Billboardowa kampania społeczna - W Polsce pielęgniarek nie cenią.

Pielęgniarstwo 2015.

.....................................................

.

Ministerstwo zdrowia oficjalnie przyznaje, że nie ma wpływu na warunki w jakich wykonują zawód pielęgniarki i położne, w tym także warunki płacowe. Takie stanowisko ministerstwa jest argumentowane tym, że to kierownik podmiotu leczniczego odpowiada za warunki w jakich wykonują zawód pielęgniarki i położne. To kierownik ponosi odpowiedzialność za liczbę zatrudnionych pielęgniarek i położnych, poziom opieki pielęgniarskiej oraz warunki płacowe. I nic do tego ministerstwu zdrowia. Po prostu regulacje prawne nie przyznają resortowi zdrowia kompetencji w tym zakresie.

W tej sytuacji zastanawiający jest fakt, że ministerstwo zamierza rozpocząć działania, aby więcej osób podejmowało studia pielęgniarskie.

Reasumując - ministerstwo zdrowia chce wpuścić w kanał, którym zwą pielęgniarstwem jeszcze więcej osób.

Czy to jest etyczne?

Świadom kontrowersji wynikających z powyższego stanu rzeczy, zdecydowałem się mimo wszystko wspomóc ministerstwo w dążeniach, aby to "więcej młodzieży kształciło się w pielęgniarstwie".

I tak oto zrodził się pomysł Kampanii Społecznej - W Polsce pielęgniarek nie cenią.

Myślę, że kampania zaskutkuje tym, że wilk (ministerstwo) będzie syty i owca (młodzież) cała.

Zobacz komentarze na facebooku

Mariusz Mielcarek

 

 

 

.

.

.

.

.

.

.

.

Polecamy książki

Komentarze użytkowników

#1  2014.10.19 19:23:17 ~Goja

W Polsce nic sie nie zmieni, to pewne, póki dyrektorzy szpitali decydują o podwyżkach. Dla nich ważna jest tylko jedna grupa zawodowa lekarze, i to im wypycha sie kieszenie, bo biedni lekarze muszą mieć praczki, sprzataczki, wypasione auta,wczasy na Majorce. Niewazne,że pielegniarka kończy studia wyższe,podpowiada doktorkom, jak maja działać w trudnych sytuacjach , odwala za nich robotę. To ona ma najwiekszy udział w powrocie pacjenta do zdrowia.

#2  2014.10.19 20:15:49 ~piel.

Zgadzam się z tymi słowami.Jest to bolesna PRAWDA.

#3  2014.10.19 20:54:33 ~Super!

Super pomysł! Gratuluję! Ja też wszędzie podkreślał,że młodzież studiuje pielęgniarstwo,by potem mieć super pracę i zarobki w całej UE (z wykluczeniem Polski). Rząd niestety lekceważy vel olewa ten stan faktyczny. Dramat! A.W.

#4  2014.10.19 21:09:53 ~Brawo!

Brawo Panie Mariuszu,sama trudna prawda! Jestem pielęgniarką z pasją,22letnim stażem w Polsce i z kredytem na życie. Muszę pracować po 400godzin by nakarmić rodzinę. Mam już tego dość,uczą się języka i wyjadę.Mój dziedek był torturowany w Majdanku i nie wiem czy by zrozumiał moją decyzję,że jadę pielęgnować staruszków Niemców. Ale do tego doprowadziło 7lat bez podwyżek i głodowe pensje na etacie.Tu zarabiałam na etacie tyle co lek.za jeden dyżur.Ja już tak nie chcę i nie dam rady! Zostanę jeszcze by zagłosować PRZECIW tym co rządząc mają nas pil.i pół. oraz w efekcie pacjentów w głębokim powiązaniu!

#5  2014.10.19 21:25:39 ~kASIA

Zawsze powtarzam jesteśmy JEDYNĄ grupą zawodową w tym kraju którą wszyscy mają gdzieś.O 203 musiałyśmy walczyć w sądach, zmiana dokonana przez p.Kopacz w sprawie procentowego podziału zysków szpitali - cudo,tylko że nagle szpitale zaczęły przynosić straty a lekarze dziwnym zbiegiem okoliczności znależli się szybko na kontraktach za dziko wysokie pieniądze. A my ? ministerstwo zdrowia nie płaci nam więc nic nie może, a i strajkować nie możemy, no bo jak? więc pracujemy , kręci się ? kręci , więc dla wszystkich jest ok.25 lat pracy - pensja 1900 netto. Emerytura w przyszłości? na sznurek żeby się powiesić może starczy , bo na życie na pewno nie. też przyjdzie mi na stare lata wyjechać i niemcom tyłki podcierać . A pan minister niech rodzinę w tym szkoli bo niedługo do tego w Polsce nas ZABRAKNIE

#6  2014.10.19 21:27:27 ~Maciek

Oj opłaca się być pielęgniarką czy pielęgiarzem. Najbardzej "opłaca" się kształcić, z mgr pielęgniarstwa i dr nauk o zdrowiu - mam 2400zł ( brutto), no i nosze baseny i wiadra z moczem, bo na awans liczyć nie można.Fajnie, uczcie się :-). MOge wystąpić w tej kampani np. jak niosę wiadro z moczem i pampersa w drugiej ręce a na indetyfikatorze mam "dr" brawo !

#7  2014.10.19 21:34:05 ~kASIA

Do Maciek --- a przepraszam , a ile języków znasz ? mgr i dr to za mało , więc nadajesz się tylko do moczu i pampersa :)

#8  2014.10.19 21:34:18 ~Oleńka

Gratulacje i ukłony Panie Mariuszu !

#9  2014.10.19 21:35:24 ~Maciek

Kasia, nie wszycy mogą jechać do obcych krajów.

#10  2014.10.19 21:43:46 ~Oleńka

Macieju, na pewno jest gdzieś właściwe miejsce dla Ciebie !

#11  2014.10.19 21:44:22 ~kASIA

Maciek , nie poznałeś się na moim sarkażmie i ironii . Nowa ustawa o zawodzie pielęgniarki i polożnej mowi wyrażnie że mamy się kształcić , szkolić , itd. ale za swoje pieniądze . Więc znowu ministerstwo dało zielone światło dla cwaniaków, Jak grzyby po deszczu powstało mnóstwo pseudo ośrodków do kształcenia , które za kurs krzyczą sobie ok 1500 zł , nie wspominając o pomostówkach za 5500 . Skąd brać pieniądze ? a lekarze mają sponsorów , wszystko w świetle prawa , wszyscy udają głuchych i niewidomych . Do tej pory jakoś nie wprowadzili kas fiskalnych dla lekarzy , czy choćby jak na zachodzie albo prywatna praktyka , albo etat w szpitalu , a nie dziesięć srok za ogon , i jeszcze mało.

#12  2014.10.19 22:18:58 ~men-piel.

Jestem za likwidacją wydziałów pielęgniarstwa. Po co to? Jak i tak obecnie żąda się kursów na wszystko. Na co dyplom, który bez kursów jest warty tyle co gówno. Na sorach izbach wyprą nas rat.med, na oddziałach opiekunowie za poł ceny, wystarczy jedna piel. na cały szpital i problem z nami gównami sie rozwiaze. Mam dosc tego zawodu, tej poniewierki i upokorzeń za 1800netto. Mam 31 lat i pełnoobjawowe wypalenie zawdowe i zyciowe! Dajcie mi sznur, to sie powiesze! 1

#13  2014.10.19 22:32:45 ~pol

Masz rację,po co wydziały pielęgniarstwa. Może wreszcie przy braku personelu średniego lekarze dzwigną swoje cięzkie dupska i bedą robic to co do nich należy, przecięz opiekun medyczny im nie pomoże.To byłby jedyny pozytyw tej całej, śmiesznej sytuacji,obym dożyła tych czasów, kiedy lekarz bierze się do roboty.

#14  2014.10.19 22:50:15 ~piel...

Może zaczną nas doceniać jak pacjentowi nie będzie miał kto podać basenu, napoic Go czy nakarmic z powodu braku personelu, bo nie wierzę że lekarz dokona takiego czynu, oni uważają się za ludzi do celów wyższych.

#15  2014.10.19 22:52:49 ~ewa

A nie dość że zarabiamy malo to jeszcze izby zabierają nam procent na swoje duże pensje a co mamy w zamian nic poprostu porażka

#16  2014.10.19 23:09:11 ~pol

Nasze izby, to oddzielny temat. Te panie dawno przestały być pielęgniarkami, nie powinny nas reprezentowac. Myślę,że lepiej sprawdziłby się ktoś spoza brańży. Izby to nasz wstyd i hanba.Mało,że sciągają haracz, to jeszcze kazą płacić za kursy, które trzeba robić na urlopach, a potem jeszcze odprowadzac podatek od tychże ukonczonych,rzekomo darmowych kursów. Zwiazki, sa, a' jakoby ich wcale nie było".

