Dołącz do społeczności - Zembala, chyba nie myślisz, że jesteś Bogiem?

Pielęgniarstwo 2015.

 

 

 

 

Dołącz do społeczności protestującej wobec słów ministra zdrowia Mariana Zembali, który w kontekście zwolnień dyscyplinarnych strajkujących pielęgniarek powiedział: ktokolwiek podjąłby strajk, na drugi dzień będzie przeze mnie zwolniony!

 

Dołacz do społeczności na

https://www.facebook.com/ZembalaniejestesBOGIEM

 

Nie masz konta na facebooku? Dołącz do społeczności poprzez dodanie komentarza!

 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.06.19 09:52:53 ~ktoś

Tydzień temu. dokładnie.byłam na Ogólnopolskiej Konferencji razem z prof. Zembalą.i zrobił na mnie duże wrażenie, oczywiście pozytywne. ucieszyłam się, gdy w poniedz. usłyszałam, że został Min. Zdrowia.ale chyba jednak pozory mylą.

#2  2015.06.19 09:53:00 ~gogo

No ale o co ten bunt? to weźmy zastrajkujmy WSZYSCY i niech nas wszystkich zwolni! to będzie bardzo zabawne myślę. jak wszystkie szpitale zostaną puste- tzn sami chorzy zostaną.W odzewie powinno się zrobić właśnie strajk ogólnopolski- i niech zwalnia każdego z osobna i wszystkich na raz. no i ciekawa jestem co dalej zrobi ten jak mu tam- minister. Po co dyskutować, wymyślać mu, argumentować, złościć się, pokazywać emocje. po prostu zastrajkować. a jak zwolni to będzie zadowolony i dumny? kogo przyjmie? górników ? sklepowe ? no bo nie wiem. Ukrainki? chinki? czy zamknie placówki ?

#3  2015.06.19 10:03:10 ~Agnieszka

Jestem ; ZA ;zwolnić wszystkich.

#4  2015.06.19 10:41:04 ~ZYGA

A TO SOBIE MARIANEK WYMYSLIL 300ZL PODWYZKI PANIE MARIANEK 300 ZL TO BEDZIE TRZEBA WYROWNAC OD STYCZNIA WIEKSZOSCI PIELEGNIAREK KTORE OECNIE MAJA PO 1650 ZL PLACY PODSTAWOWEJ KIEDY NAJNIZSZA KRAJOWA BEDZIE WYNOSIC OD STYCZNIA 1890ZL PATRZCIE JAKI SPRTNY MMYSLI ZE GLUPIE SIOSTRY BEDA SIE CIESZYC JAK OKRESLIL W JEDNYM Z WYWIADOW MARIANKU MY WYKONUJEMY WOLNY ZAOD CZAS SIOSTR SIE SKNCZYL NIE ZAPOMNAJ ZE JESTERMY JUZ DOBRZE WYKSZTALCONE ZNAJACE JZYKI I ZA OCHLAP 300 ZL CI DZIEKULEMY 3500L NA REKE ALBO ZAPIEPSZAL SAM CWANIACZKU

#5  2015.06.19 10:59:28 ~MAMA

A ILE TY CWANIACZKU ZARABIASZ I TWOI KAMRACI KTORZY SPIA NA DYZURACH I GDYBI NIE PIELEGNIARKI TO BY PO KAZDEJ NOCY KARAWANY PODJEZDZALY POD SZPITALE 300 ZL OCHLAPU GLUPIM SIOSTROM NA MISKE RYZU NIECH SIE CIESZA A LEKARZYNOM ZA SPANIE W NOCY 1500 ZL ZA DYZUR PANIE MARIANEK NIE ZAPOMINAJMY JESTESMY JUZ DOBRZE WYKSZTALCONE NA ROWNI Z WAMI MAMY TYTULY MAGISTROW DOKTORATY STUDIA PODYPLOMOWE ZNAMY JEZYKI O NIE DAMY SIE JUZ OSZUKAC 3500 N REKE ALBO ZEGNAJ MARIANKU NOE ZAPOMONAJ ZE JUZ MASZ SWOJ WIEK I MOZESZ NISDLUGO POTRZEBOWAC NASZEJ POMOCY ALE NASZJUZ NIE BEDZIE BO 2 GODZ LOTU I BEDZIEMY TAM GSZIE PLACA 3000 TYS FUNTOW PLUS MIESZKANIE DARMOWE SZKOLENIA 6 PACJENTOW POD OPIEKA PATNEREM W LECZENIU ASYSTENT DO POMOCY POSZANOWANI ZEGNAJ ALBO 350 ZL NA REKE

