Kolejna podwyżka składek ściąganych przez izbę pip od pielęgniarek i położnych.

Składki członkowskie ściągane od pielęgniarki i położnej.

 

 

 

 

Jaki jest

PODWYŻKA ŚCIĄGANYCH SKŁADEK ......

.

Do końca 2011 roku składki członkowskie od pielęgniarek i położnych wykonujących zawód nie na podstawie umowy o pracę, wynosiły 18 zł miesięcznie - 0,5% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla przedsiębiorstw bez wypłat z zysku, ogłaszanego przez Prezesa GUS za ostatni kwartał poprzedniego roku kalendarzowego. Natomiast zjazd krajowy władz izby pip w grudniu 2011 roku podniósł ten wskaźnik do 1%. SKUTEK? Przedmiotowa składka ściągana przez izby wzrosła z 18 zł do 37zł. Czyli ponad 100%.

W dniu 20 stycznia 2014 roku Prezes GUS podał wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla przedsiębiorstw bez wypłat z zysku ostatni kwartał 2013 roku - to 4 004,35 zł. Czyli składki ściągane od pielęgniarek i położnych od 2014 roku wzrastają do 40 zł i 4 groszy! Czyli za cały 2014 rok - 480 zł i 48 groszy!

Natomiast w dniu 20 stycznia 2015 roku Prezes GUS podał wysokość przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia dla przedsiębiorstw bez wypłat z zysku ostatni kwartał 2014 roku - to 4 138,58 zł. Czyli składki ściągane od pielęgniarek i położnych od 2015 roku wzrastają do 41 zł i 39 groszy! Czyli za cały 2015 rok - 496 zł i 63 groszy!

.

.... PENSJE WŁADZ IZBY

.

Wyższa średnia płaca krajowa to i podwyżki wypłat dla władz izby! Władze naczelnej izby pip na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęły uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby był spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób (za cały etat) wyniesie za styczeń 2015 roku - prawie 14 500 złotych brutto.
Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi ponad
16 500 złotych brutto.
Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń 2015 roku wyniesie ono prawie
10 500 złotych brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń br. wyniesie ono ponad 8 200 złotych brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może być niższe od powyższych kwot. Wyższe tak.
Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.

.

Zobacz komentarze na Facebooku

.

Zobacz także - Izba organizuje "BEZPŁATNE" kursy, a teraz pielęgniarki i położne będą za nie "płacić jak za zboże?!"  Czytano ponad 5 500 razy! 42 KOMENTARZE!

Mariusz Mielcarek

. 

Więcej informacji w przedmiotowej sprawie znajdziesz klikając w poniższy baner . . . ponad 600 KOMENTARZY!

.

 

Komentarze użytkowników

#1  2014.01.20 18:19:44 ~pieleg

Mam nadzieje ze wroci ETYKA zawodu i do oipip i do nipip przwodniczaca szefowa w spółce gorzowskie,naczelna szpitala zielona gora .SKANDAL SKANDAL LUBUSKIE ! OBIE PRZEWODNICZACE OIPIP .co robia dobrze !

#2  2014.01.20 18:36:55 ~gość

Przeraził mnie ten artykuł.Zyja za nasze pieniadze a my cieżko pracujemy.Po co nam te Izby?

#3  2014.01.20 18:44:40 ~pieleg.

Te pensje to skandal,czy te panie w izbach wiedzą ile zarabia pielęgniarka na etacie z dwudziestoletnim stażem, czy one nie mają sumienia, czy są poprostu nijakie

#4  2014.01.20 18:49:35 ~hańba!

Hańba! Hańba! Hańba! Upadek izbianek i hańba!

#5  2014.01.20 19:03:53 ~położnaa

Po co w ogóle te cholerne izby? Żaden zawód nie musi płacić haraczy, tylko my! Jestem świeżo po studiach, nie ma dla mnie pracy w zawodzie, ale i tak muszę płacić! Za jakie grzechy!

#6  2014.01.20 19:09:18 ~aka

JA PRACUJ W CIĘZKIM ODDZIALE HOSPICYJNYM I MAM NA RĘKĘ Z NOCAMI I ŚWIĘTAMI 2100 ZŁ ! PO 28- LATACH UCZCIWEJ I CIĘŻKIEJ PRACY ! SKANDAL!

#7  2014.01.20 19:57:50 ~pielęgnia

SKANDAL! Po 35 latach pracy w swoim zawodzie, zszarpanych nerwach, zniszczonym zdrowiu,braku widoku na emeryturę (a jeżeli człowiek dożyje to głodową)a panie takie pensje za pieniądze wszystkich ciężko pracujących pielęgniarek!

#8  2014.01.20 20:06:36 ~anna

Ja nie pracuje obecnie i opłacałam jako osoba pozostająca na utrzymaniu męża składkę indywidualną w wysokości 38,75 zł na m-c w 2014 roku.Opieka komisji d/s socjalnych działajacych przy OIPiP to fikcja.Kredyty w wysokości 2 tys zł niedostepne bo trzeba miec żyrantów,także członków Izby,sanatorium co 3 lata fikcja,kredyt dla studiujacych niedostepny bo za małe dochody-to po co nam te Izby?

#9  2014.01.20 20:08:27 ~ewa

toć to szok.

#10  2014.01.20 20:09:19 ~trup

JESTEM jak trup, nie czekam ani na pensję, ani na L4, ani na emeryturę, chcę spokoju.ciepła, może zainteresowania i pomocy w bólu.jestem pielęgniarką.potrzebuję by ktoś ze mną porozmawiał!

#11  2014.01.20 20:44:18 ~Wiola

Drogie Koleżanki! .chciałabym coś napisać o naszych przedstawicielkach zawodu, ale szlag mnie od razu trafia. Wszystkim pielęgniarkom, sprawującym funkcje kierownicze i państwowe zabrałabym dyplomy. One nic dla nas ani w naszym interesie nie robią. Nie pracują w zawodzie, więc po co im te dyplomy? Lekarze i pacjenci poniewierają nami a my nic nie możemy zmienić. NFZ powstało chyba głównie dla lekarzy, żeby można im było przygotowywać intratne kontrakty, bo nam tylko ochłapy rzucają mimo naszej ciężkiej pracy .kto w końcu zainteresuje się naszym losem? .może te Panie z izb coś pożytecznego by zrobiły za co one biorą pieniądze.ile razy załatwiałam cokolwiek w izbach to zawsze na stoliku ciasteczka i kawa i rozmowy towarzyskie a dla nas nigdy nie ma czasu

#12  2014.01.20 20:45:22 ~ja:)

Złodziejstwo i tyle!

#13  2014.01.20 20:47:58 ~latina

Wypisuje się z izb dość tego

#14  2014.01.20 20:56:59 ~elama

Kontrakt w długoterminówce drastycznie obniżony, ale cóż , panie na stołkach maja co dzielić bo będe musiała bez względu na dochód więcej zapłacić

#15  2014.01.20 21:02:12 ~on34

Po co wam te izby. Ja za granicą w ogóle nie płacę żadnej składki na izby. Lepiej by wam więcej zapłacili. Kurde jak w tej Polsce każdy urzędas wsadza łape w nieswoje pieniądze. Zdziczenie i mafia jednym słowem. Trzeba by kupić pistolet i strzelić każdej głupiej babie z Izb prosto w głupi łeb. Współczuje wam serdecznie bo ja już sie z polskich izb dawno wyrejestrowałem. Szkoda że nie ma tam takiej etyki zawodowej i kasy za pracę jak tutaj. Pozdrawiam

#16  2014.01.20 21:06:59 ~on34

Za te pieniądze które biorą te głupie babsztyle można wynająć fachowca który podreperowałby wasz trudny los i sytuację. Baby z izb nie będą robiły nic bo nikt przy zdrowych zmysłach nie pozbywałby się tak lukratywnej posady. Istnieje jakiś sposób na odwołanie zarządu izb? Myślę że spokojnie można iść do dobrego prawnika. Złożyć wspólnie jakąś kasę. Niech każda pielęgniarka wpłaci wdowi grosz i uzbiera sie tego trochę. Prawnik te panie załatwi.

#17  2014.01.20 21:19:09 ~pielęg.

Bardzo dobry pomysł!

#18  2014.01.20 21:25:35 ~edyta

To skandal my zap.my a nasze izby się bawią ! odwołać bo i tak za większość kursów płacimy same ! na co te składki to tak jak rząd naszego kraju skarbonka bez dna ! NIE CHCEMY IZB NIC DLA NAS NIE ROBIĄ .

#19  2014.01.20 22:17:33 ~tr!!

Należy się zbuntować i wogóle składek nie płacić! skoro nie ma kontroli nad tym na co się wydaje nasze pieniądze składkowe! Nie po to płacimy składki by utrzymywać ciepłe posadki niektórych pań,które żyją z naszych składek. Kiedyś Nałkowska napisała" .to człowiek człowiekowi zgotował taki los", można z tego zrobic parafraz : " to pielegniarka- pielegniarce zgotowała taki los!

#20  2014.01.20 22:30:53 ~Grażyna

Kochani zbliżają się okręgowe zjazdy skrzyknijcie się wszyscy delegaci w każdej izbie i złóżcie wnioski o obniżenie składki o obniżenie płac władzom w naczelnej i okręgowych izbach kiedy wszystkie izby wystąpią z taki wnioskami naczelna musi coś z tym zrobić, tylko w jedności siła. Lekarze bez względu na dochody płacą jedną składkę w wysokości 40 zł, zbuntujmy się wreszcie lepszego menu nie będzie

#21  2014.01.20 23:03:08 ~jm

I te "panie" bezczelnie na stronach internetowych izb umieściły kodeks etyki. Dopóki nie zrobimy porządku na własnym podwórki nikt nas szanował nie będzie.

#22  2014.01.21 00:59:11 ~jola

Totalna kpina kupują willę za nasze pieniądze i się bawią uważam ze należy tym damom to uniemożliwić.Brak słów nie mamy co do gara wsadzić a wy odstawiacie jaja. nie stać mnie na taką kwotę . nNA DZIEŃ DZISIEJSZY ZOSTAŁO MI 5ZŁ NA KONCIE -JAK ŻYĆ- DROGIE PANIE Z IZB PRZYJMĘ KAZDĄ KWOTĘ-MOJA PENSJA W MIESIĄCU GRUDNIU WYNIOSŁA 1800ZŁ PO 30 LATACH PRACY WSTYD NA CAŁA POLSKĘ hańba ! .

#23  2014.01.21 01:07:55 ~j

Dawno wiem, ze Izby nie są nam potrzebne. następna instytucja do "lubienia" na przymus, zeby miały pracę kolezanki, które pracy prawdziwej pielęgniarki nie znają w ogóle

#24  2014.01.21 06:55:26 ~toja

480 zł to pół mojej miesięcznej pensji netto

#25  2014.01.21 07:57:27 ~Agnieszka

Niestety jako pielęgniarki jesteśmy zbyt mało solidarną grupą, żeby przeciwstawić się ciemiężeniu. Która z nas analizowała na jakie cele przeznacza się nasze składki? Większość z nas "płaci bo musi" w obawie przed komornikiem. Gdyby znacząco obniżyły się wpływy ze składek, izby zastanowiły by się nad swoim postępowaniem.

