POLECAMY! Pielęgniarz Na Youtube - Czy warto wybrać studia pielęgniarskie?

Pielęgniarstwo 2013.

.
.
 
 

 

 

 

 

Powyższe materiały opublikowano za zgodą jego autora

 

WARTO POSŁUCHAĆ TAKŻE!

Pielęgniarz Na Youtube

Pampersiarki?

Wywiad z pielęgniarzem pracującym w Niemczech

 

Komentarze użytkowników

#1  2013.06.17 14:30:11 ~,,,

Kobiety ,żadne pielęgniarstwo ! .Mam 59 lat- w Polsce- każą mi/m.innymi/dźwigać pacjentów 60-90 kg wzwyż/60 pacj.leżących,niedołężnych.Brak podnośników,ciasnota w salch.Płacz i zgrztanie zębów.Zarobki niżej 2000,-zł Nie wiem czy chłop dźwiga takie ciężary.

#2  2013.06.17 15:02:31 ~fabian

mlode dziewczyny NIE WYBIERAJCIE TEGO ZAWODU PLACA NISKA DLA MLODEJ PIELEGNIARKI TO 1600 ZL BRUTTO BRAK POSZANOWANIA MOBING W PRACY PO KILKU MIESIACACH PRACY ZE STARSZYMI PANIAMI PIELEGNIARKAMI KTORE UWAZAJA SIE ZA WSZYSTKO WIEDZACE WASZE ZYCIE STRACI SENS ZROBIA Z WAS GLUPIA NIEDOUCZONA I BOG WIE CO SZKODA TYLU LAT NAUKI PONIEWAZ TE STARSE PANIE PELEGNIARI ZNIZYLY SIE JUZ DO TAKIEGO STOPNIA ZE ROBILY Z SIEBIE PIELEGNIARKO- SALOWE ZA E 1600 ZL NOSA ASENY ZMIENIAA PAMPERSY A PRACA PIELEGNIARK WTEDY JAK JUZ ZOSTANIE I JAKASCHWILA ROBIA TO ABY PODLIZAC SIE P ODDZILOWYM KTORE ZGODZILY SI NA POZYCIE SIE SALOWYCH KTORE SA TERAZ PRACOWNKAMI POWIERZCHNI PLASKICH I NIE WOLNA IM PRACOWAC PRZY PACJENCJE DLATEGO JEST TYLE ROZYCH KIERUNKOW INNYCH ZE Z DALEKA OMIJAJCIE TEN KIERUNEK P OODZILOWE TEZ NIE CHCA MLODYCH PIELEGNIAREK PONIEWAZ IE CHCA IM SIE PODPORZADKOWAC I WYLADUJECIE NA BEZROBOCIU A ZEBY WYJEHAC ZA GRANICE TO TEZ NIE TAK LATWO TRZEBA DOBRZE ZNAC JEZYK

#3  2013.06.17 20:11:18 ~niebieska

I tak właśnie jest. Wpuszczają byle hołotę na studia - ten chłopak nawet nie umie się poprawnie wysłowić po polsku ! W ogóle o czym on mówi . tak sobie przypominam swoje studia i wiem, że wtedy ma się fiu-bździu w głowie - więc nie zakłada się Audiobloga. Takie gadanie dla gadania eh .

#4  2013.06.18 00:01:59 ~stara

Fabian - mam wrażenie, że nie potrafisz wyartykułować swoich podświadomych (chyba? ) kompleksów i czepiasz się wszystkich ,jak leci". Pomimo, że jestem ,stara" - jestem magistrem pielęgniarstwa, ukończyłam studia podyplomowe, specjalizację, kilka kursów specjalistycznych i kwalifikacyjnych, czynnie uczestniczę we wszystkich możliwych konferencjach naukowych, sympozjach, szkoleniach . Całą swoją wiedzą i doświadczeniem zawodowym z ogromną przyjemnością dzielę się z ,młodymi". Być może mam szczęście, że ,młodzi", z którymi pracuję są na prawdę wartościowymi ludźmi, że mają poczucie własnej wartości ale mają tez szacunek do innych. Traktuję ich tak, jak chciałabym aby inni moje dzieci traktowali. Pielęgniarstwo wymaga gruntownych zmian, ale obawiam się, że akurat TY nie mógłbyś być ich liderem. Intelektem walcz, a nie pięściami! Blogerowi życzę powodzenia. Pozdrawiam.

#5  2013.06.18 04:11:05 ~doris

Nie wiem ile ma lat autor audiologa, z tego co mówi wynika, że jest świeżo po studiach albo dopiero je kończy. Wydawanie opinii o tym czy warto być w tym zawodzie pracując tak krótko ( lub wcale) uważam za nieodpowiednie, nietaktowne wręcz. Bardzo chciałabym porozmawiać z tym panem za kilka lat, a najlepiej za 15. W momencie kiedy nie będzie go stać na kosztowną rehabilitację, bo kręgosłup siada, kiedy nie stać go będzie, żeby wysłać dzieci na wycieczkę, kiedy usłyszy od pacjenta- "H. Ci w oko" a od społeczeństwa- że jest od mycia tyłków i niech nie narzeka, bo inni zarabiają mniej. Tyle, że inni mają PRZEDE WSZYSTKIM mniejszą odpowiedzialność. My odpowiadamy za zdrowie i życie ludzi. Krawcowa jeśli źle skroi sukienkę, jest w stanie to poprawić, nasze błędy kosztują zdrowie bądź życie.

#6  2013.06.18 04:11:52 ~doris

C.D. Teraz kwestia samego podejścia tego pana do zawodu. Podkreśla, że to jest jego powołanie, że piękny zawód, itd. Zachodzi tu pewna niespójność, ponieważ chwilę wcześniej wspomina o tym, że nie poszedł na medycynę "bo nie miałem do tego głowy". ! Wynika z tego, że szanowny kolega uważa pielęgniarki za ułomne intelektualnie! Osobiście jestem tym urażona. Wiele z nas przewyższa poziomem zarówno wiedzy jak i inteligencji wielu lekarzy. Ile razy ma miejsce sytuacja, że lekarz pyta pielęgniarkę, co zrobić? I nie mówię tu tylko o młodym narybku.

#7  2013.06.18 04:12:47 ~doris

C.D. MAM WIELKĄ PROŚBĘ. Przestańmy mówić o naszym zawodzie przez pryzmat czy się opłaca czy nie, wszyscy wiedzą jak jest. Mówmy ile robimy dobrego, podkreślajmy naszą wartość. Dlaczego nawet w środowisku tak rzadko mówi się o tym, że coraz więcej pielęgniarek robi doktoraty, pisze wspaniałe prace naukowe, publikacje także na rynku zagranicznym. DOCENIAJMY SIĘ, jeśli nie my kto to zrobi?