#6  2015.06.19 11:01:44 ~,,,,,,

Tak,tylko ogólnopolski strajk, siła w jedności.Nie ma co wyskakiwać w pojedynczych placówkach.Z tym sobie rządzący poradzą. Ale od lat pielęgniarki pokazują,że potrafią się tylko dzielić.Przykre.

#7  2015.06.19 11:18:40 ~MAMA

SPROSTOWANIE POINNO BYC ZEGNAJ ALBO 3500 ZL NA REKE W INNYM WYPADKU ZAPIEPRZAJ SAM CANIACZKU 300ZL NA MOCY ROZPORZASZENIA TO TAK JAK USTWA 203 UKIERUNKOWANA W KOLESI LEKARZY ABY MOGLI SOBIE WYKUPYWAC UPADAJACE SZPITALE KIEDY PIELEGNIARKI POJDA ZNOW DO SADOW KOMORNIKOW JAK PO USTAWIE 203 SZPITALE ZACZNA TRACIC PLYNNOSC GDY KOMORNICY WEJDA NA KONTA MY TO JUZ ZNAMY WIEC MARIANKU DZIEKUJEMY ZA OCHLAPY MOZESZ TO PRZEZNACZYC NA PAMPERSY DLA CIEBIE O RZADZACYCH

#8  2015.06.19 11:38:43 ~ziuta

Jestem za strajkiem ogólnopolskim bo tylko to może coś zmienić w tym kraju.dość pracy za 1700zl z tytułem magistra czy specjalizacją;czas siostrzyczek się skończył i chyba nie do wszystkich to dociera

#9  2015.06.19 12:56:27 ~jolanta

Wstyd Panie Ministrze

#10  2015.06.19 13:04:34 ~12 MAJA!!!

Również jestem za strajkiem,usłyszałam takie słowa od znajomych,czego my chcemy przecież to taki sam zawód jak każdy inny.Otóż nie-ja mogę zastąpić kelnerkę, recepcjonistkę,panią pokojową,sprzedawczynię,nawet księgową, krawcową po przyuczeniu ALE NIGDY NA ODWRÓT, tego powinnyśmy się trzymać i wykorzystywać ten argument bez podziału na mgr czy liceum.Uprawnienia do wykonywania zawodu mamy jednakowe.Powinnyśmy się wreszcie zjednoczyć i mieć wspólny cel do osiągnięcia jakim jest godna płaca.A tak na marginesie wszyscy powinni być godnie wynagradzani aby gospodarka kręciła się tu w kraju.

#11  2015.06.19 14:05:09 ~z

Co roku strajkują w styczniu lekarze porozumienia zielonogórskiego, gabinety zamknięta jak ostatnio prawie 2 tygodnie i to jest w porządku co lekarze mogą ? Wszyscy dostali kontrakty,tyle straszenia gdzie konsekwencja! Oni mogą ?

#12  2015.06.19 14:12:21 ~Maciej

Moi drodzy forumowicze, czy nie uważacie, że Pan Profesor zrobił dla naszego środowiska wielką przysługę, bo wreszcie mówi się o nas we wszystkich programach informacyjno publicystycznych. Dziękuję Panie Profesorze ;-).

#13  2015.06.19 14:20:42 ~,,,,,

W mojej pracy/praca w szczególnych warunkach/pielegniarki odchodzą jedna po drugiej na wcześniejsze,czy pomostowe emerytury/wiek 55 lat/Wszystkie mają specalizację/czy dwie/,szereg kursów,czy mgr.Na ich miejsce są tylko pielęgniarki z innych przypadkowych zakładow,na umowę-zlecenie,często nie spełniają wymaganych specjalizacji.

