W sprawie prawa pielęgniarek i położnych do wypisywania recept wypowiada się dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych.

Polskie ministerstwo zdrowia dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

.........................................................................

Propozycja ministerstwa zdrowia w zakresie przyznania pielęgniarkom i położnym kompetencji do "ordynowania leków i do wystawiania na nie recepty" zdominowała w ostatnich dniach dyskusje na Portalu Pielęgniarek i Położnych.

Szczegółowe informacje znajdziesz w aktualnościach w dziale:

Zapowiedź ministra zdrowia: pielęgniarki wypiszą recepty [Czytano prawie 20 000 razy, prawie 450 KOMENTARZY!]

.

Zobacz rozmowę z dyrektorem Departamentu Pielęgniarek i Położnych ...

Zobacz komentarze na facebooku

 

Zobacz także:

Najpierw UE dyskrymiowała pielęgniarki absolwentki Liceum Medycznego. Po 10 latach naprawiła swój błąd! Teraz polskie ministerstwo zdrowa chce przyznać kompetencje do samodzielnego ordynowania leków i wystawiana recept tylko magistrom, natomiast osobom z tytułem licencjata do wystawiana recept na zlecenie lekarza. Tylko ta grupa pielęgniarek będzie miała kompetencje do wystawiania skierowań na badania diagnostyczne i laboratoryjne. NA TO NIE MOŻE BYĆ ZGODY! [CZYTANO PRAWIE 4 000 RAZY, 153 KOMENTARZE!]

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.05.05 16:42:28 ~,,,

, Prawo do wypisywania recept ma stanowić nową płaszczyznę współpracy pielęgniarek z lekarzami, Chyba dwie b.różne płaszczyzny, lekarz 20.000 zł,pielęgniarka ok 1.600 zł

#2  2014.05.05 18:32:01 ~`abc`

Niestety, to prawada. Dodam tylko małą poprawkę:lekarz-20.000 zł, pielęgniarka z 30-35 letnim stażem pracy- 2.000. Odejdźmy wreszcie od łóżek, a etyką niech się martwią inni. Nami nikt się nie martwi, że trudno za te pobory przeżyć.

#3  2014.05.05 19:06:28 ~On34

Straszna roznica w zarobkach takie cos chyba jest mozliwe tylko w Polsce. zrozumialbym roznice 50 procent ale nie az tyle. Straszna niesprawiedliwosc w kraju panuje. kraj cwaniaczkow ktorzy za granica nie nadawaliby sie do niczego.

#4  2014.05.05 21:07:56 ~mgr

To i zarobki muszą być inne, znaczy się wyższe! a wyobraźcie sobie, że zamiast o lekarską brać do nas firmy farmaceutyczne będą się ubiegać Absolutnie, nie ma czego się bać-robiłyśmy to już od dawna! tylko wówczas nie legalnie za kolegów leni!

#5  2014.05.05 22:08:40 ~TK

A niech to chudy Mojzesz w tyłek kopnie

#6  2014.05.06 09:08:43 ~gość

Kochane, wszelkie dodatkowe uprawnienia trzeba brać i nie marudzić. Im wiecej uprawnien ma grupa zawodowa, tym trudniej z usług i pomocy tej grupy zrezygnować. Trzeba zrobić wszystko, by byc niezastąpionymi a później pokazać, co to znaczy, gdy nas nie ma/zabraknie nas . Wtedy posypią się i pieniądze za naszą pracę :) Bierzmy co dają o przygotowujmy się do ofensywy.

#7  2014.05.06 14:56:48 ~ja

Zazdrościcie lekarzom zarobków to dlaczego rzucacie sie na studia pielegniarskie zamiast na lekarskie? I jakoś wam nie przeszkadza,ze przewodniczace Izb maja z naszych składek po ponad 16 000.

#8  2014.05.07 11:57:41 ~do 7 ,,,

Tu nie chodzi o zazdrość.A na tym portalu już padło wiele krytycznych/z uzasadnieniem/słów,zdań pod adresem decydentek pielęgniarskich,w tym i przew.Izb Piel.

#9  2014.05.21 19:09:15 ~Aga

Moje Drogie! Od lat piszemy za lekarzy Rp. i bez żadnego dodatkowego wynagrodzenia. Obecnie są propozycje rządu a nasze koleżanki w Izbach jakoś cicho siedzą i żadnego sprzeciwu z ich strony nie słychać! Może czas drogie Panie ruszyć na jakieś negocjacje-no chyba że chcecie przespać te czasy i obudzić się gdy będzie już pozamiatane !

#10  2014.06.21 19:59:50 ~@l@

A nie zastanowiło to Was ,że ktoś naszym kosztem będzie znowu zgarniał kasę za szkolenia .bo już kończy się nabór na pomostówki i skończy się kasa, a te wszystkie uczelnie i firmy kształcące pielęgniarki muszą jakoś się utrzymać. Bo na naszej grupie zawodowej najłatwiej zbić majątek, nawet nasze izby prowadzą odpłatnie kursy specjalistyczne i szkolenia. Tylko kto za to płaci? Oczywiście pielęgniarki ze swoich nędznych dochodów.I zamiast lepiej zarabiać musimy ponosić kolejne wydatki. A wynagrodzenie i tak nie drgnie do góry.Dodam tylko że jako pielęgniarka z 5 letnim stażem i tytułem magistra zarabiam 1500 netto. jak za to przeżyć.Ani myślę brać jeszcze dodatkowy obowiązek i odbyć dodatkowe szkolenie.chcę wreszcie spokojnie i GODNIE żyć.