Firma szkoleniowa, organizator "BOMBOWEGO" szkolenia: jak dyscyplinować pielęgniarki?, "przeprasza pielęgniarki i położne Rzeczypospolitej Polskiej".

Pielęgniarstwo 2014.

.................................................

.

OŚWIADCZENIE

.

Forum Media Polska Sp. z o.o. (Wydawnictwo Forum Sp. z o.o.) niniejszym przeprasza pielęgniarki i położne Rzeczypospolitej Polskiej za rozpowszechnienie oferty „Jak motywować i dyscyplinować pielęgniarki i położne? Warsztaty i konsultacje dla osób zarządzających personelem medycznym i lekarzy”, zawierającej nieprawdziwe informacje jakoby pielęgniarki i położne, poprzez nierzetelne wykonywanie swoich obowiązków, naruszyły przepisy ustawy z 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej oraz zasady etyki zawodowej.

 


 

Osobiście uważam jako osoba wykonujaca zawód pielęgniarza, że powyższe oświadczenie nie jest satysfakcjonujące, zwłaszacza w kontekście zaproponowanych miedzy innymi takich zagadnień szkolenia jak:

  • "Wypracowany zestaw 15 argumentów dyscyplinujących pielęgniarki, które unikają pracy, popełniają błędy  i obcesowo traktują chorych,
  • Wskażemy jak wychwycić i ukrócić proceder, gdy pielęgniarki unikają pracy, zrzucają swoje obowiązki i odpowiedzialność na praktykantów i młodsze koleżanki,
  • Wiecznie niezadowolona i demotywująca współpracowników pielęgniarka - wskażemy po jakie środki prawne i dyscyplinarne możesz sięgnąć zanim stracisz kontrolę nad całym  zespołem."

Natomiast w całej sprawie należy mieć także na uwadze zapis w ustawie o zawodach pielęgniarki i położnej:

"Pielęgniarka i położna podczas i w związku z wykonywaniem czynności polegających na udzielaniu świadczeń zdrowotnych, o których mowa w art. 4 ust. 1 pkt 1–5 i art. 5 ust. 1 pkt 1–9, korzystają z ochrony przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych na zasadach określonych w ustawie z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny (Dz. U. Nr 88, poz. 553, z późn. zm.)."

Osobiście zamierzam skorzystać z uprawnień wynikających z powyższego zapisu, gdyże przyznanie przez organizatora szkolenia, że "nieprawdziwe informacje jakoby pielęgniarki i położne, poprzez nierzetelne wykonywanie swoich obowiązków, naruszyły przepisy ustawy z 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęgniarki i położnej oraz zasady etyki zawodowej", nie oddaje istoty całej sprawy. Natomiast organizator szkolenia w oświadczeniu nie odnosi sie do zasad etyki, członka Polskiej Izby Firm Szkoleniowych.

Myślę, że dobrym rozwiązaniem w powyższej sytuacji będzie skorzystanie przez pielęgniarki i położne z instytucji pozwu zbiorowego.

Skoordynuję te działania. Info na Portalu wkrótce.

pielęgniarz Mariusz Mielcarek

 


.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Szkolenie: jak dyscyplinować pielęgniarki? [Czytano ponad 10 000 razy, 99 KOMENTARZY!]

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.04.16 08:39:51 ~Piel.

Ważne,że w ogóle Ktoś w naszym imieniu zadziałał i przeprosiny wręcz wymusił,bo widząc jakie podejście ta firma miała do pielęgniarek to w ogóle sukces,że przepraszają. A Panie Mariuszu znając naszą grupę zawodową przypuszczam,że nie mamy co liczyć na pozew zbiorowy. Gdyby nie Pan i Izba Gdańska to pewne w ogóle by tych przeprosin nie było!

#2  2014.04.16 12:10:10 ~Ja

A mi się wydaje, że w tejże ofercie maczał palce jakiś doktorek albo gorzej Pielęgniarka Oddziałowa - wcale bym się nie zdziwiła. Większość Oddziałowych ma nas za leniwce unikające pracy i tylko knują jakby tu zdyscyplinować niegrzeczne dziewczynki.

#3  2014.04.16 12:38:09 ~Anna

Dobry krok, jestem za ! Tym bardziej, że po wczorajszym dyżurze mam wrażenie, że jeden lekarz uczestniczył w kursie, a egzamin zdał na 5+

#4  2014.04.16 16:19:05 ~ktoś

Wszyscy właśnie mają takie podejście do pielęgniarek. Przykre. płakać się chce.