#8  2013.06.18 10:03:57 ~kkk

SLUCHAJ NIEBIESKA DORIS STARA CO PRAWDA WAS W OCZY KOLE CO MOZE NIEJEST TAK MLODE DZIEWCZYNY TO CO PISZE FABIAN JEST PRAWDA TAK WYGLADA TERAZ PRACA POLSKIEJ PIELEGNIARKI TO TAKIE WLASNI PILEGNIARKI JAK TE PANIE JEA ZESZMACILY DORIS TY CHYBA COS POMYLILAS POWOLAE TO JEST DO ZAKONU PIELEGNIASTWO TO ZAWOD TAK JAK KAZDY INNY ZAWOD A T ZE NIETORE Z PAN SKONCZYLY ZSTALY PRZEPCHNIETE PRZEZ STUDIA MGR W WIEKU 45 LAT TO INNA BAJKA IDZCIE NA STUDIA ZARZ PO LICEUM ZOBACZYCIE ILE TRZEBA SIE UCZYC A POZNIE MA BASENY NOSIC NIEFLORENCJE MY MLODZI BASENOW NOSIC NIE BREDZIEMYZA 1500 ZL POCZEKAMY NIEDLUGO BEDA JEZDZIC PO DOMACH I SZUKAC PIELEGNIAREK WASZ CZAS IE KONZY PANIE PO LIC MEDCZNM T WY ZESZPECILISCIE TEN ZAWOD I PIELEGNIARKA STALA SIE PIELEGNIARKO - SALOWA ZA 1500 ZL BRUTTO DLAMLODYCH MLODZIEZY NIE WYBIERAJCIE TEGO ZAWODU BO POZNIEJ TYLKO ROZCZROWANIE NIE SLUCHAJCIE TYCH PIELEGNIARKO - SALOWYCH

#9  2013.06.18 14:12:57 ~Gosia

Matko kkk jak Ciebie czytać ? :) Nie wstyd Ci tak pisać?

#10  2013.06.18 16:23:54 ~NELA

Piotruś gratuluję pomysłu!

#11  2013.06.18 18:21:03 ~ja

NIGDY. MOJA NAJGŁUPSZA DECYZJA ŻYCIOWA ! PIELĘGNIARKA NA NIC NIE MA WPŁYWU BEZWZGLĘDNE POSŁUSZEŃSTWO SALOWA DLA ODDZIAŁOWEJ NAWET WAŻNIEJSZA ! ZERO SZACUNKU A ŚRODOWISKO BARDZO NIE ŻYCZLIWE BRAK KULTURY ZAWODU SOLIDARNOŚCI ODPOWIEDZIALNOŚĆ ALE I FEKALIA A NAWET SZAMBO DŻWIGANIE ZA MARNE PIENIĄDZE ZERO PODNOŚNIKÓW SALE PRZEPEŁNIONE DUSZNE ROSZCZENIOWI PACJENCI I RODZINY ŚWIĘTA NOCE WEEKENDY KRÓTKIE URLOPY LATEM ZERO PRZYWILEJÓW TE ZAREZERWOWANE SĄ DLA NAUCZYCIELI NIE DŻWIGA I ROCZNY URLOP PŁATNY ! CZY COKOLWIEK JEST TU ZROZUMIAŁE ?

#12  2013.06.18 19:27:22 ~pigula

Chciałbym się Was zapytać, jeśli nie wybrałybyście pielęgniarstwa, to co byście wybrały? Będąc w dzisiejszych czasach, dzisiejszej ekonomii, itd?

#13  2013.06.18 21:01:46 ~Xatral

Jak czytam niektore komentarze to stwierdzam ,ze sa tez pielegniarki tzw smierdzace jaja ,zawsze zle i z krytyka ,juz nie wiem czy to te stare czy te magisterki,ale ciemnogrod i zacofanie ,az obrzydzenie bierze ,gdzie takim bżdziągwom za granice jechac ,robic wstyd? -tam trzeba mniec otwarta mentalnosc i lubiec ludzi , nie bac sie zmian.

#14  2013.06.18 21:40:22 ~eliszka

Do #12 :Co bym wybrała innego niż pielęgniarstwo? 30 lat temu, gdy wybierałam szkołę - alternatywą było zostać nauczycielką. Dziś, w innych realiach ? LEKARZEM.

#15  2013.06.18 22:51:24 ~do STAREJ

Do STAREJ jESTEŚ NAPRAWDĘ dobrze wykształcona (szacunek i podziw, że ci się chciało)ale co z tego masz oprócz satysfakcji osobistej? gdybyś zarabiała 5-6 tys. to twój trud miałby sens.

#16  2013.06.19 07:25:27 ~Beta

Doris, niebieska I pewnie wiele innych osób by sie znalazło,stuknicie sie w głowę i to czymś twardym. Moze chłopak nie mówi jak poeta ale zeby zaraz go oceniać tak nisko. A ja chciałabym podziękować ze o naszym zawodzie sie mówi a nie tylko narzeka. Jestem Polka starająca sie o uzyskanie licencji na terenie USA i nawet nie wyobrazacie sobie jak mi ta audycja pomogła psychicznie. Nr Pigula jak ktoś by dokładnie słuchał,napaczatku poinformował wszystkich słuchaczy,ze będzie wyrażał własne opinie i tu prosta piłka nie podoba sie to nie słuchaj!

#17  2013.06.19 08:18:31 ~taka jedna

Niejedna z tych tu pan,nie ma pomyslu na zycie.Nie lubi swojego zawodu,wypowiadaja sie tylko w kontekscie ekonomicznym,zawsze krytukujac.Gdyby nie pielegniarstwo ,to co? Dlaczego zarabiajac tak malo i lanentujac na wszystko i wszystkich nie zmienicie panie zawodu.Mamy mozliwosc wyboru kochane.Jak czytam konentarz np takiego nicku ,niebieska, lub ,eliszka, to na mysl mi przychodzi pytanie.Jaki jest IQ konetujacej takej osoby? hejtry i trolle?

#18  2013.06.19 11:37:49 ~FABIAN

DO MR PIGULATV PIELEGIARSTWO NA YOUTUBE TY MIERNOTO ZACZYM ZACZNIESZ SZCEKAC CZYM MAJA ZAJMOWAC SIE PIELEGNIARKI POKAZ SWA GEBE I NAPISZ KIM JESTES NAPRAWDE CO DZIALACZKI IZBOWE CIE WYKUPILY ZEBYS WCISKAL NAM FRAZESY CO MAMY ROBIC MY ZNAMY ZAKRES SWOICH OBOWIAZKOW I NIE POZWOLIMY Z SIEBIE ZROBIC PIELEGNIAREK-SALOWYCH DOSC TEGO KTO CIE WYNAJAL DO GLOSZENIA TAKICH GLUPOT JAKIE MASZ D OTEGO PRAWO ZEBYSMI MOWIL CO JA MAM ROBIC NIE MAJAC POJECIA O ZAWODZIE SLUCHAJ CHLOPTYS PACJENT KIEDY WIDZI PIELEGNIARKRE KTORA ZMIENIA PAMPERSY APOZNIEJ TYMI SAMYMI REKOMA IDZIE DO NIEGO ABY GO KARMIC LUB WYKONYWACINIEKCJE POWINIEN JA ZAPROWADZIC OD RAZU DO SADU WIESZ ZE UCZA NA STUDIACH ZE PIELEGNARKA MOZE BYC NA DANYM DYZURE ALBO CZYSTA ABO BRUDNA A NIE 2 W JEDNYM

