Prezydent Warszawy zarabia mniej niż władze izby pip!

Działalność związku i izby pip.

 

Obecnie miesięczne wynagrodzenie prezydent miasta stołecznego Warszawa nie może przekroczyć 12 tys. 365 zł i 22 gr brutto.

Władze naczelnej izby pip na pierwszym posiedzeniu w nowej kadencji w dniu 3 stycznia 2012 roku podjęły uchwałę w sprawie podwyżki wynagrodzeń. Wzrost wynagrodzenia dla wiceprezesa, sekretarza i skarbnika naczelnej izby był spowodowany podniesieniem wskaźnika według, którego oblicza się wysokość płac powyżej wymienionych osób. Dotychczas wskaźnik ten wynosił 300% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Rada Naczelna podniosła ten wskaźnik do 350%. Wobec powyższego wynagrodzenie tych osób (za cały etat) wyniesie za styczeń 2015 roku - prawie 14 500 złotych brutto.

Wskaźnik dotyczący wynagrodzenia prezesa naczelnej izby pozostawiono na niezmienionym poziomie. Wynosi nadal 400% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku. Czyli w chwili obecnej wynagrodzenie to wynosi ponad 16 500 złotych brutto.

Naczelna Rada PiP zdecydowała także, że wynagrodzenie przewodniczącej okręgowej izby nie może być niższe niż 250% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń 2015 roku wyniesie ono prawie 10 500 złotych brutto za cały etat. Natomiast wynagrodzenie wiceprzewodniczącej, sekretarza, skarbnika okręgowej izby nie może być niższe niż 200% płacy w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat nagród z zysku, czyli za styczeń br. wyniesie ono ponad 8 200 złotych brutto za cały etat. Ale o wysokości wynagrodzenia powyższych osób decydują poszczególne okręgowe izby, z tym że ich wynagrodzenie nie może być niższe od powyższych kwot. Wyższe tak.

Izba wypłaca powyższym osobom tzw. trzynastki, czyli dodatkowe wynagrodzenie roczne.

Mariusz Mielcarek

 

Zobacz także:

Horrendalnie wysokie wynagrodzenia władz izby pip.  Prawie 400 KOMENTARZY!

 


 

W dniach pomiędzy 26 lutego a 18 marca br. redakcja Ogólnopolskiej Gazety Pielęgniarek i Położnych na facebooku przeprowadziła sondę na temat oceny działalności izby i związku pip na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych. 

W sondzie zagłosowało ponad tysiąc osób. Respondenci mieli do wyboru następujące odpowiedzi: oceniam -  bardzo pozytywnie, pozytywnie, nie mam zdania, negatywnie, bardzo negatywnie. Wynik sondy? Ponad 90%  izby pip na rzecz środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych oceniło negatywnie i bardzo negatywnie. 

Szczegółowe wyniki sondy prezentjemy na poniższym wykresie.

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.03.27 20:21:53 ~MaX

Czytając jak wysokie są wynagrodzenia władz izb nietrudno wnioskować dlaczego z takim zapałem działają na rzecz poprawy naszej sytuacji zawodowej jak i warunków płacowych. Czy syty głodnego zrozumie? Pamiętajcie to my wybieramy władze, więc wybierzmy kogoś nowego, agresywnego, z ideałami, zdejmując ze stołków stałą ekipę.

#2  2015.03.27 21:59:36 ~hanna

Kółko wzajemnej adoracji, nikt nic nie zrobi Układy ,układy

#3  2015.03.28 06:35:36 ~Marcin

Jak ma być dobrze skoro na kierowniczych stanowiskach są darmozjady! Wszyscy walczą o podwyżki dla pielęgniarek a jak naradzie to przyznają je sobie prezesi izb! Już nawet się nie łudzę że w Polskim pielęgniarstwie będzie lepiej . Koncze studia i wyjeżdżam za granicę.

#4  2015.03.28 12:28:57 Ellzbieta

Dlaczego przedsiębiorstw! Przecież zawód Pielęgniarki nie jest nijakim przedsiębiorstwem? I na pewno Izby PiP też nie są przedsiębiorstwem! Skąd takie pomysły? A może jednak powinny się przyrównać do "budżetówki"Będzie lepiej i sprawiedliwiej! Bo żadna pielęgniarka nie dostaje wypłaty na poziomie "przedsiębiorstwa",ba myślę nawet,ze nie na poziomie "budżetówki"

#5  2015.03.28 12:42:26 ~Joanna

To oburzające,że,nasze koleżanki" uchwaliły kwotę ponad 41 zł. opłat składek na Izby Pielęgniarskie z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. To ja tyram i zabiegam o zlecenia kosztem swojego zdrowia i czasu wolnego, dlatego mam płacić haracz tym darmozjadom w Izbach,żeby sobie przyznawały takie wynagrodzenia? Złodziejki. Szkoda,że nie uchwaliły kwoty 80 zł.Też musiałybyśmy płacić.Pewnie się ledwo ,ledwo powstrzymały. Ale to pewnie kwestia czasu.