#5  2014.04.16 18:12:54 ~pozew

Popieram projekt pozwu zbiorowego! Takie przeprosiny to można złożyć komuś kogo się w drzwiasz potrąciło.Powinno być to nagłośnione,by podobna firma sto razy się zastanowiła zanim wypuści na rynek taką ofertę.

#6  2014.04.16 21:26:36 ~piel

Te "warsztaty" dowodzą tylko jak bardzo nasz zawód jest nieszanowany w Polsce i jakie w ogóle poważanie ma pielęgniarka. Ja jestem w zawodzie dopiero 6 lat i pomimo skończonych studiów żałuję że wybrałam zawód gdzie niezależnie od uzyskanego tytułu traktuje się mnie jak sługusa, większość społeczeństwa postrzega nas jako "siostry basen, pampers". A jeśli chodzi o p. oddziałowe to mam wrażenie, że jest to funkcja stworzona aby odwalać prace za lekarzy a nie po to aby bronić i reprezentować pielęgniarki

#7  2014.04.16 22:43:20 ~ada

Popieram projekt pozwu. To jedyny sposób na skrócenie tych żałosnych praktyk i działań przeciwko grupie zawodowej

#8  2014.04.17 01:05:00 ~fox

Ma Pan poparcie środowiska, nie da się ukryć. Może to Pan jest tą osobą -liderem? W moim mniemaniu dwoma art. zrobił Pan więcej dla pielęgniarstwa niż niejedne nasze "przedstawicielki" przez całe swoje życie.Może warto przemyśleć start w wyborach do Parlamentu Europejskiego? Z takim poparciem bez problemu Pan się dostanie . Pani Ptak też by się dostała bez problemu , gdyby tylko chciała startować w wyborach. PS. Pani Gardias mówię oczywiście NIE.

#9  2014.04.17 03:53:31 ~bdb

Bdb,że wreszcie coś nas tak mocno pobudziło i może wreszcie zjednoczy działania pielęgniarek. Szkolenie to dramatyczna sprawa ale równie dramatyczne są powyliczane przez dyrektorów nowe normy zatrudnienia dzięki, którym wmawiają,że jest nas zbyt wiele kiedy wiemy,że jest nas dramatycznie mało, a obsady już tak zminimalizowane są,że zagra zagrażają pacjentom i pielęgniarkom. Róbmy coś z tym, nagłaśniajmy!

#10  2014.04.17 08:18:08 ~ddd

Często wypadało by zdyscyplinować lekarza!

#11  2014.04.17 10:51:23 ~a

Projekt pozwu zbiorowego jak najbardziej zasadny; chodzi bowiem o naruszenie godności grupy zawodowej. Sprawa jest tym bardziej rażąca, bowiem chodzi o zawód zaufania publicznego. Jak widać, są w kraju grupy, które wykorzystują i bogacą się na słabej, rozproszonej i nie chronionej grupie zawodowej, której Władze Naczelne są nieobecne i nieaktywne - uległe wobec prężnie działających korporacji zawodowych. DOŚĆ WYKORZYSTYWANIA, TŁAMSZENIA, I SZYDZENIA Z PIELĘGNIAREK. DOŚĆ WYKONYWANIA PRACY ZA LEKARZY, DOŚĆ ŚMIESZNYM PŁACOM NIEADEKWATNYM DO CIĘŻARU PRACY I ODPOWIEDZIALNOŚCI.

#12  2014.04.17 13:53:21 ~jm

Popieram. Czekam na dalsze info w tej sprawie.

#13  2014.04.17 17:05:35 ~myszka

Zawód pielęgniarki należy szanować -zgoda ,ale zawsze i przez wszystkich .Od oddziałowej po odcinkową pielęgniarkę,najlepiej przez sumienne wykonywanie swoich obowiązków.Wtedy nie będzie potrzeby takich szkoleń.Jak jest dziś ? W myśl zasady uderz w stół a nożyce się odezwą."kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień" jak jest w szpitalach widać najlepiej w dni wolne,gdy nie ma przełożonych.Kto pracuje? młode bo mają się uczyć a reszta zmiany pierdzi w stołek i narzeka. Wiem ,że moja będzie niepopularna.Trudno. Nie jestem oddziałową ,a zwykłą odcinkową z 2-letnim stażem na oddziale.

