nam narzucono składki członkowskie liczone od średniej krajowej i nic niewarte rozporządzenia według których mamy pracować. Nie zapewniają te steki bzdur ani nam , ani pacjentom bezpieczeństwa ,czy godziwych warunków.Pielęgniarki są traktowane jak ryby , bez prawa głosu. To tyle jeśli chodzi o umawianie się co niektórych poza plecami pielęgniarek, z rządem

#19  2013.02.13 08:11:52 marzaca

Tak sobie myślę że cały czas walczymy o lepszy byt itd. Ale ja tak naprawdę cieszę się z tego co mam. Kiedy słucham jak znajomi szukają pracy i nie mogą jej znaleźć a jak już znajdują to nie ma nawet najniższej a praca nie jest lekka to dziękuję Bogu za to co mam. Naprawdę dziewczyny idą naprawdę ciężkie czasy.

#20  2013.02.14 09:05:30 ~mela

Do Marząca Dzięki takim jak Ty zadowalającym się byle czym i nie szanującym swojej pielęgniarskiej pracy mamy jak mamy. U nas pielęgniarki porównują do zarobkow i pracy Pań w biedronce bo tam też ciężko. Zgoda ale jaka odpowiedzialność, jakie warunki. bez bakterii, wirusów,krwi fekaliów, bez umierania i śmierci na codzień. NO i my musimy już miec studia.

#21  2013.02.14 20:53:44 ~o 19

Nie pisz takich bzdur na tym portalu! Wiesz jaka odpowiedzialnosc spoczywa na pielegniarce? Jesli nie to nie masz za grosz wyobrazni.Twoja wypowiedz swiadczy ze jestes nieodpowiedzialna pracujaca pielegniarką.Az strach cie zatrudniac!

#22  2013.02.16 10:12:32 ~MilCzarek

#21 ~o 19 pisze: "Wiesz jaka odpowiedzialnosc spoczywa na pielegniarce? " Ja nie wiem! Możesz mi tu wypunktować?

#23  2013.02.16 14:34:55 ~do 22

Dodaj: poproszę.

#24  2013.02.16 14:50:15 ~do 19

Naprawdę? Naprawdę jest tak ciężko? Naprawdę nie wiedziałam.Naprawdę myślałam ,że jest kolorowo.A pielegniarstwo to bajka.

#25  2013.02.18 13:36:43 ~mgr

I jak zwykle pyskówka ! zbierajcie swoje dane meile ogólnopolski strajk czas zacząć !

#26  2013.02.19 10:46:00 ~mel

do mgr poieram strajk ale szybko bo inaczej zle skonczy sie dla naszeo zawodu jestem mloda dobrze wyksztalcona moge stanac a czele

#27  2013.02.19 12:58:02 ~do mel

No to na co czekasz.Zacznij od swojego miejsca pracy.Ciekawe ile rąk sie podniesie.I jak to sobie wyobrażasz.Zostawisz chorych,czy jaka formę proponujesz.Na forum każdy bohater.Hopsiup i już.To nie ten czas.Jestes młoda to nie wiesz.30 lat temu w imieniu pielgniarek strajkowali stoczniowcy,górnicy i inni.Dziś już ich nie ma.Nikt za nas nie nadstawi głowy.

#28  2013.02.20 18:00:37 ~nn

Do 27.Chyba czas głowę swoją nastawić.Górnicy mają co wywalczyli,nauczyciele też,a pielęgniarki także,co wywalczyły,czekając na stoczniowców i górników.Taka jak Ty,to potrafi wspomóc młode.Z całego serca popieram mel.

#29  2013.02.20 18:12:55 ~nn

C.d Nie jestem młoda,ale stare pierdoły mnie wkurzaja.

#30  2013.02.20 18:30:35 ~nn

Dziewczyny jesteście młode,walczcie o swoje.Brawo mgr.Pozdrawia Was stara,przed emeryturą.Jak trzeba,jadę z Wami.

#31  2013.02.20 23:59:38 ~gość

Strajkowali za nas Boże jakie to mizerne i dziś już nic nie można. po co tak pisać : DO ROBOTY I TO SZYBKO ! WIĘCEJ MĄDROŚCI I ODWAGI P.W. SOLIDARNOŚCI A NIE DROBIAZGÓW, WYTYKANIA, KŁÓTNI O WIEDZĘ ITD. ! Panie z Biedronki nie dżwigają ( wywalczyły) a pielęgniarki nawet podnośników nie wywalczyły niestety ale dżwiga się najwyżej do 45-50 lat potem już wysiadka to wszystko przed wami !

