Video! Radny na sesji powiatu o pielęgniarkach: "dziewczyny świetnie ubrane, uczesane i mają szyk". Radni odpowiedzieli śmiechem. Ciekawe czy też w taki sposób radny opisałby lekarki w tym szpitalu?

Pielęgniarstwo 2014.

...................................................................................

 

.

Zobacz komentarze na facebooku

.

Zobacz także:

OKROPIEŃSTWO! Postrzeganie pielęgniarek przez posła RP. Pisze interpelację do ministra zdrowia używając zwrotów: "siostrami", "sióstr". [20 KOMENTARZY]

.

.

Komentarze użytkowników

#1  2014.09.22 13:00:46 ~mgr piel.

Szanowny Panie, pielęgniarki nie są personelem średnim od ok. 10 lat. Nie sposób przy tym nie zwrócić uwagi na Pana wywody o wyglądzie, szyku, etc. etc. Te cechy są ważne, jednak nie stanowią istoty zawodu pielęgniarskiego.

#2  2014.09.22 16:25:23 ~do mgr

Nawet z doktoratem będziesz personelem srednim, personel wyzszy to lekarze.I tego nik nigdy nie zmieni.Pielegniarki zawsze były swietnie ubrane, uczesane i majace szyk,przeciez nie moga wygladac kocmouchowato jak lekarki(nawet salowe wygladaja lepiej od 99% lekarek)

#3  2014.09.22 17:28:23 ~do #2

Szanowny Przedmówco. Jeśli tą wypowiedzią chcesz sobie podłechtać własne ego, muszę Cię rozczarować, mnie nie przekonuje. A odpowiadając, może nie tak bardzo merytorycznie;) jak Ty, zaproponuję Ci prześledzenie aktów prawnych, w szczególności ROZPORZĄDZENIA MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 27.04.2010 r. w sprawie klasyfikacji zawodów i specjalności na potrzeby rynku pracy oraz zakresu jej stosowania (Dz.U.10.82.537). Lekarze i pielęgniarki to Specjaliści do spraw zdrowia (22): Lekarze (221), pielęgniarki (222).

#4  2014.09.22 19:14:44 ~mgr

Personel średni tworzą technicy, osoby po studium medycznym, etc. Wypraszam sobie nazywanie mnie średnim personelem kiedy ukończyłam 5 letnie studia na UJ, mam tytuł magistra, który w świetle prawa jest równorzędny z tytułem lekarza (przyp. też magistra). Niejednokrotnie pielęgniarka posiada lepsze wykształcenie od lekarza - doktorat. Usilne wpychanie wykształconych ludzi (pielęgniarek, położnych, rm, niebawem również elektroradiologów) do jednego worka z osobami posiadającymi średnie bądź zawodowe wykształcenie jest zwykłym lekceważeniem, ignorancją, żeby nie powiedzieć chamstwem.

#5  2014.09.24 15:17:22 ~2

Też mam studia.I co z tego? nigdy nikt nas nie zakwalifikuje do personelu wyzszego.Jak juz wspominałam pielegniarka nawet z doktoratem nie jest uwazana za personel wyzszy.Magisterko,gdyby mgr był równorzędny z lekarzem to i zarobki byłyby identyczne i obowiazki.Ja nie mam rozdmuchanego ego i nie bije piany o byle co.jestem przede wszystkim pielegniarką i praca sprawia mi przyjemnosc

#6  2014.09.24 19:16:46 ~basia

"dziewczyny świetnie ubrane, uczesane i mają szyk". I bardzo ładnie się wypowiedział o pielęgniarkach. nie rozumiem w czym rzecz? ten Pan nie okazał braku szacunku dla pielęgniarek.

#7  2014.09.24 19:24:32 ~księżnic

Właśnie w Polsce wszyscy mają taką głupią mentalność i domagają się szczególnego traktowania, wyróżnienia, chcą być wszyscy królami lub królewnymi. magistry i dochtory. Dajcie ludziom dobrze zarabiać i wszyscy będą się dobrze znosić a nawet usmiechać i mówić sobie na TY jak na zachodzie.

