Kolejna wtopa Zembali! NA TO ZGODY BYĆ NIE MOŻE!!! Zembala kończy strajk w Wyszkowie. I ogłasza ogólnopolską ocenę każdej pielęgniarki, pod względem: fachowości, doświadczenia oraz umiejętności! Od tego zależeć będzie podwyższenie płacy konkretnej pielęgniarki.

Pielęgniarstwo 2015.

 

Zobacz materiał video. 

 

Przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek powiedziała po zakończeniu strajku:

 

Osiągnęliśmy satysfakcjonującą podwyżkę, cofnięto nam wypowiedzenia dyscyplinarne i wszystkie inne zapisy dotyczące minimalnych norm, regulaminu wynagradzania są zapisane. Będziemy pracować. 

 

Zembala o podwyżkach:

 

Od miesiąca września będzie wprowadzone podwyższenie płac dla pielęgniarek i położnych w całym kraju. Środki które zostały starannie wygospodarowane w wyniku działań ministra zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia, przy całej szczupłości środków ze względu na rozwijające się potrzeby, będą przeznaczone na to aby dyrektorzy tych jednostek wspólnie z liderami środowiska pielęgniarskiego i położniczego, przekazali w kwocie, którą sami liderzy i dyrektor szpitala oceni, patrząc na fachowość, patrząc na doświadczenie i patrząc na umiejętności. 

 

Czy taką oceną kierowano się przy płacach lekarzy?

 

Mariusz Mielcarek

 

 

 

Zobacz komentarze na facebooku ZembalaniejestesBOGIEM

 

Zobacz wideo tutaj 

 

 

Komentarze użytkowników

#1  2015.06.21 08:21:11 ~mimi

Od rana trąbią o tym w TVN-ie, a artykuły w necie mówią ogólnikowo, że pielęgniarki z Wyszkowa dostały "satysfakcjonującą podwyżkę". Ciekawe jakiego rzędu jest ta podwyżka - ile średnio dostanie każda pielęgniarka w Wyszkowie ?

#2  2015.06.21 08:31:32 ~MaX

Pielęgniarka to taki pracownik na którego działa metoda kija i marchewki. Nieważne czy marchewka jest mała i czy to jest marchewka. Pielęgniarka na końcu kija coś widzi i będzie dalej zasuwać w kieracie.

#3  2015.06.21 08:44:15 ~on.niemcy

300 zlotych to dopiero. Przeciez to ńic nie zmieni. Niech wezma przyklad z innych krajow unijnych skoro tak sie na nich wzoruja. W niemczech co roku jest taka podwyzka. Ciekawe ile pielegniarki w Polsce beda czekaly na nastepna. Dobrze ze ten zembala jest tymczasowo. :-)

#4  2015.06.21 10:09:22 ~Gocha 71

Od wrzesnia pielegniarkom obiecuja podwyzki o ile wygra PO w wyborach parlamentarnych i znowu obiecanki a głupiemu radosc i znowu guzik dostaniemy cwaniaki

#5  2015.06.21 10:25:50 ~kama50

Myśle że nasze zwiazki sie na ta propozycje nie zgodzą,żeby dyrektorzy dzielili pieniadze.Beda szpitale co dadzą wiecej inne mniej wedlug widzi mi sie dyrektorow,Stawki powinny być ustalone od góry.Rowno w całej Polsce,Ale czy tak bedzie czas okaze.

#6  2015.06.21 10:44:28 ~paranoja

Dziwne.dlaczego od września a nie od lipca? bo na jesieni wybory i po tych co obiecali podwyzki śladu nie będzie :P

#7  2015.06.21 11:13:28 ~młoda

Mam 25 lat, od 2 lat pracuję w zawodzie. Na moim Oddziale jestem jedyną pielęgniarką przed 40stką. Z mojej perspektywy Minister blefuje za każdym razem. Nie ma mi czego wydzielać, ani mnie czym straszyć. Nie da mi podwyżki? Nie pozwoli strajkować? Zwolni mnie z pracy? Jeśli nie będzie konkretnych zmian sama odejdę, bo nic mnie w tej pracy i miejscu nie trzyma i nie mam nic do stracenia poza ciężką pracą w złych warunkach za 2000 brutto (w Warszawie).

