Prezes naczelnej izby pip powinna podać się do dymisji!

Pielęgniarstwo 2014.

...................................................

Prezes Naczelnej Izby PiP powinna podać się do dymisji. Powód - brak skuteczności w działaniach samorządu! Podstawowym zarzutem jest nieskuteczność w kwestii wymuszenia na władzach: ministerstwo zdrowia oraz sejmowa komisja zdrowia, prawnego uregulowania wiekości obsady pielęgniarskiej na szpitalnych oddziałach. 

Dymisję powinni złożyć także członkowie Naczelnej Rady PiP.

Nasza grupa zawodowa zasługuje na bardziej skuteczne władze samorządowe!

.

Na Portalu Pielęgniarek i Położnych ropoczynamy cykl artykułów w przedmiotowej sprawie.

Pani Prezes powinna odejść . . .

Nie traćmy czasu . . .

Czas na pielęgniarski Majdan . . .

Mariusz Mielcarek

  

Komentarze użytkowników

#1  2014.03.30 18:26:10 ~TAK

TAK! Czas na pielęgniarski Majdan !

#2  2014.03.30 19:34:56 ~dorota

Popieram.a nasze władze do pracy w szpitalach przy łóżku chorego, za super pensję.

#3  2014.03.30 19:57:52 ~asia

Ja też popieram, a Panią Dorotę z powrotem na stanowisko specjalisty od spraw jakości. Na pewno będzie Nam pielęgniarkom o niebo lepiej, a jak już w to wszystko wciągnie lekarzy do obsługi to będziemy w prawdziwym Raju.

#4  2014.03.30 20:02:52 ~justyna

Popieram, nasze władze nic nie robią tylko podnoszą nam składki członkowskie a sobie pensje. Nic nie robią gdy dotyka nas rozłam wewnątrz dotyczący tych pielęgniarek które chcą pracować na umowę o pracę a tych które chcą na kontrakt. Musimy mowic jednym glosem i wspierac sie tak jak lekarze w swojej grupie zawodowej. Musi byc zarząd który walczy o nasze prawa i poszanowanie, ktory godnie nas bedzie reprezentowal. A nie taki ktory w sytuacji gdy Minister Zdrowia robi co chce - z naszej strony jest cisza.Przez to co sie dzieje nikt z Ministerstwa sie z nami nie liczy.

#5  2014.03.30 21:40:54 ~mn

Dawno pisałam że P Prezes więcej żyje sprawami uczelni i swojego rozwoju niż sprawami Izb! Ale cisza .Dajcie wyraz temu na zjazdach naszych Izb jako apele niech władze wezmą się do roboty.Utyskiwanie tylko i wyłącznie na forum nic nie da .

#6  2014.03.30 21:52:48 ~poł.

Powodów jest tak dużo, szkoda wymieniać powinna odejść .

#7  2014.03.30 22:40:17 obiektywna

Zgadzam się, trzeba zmienić to co złe i nieporadne. Żyją za nasze, dobrze się maja, a z nas pozwolili zrobić niewolników. Jak regionalne izby nie chcą być powymieniane niech wymienia Panią Pielęgniarkę Naczelnych Izb. Lekarze działają ich efekty widać, my nic. Czas na młode pokolenie, prężniej działające, starszych przenieść w stan spoczynku. Jednym słowem albo my szare pielęgniarki, których są tysiące, albo one wiecznie pijące kawę gwiazdeczki.

#8  2014.03.30 22:42:21 ~lula

Bajki Pan opowiadasz,najlepiej podpalić i uciec.To nie wina samorządu że nie ma własciwych ustaw.To polityka , to lobbing lekarzy,pracodawców i związku powiatów.W czyim interesie są zaniżone normy zatrudnienia oraz niskie zarobki pielęgniarek? Słyszał Pan o zarządzaniu poprzez konflikt? No chyba nie podejrzewa Pan samorządu! Wyższe zarobki pielęgniarek=wyższe(procentowo) składki na izby.