#14  2015.06.19 15:32:20 ~piel

Taak czekałam na ten tytuł, wielkie pokłony dla Pana Mielcarka, miała tak napisać dzień temu, ale z braku czasu. nie sądziłam, że może być aż tak zadufany ! Religa chociaż udawał, że choć trochę zależy mu na pielęgniarkach ! No cóż profesorku komunistyczny nauczymy cię jeszcze jak szanować Panie Pielęgniarki i Panów Pielęgniarzy ! Ojooj jakże Kopacz się ośmiesza, na siłę próbuje ocalić pożal się boże platformę ! POKAŻMY SWĄ SIŁĘ WE WRZEŚNIU I ODWAGĘ ! CZAS NAJWYŻSZY ! BEZ GWIZDÓW, GROSZY, INTELIGENTNIE , MASOWO JAK NAUCZYCIELE KTÓRZY MAJĄ WSZYSTKO ! .MY NIC ! HARÓWKA ZA SPRZĄTACZE PENSJE !

#15  2015.06.19 15:39:41 ~st. piel

ZEMBALA MÓWIŁ TAK : ZBIERAM RAPORTY OD SWOICH KOLEGÓW ANESTEZJOLOGÓW - A JAK MYŚLICIE SKĄD JE MAJĄ WYSPANI NAD RANEM ? ANI JEDNEGO SŁOWA O PIELĘGNIARKACH- W CYWILIZOWANYM ŚWIECIE MÓWI SIĘ O PIELĘGNIARKACH I O LEKARZACH JAKO ZESPOLE - DLACZEGO W TYCH NASZYCH MEDIACH NIE ISTNIEJEMY - KTO MI W KOŃCU NA TO ODPOWIE WŁAŚNIE W OGÓLNOPOLSKICH MEDIACH ? a czas ucieka, chcę zdążyć.

#16  2015.06.19 16:52:03 ~ja

Najnowsza informacja : Zembali pomogła szybko Kopacz, Zembala określił nas jako " kochane pielęgniarki" szkoda, że nie cocie - klocie robią cyrk a społeczeństwo przeciwko nam. wejdzcie na dzisiejszą wirtualną polskę !

#17  2015.06.19 17:22:35 ~obser

Drogie Koleżanki i Koledzy we wszystkich portalach o Zembali i o nas. wejdzcie teraz na interia.pl, informujmy się na bieżąco, NIE STRAĆMY SZANSY, ODEJDŻMY OD ŁÓZEK GENERALNIE, POKAŻMY SWOJĄ DETERMINACJĘ, ODWAGĘ I INTELIGENCJĘ, TERAZ MAMY OGROMNĄ SZANSĘ, TYM BARDZIEJ ZA TO CO POWIEDZIAŁ ZEMBALA, KOPACZOWA GO PRZESZKOLIŁA WCZEŚNIEJ, OBY NIE ŻAŁOWAŁ JAK RELIGA, ŻE WSZEDŁ W POLITYCZNE BAGNO.RELIGA BYŁ CZŁOWIEKIEM NIEKONIECZNIE BOGIEM ZEMBALA SIĘ ZA TAKIEGO UWAŻA ALE TYLKO ON, NADĘTY I PEWNY SIEBIE LEKARZ UCZYŁ SIĘ MEDYCYNY W LATACH 50-6- TYCH.ZA KOGO SIĘ MA ? RELIGA BYŁ I POZOSTANIE PREKURSOREM A ZEMBALA CO NAJWYŻEJ NAŚLADOWCĄ A TO JEST OGROMNA RÓŻNICA ! KIEDY MINISTREM ZOSTANIE ONKOLOG ? PAMIĘTAJCIE WRZESIEŃ !