#19  2013.06.19 11:57:34 ~FABIAN

CD CO SKONCZYLES ZARZADZANIEZE GLOSISZ GLUPOTY ZE SZPITALI NIE STAC NA ZATRUDNANIE OPIEKUNEK I BEDZIESZ WCISKAL GLUPOTY CO PIELEGIARKI MAJA ROBIC BO TY CHETNI I WIEDZ O TYM ZE POLSKA PIELEGNIARKA TOE BDZIESZ MYL GOWNA I ZMIENIAL PAMPERSY TO ZATUDNIJ SIE W SZALECIE JAKO PAN SZALETOWY WIESZ CHYBA ZE JESTESMY JUZ W UE I MY POLSKIE PIELEGNIARKI MAMY TAKJIE SAME PRAWA JAK PIELEGNIARKI PRACUJACE W INNYCH KRAJACH UNIJNYCH PRZYJDZIE TAKI CZAS ZE ZASKARZYMY RZAD POLSKI DO TE O NIERZESTRZEGANIE NASZYCH PRAW IEC NIE OPOWIADAJ GLUPICH FRAZESOW I WCOFAJ TE FILMY PONIEWAZ CZUJE SIE PONIZANA I ZGLOSZE TO DO CBA JAK NIE MASZ POJECIA O ZAWODZIE TO NIE ZABIERAJ GLOSU POLSKA PIELEGNIARKA PODOBNIE JA W UE MA BYC PATNEREM W LECZENIU A OD SPRAW PIELEGNACYJNYCH MUSZA BYC OPIEKUNKI MED MY MLODENIE POZWOLIMY NA ZNISZCZENIE ZAWODU ZAMIAST BEZROBOCIA LUDZI WIELE OSOB MOZNA ZATRUDNIC JAKOOPIEKUNKI MED

#20  2013.06.19 12:13:18 ~FABIAN

CD WIEC SKONCZ Z NAUCZANIEM KIM SA POLSKIE PIELEGNIARKI I CO MAJA I ZA JAKIE PIENIADZE ROBIC PONIEWAZ NIE MASZ POJECIA O ZAWODZIE JEZELI CIE KTOS W TO WCIAGNAL O RADZECI SIE Z TEGO WYCOTAC MY ZNAMY SPECYFIKE SWOJEJH PRACY I NIEPOTRZEBUJEMY PRZEWODNIKOW NA CZYJES ZLECENIE UWAZAJ KOLEGO BO CO ZA DUZO TO NIE ZDROWO NIW ZAGADUJ TEZ ILE TO JEST MIEJSC PRACY DLA PIELEGNIAREK MLODYCH MLODE PIELEGNIARKI SIEDZA NA BEZROBOCIU ALBO DAWNO JUZ PRACUJA W LONDYNSKICH SPITALACH NIE SA TAKIE GLUPE JAK MOWISZ ZNAJA JEZYKI I NIE STRASZ ROZMOWA KWALIFIACYJNA SA MLODE KREATYWNE I BARDZO DOBRZE SOBIE RADZA A TY SIEROTO MYSLISZ ZE WMOWISZ POSKIM PIELEGNIARKOM CO MAJA ROBIC MOZESZ WMOWIC TO TAKIM PRZED EMERYTUEA A NIE NAM MLODYM PRZEPRASZAM ZA BLEDY ALE TAK MNIE WURWIL TEN CHLOPTYS ON BEDZIE MNIE NAUCZAL SPADAJ NA DRZEWO A OD PIELEGNIAREK SIE ODPIERDOL

#21  2013.06.19 12:19:10 ~FABIAN

PRZEPRASZAM ZA BLEDY KTORE WYNIKAJA Z MOJEGO ZDENERWOWANIA PO PRZESLUCHANIU TYCH NAGRAN GDZIESTWIRDZIL ZE IELGNIARKA TO TYLKO MYCIE TYLKIW I ZMIANA PAMPERSOW I O TYM ZE POLSKA PIELEGNIARKA DO NICZEGO SIE NIE NADAJE NIE MA ZADNYCH RAW Z TEGO WSZYSTKIEGO IDE TERAZ NA PIWO MGR FABIAN

#22  2013.06.19 12:24:09 ~FABIAN

KTO WYNAJAL TEGO TYPA ZEBY SZKALOWAL POLSKIE PIELEGNIARKI

#23  2013.06.19 14:17:16 ~do Fabian

Po pierwsze - nie krzycz (wyłącz caps loka)! Po drugie - obce są Ci zasady właściwej komunikacji interpersonalnej (nie używasz siły argumentów, lecz argumentu siły)! Po trzecie - zdenerwowanie nie usprawiedliwia Twojego braku profesjonalizmu (nawet z klawiatury nie potrafisz właściwie skorzystać) a porywasz się na krytykowanie innych . Obce jest Ci zupełnie pojęcie krytyki konstruktywnej. Po czwarte - jak mniemam, sam nic nie robisz, aby zmienić opinię o zawodzie a na żenująco niskim poziomie próbujesz zdyskredytować chłopaka, który podejmuje próbę sprowokowania dyskusji na podstawie własnych obserwacji! Ma prawo do takich działań, ma prawo myśleć, ma prawo oceniać i ma też prawo wyciągać wnioski. On coś przynajmniej robi, a Ty (,młody i kreatywny" inaczej)- idź na piwo bo styki Ci się przegrzały!

#24  2013.06.19 14:44:45 ~fabian

DO 23 ALE NIE MA PRAWA OPOWIADAC GLUPOT I PIPRZYC O NOSZENIU BASENOW I ZMIANIE PAMPERSOW CZY TY NIE CZUJESZ ZE TO JEST PODSTAWIONA OSOBA ZEBY DYSKRYMINOWAC PIELEGNIARKIPRZEZ TWIERDZENIE ZE IM NIC NIE WOLNO TYLKO ZMIENIAC PAMPERSY CO JEZELI JESTES PIELEGNARKA TO CO NIE IRYUJE CIE TO ZE JAKIS PODSTAWIONY FACET OPOWIADA TAK NIESTWORZONE RZECZY NA WYJAZD PIELEGIARKI POLSKIE SIE NIE NADAJA BO NIE PRZEJDA ROZMOWY KWALIFIKACCYJNE W SZPITALACH ICH CHETNIE ZATRUDNIAJA I TYLKO DO BASENOW SIE NADAJA JAK DOBRZE POINFORMOWANY I CO ON WG CIEBIE ROBI OPLUWA CIE A TY MYSLISZ ZE DESZCZ PADA NIE BOLI CIE ZE JAKIS TROL PODSTAWIONY CIE OBRAZA I ROBI Z CIEBIE MIERNOTE NADAJACA SIE TYLKO DO MYIA DUP

#25  2013.06.19 17:36:17 ~Beta

Komentarz do 23,bardzo mądre słowa,zgadzam sie w 100% procentach. Do Fabian : Człowieku on tak samo jak Ty wybrał ten zawód to jak Ciebie opluwa to i siebie. A prawda jest taka ze nasz zawód w Polsce jest kilka dziesiąt lat wstecz w porównaniu z Anglia czy USA przynajmniej. To nie sa moje wymysly tylko obserwacja i doświadczenie ! I uważam ze pielęgniarki powinny walczyć o to zeby mieć pomoce pielęgniarskie. Tym samym obie grupy maja prace i myślenie o naszym zawodzie w społeczeństwie sie trochę zmieni. Mr Pigula w swoich wypowiedział mówi rownież o tym ,ze zawód pielęgniarka/ pielegniarz jest świetny gdyż umożliwia prace w każdym kraju,oczywiście w jednym będzie łatwiej zdobyć lićencje w drugim trudniej,ale kwestia tego jak duże mamy ambicje i wytrwałość w tym co robimy.