#26  2014.01.21 09:18:34 ~on34

To prawda pielęgniarki w kraju gdzie jestem w tej chwili mają olbrzymie poczucie solidarności nawet względem mnie. W Polsce nie było żadnej solidarności. ani zawodowej ani ogólnie ludzkiej.

#27  2014.01.21 13:43:46 ~on34

To wszystko można podsumować jednym "Parówkowym skrytożercom mówimy nie ! " http://www.youtube.com/watch? v=ykxt8sxeI5A

#28  2014.01.21 14:04:17 ~joanna_yo

Żyją za nasze ciężko zarobione pieniądze. Dają sobie sami podwyżki. A najgorsze, że organizują kursy "darmowe" tylko i wyłącznie dla koleżanek, które nie mają takich kursów.Żadne osoby bez znajomości Pań z komisji nie dają rady dostać się na jakikolwiek kurs. Czyż to nie straszne. Chyba pora rozgonić takie towarzystwo!

#29  2014.01.21 18:41:08 ~alexa

Złodzieje ,złodzieje,złodzieje !

#30  2014.01.21 19:14:45 ~Lin

Złodzieje i jeszcze mało to za kształcenie się biorą żeby jeszcz tam rwać kasę

#31  2014.01.21 19:33:26 ~li

Do on 34-cieszę się że mogłeś wyjechać,aczkolwiek nie wszyscy mogą rzucić rodzinę,tu mam swój dom,ale można wszystko rozdmuchać w mediach wystarczy TVN, co o tym sądzicie?

#32  2014.01.21 19:39:42 ~Anna

Nie wiedziałam że w izbach pielęgniarskich zarabia się tyle kasy,co zrobić żeby nie płacić więcej haraczu tym pasożytom?

#33  2014.01.21 20:44:52 ~piel

I czemu tu się dziwić , że my mamy dziury w zelówkach skoro Izby sprzedały nas Kopaczowej za swoje wygórowane pensje na nasz koszt! . teraz to tylko zgon pozbawi ich stołka , tak się do niego przyssali że tylko przestawiają GO DO CO INNYCH POKOI PO WYBORACH. przykład izby krakowskie . bractwo ZAMIENIA SIĘ TYLKO MIEJSCAMI I MA CIĄGŁOŚĆ ŻŁOBU

#34  2014.01.21 20:50:20 ~ika

Uważam że należy pisać petycje do ministerstwa, by tą skrajną niesprawiedliwość ukrócić! najlepiej każda z nas ,wszystkie stowarzyszenia pielęgniarskie i zrzeszenia, zasypmy MZ, rzecznika praw obywatelskich , i napiszcie do kogo jeszcze można taką petycję wysłać i ślijmy! skoro nie mają tyle przyzwoitości by znormalnieć to nałóżmy im rządowy kaganiec na naszą kasę!

#35  2014.01.21 22:11:23 ~Piel30

A każdy mówi i mówi ale to my wybieramy te dziadostwo do izb itd. przestańmy głosować

#36  2014.01.21 22:50:38 ~AUSLANDER

DROGIE KOLEZANKI.ZAPRASZAM DO NIEMIEC.TUTAJ WAS DOCENIA.I NIE BĘDZIECIE UTRZYMYWAĆ DARMOZJADÓW

#37  2014.01.21 23:02:06 ~dosyć

Po co płacicie ? ja już dawno tego nie robię ! KOMU ? obudzcie się w końcu bo nadal się będą z was śmiać polsatowe halinki kiepskie ! tak codziennie w tvp polsat 19:30 !

#38  2014.01.22 00:23:11 ~załamana

Tak samo jak Położna, jestem świeżo po studiach i nie ma dla mnie pracy, ale 40 zł miesięcznie płacić trzeba. Za co?

#39  2014.01.22 07:34:07 ~nicka

Mam działalność gosp.- praktykę indywidualną i za mam płacić 500 zł rocznie tym klempom niedbającym o prestiż zawodu (czyt. wynagrodzenia)

#40  2014.01.22 08:24:08 ~gość

Dziewczyny Zbierzymy się w końcu i przez naszych delegatów napiszmy pismo do ministerstwa o dobrowolnej przynależności do izb Może wtedy szanowne panie musiałyby czymś się wykazać aby nas skusić do odprowadzania składek A i pensje niech zrownają się z naszymi Szanowne delegatki zorganizujcie akcję Pozdrawiam

#41  2014.01.22 08:27:41 ~do dosyć

Ale jak zrobić żeby nie płacić jak składki są obowiązkowe? Proszę doradz

#42  2014.01.22 08:59:14 ~Piel30

Jesteśmy w czarnej d. http://www.sipip.szczecin.pl/opracowanie_w_sprawie_przynaleznosci_do_izby_i_obowiazku_oplacania_skladki_czlonkowskiej,lk,29,ls,362.html nikt tego nie zmieni gdyż trzeba ustawy zmieniać itd. ale nie martwcie na nie długo nie będzie pielęgniarek w Polsce a w ich miejsce będą ratownicy pracować :)

#43  2014.01.22 10:55:17 ~zatroskana

I znów podsycanie emocji. Wysokość składki ustalił zjazd krajowy, czyli najwyższa władza samorządu. Wzrost składek dotyczy tylko tych którzy wykonują swoją pracę w ramach działalności gospodarczej. dla nich składka wzrasta o 2 złote miesięcznie. Mam prośbę aby portal przedstawiał informacje obiektywnie. Skasowanie organizacji reprezentujących pielęgniarki i położne to pozbawienie naszego środowiska na łasce osób, którym nasze problemy są zupełnie obojętne.

#44  2014.01.22 11:50:32 ~elama

Kochana zatroskana miałam "przyjemność" podziałać w izbach i generalnie mogłabym dość wulgarnie się wyrazić po co są nam te izby. Z pewnością nie reprezentują naszej grupy a "troska" o pielęgniarki to taki odpad działalności

#45  2014.01.22 12:39:25 ~piss

Ciekawe, w ilu izbach oprócz wynagrodzeń funkcyjnych przemycane są jeszcze wynagrodzenia(diety, ryczałty, czy jak im tam jeszcze) dla pozostałych członków rady, organów, komisji problemowych. Czy nie powinien się tym zająć odpowiedni urząd (Minister Zdrowia? ) uchylając takie uchwały. Są to praktyki niezgodne z ustawą o samorządzie pip. Art.15 ustawy mówi o zasadzie nieodpłatnej pracy na rzecz samorządu. Czy na to potrzebne są nasze składki? Ciekawe, w ilu izbach stosowane są takie praktyki?

#46  2014.01.22 15:16:51 ~adas

Kiedy się dziewczyny obudzicie - przecież rżną Was na każdym kroku a Wy posłusznie płacicie daninę. Zawód pielęgniarki już dawno przestał być szanowany głównie dlatego że same siebie nie szanujecie. Jedyne na co was stać to ubolewanie w komentarzach. to nic nie zmieni - dalej będą Was rżnąć aż będziecie kwiczeć. szkoda słów.

#47  2014.01.22 15:38:01 ~lidka

Nie zgadzam sie na podwyzke dls izb chyba oszaleli do reszty tyle kasy zarabiaja I maja podwyzki a jak premier I rzad zamrozili podeyzki w sluzbie zdrowia juz 6 lat to Nic nie zrobili powinnismy osobiscie wyrazac zgode 480zl plus dojazdy do pracy to zarobimy na suchy chleb trzeba strajkowac

#48  2014.01.22 16:10:12 ~gosc

W ilu izbach etaty przewodniczącej sa łaczone z praca zawodowa ,interesuje mnie to bardzo ,jak to można ogarnąć 1x pensja naczelnej ,1 x przewodniczącej no i reszta prezydium DZIALA SPOLECZNIE ZGODNIE Z ETYKA I USTAWA kto się tym zajmie

#49  2014.01.22 20:07:51 ~OLA

Witam ,Proszę sobie samemu ocenić w jaki sposób jest opisany zawód pielęgniarki na stronie poniżej. Oto link:http://www.careego.pl/2475/pielegniarka-zawod-praca-pielegniarki-kariera/

#50  2014.01.22 21:02:16 ~oświecona

Czy ktoś mi odpowie dlaczego utrzymujemy pasożyty aż w 45 izbach okręgowych skoro administracyjnie jest 16 województw? poza tym zbyt mała grupa pielęgniarek się tym interesuje.Powinnyśmy o tych sprawach rozmawiać w grupach zawodowych w miejscu pracy a potem naciskać na wybranych delegatów i pełnomocników i żądać składania wniosków, na Zjazdach!

#51  2014.01.22 21:07:17 ~kasia

Mam powoli dość tych izb ,właśnie ukończyłam kur z piel.operacyjnego i dowiedziałam się o podatku który mi przyjdzie za niego zapłacić.a co jak bym się wypisała z izb bo prawo wykonywania zawodu przepada po 5 latach jak się nie płaci składek.wtedy mogę im wszystkie podatki zapłacić z nawiązką a po 4 latach znowu zacznę płacić na izby i tak w kółko.może znajdzie się jakiś prawnik który ,ugryzie ten pomysł''pozdrawiam

#52  2014.01.22 21:07:30 ~hala

Słyszałam ,że lekarze będący przewodniczącymi Izb Lekarskich pełnią te funkcje społecznie .

#53  2014.01.22 22:17:42 ~odcinkowa

W dzisiejszych czasach śmiało można mówić o pracy niewolniczej i absolutnym wyzysku pielęgniarek(które de fakto godzą się na wszystko nie mając poczucia własnej wartości i godności ) ,bo jak inaczej to określić porównując np,pracę np,skarbnika w izbach do ciężkiej pracy pielęgniarki na dyżurze porównajcie pobory! ,czas coś z tym zróżnicowaniem Panie z Izb coś zrobić jest to zadanie dla was ,po to madzie władze aby regulować nieprawidłowości bądż nadużycia a nie czekacie tylko na oficjalne sygnały ze środowiska !

#54  2014.01.23 11:53:40 ~wawa1

Budują ośrodki kształcenia i stołki sobie szykują za nasze pieni9adze tragedia popieprzone towarzystwo Izbowe.

#55  2014.01.23 11:58:33 ~nina

I wreszcie stare baby z IZB wygonić pilnie bo maja emerytury i jeszcze pracują za 300% średniej krajowej nic nie robiąc dla środowiska. A jak tam naczelny Skarbnik?

#56  2014.01.23 13:46:46 ~wawa1

W Naczelnej Izbie zarabia Prezes 14 tysięcy złotych a w okręgowych przewodniczące po 12 tysięcy złotych. pielęgniarka na 2 etatach 3.400złotych super! Tak trzymać! Gratuluje bardzo. Składka wzrosła do 40złotych.Moze Zjazd w końcu trzeba zwołać? I rozliczyć co niektórych źle rządzących?