#32  2013.02.21 08:19:47 ~nn

Jak strajkować martwi się 27.Od łóżek odejść.Najlepiej przywiązać się łańcuchem.Przez takie myślenie pielęgniarki nie mają nic.Może tak zostawić jedną na dyżurze ile wykona tyle będzie.Może ktoś ZAUWAŻY,jak ważna jest pielęgniarka,że to nie Halinka z Kiepskich,obraz polskiej pielęgniarki,który obraża i wstydzi.

#33  2013.02.21 10:25:25 ~xx

22-23 dno ! zmienić portal do pomponika nie chcemy tu halinek kiepskich !

#34  2013.02.21 13:39:35 ~do 33

Xx dno halinko kieps

#35  2013.02.21 13:42:53 Goddess

No gratuluję Panu posłowi Chmielowskiemu za rewelacyjny pomysł! Niech Pan dyrektor, nie znający się kompletnie na pracy pielęgniarki sam zadecyduje o tym ile nas ma być. A co! Aby obniżyć koszty utrzymania personelu niech zwolni salowe, sanitariuszy i sprzątaczki, bo przecież po co oni, skoro pielęgniarka i tak część ich zadań spełnia codziennie podczas dyżuru. Lekarzy troszkę też może zwolnić bo i tak pielęgniarka część zadań lekarskich również wypełnia :) A kto będzie się opiekował chorymi? No proszę Państwa, mamy XXI wiek, są urządzenia, sprzęty, tresuje się psy, Chińczyki wymyślili nawet robota - pielęgniarkę - wszystko po to, aby ułatwić chorym ludziom funkcjonowanie :) Proponuje wszystkim pielęgniarkom wyjechać jak najdalej od Polski :) Ja już się pakuję! :D Pozdrówka

#36  2013.02.21 20:39:55 ~do 35

Popieram. Chińczycy wymyślili robota a u nas nie trzeba .Polska pielęgniarka to taki mówiący robot do wszystkiego , póki działa to trzeba go wykorzystywać tak długo żeby dożył do 67 lat a potem niech szybko umiera bo nie ma kasy na emerytury.

#37  2013.02.24 06:45:35 ~do 34

Uderz w stół,nożyce się odezwą.

#38  2013.02.25 06:17:48 ~---

Po co komu taki poseł,kto go wybrał.Pieniądze grube bierze i na niczym się nie zna.To dopiero stołek.Coś głupiego wymyśli ,aby wiedziano,że cokolwiek robi i tak do następnej pensji.

#39  2013.03.07 17:18:24 ~ja

Tyle lat mamy ten portal i nic mądrego nie przyniósł!

#40  2013.03.15 11:13:08 ~ko

Zaskrżyć do UE o łamanie praw pracowniczych ,tylko to

#41  2013.03.15 14:07:52 ~PRAWNIK

DAWNO PISALEM WAM NA FORUM ZE TYLKO TO ZOSTALO PIELEGNIARKOM ABY ZASKARZYC DO U O LAMANIE WASZYCH PRAW TO ZNALAZLY SIE TAKIE KTORE MNIE ZA TO OPULY WIEC PRZESTALEM UDZIELAC RAD PIELEGNIARKI TO JAKIES PORAANE SRODOWISKO MYSALEM ZE KTOS SIE ZWROCI DO MNIE O POMOC PREWNA ZA SYMBOLICZNA OPLATA KONIECZNA ABY POKRYC KOSZTY ZLOZENIA WNIOSKU ALE MNIE JESZCZE OPLULA BRAC PIELEGNIARSKA INNEGO WAM NIC JUZ NIE POZOSTALO NIKT SIE Z WAMI NIE LICZY BO JESTESCIE SKLOCONYM SRODOWISKIEM PRZEPASZAM ZA BLEDY BO MUSZE KLAWIATURE DOLADOWAC

#42  2013.03.15 14:37:29 ~do praw

Może opluły naczelne,oddziałowe lub izby,które robią wszystko,aby skłócić pielęgniarki i to im się udaje.Nie na rekę im taki wniosek.Wierzę,że są takie,którym na tym zależy.DZIEWCZYNY RÓBCIE COŚ.

#43  2013.03.17 12:00:43 ~do ja

Skoro tak myslisz to zadaj pytanie na piśmie,bezpośrednio do przew. zwiazków zaw.co zrobiła na hali bhp 16 marca

#44  2013.03.18 09:34:06 ~uu

Mlode pielęgniarki tylko narzekaja,ze starsze blokują im etaty,a jak prawnik coś proponuje,to brak zainteresowania.Czekaja na mannę z nieba,nic nie robią,aby coś zmienić.starsze już strajkowały,ale młode czekaja na etaty i dobre zarobki już,bo im się należy.Nie interesują się,nie naciskają ,np.zwiazki zawodowe tylko niszcza się kłócąc,o wykształcenie,kursy, specjalizacje .Stare,młode odwieczny temat,który niszczy.Na hali bhp nikogo nie było z naszych i nikogo to nie interesuje,bo po co ,lepiej jazgotać na forum,narzekać i tak dalej.