#17  2014.10.19 23:12:43 ~korporacja

Korporacja musi być! Tylko właściwe osoby wybierajcie! Bez korporacji i ZZ to salowe by was przewyższyły i ratownicy,bo bardziej są z grani,a wy.jedna na drugą gada a lekarzowi kawusie robocie i sto czynności za niego!

#18  2014.10.19 23:17:32 ~gadanina

Pogadacie tu i dalej polecicie lekarzom usługiwać! Tak działają pielęgniarki w Polsce. W innych krajach robią stanowczo swoje i za dobrą kasę,bo się z nimi liczą.A wy zamiast siłę poczuć i oddać głos na wyborach w listopadzie,aby nieba tych co wam teraz tyle płacą! Narzekacie tylko,a oni się śmieją! Pokaż siłę i oddaje antygłos!

#19  2014.10.19 23:50:10 ~kASIA

A to też prawda , że jedna z drugą niemal wszystko za lekarza by zrobiła, no bo przecież nie wypada nie zrobić , oni kasę tłuką śmiejąc się z nas . Jesteśmy najbardziej kur.wskim środowiskiem , nie potrafimy się zjednoczyć , jak byśmy nie zatrudniały się na kilku etatach to już dzisiaj w wielu szpitalach byłby krach , a ta pielęgniarka która nie usługuje lekarzom i nie wyręcza ich , przeciwstawia się im , rzetelnie wypełnia SWOJE obowiązki jest czarną owcą

#20  2014.10.20 07:31:53 ~Małgorzat

Panie Mariuszu Dziękuję,chciałabym w całej Polsce umieścić takie bilbordy aby pobudzić ludzi do myślenia,a jeszcze przed wyborami?

#21  2014.10.20 09:37:02 ~janina

Staż pracy 25 lat, ukończone 2 kierunki studiów, od 2 lat pracuje w Niemczech. Zgadzam się, nie wszyscy mogą wyjechać, mnie się powiodło, nie zmieniłabym decyzji. Płaca o jakiej mogłabym tylko pomarzyć będąc w Polsce, życie łatwiejsze, tańsze. Życzę powodzenia i wytrwałości.

#22  2014.10.20 09:46:04 ~moyra3

POPIERAM W 100 % tą kampanię. Polecam pracę w Norwegii lub Szwajcarii

#23  2014.10.20 09:54:17 ~pigulka

Żeby nasze społeczeństwo, dyrektorzy coś zrozumieli musiałby być strajk wystarczyłby 1-2 dni, ale taki gdzie każda z nas odeszłaby od łóżek a osoby pracujące na kontraktach czy umowach zlecenie odmówią również pracy. Byłoby to nie do ogarnięcia bo na oddziale zostają sami pacjenci z lekarzami i opiekunami medycznymi, którzy nie mają uprawnień do zrobienia wielu rzeczy. Inne strajki nie przyniosą rezultatu.

#24  2014.10.20 09:55:23 ~stokrotka

Super pomysł Panie Mariuszu. Powinien jeszcze powstać Ruch Pielęgniarek, które są nie tylko świadome całej chorej sytuacji związanej z naszym zawodem ale jednoczesnie takich, które nie boją się o tym mówić głośno i wcielać w zycie poruszane tutaj kwestie, nie na forum, gdzie każdy jest anonimowy tylko w mediach tak żeby całe społeczeństwo zauwazyło, że jest taka grupa zawodowa jak pielęgniarki.

#25  2014.10.20 10:13:24 ~piel.opt

Drogie koleżanki i koledzy czemu wy ciągle utożsamiacie się tylko z basenami,g. i dupami do podcierania.To świadczy o niskiej samoocenie,przecież jesteśmy mądre i wykształcone i tak działajmy.Rewolucji w zawodzie nie zrobimy ale warto małymi kroczkami lokalnie coś zmieniać.Pomyślcie! Pozdrawiam wszystkich cieplutko.Będzie lepiej!

#26  2014.10.20 10:42:15 ~zosia

Witam Wiele jest prawdy w powyższych wypowiedziach, mam podobne zdanie w wielu kwestiach, ale cóż dokonałam takiego wyboru więc ponoszę odpowiedzialność. 30 lat temu znajomy właściwie mnie błagał żebym wyjechała na zachód, a mu powiedziałam, że jestem patriotką. Dziś wiem, że patriotyzm nie jest w cenie. Pozdrawiam

#27  2014.10.20 10:59:41 ~ELA31

Witam, jestem mgr i specjalistką pielęniarstwa, pracuje ponad 22 lata, w tym 1,5 roku w Niemczech pracowałam na oddziale IT.Ale to było za czasów kiedy Polska nie była w uni. Wróciłam do Polski bo ją kocham. Ale po tym jak nas tu szanują ponownie wyjeżdzam do Mieniec lub Szwajcarii. Polecam wszystkim, porządne zarobki, godne warunki pracy i SZACUNEK oraz uznanie dla naszych kwalifikacji i bardzo ważne EMERYTURA. Pozdrawiam.

#28  2014.10.20 12:19:33 ~buba5

Nie ma co się rozczulać rodzima służba zdrowia to bagno przepracowałam 22 lata w dużym miejskim szpitalu i nie jedno widziałam ,lekarze zero szacunku dla innego personelu i pacjenta wszyscy w koło powinni im usługiwać i jeszcze się cieszyć że to robią.W niemczech jesteśmy partnerem lekarza a nie służącą mamy szacunek i poważanie a w fachowości inne nacje nam nie dorównują .Pierwszy rok jest ciężki ale później już z górki.Będziecie zadowolone z pracy,pensji i życia.Wszystkim chętnym podpowiem i poradzę jak zacząć tą nową drogę.

#29  2014.10.20 14:50:12 ~STOK

Buba5, bardzo proszę o wskazówki. Dziękuję.

#30  2014.10.20 15:33:10 ~ASIK

Buba5 jak się z Tobą skontaktować?

#31  2014.10.20 16:24:20 ~ewa

Gratuluje pomysłu PANIE MARIUSZU

#32  2014.10.20 17:25:22 ~alaa

A dla mnie to zwyczajnie smutne i niesprawiedliwe. mocna negatywna motywacja dla dziewczyn uczących się zawodu, że "po co to robisz, to bez sensu." a lata nauki i pracy.też bez sensu, bo i tak nikt Cię nie doceni, i nie będzie szanował, o wdzięcznosci nie wpominając. a ta kampania. moim zdaniem 100% socjotechnika i nie tędy droga ps. tylko jaki jej cel?

#33  2014.10.20 17:28:22 ~Dora

Rewelacyjny pomysł,ale jakie szanse jego realizacji.Proszę o odpowiedź P.Mariuszu.

#34  2014.10.20 17:33:20 ~Dora

Może Izby poprowadziłyby tę kampanię i tym samym zrobiły wreszcie coś dla Pielęgniarek w Polsce

#35  2014.10.20 17:43:25 ~Maciek

Uważąm, że obecny system kształcenia jest zły, moim zdaniem powinny być studia licencjackie a po nich 2 leltnie które kończą się tytułem mgr i specjalnością (internistyczną, chirugiczną, anestezjologiczną itp.)Dwa lata mgr to strata czasu zazwyczaj jest to powtarzanie materiału, więc niech ten czas będzie wykorzystany na specjalizację w danej ulubionej dziedzinie. Studia powinny kończyć się pracą mgr w tematyce specjalizacji i egzaminem specalistycznym - ale w szkole. Druga sprawa to już dawno zauwazyłem kres Związków zawodowych i Izb pielęgniarskich, te instytucje wpadły w rutynę - stały się biurokratycznymi tworami, zajętymi sprawami często bardzo odlglymi od naszych spraw i tylko dziwi mnie fakt jak bardzo można być niemym na krzyk? Drogie Panie i Panowie z wyzej wymienionych Instytucji - kto jest dla kogo?

#36  2014.10.20 17:46:21 aisa74

Moja granica wytrzymałości została przekroczona w zeszłym roku. Miałam serdecznie dość życia, w którym walczę o przetrwanie. Masakryczne ilości godzin przepracowane w miesiącu by w konsekwencji i tak nic z tego nie mieć. Zamieniłam pracę 'elitarnej' pielęgniarki anestezjologicznej na pracę pielęgniarki w domu opieki w Norwegii. Poświęciliśmy z mężem wszystko by wyjechać, kredyty też weszły w grę. Ale było warto. Kredyty niebawem spłacę. I nie martwię się czy jutro będę miała co do garnka włożyć. Utrzymuję nas w Norwegii oraz rodzinkę w Polsce. Tragizm polskiej pielęgniarki polega na tym, że ile byśmy nie upominały się o to co nam się należy, nigdy tego nie uzyskamy, a wpajana przez lata służalczość kłóci się absolutnie z buntem , który jest w nas. Smutne też jest to, że nie jesteśmy grupą zawodową, która stanie ramię w ramię i powie NIE, DOŚĆ. Co zupełnie rozumiem, bo niejednokrotnie jesteśmy jedynymi żywicielami rodziny, a myśl o stracie marnych, ale jakichkolwiek dochodów, jest silniejsza niż poczucie, że jesteśmy nieprawiedliwie traktowane. Jedyne co mogę powiedzieć, dziewczyny, chłopacy, uczcie się języka i zwiewajcie z tego 'pięknego' kraju jak najdalej. Napawdę można poczuć się dumnym z wykonywanego zawodu, partnerem w pracy. Czego życzę wszystkim z całego serca:) Ps. piszę blog o mojej drodze do normalności, jak ktoś ma ochotę poczytać, zapraszam: anestesiamedanastasia.bloog.pl

#37  2014.10.20 17:46:55 ~maria

Do tej nedzy doprowadza prywatyzacja szpitali.Sa tylko ogromne pensje dla lekarzy a pielęgniarkom i poloznym zabiera się wszystko.Ja po 36 latach pracy w powiatowym szpitalu na reke dostaje 1600-1800 zl.Nie wolno mieć nadgodzin a umowę zlecenie mogę jechać ok.70 km do najbliższego innego szpitala.I tak do swojej pracy dojezdzam około 40 km.Za dojazd musze z nędznej pensji placic sama i to niemalo.Polska rzeczywistość.Mlode dziewczyny uciekajcie stad.Tu nie ma przyszłości.