#8  2015.06.21 11:45:13 ~pielęgn

Siedziałam cicho bo inni maja mniej, bo liczy się pacjent itd itd . Dzisiaj mam dość! W d.pie mam ten zawód, tą pracę. Zero satysfakcji, zero godności, bo co by człowiek nie robił i jak się nie starał jest źle. Bo "siedzę, kawke piję" i tylko kasę chcę.Pracodawca tylko wymaga, dokłada obowiązków, papierów - nic w zamian. W oczach pacjenta - siedzę nic nie robię. Może ma racje - nie mam dla niego czasu bo papierki wypełniam. Moja córka chciała zostać pielęgniarką- wybiłam jej to z głowy i będę wybijała każdemu kto wpadnie na taki pomysł.

#9  2015.06.21 13:14:29 ~puma

Niech NFZ przyjrzy się ilości procedur wykonywanych przez lekarzy a ile musi wykonać pielęgniarka. Pielęgniarka ma co naj miej 10 a lekarze po 3 i to nie wszyscy. Pozdrawiam

#10  2015.06.21 13:23:22 logan180

Jeśli dają to po równo wszystkim i tak powinno być najsprawiedliwiej. Jeśli jednak chcą jakoś to dzielić to mimo wszystko powinna być zachowana kwota bazowa dla wszystkich. Przyjmijmy, że to będzie rzeczone 300 zł. Z tego niech każdy ma zagwarantowane 200 a pozostałe 100 rozdzielać na podstawie stażu, specjalizacji, szkoły ( lic mniej, mgr więcej ) wtedy będzie w miarę uczciwie. Jeśli będzie inaczej to raczej to nie wypali.

#11  2015.06.21 13:30:40 ~położna

Problemami pielęgniarek, położnych przy okazji kampanii wyborczych czy to do parlamentu, czy na prezydenta wyciera sobie gęby każda partia walcząca o głosy. Jak zaś przyjdzie zwycięstwo to zapominają szybciutko, że w ogóle istnieją jakieś pielęgniarki czy położne i problemy je nękające od lat ! JEDYNĄ PARTIĄ, KTÓRA WYWIĄZAŁA SIĘ Z OBIETNIC I ZADBAŁA O SOLIDNĄ PODWYŻKĘ DLA NAS W LATACH 2005-2008 BYŁA PARTIA PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ! I CO , PLATFORMERSI , MOŻNA BYŁO ? ZAŚ PLATFORMA TZW OBYWATELSKA to ugrupowanie skompromitowane i przez 8 lat boleśnie pokazało gdzie ma OBYWATELI w tym pielęgniarki i położne ! DOŚĆ !

#12  2015.06.21 13:32:50 ~położna

300 zł brutto to połowa z tego netto bo po drodze zeżrą kasę rozmaite haracze. Ta kwota to żenada ! Decydenci , obudźcie się , bo obudzicie się z łapami w nocnikach ! Polska jest w Europie i skoro lekarz ma wynagrodzenie jak w Europie to my też mamy prawo zarabiać jak pielęgniarki/położne w Europie. Nie mam zamiaru emigrować do Anglii BO TU JEST MOJA OJCZYZNA - POLSKA I MAM PRAWO MIESZKAĆ W MOIM KRAJU, JEŚLI TEGO CHCĘ JA I MOJA RODZINA ! I NIE MACIE PRAWA NAS WYGANIAĆ ZA CHLEBEM ANI WIĄZAĆ PRAWNYCH MOŻLIWOŚCI PROTESTU W SŁUSZNEJ SPRAWIE ! WEŹCIE SIĘ WRESZCIE DO POŻYTECZNEJ ROBOTY W NASZEJ SPRAWIE BO BĘDZIE ŹLE! SKORO WYWINDOWALIŚCIE W CAŁEJ POLSCE LEKARSKIE PENSJE TO ZNACZY , ŻE JAK SIĘ CHCE TO SIĘ DA ! CZEKAŁYŚMY DŁUGO - TERAZ CZAS WINDOWAĆ NASZE KOCHANI DECYDENCI ! ZA CHWILĘ NIE BĘDZIE PIELĘGNIAREK ANI POŁOŻNYCH A WINĘ ZA TO PONOSICIE WY RZĄDZĄCY I INNI DECYDENCI OD SIEDMIU BOLEŚCI!

