Zobacz przykład na poziom skuteczności działań izby i związku pip w kontekście elementarnej kwestii dotyczącej naszej grupy zawodowej.

Działalność izby i związku pip.

 

 

ANKIETA DLA PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH

 

Portal Pielęgniarek i Położnych zamieścił na Facebooku ankietę. 

Jedno pytanie!

 

Jak oceniasz działalność izby i związku pip?

 

Odpowiedziało dotąd ponad 800 osób!

Wyraź swoją opinię!!!

 

Wejdź i zagłosuj ...    Wejdź i zagłosuj ...    Wejdź i zagłosuj ...

 

 


 

 

Zobacz poniższy przykład na poziom skuteczności

działań izby i związku pip

w kontekście elementarnej kwestii

dotyczącej naszej grupy zawodowej

 

 

26 września 2013 r.

 

 

1 kwietnia 2014 r.

 

          Spotkanie przedstawicieli Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
 z kierownictwem resortu zdrowia


1 kwietnia 2014 r. w Ministerstwie Zdrowia odbyło się spotkanie przedstawicieli Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych z kierownictwem resortu. W spotkaniu uczestniczyli: prezes Naczelnej Rady Grażyna Rogala-Pawelczyk, wiceprezes Teresa Kuziara i sekretarz Joanna Walewander oraz minister zdrowia Bartosz Arłukowicz, podsekretarz stanu Cezary Rzemek i podsekretarz stanu Aleksander Sopliński. 
Rozmowy dotyczyły skutków wejścia w życie rozporządzenia w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. Ustalono, że zostanie powołany zespół, który przeanalizuje dane dotyczące praktycznej realizacji przepisów rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami przez podmioty lecznicze posiadające w swojej strukturze łóżka szpitalne. W skład zespołu wejdą przedstawiciele samorządu pielęgniarek i położnych oraz resortu zdrowia.

 

6 marca 2015 r.

 

 

 

wybrał Mariusz Mielcarek 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.03.07 13:05:23 ~czekajcie

Spotkały się na kawie z pianką jak zwykle. PODOBNO Jak muchy zaczynają s.ać to znaczy, że wiosna przyszła. No cóż głupoty u pielęgniarek to choroba niewyleczalna:)

#2  2015.03.07 14:20:36 ~bez zmian.

Po co ja płace te składki żeby,Panie u władzy dobrze się miały,już niejaka Gardias po plecach naszych się wspięła,kpina jedna i atrapa.Biedronka lepiej płaci.I tak mielicie jęzorem,przez moje kolejne 31 lat w tym opłakanym zawodzie,szkolcie się dalej z etyki sumienia.Amen.

#3  2015.03.07 14:27:03 ~bez zmian.

A na waszym portalu,bo nie moim,takie Polskie pielęgniarki radosne i uśmiechnięte.

#4  2015.03.07 18:30:20 ~bez zmian

O jakim mowa zmniejszeniu pielęgniarek skoro już jest nas za mało i 1 pracuje za 4 pielęgniarki i za najniższą krajową

#5  2015.03.07 20:47:21 ~czekajcie

OTO OGŁOSZENIE O PRACĘ. PATRZ: 10 ZŁ ZA GODZINĘ. TO TYLE CO OSOBA SPRZATAJĄCA: BUHAHAHAHAHA. Poszukuje doświadczonej pielęgniarki dla osoby starszej sparaliżowanej z odleżynami. W zakres obowiązków wchodzi: -zmiana opatrunków -czynności higieniczne Praca późnymi popołudniami. czas pracy 1-1.5h. 10zł/h. Od osób zainteresowanych oczekuje sumienności oraz dokładności.

#6  2015.03.07 20:50:05 ~czekajcie

A wizyta lekarza psychiatry prywatna we Wrocławiu, w którą wchodzi :spojrzenie na chorą, wypisanie recepty i ewentualnie odpowiadanie na pytania osób z rodziny opiekujących się chora UWAGA! wynosi 300zł. Nieźle, prawda?

#7  2015.03.07 20:54:20 ~czaekajcie

Pielęgniarki to najgłupsza grupa zawodowa, która istnieje pomiędzy lekarzami i salowymi. Dla tego już nie pracuje od dwóch miesięcy w tym zawodzie z dużą przerwa i już tam nie wrócę, szkoda, że tak późno to dostrzegłam, ale tak to jest jak się spotka PSEUDOMISTRZA-lekarza na swojej drodze Życia.ŻAłuję że tak póxno się spostrzegłam. Ci PSEUDOMISTRZOWIE to tacy sami jak całe społeczeństwo w Polsze

#8  2015.03.07 21:00:46 ~JUŻ WIEM

TO SĄ OSOBY Z KORZENIAMI ŻYDOKOMUNISTYCZNYMI. TAKA PRAWDA.

#9  2015.03.08 08:10:18 ~?

Komentarze tu całkowicie świadczą o braku zrozumienia sprawy! Jeżeli wreszcie pielęgniarki i położne znajdą się w świadczeniu koszykowym NFZ to będzie wygrana! Tak mają lekarze i to jest konkret! Za tym idą konkretne pieniądze dla pielęgniarek i położnych! O to była walka od lat! Życzę Wam z całego serca by wreszcie Wasza praca była ujęta w koszyku i wycieniona ! Tak jest w UE,a teraz będzie w Polsce! Brawo! Mielcarek tylko za granicę ludzi wysyła a inni działają by tu w Polsce było godnie!

#10  2015.03.08 08:11:35 ~!?!?

Komentarze tu całkowicie świadczą o braku zrozumienia sprawy! Jeżeli wreszcie pielęgniarki i położne znajdą się w świadczeniu koszykowym NFZ to będzie wygrana! Tak mają lekarze i to jest konkret! Za tym idą konkretne pieniądze dla pielęgniarek i położnych! O to była walka od lat! Życzę Wam z całego serca by wreszcie Wasza praca była ujęta w koszyku i wycieniona ! Tak jest w UE,a teraz będzie w Polsce! Brawo! Mielcarek tylko za granicę ludzi wysyła a inni działają by tu w Polsce było godnie!

#11  2015.03.08 09:13:21 ~dorotabrz

W koszyku można być wycenionym na 1 gr i znając realia tak właśnie się stanie:))))

#12  2015.03.08 09:28:43 ~:))))

Pan Mariusz nikogo nie wysyła za granicę, proszę czytać tekst ze zrozumieniem:)a kto tutaj działa aby tu w Polsce było godnie z pielęgniarek?

#13  2015.03.08 23:54:09 ~Lila

Sratu tatu, pitu pitu! Pieniądze miały iść za pacjentem poprzez nfz! I co? Wszystkie poszły, ale za lekarzami. To oni dostają ok. 70-80% dochodów szpitali, więc nie mydlij oczu, że jakiś koszyk nam je da! A pan Mariusz niech posyła dziewczyny tam, gdzie jeśli nawet się napracują to, będą miały za to jakąś gratyfikację i szacunek. Powodzenia dziewczyny, nie dajcie się nabrać, że tu kiedyś będzie lepiej. Może w dziesiątym pokoleniu, jak ja będę już wykopaliskiem. Pozdrawiam.

#14  2015.03.25 10:31:45 ~Doris

Tak patrzę na obecną sytuację i nie dziwię się, że pielęgniarki korzystają z programów typu CuraSwiss i wyjeżdżają z kraju. W Polsce po prostu nigdy nie będą miały lepiej.Smutne to, ale niestety prawdziwe :(