Dorota Gardias europosłem?

Eurowybory 2014.

..........................................

Na konferencji prasowej w Słupsku w dniu 13 stycznia 2014 roku poinformowano, że była przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Pielęgniarek i Położnych  Dorota Gardias, znajdzie się na listach kandydatów SLD na eurodeputowanych.

Mariusz Mielcarek

Komentarze użytkowników

#1  2014.01.15 18:44:22 ~o n a

Nieeeeeee! Widzisz i nie grzmisz!

#2  2014.01.15 19:18:52 ~piel

I dalej stać ją będzie na futra, a my mamy dziury w zelówkach

#3  2014.01.15 20:49:27 ~hahahah

Te wszystkie Doroty są naprawdę ambitne!

#4  2014.01.15 22:16:34 ~mn

I oto MY PIELĘGNIARKI jak przysłowiowy pies ogrodnika .A może wzorem lekarzy popierać każdą pielęgniarkę która chce sięgać po władzę ? Ale nie, lepiej głosować na lekarzy.Mamy żal że władza się z nami nie liczy Pamiętajmy że nieobecni nie mają racji.A nas przecież tam nie ma To inni tworzą prawo i decydują za nas! Więc siedżmy dalej w cieniu i nic nie róbmy! !

#5  2014.01.16 07:32:55 ~gość

Brawo, nalezy popierać i głosować na Kolezankę!

#6  2014.01.17 08:08:46 ~heel

Trzeba poprzeć, może zrobi coś dobrego dla pielęgniarek

#7  2014.01.17 11:14:43 ~anestezja

To świetna wiadomość! Gratulacje Dorota! Jetstem dumna z Ciebie.Wierzę, że będziesz w Europarlamencie. Trzymam kciuki i wpsieram w dalszytch działaniach na rzecz naszego Środowiska. Pozdrawiam serdecznie

#8  2014.01.17 19:23:46 ~gigi

Te wszystkie zachwyty to chyba sama zainteresowana pisze heheheheh! Pani Gardias już miała okazję zrobić coś pozytywnego. Niestety min. dzięki niej jesteśmy w tym miejscu w którym jesteśmy! PANI JUŻ DZIĘKUJEMY !

#9  2014.01.17 21:10:00 ~xyz

Pani Dorota Gardias jako przewodnicząca związku zawodowego dała się poznać jako osoba dynamiczna i pomysłowa /białe miasteczko/, elokwentna i dążąca twardo do celu. Tym celem często były funkcje, zaszczyty i stanowiska /forum zz/. Ale też nieuczciwością byłoby nie zauważyć ogromu pracy, jaką włożyła w uznanie dyplomów LM przez UE. Bo też jeżeli ktoś się o to starał wtedy, gdy żaden polityk się nie starał, to właśnie ona. SLD to nie moja "bajka", ale zauważa się dużo większą zdolność porozumienia "ponad podziałami" w Parlamencie UE niż w kraju. Poza tym, jeżeli w Słupsku nie będzie lepszej kandydatki z naszego środowiska - zagłosujmy nawet na Dorotę G.

#10  2014.01.17 23:23:31 ~do 9

Nie żartuj. żadnym pełnomocnikiem rządu ani decydentem nigdy nie była.Za niskie progi. Fantazja cię poniosła tak jak gardiasową. Na pewno w Słupsku będzie na kogo głosować. Z tego co wiem jest trochę ludzi ,którzy chcą autentycznie coś zrobić. Czy to dla miasta czy w ogóle dla regionu. Gardias nie potrafiła posprzątać własnego podwórka . Srodowisko pielęgniarskie pani już podziękowało. Ps. Też myślę że te zachwyty pisała sama zainteresowana.

#11  2014.01.18 09:47:09 ~xyz

Z głównymi Twoimi tezami się zgadzam: 1. pełnomocnikiem rządu nie była, bo przeciwko jednemu zorganizowała "białe miasteczko". Wprawdzie uważam, że to była polityczna prowokacja, ale nie można jej odmówić zmysłu politycznego. A to, że lobbowała za pielęgniarkami w UE / i to bez pełnomocnictw rządu, ale z poparciem organizacji związkowych w FORUM ZZ/to fakt, z którym się nie da dyskutować. 2. Dla Słupska i regionu jest komu pracować - prawda. Gardiasowa jest /wg mnie/ potrzebna do pracy dla pielęgniarek. Zawsze narzekamy na zbyt małą reprezentację zawodową we władzach. Jeżeli wystartuje tam inna - lepsza kandydatura - OK. A jeśli nie, to pielęgniarki znowu mają głosować na lekarzy?