#9  2014.03.31 01:12:00 ~do 8

To nie wina samorządu,że nie ma właściwych ustaw? no cóż same się nie zmienia ,trzeba o to walczyć i dlatego potrzebne są nam nowe władze. A poza tym lekarze przy obecnie obowiązującym prawie potrafili wywalczyć swoje normy zatrudnienia i swoje pensje ,wiec jednak można. Piguly z izb też wiedzą jak przy obecnie obowiązującym prawie stwarzać sobie stanowiska i podnosić sobie i tak juz bezczelnie wysokie pensje.

#10  2014.03.31 06:54:35 ~anna

Do Luli samorząd jest właśnie po to żeby lobować na rzecz tworzenia prawa , uprawiania skutecznej polityki w tych wszystkich obszarach, które wymieniłaś. Pytanie jaką wizję rozwoju naszej grupy zawodowej ma Pani Prezes i reszta szefostwa .Na stronie NRPiP cisza , dzieją się ważne zmiany , toczy się dyskusja .Czy słychać nasz głos cisza w takiej sytuacji problem pielęgniarstwa nie powinien schodzić z pierwszych stron gazet i telewizji informacyjnych. Lekarze dyskutują o propozycjach ministra a my. Cisza ubogie krewne bez zdania.Czas się obudzić.Pozdrawiam

#11  2014.03.31 08:46:52 ~gość

Czas pokazywać swoje kompetencje i je egzekwować. Powiedział mi jeden z lekarzy, że same strzelamy sobie w stopę unikając wchodzenia w trudniejsze zadania ( bo niech to oni robią, w końcu maja taką kasę ). Np. nie chcemy intubować, a pielęgniarka ze specjalizacją ma do tego prawo. Nie chcemy się mieszać do rozmów służbowych o sprawach pielęgniarskich. Ostatnio lekarz zrobił mi awanturę, że chciałam wezwać na salę operacyjną oddziałową z oddziału, z którego przyjechał brudny pacjent. Za to lekarz wezwał lekarzy z oddziału, bo uznał, że oczywista kwestia pielęgnacji to sprawa lekarska, nam nic do tego. Tak krok po kroku zaczyna się nam udowadniać, że nic tu po nas. Dyrektorzy mianują na funkcje oddziałowych i nawet naczelne same p.o. i tak odbywa się marginalizacja naszego zawodu.

#12  2014.03.31 11:05:32 ~piel

Wszystkie pielegniarki z nowosadeckiej izby takze powinny byc zmienione i to natychmiast !

#13  2014.03.31 13:29:42 ~piel.

ZA DŁUGO SIEDZĄ NA STOŁKACH !

#14  2014.03.31 15:10:51 ~do13

Nie siedzą a trzymają się kurczowo. Wielki czas zaaplikować im środek rozkurczowy.

#15  2014.03.31 16:22:16 ~,,,,,

Właśnie za godz,czyli po 17- tej,myślę,że po wiadomościach,w radiowej trójce ma być jakaś rozmowa? na temat, czy będą zwalniane pielęgniarki,

#16  2014.03.31 17:29:32 ~on

Tutaj jest link do jednego z programów na ten temat w Polski Radiu 3 ale dzisiaj będzie chyba na inny temat rozmowa: http://www.polskieradio.pl/9/129/Artykul/1088307,Szefowa-pielegniarek-o-wypisywaniu-recept-nie-widze-tego-bez-zmiany-ksztalcenia

#17  2014.03.31 17:37:24 ~aaaa

Temat normy min.piel. jeszcze nie rozstrzygnięty. Normy dla tych co zabezpiecają pacjenta.A gdzie normy tych na stołkach.