#26  2013.06.19 19:32:46 ~fabian

i ty beta jestes taka naiwna ze to jest pielegniarz to jest osoba podstawiona majaca na celu wysmiewanie zawodu pielgniarskiego wsluchaj sie z jaka satysfakcja mowi o pielegniarkach ze ich obowiazkiem jest zakladanie pampersow i babranie sie w fenikaliach jakprzekresla szanse ze pielegniarki przejda rozmowe kwalifikacyjna jak twierdzi ze szpitali nie stac na opiekunki med --menadzer sie znalazl-- ze zatakie pieniadze moze pracowac ze praca w polsceczeka na pielgniarki w polsce czeka moz gdzies praca ale na pielegniarki salowe za1500zlbrutto za 2 etaty czyli 750zl za pielegniarke i 750 zl z salowa pielegniarki nie glpie gesi i nie dadza dalej soba pomiatac mamy wyksztalcenie nie jestesmy juz siostrami z powlania siostry z powolania sa w zakonie i zobacz jakimi samochodami jezdza a ty za myiedup nie masz nawet na chleb albo jestes naiwny albo naiwna udajesz beta powodzenia w myciu

#27  2013.06.19 19:59:07 ~aurus

Fabian ,a co to sa fenikalia?

#28  2013.06.19 20:17:25 ~bbb

nie czepiaj sie slowek fabian to bardzo madry czlowiek nie jeste mu w stanie nic zarzucic wiedzac ze to wszystko co pisze jest prawda i rozszyfrowal podstawionego faceta ktory w sposob perfidny osmiesza polskie pielegniarki rzucajac im prosto w twarzze nie nadaja sie do niczego i nic im nie wolno oprocz grzebania w gownach cwaniak podstawion ciekawe przez KOGO

#29  2013.06.19 20:29:50 ~Zosia

Dziękuję Mr Pigule za sprowokowanie kolejnej dyskusji koleżanek pielęgniarek.Chłopak ma rację - moim zdaniem. Ma prawo do wydawania własnych opinii i ocen na podstawie tego, co zaobserwował w szpitalu. Mówi prawdę. W Polsce NIGDY pielęgniarki nie będą dobrze zarabiały, bo zbyt niskie są nakłady na służbę zdrowia i tak będzie nada, a nawet gorzej. Wystarczy trochę pomyśleć i analizować sprawy polityczne. Nie łudźcie się koleżanki będzie na pewno gorzej. Szpitale będą ograniczały obsadę jak tylko się da ze względów finansowych. Pozdrawiam

#30  2013.06.19 20:46:28 ~ SSS

SPADAJ ZOSKA ON CI SIE SMIEJE PROSTO W TWARZ A TY UDAJESZ NAIWNA NIE STRASZ PIELEGNIAREK ON SA JUZ ZACHARTOWANE I PRZETRWAJA TAKZE TWOJE STRASZENIE PRZYJDZIE JESZCZE TAKI CZAS ZE SZPITALE BEDA SZUKALY PIELEGNIAREK O CHALUPACH ILE MASZ MLODYCH PIELEGNIAEK MLODYCH PRACUJACYCH JAK TE PANIE PRACUJACE ODEJDA PIELEGNIARKE W POLSCE TRZRBA BEDZIE SZUKAC ZE SWIECA DZIS LONDYN PLACI POLSKIEJ PIELEGNIARCE 2700 FUNTOW NA REKE I JEST TAM CZLONKIEM ZESPOLU LECZACEGO A NIE GRZEBIE SIE W GOWNACH PRZYJDZIE CZS ZE NA KOLANACH JESZCZE W POLSCE BEDA PROSIC PIELEGNIARKI ZEBY WROCILY DO POLSKI ALE ONE JUZ NIE WROCA WIEC STRACHY NA LACHY

#31  2013.06.19 20:50:45 ~FFABIAN

UWAZAJCIE BO TA ZOSIA I BBB TO TEN PODSTAWIONY TYP

#32  2013.06.19 22:23:58 Redakcja Portalu

Witam, odsłuchałem z uwagą części nr 2 Mr Piguła TV. Nikogo ta wypowiedź nie obraża. Jest dobrym punktem wyjścia do szerszej dyskusji. Natomiast niektóre komentarze są obraźliwe dla autora Mr Piguła TV. Nie zawierają merytorycznych argumentów. Ot, nasze pielęgniarskie piekiełko.

#33  2013.06.19 22:44:43 ~do: 17

Sprawy finansowe są priorytetem, tak jak w każdym innym zawodzie. Wyobraź sobie , że to ty jesteś filarem i utrzymujesz swoją rodzinę. Z czego utrzymasz? z powołania? A tak w ogóle to zmieniłam zawód kończąc prawo, ale nie tak łatwo o nową pracę. Może masz jeszcze jakiś pomysł na życie droga koleżanko "TAKA JEDNA"

#34  2013.06.19 23:07:24 ~do Fabian

Czy Ty przypadkiem nie masz problemów z osobowością? A może teorię GENDER powinieneś postudiować (? ) a łatwiej będzie Ci się odnaleźć! Jeżeli w ogóle masz jaja to weź wreszcie swój los w swoje ręce i nie marnuj czasu na wypisywanie głupstw! Zrób coś ze sobą, bo takie nagromadzenie złych emocji na pewno Ci zaszkodzi! Zakładam, że decydując się na naukę w tym zawodzie mogłeś nie mieć wiedzy o konieczności cyt,grzebania się w gównach" ale teraz . skoro wiesz jak jest i jesteś taki ,młody i gniewny" to dlaczego jeszcze w tym siedzisz?

#35  2013.06.20 06:36:14 ~fabian

do 34 to nie sa zle emocje TO JEST PRAWDA I NIE ZGODZE SIE Z TYM ZEBY JAKIS PODSTAWIONY TYP TWIERDZIL ZE POLSKIE PIELEGNIARKI NADAJA SIE TYLKO DO ZMANY PAMPERSOW I GRZEBANIAW GOWNACH CHC CITYPIE PODSTAWIONY POWIEDZIEC ZE NIE SIEDZE Z ZALOZONYMI REKOMA ALE WLASNIE ROBIE DOKTORAT ZARAZ WYCHODZE NA ZAJECIA I DO JUTRA SIE Z TOBA PODSTAWIONY TYPIE ZEGNAM WCZORAJ MIALEM WOLNE IZEPSULEM SOBIE PRZEZ CIEBIE CALY DZIEN Z OSOBOWOSCIA TO TY MASZ PROBLEM BO PODSAWIONY YPIE MYSLALES ZE CIE NIKT NIE ROZSZYFRUJE WIEC UWAZAAJ CO SZCEKASZ NA PIELEGNIARKI MYLALES ZE PIELEGNIARKI TO GLUPIE GESI I NIE ROZPOZNAJA PODSTAWIONEGO TYPA DO JUTRA MGR FABIAN

#36  2013.06.20 08:28:11 ~Tekla

Moi Drodzy,wybierajcie ten zawod mimo wielu trudnosci i niedogodnień. Praca prawie zawsze zapewniona,co wazne w czasach takich jak dzisiaj.Im wiecej osob z tym zawadzie ,tym wiekszy wybor w doborze dobrego zespolu pielegniarskiego.Paniom co nie szanuja kolezanek i pajentow bedzie mozna powiedziec;z Pania musimy sie roztac.Marza mi sie ,ze czasy chamstwa i bylejakosci odejda w niepamiec.Zawod ogolnie trudny fizycznie i psychicznie.Amen

#37  2013.06.20 16:11:11 ~elama

A ja pracuję w zawodzie 26 lat, kocham swój zawód, szanuję swoją pracę i otaczających mnie ludzi. W zamian mnie szanują jako człowieka. A że czasem z finansami trudno, no cóż takie jest życie.

