JESTEM OBURZONY! Minister zdrowia podpisuje rozporządzenie w dniu 28 grudnia. Izby pip oraz związek pip w dniu (? - brak daty na dokumencie) UROCZYŚCIE podpisują protest. Prawie trzy miesiące później!

Dzialalność władz samorządu pip i związku pip.

.

Minister zdrowia rozporządzenie dotyczące minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych podpisał w dniu 28 grudnia 2012 roku!

11 lutego 2013 roku - Przewodnicząca związku zawodowego pip na sejmowej komisji zdrowia: "JESTEŚMY SMUTNE". Natomiast mnie krew zalewa, jak słyszę takie wypowiedzi w imieniu prawie 300 tysięcy polskich pielęgniarek i położnych. Czytano 6 000 razy. KOMENTARZY 248.

6 stycznia 2013 roku - Sztandary izby i związku pielęgniarek i położnych: WYPROWADZIĆ!!! Minister wydał rozporządzenie w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Czytano 9 000 razy. KOMENTARZY 96.

Wspólne oświadczenie władz związku pip i samorządu pip nie ma daty. Podpisano je UROCZYŚCIE - w świetle lamp błyskowych.

Link do treści oświadczenia

Link do zdjęć

Natomiast z informacji przekazywanych na stronach internetowych władz izby pip oraz związku pip wynika, że przedmiotowe oświadczenie podpisano w dniu ..... 20 marca 2013 roku!  

Czyli  82 (osiemdziesiąt dwa) dni po podpisaniu rozporządzenia przez ministra zdrowia.

Na podkreślenie zasługuje tytuł jaki nadano informacji w powyższej sprawie na stronie władz związku pip - JEDNYM GŁOSEM. Wynika z tego, że wspólne wystąpienie władz tych dwóch organizacji jest wartością samą w sobie. Ten aspekt ukazuje, że organizacje te nie mają zbyt często wspólnego stanowiska w naszych sprawach.

Natomiast byłoby zrozumiałe to całe UROCZYSTE podpisanie oświadczenia gdyby nastąpiło ono po kilku dniach po podpisaniu rozporządzenia czyli np. w pierwszych dniach stycznia br.

Warto zadać również pytanie gdzie był związek pip i izby pip kiedy sejm uchwalał ustawę o działalności leczniczej? Kiedy w tej ustawie zapisywano, że minister określi sposób ustalania minimalnych norm, a nie same normy? Kiedy zapisywano, że normy dotyczyć będą tylko podmiotów nie będących przedsiębiorcami? 

No, władze związku pip z tego co pamiętam zajmowały się okupacją sejmowej galerii. Walcząc o zakaz umów kontraktowych dla pielęgniarek i położnych. Nie walczyły natomiast z tą samą determinacją  o zasadnicze sprawy dla naszego środowiska zawodowego - normy zatrudnienia.

Teraz ponosimy tego konsekwencje, a władze związku pip w sejmie mówią że są "smutne".

Natomiast je jestem OBURZONY!!!

Na brak skuteczności działań izby i związku pip. Na to, że czas w układzie - ministerstwo zdrowia, Narodowy Fundusz Zdrowia, władze izby pip oraz władze związku pip - biegnie od komunikatu do komunikatu sprowadzającego się do tego, że ktoś z kimś znów wypił kawę. Pogadali, ktoś komuś pogroził. Ktoś kogoś zrozumiał. Ktoś komuś coś obiecał. Tak w tym układzie kochane związki i izby możecie trwać nawet tysiąc lat. Rozumiem to!

Ale my pielęgniarki i położne jesteśmy OBURZONE! 

 

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2013.03.22 12:18:34 ~szkolna

Witam, mam pytanie czy są nowe wytyczne w sprawie kontroli czystości głów przez pielęgniarki szkolne.Telewizja w ubiegłym tygodniu prawdopodobnie w dzień dobry tvn podała i wypowiadała się pielęgniarka szkolna, że wróciło sprawdzanie głów i pogoń za wszami. Proszę o inf na portalu Pozdrawiam.

#2  2013.03.22 12:23:17 ~anestezja

Lepiej późno, niż wcale. Chcę wierzyć, że od teraz współpraca pomiędzy ZKOZZPiP a NRPiP nabierze stałego charakteru. Wspierajmy się nawzajem. Czeka nas w najbliższym czasie dużo konkretnych działań na rzecz Piel./Poł/ Przed nami protesty, strajk generalny. @6.03. rusza Śląsk. Solidaryzujmy się w czasie pikiet organizowanych przed Urzędami Wojewódzkimi w całej Polsce. Powodzenia w działaniach.