#18  2015.06.19 17:23:03 ~Aneta

Dziś rano słyszałam wypowiedź RPP, która stwierdziła,iż brak pielęgniarek spowodowany jest systemem kształcenia Kiedyś były licea medyczne a teraz pielęgniarki kończą studia i dlatego jest ich mało. Żenujące.Nikt nie wspomniał o tym,że przyczyną braku pielęgniarek są żenujące pensje a co za tym idzie status społeczny równy zeru. Nie musimy zarabiać tyle co lekarze, ale nie możemy też zarabiać 30 razy mniej.

#19  2015.06.19 18:52:01 ~ja

Tylko patrzeć jak studia nam zamkną i dopiero z nas głupie zrobią !

#20  2015.06.19 18:57:21 ~piel.

Młoda pielegniarka po studiach zarabia 2000 brutto żenada sprzątacze minimum ( minimalna przecież podwyższona ! ) Kopaczowa konsekwentnie rozwala polskie pielęgniarstwo, kiedyś też pewnie będzie chorą ! NIE DAJMY SIĘ TYM RAZEM ! TO NIE WYKSZTAŁCENIE JEST WINNE ALE CIĘŻKA ŚMIERDZĄCA PRACA WYMAGAJĄCA WYKSZTAŁCENIA ZA MINIMALNĄ PENSJĘ NO I ODPOWIEDZIALNOŚĆ ! KOPACZOWA JAK ZWYKLE CHCE NAS POSTAWIĆ DO PIONU ! JESTEŚMY W OGONIE EUROPY - ILOŚĆ PIELĘGNIAREK NA 1000 MIESZKAŃCÓW ! MAMY ATUTY !

#21  2015.06.19 19:13:43 ~PIEL R

No i proszę główne media wieczorne podały krótko i jak na razie w Faktach ( trochę więcej w Panoramie) , że żle zinterpretowano wypowiedż nowego ministra Kopacz wytłumaczyła kolegę a i kolega w końcu też. żenada i znowu zmęczone , starsze pielęgniarki zostały pokazane w tle reportażu bardzo krótkiego zresztą.Kopacz zakazała rozgłosu, Duda nie darował - związkowiec i dobrze ! Co niektóre zbyt mocno wymalowane - Koleżanki więcej elegancji, umiaru, inteligencji życzę,zainteresowania polityką, kandydowaniem zmieniajmy wizerunek Halinki Kiepskiej na ile możemy ( nie wszystko robi pieniądz, nasz gust przede wszystkim ! ) DO WALKI CZAS !

#22  2015.06.19 19:44:26 ~pielęg

Przed chwilą obejrzałam w tvp wieczorne WIADOMOŚCI: POŚWIĘCONO NAM OK. 30 SEK. a może nie. na wytłumaczenie się Kopaczowej i Zembali- na tyle tylko pozwolono mediom, dalej grają nam na nosie ! NIE POZWÓLMY NA TO , PROSIMY O REPORTAŻ Z WYSZKOWA - UKŁONY DLA ODWAŻNYCH PIELĘGNIAREK,TO PRZYKŁAD DLA POZOSTAŁYCH ! Nauczyciele w przywilejach co roku podwyżki ile mają wolnego a my co ? pracujemy za wszystkich, dlaczego brak porządnego dokumentalnego reportażu o naszej pracy w publicznych mediach ? TYLKO CIĄGLE O LEKARZACH O ICH SUKCESACH KTÓRYCH MAŁO ZRESZTĄ CO SAMI WSZYSTKO ROBIĄ ?

#23  2015.06.19 19:57:59 ~wytrwała

WAŻNE SPRAWY A WPISÓW JAK NA LEKARSTWO ! OBUDŻCIE SIĘ W KOŃCU !

#24  2015.06.19 20:35:47 ~IWOAN

Jestem załamana tym zawodem marne zarobki, praca ciężka , koleżanki kłótliwe a teraz ministerek pokazał na co go stać! MASAKRA! ZEMBALA DO DYMISJI! CHCEMY PROTESTU! STRAJK!