#18  2014.03.31 18:22:57 ~xxx

Za granicą gdzie pracowałam jest odwrotnie.Najwięcej personelu to:pielęgniarki rehabilitanci,pomoce -osoby pracujące przy pacjencie. Oddziałowi,jeden dyrektor sanitarny,lekarze bez przesady,Mała administracja/z szefostwem nie rozbudowanym/,gdzie m,innymi układa się grafiki,planuje urlopy itp.Brak przełożonych,naczelnych. Ścisły kontakt oddziałowych z administracją i to wystarcza.

#19  2014.03.31 19:02:24 ~dobrze

Popieram. Tym wszystkim pasożydom należy podziękować. Tylko szkodzą środowisku. Te KANALIE dbają jedynie o swe interesy. Skorumpowane i uwikłane w układy. Jeszcze je utrzymujemy. Po co. Ich deprawacji już nie uleczy, za długo w niej tkwią. A efekty wszyscy znamy. Toważystwo wzajemnej adoracji. Przed dymisją jeszcze rozliczyć z zaniedbań.

#20  2014.03.31 19:07:39 ~liliianna

Bardzo ważne kwestie dotyczące składek na stronie ;Głos w sprawie.corocznego koszmaru wzrostu składek Proszę zajrzyjcie tam i odpowiedzcie.

#21  2014.03.31 19:12:36 ~Boob

Jesteście do niczego jako grupa zawodowa, nie potraficie wywalczyć jak lekarze porządnej podwyżki płac, rzucili wam ochłap którym się zachłysnęłyście i tak wegetujecie i narzekacie. Tak liczna grupa zawodowa nie może nic w tym kierunku zrobić? Żenada

#22  2014.03.31 19:31:06 ~vvvv

Pielęgniarki są ze sobą zbyt skłócone.W oddziale nie ma jedności,brak życzliwości. Jedna zadziała druga doniesie itp,Na co tu liczyć.

#23  2014.03.31 19:59:41 ~Julia M

Koleżanki i koledzy! . To rząd największej arogancji władzy. Nic nie Załatwimy, jeżeli będziemy tylko krytykować, a zabraknie nas w sejmie i w senacie RP. Tam się tworzy prawo i lobby. Pamiętajcie o tym, że z władzą trudno jest dyskutować.

#24  2014.04.01 07:42:59 ~ola

Pan też ponieważ tylko Pan miesza a trudne tematy zostawia Pan pielęgniarkom, jak do Biłgoraja to bał się Pan przyjechać,żeby pokazać jak się żyje i pracuje pielęgniarkom po wydzierżawieniu szpitala,ile ich zostało.ZMIANY TRZEBA ZACZĄĆ OD SIEBIE!

#25  2014.04.01 07:53:24 ~majka

Ależ lekarze wcale nie byli tacy skuteczni w wywalczeniu sobie podwyżek, to prezent zrobił im Jarosław Kaczyński ( nie musiał tego robić) podpisując rozporządzenie o Klauzuli opt-out notabene jesteśmy chyba trzecim krajem unijnym który taką klauzulę wprowadził nikt nas do tego nie zmuszał Pan Kaczyński zacisnął Dyrektorom pętlę na szyi więc nie dziwcie się, że nie ma kasy dla pielęgniarek i to jemu podziękujcie za takie rozwiązanie problemu płacowego służby zdrowia

#26  2014.04.01 08:00:56 ~nova

Majka nie pisz bzdur. Podwyżki dla lekarzy a właściwie wypompowanie dla nich kasy zNFZ to rewanż PO za poparcie w wyborach w 2008r

#27  2014.04.01 08:01:51 ~Grażyna

Prezes to powinna podać się do dymisji za sposób w jaki udał jej się uniknąć głosowania nad zwołaniem nadzwyczajnego zjazdu w sprawie składek może podrążyłby Pan ten temat to co się wydarzyło na ostatnim posiedzeniu rady naczelnej jest w mojej ocenie skandalem głosowanie nad wnioskiem okręgowych zjazdów przewidziano na ostatni dzień posiedzenia gdzie przeciwnicy tego wniosku poprostu wyjechali i nie było quorum czy to nie jest skandal!