#14  2014.04.17 18:17:34 ~do 13

Droga myszko. Sektor pielęgniarski jest tak zaniedbany, że po przepracowaniu kilku lat w zawodzie pielęgniarki są wypalone. Zmęczone bieganiem z jednego do drugiego miejsca na kolejny dyżur. Jesteś młoda i w was młodych siła na zmiany. Jeżeli nie nastąpią niebawem i Ty staniesz się osobą zniechęconą. To, jak traktowane są pielęgniarki w Polsce jest nie do przyjęcia. Metody, które obecnie sugerują, aby nie dopuścić do bojkotu ze strony pielęgniarek trącą komunistyczną propagandą. Na to nie może być zgody. OPTUJĘ ZA POZWEM. DOŚĆ.

#15  2014.04.17 20:04:16 ~piel

Właśnie wróciłam z dyżuru z płaczem.Bardzo boli mnie kręgosłup.60 chorych leżących 3 pielęgniarki,nikt do pomocy.Brak sprzętu,między łóżka nie wchodzi nawet wózek inwalidzki.Płacz i zgrzytanie zębów. Decycenci,będą dyscyplinować nawet te chore w łóżku.Gratuluję postawy etycznej,bo profesjonalizm żaden.

#16  2014.04.17 21:42:39 ~ktoś

A ja zawsze będę młoda. tak, jak wszystkie koleżanki na oddziale. nie ma przyjęć, nie ma młodej kadry.

#17  2014.04.17 21:56:10 ~xx

Panie Mariuszu. Doskonała postawa. Od lat w końcu dzięki portalowi szansa na zmiany. To przykre, że Władze pielęgniarskie nie dostrzegają i nie reagują na tak ewidentne upokarzanie grupy zawodowej. Dzięki portalowi mamy szanse powiedzieć jak bardzo nie akceptujemy obecnej sytuacji i traktowania nas jak niewolników, szkoleń kadry sił przymusu i wyciszenia głosów ewentualnego sprzeciwu. To cieszy, że podjął się Pan interwencji. Gratuluję postawy i popieram.

#18  2014.04.18 07:43:02 ~do 13

Już koleżanka odpoczęła, polecam zatem artykuł OZZPiP - o biznesie w pielęgniarstwie. Tak się kończą mżonki koleżanek o przejmowaniu kolejnych zadań lekarzy. Te niezdrowe ambicje niedowartościowanych jednostek ZZ wykorzystuje przeciwko grupie zawodowej w dość obszermym artykule ! W naszym środowisku nie będzie dobrze jeśli nie zostaną zawężone priorytety : godne płace min. 4000 - w ramach 1 etatu, wcześniejsza emerytura - zawód nazbyt odpowiedzialny, solidny Samorząd - dotychczasowe Władze nie sprawdziły się ( to dzięki nim mamy obecną sytuację ); tylko ZZ pielęgniarskie mogły wystąpić przeciwko grupie, którą reprezentują. Czy Was to nie zastanawia ? Czyje interesy bronią ( dyscyplinują wzorem niepoprawnego organizatora szkolenia ).

#19  2014.04.18 18:58:07 ~gosc

Dla mnie nie ma nic dziwnego w ofercie szkoleń dyscyplinujących pielęgniarki. Moja mama korzysta z opieki długoterminowej i panie które przychodzą zawsze są zmęczone, nikt ich nie sprawdza, jak nie chce im się czegoś robić to mówią że nie trzeba itp. a ich praca polega na zmianie cewnika raz na trzy tygodnie i zmianie opatrunku jak odpadnie. Poza tym trzepią rzęsami, i udają że nie wiedzą co mają robić. Lenistwo i tyle! A nie wiem za co miałyby zarabiać 4000 PLN? Cieszę się, że ktoś dostrzegł ten problem i zaczął organizować takie kursy.

#20  2014.04.18 20:35:44 ~do 19

Proszę się zdyscyplinować samej, skoro własnej matce divo nie potrafisz zmienić opatrunku. Najlepiej oddać kochaną mamę pod opiekę obcych i nażekać. Jest wielki tydzień - przemyśl, co piszesz. Przede wszystkim, co robisz i jak traktujesz mamę. Oczywiście zdyscyplinuj się sama. A mamie życzę zdrowia i 100 lat. I co robisz? Coś się nie podoba ? Wesołych i rodzinnych świąt.

#21  2014.04.18 21:54:38 ~ktoś

A cóż to za gosc się trafił! Pewnie Pani nauczycielka albo przedszkolanka. Dałabym jej 1600 zł i niech przewali tyle roboty, co ja na oddz. wewnętrznym.

