Ile głosów zdobyła w wyborach do europarlamentu pielęgniarka Dorota Gardias?

Pielęgniarki i polityka.

................................................

.

Zobacz także:

28-29 maja 2014 roku w Warszawie. Rekrutacja polskich pielęgniarek bezpośrednio z angielskim pracodawcą.

.


.

.

4 326

 

głosów zdobyła Dorota Gardias w wyborach do europarlamentu.

.

Kandydatka uzyskała 45% wszystkich głosów, które zostały oddane na listę ugrupowania politycznego, z którego kandydowała w okręgu wyborczym w Gdańsku.  Uzyskała na tej liście najlepszy wynik!

Natomiast ten wynik nie pozwolił jej na uzyskanie mandatu. Dorota Gardias uzyskała bowiem 1.11% wszystkich głosów, które zostały oddane w okręgu wyborczym, w którym startowała, a oddano tam ważnych głosów - prawie 400 tysięcy!

Natomiast liderzy list poszczególnych ugrupowań z okręgu wyborczego w Gdańsku, uzyskali odpowiednio po 87, 47, 19, 15 tysięcy głosów.

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Aktualności według działów - Zdecydowanie NIE dla kandydatury Doroty Gardias na europosła! - Koszmarny clip wyborczy pielęgniarki [Czytano prawie 15 tysięcy razy, ponad 200 KOMENTARZY!]

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.05.26 09:24:04 ~panie

I bardzo dobrze, ze sie nie dostala do EP.Ta pani juz dawno zapomniała, ze jest pielegniarką.Nigdy nam nie pomogła choc obiecywala.Udawała jedną z nas a w rzeczywistosci miała gdzies nasze problemy.Dla mnie to karierowiczka.

#2  2014.05.26 11:56:56 ~Zielsko

I bardzo się cieszę z tego powodu ;]

#3  2014.05.26 15:23:06 ~Oburzona

I bardzo dobrze! Robi z siebie pośmiewisko a środowisko pielęgniarskie tylko na tym cierpi. Poza tym nie ma ochoty pomagać innym, jeżeli nie przynosi to jej oczywistych i natychmiastowych korzyści.

#4  2014.05.26 16:06:45 ~dorota332

Brawo! Do pracy przy łóżku pacjenta zapraszam:)

#5  2014.05.26 17:20:39 ~iwnaw

Ja też się cieszę że się nie dostała do EP.

#6  2014.05.26 18:06:13 ~EURO

Szczypińska to kolejna chętna pielęgniarka do Brukseli po kasę, i też dobrze że się nie dostała. Tę panią również zapraszamy do pracy przy łóżku chorego.

#7  2014.05.26 20:14:44 ~kama

Drodzy moi, szkoda. Gdzie nasza świadomość stadna?

#8  2014.05.26 20:49:08 ~jola

To bardzo dziwna osoba,kiedyś przyjechała do szpitala podczas strajku ,narobiła zamieszania, dogadała się z dyrekcja i pojechała.Ośmieszyła tylko nas nic nie zrobiła.

#9  2014.05.27 10:18:13 ~anestezja

A mnnie jest bardzo przykro. Znam Dorotę Gardias i uważam, ze potrafiłaby bardzo godnie reprezentować i walczyc o prawa dla naszej grupy zawodowej, również w Brukseli. Uważam, że bardzo straciliśmy. Szkoda, ze nie potrafimy doceniać ludzi naprawdę wartościowych. Pozdrawiam Dorotę

#10  2014.05.27 19:35:12 ~gość

Mnie również jest przykro choć nie znam Pani Gardias i choć nie zachwycił mnie jej klip. Uważam że im więcej pielęgniarek na wysokich stanowiskach tym lepiej dla naszego zawodu, po prostu. Jedna pielęgniarka nic nie zwojuje, przypuszczam wręcz że czasem musi się ugryźć w język by nie podpaść komuś, kto ma coś ważnego do powiedzenia, od kogo w jakimś sensie zależy to i owo. Gdyby było ich więcej mogłyby odważniej walczyć o swoje. Dlaczego lekarze tyle potrafią wywalczyć? Bo mają swoje lobby. A jeszcze bardziej mi przykro, że my pielęgniarki bardzo często potrafimy tylko krytykować, patrzeć z zawiścią jak ktoś próbuje czegoś więcej. A próbować może każda z nas o ile zdobędzie się na odwagę. Większość z nas nie ma odwagi i krytykuje kogoś, kto nie boi się porażki.

#11  2014.05.28 07:06:33 ~mn

JAK WAM NIE WSTYD! Tylko dwie ostatnie wypowiedzi są merytoryczne i rozsądne Nie oczekujmy by nas szanowano skoro w nas pielęgniarkach tyle sarkazmu i nienawiści do jednej z nas , której się chce coś więcej niż tylko biadolić ! Wilki szacun dla Pani Gardias i niech nie zaprzestaje !

#12  2014.05.28 13:17:57 ~żarcik

O merytoryce pomyślcie będąc w kontakcie z Ministrem Zdrowia, Resortem Ochrony Zdrowia. Dotychczasowe kontakty Władz pielęgniarskich przynosiły jedynie wstyd dla środowiska, a upadku wartości zawodu doświadczamy na codzień. To dla włodarzy pielęgniarstwa ostateczny bodziec do podjęcia działań naprawczych w Naszym sektorze. Czas wziąść odpowiedzialność za powierzone działania.

#13  2014.05.28 14:21:00 ~wniosek

Zdobyła tyle głosów, na ile zasłużyła. Jak widać nie tylko środowisko pielęgniarskie nie godzi się z obecną sytuacją - społeczeństwo także krytycznie ocenia losy i sytuację polskiego pielęgniarstwa, czemu dało wyraz w braku poparcia karierowiczek nic nie robiących w kierunku poprawy sytuacji polskich pielęgniarek. Po wyborach wyciąga się wnioski. Mniemam, iż przedstawiciele partii z których panie startowały - wyciągną właściwe wnioski i zwrócą Swą uwagę w Naszą stronę. Liczymy na to. Pozdrawiam.

#14  2014.06.03 16:23:07 ~IZ

Pielęgniarki i położne będą miały lepiej, jak pojmą , że głosuje się na swoje, a nie na ludzi , którzy nie mają pojęcia o waszej pracy. Nic nie zdziałacie jak nie będzie WAS w sejmie, senacie, czy europarlamencie. Lekarze głosują tylko na siebie i efekty widać przede wszystkim w zarobkach. A WY wolicie na nich głosować niż na swoje, to macie na co zasłużyłyście.