#28  2014.04.01 08:07:56 ~nova

Powróćcie do artykułu o składkach ,ponieważ tam rozpoczęła się merytoryczna dyskusja delegatów w sprawie nadzwyczjnego Zjazdu. i zabierzcie tam głos!

#29  2014.04.01 09:24:45 ~majka

Co za niegramotne środowisko, które daje się w manewrować w gierki polityczne, rozporządzenie o klauzli opt-aut zostało podpisane przez Jarosława Kaczyńskiego i to ono spowodowało lawinę żądań, są na to dokumenty sięgnij do nich ciemnoto i przestań się bawić w politykę jak się na niej nie znasz

#30  2014.04.01 09:32:00 ~Adamek

No to teraz kogo do koryta - Kto ma być niby skuteczniejszy . Proponuję Pana Redaktora .

#31  2014.04.01 09:54:01 ~gość

Całkowicie popieram.Powiem więcej nam pielęgniarkom z 20 ;30 letnim stażem nie potrzeba naganiaczy i nadzorców my same wiemy jak wykonywać swoją prace a duposiadów w izbach ,naczelnych i oddziałowych poganiaczek mamy dość.Za nasze składki płacone przez długie lata należy nam się szacunek a nie przytakiwanie aby ocalić swój stołek.

#32  2014.04.01 10:09:58 ~:)

O jakiej skuteczności na dzień dzisiejszy mówisz. Skład osobowy ten sam od lat jedynie ośmiesza kadrę pielęgniarską. Skłóca pielęgniarki i położne, poniżył w kwestii kwalifikacji Polską pielęgniarkę - dla dotacji z UE i profitów zaza pomostówki, brak podstawowych norm zatrudnienia, niskie płace, poniżenie i wykorzystywanie - nawet szkokenie w skutecznym wymuszaniu posłuszeństwa SZANOWANYCH WŁADZ nie zdziwił. Im w to graj. Pielęgniarka wykorzystana, sponiewierana, a IM interes kwitnie. BOMBA. POBUDKA KOLEŻANKI. DLA SIEBIE I GODNOŚCI.

#33  2014.04.01 14:02:33 ~dnt

Uważam tak jak "gość" "Czas pokazywać swoje kompetencje i je egzekwować. . same strzelamy sobie w stopę unikając wchodzenia w trudniejsze zadania ( bo niech to oni robią, w końcu maja taką kasę ). Np. nie chcemy intubować, a pielęgniarka ze specjalizacją ma do tego prawo.Tak krok po kroku zaczyna się nam udowadniać, że nic tu po nas."

#34  2014.04.01 15:14:37 ~Inna

Może mamy takie władze na jakie zasługujemy? Są pielęgniarki, które uważają, że jak ktoś ma władzę to mu wszystko wolno. Zapytajcie delegatek z Rzeszowa. Pani przewodnicząca ma pełny etat czyli wynagrodzenie 9 tyś. brutto. Do tego jeszcze w tych samych godzinach pracowała jako Wiceprezes Naczelnej Rady w Warszawie za na 1/4 etatu czyli kolejne 3 tyś. i w tych samych godzinach praca w Wojewódzkiej Komisji d/s Zdarzeń Medycznych. Nikt na zjeździe nie podał kwoty ale na pewno kolejny tysiąc albo dwa. No i jeszcze jakieś wykłady. Koleżanki na Zjeździe nie bardzo były oburzone na taki stan rzeczy. Zastanówmy się kogo my wybieramy!

#35  2014.04.01 16:45:33 ~do dnt

.chcesz powiedzieć ,że gdyby ci znieczulono to byś była w stanie operować ,bo masz takie prawie kompetencje .Zauważ ,że tu -prawie- robi dużą różnice.

