Zobacz, ile pielęgniarek i położnych wykonuje zadania zawodowe w podstawowej opiece zdrowotnej?

Pielegniarstwo 2013.

.......................................

Według danych opracowanych przez ministerstwo zdrowia na październikowe posiedzenie sejmowej komisji zdrowia wynika, że:

  1. liczba pielęgniarek zgłoszonych do realizacji świadczeń pielęgniarki POZ wynosi - 19 650,
  2. liczba położnych zgłoszonych do realizacji świadczeń położnej POZ wynosi - 6 217,
  3. liczba pielęgniarek / higienistek szkolnych udzielających świadczeń wynosi - 8 055.

W przedmiotowym opracowaniu zawarto informację, że powyższe dane mogą być szacunkowe gdyż, "nie uwzględniają powtórzeń międzyoddziałowych"

Mariusz Mielcarek

.

Komentarze użytkowników

#1  2013.11.13 14:44:22 ~ona

A co to są powtórzenia międzyoddziałowe? No i jaja jest liczba piel.pracujących na oddziałach szpitalnych?

#2  2013.11.13 18:35:52 ~szkolna

Od stycznia pielęgniarek szkolnych będzie znacznie mniej dzięki sukcesom negocjacyjnym izb pielęgniarskich i owocnej z nimi współpracy położnych i pielęgniarek POZ. Pielęgniarki szkolne są zmuszone do odejścia z małych placówek oświatowych , bo przy proponowanej stawce kapitacyjnej 48 zł / rok nie stać ich na zabezpieczenie dostępności świadczeń

#3  2013.11.14 07:11:26 ~toja

650 uczniów w 5 szkołach. Nawet najniżej krajowej netto nie mam. W medycynie szkolnej pracuję już 20 lat, 12 przepracowałam w szpitalu. Mieszkając w małym mieście nie mam możliwości znalezienia jakiejkolwiek pracy. I co dalej? Były propozycje zwiększenia środków dla pielęgniarek szkolnych mających więcej niż 3 szkoły oddalone od siebie. Cisza. Nasz samorząd dba o nas. Oj dba

#4  2013.11.14 11:49:43 ~GOŚĆ

TO NIE SĄ DANE WŁASCIWE. W NZOZ-ach pielęgniarki pracujące w specjalistyce są wykazywane jako poz. mają nawet listy świdczeniobiorców tylko ich pacjentów obsługują dwie inne pielęgniarki, które muszą wykonać swiadczenia wobec swoich pacjentów i pacjentów tych pielęgniarek ---bo tak każe pracodawca! Ze strony NFZ nie ma nad tym żadnej kontroli, pielęgniarki poz muszą jeszce zrobić np. wszystkie zlecenia z medycyny pracy- bo tak chce pracodawca, albo Ekg i EEG.

#5  2013.11.14 13:27:02 ~środowisk

NFZ wogóle to nie interesuje, ważne że zabezpieczone są interesy lekarzy właścicieli NZOZ oraz dyrektorów SPZOZ. Dziwię się, że do tej pory piel. mające listy aktywne są pod presją lekarzy(moim zdaniem powinno to być uregulowane przepisami, żeby lekarze nie mieli nic do kontraktów piel.) Izby jak zwykle śpią.

#6  2013.11.14 18:48:33 ~do środ.

Zgadzam się w 100% Nie mogę tego pojąć jakim prawem świadczenia pielęgniarki szkolnej są kontraktowane przez lekarzy i spółki lekarskie , skoro lekarze w szkołach już od dobrych 12 lat nie pracują.Dziwniejsze jeszcze jest to że NFZ jakoś tych kontraktowanych świadczeń pielęgniarskich w spółkach lekarskich nie kontroluje. Świadczy o tym sposób nie prowadzenia dokumentacji , lub zwykłe o lewactwo przy jej prowadzeniu.Oby sprawa dotyczyła tylko dokumentacji. Świadczenia pielęgniarskie powinny być kontraktowane wyłącznie przez same pielęgniarki działające w dopuszczalnej formie działalności gospodarczej.

#7  2013.11.19 11:52:00 ~nurse DE

Zdecydowała się pracować jako opiekunka osoby starszej w Niemczech. Praca jest ciężka ale wypłąta wszystko rekompensuje bo widzę wtedy za co i po co pracuję. Jeżdżę tak sezonowo do Niemiec, dizęki czemu nie przekraczam kwoty wolnej od podatku, co z kolei sprawia że mogę odzyskać zwrot podatku za tę pracę,średnio jest to kilka tysięcy złotych dodatkowo, tutaj możecie sobie moje drogie o tym poczytać tax-pol.pl/niemcy i zastanówcie się czy warto.

#8  2013.11.20 19:37:56 ~do 7

Chcesz myć pupy niemieckie to myj. Ja tam nie pojadę , bo moją rodzinę wytrzebili , kiedy nas ostatnio ODWIEDZILI.Przodkowie w grobach by się poprzewracali.

#9  2013.12.04 15:23:54 ~Ahh

Dalej drogie pielęgniarki się poniżajcie i wyjeżdżajcie do pracy jako opiekunki zamiast jako pielęgniarki! Żałosne