#13  2015.06.21 13:34:21 ~położna

I koleżanki , nie dajmy się wmanewrować w kontrakty bo nas zajeżdżą. To jest złe rozwiązanie! Te , które już pracują na kontraktach ledwo ciągną.

#14  2015.06.21 13:35:23 ~gość

Na naszych grzbietach ryją się wyśrubowane normy zatrudnienia i żadnego zrozumenia. 4 położne na 34 położnice, w tym obsługa sali pooperacyjnej ( codziennie średnio 3-6 świeżo po cięciu cesarskim) + obsługa od 34 do 50 noworodków ( czyli łącznie od 60-90 pacjentów ) bo choć dla matki miejsca już nie ma na oddziale to dziecko musi do nas trafić - dla niego małe łóżeczko zawsze się znajdzie. A jak po wypisach dojdą nowe położnice po porodzie i nowe noworodki to dochodzi średnio do obsługi następna grupa 14 pacjentów w ciągu tego samego dyżuru. Mówi się, że nasz oddział jest z gumy. Tylko personel się nie klonuje w czasie dyżuru w zależności od potrzeb i oczekiwań pacjentów! Podwyżki z prawdziwego zdarzenia nie ma od 4 lat a ceny rosną. Średnia wieku pielęgniarek i położnych to 48 lat! Na jaką wydolność przy takim wieku i normach zatrudnienia liczycie wy pacjenci i decydenci?

#15  2015.06.21 13:36:00 ~Pielęgn.

Pracuję w zawodzie 32 lata,w szpitalu w mieście powiatowym,też mam już dość, jestem zdesperowana. Praca ciężka wręcz fizyczna, zarobki wszyscy wiemy. Nie szanuje nas nikt, ani nasze przełożone(też pielęgniarki), ani lekarze a co za tym idzie-pacjenci.Wymagania rosną, warunki pracy i płacy wcale.Dokształcamy się głównie za własne pieniądze we własnych urlopach wypoczynkowych, niewiele z tego mamy oprócz satysfakcji a dyrekcja szpitala wyższy kontrakt z NFZ-tem z tego tytułu.Pan nowy minister jest z tych co jak widać ma pielęgniarki w wielkiej wzgardzie. Na pewno dobrze zadba o swoją brać lekarską, bo to "im się wszystko należy". Czasami wolałabym pracować na kasie w biedronce, wypłata porównywalna a nie martwię się o życie ludzkie.

#16  2015.06.21 13:37:25 ~polozna

Cd: Lekarz się wyśpi za 1500 na jednym dyżurze- czy to etyczne przy pielęgniarskich miesięcznych pensjach ? Lekarze wciąż myślą, że pielęgniarki i położne to personel pomocniczy. Nie rozumiem, że elita nie pojmuje istoty rzeczy - kim jest pielęgniarka i położna, i że jej praca także jest godna godnej płacy ! Pan minister chyba się zagalopował. Nie on będzie ogłaszał w państwie prawa i po 26 latach odzyskania wolności kto ma prawo do strajku a kto nie! Mamy powody by strajkować - albo godna płaca!

#17  2015.06.21 13:50:07 ~położna

W znakomitej większości szkolimy się, podnosimy kwalifikacje za własne ciężko zarobione pieniądze. Koszt tych kursów, specjalizacji itp jest jak na nasze kieszenie przeolbrzymi. Jeśli jednak chcemy się kształcić to z tych naszych marnych zarobków musimy na to łożyć. Tak zwane refundacje ze szpitala, przychodni prawie żadne a te z izb podobnie. Wszyscy jeszcze na nas zarabiają! Czas z tym skończyć, na zarabianiu na biedocie! Jak wchodziliśmy do unii to wszystkie nasze władze dały d.y i nie walczyły aby wykształcenie zdobyte w Studium Medycznym z automatu zaliczyć nam jako studia I stopnia. Nauka była niezwykle intensywna i trwała 2,5 roku wiele godzin dziennie. Dzisiaj patrząc na studentki pielęgniarstwa widzę jak dobrą szkołę miałyśmy możliwość kończyć wiele lat temu.