#8  2014.09.25 11:31:36 ~hm

Tak, szownistyczne spojrzenie na świat. Komplementy są miłe, ale. Nie jestem zwierzątkiem w zoo, żeby patrzeć na mnie przez pryzmat mojego wyglądu. Jeżeli dobrze wyglądam, to dlatego że dobrze się czuję w swojej skórze, a profesjonalizmu nie zastąpi się makijażem albo nową kiecką. Jestem fachowcem. czy facetów też by tak komplementowano? Stara śpiewak, "dziewczyny w pielęgniarstwie", to się nigdy nie skończy. No może za sto lat.

#9  2014.09.25 11:40:06 ~Ewa

Jestem profesjonalistką-pielęgniarką, zawsze schludnie ubrana, czysta, zadbana, uśmiechnięta, wyglądam szykownie:))) i uwielbiam słuchać tego typu komplementy

#10  2014.09.25 16:51:55 ~piel

Zastanawiam się tylko, że o grupie lekarek powiedziałby "dziewczyny". Podobne sytuacje raziły mnie w czasie studiów. Na praktyki przychodzili studenci I roku leku i każdy zwracał się do nich per "państwo", "panowie", "panie", a często nawet "pani doktor" (na pierwszym roku studiów! ). Do studentek III roku pielęgniarstwa wszyscy zwracali się per "dziewczyny", "dziewczynki". Zastanówcie się przez moment nad takimi "komplementami" zanim się rozpłyniecie w zachwytach. Nasze środowisko nie wie co to szacunek, albo zwyczajnie nie rozumie znaczenia tego słowa - nie dziwi mnie to, wszak większość pań pielęgniarek to osoby w średnim wieku dla których przez większość życia spojrzenie lekarza było największym zaszczytem :P Teraz pokończyły pomostówki, ale mentalność prostej dziewczyny pozostała. Niestety. (i na szczęście nie wszystkie panie tak mają! )

#11  2014.09.25 21:57:26 ~donia

Na twoje WIELKIE szczęście w chorobie wszystkie tak mają

#12  2014.09.25 22:09:53 ~do PIEL

A może tak realną pomoc dla sroki-doroki byś przyznała. my pielęgniarki będziemy cię w tym wspierać w końcu wszystkie jesteśmy pielęgniarkami łącznie z tobą. może książke wydasz na temat pracy na 2 etatach sroki-doroki albo beci z rybnika.w końcu one już razem są na tym wózku. hahahaha

#13  2014.09.25 23:48:19 ~.

Do 12 Co to za bełkot?

#14  2014.09.26 08:17:20 ~Ewa

Byłam profesjonalistką-pielęgniarką, zawsze schludnie ubrana, czysta, zadbana, uśmiechnięta, wyglądałam szykownie:))) i uwielbiałam słuchać tego typu komplementy. Od 10 lat nie jestem pielęgniarką ani w praktyce, ani w teorii. Proszę mnie nie identyfikować z tym zawodem.

#15  2014.09.26 11:58:59 ~do 12

Pielęgniarka na moje pytanie cyt: nie wiem czy jesteś tego świadoma, ale zabierasz pracę innym pielęgniarkom pracę zatrudniając się na umowę zlecenie w kolejnej pracy? odpowiedziała cyt: a to moja wina, że są takie głupie i nie umią sobie znaleźć pracy? Poza tym same pakują się w osobiste problemy z żonatymi. Także ja osobiście nie polecam ani pracy jako pielęgniarka ani znajomości z tymi Paniami.

#16  2014.09.26 16:42:25 ~ja

Ktoś nie komplementuje pielęgniarek-źle, komplementuje piękny wygląd-też niedobrze.Wam juz z przeuczenia mózgi sfilcowało.Porypana grupa zawodowa.

#17  2014.09.27 12:32:54 ~hm

Kto Cię tutaj trzyma? Jest wiele zawodów możesz porzucić "porypaną grupę zawodową". Jeżeli nie rozumiesz, trudno, nie jestem encyklopedią. Żegnam, tylko że wtedy trudno leżeć na garbie koleżanki.