#6  2015.03.28 15:18:49 ~Becia

Przestańcie liczyć na to, że jak wybierzemy kogoś innego do władz izbowych, to będzie inaczej - nie będzie! Bo od władz izbowych nic, powtarzam - nic nie zależy, one nie maja i nie będą miały na nic wpływu. To jest tylko lanie wody i bajdurzenie. Nie łudźcie się. Nawet, jak któraś nowa kandydatka będzie Wam obiecywać gruszki na wierzbie, to wszystko jest pic na wodę. One walczą o to, by izby istniały właśnie po to, by mogły z nas doić kasę, a rząd czy inne ministerstwo lub Fundusz i tak będą robiły, tak , jak robią z nami co im trzeba i pasuje. To tyle i nikt nas już nie nabierze. Tylko do Rzecznika Praw Obywatelskich zgłosić i walczyć o rozwiązanie tego tworu dla grabienia naiwnych polskich pielęgniarek.

#7  2015.03.28 20:21:00 ~terka

Władze Izb Pielęgniarskich nie mają skrupułów ani sumienia !

#8  2015.03.29 18:26:20 ~Mgr

Władze należy zmieniać bo tylko nowe podejście może zmienić cokolwiek. Władze izb gdyby chciały mogły by wpływać na np dbanie o wizerunek zawodu, ciągnąć do odpowiedzialności np oddziałowe pozwalające na wyzysk czy łamanie przepisów itd.

#9  2015.03.29 20:14:46 ~xyz

Pielęgniarki większość uciekła ze wsi i cieszą się, że odwalają gnój za 1600, gnój to gnój a salowa to Panie ! jesteśmy poniżej pasa, 5 prac dom na bok, dzieci też ! kim one będą ? napewno robotnicze zawody, wstyd o nic się upominają, nawet wypowiedzieć się w tv nie potrafią czy cokolwiek tu napisać a zrobić to już wogóle nie ma o czym mówić ! Za to pracują na lekarzy, nauczycieli, pewnie mądrzejsi, rence opadają właśnie RENCE !

#10  2015.03.31 20:04:08 ~a tak

Towarzystwo wzajemnej adoracji jest nie do ruszenia , zamieniają się tylko stołkami. Jedynie dobrowolna przynależność do izb byłaby tu jakimś rozwiązaniem . Tyle ze tu należałoby zmienić rozporządzenie podpisane przez Kopaczową jako min. zdrow. Zmiana rozporządzenia może więc być możliwa po przegranych wyborach PO.Jeśli chcecie zmian szanowne bractwo pielęgniarskie, to do wyborów z całymi rodzinami i zacznijmy zmieniać ten nasz kraj.

#11  2015.09.22 16:59:18 ~Gosia

Hehehe. koleżanki ? hehehehehehehe jakie to Wasze koleżanki , żarty sobie robicie? na oczy przejrzyjcie

#12  2016.01.17 09:30:43 ~piel

Ja uwazam tak jak Becia , rozwiazac IZBY , zmiana wladzy nic nie pomoze , ktos kto sie dorwie do koryta z czasem kwiczy jak pozostale . Za kursy i tak placimy same bo nawet jak ktos robi kurs z izb to sa to pieniadze ze skladek wiec nic ale to nic IZBY nam nie daja . ROZWIAZAC IZBY jestem za Becia

#13  2016.01.17 12:57:13 ~Mariola

Też jestem za likwidacją izb pielegniarskich

#14  2016.01.17 14:51:31 ~14

Popiearam likwidację izb

#15  2016.01.17 17:58:33 ~Ola

Można nie popierać, rozwiązać w zakresie obecnych reprezentantów jestem za, ale likwidować? W takim razie co dalej? Jesteśmy zbyt dużą grupą zawodową z licznymi narastającymi problemami. W tych trudnych czasach musimy mieć silnych przedstawicieli, którzy będą się angażować, dbać o nasze interesy i których my będziemy rozliczać z pracy na rzecz naszego środowiska. Rozsądny jest komentarz Max.

#16  2016.01.17 23:11:45 ~boni

Zmienić na stołkach,ale jak? Gdy są wybory do IP to w naszym szpitalu cisza wie tylko koryto

#17  2016.01.31 09:02:06 ~Dana

Jeżeli uważają się za spolecznice to niech pracują za darmo. Ciekawe ile by ich zostało.