Pielęgniarki bardziej narażone niż .... górnicy!

Pielęgniarstwo 2015.

.......................................

Pielęgniarki bardziej narażone niż .... górnicy!

 

W Niemczech w grudniu 2014r. opublikowano raport dotyczący stanu zdrowia pracowników w poszczególnych grupach zawodowych w kontekście wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych. Z raportu wynika, że najczęstszym dolegliwościami, które dotykają pracowników w Niemczech są schorzenia związane z kręgosłupem lędźwiowym. Choroby te są skutkiem wieloletniego podnoszenia i przenoszenia ciężkich rzeczy, ładunków oraz pracy w ekstremalnych warunkach. Raport wymienia także osoby wykonujące zawodowo czynności opiekuńcze i pielęgnacyjne. Znamienny jest fakt, że przedmiotowy raport dowodzi, że to między innymi pielęgniarki są tą grupą zawodową, którą dotykają schorzenia kręgosłupa lędźwiowego częściej niż inne grupy zawodowe w tym: górnicy, pracownicy budowlani.

 

Katarzyna Śmigielska
Koordinatorin für internationale Kontakte

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
email: international@pflegepolen.pl

 


 

In December 2014, in Germany a report was published, concerning the state of health of employees of diverse professions, in the context of accidents at work and occupational diseases. The report concludes that the most common ailment among German workers are the problems related to the lumbar spine. These diseases are the effect of multiannual lifting and carrying of heavy objects, loads and work in extreme conditions. The report mentions also people professionally performing works involving personal care services. It is useful to note that the report proves that nurses, among others, are the profession affected by lumbar spine problems more frequently than other professions, such as miners and construction workers.

 

Michał Lewicki
International Relations Coordinator

Polish Nursing and Midwifery Portal
email: international@nursingpoland.pl

 



In Deutschland hat man 2014r. im Dezember veröffentlicht der für den Zustand der Gesundheit der Arbeitnehmer die Malheurs sowie die Berufskrankheiten in Zusammenhang mit in den einzelnen Berufsgruppen geltende Bericht. Aus dem Bericht ergibt er sich, dass am häufigsten die Leiden, die Arbeitnehmer berühren sind die mit der Lendenwirbelsäule verbunden Erkrankungen in Deutschland. Diese Krankheiten resultieren aus dem Aufheben und der Übertragung der schweren Sachen sowie der Arbeit in extreme Bedingungen. Den Bericht tauscht ein Krankenhauspersonal aus. Der Bericht beweist, dass die Krankenschwestern eine Gruppe, mit der die Krankheiten eine Lendenwirbelsäule oftmals als die ander Berufsgruppen zum Beispiel berühren sind: die Bergleute, die Bauarbeiter.

 

Katarzyna Śmigielska
Koordinatorin für internationale Kontakte

Polnisches Portal der Krankenschwestern und Hebammen
email: international@pflegepolen.pl

 


,

En décembre 2014 en Allemagne, un rapport a été publié concernant l’état de la santé des employés de diverses professions, dans le contexte d’accidents au travail et de maladies professionnelles. Le document conclut que les malaises les plus fréquents des employés en Allemagne sont les maladies liées à la colonne lambaire. Ces maladies sont l’effet de levage et de portage de lourds objets pendant plusieures années, ainsi que de travail dans des conditions extrêmes. Le rapport cite aussi les personnes qui effectuent les activités professionnelles liées aux soins. Il convient de souligner que le document démontre que se sont, entre autres, les infirmières qui sont la profession la plus affectée par les malaises de la colonne lambaire, plus fréquemment qu’autres professions telles que les mineurs et les ouvriers de la construction.

 

Michał Lewicki
Coordinateur des relations internationales
Portail polonais des infirmières et sages-femmes
e-mail: international@nursingpoland.pl

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.01.15 09:05:21 ~szkolna

Temat ważny a tu proszę zero odpowiedzi, jakie my jesteśmy ? brak słów ! harówka na 5 etatach, dzieci zaniedbane, tak, tak pielęgniarskie jestem szkolną dziecko mówi : moja mama jest już 2 dni w pracy ! szok - o strajkach żadnych wiadomości jest teraz taka dobra okazja do górników przyłączają się inne grupy zawodowe a bogate pielęgniarki nie zenada żeby z tak dużej grupy nie można było wybrać zdeterminowanego przywódcy do zmian !

#2  2015.01.15 09:12:28 ~białe

No tak polskie białe murzynki babrają się w kopalni gówna i dobrze im z tym z a grosze zero przywilejów trzynastek ot takie kobiety, siostry jak piszą o pielęgniarkach redaktorzyny.nie protestuą, szkodliwość mają, przywilejów zero ( to tylko dla górników, mundurówki, nauczycieli) a pielęgniarki co tam kawka i machanie nóżką ! I CICHO SIEDZĄ STRAJK TO POWINIEN BYĆ DAWNO ETATY POBLOKOWANE Z OSZCZĘDNOŚCI A WY HARUJECIE ZA 5 PACJENCI MAJĄ WAS ZA NIC BO OPIEKA KIEPSKA !