#36  2014.04.01 17:15:35 ~do Inna

Masz rację, piszesz o położnej, a inna w-ce poza wynagrodzeniem z NRPiP jest konsultantem oraz praca w Szkole i wykładziki dotyczące doskonalenia zawodowego. Widać u niektórych doba ma nie 24 a 48 czy więcej godzin. To jest niegodziwe.

#37  2014.04.01 18:31:26 ~tina1

Tu na portalu ,nic nie zyskamy,Pan Mielczarek skrzętnie zamiata nasze problemy pod dywan.TRZEBA Z PROBLEMAMI WEJŚĆ NA PORTAL JAK Z AKTA,LUDZIE DOPIELI SWOJEGO.WSTYD DLA PIELĘGNIAREK ZA SAMORZĄD KTÓRY GRABI NASZE PIENIĄDZE DLA SIEBIE.APELUJĘ ODEJDZCIE OD KORYTA,WASZE PENSJ DZIŚ POWINNY WYNOSIĆ 0 2/3 MNIEJ,OKRADACIE NAS,SZKOLENIA WYMYŚLANE SĄ PO TO ABYŚCIE MOGŁY JESZCZE DOROBIĆ,BO KTO PROWADZI SZKOLENIA,PACHŁKI IZB

#38  2014.04.01 18:49:17 ~Ola

A mój lekarz w ogóle nie chce mnie leczyć ani moich dzieci, w ogóle nie okazuje mną zainteresowania, jest jeszcze gorzej niż było, bo zainteresował się cudzymi problemami, tam ma większy angaż, do tego sprzedał wszystko co razem wyhodowaliśmy, oddał za darmo innemu, bo koleżanka z pracy ma większe problemy niż nasza trójka.

#39  2014.04.01 19:01:27 ~nika

Proponuję opracowanie petycji do Premiera , Ministra zdrowia, Rzecznika Praw Obywatelskich w sprawie zmiany w rozporządzeniu z obowiązkowej na dobrowolną przynależność do izb , Argumentów za tą zmianą dostarczyły nam same działaczki Izb siedzące w zarządach .Jeśli Pan Mariusz przysłuży się nam w tej sprawie redagując taką petycję , ma w tym więcej doświadczenia , to będzie znaczyć że ten Portal spełnia swoje zadanie zajmując się istotnymi sprawami dla pielęgniarek. Wybór czy takie pismo wysłać do w/w osobistości będzie już należał do każdej z nas.Myślę że czas działać by pozbyć się pasożytów z naszego grona i przywrócić Polskiemu Pielęgniarstwu należytą rangę.

#40  2014.04.01 19:03:11 ~zasmucona

Macie Panie I Panowie rację. Całe zło jest we władzach, które wybieramy. Nie wspomagajmy ich działań nie informujmy rzetelnie. Jad, który sączy Pan Redaktor jest jedynym lekiem na nasze problemy. Brak skuteczności naszych reprezentantów to tylko ich wina. Minister Zdrowia, dyrektorzy itp. tak bardzo chcą zmienić realia naszego życia, tak bardzo się starają jest tylko jedna przeszkoda samorząd zawodowy i jego władze. Usuńmy tę przeszkodę a z minuty na minutę świat się zmieni. Przecież to takie proste. Powodzenia

#41  2014.04.01 19:07:21 ~XXX

Wypowiedzi niejakiej "majki" ubawiły mnie aż do łez. Wszelkie zło w pielęgniarstwie przypisuje Panu Mielcarkowi i Panu ŚP Prof. L. Kaczyńskiemu. Ten wywód okrasza na dodatek zarzutem, że Ci ktorzy się z nią nie zgadzają nie znają się na polityce. Oj Majko, Majko! jaka prymitywna kampania przedwyborcza w Twoim wydaniu. Nieuctwo i prostactwo w jednym.