#38  2014.10.20 17:50:07 ~jolka1

Super pomysł - trzeba wreszcie krzyczeć o tym jak jest! Każdy przecież potrzebuje pielęgniarki tylko nie każdy o tym myśli-niech więc pomyśli!

#39  2014.10.20 18:41:14 ~Etryk Wojc

Witam, jestem mgr pielęgniarstwa. Też pragnę zmienić cokolwiek na lepsze w tym środowisku. Swoją prace mgr pisałem na temat poczucia godności pielęgniarek w Polsce. Jestem kandydatem do Rady Miasta Poznania. Jeśli ludzie mi zaufają postaram się walczyć o lepsze warunki pracy dla pielęgniarek.

#40  2014.10.20 20:05:16 ~piguła

Zapomnieli wszyscy ze z lekarzami tworzymy zespół a nie walkę, gdyby nasze zarobki były o jedna trzecia mniejsze to by nas szanowali a tak ? jak szanować białego murzyna ?

#41  2014.10.20 20:07:25 ~lucy

Pielęgniarki na stolkach powinny coś zrobić dla swojej grupy zawodowej a nie udają że problemu nie ma zasuwamy po dwie do pacjentów już wcale nie chodzimy i nie ma co się dziwić że ludzie się denerwują my siedzimy w papierach i komputerze oraz pilnujemy panów doktorów oczywiście na polecenie pań oddziałowych i pani naczelnej więc o co kaman

#42  2014.10.20 21:45:10 ~eda

Kochane koleżanki, wyjedźmy z Polski wszystkie, proszę, może jak lekarze przejmą nasze obowiązki, to w końcu zostaniemy docenione i odpowiednio wynagrodzone,trzymam kciuki za wasze decyzje, pozdrawiam

#43  2014.10.21 02:01:13 ~Gdańsk

W Pomorskim też wielki akcje się dzieją! Pielęgniarki powiedziały dość! i walczą o podwyżki a 6listopada jest wielka manifa w Gdańsku przeciw upadlaniu pielęgniarstwa i dramatycznym warunkom pałacowym i bytowym! Zapraszamy!

#44  2014.10.21 02:15:51 ~Głos

W Polsce jest dla nas b.źle. Koniecznie oddajmy więc swój b.cenny głos,by to podkreślić,a nie tylko narzekać i narzekać.Z tego naszego tczego narzekania wszyscy się śmieją! Idźcie do urn by pokazać ile możemy gdy jesteśmy zgrani!

#45  2014.10.21 09:27:26 ~ZIELONA

Drogie koleżanki, wyjazd z kraju nic nie zmieni. To byłaby zwyczajnie ucieczka. Nadszedł czas byśmy w końcu solidarnie przestały wyręczać doktorków. Dlaczego na dyżurze to my pielęgniarki musimy pilnować, by wszystko grało, a doktorek da zlecenia i tyle go widzimy. Mało tego, jak jest problem to od nas oczekuje się rozwiązania go, ale to lekarz zbiera laury za opiekę nad pacjentem. Nie wspomnę o pensji. Musimy zacząć mówić jednym głosem. Jeśli nadal walczyć będzie tylko garstka, a reszta służyć lekarzom to nie wile się zmieni.

#46  2014.10.21 13:38:26 ~ktoś

Racja. Wyjazd z kraju, nie jest wyjściem. Sama myślałam o wyjeździe. Ale dlaczego mam się gdzieś tułać! Chcę pracować i godnie żyć w Polsce. Ukończyłam 5 lat studiów, jestem mgr pielęgniarstwa. Skończyłam studia podyplomowe z Zarządzania w opiece zdrowotnej, mam kilka kursów specjalist, kurs kwalifikacyjny i specjalizację zachowawczą. Moja pensja to 1706 zł. +- 400 zł. za noce i święta. To naprawdę nędza! Jeżeli wiem, że lekarz w moim szpitalu za 4 sobotnie, 24-godzinne dyżury, ma 10000 zł!

#47  2014.10.21 13:50:05 ~ktoś

Jedyna nadzieja w tym Gdańsku. Mają tam naprawdę wspaniałą Przewodniczącą w Izbie Piel. Inni przewodniczący powinni się wzorować.

#48  2014.10.21 15:09:52 ~gość

Dobre,naprawdę dobre.

#49  2014.10.21 16:02:36 ~realistka

W Polsce się nic nie zmieni, pielęgniarki były 10 lat temu są i będą NIEDOCENIANE w naszym społeczeństwie, a rządzący znajda lepszy i tańszy sposób na łatanie dziur zatrudniając opiekunki za marne grosze:))))oto dowód:http://www.pup.gliwice.pl/oferty_pracy/oferta_szczegoly/2002.html Będzie jeszcze gorzej, nie liczcie że społeczeństwo polskie kiedykolwiek się otrząśnie i zacznie szanować polskie pielęgniarki. W ich oczach jesteśmy mycia tyłków, karmienia i sprzątania oraz robienia zakupów za najniższą krajową.

#50  2014.10.21 16:08:07 ~Zmiany!

Zmieniamy rzeczywistość na przyjazną dla nas gdy dołączycie do Gdańska i Słupska w dn.6 listopada pod Urzędem Marszałkowskim MANIFA przeciw upadlaniu pielęgniarstwa! Zapraszamy!

#51  2014.10.21 16:10:36 ~Realistko!

Dzięki takiemu nastawieniu jakie masz to osiągamy dno! Weź lepiej łopatę i się zakop!

#52  2014.10.21 16:10:40 ~realistka

Następna propozycja podjęcia zatrudnienia w przychodni, której właścicielem są lekarzy:))))i mają tyle kasy, że pielęgniarki mogą tylko o nich pomarzyć:) http://www.pup.gliwice.pl/oferty_pracy/oferta_szczegoly/1941.html. Do tego wymagania tychże lekarzy w stosunku do pracownika to m.inn wynoszenie śmieci,prace biurowe a najlepiej aby była z orzeczenie o niepełnosprawności(kulawą,bez widzenia na jedno oko) z której można jeszcze ciągnąć kasę. Sąsiedzi,lekarze,rządzący,inne pielęgniarki(wieksza część to zołzy wredne) mają nas gdzieś i to się nie zmieni w najbliższych 200lat:)

#53  2014.10.21 16:12:43 ~do 50

Mamy pielęgniarki taką nadzieję, że Pani pielęgniarka tam będzie, bo niektóre tam na pewno nie będą:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

#54  2014.10.21 16:27:17 ~realistka

"Na pewno nie ucierpią pacjenci - mówi Anna Wonaszek, szefowa Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Gdańsku" No właśnie i znowu mamy do czynienia z wielkim "powołaniem" Nic z tego nie wyjdzie.

#55  2014.10.21 16:54:44 ~piguła

Powinien być stajk ogólnopolski z odejściem od łóżek chorego na dyżurach zostaną przecież lekarze i panie oddziałowe które każą nam zap. we dwie jak se nie radzisz to znaczy że jesteś do niczego nieraz tak słyszałam od przełożonych pielęgniarek które pracą przy chorych się nie splamiły manifestacje i miasteczka nic nie dadzą tylko kpinę i śmiech ludzki

#56  2014.10.21 16:57:05 ~do głos

Ale na kogo oddać ten głos i czy po wyborach też nie będą nas mieli w poważaniu

#57  2014.10.21 17:07:32 ~nurse

JEDYNA NADZIEJA TO POCZĄTEK STRAJKU W GDAŃSKU A POTEM CAŁY KRAJ TYLKO SOLIDARNIE I WYTRWALE ! KOPACZ NA DYWANIK DO NAS ! SAMA MÓWI, ŻE JESTEŚMY JEJ PRACODAWCAMI ! POPULIZM CZY PRAWDA ? SPRAWDŻMY ! POCZĄTEK 06 LISTOPADA 2014 ! Piguła jestem za !

