Pielęgniarko i położno! Na emeryturę idź z izby pip. Odprawy emerytalne 30 - 50 tysięcy złotych.

Wynagrodzenia w izbach pip.

..........................................

Władzom izby pip przysługują, oprócz horrendalnie wysokich wynagrodzeń, które są pochodną średniej krajowej - jednorazowe odprawy emerytalne i rentowe. O zarobkach władz izby pip możesz przeczytać tutaj. Czytano ten artykuł ponad 7 500 razy, 99 KOMENTARZY!

.

Wróćmy jednak do przedmiotowych odpraw.  Wynoszą one odpowiednio:

  • jednomiesięczne wynagrodzenie, przy zatrudnieniu krócej niż 15 lat;
  • dwumiesięczne wynagrodzenie po 15 latach pracy;
  • trzymiesięczne wynagrodzenie po 20 latach pracy.

Na konkretną wysokość odpraw mają przede wszystkim wpływ ustalone przez izbę pip wynagrodzenia miesięczne dla władz izby. Dlatego osoba będąca we władzach izby pip i przechodząca na emeryturę lub rentę ma wypłacaną odprawę w niżej podanych wysokościach w zależności od pełnionej funkcji oraz stażu pracy:

Prezes naczelnej izby pip

  • 16 800 zł (do 15 lat stażu)
  •  33 600 zł (po 15 latach stażu)
  •  50 400 zł (po 20 latach stażu)

Wiceprezes, sekretarz i skarbnik naczelnej izby pip

  • 14 700 zł (do 15 lat stażu)
  •  29 400 zł (po 15 latach stażu)
  •  44 100 zł (po 20 latach stażu)

Przewodnicząca okręgowej izby pip

  • 10 500 zł (do 15 lat stażu)
  •  21 000 zł (po 15 latach stażu)
  •  31 500 zł (po 20 latach stażu)

Sekretarz, skarbnik okręgowej izby

  • 8 400 zł (do 15 lat stażu)
  • 16 800 zł (po 15 latach stażu)
  • 25 200 zł (po 20 latach stażu)

Staż pracy dotyczy nie tylko okresu zatrudnienia we władzach izby, ale całego okresu zatrudnienia.

.

Zobacz komentarze na Facebooku

.

Mariusz Mielcarek

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.02.06 16:22:30 ~sowa

Wiem ile dostałam ,bo właśnie odeszłam, nie jest to nawet 1/3 tej kwoty, szkoda, że nie pracowałam w Izbach.Gdybym chciała dorobić składki liczą nie0,5%od emerytury tylko od zarobków, i są to duże składki chyba gdzieś koło 40 zł.Tak się zdenerwowałam że mnie to zniechęciło do szukania pracy.

#2  2014.02.07 14:34:40 ~piwa

Mam już dosyć tych Izb, które śmieją się z Tych które na Nich pracują, wkrótce wiosenne Zjazdy KOCHANI DELEGACI Z CAŁEGO KRAJU NIKT WAS NIE PYTAŁ O WIĘKSZE SKŁADKI ,Zbojkotować zjazd Może i Wtedy Izby Nie będą nikomu potrzebne Pozdrawiam mądre pielęgniarki które ciężko pracują za marne grosiki.

#3  2014.02.07 19:03:33 ~też

Ale macie problem! to są i tak groszowe zarobki i odprawy w porównaniu do innych pracowników ochrony zdrowia;lekarze co miesiąc dostają więcej i nikt im w garnek nie zagląda! Może zastanówmy się lepiej by wszystkie pielęgniarki zarabiały więcej a nie traćmy energii na zadziobywanie się wzajemne! a samorząd to jest wybieralny! i każda z was może tam się udzielać.na początek za darmo!

#4  2014.02.07 19:15:55 ~mn

Do'"też". Subtelna różnica , bo nasze władze dostają kasę z naszych składek a nie z NFZ jak lekarze!

#5  2014.02.07 21:23:30 ~też

A NFZ finansuje prywatny biznes i darczyńcy

#6  2014.02.07 22:30:11 ~Apeluję.

Jeju, jak Wy się dajecie temu Mielcarkowi podburzać. Zbojkotujcie lepiej te ukierunkowane jego uwagi, aż.żal czytać i komentować. Pokażcie mi jedno miejsce gdzie tak lekarze siebie w błocie mieszają! Gwarantuję,że nie ma! Bez Samorządu dopiero by sobie Państwo nasze i Zarządy szpitali np. pooszczędzali na pielęgniarkach na maxa! A zamiast składek płacilibyśmy za licencję zawodową i byli na łasce urzędników!

#7  2014.02.07 22:54:28 ~bzdura

Co za absurdy, pracuję w izbach i w życiu większej bredni nie słyszałam; ku czemu takie wypisywanie bzdur ma służyć----chce pan powalić samorząd zawodowy autoagresją pielęgniarek? zacznij pan lepiej zmiany od sojej postawy, bo jest dramatyczna i wcale pielęgniarkom nie pomaga!