#38  2013.06.20 18:25:59 ~ners

Elama = florencja hm. a gdzie walka o należne ? najlepiej pisze 11 brawo i dzięki , popieram !

#39  2013.06.20 19:14:43 ~florencja

Fajna sprawa z tą Florencją bo to jest właśnie taki zawód - jak ktoś się pomylił to niech jak najszybciej ucieka i nie meczy siebie i innych :) a kaska swoją drogą do życia i odreagowania się przydaje

#40  2013.06.20 22:13:24 ~antyflor

Elama : powinni ci w takim razie zabrać te grosze co zarabiasz i zostawić tylko ten ludzki szacunek (skąd ty to wytrzasnęłaś? ), od razu byś inaczej śpiewała.Przez takie głupie c.y jak ty NIGDY w tym zawodzie się nie poprawi !

#41  2013.06.20 22:48:18 ~mono

Co wy tu wypisujecie. Jak zwykle ta sama dyskusja. Zarobki, mycie dup i kto jakie szkoły skończył. Jak widać kazda dyskusja na jakikolwiek temat sprowadza się do jednego. zamiast walczyć ze sobą powalczmy wspólnie o lepszy byt! A ja po 20 latach nadal lubię swoją pracę i naprawdę uwierzcie mi to czy ktośjest dobrą pielęgniarką wcale nie zależy od rodzaju szkoły jaką skończył ale od tego jakim jest człowiekiem. Przecież pielęgniarka powinna być empatyczna, komunikatywna, opanowana, ciepla, dobra i uczciwa, no a przede wszystkim życzliwa. Zacznijmy zmieniać swiat od siebie.

#42  2013.06.20 22:52:33 ~mono

A i dodam jeszcze że mój miesięczny zarobek to ok.4000 zł na etacie. Pozdrawiam

#43  2013.06.21 08:42:38 ~elama

I tylko dzięki takim ludziom jak antyflor nic nie można zrobić. Bo jak nie skłóci koleżanek to obrzuci inwektywami. Jak postępujesz tak w życiu zawodowym to nie dziwię się, że pielęgniarki nie są szanowane.

#44  2013.06.21 11:59:37 ~KOŃ

DOMONO CZEGO PIEPRZYS ZE TWOJ ZAROBEK MIESIECZNY TO 4000 ZL NAWIEDZONA 4000 TYS ZL TO ZARABIASZ ZA 2I POL MIESIACA PRACY CHYBA ZE JESTES DZIALACZKA IZBOWA TOJAKOS CIE NIE DCENIAJA I MALO CI PLACA ZADAJ PODWYZKI NIE PISZ GLUPOT NIE WPROWASZJ NIKOGO W BLAD ZRESZTA TU SIEDZA NA FORUM TYLKO SAME DZIALACZKI IZBOWE NIE WIERZCIE MLODE TYM NACIAGACZOM ORAZ EMU PODSTAWIONEMU TYPOWI ZAROBEK MLODEJ PIELENIARKI TO 1600 ZL BRUTTO NIE WIERZCIE JAKIEJS TAM TEKLI ZE BEDZIE MIELI ZAPEWNIOA PRACE PRACY DLA MLODYH W POLSCE NIE MA ZADNA ODDZIALOWA WYBRANA Z URZEDU CZYLI PO ZNAJOMOSCI NI CHCE MLODYCH PIELEGNIAREK PONIEWAZ WIDZI W NICH ZAGROZENIE I ZOSTANIECIE PODDANE ZARAZ MOBINGOWI E SAME DLUGO NIE WYTRZYMACIE PRAWDZIWE KOMENTARZE NA TYM FORUM PISE MGR FABIAN TO CO ON PISZE JEST 100 PROCENTOWA PRAWDA

#45  2013.06.21 12:06:30 ~żenada

JEDNEGO NIE DOSTRZEGACIE NAJGORSZEGO! JEDNE ZA 1800 PRACUJĄ A INNE ZA 4000 JAKA WIĘC SOLIDARNOŚĆ ? MIELCAREK NIE SKŁÓCAJ BO GÓRA KOPACZOWA P.W. DAWNO JUŻ TO ZROBILI A WY SIĘ ZAGRYZACIE JAK TE WŚCIEKŁE PSY ! A GDZIE KULTURA OSOBISTA I MĄDRE MERYTORYCZNE PRZEMYŚLANE DZIAŁANIA ? NO I TA HALIŃCIA KIEPSKA CO DZIEŃ W POLSACIE NACZELNA KRAJU ŻENADA !

#46  2013.06.21 13:56:16 ~xxx ;)

Proszę nie obrażać Halinki Kiepskiej, bo wiele tu wpisów nie odbiega od jej poziomu intelektualnego. Czy ktoś ma mgr czy dr czy jest po maturze i liceum medycznym na tym forum powinien pisać poprawną polszczyzną. Poziom kultury też wysoki.

#47  2013.06.21 15:26:58 ~mono

Do Konia. Zamiast tracić czas na narzekania poszukaj sobie dobrej pracy, jak ja. Najlepszym zawsze dobrze placą w każdej dziedzinie. Nie jestem młodą pielęgniarką. Napisałam, że mam 20 lat pracy w zawodzie. Ludzie mnie cenią bo jestem profesjonalna. Chcę wam tylko powiedzieć, że i w naszym zawodzie można zarobić, tylko trzeba się trochę postarać.