#57  2014.01.23 14:53:36 ~barbara

Ja mam tego dość, pracuję 34 lata mam stidia specjalizację i kilka kursów moja podstawa to 1917zł.nie mogę już tak dalej, myślę że jedynym dla nas wyjściem jest wynajęcie dobrego prawnika ,skierowanie sprawy do sądu w Strasburgu, o zaniedbania jakie poczyniły Izby wobec nas , złożenie wniosku o ich rozwiązanie, oraz przeprowadzić ogólnopolski strajk z natychmiastowym odejściem od łózek. pozdrawiam

#58  2014.01.23 15:46:02 ~matka

Gdyby nie zaorane zdrowie 30 lat oddział udarowy i wiek to zmieniłabym zawód. Lepszych ekonomistów od pielęgniarek nie ma. Za niecałe 2 tys. utrzymać rodzinę i uregulować opłaty nie każdy potrafi. Tylko coraz częściej sił brak.

#59  2014.01.23 17:30:29 ~Paulina

Dramat ! dramat i jeszcze raz dramat ! W izbach pielęgniarskich nic nie robią, pierdzą w taborety za nasze pieniądze ! Durne ustawy produkują i nic więcej ! Proponuję panią pracującym w IZBACH Pielęgniarskich zakasać rękawy i iść do roboty do pacjentów ! Ciężko popracować za psią kase ,a potem oddać ją na izbę ! WSTYD NIC WIĘCEJ ! Żałuję że jestem pielęgniarką, która musi ciężko pracować i być okradana z przymusu !

#60  2014.01.24 09:43:37 ~esia

Chora służba zdrowia ,ochrona zdrowia" dla kogo ta służba? W zawodzie 23 lata studia i 1900,00 zł podstawy.

#61  2014.01.24 13:24:54 ~jaaa

A ja piel.35 lat pracy i 1700,-zł

#62  2014.01.25 16:26:57 ~piel,

Tak duzo mówi sie nam, pielęgniarkom o zasadach etycznego postepowania w swojej pracy w stosunku do pacjentów ale takze wobec siebie - pielęgniarek. Trudno zrozumieć podjęcie decyzji o wzroście składek, wzrastających jeszcze z każdym nowym rokiem. Przeciez to właśnie jest nieetyczne, niesprawiedliwe i krzywdzące. Mimo wielu protestów w tej sprawie nic sie nie dzieje.Tak jakby nie było żadnego problemu. Pielęgniarki są ignorowane przez swoich przedstawicieli.

#63  2014.01.25 17:01:08 ~katka

W lipcu odchodzę na emeryturę moja zasadnicza to 2196 zł pracuję na Udarowym , jak myślicie ile dostanę emerytury i na co mi to wystarczy ?

#64  2014.01.25 17:31:53 ~piel

Http://www.nipip.pl/index.php/prawo/prawnik-odpowiada/259-inne/2483-opinia-w-sprawie-skladki-czlonkowskiej

#65  2014.01.25 19:05:46 ~gość

Dziewczyniny rżną nas z każdej strony .lekarze,pacjeńci nas opluwają a izby składki podwyższają bo za mało mają ,czas wziąć się do kupy i strajk zacząć ,to tylko od nas wszystko zależy czy będziemy trzymać się razem.

#66  2014.01.26 09:19:09 ~ja:)

To na kontrakcie zarabia się tyle ,co w przedsiębiorstwach wg. GUS? Może ktoś by mógł zauważyć ile godzin przebywamy w pracy, miesięcznie wychodzi ok. 300, a umowa na godzinę to 21 zł. dla mnie bo mam specjalizację,w poradni mam 18 zł.Jedno szczęście, że dzieci dorosłe. Po odliczeniu ZUS i podatku jest to trochę więcej jak na etacie.

#67  2014.01.26 11:15:20 ~akuszerka

Drogie koleżanki, nikt ale to naprawdę nikt nie niszczy tego środowiska jak my same. Wybieramy do władz izb najczęściej pielęgniarki funkcyjne,albo takie , które po kadencji w izbach robia karierę.Zgadzam się ,że tym paniom wisimy dokładnie, przedstawicielem zostają osoby popierane przez naczelne lub przełożone . Od dołu trzeba to poprawić, albo zlikwidować to cudo

#68  2014.01.26 19:57:50 ~annna

MOże ktoś podpowie jak od tych złodzieji uciec jak można sie wypisać ? Zróbmy wszyscy ogólny Wypis z tej instytucji

#69  2014.01.27 10:21:29 ~ja

Interwencje,uwaga TVN,powiadomić media ,nagłośnić sprawę.Tylko w mediach siła.

#70  2014.01.27 12:32:04 ~kas1984

Drogie koleżanki zgadzam się z Wami w całej rozciągłości. doświadczyłam na własnej skórze "pomoc" z Izby. Te Panie nie są po to by o nas walczyć by nam pomóc, zrozumieć, podać pomocną dłoń doradzić. Nie one jeszcze dokopią, zniszczą, zniesławią. Zajmują się plotami, doniesieniami i żyją tym jak cię upodlić, O Jakich etycznych zachowaniach one mówią? Moralność i etyka są to pojęcia z którymi są mocno na bakier. Brałam udział w niejednym konkursie na stanowisko naczelnej czy przełożonej przecież te wszystkie konkursy to ustawki tam nie ma żadnej uczciwej zwyciężczyni, tam wygrywają wygodne i te z polecenia. Dziewczyny zróbmy coś naprawdę jestem gotowa zając się tym od strony prawnej tylko potrzebuję wsparcia.

#71  2014.01.28 11:09:12 ~merii

To jest chore. Ktoś kto siedzi na stołku i wcale mu nie zależy na pielęgniarkach i pielęgniarzach " TE OSOBY TEŻ KIEDYŚ PRACOWAŁY NA ODCINKU CIĘŻKO " Szkoda,że zapomniały o koleżankach i kolegach. PENSJA I MIESIĄCA JEDNEGO PRACOWNIKA IZB PIP to moja ROCZNA PENSJA. GDZIE SOLIDARNOŚĆ.JAK MOŻECIE PODNOSIĆ SKŁADKI O 100%

#72  2014.01.28 12:32:39 ~Grażyna

Proszę pamiętać, że kwoty, o których tu mowa dotycząc osób piastujących funkcje z wyboru. Pensje szeregowych pracowników izb są bardzo przeciętne i nie odbiegają od pensji w szpitalach w dużych miastach. Proszę pamiętać, także, że pensje osób prezesa, przewodniczących i innych osób pełniących funkcje z wyboru wzrastają każdego roku. Z uchwały Krajowego Zjazdu w sprawie składek wynika, że 1% swojej pensji płacą Pani i Panowie zatrudnieni na stanowiskach pielęgniarek, położnych. Pozostałe osoby wykonujące inne zawody lub nie zwolnione z obowiązku odprowadzania składek odprowadzają składkę w wysokości 1% przeciętnego wynagrodzenia - tak jak osoby prowadzące działalność gospodarczą. Ciekawe w jakiej wysokości składki odprowadzają Panie Prezes, Wiceprezes, Przewodniczące, Sekretarze ORPiP oraz pozostałe Panie zatrudnione na funkcjach z wyboru.

#73  2014.01.28 12:33:30 ~Grażyna

Może przed zjazdami okręgowymi zbierzemy się i wspólnie w każdej okręgowej izbie podejmiemy rozmowy o konieczności wprowadzenia składki w tej samej wysokości dla każdej pielęgniarki, położnej. Każda z nas "wkłada" do tego worka składkę w różnej wysokości, a prawo do korzystania z "dobrodziejstw" izby mamy takie samo.

#74  2014.01.28 16:58:16 ~Grażyna

Wypisać się nie da. Można zmieniać i mieć świadomość tego co w samorządzie dzieje się. Nie ma nic złego w tym by w radach czy innych organach były pielęgniarki przełożone naczelne, oddziałowe, koordynujące. Znam takie jak Pani piszecie pielęgniarki funkcyjne, które bardzo dużo czynią dla naszego środowiska. Nie można nikogo pomijać jedynie z uwagi na to, że ktoś jest pielęgniarką funkcyjną. Ważne jest to byśmy same chciały mieć wpływ na działania samorządu. Niestety nawet wielu członków organów nie ma pojęcia po co jest samorząd, nie zna nawet uchwał jakie podejmuje. Straszne to co piszę, ale tak niestety jest.

#75  2014.01.28 17:06:33 ~Do.Grażyn

Nikt nie tłumaczy pielęgniarkom co to jest samorząd. Uważam że struktury w pielęgniasrstwie są zbyt zawiłe a uchwały które podejmuję nie mają często sensu a wręcz szkodzą.

#76  2014.01.28 23:17:20 ~Grażyna

Struktury nie są aż tak zawiłe. Jedno co ważne to to, że nie mamy determinacji w pokonywaniu tego co złe. Owszem uchwały podejmowane przez zjazdy i rady są czasami delikatnie mówią "dziwne", ale w tych organach są nasze Koleżanki po fachu, które musiały być wybrane najpierw delegatami na zjazd w okręgach wyborczych, a na zjeździe wybrane do organów. To nie są ludzie z Marsa, ani Wenus, to nasze Koleżanki i Koledzy. Chętnie wytłumaczę jak wyglądają struktury samorządu, kto i czym się zajmuje lub powinien się zajmować.

#77  2014.01.29 20:42:28 ~paulina

Nie odciągać ich od koryta tylko zabrać koryto !

#78  2014.01.30 08:19:46 ~nicka

To sobie paniusie pożyją. minki robić,w delegacje jeździć. jedno wielkie pozerstwo. W Niemczech prawo wykonywania zawodu wydają i dokumenty przechowują powiatowe urzędy pracy (Kreisamt)i wszystko jest dobrze. Przynależność do korporacji zawodowych i stowarzyszeń jest dobrowolna.

#79  2014.01.30 10:04:29 ~do.Grażyn

Grażyna opisz to tutaj. Kilka słów o samorządzie i obowiązkach. Porównam to z krajem gdzie teraz żyje i pracuje.

#80  2014.01.30 20:03:54 ~Grażyna

Http://www.nipip.pl/index.php/prawo/uchwaly/naczelnych-rad/w-roku-2012/posiedzenie-w-styczniu/162-31-06-2012 Pod tym adresem znajdziecie Państwo wysokość wynagrodzenia osób pełniących funkcje z wyboru w organach izby. Te informacje są dostępne na stronie NRPiP.

#81  2014.01.30 20:58:38 ~też ja

Pani Grażyno , Pani najlepiej wie w jakiej wysokości są nasze kontrakty , bo przedstawiciele izb notorycznie zaniżają nasze świadczenia przy negocjacjach z NFZ! to że nie mamy się co równać z innymi przedsiębiorcami to wina głównie izb i nieudolności negocjatorów , więc ta Pani wypowiedź mnie osobiście wkurza bo to z waszej strony te wydumane składki członkowskie i pensyjki to zwykłe zdzierstwo i prywata! nic nie ma z etyką naszego zawodu tylko z wyzyskiem naszej pracującej społeczności pielęgniarskiej

#82  2014.01.30 21:04:47 ~Grażyna

Pisze Pani, że Panią "wkurza" moja wypowiedź. O wysokości składek decydują Pani i moi przedstawiciele czyli delegaci na Krajowy Zjazd. Są to osoby przez nas wszystkie wybierane. O tym co robi samorząd decydują osoby wybrane do okręgowych rad, do naczelnej rady. Może to ich decyzje powinny Panią "wkurzać" a nie moja wypowiedź.