#18  2015.06.21 13:58:57 ~Położna

Więc tylko strajk ogólnopolski w jedności jest siła tylko niestety w naszym środowisku trudno mówić o jakiejkolwiek jedności jesteśmy taką grupą zawodową która nie potrafi się razem zebrać i na tą ciężką dole sama się zgadza pracując na kilka etatów więc rząd nie widzi problemu że społeczeństwo się starzeje a z nim pielęgniarki i położne.

#19  2015.06.21 14:00:13 ~położna

I nikt nie będzie mi wmawiał, że muszę mieć jakiś licencjat czy mgr bo moja szkoła to nic nie warta. Zdałam maturę i egzamin do Medycznego Studium - Wydział Położnych oraz zdałam egzamin dyplomowy z piękną oceną. I jestem z tej edukacji dumna. Od nas wymagano bardzo wiele i wiele nas nauczono. Dzieła dopełnia praca w zawodzie a pracuję już 28 lat i mnóstwo szkoleń, kursów uaktualniających wiedzę. I na każdy rok studiów mam po pięć lat pracy w zawodzie i wystarczy. Ta szkoła była najlepsza jak teraz to mogę ocenić patrząc na kształcenie studentek. Uczyła prawdziwej praktyki w zawodzie nie mówiąc o ogromie wiedzy specjalistycznej i języku łacińskim na przykład.

#20  2015.06.21 14:06:10 ~położna

Przez te wszystkie lata wmawiano nam, że w myśl przepisów musimy odbywać rozmaite kursy bo bez nich NIE MOŻEMY WYKONYWAĆ jakichś czynności pielęgniarskich. A przepraszam szkołę położnych to ja kończyłam czy kurs krawiecki? Cały czas presja na ciągłe dokształcanie i ŁOJENIE z pieniędzy i beznadziejne płace . Dałyśmy się zapędzić w kozi róg. Jak widać na biedocie najlepiej się zarabia.

#21  2015.06.21 15:13:01 ~Gocha

A co my w DPS mamy zrobić ?

#22  2015.06.21 16:57:34 ~ala

Jeśli mają dać podwyżki to wszystkim jednakowo bo jednakowo pracujemy i jednakowo jesteśmy gnębione niską płacą od lat oraz ignorancją począwszy od dyrektorów i innych władz, skończywszy na MZ. Nie mam mgr ale skoro wszystkie licencjatki i mgr przychodzą do mnie po rady i naukę to znaczy, że ja to niepisane mgr już mam :) Więc niech nikt nas nie różni z powodu tytułów bo życie pokazuje , że nie o to tu chodzi.

#23  2015.06.21 17:43:52 ~ppp

Fachowość, umiejętność , doświadczenie. Czyli pielęgniarki wchodzące do zawodu i nabywające dopiero te cechy dostaną zero. Czy dobrze rozumuję ?

#24  2015.06.21 19:25:51 ~JA

Zidiocieli chyba już całkowicie,tym sposobem doprowadzą do skłócenia środowiska pielęgniarskiego,a czy lekarzom też tak rozdzielali w/g umiejętności,bo tak swoją drogą,to nie jeden lekarz umiejętnościami do pięt nie dorasta pielęgniarce,żenada.

#25  2015.06.21 19:42:05 ~janek

Ja uważam, że ta podwyżka powinna być dla wszystkich bez względu na wiek, doświadczenie itd, ale ogólne płace pielęgniarskie powinny różnić się od siebie w zależności od oddziału, na którym pielęgniarka pracuje. Jest to konieczne, aby społeczeństwo traktowało nas poważnie, bo ludzie nie rozumieją, dlaczego pielęgniarka z rejestracji chce zarabiać tyle ile pielęgniarka z intensywnej terapii czy bloku operacyjnego.