#48  2013.06.22 09:41:09 ~kon

Do mono NIE PIEPRZ GLUPOT MONO JAKO TY ZARABIASZ JAKA JEST DOBRA PRACA NA ODCINKU DLA PIELEGNIARKI I KTO JEJ TYLE PLACI MASZ GRUPY ZASZEREGOWNIA I WG NICH CI PLACA NP W POWIATOWYM SZPITALU MLODA PIELEGNIARKA Z TYTULEM MGR GRUPA 13 1600 ZL BRUTTO BEZ NOCY I SWIAT 1180 ZL NA REKE MLODEPIELEGNIARKI NIE WIERZCIE CO TE NAWIEDZONE DZIALACZKI PISZA NIE DAJCIE SIE OSZUKIWAC A JAK JUZ PRACUJECIE W NOCY UB SWIATECZNY DZIENTO JAKIS OCHLAP JESZCE ZA TO DOSTANIECIE 100 - 150 ZL MIESICZNIE TAKIE PRAWDZIWE SA ZAROBKI NIE SLUCHAJCIE NAWIEDZONYCH DZIALACZEK IZBOWYCH KTORE JESZCZE Z TEJ ZAROBIONEJ JALMUZNY WYCIAGNA OD WAS SKLADKI WIEC MUSZA WAS OGLUPIAC JAK TO DUZO SIE ZARABIA SLUCHAJ MONO NIE PISZ GUPOT O ZAROBKACH BO TO JEST OSZUSTWO I MOZESZ ODPOWIADAC A WPROWADZANIE MLODYCH LUDZI W BLAD

#49  2013.06.22 10:04:14 ~KON

PODSTAWIAJA TU TAKICH NAWIEDZONYCH TYPOW JAK MONO CZY TEN Z FILMIKU I PIEPRZA NISTWORZONE RZECZY NIE MAJAC POJECIA O ZAWODZIE JESTESMY W UE I CHCEMY TAK PRACOWAC JAK PIELEGNIARKI UNIJNE BO JEZELI NIE TO PO CHOLERE JESTSMYW UNII W UNIJNYM KRAJU PIELEGNIARKA MA 2700 FUNTOW NA REKE DO TEGO DO POMOCY OPIEKUNKE MEDYCZNA ORAZ ASYSTENTKE PIELEGNIARSKA A TY CO WYJDZIE TAKIE MONO I OPIUJE NIE STWORZONE RZECY ILE TO ZARABIA TAKIE ZAROBKI W POLSCE TO ZA 3 MIESIACE PRACY I TO ZA TO ZE JESES JUZNIE PIELEGNIARKA TYLKO PIELEGNIARKO- SALOWA BO ZAPIERDALASZ JESZCE Z BASENAMI DO TEGO DOPROWADZILY DZIALACZKI IZBOWE ZGODZILY SIE NA LIKWIDACJSALOWYCH ROBIAC Z NICH PRACOWNIKOW OWIERZCHNI PLASKICH KTORYM NIE WOLNO DOTYKAC PACJENTA TYLKO PIELEGNIARKOM BRUDNYMI RKOMA WOLNO WSZYSTKO ROBIC PRZY PACJENCIE W POLSCE PACJENCI JESZCZE SA MALO WIDZACY JEZELI PACJENT WIDZI PIELEGNIARKE KTORA SIE BABRZE W ODHODACH INNEGO PACJENTA A POZNIEJ IDZIE DO NIEGO W TYM SAMYM UBRANIU I UMYTYMI BEZ DEZYNFEKCJI RAK

#50  2013.06.22 10:53:02 ~kon

Powinien ja podac ja do sadu ze takim postpowaniem zagraza jego zyciu kazda PILEGNIARKA KAZDY DYREKTOR WIE KAZDA ODDZIALOWA ZE ISTNIEJE COS TAKIEGO JAK PIELEGNIARKA CZYSTAI PIELEGNIARKA BRUDNA JZELI TEGO NIE WIE I NIEPRZESTRZEGA TEG POWINIEN ODEJSC Z PRACY NIE MA ZADNEGO USPRWIEDLIWIENIA ZE MALO PEROELU ZE NIE MAKTO PRACOWAC MY MUSIMY PRACOWAC WD ZASAD A NIE ABY JAKOS TAM BYLO JESTESMY W UNII I CHCEMY TAK PRACOWAC JAK PIELENIARKI UNIJNE ITAK ROWNIEZ ZARABIAC NIE CZEKAC NA RZUCONE OCHLAPY I JESZCZE S NA DODATEK BYC MOBINGOWANE

#51  2013.06.22 11:13:14 ~antyflor

Bardzo się cieszę, że są tacy ludzie jak koń, którzy widzą podobnie jak ja. Większość pielęgniarek dało się otumanić obrazem świętej Florencji pracującej bez wytchnienia za miskę ryżu, wiecznie zadowolonej i nawiedzonej zapominając, że zupełnie zmienili się ludzie, czasy i rzeczywistość. W Unii tak się nie pracuje ale część z nas nie potrafi tego zrozumieć.

#52  2013.06.22 12:31:58 ~mono

Tak Koniu masz wiele racji w tym co piszesz, też bym chciała żeby pielęgniarki miały określony zakres obowiązków i wyższe place, ale niestety to nie ode mnie zależy. nie pracuję na odcinku i to nie NFZ jest moim płatnikiem. Nie chciałam dlużej pracować jako niewolnik w państwowej placówce. Mówię tylko, że jeśli dobrze poszukasz to znajdziesz coś lepszego niż te gówniane szpitale. Pielęgniarki powinny zacząć się szanować i nie podejmować takiej niskopłatnej pracy. To Pani na kasie w Biedronce więcej zarabia i poszanowanie ma podobne. niestety brak u nas solidarności żeby taką akcję zorganizować w całej Polsce. Jakbyśmy tak wszystkie jednocześnie rzuciły robotę to moż by wreszcie udało się coś wywalczyć. Ale rozumiem też ze większość nie miałaby za co wtedy żyć. To trudny temat. Wiesz Koniu Ty się tak nie ekscytuj i nie obrazaj innych. Nie mam potrzeby wprowadzać nikogo w błąd, kompletnie mi na tym nie zależy. wszystkim życzę uznania i wysokich zarobków.

#53  2013.06.22 13:49:48 ~głupota

PIELĘGNIARSTWO NAJWIĘKSZA MOJA GŁUPOTA ŻYCIOWA !

#54  2013.06.22 14:53:28 dor1982

Nie wytrzymam to wypowiem się.bo czegoś tu nie pojmuję.zawód pielęgniarka to zawód obciążający fizycznie, psychicznie.i komu się on nie podoba niech odejdzie, zmieni.komu nie podobają się realia polskie, które wraz z pogłębiającym się kryzysem będą szły na łeb jeszcze bardziej.jest np.Unia Europejska, gdzie także rośnie dramatycznie zapotrzebowanie na ten zawód.fakt trzeba poświęcić czasu i energii na zasymilowanie się z całkiem nowym środowiskiem.ale sądzę że jest warto. Drogie Panie zawsze więc warto wziąć los we własne ręce niż.co takie typowe dla polskiej mentalności.narzekać,narzekać i jeszcze raz narzekać. I zostawcie w spokoju tego Fabiana.nie ważne czy podstawiony czy nie, czy naprawdę o to chodzi w tej całej „debacie” ? Co do zmiany pampersów.czyżby Drogie Panie nie miały pojęcia z czym ten zawód się wiąże podczas jego wyboru? Jakieś parę lat temu nie było asystentów medycznych i Pani Pielęgniarka funkcjonowała w tych realiach bez problemu.Pracuję za granicą;w tym zawodzie jest dużo obowiązków i wchodzi w to także podstawowa opieka nad pacjentem.wiedziałam co wybieram.jeszcze raz się pytam skąd tyle frustracji w komentach, dużo awantury, mało konstruktywnego dialogu. Oto Polska właśnie.

