Pismo do Prezesa Naczelnej Izby PiP. Warto przeczytać.

Działalność samorządu zawodowego pip.

 

.

Zobacz treść pisma do Prezesa Naczelnej Izby PIP. Pismo pochodzi ze strony internetowej www.kspms.org

.

.

Zobacz także:

Nie dla podwyżki składek ściąganych przez izbę pip od pielęgniarek i położnych! Ponad 530 KOMENTARZY.

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2013.04.16 08:19:48 ~Ja

Panie Ożga jestem pełna podziwu dla tych wniosków i wyliczeń. Popieram Pana w 100% choć nie jestem pielęgniarką szkolna. Ostatnio zaproponowano mi stanowisko oddziałowej przy zarobkach 3 tys netto. Odliczając składki, dojazd do pracy, podatek, ZUS to wyjdzie mi jak Pana żonie. I kto się tym przejmuje? Nie dziwię się, ze nasze pielęgniarki uciekają za granicę. Też wyjeżdżam. Są teraz oferty z nauką języka więc pewnie więcej pielęgniarek ucieknie a w naszym kraju dalej będzie bryndza.

#2  2013.04.16 08:20:59 ~ja

Pomyliłam się tam miało być 3 tys brutto

#3  2013.04.16 13:37:46 ~Ola

Chciałabym zobaczyć odpowiedź na to pismo. Zostało ono dobrze sformułowane, upublicznione i jest wyrazem pretensji wszystkich pielęgniarek.

#4  2013.04.16 16:08:24 ~ja do ja

To mój login.poszukaj sobie inny

#5  2013.04.16 16:14:40 ~maria

Współczuję i popieram .jestem pielęgniarką opieki długoterminowej i w naszej branży ,kiedyś dobrze opłacanej dzieje się podobnie . w wyniku ustawionych konkursów (biorą udział byli pracownicy nfz)ceny świadczeń zostały obniżone do 20 zł za osobodzień . Po zliczeniu zysków i strat pielęgniarka zarobi niecały 1000 zł. Proszę zróbmy coś z tym bo nie przetrwamy.

#6  2013.04.16 16:45:33 ~elama

Zacznijmy reformę zawodu od likwidacji Izb pip. Przez 4 lata zobaczyłam jak to jest organizacja. Zebrać kasę poobdzielać się a resztę mieć w d. Nasze niby reprezentantki ze swoim spolegliwym (czyt olewatorskim) stosunkiem do wszystkiego nie są żadnym partnerem w negocjacjach o poprawę naszego życia zawodowego. Pracując w długoterminówce zastanawiam się nad kontynuacją tej upokarzającej pracy finansowanej ze wskaźnikiem 0,4

#7  2013.04.16 19:40:17 ~Al

Co tam , Izby myslą że to ich prywatny folwark, Panie z Izby w Zielonej Górze łącza stanowsika, naczelna pielegniarka jesr szefowa Izby i dlaej pracuje, podobnie cała reszta, czemu tego nikt nie sprawdza? I jeszcze mają w d. jak ktos napisał pielegniarki

#8  2013.04.16 22:01:57 ~kombinator

Szanowne Panie Pielęgniarki! Powtarzam, po raz kolejny na tym portalu, że samorząd pielegniarski jest umocowany w Konstytucji RP, bez zmiany którego zlikwidować się go nie da.Nie da się zmienić Konstytucji bez pozostałych zawodów zaufania publicznego - zwłaszcza prawników, bo to oni wprowadzili do niej art. 17 ust.1. Wyjścia mogą być dwa: 1. przejąć władzę w istniejącej izbie;2. spróbować utworzyć drugi /ew. następne/ samorządy. Wzorem mogą być właśnie prawnicy: adwokat - radca prawny. Na ile jest to możliwe do wykonania przez nasze środowisko zawodowe - ja osobiście mam najgorsze przeczucia.