#3  2013.03.22 12:31:00 Redakcja Portalu

Link do reportażu o wszawicy w szkołach - http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/wideo/epidemia-wszy-w-szkolach-i-przedszkolach/9754470 Pozdrawiam Mariusz Mielcarek

#4  2013.03.22 14:59:08 ~biba

Czy nie rychło w czas to oburzenie,jaki ŻART!

#5  2013.03.22 15:26:17 ~ja

PIELĘGNIARKI POTRAFIĄ SIĘ TYLKO OBURZAĆ NA SIEBIE ! PROSZĘ MIAŁA BYĆ WIOSNA NASZA NAWET DUDA PRZEKŁADA WIĘKSZE AKCJE NA JESIEŃ PRZYCHODZI JESIEŃ ODKŁADA SIĘ NA WIOSNĘ BRAK NADAL PRZYWÓDCY W TAK DUŻYM KRAJU A TUSK I EKYPA CIESZĄ SIĘ, ŻE JAKOŚ PRZETRWAJĄ W NARODOWYM NIEWOLNICTWIE !

#6  2013.03.22 15:34:54 ~ola

Do #1.Twoje pytanie nie powinno znależć się w tym miejscu, bo to nie komentarz do RMZ i zachowań związku i samorządu pip.Z tego co wiem, to nie znowelizowano Rozporządzeń MZ i Zarządzeń Prezesa NFZ odnośnie profilaktycznej opieki zdrowotnej nad dziećmi i młodzieżą.Obecnie kontrole czystości nie są w wykazie udzielanych świadczeń w środowisku nauczania i wychowania.

#7  2013.03.22 17:34:44 ~yy

Spóżniony zapłon,p. Mariuszu.

#8  2013.03.22 18:09:58 ~uu

Należy te pipy wydalić,tak po ludzku,jak w toalecie,oby nie zapomnieć spuścić wodę i umyć ręce.

#9  2013.03.22 20:10:38 ~maga

Czy istnieje możliwośc wypisania się ze z Izb? Stracilam wiarę, cierpliwosć,zaufanie .Wsyd mi za koleżanki po fachu.

#10  2013.03.22 21:06:14 ~ludka1

To rozporządzenie to wzór dla fizyków w jaki sposób doprowadzić do likwidacji procesu pielęgnowania. Chciałabym zobaczyć ,Pana Ministra lub Posła Sejmu RP, który oblicza normę dla chociaż jednego oddziału. A następnie rozplanuje Harmonogram pracy .Dbając o dobro pacjenta i jakość świadczonych usług Powodzenia

#11  2013.03.22 21:55:10 ~Oburzona

Ja też jestem oburzona kolejną manipulacją. Od grudnia obie tak szkalowane przez Pana organizacje protestowały, podejmowały wiele działań zmierzających do zmiany treści rozporządzenia. Tego Pan Redaktor nie dostrzegł. Pana misja to rozbijanie naszego środowiska. To nie konstruktywna krytyka. Z portalu płynie tylko jad. Jaka szkoda, że w działaniu na rzecz naszego środowiska stać Pana na tylko tyle.

#12  2013.03.23 06:18:00 ~uu

Panie w PIP nic nie robią, mało się interesują tym co do nich należy ,za co biorą niezła kasę.Przekłada się to na oddziały wojewódzkie .Pan Redaktor niby krytykuje,ale to skłóca nas,co jest na rękę rządzącym.Żadna grupa zawodowa nie ma takich nieudaczników .Przecież to widać jak na dłoni,że olewają nas i nie mają zamiaru tego zmienić.OBURZENIE P MARIUSZA TO KPINA ,KPINA Z NAS I PODJUDZANIE DO WZAJEMNEJ NIENAWIŚCI A PIP TO WYBRYK NATURY KTÓRY NIC NIE ROBI MAJĄ NAS ZA DURNIÓW WSZYSCY,

#13  2013.03.23 06:32:13 ~ADELA

JAJA SOBIE ROBIĄBIERZCIE SPRAWY W SWOJE RĘCE

#14  2013.03.23 09:50:12 ~do 12

Co to jest PIP i oddziały wojewódzkie? Skrótem PIP posługuje się Państwowa Inspekcja Pracy.