#45  2013.03.20 09:42:12 wiedĹşma

Szanowny Panie PRAWNIKU, pielęgniarki wielokrotnie przekonały się że system prawa jest dla bogatych, dla maluczkich są wyroki pozwalające w majestacie prawa na przywłaszczanie pieniędzy pracowniczych przeznaczonych na obligatoryjne składki nie licząc się z poniesionymi przez pielęgniarki konsekwencjami. Jeżeli prokuratura oddala wniosek, a sąd zezwala na wykorzystanie wpłaconych pieniędzy niezgodnie z przeznaczeniem to po co wydawać dodatkowe pieniądze na sądy i prawników. Przytomna pielęgniarka wie, że pracodawca ma "długie ręce" sięgające ZUS-u, PIP-u i innych pracodawców, a na sprawę w sądzie można czekać 3 lata. To są polskie realia prawa dla maluczkich.

#46  2013.03.20 10:59:12 ~DO 45

NIE ROZUMIESZ PROPOZYCJI PRAWNIKA.TUTAJ CHODZI O ZASKARŻENIE DO UE O ŁAMANIE PRAW PRACOWNICZYCH ZA KOSZTA POKRYWAJĄCE SAM WNIOSEK.JESZCZE NIE SŁYSZAŁAM O TYM ,ABY PIEL. SKŁADAŁY COŚ DO SĄDU.TO ŚRODOWISKO SKŁÓCONE,GŁUPIE,DAJĄCE SIĘ WYKORZYSTYWAĆ,PŁACĄCE SKŁADKI NA NIEROBÓW,NIE WYMAGAJĄCE NIC OD SKŁADKOBIORCZYŃ,NAWET NIE PYTAJĄ CO ROBIĄ W ICH SPRAWIE I JAK WYDAJĄ PIENIĄDZE.SZKODA P.PRAWNIKA,BO PROPOZYCJA CIEKAWA,ALE LEPIEJ PYSKOWAĆ I SIĘ KŁÓCIĆ ,POMPATYCZNIE SIĘ WYPOWIADAĆ NIŻ COŚ ROBIĆ I.BEZ KOŃCA NARZEKAĆ

#47  2013.03.20 11:54:24 ~DO45

ZAJMIJ SIĘ PIELĘGNIARKAMI ,BO JESTEŚ Z IZB I ODRADZASZ WSZELKIE DZIAŁANIA,PROMUJESZ ZNIECHĘCENIE!

#48  2013.03.20 11:58:00 ~44

JUŻ RAZ PIEPRZYŁA NA PORTALU GŁUPOTY,TYPOWA IZBIARA,WALCZY O STOŁEK

#49  2013.03.20 19:55:12 wiedĹşma

Do koleżanek wypowiadających się powyżej: dlaczego na mnie krzyczycie (caps lock)? Rzeczywiście nie rozumiem propozycji prawnika bo złożenie wniosku jest bezpłatne, można nawet zwrócić się o bezpłatną pomoc prawną, opłaty dotyczą kosztów korespondencji, a formularz jest na stronie MS. Warunkiem jest wyczerpanie wcześniej wszelkich dostępnych w kraju środków prawnych. Sprawami pielęgniarek zajmowała się Helsińska Fundacja Praw Człowieka, RPO, europosłowie, sądy wszystkich instancji i rodzaju łącznie i aktualnie z TK.

#50  2013.03.20 20:30:58 wiedĹşma

Niestety, komentarz jest wynikiem doświadczeń bo w przeciwieństwie do piszących Pań, pielęgniarki z niedużego szpitala, w którym pracuję złożyły w ciągu ostatnich 2 lat 26 pozwów do sądu, wcześniej rozpatrywanych grupowo było 90 i ponad 100 spraw. Nie promuję zniechęcenia, ale świadomość. Drastycznie pogarszająca się sytuacja pielęgniarek na rynku pracy wymaga niekonwencjonalnych rozwiązań, bo za przeciwników mamy dobrze opłacanych i szkolonych specjalistów od manipulacji, również prawem. "Izbowa" nie jestem.

#51  2013.03.21 07:44:23 ~ww

To co prawnik robi sobie .jaja.

