Sprawa trafiła do prokuratury! Jaki jest dalszy ciąg sprawy, kiedy to poleceniem służbowym dyrekcji szpitala pielęgniarki oddziałowe segregowały odpady medyczne z kontenera!?

Pielęgniarstwo 2014.

.......................................................................................

 

11 maja 2015 roku - zobacz kolejną informację prasową 

 

 

Przeczytaj artykuł prasowy w przedmiotowej sprawie .....

 

 

.

Video! Radny na sesji powiatu o pielęgniarkach: "dziewczyny świetnie ubrane, uczesane i mają szyk". Radni odpowiedzieli śmiechem. Ciekawe czy też w taki sposób radny opisałby lekarki w tym szpitalu? [27 KOMENTARZY]

OKROPIEŃSTWO! Postrzeganie pielęgniarek przez posła RP. Pisze interpelację do ministra zdrowia używając zwrotów: "siostrami", "sióstr". [20 KOMENTARZY]

.

 

.

Pielęgniarstwo sprowadzone

do poziomu "fabryki gwoździ"!

.

Zobacz jakim sposobem szpital ograbił pacjentów jednego z oddziałów z ponad 19 tysięcy godzin opieki pielęgniarki rocznie! Na krzywdzie pacjentów zaoszczędził ponad 225 tysięcy złotych.

Zobacz jakim sposobem szpital ograbił pacjentów z 352 godzin opieki pielęgniarki miesięcznie! Rocznie z 4 224 godzin!

(3) Polskie pielęgniarstwo na dnie - Anno Domini 2014. PIELĘGNIARSTWO SPROWADZONE DO POZIOMU "FABRYKI GWOŹDZI"!!!

(2) Polskie pielęgniarstwo na dnie - Anno Domini 2014. PIELĘGNIARSTWO SPROWADZONE DO POZIOMU "FABRYKI GWOŹDZI"!!!

(1) Polskie pielęgniarstwo na dnie - Anno Domini 2014. PIELĘGNIARSTWO SPROWADZONE DO POZIOMU "FABRYKI GWOŹDZI"!!!

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2014.10.31 20:16:56 ~piel.

Jestem wstrząśnięta CO ONE ROBIĄ ! Wstyd,oburzenie,kim jest pielęgniarka ! .

#2  2014.10.31 20:35:52 ~żenada!

Brawoooooo.Panie Oddziałowe! Wzór pielęgniarki, fachowo pielęgnującej śmieci!

#3  2014.10.31 23:22:36 ~ktoś

.kim jest pielęgniarka? ''. w Polsce NIKIM!

#4  2014.11.01 08:24:11 ~HELA

Skandal! Mam nadzieję że wobec Pani Dyrektor zostaną wyciągnięte odpowiednie konsekwencje.

#5  2014.11.01 13:21:24 ~Sylwia

A ja mam pytanie do Pań oddziałowych. Wy Panie jesteście naszymi szefami. Wy macie dbać o nasze interesy? Jak chcecie to zrobić jak swoim działaniem podeptałyście nasz zawód i pozbawiłyście nas godności. Dyrektor dyrektorem .ma przecież przełożonych i jest telewizja a Wy się sprzedałyście. i właśnie dlatego że są wśród nas osoby bez godności dające się deptać nasz zawód już nic nie znaczy. Na szczęście tylko w Polsce (szkoda dla pacjentów oczywiście). Zapraszamy za granice tu pielęgniarka jest szanowana i ma swoja godność ( i zapłatę)

#6  2014.11.01 17:11:06 ~luna

Dziwię się że naczelna pielęgniarka się na to zgodziła, cóż powiedzenie stare jak początek pielęgniarstwa największym wrogiem pielęgniarek są ich przełożone, lekarz by sobie na to nie pozwolili, a my ciągle się boimy że nas zwolnią i zastąpią, ale ja się pytam kim, koleżanki bądzcie solidarne, wszystkich nie zastąpią, wstyd wam przynosi wasza przełożona i oddziałowe

#7  2014.11.01 17:19:53 ~nowa

Mnie to wcale nie dziwi, w wiekszości szpitali oddziałowe wybierane są wg zasady: mierny, bierny ale wierny.

#8  2014.11.02 11:33:29 ~pielęgn-k

TO TAK WAŻNY TEMAT JAK STRAJK PROTEST ZACZYNAJĄCY OD POMORZA ZOSTAŁ ZDJĘTY ? DLACZEGO ? TYM BARDZIEJ POWINIEN BYĆ TERAZ NAGŁAŚNIANY TYM BARDZIEJ W MEDIACH OGÓLNOPOLSKICH 06 LISTOPADA TUŻ,TUŻ I CO CISZA ?