#25  2015.06.19 20:40:37 ~@@@

Dziwisz się"wytrwała", że mało wpisów? przecież koleżanki są w drugiej albo w trzeciej pracy.Albo są tak zmęczone,że nie mają siły zasiąść do laptopa(nie wspominając o nowoczesnych urządzeniach do internetu)Nie neguję takiego postępowania, ale czy o to chodzi aby "padać na pysk"i nie mieć perspektywy poprawy,tylko "kierat".A tu nawet ktoś wspomniał o zainteresowaniu się polityką.Błędne kółko.Aby doszło do strajku trzeba skrzyknąć wszystkie,jak to zrobić? koleżanki harują i nie mają czasu na nic.Jak dotrzeć do takich osób.Rodzina jest najważniejsza,ale trzeba pomyśleć o sobie bo mamy do tego prawo.T

#26  2015.06.19 20:59:27 ~położna

Na naszych grzbietach ryją się wyśrubowane normy zatrudnienia i żadnego zrozumenia. 4 położne na 34 położnice, w tym obsługa sali pooperacyjnej ( codziennie średnio 3-6 świeżo po cięciu cesarskim) + obsługa od 34 do 50 noworodków ( czyli łącznie od 60-90 pacjentów ) bo choć dla matki miejsca już nie ma na oddziale to dziecko musi do nas trafić - dla niego małe łóżeczko zawsze się znajdzie. A jak po wypisach dojdą nowe położnice po porodzie i nowe noworodki to dochodzi średnio do obsługi następna grupa 14 pacjentów w ciągu tego samego dyżuru. Mówi się, że nasz oddział jest z gumy. Tylko personel się nie klonuje w czasie dyżuru w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjentów! Podwyżki z prawdziwego zdarzenia nie ma od 4 lat a ceny rosną. Średnia wieku pielęgniarek i położnych to 48 lat! Na jaką wydolność przy takim wieku i normach zatrudnienia liczycie wy pacjenci i decydenci?

#27  2015.06.19 21:00:14 ~położna

Cd: Lekarz się wyśpi za 1500 na jednym dyżurze- czy to etyczne przy pielęgniarskich miesięcznych pensjach ? Lekarze wciąż myślą, że pielęgniarki i położne to personel pomocniczy. Nie rozumiem, że elita nie pojmuje istoty rzeczy - kim jest pielęgniarka i położna, i że jej praca także jest godna godnej płacy ! Pan minister chyba się zagalopował. Nie on będzie ogłaszał w państwie prawa i po 26 latach odzyskania wolności kto ma prawo do strajku a kto nie! Mamy powody by strajkować !

#28  2015.06.19 21:14:46 ~mono

TYLKO JEDNO- STRAJK!

#29  2015.06.19 21:18:37 ~położna

A skoro ktoś komuś zarzuca politykowanie to dodam, że problemami pielęgniarek, położnych przy okazji kampanii wyborczych czy to do parlamentu, czy na prezydenta wyciera sobie gęby każda partia walcząca o głosy. Jak zaś przyjdzie zwycięstwo to zapominają szybciutko, że w ogóle istnieją jakieś pielęgniarki czy położne i problemy je nękające od lat ! JEDYNĄ PARTIĄ, KTÓRA WYWIĄZAŁA SIĘ Z OBIETNIC I ZADBAŁA O SOLIDNĄ PODWYŻKĘ DLA NAS W LATACH 2005-2008 BYŁA PARTIA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ! I CO , PLATFORMERSI , MOŻNA BYŁO ? ZAŚ PLATFORMA TZW OBYWATELSKA to ugrupowanie skompromitowane i przez 8 lat boleśnie pokazało gdzie ma OBYWATELI w tym pielęgniarki i położne ! DOŚĆ !

#30  2015.06.19 21:19:29 ~piel

KOLEŻANKI WSPIERAJMY PIELĘGNIARKI Z WYSZKOWA, W TEJ CHWILI STRAJK TRWA, ODESZŁY OD ŁÓŻEK, NIE DAJCIE SIĘ KOLEŻANKI Z WYSZKOWA, NIE DAJCIE SIĘ SPRZEDA ZA 300 ZŁ PRZED CHWILĄ W TELEWIZJI POWIEDZIANO, ŻE PIELĘGNIRAKI SĄ NA SAMYM DOLE, WSTYD, ŻENADA, WSTYD BYĆ PIELĘGNIARKĄ W POLSCE ! MAMY PRAWO STRAJKOWAĆ BO JEST NAS ZA MAŁO NIEDŁUGO PO PACJENTÓW BĘDĄ PRZYJEŻDŻAĆ KARAWANY !