#52  2013.03.21 07:52:32 ~uu

Albo oszust,chce zarobić kasę

#53  2013.03.21 10:21:23 wiedĹşma

I jeszcze jedno, nie warto trzymać się stereotypów, pielęgniarki nie są głupie, wiele kończy podyplomowe prawo medyczne, zarządzanie, i inne studia, nawet prawo i administrację asekurując się przed coraz bardziej poniewieranym zawodem. Warto im pomóc jak się uczą, a później korzystać z ich wiedzy.

#54  2013.03.21 11:30:00 ~uu

Do 53 .To prawda, o ile będą pomocne pielęgniarkom i nie osiądą na ciepłych stołkach jak panie z izb.Chcę w to wierzyć,bo na dzień dzisiejszy niewiele z tego mamy,zupełnie nic.Niesprawiedliwość nas nauczyła nie ufać zbytnio.

#55  2013.03.21 11:45:09 ~uu

Cd.Izbowa nie jesteś,ale pielęgniarką też nie.Związana jesteś z prawem,więc zrób coś w tej materii na korzyść pielęgniarek.

#56  2013.03.21 12:04:22 ~ana

Nie wiem,czy masz związek z prawem,ale uświadamiać umiesz.Dziękujemy za uświadomienie .

#57  2013.03.21 12:46:13 ~Do uu

Zapewniam Cię, że jetem pielęgniarką od wielu lat i to zwykłym przyłóżkowym szaraczkiem. Lubię ludzi i dzięki temu znam dużo pielęgniarek z całej Polski. Przeglądając wypowiedzi na forum podziwiam wiedzę i logikę naszych koleżanek i kolegów. Nawet ironizujące teksty zawierają konkretną merytoryczną wiedzę i linki do info z czego też korzystam. W wielu placówkach pielęgniarki/rze są solą w oku władz i PIP-u, GIP-u, MZ, NIK-u, sejmików, urzędów itd, tylko teraz jest bardzo trudno, nawet Komisja Trójstronna nie radzi sobie z tym rządem. W

#58  2013.03.21 15:26:12 wiedĹşma

Prawnik nie oszukał, pisał o symbolicznej opłacie za złożenie wniosku, czyli rozumiem, że o kosztach korespondencji. Problem stanowi przebrnięcie przez miejscowe "piekiełko" i łatka awanturnika w środowisku, a dla wielu, brak środków utrzymania jako skutek, w trakcie tego "wyczerpywania dostępnych środków prawnych".

#59  2013.03.21 16:16:10 ~uu

Myślę,że są odważne pielęgniarki,które wcześniej,czy pózniej twardo zajmą stanowisko w tej i podobnych sprawach,nie wystraszą się konsekwencji,bo znają swoje prawa,a już na pewno nie ulękną się miejscowych dygnitarzy itp.To napięcie w naszym środowisku niedługo się uwolni z wielkim hukiem i to szybciej niż myślisz.grono pielęgniarek nie posiada stanowiska.tzw.Przyłóżkowego szaraczka. więc nie obrażaj nas.Bardzo dobrze,że wypowiedzi na forum,dają Ci wiedzę ,baw się w agenta.Powodzenia.

#60  2013.03.21 16:31:55 ~uu

Ogólnie rzecz biorąc, uważasz pielęgniarki za idiotki,które truchleją ze strachu w obawie przed utratą pracy i związanymi z tym konsekwencjami.Zapewniam, bardzo się mylisz .Nasza świadomość ma się dobrze ,a Twoje porady nam nie na rękę, ujmując to krótko.

#61  2013.03.21 16:55:30 ~uu

Piszesz pokrętnie,między wierszami .jesteście głupie i siedżcie cicho.Żałosne,nie lubię agentów.

#62  2013.03.21 17:48:18 ~ana

Napisz pracę ze swoich obserwacji naszego środowiska,ale my doskonale znamy nastawienie rządu i innych władz do nas,nic nowego nie napisałaś,ale nie straszne nam to,będziemy interweniować w UE.Nie trudż się tak bardzo PRZYŁÓŻKOWY SZARACZKU !

#63  2013.03.21 18:24:22 ~ola

Do Wiedżmy! CO TY POWIESZ,taki rząd ,a ja myślałam,że go nie ma.