#42  2014.04.01 19:13:53 ~cvp

Proponuję całą sprawą zainteresować media , To świetny temat Pielęgniarki płacą ponad 40 zł składki miesięcznej na izby , by Zarząd mógł zarabiać ok. 15 tys miesięcznie , same pracując za 10 % tej wartości, utrzymuc to całe bractwo w 45 izbach w dobie komputerów i intranetu i w obszarze 16 województw. Gdzie tu sens i logika? Skoro to cwane towarzystwo z izb się nie opamiętało , to należy się z nim rozstać

#43  2014.04.01 19:20:09 ~do 41

Mnie również bawi ta cała sytuacja:) ale w życiu przychodzi moment kiedy robi się bardzo poważnie i w ten czas nikomu nie będzie do śmiechu prócz mnie:)

#44  2014.04.01 19:25:49 ~piel

Ja tam będę głosować na Kaczyńskiego , przynajmniej ten grajdołek izbowy mnie ominie przy negocjacjach kontraktowych z nFz, bo wszyscy pójdziemy na pensyjki z klucza w całym kraju , Ten facet za uczciwą pracę płaci dobrze.Przynajmniej dotrzymuje słowa, co innym politykom się nie zdarza

#45  2014.04.01 19:36:24 ~bdb

Jest nadzieja na wygrywanie wyborów przez PIS. Tylko wówczas znikną Rychy, Grzechy, SŁawomiry itd, itd./lista długa/ i IZBIANKI.

#46  2014.04.01 20:57:22 ~Adrenalina

Nie potrafimy wspólnie zadbać o zadowalające nas pensje.To fakt.A może zadbamy o wyższe emerytury.Proponuję,powalczmy o większy przelicznik emerytalny np.1.8 ,są szanse! Nie obciąża obecnie rządzących(inni będą musieli się z tym problemem zmierzyć)i w ten sposób będą nam bardziej przychylni ) .Po drugie ,jest to proces rozciągnięty w czasie ,i to stopniowo pozwoli dysydentom oswoić się z tą myślą.Po trzecie ,to okres przed wyborami,a więc najlepszy dla nas z możliwych! Porozumiemy się? A może w większości jesteśmy -i tu musiałabym się wyrazić-.

#47  2014.04.01 23:34:42 ~Pan iks

Dużo tu babskiego miądlenia, a trzeba konkretnie: przez trzy lata Prezes Naczelnej Rady nie zajmowała się naszymi problemami, bo nie miała na to czasu prowadząc wykłady(dobrze płatne)gdzie się tylko dało.W jednym z nich uczestniczyłem, piękne słówka, bez pokrycia.Nie ma zielonego pojęcia o naszej ciężkiej pracy,przecież to belfer a nie pielęgniarka

#48  2014.04.02 07:54:24 ~majka

Do bdb; przyjdą adamy mariusze itp. wole już stary bałagan niż nowy początek do xxx naucz się czytać ze zrozumieniem piasłam o Jarosławie a nie Lechu, gamoniu

#49  2014.04.02 08:23:22 ~wąż

Takie niby "babskie gadanie", a sprowadza się do marzeń ogółu pielęgniarek zorganizowania coś na kształt "pi. "pelęgniarskiego majdanu".Niby samorząd ma uprawnienia duże, lecz przy tak korupcjogennej ekipie nie ma szans na normalność. Ponadto jeszcze jak widać po wpisach niektórych- brak wiedzy ogólnej poraża - "opozycja odpowiada za wybryki rządzącej ekipy" = o zgrozo! Kompromitaca grupy zawodowej!

#50  2014.04.02 13:40:29 ~antyizba

A ja uważm , ze trzeba zlikwidowac samorząd , bo samorząd który niszczy grupe zawodową która ma wspierac jest niepotrzebny .Kiedy pierwszy raz w powojennej Polsce jest szansa na wzrost kompetencji pielęgniarek to Pani prezes udowadnia całemu światu , że my jestesmy od mycia dup , wynoszenia basenów i bycia popychadłami lekarzy sprowadzajac nas tym samym do poziomu salowych . Niech Izby ida precz Pani prezes tez , będzie wiecej kasy dla nas i nikt nie będzie nam zabraniał rozwoju

#51  2014.04.02 15:06:54 ~do 50

Zgadzam się.Pozbądźmy się wszystkich pielęgniarek, poza pielęgniarkami przy pcjencie,no i oddziałowe,muszą być,żadne jak widać inne twory pielęgniarskie,szefoskie, naprawdę nie są potrzebne.

