Ministerstwo zdrowia temat pielęgniarek i położnych traktuje w konwencji "radosnej twórczości urzędniczej". "RENCE OPADAJĄ"!!!

Pielęgniarstwo 2015.

 

W odpowiedzi na interpelację poselską sekretarz stanu w ministerstwie zdrowia Sławomir Neumann, w marcu 2015 roku napisał:

"W celu oceny wdrożenia przez podmioty lecznicze rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 28 grudnia 2012 r. w sprawie sposobu ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami (Dz. U. poz. 1545), Zarządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 kwietnia 2014 r. został powołany Zespół do spraw przeprowadzenia analizy funkcjonowania przepisów określających sposób ustalania minimalnych norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych w podmiotach leczniczych niebędących przedsiębiorcami (Dz. Urz. Min. Zdrow. poz. 52 i 63).

Prace Zespołu odbywały się w formie posiedzeń. Odbyło się 5 posiedzeń. Zespół zakończył prace merytoryczne, a wynikiem tych prac jest przeprowadzona analiza danych na podstawie zebranych od podmiotów leczniczych informacji w formie ankiet dotyczących realizacji przepisów powyższego rozporządzenia.

Ankieta została skierowana do 1 170 podmiotów leczniczych. Wypełnione ankiety odesłało 627 podmiotów leczniczych.

W 486 podmiotach (co stanowi 77,51% podmiotów, które odpowiedziały na ankietę) ustalone zostały normy według sposobu wskazanego w rozporządzeniu. W 58 podmiotach (co stanowi 9,25% podmiotów, które odpowiedziały na ankietę) ustalono normy nie wykorzystując sposobu wskazanego w rozporządzeniu, natomiast 83 podmioty (co stanowi 13,24% podmiotów, które odpowiedziały na ankietę) nie ustaliły norm zatrudnienia."

 

KOMENTARZ REDAKCJI PORTALU

I OGÓLNOPOLSKIEJ GAZETY PIELĘGNIAREK I POŁOŻNYCH 

 

Jestem pod wrażeniem zaangażowania ministra zdrowia i departamentu pielęgniarek i położnych w sprawy polskiego pielęgniarstwa. Kawał dobrej roboty! Dziękuję.

Ankietę w sprawie norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych skierowano do 1 170 podmiotów leczniczych!

Z tego 46 procent podmiotów na ankietę nie odpowiedziało

Przy takim stanie rzeczy wiceminister zdrowia wyraża opinię, że "wynikiem tych prac jest przeprowadzona analiza".

Tak analiza. Tylko co ona jest warta?

Jeszcze podkreślmy - w 10% podmiotów,  które odpowiedziały na ankietę "ustalono normy nie wykorzystując sposobu wskazanego w rozporządzeniu", a w kolejnych 10 procentach "podmioty nie ustaliły norm zatrudnienia".

Super panie wiceministrze!

Życzę panu, aby w przypadku pańskiej choroby, pielęgniarka podawała panu dawki leków, obliczone na podstawie analizy, której poziom merytoryczny będzie tożsamy jak powyżej zaprezentowana.

Mariusz Mielcarek

 

 

NOWA billbordowa kampania społeczna Portalu i Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych pielegniarki.info.pl

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.03.22 19:09:44 ~buba

Trudno dyskutować z takim miszczem tautologii wysokich lotów panem Neumannem.

#2  2015.03.22 22:10:12 ~KISSY

JESZCZE NIECH PRZEANALIZUJĄ POZIOM WYKSZTAŁCENIA PAŃ ODDZIAŁOWYCH, LUB PRECYZYJNIE:TYCH PO LICEUM MEDYCZNYM. ROZUMIEM, ŻE TAKIE ZAWSZE SIEDZĄ CICHO I SĄ WYGODNE.KIEDY TO SIĘ ZMIENI?

#3  2015.03.23 11:17:11 ~gość

Ja mam oddziałową bardzo wykształconą ale działa tylko dla dobra firmy nie dla koleżanek i wcale nie jest po LM.