#31  2015.06.19 21:26:46 ~doris

Jestem za strajkiem wszystkich pielęgniarek w Polsce.Te na kontraktach i umowy o pracę.Ale znając nasze środowisko spora grupa się wyłamie.Dlatego, że nie ma jedności Pan Profesor vel Minister pozwala sobie na takie komentarze odnośnie naszego środowiska.Sory ale to nasza wina, nie jeden Pan doktor wyszkolił się na naszym grzbiecie.Pracuję 32lata i miałam doczynienia z nieopierzonym lekarzykiem, który uczył się ode mnie.Na pewno Pan Profesorek jako stażysta też pewnie nieraz podpytywał się pielęgniarki albo prosił o pomoc.A teraz wszystkie te doktorzyny zapomniały jak wygląda współpraca.Kiedyś lekarz i pielęgniarka to był jeden zespół.A teraz pożal się Boże.Trzymajcie się wszystkie cieplutko.Życzyłabym sobie abyśmy w końcu się zjednoczyły i podziękowały naszym koleżusiom w Izbach i Państwu Doktorostwu.

#32  2015.06.19 21:27:31 ~położna

300 zł brutto to połowa z tego netto bo po drodze zeżrą kasę rozmaite haracze. Ta kwota to żenada ! Decydenci , obudźcie się , bo obudzicie się z łapami w nocnikach ! Polska jest w Europie i skoro lekarz ma wynagrodzenie jak w Europie to my też mamy prawo zarabiać jak pielęgniarki/położne w Europie. Nie mam zamiaru emigrować do Anglii BO TU JEST MOJA OJCZYZNA - POLSKA I MAM PRAWO MIESZKAĆ W MOIM KRAJU, JEŚLI TEGO CHCĘ JA I MOJA RODZINA ! I NIE MACIE PRAWA NAS WYGANIAĆ ZA CHLEBEM ANI WIĄZAĆ PRAWNYCH MOŻLIWOŚCI PROTESTU W SŁUSZNEJ SPRAWIE ! WEŹCIE SIĘ WRESZCIE DO POŻYTECZNEJ ROBOTY W NASZEJ SPRAWIE BO BĘDZIE ŹLE!

#33  2015.06.19 21:32:27 ~POŁOŻNA

SKORO WYWINDOWALIŚCIE W CAŁEJ POLSCE LEKARSKIE PENSJE TO ZNACZY , ŻE JAK SIĘ CHCE TO SIĘ DA ! CZEKAŁYŚMY DŁUGO - TERAZ CZAS WINDOWAĆ NASZE KOCHANI DECYDENCI ! ZA CHWILĘ NIE BĘDZIE PIELĘGNIAREK ANI POŁOŻNYCH A WINĘ ZA TO PONOSICIE WY RZĄDZĄCY I INNI DECYDENCI OD SIEDMIU BOLEŚCI!

#34  2015.06.19 21:34:11 ~położna

I koleżanki , nie dajmy się wmanewrować w kontrakty bo nas zajeżdżą. To jest złe rozwiązanie!

#35  2015.06.19 21:36:11 ~położna

I jeszcze raz powtarzam , że te 300 zł to żenada i obraza dla nas! Elito, pomyśl trochę czasami .

#36  2015.06.19 22:23:51 ~er

Do 31 dobrze piszesz początek już dał WYSZKÓW w tej chwili trwa strajk pielęgniarki W KOŃCU ODESZŁY OD ŁÓZEK CHORYCH ! wspierajmy je ! NARESZCIE !