#52  2014.04.02 15:10:10 ~...

Zacznijmy liczyć kierowników ,decydentów pielęgniarskich, i wskazć ich minimalną liczbę,Wiele z nich powinno odpaść na rzecz pracy przy chorym.

#53  2014.04.02 15:23:15 ~,,,,

A jak jest u lekarzy ! Np.na ostrym dyżurze jest 2 lekarzy,pracują jadnakowo,z tym że jeden z nich jest kierownikiem dyżuru.Ordynator również operuje wykonuje inne zabiegi przy pacjencie,dyrektor do spraw lecznictwa,jest przy pacjencie.A u nas izy,prezeski,naczelne,przełożone i one nie mają fizycznie,/tak jak lekarz/ kontaktu z pacjentem.

#54  2014.04.02 15:48:42 ~xx,

Właśnie oglądam filmik z włoskich izb pielęgniaskich.Wydano znaczek pocztowy z napisem ,pielęgniarka profesjonalna,na znaczku pielęgniarka z pacjentką,/znaczek w użyciu w całych Włoszech/filmik pięknie opowiada o zawodzie pielęgniarskim,pielęgniarkach.Opowiadają różni ludzie spoza kręgów pielęgniarskich.A u nas ? Halinka Kiepska.Co za kraj !

#55  2014.04.02 16:15:20 ~cd xx

Jeszcze tak sobie pomyślałam,-we Wloszech Izby piel.z władzami miast zorganizowały święto,marsze np.poświęcone kobietom chorującym na raka piersi.Udział biorą wszyscy mieszkańcy.Przy tej okazji dużo mówi się o propfesjonaliźmie pielęgniarek,o ich pracy,fachowości.A nasze ,izdebki,co ? podwyższają składki,i biją się o stołki.

#56  2014.04.02 16:36:08 ~od 1 do 55

Idź się leczyć, zmień lekarza, jest dużo lekarzy i można wybierać, bo ten który cię leczy chyba nie jest profesjonalista w tym co robi

#57  2014.04.02 16:40:59 ~1-55

Przepraszamy,że tak mocno zabolało. Ale prawda zawsze boli.

#58  2014.04.02 16:52:27 ~do 57

Nie,ja się po prostu o ciebie martwię

#59  2014.04.02 19:23:47 ~do 58

Ne martw się o mnie,bo osiwiejesz,lub wyłysiejesz,wybieraj.Martw się o siebie.

#60  2014.04.03 10:11:59 ~gość

Nic nie Załatwimy, jeżeli będziemy tylko krytykować, a zabraknie nas w sejmie i w senacie RP. Tam się tworzy prawo i lobby. Pamiętajcie o tym,ale my wolimy na innych głosować, którzy nie mają pojęcia o naszej pracy, lekarzy nie brakuje w sejmie i senacie. Szanujmy się na wzajem to inni nas tez będą szanować , jak traktujemy siebie na wzajem np. jak trafi pielęgniarka lub jej rodzina na oddział, czy do przychodni? a jak traktujemy byle lekarzyne ? same odpowiedzie sobie na te pytania

#61  2014.04.03 11:43:48 ~Inna

Pomyślcie logicznie. Samorząd to MY a nie tylko ONE WŁADZE. Na kogo głosujesz? A może wcale nie chodzisz na wybory delegatów? Czy rozliczyłaś koleżankę na którą głosowałaś? A może czas się zaangażować. Jeżeli tych pozytywnie myślących będzie więcej to pielęgniarstwo będzie dobrze funkcjonować. Chyba, że uważasz władza to profity, wtedy nic nie rób i nie narzekaj. Teraz pozwalamy na wszystko. Przewodnicząca pobrała wynagrodzenia za pracę, której nie wykonała. Nikt na Zjeździe nie powiedział KRADNIE MOJE PIENIĄDZE ! Nie reaguję a ona myśli, że jej się należą. Koleżanki nie dajcie sobą manipulować. MYŚLCIE i wyciągajcie wnioski.