#58  2014.10.21 17:13:50 ~mądra

Oddać głos to za mało angażować się politycznie startować do sejmu dyskutować tworzyć samo się nie zrobi nie traćmy energii na mało znaczące posty typu i za 200 lat się nie zmieni tak to napewno się nie zmieni nie tracić energii na ploty i pierdoły no takie babskie chyba czas najwyższy to zmienić i my się przez to zmienimy jako grupa zawodowa !

#59  2014.10.21 17:17:43 ~do 58

Dobra rada dla sroki może razem z tatusiem cos zrobią? :)))

#60  2014.10.21 19:55:28 ~Realistko

Władzom ignorującym nas trzeba mega! dokuczyć a nie pacjentom. Anna W. Oddając głos przeciw tym co zgotowali nam siedem chudych lat - pielęgniarkom i położnym a lekarzy tuczyli finansowo i rozpieszczali-pokażemy swoją siłę i wartość oraz godność zawodową!

#61  2014.10.21 20:02:43 ~Aktywna.

Błagam nie podkładajcie sobie sami kłód oraz nie ucinajcie skrzydeł mówiąc (gderając), że nic się nie da zrobić i akcje jakie bądź obalacie na samym wstępie. Znacznie lepiej jest aktywnie zadziałać i tym co dopieścili lekarzy a nas podeptali-NOSA UTRZEĆ pokazując jaka w naszej liczbie siła. Zapewniam,że wtedy Nowi Wybrani będą się z nami liczyć! Do zobaczenia przy urnach przy anty PO głosowaniu i -GŁOSUJCIE NA PIELĘGNIARKI I POŁOŻNE, które znają i zrozumieją nasze olbrzymie problemy.

#62  2014.10.21 20:06:21 ~Piel.dypl.

A ja tam wolę z lekarzem pogawędzić i kawkę mu zrobić, bo i tak wiem,że śmieją się, że pogadamy sobie po babsku i ponarzekamy-a potem ogonki podwiniemy potulnie i jak myszki wykonujemy za nich wiele roboty.Szkoda więc moich siła na wiarę w naszą jedność i mądrość ---idę na kawusię.

#63  2014.10.21 20:33:02 ~Rychu

Ja kleiłem ten plakat z pierwszego zdjęcia! Pozdrawiam !

#64  2014.10.21 21:44:05 ~do 57

ALE TRZA BYĆ GŁUPIM ŻEBY W OGÓLE SIE TUTAJ WYPOWIADAĆ. JAKIŚ BILBORDZIK, ŚMIESZNY STRAJK GŁUPICH NAIWNYCH DZIEWCZĄT, portale typu w jaki sposób zakrapiać oczy choremu! OTO CAŁE PIELĘGNIARSTWO W POLSCE. lekarze się w ten sposób nie wygłupiają, a prestiż i kasę mają.Nie mądry ten kto na własnych błędach sie uczy, lecz ten kto uczy się na cudzych błedach. PIELĘGNIARSTWO W POLSCE TO DNO OD DAWNA, BO PRACUJA W TYM ZAWODZIE NIEODPOWIEDNIE OSOBY. WREDNE,NIEKOMPETENTNE, BYLEJAKIE,Z KAWĄ W RĘKU DLA LEKARZA. NIGDY MI LEKARZ NIE ZAPARZYŁ KAWY. podobno nie zasłuzyłam-tak myślą własnie polskie pielęgniarki! na moje szczęście nie siedzę w tym chorym środowisku juz od 10 lat.

#65  2014.10.21 22:21:09 ~kASIA

A CZEMU NIE ZACZNIECIE PISAĆ NA PORTALACH KANCELARII PANI PREMIER , CZY BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO , PO , CZY PIS ? ZACZNIJCIE ZALEWAĆ ICH WPISAMI

#66  2014.10.22 08:29:19 ~Gaja

To wszystko, co piszecie/piszemy jest PRAWDĄ, ale prawdą jest też fakt, że do zawodu idą coraz mniej kumate(czytaj inteligentne) osoby. Nie będę się rozpisywała na czym ten brak inteligencji polega. Posłuchajcie rozmów pielęgniarek, zadajcie im kilka trudnych pytań, każcie im wypełnić najprostszy kwestionariusz czy ankietę, zapytajcie co ostatnio czytały . Dramat! Trudno się dziwić, że kilka procent inteligentnych, dobrze wykształconych i mądrych pielęgniarek nie może nic zdziałać.

#67  2014.10.22 08:56:00 ~ratownik

Szanuję pielęgniarki ale niech się odwalą od ratowników bo wykonują kawał dobrej roboty i często są lepiiej wykształceni od pielęgniarek.

#68  2014.10.22 10:07:01 ~Maciek

Kluczem do sukcesu jest posiadanie godnych reprezentantów w Parlamencie, musimy mieć wpływ na tworzenie prawa, inaczej szkoda naszej energi.

#69  2014.10.22 10:19:33 ~Do gaja

Posłuchaj rozmów lekarzy , to Ci też szczeka opadnie. Wśród nich też mało tych rozgarniętych, nie potrafią wypełniać kwestionariuszy, obowiązujących druków, nie czytają ,zapytaj się ich co ostatnio czytali.To jest dopiero dramat polskiego lecznictwa. I to im powierzamy zdrowie naszych najbliższych, a oni potrafią tylko liczyć kasę, którą zarobili na danym pacjencie,a kieszenie maja głębokie.Wynikami leczenia się nie przejmują, a w końcu chodzi o to, aby pacjent jak najdłużej chorował.Tam też grono tych inteligentnych pozostało niewielkie. Poza tym wielkość człowieka poznajemy po tym , jak traktuje tych niżej stojących od siebie. W przypadku jest zerowa.Zal, ale takie jest to środowisko, tego ich głównie uczą na tych wypasionych. rzekomo trudnych studiach/nie dziwię się,że mówią ,że te studia są tak trudne, wszak tych inteligentnych wśród nich niewielu/.itd

#70  2014.10.22 10:34:51 ~realistka

OTO KOLEJNY DOWÓD NA TO, ŻE PIELEGNIARKA OD WIELU LAT WŁAŚCIWIE NIE ISTNIEJE DLA LEKARZA,DREKTORA ITP. Poniżej jest link, proszę uważnie się przyjrzeć JAKA JEST HIERARCHIA NA TYM ODDZIALE, WŁAŚCIWIE NA KAŻDYM ODDZIALE SZPITALNYM W CAŁEJ POLSCE; Harmonogram dnia oddziału na 13 punktów 10 wykonuje pielęgniarka! , a jedno wać pan lekarz. A Pozostałym personelem są: Sekretarka medyczna - 1 osoba Pielęgniarki - 19 osób (nie ma imion ani nazwisk)Natomiast na tym oddziale pracują lekarze(niesamowite, prawda? ) "Lekarze pracujący w oddziale"(imiona,nazwiska,tytuły wymienione) a oto link: http://www.szpital-bytow.com.pl/oddzialy-i-poradnie/oddzialy-bytow/oddzial-chorob-wewnetrznych-bytow

#71  2014.10.22 10:40:31 ~realia

Chciałam zwrócić uwagę na fakt taki, że pielęgniarka robi wszystko na oddziale, a zarazem nie istnieje. Taki człowiek widmo i niewolnik, od ciężkiej pracy. Wykorzystana, wyruchana, a jak coś zrobi nie po myśli ordynatora lub naczelnej jest wywalona na zbity pysk, bo niewolnicy nie mają racji bytu, oni są od czarnej roboty

#72  2014.10.22 10:44:52 ~Sylwia

KOCHANI. Za granicę może jechać każdy. Ja nie znałam języka nic a nic. Znalazłam pracę z 3 miesięcznym kursem języka. Już od początku miałam umowę o pracę, pensję, mieszkanie. po 3 miesiącach poszłam do Kliniki do pracy, nie do domu opieki. Sprowadziłam tu dzieci, najstarszy syn dostał się na studia anglojęzyczne a dwoje młodszych poszło do Gimnazjum do klasy międzynarodowej. Mąż dostał prace po 2 miesiącach i mam kindergeld (kosmiczny jak dla Polaka). Teraz jestem przeszczęśliwa chociaż jestem za granica. Parę lat wcześniej nawet mi się to nie śniło i wyśmiała bym tego kto by powiedział że ja wyjadę. Dodam że nie jestem pierwszej młodości i mam 44 lata. Warunki pracy niesamowite ale ja pracuje tak jak mnie uczono w Liceum nie tak jak się teraz uczy. POWODZENIA WSZYSTKIM

#73  2014.10.22 10:50:34 ~ZIEMIA

Jeszcze jedno, jeżeli jest zatrudnionych 9 lekarzy i 19 pielęgniarek to najprawdopodobniej w dzień na oddziale jest około 4-6 lekarzy i 2-3 pielęgniarki! PIELEGNIARSTWO TO DNO, BO PRACUJĄ W TYM ZAWODZIE OSOBY KTÓRE LUBIA BYĆ DOŁOWANE, A TO OZNACZA, ŻE MAJĄ POCZUCIE NIEDOWARTOŚCIOWANIA. NAWET STRAJK NIC NIE POMOŻE A JESZCZE ZASZKODZI, BO SZARY KOWALSKI BĘDZIE CHCIAŁ WAS ZABIĆ Z ZAZDROŚCI ZA TO, ŻE DOMAGACIE SIĘ PODWYŻKI. PO ZA TYM LEKARZE NIE STRAJKUJA A PODWYŻKI MAJĄ.DLACZEGO? ODPOWIEDŹCIE SOBIE SAMI NA TO PYTANIE

#74  2014.10.22 10:58:32 ~do 72

Za granicę jeżeli chodzi o pielęgniarkę z dziećmi, MOŻE jechać tylko mądra, wytrwała i odważna osoba. Nie każdy może jechać za granicę.