#55  2013.06.22 15:16:28 dor1982

Z mojej strony proponuję więcej świadomych wyborów życiowych,kreatywności niż czekania aż coś się w polskich realiach zmieni, narzekania.znam trochę Pań które wyjechały z naszego Kochanego Kraju i to nie był łatwy wybór, nie rzadko zostawiły rodziny,z małymi dziećmi w Polsce.Pewne procedury dostosowawcze związane z pracą za granicą działają powoli.nikt nie ma takiej mocy aby zapewnić że będzie wszystko szybko, pięknie i jeszcze na tacy podane.takie myślenie to za PRLu, teraz mamy inne czasy Drogie Panie; pora się obudzić i zacząć działać.Bo już wkrótce może być za późno.Wiem że to przykre, że przykro pisać tak o własnym kraju, niestety jak na razie nie daje on zbyt szerokich alternatyw :-(

#56  2013.06.22 18:02:28 ~ta młoda

Cóż, mnie starsze koleżanki wyleczyły ze starania się, bycia ambitną i kreatywną, przejawiania inicjatywy. Zaczęło się nie podobać, że "ta młoda" sama sobie radzi, umie wiele rzeczy załatwić, stara się wykazać i być wartościowym pracownikiem. Dlatego koniec - tylko to, co do mnie należy i nic więcej :)

#57  2013.06.22 19:29:00 ~wifi

My wkraju o zupie wy za granicą o d.e. W latach 80tych na emigrację (czytaj: ze strachu) uciekło wielu rodaków. Dziś robi się z nich bohaterów a oni sami snują legendy "jak to ciężko było na tej emigracji".A nam było lekko i w ogóle było luksusowo. Nie zmieni się jeszcze z jednego powodu: pobrało toto kredyty na mieszkania na 35 lat ("jak to, żeby mówili, że mnie na mieszkanie nie stać ? "), narobiło sobie dzieci i teraz MUSI zap.lać do emerytury i zgodzi się na każdą czynność i każdą stawkę. Takich wieśniar jest niestety mnóstwo.

#58  2013.06.22 19:52:28 ~doris

Do kkk: Po pierwsze prawda w oczy mnie nie "kole", ponieważ to co mówi autor trudno do końca nazwać prawdą. Po drugie nic mi się nie pomyliło,ten chłopak sam używa tego sformułowania- powołanie. Po trzecie Twój poziom wypowiedzi jest bardzo niski. Nie uważam też, żebym zeszpeciła ten zawód. Pracuję 14 lat równolegle jako pielęgniarka i położna. Też studiowałam i to dwa kierunki. Jak widzisz wiem dość sporo o pracy w moim zawodzie,który przez osoby takie jak Ty nie jest szanowany. Mam to gdzieś, bo znam swoją wartość i zawsze wybieram miejsca pracy, gdzie szanuje się to co robię.

#59  2013.06.22 19:57:10 ~doris

Do Beta: Nie mam zamiaru stukać się w głowę, nie zwariowałam. Ale jeśli to na Ciebie działa, śmiało. Nie rozumiem dlaczego mnie atakujesz. Autor zachęcał do komentarzy, więc? Napisałam to co myślę, subiektywnie. Taka jest idea pisania komentarzy. Idąc dalej Twoim tokiem rozumowania:nie podoba się, to nie czytaj. Pozdrawiam.

#60  2013.06.22 20:45:38 ~mono

Dor 1982 Brawo. ZGADZAM SIĘ Z TOBĄ W 100%. TA MLODA. chyba jesteś nienormalna koleżanko. Niby z czego cię te stare wyleczyły? też kiedyś będziesz stara, ciekawe czy będziesz też taka przemądrzała jak teraz. mam też nadzieję, że te młode będą cię tak traktowały jak ty swoje starsze koleżanki. POWODZENIA

#61  2013.06.22 21:32:08 ~pampers

sluchaj mono JEZELI TWOIM PLATNIKIEM NIE JEST NFZ TO W 100 PROCENTACH JESTES DZIALACZKA IZBWA I ZYJESZ Z NASZEJ KRWAWICY WYCIAGAJAC JAK HIENA PIENIADZE Z NASZEJ ZAROBIONEJ JALMUZNY MALO ZE ZYJESZZA NASZA KRWAWICE TO JESZCZE KLAMIEZ JAKNAJETA M OZE MASZ TAKI ETAT IZBIANKA

#62  2013.06.22 21:32:08 ~pampers

sluchaj mono JEZELI TWOIM PLATNIKIEM NIE JEST NFZ TO W 100 PROCENTACH JESTES DZIALACZKA IZBWA I ZYJESZ Z NASZEJ KRWAWICY WYCIAGAJAC JAK HIENA PIENIADZE Z NASZEJ ZAROBIONEJ JALMUZNY MALO ZE ZYJESZZA NASZA KRWAWICE TO JESZCZE KLAMIEZ JAKNAJETA M OZE MASZ TAKI ETAT IZBIANKA

#63  2013.06.22 21:32:09 ~pampers

sluchaj mono JEZELI TWOIM PLATNIKIEM NIE JEST NFZ TO W 100 PROCENTACH JESTES DZIALACZKA IZBWA I ZYJESZ Z NASZEJ KRWAWICY WYCIAGAJAC JAK HIENA PIENIADZE Z NASZEJ ZAROBIONEJ JALMUZNY MALO ZE ZYJESZZA NASZA KRWAWICE TO JESZCZE KLAMIEZ JAKNAJETA M OZE MASZ TAKI ETAT IZBIANKA

#64  2013.06.22 21:32:11 ~pampers

sluchaj mono JEZELI TWOIM PLATNIKIEM NIE JEST NFZ TO W 100 PROCENTACH JESTES DZIALACZKA IZBWA I ZYJESZ Z NASZEJ KRWAWICY WYCIAGAJAC JAK HIENA PIENIADZE Z NASZEJ ZAROBIONEJ JALMUZNY MALO ZE ZYJESZZA NASZA KRWAWICE TO JESZCZE KLAMIEZ JAKNAJETA M OZE MASZ TAKI ETAT IZBIANKA

#65  2013.06.22 21:32:11 ~pampers

sluchaj mono JEZELI TWOIM PLATNIKIEM NIE JEST NFZ TO W 100 PROCENTACH JESTES DZIALACZKA IZBWA I ZYJESZ Z NASZEJ KRWAWICY WYCIAGAJAC JAK HIENA PIENIADZE Z NASZEJ ZAROBIONEJ JALMUZNY MALO ZE ZYJESZZA NASZA KRWAWICE TO JESZCZE KLAMIEZ JAKNAJETA M OZE MASZ TAKI ETAT IZBIANKA

#66  2013.06.22 21:32:17 ~pampers

sluchaj mono JEZELI TWOIM PLATNIKIEM NIE JEST NFZ TO W 100 PROCENTACH JESTES DZIALACZKA IZBWA I ZYJESZ Z NASZEJ KRWAWICY WYCIAGAJAC JAK HIENA PIENIADZE Z NASZEJ ZAROBIONEJ JALMUZNY MALO ZE ZYJESZZA NASZA KRWAWICE TO JESZCZE KLAMIEZ JAKNAJETA M OZE MASZ TAKI ETAT IZBIANKA

#67  2013.06.22 22:03:42 ~ta młoda

Pani Mono - ale o co chodzi? Napisalam jedynie, ze niektorym nie spodobalo sie to, ze staralam sie byc obrotna. Nie mam nic do starszych kolezanek, przeciwnie, uwazam, ze jeszcze mam wiele do nauczenia sie i owe kolezanki sa skarbnicami wiedzy. Co do Pani wypowiedzi - bezpodstawnym jest zarzucanie mi, ze w sposob niewlasciwy potraktowalam kolezanki, gdyz chyba bylo odwrotnie. Ale finalnie na dobre mi to wyszlo, nauczylam sie, aby sie nie wychylac :)