#83  2014.01.30 21:07:59 ~do Grażyn

Jak czytam ile tych struktur, i stołków w tych 45 izbach to włosy stają mi dęba! 39 z nich jest do likwidacji w dobie internetu i 16 obowiązujących województw . Może wreszcie starczy tej stołkowej prywaty za nasze ciężko zarobione pieniądze.Dlaczego zarząd nie jest na kontrakcie? negocjujecie nasze stawki , ale to my musimy za nie żyć i utrzymać swoje działalności , skoro spieprzyliście negocjacje dlaczego nie ukarano winnych? pewnie jeszcze premie noworoczne dostali z naszej forsy?

#84  2014.01.30 21:18:00 ~może tak?

Czy zamiast utrzymywać 45 izb nie taniej byłoby wynająć prawników , którzy negocjowaliby nasze stawki i pilnowali naszego interesu i ustaw RZĄDOWYCH? ci izbowi nie wchodzą w rachubę , bo to cienkie bolki

#85  2014.01.30 21:28:01 ~Grażyna

Zgadzam się, że struktura samorządu powinna odpowiadać podziałowi administracyjnemu kraju lub prawie mu odpowiadać. Proszę jednak na to nie liczyć. O liczbie izb decyduje NRPiP, w skład której wchodzą niejako z urzędu wszystkie Przewodniczące Okręgowych Rad i przedstawiciele wybrani na Krajowym Zjeździe. Czy trzeba coś jeszcze dodawać. Zawsze na przełomie lutego i marca odbywają się okręgowe zjazdy może zobowiążecie Panie/Panowie swoich delegatów do podjęcia apelu o zwołanie Krajowego Zjazdu i uregulowanie sprawy wysokości składek członkowskich?

#86  2014.01.31 11:27:13 ~maria2

Popieram Grażynkę! Trzeba zwołać Zjazd Nadzwyczajny i zmniejszyć składkę na Izbę. Obecna kwota jest tragiczna dla pielęgniarek płacimy tyle co lekarze. Dla małych Izb to super sprawa. Trzeba zmniejszyć ilość Izb do 16.Ale to niestety nie przejdzie bo przytwierdzone do krzeseł Panie Przewodniczące w"małych Izdebkach" nie popuszczą bo kasa ucieknie. Zresztą już pokazały swoją inteligencje i obnażyły się w czerwcu na Naczelnej Radzie. Wstyd i kompromitacja! Taki ma być samorząd?

#87  2014.01.31 17:05:29 ~Janek

.zgadzam się - należy się zjednoczyć i rozpierdolić te Izby w chujam.Zróbmy to w końcu, w tym roku, bo te wszystkie suki w Izbach śmieją się z nas do poduszki !

#88  2014.01.31 19:25:43 ~piel

Uważam że szybciej sprawę załatwimy w Ministerstwie nagłaśniają całą sprawę niż w izbach. Arułkowicz potrzebuje teraz dodatnich punktów dla SIEBIE . Dlatego niech każda z nas pisze nie patrząc na nikogo. Wystarczy nam tylko zmiana w jednym punkcie : z obowiązkowej przynależności na dobrowolną.I niech te pierdzi stołki same się utrzymują

#89  2014.01.31 20:28:51 ~pig

Ja pracuje na etacie sciagaja 1% zarobku kwota nie jest duza bo i zarobki male, ale 40 zl to zdzierstwo ,przynaleznosc do izb powinna byc dobrowolna!

#90  2014.02.02 20:21:44 ~ola

Dziewczyny zróbmy wreszcie rewolucję i odejdźmy od łóżek WSZYSTKIE chociaż na jeden dzień! Niech doceni nas wreszcie rząd i społeczeństwo,że bez nas nie funkcjonuje żadna służba zdrowia,żaden oddział

#91  2014.02.03 20:25:52 ~hm

Skoro Ustawa ustanowila prznaleznosc do Izb, to Inna Ustawa moze to zniesc. Czy nie?

#92  2014.02.03 23:12:41 ~bozko

Tematyka rzucona na żer bardzo ciekawa bo po wpisach widać jakie zainteresowanie wywołuje a przy okazji każde wejście na portal do kasa dla Pana M. czyli właściciela portalu, który pluje na samorząd a tak niedawno sam korzystał z tych profitów w jednej z izb jako dyrektor biura. Ale obłuda i żenada szkoda że na ten lep dają się łapać wspaniałe mądre pielęgniarki i położne.

#93  2014.02.03 23:32:24 ~Kirk D

W krajach skandynawskich zarobki prezesów uzależnione są od zarobków najniższych pracowników w firmie:jeżeli rośnie pensja szeregowego pracownika ,wówczas wzrasta uposażenie szefa,a co jest u nas?

#94  2014.02.04 09:39:02 ~ela

Moim zdaniem panie i panowie w Izbach na czas pełnienia tych funkcji powinni nie pracować w szpitalach. Zarabiając takie pieniądze powinni dbać o nasze interesy organizować szkolenia a tak przyjadą raz w tygodniu na 2 godzinki i biorą tyle naszych pieniędzy.Pytanie za co

#95  2014.02.04 13:54:26 ~boj

350% . Dlaczego nie 500 albo 1000%? Obyście się tym udławiły

#96  2014.02.04 18:30:47 reno65

Panie z izb powinny postarać się aby żaden zakład opieki zdrowotnej nie mógł zatrudnić pielęgniarki bez względu na staż, wykształcenie, kursy, specjalizacje, poniżej przynajmniej średniej krajowej.(4040,43 gr). Pielęgniarka po szkole.średnia krajowa, a potem wynagrodzenie w zależności od w/w.

#97  2014.02.05 02:42:22 ~elli

Mam 33 lata stażu pracy z czego 14 na OIOMie i nawet nie wiem jak wyglądają takie pieniądze o których tu mówimy.Takie pensje za grzanie stołków i robienie dobrego wrażenia to skandal.Ale cóż paniusie z izb muszą być reprezentacyjne a my zwykłe piguły możemy ledwo wiązać koniec z końcem za swoje pensyjki.Chętnie bym się wypisała z tego ustrojstwa.Czas coś z tym zrobić.

#98  2014.02.05 08:57:02 ~Grażyna

Proszę pamiętać, że zbliżają się zjazdy okręgowych izb, na których ustalane będą między innymi budżety izb. Możecie Państwo brać w tych zjazdach udział, jeżeli nie jesteście delegatami to bez prawa głosu. Państwa obecność może wpłynąć na waszych delegatów. Jeżeli chodzi o wysokość wynagrodzeń, to póki wszyscy udawać będą, że pielęgniarek jest wystarczająca liczba, to nie mamy co marzyć o większych wynagrodzeniach. Moja Nauczycielka zawodu mów: "Kosztuje tylko towar luksusowy. A luksusowy to ten, którego jest mało".

#99  2014.02.06 08:58:47 ~pcisk

Wracać do roboty dziewczyny! co was obchodzą nasze zarobki!

#100  2014.02.07 23:23:21 ~ania

żal czytać ile w nas złowrogości; kandydujcie i wygrywajcie i działajcie ile w was sił i pomysłów! czekam na to z utęsknieniem, a nie tylko pisanie czcze i pomyj wylewanie!

#101  2014.02.08 11:57:34 ~Obiektywny

No, to teraz ruszajmy do ZUS i Skarbówki, oni nam kradną 50% wynagrodzenia! PS: składka przy kontrakcie a o niej tu mowa jest kosztem, czyli w sumie nic mnie nie kosztuje :-)

#102  2014.02.09 18:11:27 ~aga

Obiektywny! Od kiedy to składkę na Izby odliczasz od przychodu? Nie rób tego bo Urz Skar przyłoży Ci karę! Ps Wejdżcie na nfz /wiadomości dla nfz/Dyrektorka nfz w Łodzi urządza gabinet za 90tys Ale nie o to chodzi.Dalej jest wywiad z bioetykiem prof Hartmanem nt Izb Lekarskich . To samo można wnioskować o Izbach Pielęgniarskich ! Przyjemnego oglądania!

#103  2014.02.11 17:05:50 ~zuza

Obiektywny - od kwoty składki w koszty wchodzi tylko 18% czyli "zyskujesz" lub bierzesz w koszty 7.20zł. Co to zysk? Czyli jednak Cię kosztuje, nie mąć koleżankom izbowy.

#104  2014.02.12 07:16:49 ~nie płaci

A jedna z konsultanów składek nie płaci i wszystkim śmieje się w nos:-(

#105  2014.02.12 09:24:04 ~Zadowolony

Mimo wszystko wolę załatwiać sprawy u "pasożytów" w Izbie przy kawie a nie u sfrustrowanej urzędniczki miejskiej która przyjmuje we wtorek i piątek od 8.00 do 9.00 a kawę to jej trzeba dać, żeby cokolwiek załatwić.

#106  2014.02.12 21:49:24 ~WAŻNE

Do Zadowolony-To prawda , to prawda, w izbach zostałam przyjęta jak Ktoś, kawę otrzymałam, ciastko, a przede wszystkim bardzo przyjaźnie ze mną porozmawiano. Jestem pełna satysfakcji,sprawę od ręki załatwiłam u mega uprzejmej Pani Ewy oraz Jolanty. Tak jest w mojej Izbie w Gdańsku. Zadowolony , popieram Twoją wypowiedź i Twoją radość z pracy Twojej Izby.

#107  2014.02.12 23:03:31 ~ckm

Czy już się CKM-y wystrzelały? Miech znów jakąś bujdę napisze pan mielcarek pod jednym ze swoich wielu nicków i podgrzeje kotlety.Jazda! Będzie się działo.

#108  2014.02.13 17:39:41 ~zuza

Zadowolony to jedna z izbowych nierobów i pasożytów dlatego wazelinuje.

#109  2014.02.13 18:33:46 ~Sara

Izby to stwór nie taki odległy. Jestem pielęgniarką od 1975 roku więc długo pracowałam bez izb i nie było mi wcale gorzej! Więc, może jest jakiś sposób aby rozwiązać to dziadostwo. Albo aby członkostwo było dobrowolne. Wtedy praca w izbach nie byłaby taką lukratywną posadą, a członków opłacających dobrowolnie składki szanowało by się bardziej Czy naprawdę muszę należeć do Izb? Jak można to zmienić aby nie było to obligatoryjnie?