#9  2014.11.02 11:35:30 ~obserwator

Tak tak a co z protestem w dn. 06.11.2014 ? kto to wycisza ? zamiast nagłaśniać i to nie tylko w internecie ! ?

#10  2014.11.02 20:45:33 ~ala

No cóż, jeżeli pielęgniarka naczelna nie wspominając o epidemiologicznej wykonały takie polecenie to nie mam więcej pytań.Ja jestem zwykłą pielęgniarką odcinkową i nikt by mnie nie zmusił do wykonana takiego polecenia nawet służbowego i moja oddziałowa o tym wie, więc gdy wydaje mi polecenie musi być pewna,że może je wydać. Jestem natomiast pewna w 100%,ze sama pierwsza leciałaby segregować śmieci na polecenie kogokolwiek kto jest ponad nią.

#11  2014.11.03 07:02:48 NOWHERE MAN

Witam czy ktoś czytał ten artykuł ? dla przypomnienia "Dyrektorka szpitala Małgorzata Guzik tłumaczy, że pielęgniarki oddziałowe są odpowiedzialne za segregowanie odpadów na oddziałach." "Odpady medyczne nie zostały posegregowane i wrzucono je do kontenera. Od tygodnia zakład, który zajmuje się wywożeniem śmieci (Alba - dop. red.), zwraca nam codziennie śmieci do szpitala. Każda z pielęgniarek wie, jak postępować z odpadami medycznymi. Żadna z nich nie stosuje się do tego - powiedziała Małgorzata Guzik." Więc moim zdaniem to nie jest żadna kara tylko Panie musza zrobić to czego wcześniej im się nie chciało. Chyba, że sprawa na drugie lub trzecie dno ;) a z drugiej strony, może pani Dyrektor zamiast wysyłać je do segregacji odpadów, powinna obciążyć Sz.P. Pielęgniarki kosztami wywozu śmieci nieposegregowanych, . wtedy nie było by "afery" Pozdrawiam :)

#12  2014.11.03 10:51:36 ~????

Pielęgniarki odpowiedzialne za śmieci! Czy to są kompetencje pielęgniarki? Za segregacje ,pakowanie, wykładanie pojemników workami itp. powinny być odpowiedzialne służby gospodarcze. A pielęgniarka jak każdy pracownik ( lekarz też)w szpitalu powinna tylko wrzucać śmieci do odpowiednich pojemników - i TYLE !

#13  2014.11.03 14:58:15 ~POLECAM!!

WWW.KOPIP.ORG WEJDŹ KONIECZNIE I DZIAŁAJ!

#14  2014.11.03 16:53:12 ~XXX

Jestem pielęgniarką z tego szpitala gdzie pani dyrektor wydaje takie polecenia. Nie uważam, że pielęgniarki nie potrafią segregować śmieci, ale nie jest możliwe aby miały czas zaglądać do każdego kosza na sali chorych i patrzeć co wrzuciła tam rodzina chorego.Śmieci z sal chorych powinny iść do utylizacji. Śmieci nie były w kontenerze, ani nawet w workach,ktoś je specjalnie wyrzucił, zastanawiam się tylko w jakim celu.

#15  2014.11.03 18:12:51 ~PRAWDA

Rząd pierwotnie chciał z ustawy wywalić stanowiska pielęgniarek oddziałowych i naczelnych oraz oczywiście dyrektorów ds. pielęgniarstwa. Akcja w sejmie to zahamowała, ale zmierza ku temu. były wygodne i spolegliwe, a teraz będzie WON! Lekarze będą nami zarządzali dzięki słabościom tych ww.

#16  2014.11.03 18:16:06 ~kopip.org

Polecam współdziałania!

#17  2014.11.03 18:20:42 ~Lekarz

A ja jestem lekarzem i smieję się z waszych akcji bo usługujecie mi jak lubię a ja kasę trzepię super dobrą. Jak ktoś chce umyć mój jacht to polecam się! Chętnie sprzątacie za 50 zł miesięcznie nasze gabinety a ja jestem w stanie zapłacić nawet 70zł.

#18  2014.11.03 18:32:26 ~MARIUSZU

Dlaczego Pan Mariusz tak mało info umieszcza nt. akcji w Gdańsku, która służyć ma wszystkim pielęgniarkom i położnym w Polsce. Będzie tam Prezydium NRPiP i popiera tę akcję. Wreszcie razem walczymy o nasze!