#37  2015.06.19 22:35:43 ~ja i inne

Do 34 w kontrakty się już dawno wmanewrowałyśmy zaczęło się od Warszawy całe Banacha na kontraktach, dlatego warszawka śpi jeśli chodzi o protesty pewnie namieszają dziewczynom w Wyszkowie z kontraktami ! a te na kontraktach chodzą jak zombi, dzieci nie widzą, nauczycielki wytykają, że to dziecko pielęgniarki. a mama ciągle w szpitalu ! po prostu wstyd być pielęgniarką w Polsce ! przestrzegam naiwne, młode którym zachciewa się pielęgniarstwa, oby ciężko nie żałowały, żaden zawód , nadal piguła i plaster !

#38  2015.06.19 22:36:39 ~w-wa

WSPIERAMY WYSZKÓW !

#39  2015.06.19 23:15:11 ~zuza

TE 300ZL TO NIE JAKO PODWYZKA DO PENSJI TYLKO RAKI DODATEK A DRODZE ROZPORZADZENIA TJ TO BYLO Z RA USTAWA 203 PRZECIEZ MARIANEKJASNO TOPOWIEDZIAL TO DYREKTOR BEDZIE DECYDOWAL CZY DAC I KOMU DAC TEN OCHLAP WEDLUG MARIANKA NAJLEPIEJ DAC TYM CO WG DYREKCJI NAJLEPIEJ PRACUJA SAMA TO SLYSZALAM NA WLASNE USZY JAK MARIANEK TO MOWIL TAK ZETA PODWYZKA TO ZADNA PODWYZKA ZECHCE DYREKTOR TO DA NIE ZECHCE TO NIE DA TJ NA TAKIEJ ZASADZIE JAK UETAWA 203 CO SONCZYLO SIE SADAMI KOMORNIKIEM I ZAJETYMI KONTAMI SZPITALI

#40  2015.06.20 06:55:31 ~lalka

Jerzy Urban kiedyś powiedział, że "rząd sam się wyżywi", teraz rząd sam będzie się w szpitalu leczył.

#41  2015.06.20 06:59:42 ~lalka

Chcemy zarobków proporcjonalnych do zarobków lekarzy. Jakie są proporcje w UE? Skoro służba zdrowia jest dobrym popłatnym interesem dla lekarzy my też chcemy w tym uczestniczyć. Teraz mamy 10-15% pensji lekarskich.

#42  2015.06.20 10:18:59 ~Ja_

Wynagrodzenia pielęgniarek są niskie, zbyt niskie w porównaniu do innych zawodów, nie tylko medycznych, przyznał to nawet minister zdrowia, Pan prof. Zembala. Ja zapytam - po co mamy te związki pip, izby pip? Dlaczego szeregowe pielęgniarki mają brać sprawy w swoje ręce i narażać zdrowie i życie Pacjentów i szargać opinię o zawodzie?

#43  2015.06.20 11:23:31 ~i ja

Jak zwykle dużo gadamy i piszemy każdy szpitalik strajk własny a gdzie przywódca ? Panie Duda prosimy o szybką pomoc !

#44  2015.06.20 18:51:26 ~Piguła

Wczoraj redaktor z TVN mówi: pielęgniarstwo to nie zawód to misja, wyobrażacie sobie!

#45  2015.06.20 20:20:58 ~piel

To niech szuka misjonarek w Afryce ! No i proszę temat wyszkowskiego strajku zamknięty, nawet do mediów nie podano informacji ? pewnie każda złapała jakiś ochłap ! ŻENADA, DZIŚ KOPACZOWA JAK GDYBY NIGDY NIC - ZRESZTĄ ZAWSZE LEKCEWAŻYŁA PIELĘGNIARKI - OGŁOSIŁA, ŻE POWOŁAŁA 10 KOORDYNATORÓW PRZED WYBORCZYCH, PROSZĘ I KASA JEST A NA PIELĘGNIARKI 8 LAT NIE BYŁO NAWET 13-TKI ZABRANE A PRACA ZA SALOWĄ I LEKARZA, ŚMIEJĄ SIĘ NAM W TWARZ I ZAROZUMIAŁY ZEMBALA p.w, KOLEŻANKI RUSZAJMY TERAZ ALBO NIGDY !