#110  2014.02.13 22:20:59 ~do sary

Idą wybory wystarczy rzucić hasło politykom. Za dobrowolność przynależności do izb - poparcie w wyborach. Kopaczową ta nasza obowiązkowość do izb nic nie kosztowała , a panie izbowe trzymają nas w ryzach za te swoje intratne pensyjki że hej. Była od tego czasu chociaż jedna pogróżka strajku od władz izb? żadnej , a nam się żyje coraz gorzej , o wysokość kontraktów musimy walczyć nie tylko z NFZ ale również z negocjatorami z izb . W obronie naszych praw pielęgniarskich musimy powoływać stowarzyszenia , bo nasze władze pielęgniarskie dały plamą i są bardziej wrogiem niż przyjacielem . Ile podwyżek składek było ostatnimi czasy , Na to zdzierstwo nie ma żądnego wytłumaczenia , ani przyzwolenia

#111  2014.02.15 15:28:56 ~piel

A w naszych izbach nikt nie raczyl nas poinforomowac ze od kazdego kursu ktory robimy mamy zaplacic podatek .wyszlo teraz Gdyby dziewczyny wiedzialy ze trzeba bulic podatek ,wcale nie tak maly, to zastanowilyby sie czy wogole robic kursy a tak zostalysmy postawione przed faktem dokonanym kurs byl i trzeba zaplacic .Zostalysmy wprowadzone w blad za ktory przyjdzie NAM zaplacic!

#112  2014.02.18 11:22:00 ~piel.l.

Witam ,w większości zgadzam się z wpisami ale co za tym idzie, chyba nic. Piszemy, grzmimy ,i co? Może Pan Mielcarek pokusiłby się -nie jest moją intencją szyderstwo- napisać ankietę o zadowoleniu z pracy samorżądóqw, jast w tym roku zjazd przydałaby się opinia naszej grupy rozprowadzić po całym kraju, wtedy może by coś to dało, bo inaczej nie skrzkniemy si ę .Ludzie już najwyższy czas coś w naszej sprawie zrobić bo te stare wyjadaczki na naszych plecach dochrapią się olbrzymich emerytur a my pańszczyzna już dawno wyginęła polacy są znani ze spontaniczności nigdy w naszej historii nie było wycofania się zawsze umieliśmy się skrzyknąć róbmy coś bo nas .

#113  2014.02.26 14:37:20 ~zyta

Witam dziewczyny od 4,5 roku nie pracuję w zawodzie. Za miesiąc wracam do zawodu, aby nie stracić prawa wykonywania zawodu. Teraz się dowiaduję, że mimo tego, że nie pracowałam w zawodzie miałam obowiązek sama wpłacać co miesiąc składki na izbę. Dlaczego nikt mnie nie poinformował o tym fakcie? Czy teraz mam się spodziewać wezwania do zapłaty za zaległe lata?

#114  2014.03.29 06:55:08 ~delegat

Wczoraj śląscy delegaci na OZPiP podjęli decyzję, że to pielęgniarki zapłacą podatek za kursy a nie Izba- zapytaj swojego delegata jak głosował - link do listy delegatów: http://www.izbapiel.katowice.pl/oipip-w-katowicach/organy-oipip/okregowy-zjazd-pielegniarek-i-poloznych

#115  2014.04.13 14:19:41 ~TUSIA

28 ~joanna_yo Data: 2014-01-21 14:04:17 Ocena artykułu: Ocena! Ocena! Ocena! Ocena! Ocena! Żyją za nasze ciężko zarobione pieniądze. Dają sobie sami podwyżki. A najgorsze, że organizują kursy "darmowe" tylko i wyłącznie dla koleżanek, które nie mają takich kursów.Żadne osoby bez znajomości Pań z komisji nie dają rady dostać się na jakikolwiek kurs. Czyż to nie straszne. Chyba pora rozgonić takie towarzystwo! -MYŚLAŁAM,ŻE TO TYLKO W MAŁOPOLSCE.a tu proszę

#116  2014.05.02 21:39:18 ~GOŚĆ 1

Witam! Info dla ZYTA! No i po raz kolejny widać PIELĘGNIARKĘ! A kto, że niby miał poinformować! USTAWY NIE CZYTAŁO? A CO PODPISAŁA ODBIERAJĄC PWZ! Kto by czytał? Lepiej obwiniać innych za swoją niechlujność i ignorancję! Z mojej wiedzy utrata pwz jest w szczególnych warunkach (śmieć, utrata obywatelstwa, ciężkie naruszenie kodeksu etyki itp.) Tak więc podsumowując,nie broniąc nikogo a w szczególności,WŁADZ IZBY, mają wszystko gdzieś! Jeżeli chcecie coś zdziałać, to wpierw poczytajcie przepisy, dowiedzcie się jak to działa a potem piszcie coś mądrego! Ktoś kto liznął przepisów, śmieje się do łez nad Waszymi wpisami! Czekam na Wasze działania a nie tylko głupie wpisy! Ogólnie pozdrawiam!

#117  2014.07.10 01:47:28 ~gosc112

To jest istne dziadostwo. ja bardzo nie dawno skonczylem pielegniarstwo i nikt nam nie mowil o takiej niespodziance.jedynie panie opowiadaly ze na takie miasto jak Bialystok maja dla nas az 20 miejsc pracy:) smiech.

#118  2014.07.10 12:57:18 gilotyna

Interesuje mnie fascynacja środowiskiem lekarzy i ich zapraszanie na każde możliwe spotkanie pielęgniarskie i "lekarzolistwo" w każdym wymiarze. Oni nas mają w "uprzejmym poszanowaniu" a piejemy na ich widok, czemu naszego środowiska nie ma na spotkaniach izb lekarskich? Izby Pielęgniarskie nie budują wizerunku pielęgniarstwa jako samodzielnego samorządu zawodowego, z tego też trzeba ich wyleczyć.

#119  2014.11.21 13:14:56 logan180

I znowu nasuwa się pytanie dlaczego pensje wyliczane są na podstawie GUS. Pensje powinny być wyliczane na podstawie składek. Skoro średnio jest to 40 zł to najwyższa pensja nie powinna przekraczać 8000tyś( czyli 200% średnich składek). Zarząd - 100% - 125% składek. Członkowie - 75% - 100% składek.

#120  2014.12.29 18:13:33 ~mada

Panie Mariuszu byłoby super gdyby udało się Panu zamieścić ankietę satysfakcji pielęgniarek i położnych z pracy samorządu. Potraktować ankietę jako ankietę satysfakcji z usług klienta wewnętrznego. Najlepiej gdyby studiująca pielęgniarka (pielęgniarstwo, zarządzanie)wybrała taki temat pracy licencjackiej lub magisterskiej. Praca byłaby badawcza, a MY uzyskalibyśmy informacje jak nasze środowisko postrzega działania naszego samorządu, bo ja oceniam negatywnie działania, szczególnie mizerne działania na rzecz rozwoju zawodowego. pielęgniarek.

#121  2015.01.20 16:34:45 ~kaśka

HA-HA-HA a co niektórzy wierzą w to, że cos się dla pielęgniarek zmieni. Owszem zmieni się ale dla tych które siedzą w izbach, a w szczególności ich wypłaty. One nie mają wstydu!

#122  2015.01.20 16:56:49 ~barbara

Mnie dziwi to, że składka jest ustalona na podstawie średniej krajowej, gdzie 90@pieleegniarek pracujących zarabia najniższą krajową?

#123  2015.01.20 18:48:14 ~doris

Jestem za tym, aby w końcu zająć się tymi Paniami z Izb.Porozumienie zielonogórskie, jak coś im się nie podoba dopina swego. A my obniżają nam kontrakty, podwyższają stawki składek i nic.Tylko buntujemy się na forum a nic z tego nie wynika.Zróbmy bojkot niech w końcu ktoś się do cholery obudzi.Kto zarabia na kontrakcie brutto ponad 4000zł, chciałabym taką kwotę mieć.

#124  2015.01.20 19:21:54 ~ewa

No to w końcu izby są za tym, aby pielęgniarki były na kontraktach czy nie? wiem, gupie pytanie zadałam, ale ten kto pyta nie błądzi w Polsce

#125  2015.01.20 19:45:48 ~elama

Witam koleżankę o takim samym nicku elama widzę że razem pracujemy w długoterminówce i razem odczuwamy "szczodrość" NFZetu. Praca w OIPIP uświadomiła mi cóż to za orgamizacja : a mianowicie kółko wzajemnej adoracji z uczynnym odstąpieniem miejsca przy korycie. Na szczęście już mnie tam nie ma, bo jako osoba pracująca społecznie nie podzielałam tej adoracji więc byłam niewygodna. A teraz mnie nosi czytając ile muszę zapłacić

#126  2015.01.20 20:00:17 ~mono

Zróbmy to, zróbmy tamto, rozwalmy, rozgońmy, zlikwidujmy itd, itp. Po co się podniecacie drogie koleżanki, przecież i tak nic nie zmienimy, brak nam lidera, który by nas poprowadził. Ja nie czuję się na siłach pewnie jak większość z was, i nic się z tym nie da zrobić. Może któraś czuje się na siłach napisać petycję do izb o obniżenie składki, wrzuci ją tu na stronę, zbierze podpisy od tych niezadowolonych z wysokości składki i trzeba podesłać Paniom z izb nasze postulaty. Tylko nie mam pomysłu jak to zorganizować. A może każda z tego forum wydrukuje ta petycję i da do podpisu pielęgniarkom w swoim miejscu pracy. np, cożś takiego, że my nizej podpisane pielęgniarki nie zgadzamy się na placenie takich składek itd, potem prześle się do jednej chętnej , która w takiej delegacji izbowej uczestniczy a ona to przedstawi. PS. PANIE MIELCAREK LICZĘ NA PANA

#127  2015.01.20 20:10:09 ~Oit

Mamy okazje zmienić organy samorządowe, kończy sie kadencja 2011-2015 ruszamy do wyborów aby zmienić towarzystwo wzajemnej adoracji. Ja wykonam ten ruch i zgłoszę swoją kandydaturę do wyborów . Chętnie udzielę inf, mój email studzinska1367@op.pl. Zmieniamy czlonkow okręgowych izb a nawet naczelnych rad.

#128  2015.01.20 22:59:55 ~peozetka

Przykro mi to stwierdzić ale przedstawiciele naszej korporacji zawodowej nie robią nic dla środowiska pielęgniarek. Było to widoczne pod koniec grudnia 2014r. podczas protestów przedstawicieli lekarzy rodzinnych w zakresie zwiększenia im stawki kapitacyjnej a tym samym poziomu finansowania kontraktów. Naczelna Izba i Okręgowe Izby Pielęgniarskie spały. Gdzie walka o zwiększenie finansowania świadczeń pielęgniarek podstawowej opieki zdrowotnej i całej grupy zawodowej pracującej za nędzne pieniądze w szpitalach, AOS czy długoterminowce. Wydaje mi się, że Panie przedstawicielki korporacji zawodowej myślą w jaki sposób wydać swoje wysokie uposażenia i zrelaksować się po tak bardzo wyczerpującej pracy. Pora to zmienić i uchylić uchwałę Naczelnej IPiP w sprawie podwyżki wynagrodzeń.