#19  2014.11.03 19:18:18 ~piguła

Tylko niech nie wmawiają ludziom, że zależy im na pacjentach, bo mi już dawno przestało, mi zależy na godnych warunkach płacy i pracy, bym nie narażała zdrowia swojego i swojej rodziny, żeby nie kazano mi dzwigać ,wielorybów'' po 100 kilogramów, robić za salowe i lekarzy, żeby moje przełożone miały do nas szacunek, a pacjenci nie szanują swojego zdrowia, to dlaczego my pielęgniarki musimy

#20  2014.11.03 19:22:39 ~Iwona

Pracuję w Gdańsku i bardzo się cieszę,że Izby o nas walczą bo generalnie do wynagrodzeniowe mamy zero a lekarze wesoło dla nich mega wysoką kasiorę! Naszym kosztem! Chwała,że mamy tak odważną Przewodniczącą,że karku za nas i dla nas nastawia! Hm! To ewenement jak sami widzicie! Jestem dumna i wspieram całym sercem, bo to dla NAS!

#21  2014.11.03 19:25:25 ~Ojej!!

Wreszcie coś dla nas kochani! Dla naszych zarobków i wydobycia się z dna polskiego pielęgniarstwa! Wow! Nie wyjadę z kraju lecz polecam w nadziei na lepsze.www.kopip.org

#22  2014.11.03 19:49:00 ~Mariuszu

Www.kopip.org Mariuszu działaczu na rzecz pielęgniarek! daj siłe wg tej muzyki.

#23  2014.11.03 20:00:34 ~oj tak

Panie Mariuszu ciekawe czemu pan mimo swej aktywności w ogóle nie komentuje i nie włącza się do tak prężnych działań Gdańska i Słupska? Czyżby wolał pan komentować nijakość niż pochwalić wreszcie działania pielęgniarskie? Coś mnie tu w pana działaniach a właściwie niedziałaniach zastanawia? Lubię pana więc czekam na odpowiedź na wielce zagadkowe pytanie naszej pielęgniarskiej ludzkości. ?

#24  2014.11.04 17:17:42 ~XYZ

CO PANIE MARIUSZU Z 06 LISTOPADA ? WERBUJESZ TYLKO DO PRACY ZA GRANICĘ ? A CO Z PROTESTEM ZERO WIADOMOŚCI W MEDIACH OGÓLNOPOLSKICH ? WYWOŁANY DO TABLICY.MILCZY ?

#25  2014.11.04 17:42:27 ~Ela

Http://kopip.org/ Protest pielęgniarek i położnych. Gdańsk 6.11.2014

#26  2014.11.05 09:39:10 ~Monika

Pozdrawiam głupie panie oddziałowe i jeszcze głupszą panią naczelną ze na to pozwoliła a te głupie sie zgodziły . I takie mamy władze w Polsce . Nic dodać nic ujać

#27  2014.11.06 08:53:57 ~gośka

Dyrektor tego szpitala powinien być zwolniony z pracy to oczywiste naczelna pielęgniarek oraz odziałowe również

#28  2014.11.06 17:09:14 ~hucpa

Pozdrawiam panie oddziałowe,koordynujące i naczelną z Radomkowa! Was też czeka ten sam los -wierne strajkowe i raportowe służebnice Dyrektora i vice-prezydent, której nie są potrzebne w szpitalu wykształcone pielęgniarki,bo za mądre i za drogie.Z takimi oddziałowymi jak wy będzie taniej,za kampanię wyborczą trzeba zapłacić. BMW-oddziałowe z fikcyjnych konkursów i z fikcyjnymi kwalifikacjami szykujcie się do podobnych akcji,bo wasze pielęgniarki już są za mądre na takie numery! Co się posieje .

#29  2014.11.06 17:13:54 ~do Lekarza

Zabrakło darmowej Viagry od przedstawiciela? A może już nawet ona nie skutkuje?

#30  2014.11.07 06:45:38 ~sega

Sorki, a posiłek z resztek po pacjentach tez dostały?

#31  2014.11.08 15:26:26 ~ktoś

Ja wysłałabym osobiście na SZAFOT! wszystkie przełożone, naczelne i oddziałowe! Nic nie robią dla zwykłej pielęgniarki, nie mają pojęcia o roli lidera i zarządzaniu personelem!

#32  2014.11.08 18:31:25 ~w nawiasie

Najbardziej niezwykłymi pielęgniarkami są te tzw zwykłe.To one są naj naj pod każdym względem. To na nich spoczywa wszystko,pacjent i cały pozostały burdel itp.któremu muszą stawić czoła. Przełożone noszą papierki i nic więcej.