#3  2015.01.15 09:19:17 ~ja

Wożne w szkole mają 13-tki i niewiele mniej pensji od pielęgniarki ! Pielęgniarki od 30 lat nie mają 13-tek zróbcie tu listę na tym portalu co sobie dacie jeszcze odebrać ?

#4  2015.01.15 10:06:58 ~piele

U nas w szpitalu pozabierali wszystko tzn.socjalne na święta,wczasy pod grusza,dododatki za ukończenie kursu specjalizacji itd.a wszystko to ponieważ lekarze od jakiegoś czasu nie dostali podwyżek! I musieli wspomóc biedaków! Dla pielęgniarek nic się nie należy nawet urlop szkoleniowy, żeby się uczyć trzeba mieć bogatego męża! Żenada

#5  2015.01.15 11:02:35 ~ktoś

Płakać się chce.

#6  2015.01.15 11:53:47 ~obser

TAA. PŁACZMY I NARZEKAJMY JAK MAŁO W NAS ODWAGI I INTELIGENCJI ! TO O EKSPEDIENTKACH Z BIEDRONKI SIĘ WIĘCEJ MÓWI ! to już lepiej nic nie pisać ! Co to daje ? wykształcone osoby, żeby tak sobą poniewierały !

#7  2015.01.15 11:55:39 ~odważna

Do 4 nie piszecie tak o bogatym mężu bo to żenada liczcie na siebie do roboty, do walki !

#8  2015.01.15 12:50:22 ~ktoś

No racja, zgadza się. Jesteśmy wykształcone, ale nikt nas nie słucha, nikt się z nami nie liczy. I takie jesteśmy BIDULKI. poniewierane przez Pracodawców i Przełożonych, którzy bywa mają o wiele niższe wykształcenie.

#9  2015.01.15 13:16:58 ~On32

NO WŁAŚNIE! BIAŁE MURZYNICE! w TYM NASZYM KOPALNIANO-GÓWNIANYM ZAWODZIE MUSI COŚ SIĘ ZMIENIĆ PANIE MIELCAREK NIECH PAN STRAJK ORGANIZUJE!

#10  2015.01.15 13:57:19 ~becia

Koleżanki Pielęgniarki, czy w przeciągu najbliższych 10 lat coś się zmieni dla nas, wynagrodzenia pójdą w górę i będzie nas więcej czy też nic się nie zmieni? Jak uważacie?

#11  2015.01.15 15:06:28 ~ewa

Dlaczego dolegliwosci kręgosłupa nie są uznawane za chorobę zawodową? Przecież to idiota wie,że narażony jest nas kręgosłup przez dźwiganie pacjentów i pracę w pozycji pochylonej nad łóżkiem chorego! Lampucery w Izbach siedzą na dupach za inne pieniądze i nic w tej kwestii nie robią, bo im dobrze siedzieć na tyłkach i brać grubą kasę!

#12  2015.01.15 16:20:41 ~jaga

Może byśmy nie dały się zwariować i nie dały się podpuszczać na płace i przywileje innych zawodów, Czy Wy tego nie widzicie. że chcą nas napuścić jednych na drugich? Każdy ma prawo walczyć o swoje. My też niedługo będziemy strajkować, jak myślicie jakie będą komentarze w internecie? Internauci nas wdepczą w ziemię jak dziś górników. A może czas na pospolite ruszenie?

#13  2015.01.15 18:38:51 ~wiesława

POSŁUCHAJCIE I ZACZNIJCIE MYSLEĆ DROGIE KOLEŻANKIIKOLEDZY. Polecam! oto link: https://www.youtube.com/watch? v=X7dN58lkbnI

#14  2015.01.15 18:46:54 ~PLG

NIE NALEŻY MIEĆ PRETENSJI DO LEKARZY, TYLKO DO IZB PIELĘGNIARSKICH I DO PSEUDOPIELĘGNIAREK NA STOŁKACH KTÓRE POZWALAJĄ NA TAKĄ SYTUACJĘ JAKA SIĘ DZIEJE Z PIELĘGNIARKAMI W POLSCE.NIECH ZASUWAJĄ ZA MARNE PIENIĄDZE W SZPITALACH PRZY PACJENTACH, MOŻE I POGLĄDY IM SIĘ ZMIENIĄ

#15  2015.01.16 10:24:40 ~stokrotka

Bawią mnie strajki pielęgniarek a wiecie dlaczego? ponieważ pielęgniarki zawsze odpuszczają po czasie, dlaczego nie odejdą skutecznie od łóżek pacjentów tylko sie nimi martwią? czy lekarze się martwili jak szpital musiał organizować ewakuację pacjentów z powodu strajku ich grupy zawodowej? Kobiety nie można się w nieskończoność ośmieszać. Dlaczego inne grupy potrafią walczyć o swoje? bo są jednością i tak samo pielęgniarki powinny najpierw skutecznie odwołać ze stanowisk wszystkie obecne panie gdyż co one dla Was robią? pomagaja Wam? prócz pustych i nic nie wnoszacych pism i słów nic dla Was nie zrobią.