#129  2015.01.21 14:23:06 ~nurse r

No i mamy wyrok za powiększone piersi szwedki odpowiadają pielęgniarki jak zwykle marny adwokatorzyna lekarek powiedział, że pielęgniarki to przecież nie sprzątaczki odsyłam na forum do interii dzisiejszej ! wspierajmy koleżanki z Gdańska ! szkoda tylko,że nie powiedział że zarabiamy jak sprzątaczki w większości szpitali i przychodni ! mało nas. odpowiedzialność coraz większa. KIEDY MY W KOŃCU PORZĄDNIE ZAWALCZYMY ? ciężko spracowani nauczyciele na długim ostatnio wolnym znowu dostaną trzynastki i wożne też ! MY ? HARÓWA !

#130  2015.01.21 14:23:51 ~ja

Zazdroszczę nauczycielom. Ich solidarności i pomimo duuużo wyższych zarobków, ciągłego narzekania na niskie zarobki. Czy nas będzie na to kiedyś stać drogie koleżanki?

#131  2015.01.21 14:32:45 ~nicola

Kilkakrotnie próbowano wyjaśnić sprawę obligatoryjnego przypisywania nas do izb! Czy sprawa została definitywnie wyjaśniona?

#132  2015.01.21 16:35:18 ~wan

Dajcie spokój z odgrzewanym kotletem temat wybrany celowo bo coraz tu mniej wpisów : SKUPMY SIĘ NA SOLIDARNOŚCI ZAWODOWEJ I DO WALKI !

#133  2015.01.21 16:36:10 ~jar

NIE ZAZDROŚCIĆ TYLKO DO MĄDREJ WALKI !

#134  2015.01.21 19:22:12 ~gość

A dlaczego piel.kontraktowe muszą płacić dużo wyższą składkę niż etaty!

#135  2015.01.21 21:56:06 ~ann

Witam, proponuje abysmy moze zastanowily sie do przyloczenia sie do protestu gornikow energetykow pracownikow poczty kolejarzy pracownikow oswiaty . Moze pora powalczyc o swoje o lepsze place minimalne o to by nie bylo umow smieciowych, o ta by pracodawca nie muszal nas szantazem do pracy na kontraktach kto tego niechce. Ja wiem ze sa osoby ktore wola ten rodzaj zatrudnienia ale sa tez takie jak ja ze wole umowe o prace , wiem ze mam wybor i moge odmowic tylko ze gdzie szukac pracy jesli najblizsze miejsce pracy na wspomniana umowe moze znalezc sie wiele kilometrow od miejsca zamieszkania, jak dojezdzac do pracy kiedy nie posiadam samochodu a pierwszy autobus jest zbyt pozno by dotrzec punktualnie na dyzur . Moze warto sie do nich dolaczyc!

#136  2015.01.21 23:24:46 ~zet

Może ? i jeszcze może przy tej harówce tak harujecie na kontraktach a rodziny na bok zero przywilejów, trzynastki i jeszcze zastanówmy się, może. żenada odpowiem. natychmiast !

#137  2015.01.21 23:28:54 ~nurses

Tak pokazywali dziś w tv polsat śmiejącą się anestezjolożkę co uśpiła szwedkę z cyckami i zwala wszystko na pielęgniarki i od nich powinny zacząć się protesty naczelna podobno kazała zmienić im raport dobrze by było by w tej kwestii odezwała się Pani Wonsz z Gdańska i zaczęła coś robić i co dalej Pani Wonsz ?

#138  2015.01.21 23:31:25 ~Andrzej

Kto ustala wynagrodzenie dla pracowników Izb? Ustalają to same pielęgniarki podczas zjazdów. Kto ustala wysokość procentową odprowadzanej składki? Oczywiście nasze delegatki. Jeden wniosek. Zastanówmy się nad tym, kogo wybieramy i z jakimi postulatami wysyłamy delegatów na zjazdy.

#139  2015.01.22 13:27:58 ~aga

Drogie koleżanki piszecie , skarżycie się ale nie jesteście aktywne wtedy kiedy macie możliwość coś zmienić. Ile uczestniczy z Was w zebraniach wyborczych delegatów na Okręgowy Zjazd? , W okręgach stuosobowych przychodzi na zebranie wyborcze 5 może 10 koleżanek , przychodzą te panie które mają interes w tym aby być delegatem i wybrać takie władze z którymi robią interesy (szkolenia! ), bo Ośrodki kształcenia działające przy Izbach to bardzo intratny interes a Wy się do tego dokładacie , płacąc wysoką cenę za specjalizację. Wynagrodzenie w/w pań to 70-100 zł za godzinę wykładów .Zacznijcie myśleć , działajcie a przestaniecie narzekać. Przykro mi to pisać ale mój komentarz jest podparty faktami. Była czynna działaczka "Izbowa" ale na szczęście już nią jestem.

#140  2015.01.22 14:55:09 ~piel

Artykul z dnia 22.01.2015 Opamietajcie sie kolezanki bo obudzimy sie jak bedzie znowu zapozno Nauczyciele dolaczyli do protestu z innymi grupami zawodowymi a my ciagle sie spieramy ZJEDNOCZYMY SIE ZE SOBA I INNYMI ! Nauczyciele chcą podwyżek Nauczyciele rozpoczynają bój o podwyżki. Chcą podniesienia płacy zasadniczej - bez dodatków wynikających ze stopnia specjalizacji - o 700 złotych. W tej sprawie z szefową MEN rozmawiał przed południem przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego, Sławomir Broniarz.

#141  2015.01.23 11:41:19 ~RADA!

Sugeruję zaprzestanie opłacania składek na Izbę - nie są obowiązkowe. Wystarczy w Dziala płac Zakładu złożyć stosowne oświadczenie. Owszem. Zastraszą Was brakiem dofinansowania szkeń. Spokojnie, bo Izby na szkoleniach także zarabiają. Po kilku miesiącach braku wpływów do Kasy przypomną sobie jakie są Ich zadania i oo cz zostały powołane. Wówczas i Nasza sytuacja przestanie być Im obojętna.

#142  2015.01.23 11:52:40 ~$$$

To prawda. Składki nie są obowiązkowe. Dodam. Większość - jeśli nie Wszyscy przedstawiciele ośrodków szkoleniowych współpracuje, lub przynależy do Izby. Oni wspólnie kreują sytuację Naszego wyzysku i brak chęci do zmian. Poprawa sytuacji Polskiej Pielęgniarki i zapawnienie Jej utrzymania na 1 etacie, to obnażenie tego, że Samorząd sprowadził pielęgniarstwo na dno. Dziś braki są ukrywane pod płaszczem pracy na kilku etatach. Spowodowanie zmiany to katastrofalne braki kadry, a tym samym koniec dla obecnych Samorządów. ! .

#143  2015.01.23 12:39:22 ~Grażyna

Koleżanki składki są obowiązkowe. Niestety, to jest nasz obowiązek. Ponawiam propozycję pisania do Naczelnej rady o przygotowanie projektu uchwały na Krajowy Zjazd, który będzie w tym roku i skonsultowanie propozycji wysokości składki z pielęgniarkami i położnymi. Składka jednakowa dla każdego członka samorządu.

#144  2015.01.23 13:27:56 ~blew

Pracodawca na odprowadzanie składek musi mieć zgodę pracownika. A jeśli mowa o obowiązku, to najpierw Izby niech go wypełnią. Owszem. Znikną chwilowo dopłaty do szkoleń,kształceń. Izby podejmą protest. Ale, czy nie tego dziś chcemy - walki o godność i godne płace dla pracujących przy pacjencie. Przez lata te oasożyty dbały jedynie o siebie, czego dowodem powyższy artykuł. Przestańmy jedynie wymagać od siebie. To zawodowo wypala.

#145  2015.01.23 13:41:21 ~:)

Do 143; a jakie Nasze postulaty w ciągu minionych lat uwzględniono. Czekamy już wiele lal i co? Lekarze, Nauczyciele. potrafili. Gdzie był dotychczas Nasz Samorząd ? Spijał śmietankę z Naszej ciężkiej pracy. ! Dość. Nie pozwólmy się dłużej mamić pustymi zapowiedziami ! . PUSTE SŁOWA SAMORZĄDOWCÓW z uposarzeniem jak podano w artykule. I jeszcze im mało.

#146  2015.01.23 13:55:39 ~sowa

Słuszne wypowiedzi poprzedników. Tak trzymać i zacznijmy Sami działań. Wycofujmy u Pracodawców wnioski o odprawadzanie składek na rzecz Izb. Wywołajmy rewoltę. Ministerstwo wówczas także dostrzeże Nasze problemy i oczekiwania. Weźmy Swe sprawy w Swoje ręce. Jest nas kilka tysięcy. Jeśli solidarnie się postaramy, bez żebrania o 100 zł. podwyżki - osiągniemy godne płace.

#147  2015.01.23 20:19:28 ~oka

Niestety nie macie racji w kwestii odprowadzania składek. Składki są obowiązkowe i to w takiej kwocie jaka jest ustalona. W moim szpitalu pracodawca nie odprowadza naszych składek od wielu lat. Płaciłyśmy je same.w praktyce wyglądało to tak, że jedne płaciły symboliczne kwoty, inne trochę większe, inne nie płaciły wcale. Ja płaciłam kwotę symboliczną. Po kilku latach miałam ściągnięcie "przymusowe" z wynagrodzenia (zajęcie wynagrodzenia)dokonane przez urząd skarbowy.Panie obliczyły ile im jestem winna, podały to do urzędu skarbowego, urząd do zakładu pracy i zajęcie wynagrodzenia.

#148  2015.01.23 20:27:22 ~PIEL

Skończcie ten wątek bo tylko piszecie i nic z tego nie wynika SOLIDARNIE CAŁA GRUPA POWINNA NIE PŁACIĆ SKŁADEK ALBO SYMBOLICZNĄ ZŁOTÓWKĘ ! ZAJMIJMY SIĘ BARDZO WAŻNYMI KWESTIAMI PŁACOWYMI ODSYŁAM DO POSTU NR 140 PANIE MIELCAREK PROSZĘ ZASYGNALIZOWAĆ ÓW PROBLEM TEN KOTLET JEST ZAWSZE NA CZASIE CIĘŻKO SPRACOWANI NAUCZYCIELE ŻADAJĄ MAJĄ PRZYWILEJE I ZNOWU 700ZŁ ? A PIELĘGNIARKI TAKIE BOGATE ! TO JEST TEMAT !

#149  2015.01.23 23:42:07 ~halaprawd.

do Oit- a w jaki sposób chcesz zmienić członków okręgowych izb skoro nimi jesteśmy wszyscy zatrudnieni na terenie izby ? Nie ośmieszaj się i przy okazji nas członków .Koleżanko "hala"- żaden z prezesów izb lekarskich nie pracuje społecznie. Chyba, że jesteś żoną takiego, a on Tobie kit wciska. Lekarze społecznicy już wymarli bo to było pokolenie Marcinkowskiego !

#150  2015.01.24 23:33:29 ~OBS

NIE ROZUMIEM O CO CHODZI CAŁA POLSKA CHCE PROTESTÓW A PIELĘGNIARKI NIE ? O CO TU CHODZI PANIE MIELCARKU PAN TAKI MĄDRY MOŻE PAN ROZNIECI OGIEŃ A WCZEŚNIEJ ODPOWIE NA TO PYTANIE ? BARDZO DZIĘKUJĘ.