#26  2015.06.21 20:07:58 ~mimi

Janku czy uważasz, że pielęgniarka z rejestracji zakładając karty 100 pacjentom dziennie pracuje mniej od koleżanki z bloku czy intensywnej terapii ? Właśnie to jest błędne myślenie. Każda pielęgniarka powinna dostać mniej więcej po równo. A co z pielęgniarkami wchodzącymi do zawodu ? Jakie mają kwalifikacje i doświadczenie ? A pielęgniarki pracujące np. 15, 20, 25, 30 z kazdym rokiem będą coraz bardziej doświadczone - czy wzięto to pod uwagę ? Czy dostaną podwyżki po np. 5 latach czy już tak będą jechały na "starym doświadczeniu" ?

#27  2015.06.21 20:09:27 ~do janka

Moim osobistym zdaniem pielęgniarka nie powinna pracować w rejestracji. Na stanowisko w rejestracji nadaje się rejestratorka medyczna. A przepraszam czy lekarz zgodziłby się na pracę np. jako ratownik medyczny?

#28  2015.06.21 20:12:12 ~Aaaaaaaa

Pielęgniarka w rejestracji ? To jakaś kpina. Pielęgniarka to fachowiec w swojej dziedzinie i dziwię się niektórym, że marnują swój potencjał i pracują jako rejestratorki ! Komedia, po prostu komedia.

#29  2015.06.21 20:14:14 ~ludka

Minister nie ma pojęcia co obiecywał , przecież to śmieszne propozycje, za które pielęgniarki i położne będą dodatkowo opłacane . Ani Pani Premier ani jej Rząd nie wie , że pielęgniarki już wykonują te czynności w ramach wykonywanych kompetencji. Kto będzie to rozliczał a kto wyceni te usługi. Ale jeżeli ciągle słyszę, że pielęgniarki odeszły od łóżek to im się wydaje, że to jedyne umiejętności które wykonują i są związane z łóżkiem pacjenta. Pielęgniarki to personel dobrze wykwalifikowany lecz nie doceniony .

#30  2015.06.21 20:30:13 ~ktoś

Czyli przyjąć można, że nadal nie będziemy mieć nic.

#31  2015.06.21 20:45:06 ~cat

żeby pielęgniarki z Wyszkowa i pozostałe się nie zdziwiły, że ich pensja się nie zmieni, bo przecież dyrekcja i cała reszta świty może stwierdzić, że po ewaluacji wyszło im, że na podwyżkę nie zasługują :)))) tak oto po raz kolejny pielęgniarki dały się zrobić w bambuko, a potem dziwią się, że są nie poważaną grupą zawodową

#32  2015.06.21 22:32:17 ~anula

Pracują na oddziałach,w poz ,w zakładach opiekuńczych itp. pielęgniarki po licencjatach,po studiach i po liceach medycznych wykonują tą samą ciężką pracę,mają te same obowiązki .Kursy doszkalające trzeba robić adekwatnie do jednostki w której pracujemy.Na dyżurach nikt nie pyta jaką szkołę medyczną skończyłam,tylko muszę wykonać pracę jak najlepiej .Podwyżki powinny być dla wszystkich pielęgniarek! Unia chce pielęgniarki po każdej szkole!

#33  2015.06.22 01:58:07 ~ .

.jeżeli chcemy korzystnych zmian,to nie wolno nam się zadowolić anemicznymi obietnicami.To dobry czas ,możemy dużo zyskać.Zróbmy to mądrze,zdecydowanie,bez poświęceń,zadbajmy o siebie.Na następną taką szansę,możemy czkać wiele lat.A może umiemy tylko narzekać i zazdrościć lekarzom ! Ja myślę,że tak to właśnie jest ,ale bardzo bym chciała nie mieć racji.

#34  2015.06.22 08:17:12 ~ludka

Mam jedno pytanie do Pana Ministra Jaka jest średnia płaca pielęgniarki w wybranym szpitalu i średnia za 1 dyżur lekarski? Czy ktoś prowadzi ocenę kwalifikacyjną wszystkich zatrudnionych w zakładzie co przekładałoby się na płace ?