#9  2013.04.16 22:26:11 ~kombinator

Problemem jesteśmy jednak my sami. Praca na kilku etatach daje większy zarobek, jednak władzy daje argument, że pielęgniarek nie brakuje w pracy. Kontrakty to praca przekraczająca miesięczny wymiar godzin pracy - efekt jak wyżej. Dorabianie na emeryturze - to samo.Za to w działalności samorządowej własciwie na snie ma. Samorząd został opanowany przez określoną grupę upatrująca w tym swoja szansę i realizują sie kosztem szarych mas. A szare pielegniarki są w stanie co najwyżej pożalić się na takim forum jak to. Dla mnie wyjsciem zdecydowanym byłoby nie tyle zorganizowanie się - bo wszelkie możliwe organizacje istnieją. Trzeba dwóch spraw: zdecydowania i determinacji że by najnormalniej w świecie zastrajkować; czy tak jak górnicy, czy tak jak " porozumienie zielonogórskie".

#10  2013.04.16 22:34:43 ~kombinator

I znowu, kiedy proponuję takie działanie, to od moich koleżanek słyszę: ja nie mogę bo mam chorą matkę. Ja nie mogę, bo mam męza pijaka. Ja nie mogę, bo mam dziecko na studiach. A czwarta mówi: ja pie. lę, nie będę się sama narażać. A jak inne coś wywalczą, to ja i tak dostanę. Po takim "sondażu" mnie też się odechciało. W rezultacie będziemy brać ochłapy i łykać łzy, albo wyjedziemy za granicę. Według statystyk zauważalny brak pielegniarek może nastąpić około 2020 roku. Ale wtedy te z kontraktów będą szczęśliwe, bo dostaną dwa razy więcej dyżurów. Pracodawcy też będą szczęsliwi, bo będą mogli obnizyc stawkę godzinową itd. I jeżeli nie mam racji, niech ktoś mi to udowodni.

#11  2013.04.16 22:52:01 ~Zosia

Zgadzam się z powyższym komentarzem. Została zupełnie zaprzepaszczona idea towarzysząca tworzeniu samorządu. Kto tam się stara dostać i po co same wiemy: cwaniary, nieroby, które chcą się szybka dorobić na cudzej krzywdzie, a przecież nie tak miało być! To jakaś paranoja:żebyśmy same musiały bronić się przed własnym samorządem? Istnieją śmiem powiedzieć - bandy, które wysuwają na stanowiska lukratywne w izbach swoje koleżanki i łupią resztę ze szczętem. Nie ma przewodniczących, które umiałby skupić wokół siebie bezinteresowne pielęgniarki działające dla idei.Porównajcie do izb lekarskich, tam nie ma takich paranoi ani takich kosmicznych pieniędzy! Po co w ogóle ten sztuczny twór istnieje? Przecież to czym one się zajmują, to pic na wodę. Szkolne są w tragicznej wręcz sytuacji, a one maja to gdzieś tylko ich pieniędzy, to niestety, nie mają gdzieś.

#12  2013.04.17 10:07:44 ~aga

Bardzo trafne pismo! Brawo! Podpisuję się pod nim choć nie jestem pielęgniarką szkolną , ale dotyczy to nas wszystkich. Najgorsze jest to , że to są nasze koleżanki zawodowe i takie i nie tylko piekła nam gotują. Przykro to mówić , ale takie jest nasze środowisko - wredne- jedna drugą by utopiła - żałosne , zamiast tworzyć jedność to jest to wyścig szczurów tylko nie wiem do czego , bo to tylko nas pogrąża, bo niewielka jest grupa , która mówi otwarcie ,a pewne rzeczy robi dla świętego spokoju i dlatego mamy tak jak mamy. APELUJĘ! ZMIEŃMY SIĘ DLA NASZEGO DOBRA!

#13  2013.04.17 10:43:04 tamara01

Czyli wszyscy chcą by coś się polepszyło ale nie chcą osobiście się narażać, walczyć. Najlepiej jak wszystko samo by się zrobiło.

