Porażka pań w czepkach! Trybunał Konstytucyjny odrzuca skargę ws. kontraktów.

Działalność Ogólnopolskiego Związku Zawodowego PiP.

 

W dniu 5 marca 2012 roku informowałem, że panie w czepkach wracają! Ogólnopolski Związek Zawodowy PiP ogłosił bowiem na konferencji prasowej, że "złożył do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z konstytucją 4 artykułów ustawy o dziłalności leczniczej". Chodzi o tzw. "samozatrudnienie" czyli umowy kontraktowe pielęgniarek i położnych w szpitalach. 50 KOMENTARZY!

Od tego czasu minął ponad rok. Co dalej w sprawie?

Teraz z przyjemnością informuję, że Trybunał Konstytucyjny w dniu 19 kwietnia 2013 roku odmówił rozpatrzenia skargi Ogólnopolskiego Związku Zawodowego PiP. W najblizszym czasie opublikujemy uzasadnienie do decyzji Trybunału. Jest bardzo ciekawe.

 

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Aktualności według działów - związkowy zakaz kontraktów. PRAWIE 4 000 KOMENTARZY!

Jakże nadal aktualny tekst. W związku z licznymi głosami krytyki pod moim adresem informuję, że .... Ten artykuł czytano ponad 7 500 razy. Skomentowano 806 razy.

.

Komentarze użytkowników

#1  2013.05.23 11:31:12 ~kk

Mielcarek jesteś prostakiem jakich w naszym gronie wiele z czego tu się cieszyć , że nikt z nami się nie liczy . szkoda mi takich ludzi

#2  2013.05.23 12:26:42 ~ktosik

Ktosiu piszący komentarz przede mną, sądzę, że to raczej czysta ironia, a nie radość płynąca z tego, iż skarga została odrzucona.

#3  2013.05.23 12:29:08 ~ja

No i z czego radość,z tego,że pielęgniarki będą białymi niewolnicami? żal mi takich ludzi jak pan!

#4  2013.05.23 13:07:46 ~mm

Przecież ludzi traktuje się tak, jak Sami Sobie na to pozwalają.

#5  2013.05.23 17:17:00 ~mm

Panie Mielcarek czyś pan zgłupiał o co tobie człowieku chodzi

#6  2013.05.23 17:49:44 ~ja do ja

Mój nick to login,nie podpisuj sie nim,znajdź sobie swój. Czy wam juz te szkółki niedzielne tak mózgi sprały,że nie pojmujecie ironi?

#7  2013.05.23 21:19:38 ~sss

Jeżeli pielęgniarka pracuje na kontrakcie i mówi że jej pasuje to niech tak pracuje jeżeli pielęgniarka mówi że pracuje na umowę o prace i to jej pasuje to niech tak pracuje.

#8  2013.05.24 12:30:41 ~piotr67

Jestem pielegniarzem , od 7 lat w UK, powiem jedno kontrakty sa nielegalne i w dodatku przeciw pielegniarkom. To Panstwo ma obowiazek zorganizowac powszechna opieke zdrowotna i godziwie za nia placic. Pojdzcie w tym kierunku nie dajcie sie wrobic w kontrakty. na kontrakcie nie masz nic zadnej oslony rozwoju,ani swiadczen. w uk pielegniarka jest osoba publiczna i tak jest traktowana , do tego dazcie

#9  2013.05.24 16:49:15 ~Do Red.

Ma Pan rację, Panie Mielcarek - PORAŻKA! ,Panie w czepkach", jak to Pan ironicznie podkreśla to my - pielęgniarki, pielęgniarze już dziś na własnej skórze odczuwamy skutki działań WRONOrządowych! Ta ,porażka" sprawia Panu (co raczył Pan wyraźnie napisać) PRZYJEMNOŚĆ, i to WIELKĄ? Udana agitacja za swobodą gospodarczą dla zupełnie nieświadomych rzeczywistości stworzyła już ogromną rzeszę ,PRZEDSIĘBIORCÓW" realizujących pracę najemną za 23 zł brutto/godzinę - o czym nieukrywaną SATYSFAKCJĄ poinformował Pan w poprzednim poście. Ale przecież mamy swobodę wyboru - możemy przyjąć takie warunki lub ich nie przyjąć i z WŁASNEGO wyboru pozostać bez pracy! Czyż nie o to chodziło?

#10  2013.05.24 21:46:00 ~marg

Mielcarek.ty jesteś przykładem degrengolady w zawodzie.Dzięki tobie i wronopodobnym "przedsiębiorcom" upada ranga tego zawodu.Dobrze że masz reklamy bo strona by zniknęła.

#11  2013.05.25 23:32:42 ~endriu

Nareszcie kontrakty są i będę legalne jest wolnosc samozatrudnienia a Panie w czepkach niech walczą o godna place a nie o kontrakty ja pracuje i jest okey pozdrawiam Pana redaktora

#12  2013.05.26 23:22:11 ~Już blisk

Idę PO Ciebie Mielcarek! Śmietnik historii.

#13  2013.05.27 21:57:50 ~Ez

Pielęgniarki to jednak głupia grupa zawodowa.

#14  2013.06.15 13:30:48 ~ja też

Do 13 zgadzam się i to bardzo MIELCARKU ZAMKNIJ W KOŃCU TEN ŚMIETNIK !