#12  2014.01.18 09:57:54 ~xyz

Chyba, że Dorota G. będzie się zachowywać jak wiele innych naszych koleżanek, co to przed wyborami śpiewają "jestem pielęgniarką, dużo zawdzięczam temu środowisku i chcę dla niego pracować" / tak reklamowały się wszystkie pielęgniarki posłanki, tą piosenkę można zawsze usłyszeć na zjeździe krajowym samorządu pielęgniarskiego /, a potem zapominają o "środowisku" posłusznie dając .y swoim pryncypałom. Jeżeli ktoś Gardiasową zna od tej strony - niech na nią nie głosuje.

#13  2014.01.18 18:05:28 ~do xyz

Pielęgniarki po LM zawsze mogły podjąć pracę w każdym kraju tylko proces nostryfikacji trwał trochę dłużej (znam takie osoby). Co zrobiła gardiasowa żeby umocnić pozycje środowiska pielegniarskieo w Polsce? Nic. Czy głosowała podczas strajku albo marzla w białym miasteczku? Nie. A teraz chce na plecach pielęgniarek trafić do finansowego eldorado. Zenada.

#14  2014.01.18 18:10:08 ~do xyz

Miało być - czy głodowała podczas strajku oczywiście.

#15  2014.01.19 12:46:40 ~wiedźma

Ręce mi opadły i nie tylko. Inne środowiska popierają swoich, a my gnoimy i krytykujemy, ale lamentować, że nikt nas nie szanuje i leżą nasze sprawy to chętnie. Aby ocenić Dorotę trzeba wiele wiedzieć. Ja jestem za, jest twarda, nie była lubiana przez polityków, stąd tyle ataków na Nią i nie dała się kupić MZ.

#16  2014.01.19 12:54:37 ~do 13

W białym miasteczku się bardziej mokło niż marzło, było lato. Dla tych co tam byli nie było problemem zrozumieć, że na negocjacje nie da się wyleźć z namiotu i umyć mokrymi chusteczkami. Głodować chciała, ale dostała zakaz od nas z powodu choroby.

#17  2014.01.19 15:33:11 ~tak

Właśnie tak było! a pani Dorota chyba najlepiej wypadała w mediach z dotychczasowych reprezentantów środowiska

#18  2014.01.19 15:39:52 ~do 16

Ja jaj zakazu nie dawałam ani nikt kogo znam. Twarda? Raczej bezradna bez żadnych umiejętności. Bez żadnej siły przebicia. Gdyby chciała walczyc robilaby to juz w Polsce .jezeli chcesz pisać to pisz o kimś konkretnym.

#19  2014.01.19 19:09:55 ~kiki

Właśnie. Jak będzie trzeba czynnie walczyć to znów biedaczka może się rozchorowac hahahaha.

#20  2014.01.20 08:46:37 ~do 16

Np. o kim? W Polsce od 6 lat nie ma dialogu społecznego, nie ma z kim rozmawiać, przykład Komisji Trójstronnej, która wyszła ze spotkania bo podpisane ustalenia nie weszły do ustawy. Tak samo wyglądają spotkania pielęgniarek - pełne lekceważenie. Przeczytaj opinię UE w tej sprawie. Każda, nawet niedouczona pielęgniarka nie zgodziła by się na głodówkę w takim przypadku.

#21  2014.01.20 21:19:49 ~mn

DO WSZYSTKICH TWARDYCH KRYTYKANTEK:MIEJCIE ODWAGĘ I STARTUJCIE SAME ! A pozostałe niech się zmobilizują wraz z rodzinami i popierają pielęgniaki w wyborach w swoich miejscowościach Inaczej będzie PO NAS !

#22  2014.01.20 22:32:57 ~ps

Takie jak gardias doprowadziły do tego ze juz jest po nas , ale zaczniemy od początku. Najpierw wyczyscimy izby w najbliższych wyborach a potem damy poparcie kompetentnym i energicznym osobom gotowym walczyć o sprawy pielęgniarek a nie o coraz lepszy stołek.

#23  2014.01.21 20:39:51 ~do 22

Szczególnie takie kompetentne, które nie wiedzą nawet o czym piszą. Cieszę się na to czyszczenie izb, ale co ma Gardias do tego?

#24  2014.01.22 00:06:04 ~do 23

Skończ już pierdzielić ! Ona dla nas nie istnieje i tyle.

#25  2014.01.22 10:42:55 ~do 23

Dobra rada, bo nie ma do kogo, z betonem nie da rady!

#26  2014.01.22 13:00:56 ~ do 24

To o betonie to do 24