#75  2014.10.22 11:05:13 ~Sylwia

Gaja i ratownik maja rację. Uczyłam w Uniwersytecie 11 lat. Dla kadry uczącej liczy się tylko kasa. poziom nauczania jest coraz gorszy. Każdy student jest na wagę złota bo za niego płaca. Nie ważne czy się nadaje. I najlepiej na ostatniej poprawce go przepuścić. natomiast zawód ratownika w kształceniu przoduje. Jest to nowa i nieduża grupa zawodowa ale bardzo prężna i znająca swoja wartość. popieram te komentarze

#76  2014.10.22 11:12:52 ~do do 72

Do 72 wierz mi każdy może tylko o tym nie wie. Ja jak już pisałam wyżej (Sylwia)wyjechałam bez języka. Postawiłam jak 74 wszystko. Tez utrzymuje dom w Niemczech i Polsce. i żyje normalnie. Nie boje się że nie wystarczy do pierwszego i jestem szanowana w pracy również przez lekarzy.To wszystko było warte tego strachu przed wyjazdem. Musiałam zostawić chorych teściów pod opieka innych ale będąc w Polsce nie zapewniłabym im tego co teraz.i tak mozna by było wymieniać i wymieniać

#77  2014.10.22 11:22:05 ~z urzędu

Wykładałam dla ratowników wykład jeden po drugim i stwierdzam za to są chłopaki pełne werwy, bystrzaki,nie każdy nadaje się do tego aby ratować innym życie.pomimo rozlicznych wykładów gdybym spotkała człowieka leżącego na ulicy co jak co ale telefon bym wykonała na pogotowie.

#78  2014.10.22 11:24:08 ~Wioletta

Pani Sylwio również uważam, że wyjazd za granicę jest dla wszystkich

#79  2014.10.22 11:29:12 ~dorota

Uważam siebie za inteligentną i odważną osobę, dla tego mam zamiar wyjechać za granicę, nauczyć się języka w stopniu komunikatywnym i tam rozpocząć studia doktoranckie.

#80  2014.10.22 11:32:58 ~kaka

Taki bilbord powinien być zawieszony koło każdego szpitala w Polsce do roboty związki ! 111

#81  2014.10.22 11:41:46 ~hapiadorot

Urwę się w końcu z dna w jakim się znalazłam. Córka jest przyzwyczajona do bycia z innymi osobami więc zostawię ją bez problemu pod opieką rodzicom, a po roku po nią przyjadę:)Nauka języka dla mnie to pikuś:) a studia doktoranckie w innym języku to będzie dopiero prawdziwe wyzwanie. Ustawie się za granicą i zaproszę rodziców na święta. niestety na stare lata będą musieli sami sobie dać radę, ewentualnie znajdę im dobry DPS na śląsku, w którym znajdą miłość bliźniego swego:) Na życie trzeba patrzeć przede wszystkim optymistycznie i pozytywnie, mi się wszystko udaje, każdy cel jest do zdobycia

#82  2014.10.22 12:00:00 ~żenujące

"Pielęgniarek się nie ceni" Przepraszam czy te Panie które widzimy poniżej w linku można cenić? http://www.tvp.info/16986479/15102014-1730 Przecież te Panie wyglądają jak siostry górników. Same nie wiedzą czego chcą czy podwyżki czy dobrej organizacji. "O pacjenta tutaj chodzi"-i wciąż te śmieszne teksty

#83  2014.10.22 12:09:34 ~do 70

Dobrze, że widnieje wpis "19 osób", bo gorzej jakby napisali" 19 sztuk". Na pewno pielęgniarki to dostrzegły i w służbie zrozumiały swoje powołanie do pracy na rzecz lekarzy i dyrektorów.

#84  2014.10.22 12:25:50 ~do 70

I jeszcze jedno zauważyłam: że dyżurka pielęgniarek jest wymieniona na samym końcu, nawet za kuchenką oddziałową:)))) i jeszcze jeden malutki mankament; na sali intensywnej opieki NA PEWNO nie jest zatrudniona pielęgniarka intensywnej opieki med, one tam dochodzą w trakcie całej krzątaniny kiedy monitor zaczyna piszczeć lub kiedy trzeba pacjenta umyć, a kiedy wchodzi cała artyleria w postaci WIZYTY siedzą cicho w dyżurce i czekaja na zlecenia lekarzy! Oto całe pielęgniarstwo 21 wieku w Polsce.

#85  2014.10.22 12:32:07 ~do 70

Lek. med. albo dr n. med.- specjalista II-go stopnia w zakresie chorób wewnętrznych a pielęgniarki nawet nie ma dyplomowana pielęgniarka, licencjat pielęgniarstwa, mgr pielęgniarstwa, specjalistka pielęgniarstwa.

#86  2014.10.22 12:54:40 ~piguła

Jak lekarze mają mieć do nas szacunek jak my same nie mamy do siebie szacunku a szczególnie nasze przełożone i oddziałowe każą nam pracować we dwie na 30 pacjentów i jeszcze lekarzy pilnować cóż one mają wygodne stołeczki więc udają że problemu nie ma

#87  2014.10.22 14:12:37 ~ktoś

Przeczytałam stronę z podanego wcześniej linku. No. trzeba przyznać, że lista lekarzy robi wrażenie. A te 19 osób! A, kto by tam tyle GAWIEDZI opisywał?

#88  2014.10.22 16:59:33 ~do 64

POPIERAM W 100% A KUKU STRZELA BABA Z ŁUKU!

#89  2014.10.22 17:06:52 ~Podsum.

Wynik dyskusji jest jeden: albo stąd spitalać albo działać! Ja chcę działać i pojadę 6 listopada do Gdańska na manifę! Ratownicy med. , fizjoterapeuci i inni fachowcy medyczni też niech zaczną walczyć o swoje z tym plugastwem i poniżaniem ! Pielęgniarka.

#90  2014.10.22 18:28:24 ~MARRI

DOPÓKI BĘDZIEMY SIOSTRAMI TO TAK BĘDZIEMY MIEĆ SAME ZGOTOWAŁYŚMY SOBIE TEN LOS stworzenie izb pielęgniarskich które robią z nas idiotów i nasza jedność to jest właśnie to co mamy

#91  2014.10.22 20:00:26 ~Mariuszu

Albo przyłączamy się do akcji w Gdańsku albo polegniemy! Dane od przewodniczącej już od kilku dni masz,ale nie umieszczasz na stronie! A szkoda, bo i tak ruszamy , ale mogłeś Mariuszu M. w sprawie bardzo pomóc! Why NOT?

#92  2014.10.22 20:28:09 ~.....

Pielęgniarka to paskudny zawód. Nigdy go nie wybierajcie,jest obrzydliwy. Pielęgniarka w pracy nie ma nic do powiedzenia,nikt jej nie szanuje.Przeciwnie ,poniżają wszyscy-pacjenci,współpracownicy.itd.Mgr doktorantka pielęgniarstwa -wywołuje śmiech/mgr od basenów/ żadnych plusów,same minusy.Pensja głodowa. Jednym słowem-SYF !

#93  2014.10.22 21:02:53 ~UWAGA

Dosyć gadaniny czas na działania, zobaczcie obowiązkowo jak Izba Gdańska zachęca do działań: www.oipip.gda.pl Nie bądżmy bierni by z nas się politycy nie śmieli-pokażmy naszą siłę i mądrość i jedność mimo wszystko tak jak to czynią lekarze! Działajmy! Brawo Im i Wam! Wierzę w Was!

#94  2014.10.22 21:30:24 ~jm

Szkoda że wieści manifestacji w Gdańsku są tak słabo rozpowszechnione. Nie każdy jest w stanie tak rzucić wszystko i pojechać na nią z dnia na dzień. Trzeba to jak najszybciej rozgłosić żeby było nas tam jak najwięcej. Co do głosowania - na kogo chcecie głosować? Oni wszyscy tylko pięknie mówią przed wyborami a potem jak zawsze.

#95  2014.10.22 22:32:49 ~głosować

Oby nie na obecnych głosować!

#96  2014.10.23 05:53:58 ~Radość.