#64  2013.03.21 23:27:26 ~ggdo 58

Przestań pie.ć farmazony,nie wpieprzaj się w nasze portale ,MĄTWO CHOLERNA .UŚwiadamiaj dalej swój łeb,mendo internetowa i nie obrazaj pielęgniarek.PRAWO W POLSCE JEST DLA WSZYSTKICH.Przytomna pielęgniarka wie,że takie mendy jak ty nie są godne,aby z nimi rozmawiać Idż szukać głupich w swoim otoczeniu.Zasrana fujara ,manipulatorka ,

#65  2013.03.21 23:38:10 ~gg

I proś boga,aby te PRZYŁÓŻKOWE SZARACZKI były jeszcze jak będziesz w szpitalu potrzebowała pomocy,bo dupa ci odpadnie żywcem zadro,chwaście !

#66  2013.03.21 23:56:22 ~gg

Pewnie w izbach piszesz doktorat na temat podziwiania wiedzy i logiki.PAtrz,abyś nie czyściła szpitalnych korytarzy zakało w wariatkowie.

#67  2013.03.22 04:04:11 ~ka

DZIEWCZYNY! NIE REAGUJCIE NA TAKIE WPISY JAK.WIEDŻMY.Z PUSTOSTANEM NIE MA O CZYM DYSKUTOWAĆ ,JEJ O TO CHODZI,ABYŚCIE SIĘ CZUŁY PODEPTANE,PONIŻONE I MAŁO INTELIGENTNE,NIEZDOLNE DO DZIAŁANIA.NIE MA POJĘCIA O NASZEJ PRACY I CHCE BŁYSNĄĆ INTELEKTEM.JUZ GDZIEŚ PROSIŁA O KONTAKT Z PRAWNIKIEM W NASZYM IMIENIU.TERAZ TUTAJ GRASUJE I SMRODZI.

#68  2013.03.22 04:33:51 ~LINA

A co ,tyłek piecze,bo stołek śliski,zagrożenie czuje działaczka nawiedzona.Już nie długo spadnie z piedestału.

#69  2013.03.24 11:51:36 ~ja

Ale poziom ostatnich wpisów ! ho, ho warszawska pragia rynsztokowa i o czym my mówimy ? o jakim zwycięstwie ? chyba o kołtuństwie. to tak !

#70  2013.03.25 10:48:12 wiedĹşma

Miałam nie odpowiadać zgodnie z zasadą, że nie dyskutuje się z głupcem, bo aby coś zrozumiał trzeba zejść do jego poziomu, a na swoim poziomie będzie niepokonany. Trudno mi również uwierzyć, że tak wypowiadają się pielęgniarki, nie potrafią czytać tekstu ze zrozumieniem, konfabulują i obrażają. Nie było takiego plugawego języka, nienawiści między zmykającymi się kordonami Policji, garstka(30) pielęgniarek, z tysięcy, która została troszczyła się o siebie bo po 20 godzinach na ulicy trudno było stać na nogach. nie spotkałam takich indywiduów pod namiotami, na Wisłostradzie, pod foliakiem na Mysiej, w kasie chorych, MZ-cie, podczas odczytywania orzeczeń w TK. Następnym razem będę pamiętać że przeciwnika mam przed sobą, a wroga w środku.

#71  2013.03.25 11:11:34 wiedĹşma

64, oprócz obelg napisała, że prawo jest dla wszystkich. Jest: dla biznesmena G. któremu przez kilkanaście lat komornik nie wyegzekwował nic z prawie 30 mln(! ) zadłużenia wobec miasta, dla bezrobotnego, któremu komornik zabrał wszystko z umowy-zlecenia za dług 2 tys zł. i dla tych którym zabierze "przez pomyłkę" nazywa się to poszukiwaniem "bliźniaków" czyli osób o takim samym imieniu i nazwisku, które potem kilka lat walczą o odzyskanie pieniędzy, a egzekucja jest zgodna z prawem. W majestacie takiego prawa można pielęgniarkom zabrać i tak obligatoryjne składki na izby i diabli wiedzą co jeszcze. Pozdrowienia z warszawskiej Pragi, tylko rynsztoków nie ma.

#72  2013.03.26 11:03:00 ~daria

Na tym portalu powinno się dyskutować o tym,jak poprawić sytuację pielęgniarek, a następnie zmobilizować się do konkretnego,twardego działania,tak jak to robią inne grupy zawodowe .Przynudzanie co było,nic nie wnosi.Trzeba odważnie pokazać rządzącym,że jesteśmy i chcemy zmian.Na razie cicho o nas.

#73  2013.03.26 15:41:05 ~gośc

Pielęgniarki znają doskonale otaczające je realia ,ale nie mają prężnie działających związków zawodowych,które działałyby w ich imieniu.

#74  2013.04.02 08:21:02 ~do wiedzma

Nie nudż na portalu.Nie uświadamiaj! Daj spokój i nie odpisuj! Nic nie tracimy.