#62  2014.04.03 15:18:39 ~vvv

Inna samorząd to nie my tylko byłe koleżanki i koledzy którzy przyrośli do stołków za nasze pieniądze i nie chcą swoich d. z nich zabrać

#63  2014.04.03 15:33:44 ~elza

Do 27:koleżanko masz szczątkowe dane. Prawda, że nie było na koniec dnia quorum, ale wniosków też nie było 15, więc może dodrze, że nie było głosowania.resztę dopowiedz sobie sama. A tak w ogóle to może określić minimalną liczbę Izb, np. 16? Wtedy łatwiej będzie o quorum!

#64  2014.04.03 21:37:36 ~piel

Jak naprawdę było z tym głosowaniem? Każdy mówi co innego! Wypowiedzcie się czy na Zjazdach w Waszych regionach postawiono wnioski o nadzwyczajny Zjazd Krajowy w sprawie składek? To pytanie jest zadawane kolejny raz na tym forum.Dlaczego nikt nie odpowiada? Gadamy/piszemy/ w cały świat bez podejmowania konkretnych działań.Zejdzie nam tak az do ad mortem defekatum!

#65  2014.04.06 14:08:39 ~k

My same zacznijmy sie cenic bo poki beda kolezanki ktore godza sie na niskie stawki nic nie ugramy

#66  2014.12.20 22:21:06 ~florencja

BOJKOT zawiesić płatność składek na rzecz izb! nasze pieniądze są trwonione na bezużytecznych i nie kompetentnych pracowników.

#67  2015.09.15 20:45:52 ~PIEL

Składki na pip to haracz --POWINNY BYĆ ZNIESIONE ! . ALE PANIE W ZARZĄDACH MAJĄ MEGA WYPŁATY TO CO IM TAM O CO MAJĄ WALCZYĆ JAK MAJĄ CIEPEŁKO BOJĄ SIĘ O POSADKI WSZYSCY WIEMY O CO CHODZI.PANIE WYKSZTAŁCIŁY SIĘ ZA PIENIĄDZE Z IZB TERAZ WYMYŚLAJĄ KURSY I SZKOLENIA KTÓRE MUSISZ UKOŃCZYĆ BO INACZEJ NIE MASZ PRAWA WYKONYWAĆ CZYNNOŚCI W ZAWODZIE A TO DLATEGO ŻE SAME I ICH KOLEŻANKI PROWADZĄ TE KURSY I DODATKOWO ZARABIAJĄ DUŻE PIENIĄDZE PYTAM PO CO WIĘC TA SZKOŁA PIELĘGNIARSKA SKORO I TAK MUSISZ PŁACIĆ I POŚWIĘCAĆ SWÓJ CZAS NA KURSY ŻEBY PRACOWAĆ JAKO PIELĘGNIARKA MOŻE SZKOŁY SĄ NIE POTRZEBNE TYLKO SAME KURSY BY WYSTARCZYŁY. BRAKUJE TYLKO KURSU NA ZMIANĘ PAMPERSA Z MYCIEM .

#68  2016.02.10 20:39:45 ~kosmedik

Kosztem okradania robiłem uprawnienia piel. anestezjologicznego.W domu byłem gościem jak studiowałem .Należało za wszelką cenę wyjechać z kraju .Tu nie ma perspektyw. do~PIEL mam kurs RKO przydał się jak miał bezdech mój syn