Kochani jesteście super i czuć od was wreszcie siłę! Widać,że też macie dość. W 3-mieście szpitale spółki w wyniku łączenia się REGULUJĄ siatki płac: i tak oto pielęgniarkom zlikwidowano tabelkę dodatków np.za specjalizację75zł,a lekarzom dorzucono po 1000 i 1500zł-i byli miło zaskoczeni,o! Przelało to czarę goryczy! A teraz pani marszałek opowiada,że pielęgniarki po 6tys. zarabiają i robi z tego medialnie normę zarobków pielęgniarskich-skandal! Tyle zarabia ktoś kto obłędne 400godz.w miesiącu wypracuje i po zusach i ubezpieczeniach1\3odejdzie,więc 4tys.ma na rękę za ponad dwa etaty! Poczytajcie media na: www.oipip.gda.pl

#97  2014.10.23 09:57:31 ~doradca

Nic z tego nie będzie, jeśli pielęgniarki nie będą odchodziły od łóżek pacjentów na czas strajku. Pora wyciągnąć wnioski z poprzednich strajków, manifestacji. Jeśli pielęgniarki nie zrozumieją, że pielęgniarstwo to nie powołanie, ale zawód, jak każdy inny, który wykonują, by zarobić pieniądze, niech nie oczekują od innych, by to zrozumieli.

#98  2014.10.23 10:56:57 ~,,,,

Pielęgniarko pokaż POLSCE ,gest Kozakiewicza,i wyjeżdżaj za granicę ! Albo nastaw się na długą uciążliwą walkę z władzami o godny byt i szacunek.

#99  2014.10.23 16:44:11 ~piel.r.65

Zgadzam się z wyp.97,takie pytanie-co jest łatwiejsze? zmiana mentalności(wpis97)i zmiana myślenia ,ze pielęgniarka to zawód,jak długo trzeba pracować nad sobą? -czy- nauczyć się obcego języka i jechać za granicę i tam się aklimatyzować? jak długo taki proces trwa? Znam j.niemiecki i mogłabym wyjechać,ale ja chcę być tu.gdzie moje dzieci i groby moich rodziców.TU TEŻ JEST MNÓSTWO PRACY ALE NASZ RZĄD NIE CHCE ZA NIĄ ZAPŁACIĆ.Czy rekompensata finansowa za granicą ukoi tęsknotę i rozdarcie.

#100  2014.10.23 17:31:29 ~piel.r.65

Pomijając sentymenty,skoro jesteśmy w Unii Europejskiej,mamy wyższe wykształcenie itd.itp.dlaczego nie możemy uzyskać godnej płacy za ciężką pracę na jednym etacie? Zacznijmy chociaż małymi kroczkami od zmiany myślenia o samych sobie.To prawda,dawna szkoła medyczna nieźle wyprała mózgi,i ciężko jest się przestawić(ale to było dawno temu).Najwyższy czas na zmiany.Może nie jest za późno.Szanujmy się nawzajem i bądźmy jednością.Co do wyborów-oj ciężko będzie się przebić i dostać do rządzenia.Ale od czegoś trzeba zacząć.Życzę powodzenia.

#101  2014.10.23 17:32:39 ~Kama

W Polsce tysiące pielęgniarek okrada się łamiąc Kodeks Pracy w kwestii nadgodzin.

#102  2014.10.23 18:00:29 ~oddziałow

Zapraszam wszystkie panie ciemiężone przez oddziałowe do siebie. Chętnie dam się przekonać, że potraficie odmówić na piśmie wykonania błędnego zlecenia lekarskiego, a nie podsuniecie karty zleceń z prośbą o poprawę.

#103  2014.10.23 18:34:05 ~kilka słC3

W tym kraju ten zawód daje gwarancję zawdu. Zawiedziesz sie finansowo jak i ideowo. Zawodem żądza ludzie którzy zrobili wiele by oderwać się od pracy przy pacjentach i zrobia wiecej by do niej nie wracać. Przykładem niech będzie podlasie gdzie konsultantem wojewodzkim jest zastępca dyrektora ds pielęgniarstwa USK. Kobieta która dopuszcza do rażącego wykozystywania pielęgniarek. Tuszuje przypadki mobingu i zatrudnia ratowników na stanowiskach pielegniarskich.

#104  2014.10.24 09:23:00 ~do 82

Skąd ja to znam! :))))))))))))))) ta naczelna powinna poddać się do dymisji. jak każda pinda na tym stanowisku nie jest za pielęgniarkami tylko za dyrecją. po co ona tam przyszła? po to aby bronić swoją pupę. a jak straci swoje stanowisku i wróci na oddział:)))) zacznie stękać jak w rybnickim. fałsz i obłuda oraz brak konsekwencji w działaniu:))))))))dla tego NIC się nie zmieni! PIELĘGNIARSTWO DO WIELKIE DNO

#105  2014.10.24 09:27:42 ~DO 82

Dyrekcja, naczelna oprócz tego starszego ordynatora:)) to zgraja bandziorów. do dymisji , wypieprzyć te stare pindy.

#106  2014.10.24 14:31:24 ~oddziałow

Pracuje w szpitalu spółce żadna oddziałowa jeszcze nic mądrego nie zrobiła dla pielęgniarek nie mówiąc już o pani dyrektor do spraw pielęgniarstwa etaty są ograniczone do minimum zarzucają nas papierologią do pacjentów już nie chodzimy żadna nie ma odwagi żeby się przeciwstawić dyrekcji która nabija kabzę tylko lekarzom. jesteśmy we dwie na 30 osobowym oddziale, oddziałowa nawet jak jesteśmy zawalone robotą to udaje że jej nie ma WIĘC O CO CHODZI ZACZNIJMY OD SIEBIE I TYCH MIMIOZ NA STOŁKACH KTÓRE NAWET CIĘ NIE POPRĄ, BO BOJĄ SIĘ OSWOJE STOŁKI

#107  2014.10.24 15:17:06 ~podejrzane

08-10-2014 MNIE CIEKAWI JAK TO JEST Z TYMI EGZAMINAMI ZE SPECJALIZACJI I KURSÓW, KURSIKÓW, ŻE ZAWSZE WSZYSTKIE PIELEGNIARKI ZDAJA EGZAMIN. CIEKAWE PRAWDA? KIEDY ONE SIĘ UCZA SKORO CIĘŻKO PRACUJĄ A DO TEGO ZAJMUJĄ SIE RODZINĄ. A OTO JEDEN Z PRZYKŁADÓW WZIĘTY ZE STR INT PEWNEJ FIRMY SZKOLENIOWEJ: ""GRATULACJE i uznanie DLA naszych nowych SPECJALISTÓW w dziedzinie pielęgniarstwa nefrologicznego, którzy w dniu 30 września 2014 r. przystąpili do egzaminu państwowego. Wszystkie Panie - 21 osób - celująco zdały egzamin i uzyskały najwyższą średnią spośród wszystkich zdających."" A młodzież ma tyle wolnego czasu i ze szkoły przynoszą średni 3 lub 2. Ciekawe to jest. Kto się tym w ogóle interesuje. Nikt, bo kasa się kręci, dla pseudoszkoleniowców oraz naszych kochanych izbianek.

#108  2014.10.24 15:22:15 ~gimnazjum

PIELĘGNIARKI SĄ MISTRZAMI POD KAŻDYM WZGLĘDEM.PRACUJA NA DWA ETATY,WYCHOWUJA DZIECI,ZAJMUJA SIĘ DOMEM ORAZ ZAKUWAJĄ SPECJALISTYCZNĄ WIEDZĘ PODCZAS URLOPÓW. NIESAMOWITE TYLKO BRAC PRZYKŁAD Z SUPERMENEK. OTO KOLEJNY WPIS:""16 października 2014 GRATULACJE DLA SPECJALISTEK PIELĘGNIARSTWA CHIRURGICZNEGO ” Na nic zda się nasza wiedza teoretyczna, skoro nie potrafimy przekształcić jej w czyn „ (Mikołaj Gogol) SZANOWNE PANIE SPECJALISTKI, serdecznie gratulujemy pomyślnie zdanego egzaminu, życzymy, aby zdobyte w trakcie szkolenia umiejętności i wiedza były motorem do rozwoju zawodowego, aby nigdy nie zabrakło Paniom wiary w sens wykonywanej pracy, a dobre słowo i uznanie Pacjentów i Przełożonych towarzyszyły każdego dnia.""

#109  2014.10.24 15:24:17 ~gimnazjum

ZAPOMNIAŁEM DODAĆ, ŻE OCZYWIŚCIE WSZYSTKIE ZDAŁY WZOROWO.

#110  2014.10.24 15:42:06 ~siostraPCK

Kiedy ukończę kurs to o wszystkim was poinformuje siostrzyczki jak to naprawdę wygląda.

#111  2014.10.24 17:06:51 ~podejrzane

Ale trzepią kasę za te wszystkie kursy i kursiki, a pielęgniarki udają, że się uczą, ktoś kto uzyskał ocenę CELUJĄCĄ musiał być już w szkole średniej omnibusem ale to, że w tym samym dniu było ich aż 21 omnibusów to się zdarza raz na kilka stuleci. takie rzeczy to tylko w erze.

#112  2014.10.24 17:52:52 ~pielpiel

Proszę powiesić ten baner w okolicach Sanoka i Leska(woj. podkarpackie!