#46  2015.06.20 20:28:00 ~pacjent ..

A może ten cały minister sam powinien leczyć się u dobrego specjalisty ?

#47  2015.06.20 21:23:59 ~R

Mamy czerwony pasek w TVP INFO i wpis, że tam właśnie pojawił się Zembala ! Pielęgniarki dzielnie się trzymają od poniedziałku - o czym nic nie powiedziano w poniedziałek w mediach ! A jak tym razem Zembala chwalił pielęgniarki ! obłuda ! KOLEŻANKI ŚLEDŻMY SPRAWĘ NA BIEŻĄCO W MEDIACH DOMAGAJMY SIĘ ZMIANY DLA WSZYSTKICH PIELĘGNIAREK NIE TYLKO WYSZKÓW !

#48  2015.06.20 22:01:52 ~ola

U pana ministra w klinice koleżanki pielęgniarki mają 3 i 4 tysiące i nie mają potrzeby strajkować - może on sobie tak mówić ale inne koleżanki nawet 1,700 nie mają! Kardiologia to zupełnie inaczej płatne procedury płacone przez NFZ- swoją drogą twór pasożyt, i nijak ma się to do pacjentów geriatrycznych, pediatrycznych czy chirurgicznych! Teraz dostaniemy 300 zł. od tego podatek i kolejna ekipa powie ale podwyżki były.miałyście dostałyście i cieszcie się bo przez kolejne 10 lat bo innych nie będzie! Lekarz śpi za 500 zł. za dyżur, potem idzie do poradni i na kolejny dyżur, a ja zapierniczam za 1700 zł na miesiąc i też mam swoją odpowiedzialność zawodową-też mnie można ciągać po sądach gdy czegoś nie zrobię, ale i ludzką- bo boję się że coś ważnego przeoczę!

#49  2015.06.21 12:56:36 ~jojo

Jestem pielegniarka z 25 letnim stazem i juz w nic nie wierze zrobilam licencjat dostala 150 zl ale placilam sobie sama zarazilam sie hcv od pacjenta terapia itp przetrwalam obiecuja i nic z tego mam 50 lat ucze sie angielskiego i jak sie uda to uciekam i wszystkim radze to samo bylam w Angli inny swiat tam lekarz robi swoje a pielegniarki swoje a my sluzymy chorym i lekarzom czy ktos widzial lekarza chodzacego na nogach do pracy lub jezdzacego maluchem chyba nie a pielegniarki na nogach lub jak maz kupi autko to sie jezdzi dlaczego lekarz ma z przespany dyzur 1500 a ja 80 zl juz dosc uciekajmy zostana sami to sobie oczy otworza juz w nic nie wierza moje kolezanki a 300 zl to pan minister da lekarza bo maja malo nam to przynajmniej 800 na czysto i to malo najlepiej zeby ministrem zdrowia zostala pielegniarka ktora pracuje na oddziale ma noce i wie co to praca i wyzysk,

#50  2015.06.23 17:18:53 ~gość

Na portalu Medycyna Praktyczna pojawił się artykuł " Spróbujmy rozmawiać bez strajku" , który traktuje o tym, że : " .Obecnie nie ma innej niż strajk metody poprawy warunków pracy. Skoro minister jest strajkom przeciwny, wzywamy go do podjęcia negocjacji ogólnopolskiego układu zbiorowego pracy dla pracowników służby zdrowia - oświadczył Zarząd Krajowy OZZL." Czyżby lekarze też zapragnęli coś ugrać dzięki naszej strajkowej desperacji? To im jeszcze mało ?

#51  2015.07.03 11:06:33 ~erka

Ależ ta nasza pielęgniarska solidarność jest prymitywna. pielęgniarki z Wyszkowa mają zakaz informacji.ciekawe za ile ? P.Mielcarek nawiąż Pan kontakt z tymi kosmitkami ! Dziękuję.

#52  2016.02.10 16:44:31 ~kosmedik

Drogie Panie, lekarz nie będzie nigdy Waszym przyjacielem z prostej przyczyny za jego "byki" my nadstawiamy karku.