Jaki % pielęgniarek nie chce ustawy o "receptach pielęgniarek", nie chce wypisywać recept lekarskich?

Rząd dzieli pielęgniarki na lepsze i gorsze!

................................................................................

Ustawa o "receptach pielęgniarek" wzbudza wiele kontrowersji.

Szczegółowe informacje w przedmiotowej sprawie znajdziesz w dziale:

 

Zapowiedź ministra zdrowia: pielęgniarki wypiszą recepty PRAWIE 950 KOMENTARZY!!!

.

Na posiedzeniu plenarnym senatu w dniu 23 lipca br. jeden z senatorów wypowiedział słowa:

.

"Otóż z sondażu wynika, że 60% pielęgniarek nie chce tej ustawy, nie chce wypisywać recept lekarskich".

.

Mariusz Mielcarek

.

Zobacz także:

Przykład potwierdzający żenujący poziom ustawy o "receptach pielęgniarek".

Kolejny przykład na żenujący poziom ustawy o "receptach pielęgniarek". Błędy gramatyczne!

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.07.28 08:22:23 ~irena

Myślę że będzie za jakiś czas 100 %

#2  2014.07.28 10:32:51 ~I co?

I co z tego? Jak widać minister B.Ar. ma nas i nasze zdanie w . głęboko (w poważaniu delikatnie mówiąc). Zatem: albo coś wreszcie z tym zrobimy wspólnie razem jako ogromne środowisko zawodowe albo kolejne 6 lat żyjmy bez podwyżki wynagrodzeń lub wręcz z obniżkami bo w Copernicus już od miesiąca nie płacą piel. i położnym dodatków za specjalizacje itp.) a lekarzom rosnąć będzie kasa do nieba i już sami bonzami się nazywają śmiejąc z nas jednocześnie. Niestety przykład maja od ministra z góry ,że tak można.SZOK!

#3  2014.07.28 12:37:49 ~ja

Bo za dużo starych pielegniar jest jeszcze z wiecznym bolem dupy

#4  2014.07.28 23:33:51 ~do ja

Weź kretynko się odczep od " starych pielęgniar"- też kiedyś będziesz stara- i dobrze ci tak

#5  2014.07.29 11:11:57 ~IRENA

No i to właśnie jest Wasz poziom

#6  2014.07.29 16:08:36 ~stokrotka

Zgadzam się z Ireną poziom żenujący.

#7  2014.07.30 11:24:06 obiektywna

Po co te dyrdymały, od wielu lat pielęgniarki w rozlicznych przychodniach wypisują recepty za lekarzy. W końcu będą to robiły legalnie, a nie wielkie larum lekarzy jak to oni są zajęci bo wypisują leki chorym, a to mija się z prawdą, nie we wszystkich przychodniach ale w bardzo wielu. Mam koleżanki które pracują w przychodniach i twierdzą że to robią. Jest wiele czynności które pielęgniarki robią za lekarzy. Tak jest z prowadzeniem znieczuleń w anestezjologii. Jest to następny sektor który powinien zostać uregulowany. Znikający lekarze anestezjolodzy podczas trwania zabiegu operacyjnego to też standard w naszym kraju.

#8  2014.08.01 17:00:12 ~stara

60% to jest własnie procent pielęgniarek , których kompetencja wypisywania recept nie dotyczy bo po pierwsze nie maja nawet maturey , po drugie sa po LM , a po trzecie maja tytuł pielęgniarki , a kompetencja dotyczy głownie magistrów pielegniarstwa i licencjatów pielegniarstwa.Czas zacząc rozrózniac te trzy stopnie wykształcenia

#9  2014.08.03 19:42:12 ~gość

Jeszcze bokiem wam wyjdą te recepty. Prędzej czy później, trafi się osoba która otrzyma lek na który jest uczulona i wtedy nikt was nie poratuje, a ci rządzący którzy dali wam to prawo nawet się na was nie obejrzą

#10  2014.08.13 17:11:59 ~ja do ja

Qva,znajdź wreszcie swój nick bo wciąż robisz mi pod pióra swoim kretynizmem. Jestem starą pielęgniarą i nie mam bólu d,y tylko dlatego,ze nie chcę pisać recept.Pracuję 32 lata i jeszcze nigdy nie pisałam żadnych papierków za konowała.Ja jestem od pielęgnowania on od leczenia i brania odpowiedzialności za to co robi.

#11  2014.08.13 17:14:51 ~do starej

Pielegniarek bez matury to juz dawno nie ma w zawodzie,sa na zasłuzonych emeryturach.Tych po LP też jest zaledwie garstka(w wieku przedemerytalnym,wiele z nich porobiło pomostówki) więc nie ublizaj koleżankom

#12  2015.09.28 07:27:52 ~gość

Witam! Szanowne Panie, przy wypisywaniu recept nie chodzi o wypisanie papireka tylko o zaordynowanie leku.Wiąże się to z tym, że musisz mieć wiedzę co pacjentowi dolega i jaki w związku z tym masz pomysł na leczenie.Pracuję w zawodzie 28 lat, jestem mgr, mam mnóstwo różnych uprawnień,ale na receptę to ja mam odwagę wypisać tylko RUMIANEK.My jesteśmy od pielęgnowania! Chciałabym wiedzieć co autorzy tego bubla legislacyjnego mieli na celu.