#35  2015.06.22 08:19:23 ~Piel

Mogą sobie wprowadzać tą ocenę pracownika, ale pod pewnymi warunkami. 1. Ocenie podlegają wszystkie grupy zawodowe tj, pielęgniarki, położne ratownicy medyczni i lekarze 2. Pracownik powinien być oceniany przez: oddziałową, lekarzy, ale tych co dyżurują, a nie zmywają się o 14, przez koleżanki z pracy, przez pacjenta\rodzinę pacjenta i przez osobę z "zewnątrz" nie związaną z tym szpitalem.

#36  2015.06.22 11:03:44 ~Ola

Ciekawe, jaką rzeczywistą kwotą podwyżki tak "uszczęśliwił" Pan Minister pielęgniarki z Wyszkowa.Czyżby ucieszyły sie tak po tygodniowym proteście kwotą 300 zł, co oburza całą Polskę?

#37  2015.06.22 14:24:27 ~plg

Jaka ocena? pielegniarki w Polsce to twarde baby, które pracują na 2-3 etatach, dokształcają się, robią studia kosztem swojego zdrowia i rodziny o jakich ocenach mowa, dla wszystkich pielegniarek powinna być najwyższa, nie widze innego zawodu który by wymagał tyle poświęcenia jak zawód pielegniarki, można je tylko podziwiać za hart ducha i determinacje że tyle wytrzymały i wytrzymuja, nie stać nas nawet na porządne wakacje.

#38  2015.06.22 14:54:11 ~Anka

To chyba żart? Kto OBIEKTYWNIE ma oceniać moją pracę niby? Dla pacjentów - piję kawę i przewracam papiery. Dla przełożonych - jak papier nie wypełniony bo zatrzymam się przy pacjencie, wysłucham, posiedzę, potrzymam za rękę, to znaczy, że nic nie robiłam.

#39  2015.06.22 15:49:31 ~0n32

3500zł netto dla każdej pielęgniarki, a dopiero potem, podług kwalifikacji, stażu (czyli doświadczenia). Innej formy podwyżek NIE PRZYJMUJĘ do wiadomości!

#40  2015.06.22 16:49:38 ~maria

Obawiam się że ,nasi liderzy pielęgniarstwa, w poszczególnych zakładach będą opierać sie na kumoterstwie nie wartości poszczególnych pielęgniarek ,podwyżka ustawowa dla każdego .Tyle że te 300 zł to akcja żenująca Prof minister raczej nas nie szanuje co widać i czuć .Ja dalej nie osiągnę poziomu 2000 zł na tzw rękę

#41  2015.06.22 20:42:10 ~do mimi

Wybacz ale nijak ma się praca w rejestracji do pracy na oddziale. Przede wszystkim pracując jako rejestratorka nie odpowiadasz za zdrowie i życie pacjenta. Jak można zrównywać to stanowisko z tymi na OIOM czy sali porodowej ? A myślisz , że my nie przewalamy tony papierów?

#42  2015.06.22 21:26:54 ~mgr

Pomijając fakt, że 300 to ochłap i jałmużna to zgadzam się z tym, że podwyżki powinny być rozdzielone wg kwalifikacji. Z jakiej racji mam dostać tyle samo pieniędzy co moja koleżanka, która zatrzymała się w rozwoju 30 lat temu kończąc liceum medyczne - przez te 30 lat nie zrobiła ani jednego kursu bo wychodzi z założenia, że zawód już ma i uprawnienia też i już się niczego uczyć nie musi?

#43  2015.06.22 22:20:27 ~wolna

Przede wszystkim rejestratorka to nie pielęgniarka, to są dwa różne fachy. A druga sprawa, że pracodawcy wolą zatrudnić pielęgniarkę, która rejestruje, wykonuje szczepienia, ekg itd, czyli mają takie "dwa w jednym". jest to po prostu kolejny przykład na wykorzystywanie pielęgniarek.