#16  2015.01.17 14:20:21 ~ja

Do stokrotka nie tylko kobiety

#17  2015.01.17 14:27:56 ~renka

Dziwne i niesamowite dlaczego od zarania zawodu nie mamy Kompetentnego Związkowca,Wytrwałego z Charyzmą dlaczego nie ma nas pielęgniarek w sejmie, bo nie obchodzi was polityka. zupa, buty,kiecka, makijaż paznokcie,ploty TAK ! . przyziemne, wstyd a ci co w sejmie lekarze, nauczyciele, prawnicy i inn. przy korycie czyli w sejmie ! czy coś jest nie jasne ? wystarczy śledzić media o nas się nie mówi zaharowane białe niewolnice w kopalni gówna !

#18  2015.01.17 19:44:25 ~obs

GÓRNICY WYGRALI CZY TO WAS BOGATE PIELĘGNIARKI NIE ZACHĘCA ? WAM SIĘ JUŻ NAWET PISAĆ NIE CHCE !

#19  2015.01.18 01:33:22 ~jo

Faktycznie bogate albo wymarły nie piszom no takie tam pielegniarczyny polskie. do tańca i do różańca. do wszystkiego !

#20  2015.01.19 12:54:50 ~smutna

Jest nas coraz mniej, jesteśmy coraz starsze. Władze zastąpią nas Ukrainkami www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/Pielegniarek-bedzie-coraz-mniej-Imigrantki-ich-nie-zastapia,148114,14.html

#21  2015.01.21 14:14:04 ~ja

Dziwne, że zatrudniają ukrainki, Ukraina nie jest w UE !

#22  2015.01.21 14:16:15 ~znawca

Nikomu jeszcze smutek w niczym nie pomógł nie piszcie tak bo ręce opadają gdzie walka gdzie inteligencja ?

#23  2015.01.21 19:42:28 ~BEATA

A MOJE KOLEŻANKI SIĘ ORGANIZUJĄ; UCZĄ SIĘ NIEMIECKIEGO I ANGIELSKIEGO, BĘDĄ ZA GRANICĄ PRACOWAC I JA TEŻ-ILE MOZNA STRAJKOWAC,PROTESTOWAC,MÓWIĆ,PROSIĆ! MAJĄC SŁABE IZBY PIELEGNIARSKIE,ZWIĄZKI ZAWODOWE,WZIELYSMY SPRAWY W SWOJE RĘCE I ZNIKAMY DO ANGLII I NIEMIEC,EMERYTURY INNE BĘDZIEMY MIAŁY I WARUNKI PRACY TEŻ. WY TEZ O TYM POMYSLCIE,SZKODA CZASU .

#24  2015.01.22 21:10:35 ~ .

.MISJA,WIZJA,POWOŁANIE-oto motto większości polskich pielęgniarek.I dlatego mamy taką anemie w portfelu.

#25  2015.01.23 20:19:45 ~ja

A w interi dziś piszą, że to lekarze wyjeżdzają za granice pielęgniarki bojażliwe co najwyżej w niezauważalnej grupie wyjeżdzają a reszta pracuje za pięć i milczy !

#26  2015.01.24 15:42:16 ~R

Taki ważny wątek a tak mało wypowiedzi !

#27  2015.01.25 11:28:30 ~:)

Większa część pracy pielęgniarskiej polega na dozgonnym wypełnianiu zleceń oraz poleceń władców-lekarzy. Pielęgniarki to służące lekarzy, modlą się do złotego cielca o pomoc dla swoich ulubionych lekarzy, bo to im-lekarzom dzieje się wciąż wielka krzywda, uśmiechają się, zagadują, w biegu i w pokłonie szepczą: tak Panie Doktorze, zaraz to zrobimy, tak właśnie już idę itd.itd

#28  2015.01.25 21:50:14 ~RK

Tak 27 super to zjawisko opisujesz wiecie co mnie cieszy ? to, że chyba przestałyśmy obrzucać się błotem, nie zazdrościmy sobie wykształcenia. no może jeszcze wyjdziemy na ludzi ?

#29  2015.01.26 14:38:27 ~ob

Tylko 28 postów ? skandal to jednak machacie nóżką przy kawie za wielkie pieniądze !

#30  2015.01.28 19:29:14 ~bebe

Ponieważ się nie zorganizujemy, a wszyscy mają nas.ja również uczę się języka i choć w ten sposób pokażę- niedobór pielęgniarek i małe zarobki,bo oczywiście wyjadę!

#31  2015.04.06 19:01:11 ~położna

Wypisać urlopy na żądanie masakara z zarobkami w małych miejscowościach

#32  2015.05.16 20:42:22 ~anula

Praca w szczególnych warunkach np.w sanepidzie przy odbieraniu materiałów i w pracowniach jest uznawana jako szczególna.Na oddziałach gdzie dźwiga sie pacjentów[przepisy bhp mówią do ilu kilo],pełno zarazków ,albo poz gdzie bez przerwy ludzie kaszlą i kichaja,zarażają personel.Piel poz w domach pomagają rodzinom dźwigać pacjentów.I co to nie jest praca w szczególnych warunkach!