#151  2015.01.25 10:08:34 ~reni

Bo to głupia grupa zawodowa i ja do nich tez należe i się nie cieszę z tego powodu, no ale co mam zrobić?

#152  2015.01.25 10:14:49 ~Gość 57

PANIUSIE Z KÓŁKA WZAJEMNEJ ADORACJI BEZ ŻADNEGO WSTYDU ,ZAPOMNIAŁY O PRACY W SZPITALU NA ZMIANY,PROPONUJE STAŻE CELEM ODNOWIENIA DYPLOMU PIELĘGNIARKI I POŁOŻNEJ

#153  2015.01.25 20:51:55 ~RSS

Kiedy zaczynamy ogólnopolski protest? Dostali jedni, dostaną kolejni, urzędnicy i służba cywilna co roku minimum 3% podwyżki a my drogie koleżanki siedzimy bez wzrostu płac od 5 lat, tak wam dobrze? czy może te nasze izby i związki zawodowe zapomniały, że powołano je, aby broniły naszych interesów! Połączmy siły i wreszcie zawalczmy o swoje !

#154  2015.01.25 20:58:50 ~reni2

Dobrze to ujęłaś. wyjątkowo głupia grupa zawodowa,że aż wstyd ! też tak dawno myślę, same siebie się boją, żenada i szok ! tak się zastanawiam z czego to wynika ? kiedyś pielęgniarki były inne np. w Warszawie odważne, szanujące swoją pracę uniezależniając się od lekarzy ! kiedyś opracowywałam ankietę na temat pochodzenia pielęgniarek większość pochodzi ze wsi i bardzo małych miast ( poniżej 2.000 tys.) a pracują jak przysłowiowe mróweczki na 5 etatach zaniedbując dzieci. Dzieci pielęgniarek niewiele osiągają a ich mamy przyjechały z najdalszych zakątków kraju i cieszą się, że mają 5 prac kosztem rodziny i uciekają z ojcowizny gospodarskie córki ! taka to prawda ! gospodarskie córki dalej odwagi wasi ojcowie organizują wkrótce zielone miasteczko CO WY NA TO ? hej tam zamiast dyżurkowych plot o kupkach i tipsach oglądajcie publicystykę, chociaż jedne dziennie informacje w tvp, lekarze są zawsze na bieżąco !

#155  2015.01.25 21:07:35 ~obs

Tak zgadza się, przed chwilą oglądałam w tvp publicystykę w info ( pielęgniarki mało interesują się informacją tak to prawda ! ) Pan J.Mordasewicz stwierdził, że najmniejsze nakłady są na ochronę zdrowia wg porównywalnych wyników z innych krajów, natomiast nauczyciele ostatnio otrzymali 50 % podwyżką w ciągu ostatnich lat i mają 3 m-ce wolnego! u nas jaka była i kiedy ? wiadomo w większości szpitali i przychodni ledwo 2000 lub mniej ! skandal zero przywilejów praca zmianowa śmierdząca zgony krew papiery komputer leki kroplówki higiena nie mamy nadal pomocy jak na zachodzie no ale te na kontraktach i podłogę wyliżą, nieważne, że ich dziecko ulica chowa !

#156  2015.01.25 21:10:22 ~obiektyw

P.Mielcarek a Pan co na to ? proszę zdjąć chwilowo z tapety reklamy zagranicznych kontrahentów. TERAZ TO NASZE SPRAWY PIELĘGNIARSKIE TU I TERAZ SĄ NAJWAŻNIEJSZE !

#157  2015.01.25 21:21:07 ~Grażka

Faktycznie wszyscy walczą o swój byt nauczyciele o 700 zł niesamowite mają tyle wolnego, przywilejów, 13 pensję, płatny roczny urlop ! pasożytnictwo ja mam im dokładać ? po odpoczynku feryjnym nawet wożne dostają 13 a pielęgniarki harują na 5 etatów ciekawe skąd one są ? może z Ukrainy ? a jak ze wsi polskiej to dołączcie do ojców swych do zielonego miasteczka, które ma wkrótce powstać! A TO DZIWNE WSZYSTKIM ŻLE A FLORENCJANKOM, SIOSTRUNIoM MIŁOSIERDZIA NIE ! LEKARZE , GÓRNICY ZAŁATWILI W TYDZIEŃ A MY PRZYPOMNIJCIE SOBIE TE GŁUPIE PRZYŚPIEWKI I TRZĄSANIE GROSZEM ! JAK DŁUGO TO TRWAŁO, SPOŁECZEŃSTWO SIĘ WYŚMIEWAŁO, NO CÓŻ WIDAĆ UŁOMNE.GŁUPIE I NIE SOLIDARNE WSTYD ! ZERO SZACUNKU, NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ !

#158  2015.01.25 21:22:26 ~do155

A to chyba było do pielęgniarza Doroty.

#159  2015.01.26 14:33:28 ~xy

No proszę ważnych postów całe zatrzęsienie, zero działań mniej niż zero !

#160  2015.01.26 18:02:28 ~gość

Gdzieś trzeba się wykrzyczec. Dobrze że jest ten potral. Lepiej odtego nie będzie, ale na pewno lżej na duszy każdej pielegniarce.Poza pielegniarkami nikt tego portalu nie zna. To jest taka studnia do wykrzyczenia się. Stare raszple jak były przy władzy tak będę, smieszne pensje i uśmiech politowania ludzi , gdy słyszą zawód pielęgniarka również. Słowem bz. No cóż. Krzyczeć każdy może.

#161  2015.01.26 22:55:35 ~Prezes.

Prezesi szpitali zarabiają po 50 tys i doprowadzają pielęgniarstwo do dna zarobkowego a pielęgniarki się dają. Więc czemu nie? Plujecie tylko na siebie wzajemnie jak widać i czytać można choćby i tu powyżej. Brawo! Lekarze się tym sycą i delektują! Brawo! Mielcarek nie został przewodniczącym więc jadem was truje. A czemu nie pisze ile dzięki wam kasuje to za wszystkie reklamy i wasze wejścia na stronkę.To dopiero kasiorka!

#162  2015.01.26 23:05:14 ~manipuluje

Kochani, dajecie się manipulować. Mielcarek napisał,że wyliczenia GUS zwiększające składkę o 2zł. to wzrost o 100% i to niby izby decyzją. Wy to czytacie i klikacie na wabia wystawieni setki razy a jemu kasa gruba za wejścia na reklamy leci! Skandal! Miejmy swoje rozumy!

#163  2015.01.27 01:23:47 ~gość

W komentarzu 160 pojawiła się literówka. Mialo być "od tego"-sorki.A co do zarobków Mielcarka.co was obchodzą jego dochody za ten portal? Chłop ma głowę na karku to zarabia. Zarabia uczciwie dodam. A że startował w wyborach i nie został wybrany. . cóż. Szkoda. Ale to tylko następny przykład , że stare raszple dobrze pilnują swojego interesu i z nikim nowym nie zamierzają dzielić kasą. Może doczekam czasów gdy przynależność do izb będzie dobrowolna.

#164  2015.01.28 16:30:00 ~do 162

Spokojnie, bez emocji. Mamy "swoje rozumy". Oczywiście, że izby decydują ile procent wynagrodzenia nam zakosza. A tak na marginesie- może decydentki z izb też ujawnia swoje dodatkowe źródła dochodów?

#165  2015.01.29 17:21:49 ~nzoz

A co zrobiły te izby,gdy NFZ od 2010 zabrał nam 50% kontraktu.Co rok obniżka dochodów,a izby twierdzą,że płace wzrosły-komu?

#166  2015.01.29 23:33:00 ~gosia

Jajuż mam dośc wyzysku w tym chorym kraju.pracuje ponad 20lat z kazdym rokiem mam wrażenie,za mniejsze pieniądze.tylko składki coraz większe,tylko coraz więcej rozgoryczenia.jak mozna tak się nie szanować i pozwalac sobie na takie traktowanie siebie,oj gdybyśmy były solidarne.powtórze SOLIDARNE dawno ugrałybyśmy co nam się należy.Kiedy teraz wszyscy próbują pokazać rządzącym swoje niezadowolenie ,my znów siedzimy cicho i szczujemy się na siebie.Uważam że ,żadna wielka krzywda nikomu z chorych nie stałaby się gdybyśmy chociaż na pól godziny SOLIDARNIE W CAŁYM KRAJU w końcu odeszły od łóżek.ja wierzę,że Pacjenci byliby po naszej stronie.ZRÓBMY COŚ WRESCIE! ODWAGI! PRZECIEŻ KAŻDA Z NAS MA JUZ DOSYC!

#167  2015.01.30 12:40:06 ~mila

Z drugiej strony to trochę nasza wina bo zamiast od początku walczyć o swoje to my tylko gadamy a czy coś działamy?

#168  2015.02.02 17:01:09 ~ela70

Nie dla podwyżek,jestem za likwidacją izb,które nie robią nic dla środowiska a wręcz szkodzą dowodem na to ostatnia ustawa związana z wypisywaniem recept przez panie pielęgniaki,na których stopniu studiów panie nauczyły się badać pacjentów i wypisywać recepty.Gdzie były ,kiedy wazyły się losy polskich pielęgniarek w unii2003r.

#169  2015.02.02 21:58:04 ~hala

Niech ktoś kumaty wyśle te komentarze do ministra zdrowia lub \i\ do rzecznika Praw Obywatelskich 'gdyż przynależność obowiazkowa do Izb jest niezgodna z Konstytucją .Pracował nad tym śp Pan Rzecznik Kochanowski i stwierdził niekontytucyjność przymusu .Niestety nie dane Mu było dokończenie sprawy

#170  2015.02.05 21:18:13 ~ja

Wszyscy chcą strajkować a bogate polskie pielęgniarki NIE Mielcarek śle oferty pracy za granicą PARANOJA !

#171  2015.02.07 17:04:24 ~****

Ostatnio poruszyło mnie w sposób negatywny pismo OIPiP do premier Kopacz. Wg tegoż pisma jedyną bolączką naszych polskich pielęgniarek jest brak chętnych do wykonywania zawodu i stale rosnące braki w zatrudnieniu w szpitalach, co jest zagrożeniem dla pacjentów. Wszystko pięknie, tylko mam pytanie - czy wobec strajków innych grup zawodowych, w tym otoczonych przywilejami nauczycieli, my pielęgniarki nie mamy wobec rzadu w obecnych czasach innych oczekiwań? Co z podwyżkami,których nie było od 7 lat? Co z faktem, że proponując kontrakty skutecznie rozbito naszą grupę zawodową,aby każdy cicho siedział, bo jest na własnej działalności gospodarczej i nie doczeka się umowy na czas nieokreślony? Ze strony OIPiP to hipokryzja, gdzie pismo to traktuję jako dbanie o własne interesy i odczytuję je jednoznacznie - brak w Polsce pielęgniarek to brak nowych składek dla Izb itylko oto w tym chodzi. Młode wykształcone pielęgniarki wyjezdżają za granicę, dlatego podnosi się znowu składki!