#44  2015.06.23 11:11:47 ~gaga

Do mgr Pani bardzo źle myśli,że pielęgniarka po 30 latach pracy zatrzymała się w rozwoju,bo nie zrobiła żadnych kursów czy specjalizacji,doświadczenie zdobyła ciężką praca,samokształceniem.Jeśli chodzi o :z jakiej racji mam dostać tyle samo pieniędzy co moja koleżanka, która zatrzymała się w rozwoju 30 lat temu kończąc liceum medyczne:to powiem tak,panie kończąc studia mgr są bez doświadczenia a przy przyjęciu do pracy to i tak dostajecie 1 grupę wyżej,to samo dotyczy pań ze specjalizacją,które mają dodatek,a niejednokrotnie te panie bez specjalizacji bez mgr są taktowne, mądrzejsze,nie popełniają baboli umieją się zachować,dlatego jeżeli ma być podwyżka to nie za papierek tylko za pracę za podejście do pacjenta

#45  2015.06.23 16:20:01 ~,,,,,,

Jeżeli będą duże różnice w pensji/jeżeli w ogóle będą jakieś podwyżki/,więc proszę o zmianę prawa wykonywania zawodu,i określenie,która jest pielęgniarką,a która pomocą pielęgniarki z opracowanym dla niej zakresem obowiązków. Bo nie może być tak,że piel.pracują jednakowo/obowązuje je ta sama odpowiedzialnośc/,a pensja jest mocno zróżnicowana.

#46  2015.06.23 17:07:53 ~do gagi

Popieram cię w 100 % :)

#47  2015.06.23 17:20:08 ~polozna

Na portalu Medycyna Praktyczna pojawił się artykuł " Spróbujmy rozmawiać bez strajku" , który traktuje o tym, że : " .Obecnie nie ma innej niż strajk metody poprawy warunków pracy. Skoro minister jest strajkom przeciwny, wzywamy go do podjęcia negocjacji ogólnopolskiego układu zbiorowego pracy dla pracowników służby zdrowia - oświadczył Zarząd Krajowy OZZL." Czyżby lekarze też zapragnęli coś ugrać dzięki naszej strajkowej desperacji? To im jeszcze mało ?

#48  2015.06.23 17:52:59 ~do mgr

Nikt tutaj nie pisał, że zawód już ma i uczyć się nie musi. Jesteś koleżanko nadzwyczaj przewrażliwiona na swoim punkcie i swojego mgr. Wiesz, że można być po Studium czy Liceum Medycznym mądrą, zaangażowaną w pracę oraz kształcić się z własnej, nieprzymuszonej woli ( kursy, książki, konferencje, portale medyczne itp) i można też być głupią, zadufaną, niechętną do pracy, współpracy i dalszego kształcenia mgr. Naprawdę wszystko można. A poza tym praktyka w zawodzie czyli wieloletnie doświadczenie jest nie do przecenienia i nie ma co go porównywać z czysto teoretycznym nauczaniem. Te praktyki na studiach to teraz czysta fikcja. Kiedyś to były praktyki z prawdziwego zdarzenia. Kto tego wszystkiego nie pojmuje ten kiep.

#49  2015.06.23 17:54:31 ~~ do gagi

Nie zupełnie jest prawdą, jakoby panie mgr lub specjalistki dostawały od razu grupę wyżej. Podobno są takie szpitale - mój do nich nie należy. Ale z całkowicie się z Tobą zgadzam, że takt i mądrość nie zależą od wykształcenia

#50  2015.06.23 18:41:54 ~do 44, 48

Drogie Panie - moja wypowiedź dotyczy tej jednej konkretnej "koleżanki", która nie potrafi nawet prawidłowo założyć wkłucia do żyły nie mówiąc już o podejściu do pacjenta i broń Boże nie miałam na myśli ogółu pielęgniarek niepotrzebnie się Panie unosicie - sama kończyłam liceum i pracuję 25 lat w zawodzie więc argumentacja o czystym teoretycznym podejściu do zawodu mnie nie dotyczy.pozdrawiam i zdrowia życzę

#51  2015.06.23 19:01:54 ~anula

Najważniejsze ustalić stawkę wyjściową -dla zawodu pielęgniarki mającej prawo wykonywania zawodu,myślę,że 4000 netto ,a potem dodatki za noce święta i kwalifikacje!

#52  2015.06.23 19:15:27 ~anula

Podwyżki powinny być na tyle duże ,żeby nasze wspaniałe koleżanki,doceniane w innych krajach, nie wyjeżdżały.Sytuacja brakujących pielęgniarek unormowałby się!