#113  2014.10.24 17:58:41 ~monia

Jak to zrobić, żeby zawisł w szczecinie?

#114  2014.10.25 10:45:14 ~B.ważne!

Panie Mariuszu bardzo prosimy o taki baner w CENTRUM GDAŃSKA-przy dworcu PKP jest wiele super gotowych na to miejsc! Zapraszamy i prosimy o wsparcie na proteście 6 listopada! Uwielbiamy Pana działalność! Ten portal to platforma wymiany wielu wielu naszych poglądów-różnych ALE BARDZO WAŻNYCH!

#115  2014.10.25 15:56:02 ~Protesty!

Na stronie OZZPiP jest mapka przedstawiająca protesty przeciw okropnej sytuacji pielęgniarek i położnych-finansowej i ogólnie zawodowej. Miejscowości jest sporo, ale sporo też cichutkich i spokojniutkich---czyżby to miejsca dobrobytu? Dajcie znać,że macie okay to się tam przeprowadzimy za chlebem.Czy raczej czekacie,że inni wywalczą coś.A może to już ogólna beznadzieja i marazm? Zastanawiam się jak to zrozumieć?

#116  2014.10.25 22:30:33 Svizzero

A gdyby ktos sie wybieral do Szwajcarii, to zapraszam na mojego bloga: www.polskipielegniarzwszwajcarii.bloa.pl

#117  2014.10.26 09:53:49 ~xxx

W końcu pielęgniarki może zauważą że są traktowane jak sługusy. W końcu przestańcie "doktorom" słodzić.Panie doktorze proszę. Panie doktorze czy coś jeszcze,może przynieść- podać itp, a i tak mają was za personel pomocniczy. Lekarze, choć nie wszyscy mają pielęgniarki za służące. Nie traktują je jako partnerów w procesie terapeutycznym, mimo tego że duża liczba pielęgniarek ma ukończone studia i specjalizacje. Niestety drogie Panie pozwalacie sobie na takie traktowanie.

#118  2014.10.26 13:44:21 ~renata

No zmieniamy się powoli to już o wiele dojrzalsze wpisy od tych wcześniejszych. I TAK TRZYMAĆ !

#119  2014.10.26 20:12:11 ~EWA

Dr n. med. Marek Derkacz. TO JEST JEDYNY LEKARZ KTÓRY BRONI PIELEGNIAREK I ROZUMIE NASZA SYTUACJĘ.

#120  2014.10.27 09:17:08 ~Akcja...

Kochani,kto się nie godzi z sytuację osiągniętego dna w pielęgniarstwie polskim - przybywajcie do Gdańska 6 listopada. Spotkamy się na dworcu PKP i powiemy co dalej.godzinę jeszcze podamy po dokładnym ustaleniu akcji. Gdańsk to kolebka Solidarności i zmian! Czas by Pielęgniarstwo na nogi postawić! Szykujcie szeregi, organizujcie sobie wolne i zgranie przybywajcie.

#121  2014.10.27 14:22:46 ~gość

Manifestacje nic nie dadzą dopiero odejściem od łóżek coś wskóracie nie gódzcie się na 100zł najmniej 1000zł szanujcie siebie

#122  2014.10.27 16:45:04 ~ja

Duzo bicia piany,licytowanie sie studiami,kursami i specjalizacjami-poza tym nic nie wnosicie do sprawy.Kiedyś w UK WSZYSTKIE pielegniarki wyszły na ulice,jak 1 mąż,przy łózkach chorych czuwali lekarze i członkowie rodzin.I co? za godzine wszystkie postulaty zostały spełnione(nie tylko jako gołosłowie typu obiecanki-cacanki ale konkretnie na pismie).W Polsce nie ma takiej solidarnosci,jest tylko przywalanie koleżankom.

#123  2014.10.28 08:00:17 ~Już czas!

Komu zależy na poprawie dramatycznej sytuacji pielęgniarek i pielęgniarstwa w Polsce-zapraszamy do spotkania i czynnego udziału w pikiecie uświadamiającej o jak bardzo jest już źle! Spotkanie o godz.10 przy dworcu PKP w Gdańsku Głównym. A tym co apelują o odejście od pacjenta pragniemy podkreślić, iż protest ma uderzyć w tych co nam zgotowali ten los a nie w pacjentów. Walczymy o pieniądze i lepsze warunki pracy a nie miejsca w aresztach (Anglia to nie Polska-tu by nas zaraz załatwiono). A pikieta jest całkiem legalna i wiele może dać,ale apeluję o zgranie i solidarność. To może być wielki RUCH!

#124  2014.10.28 08:03:18 ~Już czas!

Do zobaczenia 6 listopada o godz. 10 na Dworcu PKP w Gdańsku Głównym. Warto mieć czepki. Do zobaczenia.

#125  2014.10.28 11:53:38 ~wolna

Koleżanki z Gdańska i Słupska.Proszę Was walczcie dzielnie do końca i nie poddawajcie się. Myślę, że będzie trudno, ale nie dajcie się, pokażcie siłę, pokażcie, że jesteśmy ważne w systemie opieki zdrowotnej, i bez nas żaden szpital ani przychodnia nie jest w stanie istnieć. Odwalamy kawał dobrej roboty na rzecz pacjentów, jesteśmy wykształcone i silne i ŻĄDAMY za to odpowiedniej zapłaty. Przy okazji: idźcie na wybory samorządowe i podziękujcie organom założycielskim: powiatom i wojewodom za to że nam zgotowali taki los pielęgniarstwa w Polsce. To że dyrektor nie chce dać podwyżki to również zasługa organów założycielskich szpitali.Koniecznie idźcie na wybory i nie głosujcie na platformę,bo ona nic dla pielęgniarstwa dobrego nie zrobi tylko doprowadzi do upadku.

#126  2014.10.28 12:42:46 ~dorota

My NIE ŻĄDAMY za to odpowiedniej zapłaty, jestem idealistka i patriotką. Nigdy nie wyjadę za granicę, bo tam nie mieszkają Polacy tylko cudzoziemcy, ludzie którzy nie zasługują na moją opiekę i pracę, bo nie są Polakami, a pracować trzeba tam gdzie się urodziłam, na pieniądzach tez mi nie zależy, ani na "cudzych" ani za moja pracę, jestem idealistką i będę pracować dla Polski i Polaków, bo tu się urodziłam i tu są groby moich przodków. Ci którzy pojechali do pracy za granicę to zdrajcy narodu polskiego. Będę pracować nawet za najniższą krajowa bo to jest praca ciężka i godna mojej osoby. Bóg, Honor i Ojczyzna, to są słowa za które dam się pociąć. Polacy to Wielki Naród bardzo mądry, oddany, lojalny i stanowczy. Taki jak ja. I udowodnię wam że mam rację. Z biegiem czasu to zrozumiecie. Kiedy będę już w grobie i wszystkie osoby będą mnie odwiedzać, oczywiście tylko Polacy.

#127  2014.10.28 12:48:07 ~do 119

Racja to jedyny lekarz który ma odwagę mówić i pisać publicznie w swoim imieniu o naszych problemach.

#128  2014.10.28 13:07:52 ~DO 126

TAKICH OSÓB JUŻ NIE MA. CHWAŁA CI ZA TO! ZA TĄ CIĘŻKĄ PRACĘ. WSÓŁCZUJĘ I PODZIWIAM.BĄDŹ WYTRWAŁA I SIE NIE PODDAWAJ. TRZYMAMY ZA CIEBIE KCIUKI. POCHYLAJĄC SIĘ Z WYRAZAMI SZACUNKU ZA TAK CIĘZKĄ PRACĘ OTRZYMASZ ORDER ZASŁUGI ZA CIĘZKĄ PRACE W WOJEWÓDZTWIE POLSKIM. BĘDE SIĘ MODLIŁA ABY TWOJE WYNAGRODZENIE SIE PODNIOSŁO OD 100-1000Zł. Co będzie dalej czy po tych podwyżkach polskie pielęgniarki będą wyjeżdżać? NIE TAKIE JAK TY TO WYSTARCZY DO PIĄTEGO KAŻDEGO MIESIĄCA.CHWAŁA CI ZA TO, JESTEM TWOJA FANKĄ A TY MOJĄ IDOLKĄ.CHCĘ ŻYC MIĘDZY TAKIMI POLAKAMI TEZ W POLSCE.ŻYJĘ OBECNIE W TORONTO I WCIĄŻ TĘSKNIĘ ZA POLAKAMI I GROBAMI MOICH DZIADKÓW. GDY UMRE BĘDĘ SOBIE ŻYCZYŁA, ABY MOJE PROCHY ZNALAZŁY SIE NA ZIEMII POLSKIEJ.CHWAŁA I CZEŚĆ

#129  2014.10.28 14:57:56 ~ja

Jestem weterynarzem i kiedy przyjeżdża do mnie pies z końca Polski z zachodniopomorskiego(mieszkam na dolnośląskim) to nigdy nie przyjmę z innego rejonu psa. Zasada jest prosta. U mnie leczyć się mogą tylko z mojego województwa. Tu płacimy podatki i tutaj zostają nasze pieniądze, żaden Ślązak czy Warszawiak nie będzie się u mnie leczył, tak samo jak pacjenci z zagranicy. JESTEM PATRIOTĄ I DAWCĄ MIEJSC PRACY TYLKO I WYŁACZNIE Z MOJEGO WOJEWÓDZTWA.