#172  2015.02.09 21:18:07 ~pielęg

Młode wykształcone wyjeżdżają a my stare będziemy płacić na panie w izbach żeby mogły uczestniczyć w zjazdach i uchwalać dla siebie korzystne postulaty.Szkolić głupie dyplomowane pielęgniarki i brać za to dodatkowe pieniądze.Zlikwidować izby,co to znaczy żeby w wolnym kraju mieć obowiązek przynależenia pod przymusem!

#173  2015.02.23 17:00:19 ~qq

Trzeba zaczac protestowac przerd izbą naczelna pielegniarek i powyrzucac towarzystwo mlode do boju koniec z pustym gadaniem przewodniczących niech zaczną sie bac o swoj stolek

#174  2015.03.31 09:10:51 ~Ela

Skandal! Drogie Panie! W zamian za takie wynagrodzenie wypadałoby wziąć się do pracy. zasoby pielęgniarek wykruszają się. Nie ma komu pracować za nota bene 1600zł w dużej większości, a będzie jeszcze gorzej. Może trzeba zadziałać perspektywicznie i zachęcić do pozostania w zawodzie. Cóż od władz wymagać jak koleżanki na wysokim.społecznym stanowisku pilnują tylko swojego interesu. Chyba czas najwyższy na zmiany!

#175  2015.04.23 18:48:57 ~Pielęg.

Izby są potrzebne, ale osoby tam pracujące powinny zarabiać tyle co pielęgniarka pracująca przy łóżku chorego.

#176  2015.06.03 19:48:22 ~ania

Tak taktak taktak taktak taktak taktak tak

#177  2015.07.08 14:33:30 ~toja

To jakieś żarty. Jestem na kontrakcie z medycyny szkolnej. Pracuję w 5 małych, wiejskich szkołach - 600 dzieci. Prosty rachunek 600 x 4 zł tj 2400 + 150 zł za fluoryzację = 2500 brutto), odjąć od tego ZUS 1150 zł, księgową 100 zł, potrzeby gabinetowe przeciętnie 100 zł miesięcznie w tym zakup programu do rozliczeń z NFZ, paliwo 200 zł. Ile zostaje? 1000 zł polskich. panie z izb pozbawiają mnie połowę jednej pensji. Czy tak być powinno?

#178  2015.08.04 18:39:32 ~Arctika

Dlaczego nie zbuntuje sie środowisko pielęgniarskie i nie doprowadzi do likwidacji izb pielegniarskich? Przecież one nic nie daja, tylko biora a jak sie chce coś od nich uzyskac to kłody od nogi, milion pytan i watpliwosci! Na co ida nasze składki? Na utrzymanie tych darmozjadów i ich ciepłych posadek? czas najwyzszy cos z tym zrobic, w nas jest siła! Jest nas ta duzo , zarabiamy grosze a te swiete krowy kokosy! Brak słów!

#179  2015.09.28 19:00:14 ~RENIA

Zlikwidowac izby pielegniarskie,bo nie robia nic a jeszcze szkodza.

#180  2015.09.28 19:07:23 ~piel.

Zróbmy cos dziewczyny,żeby zlikwidowac te izby piel.One naprawdę nam szkodza.

#181  2015.10.17 21:10:30 ~nitka

Pokazałam artykuł moim koleżankom z oddziału. Na 30 zatrudnionych koleżanek jedynie kilka z ociąganiem wyraziło chęć podpisania petycji do Min. Zdrowia lub Rzecznika Praw Obyw.Reszta wprawdzie wyraziła swoje oburzenie, ale nic w tej sprawie nie zrobią.I co mam sama walczyć jak jakaś Siłaczka? Ręce opadają z szelestem.

#182  2015.11.11 14:04:26 ~pielęgni

Właśnie dlaczego istnieja Izby i w jakim celu,inne zawody nie maja jakichś Izb.Pasożytuja ni naszej ciężkiej pracy! I nic nie robia ,każą sobie płacic za kursy na ktorych one same wykładaja albo ich koleżaneczki! Moze jakis prawnik nam pomoze i poradzi jak uwolnic sie od nich!

#183  2015.12.07 22:47:41 ~Angelika92

Skandal, skandal, skandal! . Po ch*** nam te izby? Nie dośc że nic nie robią,bym nam pomóc to jeszcze pierwsze z łapami po nasze cieżko zarobione pieniądze! :/ Zlikwidowac te pasożyty!

#184  2016.01.07 19:09:51 ~TP Krosno

W Polsce jest 23 okręgowe izby lekarskie. Izb pielęgniarskich 46! Skorumpowanych pań zamieniających się bez skrupułów stołkami. Przykładem jest KROSNO! Skandalicznie wysokie pensje za nic nie robienie! Jestem za ich likwidacją, ale to zależy od nas. Pielęgniarki i położne muszą się zjednoczyć, aby coś w tym zakresie zmienić. Walczmy z darmozjadami!

#185  2016.01.16 19:40:24 ~pielęg.

Dużo komentarzy! wyrażamy opinie wręcz krzyczymy ale nie umiemy jako pielęgniarki jako kobiety się zjednoczyć i nie dawać sobą pomiatać dzielić pielęgniarki w zależności gdzie pracuje ,dostanie czy nie dostanie SKANDALICZNEGO dodatku :BRUTTO BRUTTO: to jest poniżające ! .IZBY NIE SĄ NAM POTRZEBNE NIE ROBIĄ NIC POZWALAJĄ RÓŻNICOWAĆ PIELĘGNIARKI A TO JEST NIEDOPUSZCZALNE!

#186  2016.01.23 19:45:42 ~dorotka

Składki mamy w wysokości takiej jak płacą lekarze na izby ale czy ktoś pomyslał jaka jest różnica w dochodach! Wstyd !

#187  2016.02.05 18:34:26 ~baśka

Czy jest wśród nas ktoś kto nie płaci składek na Izbę? Podpowiedz jakiej argumentacji trzeba użyć, żeby dział płac nie ściągał jej z mojej ciężko zarobionej wypłaty?

#188  2016.02.07 23:06:26 ~Grażyna

Koleżanki. Krajowy Zjazd za nami. Nic się nie zmieniło. Składki po staremu, jedynie w przypadku działalności składki zostały zmienione i zamiast 1% wynoszą 0,75 % średniej krajowej. Zmniejszono wysokość składki na Naczelną Izbę. Ilość izb się nie zmieniła. Składek w tej samej wysokości dla każdej z nas nadal nie ma, w podjętych uchwałach nadal mamy zapisy, że w przypadku osiągania dochodów z kilku źródeł to składkę płacimy z wyższej pensji. CZyli jak masz to szczęście, że wynegocjowałaś 3000zł podstawy pensji, a w drugiej masz 2000zł podstawy to składkę zapłacisz - no ile ? Dobrze liczycie 30 zł, a nie 20 zł

#189  2016.02.21 18:01:31 ~dorotka

Panie pracujące w izbach to przysłowiowe pasożyty 'które żyją z nas pielęgniarek ,uważam jak większość z nas że ten organ ejest nam niepotrzebny

#190  2016.04.09 12:28:06 ~NIEZADOWOL

Składki na OIPiP są ściągane niesłusznie i niesprawiedliwie. Po pierwsze nie wszystkie płacimy te składki, a te z nas które nie płacą nie ponoszą żadnych konsekwencji. Zróbcie w końcu jakiś sensowny porządek! 1

#191  2016.06.09 14:10:03 julka165

Z tego co wiem , to odkąd nasz kraj jest w Unii Europejskiej nie ma obligatoryjnego obowiązku przynależności do Izb Pielęgniarskich ale nikt tego głośno nie mówi bo wszyscy by się powypisywali

#192  2016.06.09 14:10:04 julka165

Z tego co wiem , to odkąd nasz kraj jest w Unii Europejskiej nie ma obligatoryjnego obowiązku przynależności do Izb Pielęgniarskich ale nikt tego głośno nie mówi bo wszyscy by się powypisywali

#193  2016.06.28 14:03:58 ~Asia

Izby PP są niepotrzebnym wytworem wymyślającym obwarowania urzędnicze dla wolnego zawodu pielęgniarki czy położnej, zbierającym składki na swoje konsumpcje. pora na likwidacje izb, po 20 latach istnienia doszły do raportu pielęgniarskiego. jak świat światem raport piszemy i przekazujemy ustnie, co jest oczywiste.żenada.

#194  2016.09.01 07:22:08 ~jad

Nasze izby ściągają składki od osób ,które nie pracują w zawodzie pielęgniarki - ale odebrały prawo wykonywania zawodu, są za granicą ,ale nie wiedziały ,że trzeba wymeldować się z tej szanownej instytucji.Hieny wszędzie nas znajdą ,żeby wyrwać kasę

#195  2016.09.14 11:57:47 ~-karo

Od 10 lat nie pracuję w zawodzie a izby żądają zapłaty zaległych składek za 5 lat bo więcej nie mogą. przecież już po 5 pierwszych latach utraciłam prawa do wykonywania zawodu. Dlaczego mam płacić prawie 2500,- zł? przecież w tym czasie formalnie nie mogłam już być pielęgniarką. a że papierek nie zwróciłam . kto o tym pamięta w momencie otrzymania lepszej, docenianej pracy? ani złotówki ode mnie nie dostaną. a w ogóle gdzie byli przez 10 lat ?

#196  2016.10.07 16:16:17 ~Czytając t

Szkoda,że nie jestem młodsza na pewno z chęcią oddałabym to prawo i wyjechała miałabym poszanowanie i nie wymyślone składki.Utrzymywać niepotrzebną IZBĘ.

#197  2017.10.12 05:32:37 ~Ketesha Fr

Witam wszystkich, Nazywam się Ketesha Frank, jestem z Alabama, Stanów Zjednoczonych, jestem tu, aby zeznawać, jak mam pożyczkę od JOHN WILLIAMS Loan Company {(johnloanfirm2@gmail.com)} po zastosowaniu Dwa razy z różnych kredytodawcy pożyczkodawcy, którzy twierdzili, że są pożyczkodawcy tu na tym forum, myślałem, że ich pożyczanie było prawdziwe i zastosowałem, ale nigdy nie dał mi pożyczki, dopóki przyjaciel nie przedstawił mnie do pana JOHN WILLIAMS Loan Company, który obiecał mi pomóc z pożyczką moje pragnienie i on naprawdę zrobił tak, jak obiecał bez jakiejkolwiek zwłoki, miałem wątpliwości, ale nigdy nie uwierzyłem. Nigdy nie sądziłem, że nadal istnieją wiarygodne pożyczkodawców, dopóki nie spotkałem JOHN WILLIAMS, który naprawdę pomógł mi pożyczkę i zmienił moje życie na lepsze. Wiem, że wciąż istnieje wiele dobrych kredytodawców, ale radziłbym spróbować pana JOHN WILLIAMS Loan Company, jego troski i zrozumienia. nie wiem, czy potrzebujesz pilnej pożyczki lub chcesz finansowania projektów, Więc możesz skontaktować się z panem JOHN WILLIAMS Loan Company jego adresem e-mail jest (johnloanfirm2@gmail.com)