#15  2013.03.23 09:59:08 ~uu

Przepraszam,chodziło o izby

#16  2013.03.23 11:48:12 ~pi

W dniu 3 stycznia 2013r. OZZPiP i NSZZ"Solidarność" na posiedzeniu Sejmowej Komisji Zdrowia zaprotestowały przeciw wprowadzeniu innego rozporządzenia niż konsultowane było ze środowiskiem pielęgniarek. 16 stycznia 2013r. wystąpienie do Ministra Zdrowia NRPiP, 5 lutego 2013r.stanowisko PTP. Analiza porównawcza projektów znajduje się na stronie NRPiP.Jednym głosem to najlepiej mówią gęsi, organizacje o odmiennym zakresie działania uzgodniły stanowisko w tej sprawie.

#17  2013.03.24 11:29:46 ~mgr

Do 5 słuszne spostrzeżenia i tego się trzymajcie i podejmujmy w końcu konkretne działania !

#18  2013.03.24 14:20:28 ~irena

Jaki ma sens obliczanie norm ( nieważne czy takich jak uzgodniły Izby, czy potem ustalił sobie sam Minister), jak utworzony związek szpitali Powiatowych każde wyliczenie zakwestionuje i ośmieszy. Prawda jest taka - w Zoz -ach nie mogą Dyrektorami być lekarze( są najmniej kompetentnymi ludźmi jeżeli chodzi o zarządzanie, nie znają mechanizmów nowoczesnych metod strategicznego zarządzania placówkami, obecny sposób finansowania szpitali sprzyja ich wzbogacaniu się( anestezjolodzy -120 zł/ na godzinę, pozostali albo w górę albo lekko w dół a pacjent i rozwój szpitala? po co - za takie pieniądze nawet zapomina się nawet o empatii

#19  2013.03.28 06:10:47 ~oo

Lekarze twardo walczyli i walczą o swoje,to mają.Czy pielęgniarki tak walczą.nie.

#20  2013.03.28 13:28:10 ~ina

Panie Mariuszu prosze byc uczciwym w zawieszaniu informacji, to było kolejne oswiadczenie, że nie akceptujemy rozporzadzenia. wspólne stanowisko przyjeto 19 grudnia 2012. Minister nas wszystkich wykiwal, NIPiP jest w porzadku, dawno tak nam sie dobrze nie wspołpracowało. (jestem członkiem zarzadu OZZPiP). A Pan nas jedynie skłóca.

#21  2013.03.30 16:14:57 ~gość

Za mało im widać płacimy , by skutecznie bronili naszych interesów. Ciekawe jaka kwota by ich wreszcie usatysfakcjonowała, by dostali przyspieszenia i olśnienia. Moim zdaniem taniej by wyszło opłacanie kancelarii adwokackiej , która by nasze sprawy monitorowała na bieżąco , niż utrzymywanie tych 45 izb. Uważam że pieniądze są marnotraw2ione , a nasze interesy źle chronione

#22  2013.03.31 07:20:11 ~do ina

Ty nie mów o jakiejkolwiek współpracy.Izby nic nie robią za nasze pieniądze,siedzicie na wygodnych ,dobrze płatnych stołkach,bronicie własnych interesów, adorujecie naczelne,oddziałowe,liżecie tyłki dyrektorom.Pielęgniarki nie mają w was wsparcia .JESTEŚCIE BEZUŻYTECZNYM TWOREM ,ŻERUJĄCYM NA MARNYCH PENSJACH PIELĘGNIAREK! NIE CHCEMY WAS! CZY TEGO NIE WIDZICIE!

#23  2013.04.15 06:59:03 ~88

IZBY SZKODZA PIELĘGNIARKOM,TO PRZYSŁUGA DLA .KOPACZ,ZA TO ,ŻE JE POWOŁAŁA I MAJĄ DOBRE STOŁKI.COŚ ZA COŚ JAK TO W .PO

#24  2013.04.18 08:40:46 ~Do 88

Krzyczysz i bzdury piszesz.

#25  2013.04.18 17:12:56 ~do 24

A co izbiance się nie podoba,do pracy na oddział! bo nie wiesz jak chory wygląda i basen! ,a składki na ciebie płaca biedne pielęgniarki i wciaż ci mało !

#26  2013.04.22 20:39:50 ~do 25

Dobrze wiem jak wygląda basen bo właśnie po nocnym dyżurku, składki to ja płacę, a nie dostaję, a rzeczywiście mi mało bo pensyjka szpitalna cieniutka co nie przeszkadza mi wiedzieć kto powołał izby i co to za twór, a raczej potwór.