#22  2014.04.21 10:17:24 ~kret

Dziś zlewamy org. Związkowe i Samorządowe tak jak one leją na Nas ! Układy i polityka, czy etos i etyka. Kobieta roku 2014, kandydatka do EP (odznaczona; za ? ). i zwykłe pielęgniarki do zdyscyplinowania. Tak - w tej dziedzinie organizacje społeczno - układowo - polityczne, dążą do perfekcji. Na ile jeszcze upodlą POLSKĄ PIELĘGNIARKĘ ? Do jakiej roli sprowadzą pielęgniarstwo ? Jak pielęgnuje pielęgniarka pod pręgierzem ? . Popieram wniosek pozwu ! Popieram walkę o etos zawodu ! Nie akceptuję obecnego kierunku działania osób odpowiedzialnych za PIELĘGNIARSTWO; ich bierności wobec destrukcyjnych dążeń. Panie Mariuszu. Proszę działać - nim będzie za późno.

#23  2014.04.22 10:06:36 ~śad

Wskażemy jak wychwycić i ukrócić proceder, gdy pielęgniarki unikają pracy, zrzucają swoje obowiązki i odpowiedzialność na praktykantów i młodsze koleżanki, Wiecznie niezadowolona i demotywująca współpracowników pielęgniarka - wskażemy po jakie środki prawne i dyscyplinarne możesz sięgnąć zanim stracisz kontrolę nad całym zespołem." Nic lepiej nie oddaje postaw pielegniarek z epoki LM i nie ma co się obrażac taka jest prawda warczące , złe jak wiliki pielęgniarki , ponizajace młodych adeptów pielęgniarstwa bez zasad etyki, zdemoralizowane zaodow i obyczajowa . Oczyewiście sa wyjatki ale niestety nieliczne

#24  2014.04.22 11:03:54 ~siostra

Do gościa jak byś widział drogi gościu jak za granicą rodzime pielęgniarki trzepią rzęsami a mimo tego mają zczego żyć i to dobrze .Bo tam inaczej postrzegają pielęgniarkę .Płacą imają duży szacunek bez odrobiny prymitwywizmu jaki cechuje polskie społeczeństwo i lekarzy niejednokrotnie a kto ich tych lekarzy zdyscyplinuje? penie nie ty jako podatnik.

#25  2014.04.22 18:43:36 ~,,,

Najpierw należy zorganizować pracę pielęgniarek tak,aby były w stanie wykonać wszystkie potrzebne czynności spokojnie,i oczywiście odpowiednie wynagrodzenie. A teraz ,to dyscyplinowanie jest sprowadzeniem pielęgniarki do roli niewolnika. Dzisiaj pielęgniarka nie jest podmiotem.Jak można ,dyscyplinować,piel.która pracuje w oddziale np.40 chorych i jest tam jedyną pielęgniarką.Ma wszystko zrobić dokłanie sama,nie przeszkadzając kierownictwu.Nie nazywajmy tego dyscyplinowaniem,tylko tresurą ukierunkowaną na służenie.

#26  2014.04.22 19:13:46 ~do 23

Jestem przeażona Twoją wypowiedzią,jesteś Osobą b.apodyktyczną.Aby kogoś oskarżać należy się b.wnikliwie zastanowić ,zbadać,prawdziwość sytuacji.Czasami,kazda słuszna uwaga przekazana kierownictwu,doprowadzi do karania/pod nazwą dyscyplinowania/niewygodnej pielęgniarki,nazywając ją zdemoralizowaną itd.

#27  2014.04.23 22:56:00 ~gaga

Szanowne koleżanki i koledzy a może my zorganizujemy szkolenie dla pielęgniarek i położnych "Jak zdyscyplinować szanownych lekarzy". Z tym pozwem zbiorowym super sprawa.

#28  2014.04.24 22:46:37 ~wniosek

I co z tym wnioskiem zbiorowym?

#29  2016.07.23 19:26:36 ~funia

A gdzie Pan Zbyszek? prokuratura? TO JAWNY PRZEJAW MOBBINGU,DYSKRYMINACJI,SZOWINIZMU.To już pracodawcy szkolą się jak wykończyć ,zbesztać do końca pielęgniarki.szok.Za te parę groszy traktowane jesteśmy jak niewolnice,służące. To jawny wyzyski upokorzanie grupki niewielu.WSTYD.