#130  2014.10.29 19:16:06 ~Prośba

Popierajcie nas na: dziennik bałtycki.pl

#131  2014.10.30 11:13:44 ~Inka

Znowu polityczna manipulacja środowiskiem! Tragedia!

#132  2014.11.03 15:00:44 ~POLECAM!!!

WWW.KOPIP.ORG - WEJDŹ KONIECZNIE I DZIAŁAJ!

#133  2014.11.03 19:54:28 ~MY!

Kochani polityka to nie jest sens naszych działań. Grunt to pielęgniarstwo w Polsce, które już sięgnęło dna finansowego oraz obsady kadrowej jak w Bangladeszu chyba! Głowy do góry i łączmy się z prężnym Gdańskiem w dniu 6 listopada! W Gdańsku zacznie się GODNOŚĆ pielęgniarstwa! Współdziałajmy! www.kopip.org - oglądałam i polecam!

#134  2014.11.07 14:42:51 ~mloda

Tak to jest jak się idzie do pracy a przełozona pyta ile chce Pani zarabiać? Jaka kwota Pania interesuje. i podajecie kwoty brutto skali 2200brutto i pracujecie w 3-4 miejscach na raz zeby wyciagnac na reke 3 tys. To juz kierowca mpk w Krakowie zarabia na reke 3,5 tys

#135  2014.12.03 18:14:24 ~Marta

Przestańmy narzekać. Tylko coś róbmy. Prawda jest taka że nie szanujemy się same! Dużo mówimy między sobą, ale nie wypływ to do góry. Jak ostatnio przyniosłam cennik usług pielęgniarskich do pracy , gdzie iniekcja im, iv kosztuje 50 zł, opatrunek ok 40( cennik sciągnięty z tego portalu)to koleżanki powiedziały że mnie "pogrzało". ZA DUŻO. A Pan hydraulik po zawodówce nie popatrzy na nas poniżej 100 zł. Tylko on zawór może wymienić , my zdrowia niestety NIEEE. Nie róbmy zastrzyków za kawę i ciasteczka. Szanujmy się . POLECAM CENNIK USŁUG PIELĘGNIARSKICH NA TYM PORTALU

#136  2014.12.21 14:07:43 ~gość

W szpitalu w którym pracowałam,pielęgniarki odcinkowe odmówiły sprzątania go, niestety oddziałowe nie były z tego zadowolone,zamiast chronić interesy pielęgniarek pilnowały własnych stołków,chodziło o pieniądze, bo ich pensje znacznie przekraczały zarobki odcinkowych,myślę,że podobnie jest i w tym przypadku, oddziałowe powinny pamiętać, że oddziałowa to funkcja a zawód to pielęgniarka,i jakoś demokratycznie dzielić pensje, pozdrawiam

#137  2015.01.17 19:22:38 ~sandra

Ze wszystkimi komentarzami zgadzam się,pracuje w szpitalu 35 lat i przez ten czas mogę z całą odpowiedzialnoscią powiedzieć ,że nic się nie zmieniło.DENERWUJE mnie strasznie konkurs na pielęgniarkę roku-same ustaliłysmy reguły-nie oceniaja nas zadowoleni pacjenci jak jest u lekarzy ,nauczycieli-uczniowie,tylko my same sie oceniamy.zdajemy jakies głupie egzaminy,śmiech na sali,glupota.przecież to wymyśliła ''jakaś pielęgniarka ''na stanowisku.SZKOŁĘ już dawno skończyłyśmy.Dlaczego się na to zgadzmy,niech nie będzie żadnych kandydatek,to może ktos sie ocknie-co my robimy,ale chyba sie nie przebudzi bo te co to wymysliły to najczęściej siedzą w komisjach oceniających i biora za to pieniążki.Dlaczego sie na to zgadzamy,dość tego.niech same startują.Szczęśliwego Nowego Roku koleżanki.

#138  2015.03.18 20:17:16 ~anika

Przepracowałam w zawodzie ponad 40 lat,w tym roku idę na myślę zasłużoną emeryturę i co czuję ? Gorycz,współczucie dla koleżanek i kolegów,którzy mają jeszcze wiele lat pracy.Na tą gorycz składa się cała prawda zawarta w 99% waszych wypowiedzi.Z roku na rok pracując dla idei,z nadzieją poprawy zarobków.Kumoterstwo,uległość naszych władz piel.obawa przed utratą stanowisk,sprawia kompletną ignorancję w walce o poprawę naszego statusu ! Kierując się całe życie dobrem pacjenta wierzyłam, że będziemy wreszcie docenieni,że po tylu latach głodowych pensji, bez strajków uzyskamy to co nam się należy,a nie jeszcze w ramach restrukturyzacji pozbawia się nas znacznej części zarobków dodając w to miejsce lekarzom,często nieudolnym,popełniającym błędy medyczne, odwalający swoją powinność za ciężkie pieniądze. To chore układy ,dyrektorzy z uśmiechem na ustach doceniają nasze zaangażowanie,najchętniej za darmo ! Koleżanki i koledzy nie emigrujcie, ale EGZEKFUJCIE ! Pozdrawiam .

#139  2015.03.19 20:56:48 ~Jadzia

W moim szpitalu dyrektor, za pozwoleniem izby pielęgniarskiej, oszczędza na oddziałowych - jedna na dwa oddziały. A co - oddziałowa ma dwóch ordynatorów - radzi ,radzi. A może następny konkurs to oddziałowa na trzy oddziały. Przecież jesteśmy ambitne.

#140  2015.05.01 23:02:35 ~real

Ta akcja powinna miec hasło w Polsce pielegniarek nie cenią , bo same sobie sa winne swoja zawiscia , głupota , wchodzeniem do d.y lekarzaom, i bycie służacymi wszystkich. Ciekawe od jakiej agencji pracy Pan dostał kase na te bilbory? Komenatarze żenujące i potwierdzajace ,poziom inteligencji tej grupy zawodowej

#141  2015.05.27 19:00:00 ~Kondzio

Ciekawe te bilboardy ;)

#142  2015.11.07 07:56:12 ~jbb

Dzieki takim pielegniarkom jak te panie z rybnika mamy to co mamy a wladza tylko rece zaciera ze zadowoli nas byle ochlapem.

#143  2015.11.07 13:06:53 ~gaga

Do ,real'' A Ty co za jeden(a)? Bo jeśli nie jestes pielęgniarką ,to GUZIK Ciebie to obchodzi! NA PEWNO nie są z Twojej kieszeni.Bądż uprzejmy opuścić ten portal i zająć swoim życiem!

#144  2015.11.08 09:21:37 ~do jadzi

A po co te oddziałowe?

#145  2016.06.21 18:47:44 ~Iva

Moi drodzy, miałam nadzieję, że po 35 latach pracy doczekam się godnych warunków pracy, jak również i płacy, ale niestety, zgadzam się z każdą osobą, która napisała, że jesteśmy grupą zawodową, którą należy wykorzystać do końca, ale muszę przyznać, że jeśli słyszę od lekarzy, że tak źle zarabiają, a tak dużo pracują - to chce mi się ich udusić, a tak na prawdę to za kilka godz dyżuru zarabiają 1000-1500zł - przecież to skandal! , bo ja np mam 2 tys na miesiąc. Gdybym nie miała już 59 lat to na pewno znalazłabym pracę tam, gdzie traktują nas adekwatnie do umiejętności zawodowych. Nie ma co liczyć na dodatkowe wypłaty za nadróbki, bo przecież lekarze muszą dostać więcej kasy (u mnie mają po 7-15, a nawet 30 tys miesięcznie, a szef nadal myśli co zrobić, aby im podnieść wynagrodzenie), natomiast prezeska szpitala twierdzi w ostatnim piśmie, że musimy pomyśleć przed przystąpieniem do strajku o naszej pracy jako o misji!

#146  2016.08.18 09:08:37 ~Lena

Hasło " W Polsce pielęgniarek nie cenią" rozszerzono: " W Niemczech już polskich pielęgniarek nie chcą". Większość firm w Niemczech po pierwszych doświadczeniach w zatrudnieniu polskich pielęgniarek nie chce mieć z nimi do czynienia. Środowisko specyficzne. Nie do opanowania. Na początku jeszcze jako tako. Potem się zaczyna. Nie daj panie jak są zakwaterowane w jednym wspólnym miejscu. Dwie polskie pielęgniarki i od razu 3 partie i związki zawodowe. Tylko żądania i pretensje. Kopanie dołów, zazdrość, ploty. Niejednokrotnie mierne kwalifikacje, brak chęci do pracy i wytrwałości. Tylko żądania płacowe. Kłótnie.

#147  2016.08.18 09:10:30 ~Byro

70% pielęgniarek to osoby niezbyt zrównoważone psychicznie