#14  2013.04.17 18:58:33 ~Szkolna

Chciałabym żeby czytała to prezes Naczelnej Izby. Jak dotychczas to nie zrobiła nic dla pielęgniarek szkolnych, sadze, ze nie ma w ogóle pojęcia o ich pracy! W Naczelnej Radzie brak jest szkolnych pielęgniarek, zostały one zostawione swojemu losowi. To wstyd pani prezes, żeby jedna grupa zawodowa żyła na krawędzi ubóstwa, a pani i reszta opływała w luksusy, to nie tak miało i powinno być! Nigdy nie słychać i niestety nie widać, żeby starała się pani robić cokolwiek dla szkolnych, a przecież to my najbardziej jesteśmy zaniedbane, opuszczone i potrzebujemy pomocy. Po co pani jest w ogóle?

#15  2013.04.17 19:40:24 ~gosc

Bla bla bla.bla bla bla

#16  2013.04.17 20:42:20 ~ADL1

Pielęgniarki szkolne walczcie o swoje. Trzymam kciuki.

#17  2013.04.17 23:18:59 ~do Szkolna

Ojej ojejejej szkoda mi ciebie zmień nauczycielkę to ci się poprawi

#18  2013.04.17 23:28:33 ~do Szkolna

Albo inaczej przestań mówić i zacznij działać. Dla szkolnych pielęgniarek przyda się pomoc i każdy uzbierany grosz:)proszę kupić skarbonkę popularną świnkę i przejść się po całej wyspie:)

#19  2013.04.18 11:18:49 ~szkolna

Dzięki autorowi za ten list. Może poruszy serce osób które odpowiedzialne są za ten stan z ubożenia pielęgniarek.

#20  2013.04.18 13:59:24 ~saxo

Pazerność naszych "reprezentantek" jest szokująca to fakt. Parafrazując -pielęgniarki nie są już pielęgniarkami lecz "babami pańszczyżnianymi" dla niby reprezentantek swojego środowiska. No cóż. Pan Bóg nie rychliwy ale sprawiedliwy.

#21  2013.04.18 17:02:25 ~oo

Pani Kopacz stworzyła to gremium izbowe,dała im prawo do naszych składek,a one się odwdzięczają jej

#22  2013.05.06 17:07:28 ~jolka

Wg konstytucji i zw.zawodowych powinny być izby ale nie w każdym mieście w dobie przesyłów e adm. zostawmy tylko w województwie a te ,twory, pozostałe do likwidacji,kursy i tak robią firmy prywatne ,czsy tak się zmieniły a pielęgniarstwo w Polsce zostało w komunie.

#23  2013.05.06 17:13:19 ~jolka

Samorządów zawodowych pomyliłam sie

#24  2013.05.16 11:46:55 ~piss

Ciekawe, w ilu izbach oprócz wynagrodzeń funkcyjnych przemycane są jeszcze wynagrodzenia(diety, ryczałty, czy jak im tam jeszcze) dla pozostałych członków rady, organów, komisji problemowych. Czy nie powinien się tym zająć odpowiedni urząd (Minister Zdrowia? ) uchylając takie uchwały. Są to praktyki niezgodne z ustawą o samorządzie pip. Art.15 ustawy mówi o zasadzie nieodpłatnej pracy na rzecz samorządu. Czy na to potrzebne są nasze składki? Ciekawe, w ilu izbach stosowane są takie praktyki?

#25  2013.05.31 00:07:39 ~gość 3

To dlaczego pracujecie na kilku etatach nie mówiąc o tych godzinach na kontrakcie.Bądzcie jednomyślne nie potraficie byc solidarne zgadzając się na takie stawki.czy w biurze sa kontrakty moze praca polegała by na ilości kliknięć w komputerze .śrowowisko wasze jest bardzo podzielone.kiedy ostatnio miałycie podwyżkę.Dla lekarza jest zawsze a dla piel juz nie starcza