#33  2014.11.09 18:53:48 ~ale jaja

To jakiś żart chyba i one się zgodziły? No nie mogę - nie mają godności- miały wszystkie ALE TO WSZYSTKIE powiedzieć NIE. aha zapomniałam że to nie możliwe.

#34  2014.11.11 20:18:29 ~dyga

Głupie baby wstydu nie mają szkoda

#35  2014.11.14 21:50:31 ~wolna

Kochani, koniecznie idźcie na wybory. Jesteście zorientowani jakie partie polityczne rządzą w Waszych regionach. Jeżeli nie spełnili Waszych oczekiwań - dajcie im czerwoną kartkę! To Wy jesteście ich pracodawcami! Żyją za Wasze pieniądze i mają pracować dla Was aby wszystkim żyło się lepiej. Pielęgniarki, pielęgniarze, położne, pacjenci, rehabilitanci, psychologowie, dietetycy, ratownicy, rejestratorki, lekarze jeżeli władze samorządowe nie słuchają i nie rozwiązują Waszych problemów tzn, że liczy się dla nich tylko ich własna kariera i kasa. Proszę Was idźcie na wybory i odeślijcie taką władzę na bezrobocie!

#36  2014.12.21 13:45:54 ~gość

Myślę,że pielęgniarki odcinkowe odmówiły, a oddziałowe pilnując swoich stołków na wszystko się godzą, było podobnie w moim szpitalu

#37  2015.04.12 13:47:53 ~On

Szkoda u mnie w Niemczech brakowalo ludzi zeby w weekend wziac dyzur marnuja ludzi w Polsce, a zarzadzajacy tym szpitalem nie ma pojecia o organizacji szpitala.

#38  2015.04.13 09:53:53 ~ekolog

Mysle ,ze Oddziałowe nie przypilnowały personel , by segregował smieci na oddziałach ,wiec w ramach edukacji poszły to zrobic osobiscie w kontenerach.Moze szpital płacił kary za wywoz miszmaszu?

#39  2015.04.18 16:56:43 ~,,,,,

Ale obrazek,nie dziwię się,że nikt nie szanuje pielęgniarek.Wyglądają jak kloszardy.Nie chciałabym,aby się mną ktoś taki opiekował.Ktoś,kto wrócił ze śmietnika.Śmiać się, czy płakać ?

#40  2015.04.18 23:37:01 ~Da

Skandal tym powinien zająć się SANEPID ! Kto mając świadomość, rozum i wiedzę grzebie w czerwonym worku ! totalnym źródle zakażenia !

#41  2015.04.25 14:03:04 ~HAHAHAHAHA

HAHAHAHAHA,WSZYSTKIE SIOSTRY MIŁOSIERDZIA LUBIA BYC DYMANE,SORY JESTEM FACETEM,HAHAHAHAHA,NA TEJ GRUPIE ZAWODOWEJ SIE WSZYSCY DORABIAJĄ,NAWET PRYWATNIE,HAHAHAHAHA,ŻADEN LEKARZ CI NIE POWIE ŻE JESTES GŁUPIA PROSTO W TWARZ,HAHAHAH,ALE KAŻDY TAK MYSLI,HAHAHAHA,NIGDY NIE ZROBIŁEM LEKARZOWI KAWY,HAHAHA,ZROBIĘ DOPIERO W TEDY,KIEDY ZOSTANĘ ZAPROSZONY DO ICH GABINETU LEKARSKIEGO I TO ONI MI ZROBIA KAWĘ,HAHAHAHAHA,A JAK NARAZIE POPIJAM KAWE Z KOLEŻANKAMI,KIEDY PRZYCHODZI LEKARZ,TO WYCHODZĘ,HAHAHAHAHA,FIGA Z MAKIEM FRAJERZY LEKARZY!

#42  2015.05.17 14:25:51 ~marii

Czasami się wstydzę, że jestem pielęgniarką. Przecież segregacja odpadów medycznych to również obowiązek każdego innego pracownika Szpitala: lekarza, rehabilitantki, pracownika firmy zewnętrznej itd. Z doświadczenia wiem,że najtrudniej przychodzi to właśnie lekarzom,więc jakim prawem zgodziłyście się Panie na coś takiego?

#43  2015.05.17 21:16:52 ~do lekarza

A ty też możesz mi wysprzątać jacht, bo jesteś tak pazerny na pieniądze , że chętnie ci zapłacę też 100, ale ja mam dwa jachty