#53  2015.06.23 22:35:48 ~ala

No to ile dostały pielęgniarki z Wyszkowa, że aż tak szybko zrezygnowały z akcji strajkowej i nastała cisza w wyszkowskiej sprawie ? Miejcie się na baczności bo jesli to dużo, to czy nie jest to jakieś celowane przedsięwzięcie -pułapka np szybkie doprowadzenie do upadłości szpitala? Warto zbadać sprawę - nam tę praktykę z mojego miasta. Pielęgniarki z Wyszkowa tak donośnie rozgłaszały swój problem. A teraz nagle siedzą cicho i nic nie mówią zwłaszcza tym wszystkim, którzy im kibicowali na forach.

#54  2015.06.24 10:19:51 ~do mimi

Zgadzam się z Jankiem, że podwyżki powinny być różnicowane w zależności od oddziału. Nikt mi nie powie że praca w przychodnianej rejestracji (nawet jak trzeba założyć 100 kartotek) jest taka jak na OJOMI-e czy bloku operacyjnym. Akurat pracuję we wszystkich tych miejscach (rotacyjnie OJOM i blok)i mam porównanie obciążenia pracą.

#55  2015.06.24 18:26:29 ~do mimi

WIDOCZNIE PRACA NA OIOMI-E CI ODPOWIADA SKORO TAM PRACUJESZ,A JEŻELI NIE TO PRZENIEŚ SIĘ DO PRZYCHODNI, NA STRONIE PORTALU- ,PRACA, JEST DUŻO OGŁOSZEŃ DO PRACY W POZ

#56  2015.06.24 18:42:07 ~POZ

Sory mimi - poprzedni komentarz jest do 54

#57  2015.06.27 18:13:22 ~DoMM

Panie Mariusz warto zrobić reklamę:Zembala=300zł brutto za 8lat! to rekordową podwyżka w UE! Brawo! A jego zarobki to też rekord! Kraj rekordów czy absurdów?

#58  2015.06.27 18:16:50 ~Tak!

Tak! dzięki PO pielęgniarki są 8lat bez podwyżek! Masę rozdano lekarzom,aż im portfele puchną.a naszym dzieciom i nam-brzuchy z głodu puchną! Dno i wodorosty! Liczę już tylko na panią B.Szydło-jest bardzo proludzka!

#59  2015.06.29 13:06:09 ~do 58

Popieram twoją wypowiedź w całej rozciągłości.

#60  2015.06.29 20:03:10 ~xyz

No i tyle w temacie kolezanki i koledzy

#61  2015.07.02 08:58:01 ~Ania

Nie rozumiem oburzenia. System wynagradzania oparty na kwalifikacjach,umiejętnościach wykorzystania ich na konkretnym stanowisku oraz zaangażowanie pracownika - to najlepsze wskaźniki do oceny, a następnie wynagradzania. Takie systemy opracowałam już w latach 90-tych, - trudności we prowadzeniu - sprzeciw zw. zaw. Zaś wprowadzane cząstkowo - są bezzasadne i oceny oraz wynagradzanie stają się subiektywne/ często krzywdzące/ i budzą wiele niepotrzebnych emocji. Pozdrawiam serdecznie - Ania

#62  2015.07.06 15:49:08 ~gosc

.i znowu dostana po tylku pielegniarki,ktore ukonczyly Studium lub liceum i sa 0d 3 lat do 1 roku przed emrytura.To wlasnie my jestesmy ta najubozsza grupa zawodowa.po 35 latach pracy podstawa 1800zl.To wlasnie my powinnismy o trzymac najwieksza podwyzke bo juz nie mamy czasu ,zeby nasza praca a szczegolnie w szpitalu byla godnie oplacana.Dla mlodych przyszlosc bedzie lepsza ,bo juz nie bedzie mial kto pracowac i wtedy beda godnie zarabiac.

#63  2015.07.07 08:24:43 ~piel

Ale my jesteśmy solidarne w Wyszkowie pielęgniarki niemowy ? chyba nieżle ugrały i zamilkły, żenada !

#64  2015.07.11 18:09:37 ~gośc

Tak wygląda solidarność zawodowa :)