#4  2015.03.23 11:20:26 ~edis

Do "kissy" Czyli według Ciebie kissy wszystkie po liceum won od pacjenta, do mopów tylko panie mgr mają odpowiednie wykształcenie do pielęgnowania pacjenta. Żal mi Ciebie. Ja jestem po liceum medycznym, jestem z tego DUMNA, zrobiłam lic. ze zdrowia publicznego, mam tytuł mgr ekonomii, zrobiłam też lic. z piel. i kończę specjalizację z opieki długoterminowej. Jak więc widzisz nie jestem taka GŁUPIA jak Ci się wydaje. Nigdy nie traktowałam kogoś przez pryzmat wykształcenia, ale wybaczcie, dłużej tak nie można. I dodam - nie jestem oddziałową pracuję na odcinku i jest mi z tym dobrze :-) A studia robiłam tylko i wyłącznie dla własnej satysfakcji. Pozdrawiam, i mniej jadu na przyszłość.

#5  2015.03.23 14:10:11 ~plg

Nie ma co dzielić pielęgniarek na te po liceum, licencjacie czy studiach, tylko na mądre i głupie, na te co znają swoja wartość i się cenią, i na tłuki bez własnego zdania służące panom doktorom, takie jest moje zdanie po wieloletnich obserwacjach koleżanek po fachu.

#6  2015.03.23 17:34:38 Ellzbieta

Do kissy.Jestem pielęgniarką oddziałową i jestem po LM i jestem z tego dumna.Nie będę się spowiadać ze swojego wykształcenia bo nie tobie to oceniać ale dodam,ze mam pełne kwalifikacje żeby piastować to stanowisko.Mniemam,ze ty jesteś po licencjacie lub daj Boże z magisterką.Bez specjalizacji,bez kursów specjalistycznych i myślę,że bez zdrowego rozsądku nie wspominając o praktyce i doświadczeniu.Powiem czym się różnią panie pielęgniarki po LM od tych pielęgniarek po licencjacie.Panie po LM zaczynały od obowiązków a potem pytały o prawa pracownicze wy zaczynacie od praw a o obowiązkach nie wspominacie!

#7  2015.03.24 14:16:20 ~monia

Do Ellzbiety. Niewielkie można mieć kwalifikacje, żeby piastować stanowisko oddziałowej. I opinia Pani na temat różnic między pielęgniarkami na takie wskazuje. Ciemnym ludem (nieznającym swoich praw) łatwiej sterować. I samemu też nie trzeba się rozwijać. Ja jednak byłabym za podziałem na mądre i głupie, jak radzi ~plg.

#8  2015.03.24 14:40:27 ~STOKROTKA

Czy to oznacza wg Pani oddziałowej IŻ wykonując swoje codzienne czynności w pracy na stanowisku pielęgniarki nie powinny byc zachowane prawa pracownika? bardzo żenujący wniosek napisała Pani oddziałowa i nie ma znaczenia czy ukończyła tylko Liceum czy kształciła się dalej.

#9  2015.03.24 21:16:16 ~pigoolka

RENCE! A w jakim to jest języku?

#10  2015.03.25 19:53:14 ~DJ

Ja napiszę w prost mam 31 lat zona ma 27 pielęgniarz i pielęgniarka w roku 2015 już pacjenci z Niemiec będą korzystali już z naszej opieki ! mam dość tego co się dzieje w Polskiej służbie zdrowia.

#11  2015.03.28 08:04:52 ~piel

Drogie Koleżanki i Koledzy ! zwróćcie uwagę na możliwość wyjazdu do pracy do Szwecji i możliwe warunki pracy ( dziś w tym portalu tj.28.03.15) Oferta pracy zawiera m.in. cyt. " praca dzielona jest między pielęgniarki i asystentki pielęgniarskie" ! bardzo istotne zdanie ! ZACZNIJMY SIĘ W KOŃCU SZANOWAĆ, POLICZMY SIEBIE, PRACUJEMY ZA 2-3, PRACUJEMY ZA SALOWE, NIE MAMY ASYSTENTEK ! PORZUĆCIE JAK NAJSZYBCIEJ DODATKOWE ETATY, WYJDŻMY NA ULICE, ZAPROTESTUJMY ! Nauczyciele mają liczne przywileje ( nawet nadal utrzymane bilety zniżkowe ! ) a ile wolnego ! nauczyciele mają pomoce nawet w przdszkolu ! a my, co mamy ?

#12  2015.03.28 08:09:28 ~piel 1

Oj pigoolka a to w jakim języku ? nie czepiaj się, pisz merytorycznie, szkoda czasu na czytanie bzdetów ! odsyłam np.do 10, 11 i temu podobnych !

#13  2015.03.28 17:34:03 ~iza

Mam nadzieję że ten strajk to nie tylko o pieniądze.Moje drogie koleżanki powalczmy o normy zatrudnienia we wszystkich podmiotach leczniczych a pieniądze same do nas przyjdą.żaden problem.