#68  2013.06.22 22:33:01 ~ kon

DZISJAJW WARSZAWIE ODBYL SIE ZJAZD NIEZADOWOIONYCH NA KTORYM POJAWIL SIE OGOLNOPOLSKI ZWIAZEK LEKARZY NA CZELE Z BUKIELEM A GDZIE ZWIAZKI PIELEGIAREK DZIALACZKI IZBOWE POJECHAY SOE OPALAC PRZECIEZ PIELEGNIARKOM TAK DOBRZE W POLSCE ZE PO COMAJA SIE WYSIOLAC NIECH GLUPIE GESI PRACUJA JAKO PIELEGNIARKO-SALOWE ZA 1600 ZL BRUTTO ONE ZARABIAJA PO 14 TYS WOEC ODERWALY SIE OD RZECZYWISTOSCI BO IM JEST DOBRZEZERUJAC NA GLUPICH PIELEGNIARKACH KTORE TYRAJA ZA SIEBIE I SALOE W NIEDLUGIM CZASIE BEDA JESZCZE MYLY KIBLE ABY IZBIANKOM I ODDZIALOWYM SIE PRZYPODOBAC

#69  2013.06.23 15:36:32 ~FABIAN

DO EDAKCJI UPREJMIE PROSZE O NATYCHMIASTOWE WYCOFANIE TEGO FILMIKU Z TYM PODSTAWIONYM TYPEM JEZEL REDAKCJA NIE WYCOFA TEGO FILMU ZGLOSZE NA POLICJE MGR FABIAN

#70  2013.06.23 19:50:40 ~mono

Do pampers a ty w 100% jesteś kretynką.

#71  2013.06.24 10:04:16 ~pampers

do mono tylko na tyle cie stac jestescie nie pielegniarki tylko glupie gesi i dlatego was nikt nie szanuje i dlugo jeszcze was nikt nie bdzie szanowal noscie baseny myjcie dupy zmieniajcie pampersy opowiadajcie klamliwie ze zarabiacie 4000 tys KOCHANI MLODZI NIE WIERZCIE PENSJA MLODEJ PIELEGNIARKI Z MGR TO 1600 ZL BRUTTO PLUS OKOLO100-150 ZL ZA NOCE I SWIETA JEZELI W TAKOWE PRACUJECIE JEZELI PRACUJWCE BEZ NOCY I SWIAT 1600 ZL BRUTTO TO JEST NETTO NA REKE 1180 ZL TAKIE SA RZECZYWISTE ZAROBKI NIE WIERZCIE TYM PODSTAWIONYM HIENOM CO OPOWIADAJA GLUPOTY

#72  2013.06.24 13:38:21 ~fabian

Ponawiam SWOJA PROSBE ABY REDAKCJA W TRYBIE NATYCHMIASTOWYM WYCOFALA TE FILMIKI PONIEWAZ OBRAZAJA NASZ ZAWOD O KTORYM PODSTAWIONA OSOBA NIE MAJACA POJECJA O PILEGNIARSTWIE NARZUCA NAM TO CO MY WG NEJ MAMY WYKONYWAC I DO CZEGO SIE NADAJEMY MY ZNAMY ZAKRES OBOWIAZKOWPIELEGNIARKI PRACUJACEJ W UNII EUROPEJSKIEJ I WCZESNIEJ CZY POZNIEJ DO TEGODOJDZIEMY CIEKAWE KTO I ILE ZAPLACIL TEMU TYPOWI ZA OCZERNIANIE POLSKICH PELEGNIAREK MGR FABIAN A CHCE ZAZNACZYC ZE W UNII EUROPEJSKIEJ JESTESMY JUZ OD KILKU LAT

#73  2013.06.26 08:15:35 ~fabian

OSTATNI RAZ PYTAM REDAKCJE DLACZEGO NADAL TE FILMOKI ISNIEJA BARDZO PROSZE OSTATNI RAZ REDAKCJE OWYCOFANIE TYCH FILMOW W KTORYCH OPLACONY PODSTAWOINY TYP OPLUWA POLSKIE PIELEGNIARSTWO NIE ZYCZE SOBIE ZEBY ON ZWRACAL SIE DO MNIE KOLEGO CZY KOLEZANKI ON NIE JEST DLA NAS ZADNYM KOLEGA TYLKO OPLACONA SZUJA KTORA NAS OPLUWA MGR FABIAN RECZE ZE DOPROWADZIMY POLSKIE PIELEGNIARSTWO D TAKIEGO JAKIE ISTNIEJE W UNII EUROPEJSKIEJ CZY TO SIE KOMUS PODOBA CZY NIE NIE BEDZIEMY PIELEGNIARKO - SALOWYMI TYLKO PATNERAMI W LECZENIU I UNIINYMI ZAROBKAM JESTESMY WYKSZTALCENI W SWOJEJ PROFESJI NA ROWNI Z LEKARZAMI MGR LEKARZ MGR PIELEGNIARSTWA ROBIMY DOKTORATY

#74  2013.06.26 23:17:45 ~ja

#Fabian z przykroscia stwierdzam ze jestes idiota

#75  2013.06.27 08:57:31 ~mgr FABIAN

DO JA IDIOTA JESTS TY NIE MYSL ZE ZROBISZ ZE MNIE P[IELEGNIARKO- SALOWA NIEDOCZEKANIE TWOJE DZIALACZKO IZBOWA ZADN NACZELNA ANI ODDZIALOWA NIE ZMUSI MNIE BYM PRACOWAL NIE PRZESTRZEGAJAC ZASAD W UNII EUROPEJSKIE BEDE PIERWSZYM PIELEGNIAREM KTORY ZQPROWADZI TAKE OOBY DO SADU ZA NIEPRZESTRZEGANIE ZASAD I W SWIATLACH FLESZY DZIENNIKARSKICH W SADZIE OPOWIEM JAK WYGLADA POLSKIE PIEEGNIARSTWO

#76  2013.06.27 09:43:12 ~chichy

Nagraj proszę wywiad z pielęgniarką ze Szwajcarii. Dzięki.

#77  2013.06.28 00:04:56 ~ja

# Fabian jestes internetowym Trollem :) i na bank prenumerujesz Fakt :)

#78  2013.07.04 17:13:46 ~chichy

A znalazłam, ale proszę może podaj jakieś namiary na uczciwe firmy rekrutujące do Szwajcarii. Byłabym wdzięczna za takie dane.

#79  2014.04.13 22:29:59 ~Monika

Was to wszystkich już do reszty popierdoliło. Ja się nie dziwię że przegraliście życie skoro nawet na forum nie umiecie normalnie porozmawiać. Tu jakać mono wprowadza mlodych ludzi w błąd, tam jakiś fabian ma atak furii, a tam jakiś koń myśli że jak jedzie caly czas na caps locku to jego wypowiedź jest fajna. Ja swojej opinii na temat pielęgniarstwa nie wypowiem, bo z bandą debili nie ma co dyskutować.