#18  2014.09.27 21:44:48 ~do hm

Ja juz własnie przeszłam na zasłuzoną emeryturę(po grubo ponad 30 latach pracy) i cieszę sie,ze juz nie muszę pracować w tym kłębowisku wściekłych zmij plujacych na siebie jadem.Z roku na rok jest coraz gorzej

#19  2014.09.28 09:04:24 ~hm

No i płacze ktoś z tego powodu? Nie. Podobnie zresztą jak koleżanka "Ewa", pożegnała się z zawodem i nikt nie lamentuje. Jedna więcej, jedna mniej, zmieniła zawód i czuje się spełniona, dlatego zagląda na forum pielęgniarskie. Tylko gratulować, zwłaszcza jak ktoś się dorobił czegoś w życiu i teraz jest szczęśliwy:)

#20  2014.09.28 19:35:29 ~do hm

Ewa zmieniła zawód.Ja nie bo odeszłam na emeryturę ale nadal uwazam sie za pielegniarke.Duzo sie dorobiłam i jestem szczęśliwa.Nie tak jak nowy narybek pielegniarski,któremu wciąż mało i mało i tylko patrzy jak upodlić pielegniarki starsze wiekiem.Powiedz mi w czym ktoś mi ujmie mówiac,ze jestem miła,zadbana,ładnie uczesana i mam szyk? Poniewaz wciąż czuję sie mlodo i tak wygladam nie obrażam sie jak ktoś o mnie powie:"ale dziewczyna"(a mam ok.60).Naprawdę nie ma o co bić piany.

#21  2014.09.29 16:20:26 ~iga

Dla mnie obrazą byłoby stwierdzenie,ze pielegniarki to kocmouchy w ciuchach z lumpa i stare klabzdry.A powiedzenie,ze to śliczne dziewczyny majace szyk,zadbane,pieknie wygladające i miłe to miód na serce i uszy.

#22  2014.09.29 23:25:34 ~hm

Tak. w wyborach miss world. Powtarzam, nie jestem encyklopedią. Nie pojmujesz, trudno. Wiatru nie złapie się do słoika.

#23  2014.09.30 09:58:30 ~gosc

Mój mąż ostatnio przyglądał się dużej grupie pielęgniarek na konferencji i stwierdził że mimo średniego wieku jesteśmy jako grupa eleganckie i ,czyste ,czyli - zadbane Było mi miło bo zawsze twierdzi że nasza grupa zawodowa jest specyficzna ,słaba i dąży do samozagłady

#24  2014.10.02 01:00:10 ~hm

Http://pi.ce-tescoassets.com/assets/PL/930/4750100700930/ShotType1_328x328.jpg

#25  2014.10.03 19:50:11 ~do hm

Jestes tak zapiekła w swojej nienawiści do wszystkich,ze nadal nic nie przyjmujesz do wiadomości.Ja tam jestem zadowolona gdy ktoś mówi mi komplementy.

#26  2014.10.10 16:46:15 ~hm

To nie nienawiść, tylko racjonalne myślenie. Lubię być komplementowana, ale jako człowiek, kobieta, a nie zamiast. Uznanie za ciężką pracę i ratowanie życia pacjenta, jest przez mnie mile widziane. Mydlenie oczu uwagą o pięknej fryzurze i traktowanie mnie jak małej, głupiutkiej dziewczynki, która zacznie kwiczeć ze szczęścia bo ktoś pochwalił jej kieckę spotka się z mojej strony z negatywną reakcją. Proste? Szkoda, że trzeba stosować łopatologię. Pa dziewuszki

#27  2014.10.23 13:50:30 ~Kath

HM - masz rację. Niestety to typowe dla pielęgniarek, rzuci im się byle okruch, byle komplement i już masz je u nogi. Wystarczy spojrzeć w tv- wielkie strajki o 50zł, smutne.

#28  2014.10.31 19:13:33 ~hm

Dzięki za zrozumienie:)

#29  2014.11.09 11:09:01 ~Iga

Ozcywiście, że wyglądamy rewelacyjnie jeżeli nie potrafisz zadbać o siebie nie potrafisz zadbać o innych czyli pacjentów! Kto poszedł by do hydraulika, któremu ciekną w domu krany.

#30  2015.04.13 12:41:02 ~monia

Oj jednak głupie pielęgniarki. Każdy komplement jest miły, ale stosownie do sytuacji wypowiedziany. W innym razie obraża. I ten właśnie obraża.

#31  2015.04.13 17:21:39 ~anonim

Miło słuchać komplementów, ale w takim kontekście niestety obrażają. Po pierwsze personel średni? Co? Coś mu się chyba pomyliło. Po drugie, jeśli potrafił zwrócić uwagę tylko na wygląd tych pań, które tak ciężko pracują w szpitalu to ja dziękuję.