#8  2014.02.08 09:29:18 ~piel;

Nie kraczcie jak wrony porównując nasze środowisko do lekarzy. a skoro już porównywać, to porównajmy efekty działań obydwu samorządów.

#9  2014.02.08 12:15:04 ~też piel.

Tak jak wrony, oczywiście, ale zrozum droga piel,że lekarze wiele osiągają przez solidarność a nie takie krakanie właśnie i podłe fora zwalczające własne środowisko zawodowe; liczę jednak i wiem,że ta garstka co tu pisze i daje się wciągać w "Pudelka pielęgniarskiego" jest wyjątkiem, a wiele mających dużą wiedzę i działających wie jak wiele już w pielęgniarstwie na znacznie lepsze zmieniono!

#10  2014.02.08 13:24:29 ~piel

Do "funkcyjnej - też piel" W każdym dzialaniu zorganizowanym liczy się przede wszystkim e f e k t. Ja obserwuuję zmiany w pielęgniarstwie od lat 30 -tu. a porównanie, jakie nasuwa mi się to upodabnianie się do Średniowiecza. W czasach F, Nightingale były większe sukcesy, No i z czego się tu cieszyć? . kogo chwalić za ten upadek pielęgniarstwa! KLĘSKA ZAWODOWA.

#11  2014.02.08 21:31:45 ~zuza

Koleżanka "bzdura" nie zna widocznie uchwał NRPiP.

#12  2014.02.09 20:16:33 ~gosss

Drogie koleżanki Mamy to co mamy dzięki naszej głupocie. Dlatego, że delegatami są oddziałowe, naczelne i koordynujące, to tak mamy. Dlaczego szeregowe pielęgniarki nie dbają o swoje? Dlaczego wierchurzka chce nami rządzić? Zastanówmy się czy nie zrobić porządku z tym?

#13  2014.02.10 13:04:28 ~piss

Ciekawe, w ilu izbach oprócz wynagrodzeń funkcyjnych przemycane są jeszcze wynagrodzenia(diety, ryczałty, czy jak im tam jeszcze) dla pozostałych członków rady, organów, komisji problemowych. Czy nie powinien się tym zająć odpowiedni urząd (Minister Zdrowia? ) uchylając takie uchwały. Są to praktyki niezgodne z ustawą o samorządzie pip. Art.15 ustawy mówi o zasadzie nieodpłatnej pracy na rzecz samorządu. Czy na to potrzebne są nasze składki? Ciekawe, w ilu izbach stosowane są takie praktyki?

#14  2014.02.10 18:42:51 ~???

"piss" czemu nie chcesz być delegatem i działać kosztem rodziny, wyjazdów służbowych bez wyrównań diet czy ryczałtów? Obiecaj to wyborcom i realizuj. Tylko każdy ocenia a mało kto się angażuje.

#15  2014.02.11 08:46:14 ~ania

Kochasne Panie, najgorsze co można zrobić, to zbojkotować Zjazd (Zjazdy). To właśnie Zjazd jest NAJWYŻSZĄ władzą samorządu. Tam właśnie trzeba być, by sprawę jasno postawić. Zgłosić też tzw. wnioski formalne, ktłóre MUSZĄ być przegłosowane przez Zjazd. Wtedy dopiero dowiemy się czego chcemy My a czego władze samorządowe :) Pozdrawiam

#16  2014.02.12 10:31:34 ~piss

Do ? Jestem delegatem od 1991r i nigdy nie skalałem się braniem takich pieniędzy. Działam kosztem rodziny, prywatnego czasu. Realizuję to co obiecałem wyborcom. A połowa izb w Polsce płaci osobom nieuprawnionym wbrew wspomnianemu art. 15 ustawy o sam. p. i p. Niestety, tylko zjazdy okręgowe mogą zablokować takie praktyki. Niektóre okręgowe rady i organy są zbyt umoczone w pobieranie takich pieniędzy aby się z tego wycofać.

#17  2014.02.12 22:02:47 ~acha

Szanowny piss wierzę,że jesteś kryształowy, też taka jestem i tak działam, więc nie taplaj z błotem wszystkich, ja też działam tak uczciwie i z pasją; wyrazy szacunku i apeluję o rozwagę w wypowiedziach i szczuciu jednych na drugich, znam wiele osób z NRPiP i uwierz,że też są tak prawe i uczciwe ja Ty czy ja, zatem nie rób krzywdy ogólnikami. Szacun dla Ciebie:-)

#18  2014.02.18 15:39:13 ~Monio

Panie mielcarek, panu się nie udało ale to własnie pielęgniarki i położne odchodzą na emerytury z Izb, w końcu 90% personelu to to właśnie My. Chociaż, jak niektóre przedmówczynie o takich kwotach również nie słyszałem.

#19  2016.02.29 23:22:42 ~ha ha

Czy ktoś na zjeździe zapyta się o te horrendalne wynagrodzenia? Czy znowu pogadamy sobie , ponarzekamy i pójdziemy zap.ć za 2 tysie . Ile można tolerować tych pasożytów? Rozwiążmy w końcu te Izby - pożytku z nich żadnego. Nie we wszystkich krajach Unii są izby , np w Niemczech nie ma.