Minister zmienia zdanie! W ustawie o "receptach pielęgniarek" przyznano uprawnienia pielęgniarkom i położnym posiadającym tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa lub położnictwa.

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

..................................................................

W ustawie o "receptach pielęgniarek" w trzecim czytaniu ustawy w dniu 22 lipca br. przegłosowano znaczące poprawki w zakresie katalogu pielęgniarek i położnych uprawnionych do ......

Otóż kompetencje do ordynowania leków i wyrobów medycznych i wystawiania na nie recepty przyznano także pielęgniarkom i położnym posiadającym specjalizację w dziedzinie pielęgniarstwa lub położnictwa. Do tej pory ministerstwo zdrowia stało na stanowisku, że takie kompetencje powinny posiadać tylko osoby posiadające tytuł magistra pielęgniarstwa lub położnictwa.

Ponad to osobom posiadającym specjalizację, w trzecim czytaniu ustawy, przyznano prawo wystawiania skierowań na wykonanie określonych badań diagnostycznych, w tym medycznej diagnostyki laboratoryjnej. Do tej pory ministerstwo zdrowia stało na stanowisku, że takie kompetencje powinny posiadać tylko osoby posiadające tytuł licencjata oraz magistra pielęgniarstwa lub położnictwa.

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz tekst ustawy o "receptach pielęgniarek" w brzmieniu, w którym została przekazana do senatu.

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.07.23 13:13:42 ~piguła

Nie długo dadzą wszystkim uprawnienia. Więc po co się uczyć.

#2  2014.07.23 14:07:48 ~lol

WIELKI BŁĄD dla wszystkich od wszystkiego żeby zamknąć na gęby

#3  2014.07.23 14:49:30 ~elli

A za chwilę włożą nam skalpel w rękę i pozwolą operować żeby tylko mieli mniej pracy.

#4  2014.07.23 15:23:55 ~gość

Ciekawe kto zapłaci za wykonanie badań zleconych przez pielęgniarkę,teraz skierowanie na badania wystawia lekarz i rachunki płaci lekarz. Wielkie mi tu uprawnienia,zabrano podstawowe uprawnienia do wykonywania świadczeń leczniczych bez kursów a chcą wlepić taki badziew.

#5  2014.07.23 17:18:13 ~.....

Widać jak , poważnie,jest traktowana pielęgniarka.Wczoraj tak, dzisiaj inaczej.Bez przemyślenia.Bo przecież to tylko pielęgniarka/pomoc lekarza/Piel.wypisze recepty,skierowania,a p.lekarz wcześniej wyjdzie na swój 5 etat.

#6  2014.07.24 11:04:52 ~ja

Przecież każda pielęgniarka ma tytuł specjalisty ( pielęgniarka) po co kończy szkołę medyczną ?

#7  2014.07.24 20:12:28 ~ nurse

Jestem pielegniarka, ubolewam, ze polską.i mam zamiar wyjechac, choc to proste nie jest, bo mam rodzine.moim marzeniem jest powiedziec panu Tuskowi prosto w oczy: panie premierze, co mam powiedziec moim córkom nastolatkom, gdy zblizaja się wakacje, gdy nie stac mnie na źaden wyjazd wakacyjny dla nich! Co mam kurwa powiedziec, gdy corki chca sie uczyc kolejnych jezykow obcych, a mnie nie stac na te kursy! bo jestem polską pielegniarką panie premierze Tusku! bo zadbal pan tylko o lekarzy, ktorzy nosza sie wyzej niz cokolwiek wiedza i potrafia, a polska pielegniarka to takie 3 w jednym.od wszystkiego.za co powyzej najnizszej krajowej.dzieki, panie premierze Tusku, wyjezdzam z tej pierdolonej Polski.

#8  2014.07.24 23:48:51 ~piel

Popieram! to prawda